Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι που το σκέφτηκα σήμερα και με προβλημάτισε. Αν χρεοκοπήσουμε τα δημόσια νοσοκομεία θα λειτουργούν; :shock: Δηλαδή οι γιατροί που ως δημόσιοι υπάλληλοι δεν θα πληρώνονται θα πηγαίνουν να δουλέψουν; :? Και εμείς που θα γεννήσουμε οέο; Αχ τι να πω ας ελπίσουμε ότι κάτι θα γίνει τελευταία στιγμή και θα σωθούμε για μια ακόμη φορά. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κορίτσια μουυυυ εντάξει το εμβόλιο όλα κατά έπινε βέβαια κλάμα αρκετό ο καημένοΥληΣ....Τον τρύπησε στα 2του μπουτακια....δυστυχος μου άρχισε μια γκρίνια τώρα άλλο πράγμα....μιλάμε πολύ κλάμα...-σπαραξε η καρδούλα μου...μόνο στην αγκαλιά ηρεμεί...'τον έχω πόση ώρα τώρα αγγαλια και κοιμάται άμα τον βάλω κρεβάτι κλαίει...θα κάνω μια προσπάθεια ακόμα....και πάνω που έλεγα θα την βγάλουμ; καθαρή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα σε ολες, σας προλαβα σημερα, φευγω πρωτη το βραδυ αλλα μπαινω πρωτη μετα χεχε...

Λενακι θα σου στειλω το τηλ μου να το εχεις.....καλε με την κοιλια στο στομα τουρτες θα μου φτιαχνεις? Αν ερθεις και με δεις θα ειναι το καλυτερο απο την τουρτα!!! ;) Εχεις δικιο για το ζαχαρο, εφτασα στο τελος και κανω χαζα....τερμα ειπαμε.Μαλλον με ενα πανακι θα το κανω το καθισμα, αν ακαι μου ειπαν αν το παω σε επαγγελματικο καθαριστηριο εκει το κανουν σουπερ, αλλα δεν ξερω τι φαρμακα βαζουν!

Η φιλεναδα οντως εκ του ασφαλους μιλαει, εφοσον εκανε επισκληριδιο,γι αυτο και δεν της δινω σημασια ουτε την σχολιαζω.....θα κρινω την ωρα που θα ειμαι στο κρεβατι με τα ποδαρια πανω αν αντεχω ή οχι...γενικως παντα ειχα χαλαρη περιοδο χωρις πονους και τετοια κι αυτο φοβαμαι οτι δεν θα αντεξω ετσι,θα την κανω!

Χριστινακι ελπιζω να ηρεμησε ο μικρος και να κοιμηθηκε....αναστατωθηκε ο μικρουλης με το εμβολιο,λογικο ειναι!!

Αννα Μαρια εισαι πανετοιμη λοιπον!!!Σημερα ειδα και το ενα τικερακι μου δειχνει να μπηκα στο μηνα μου....ωχ ωχ.....παναγια μου!!

Αντε παλι τι τρωμε σημερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

πηγαμε χθες στο γιατρο!η μικρη ειναι λιγο μικροσωμη, 1720γραμμαρια!

μας ειπε να παμε σημερα σε μια εξεταση σε ακτινολογο για να δουμε αν μιλαμε για απλα μικροσωμο μωρο ή αν εχει θεμα με την τροφη του παιδιου απ τον πλακουντα!αν τρεφεται σωστα δηλαδη!

μου ειπε μαλλον μιλαμε για μικροσωμο μωρο γιατι τα υγρα του φαινονται φυσιολογικα, οι αναπνοες του μια χαρα, το ιδιο και η καρδουλα και οι κινησεις του μωρου!

απλα θελει να επιβεβαιωσει αν τρεφεται σωστα απ τον πλακουντα το μωρο!

δεν σας κρυβω οτι μολις το ακουσα φοβηθηκα!βγηκε η πιεση μου και δεν κατεβαινε!3 φορες μου την μετρησανε ωσπου κι επεσε και μετα να φυγω!

του λεω αν οντως υπαρχει κατι με την τροφοδοσια του παιδιου απ τον πλακουντα τι κανουμε?μου ειπε θα το παρακολουθουμε, να ξεπερασει τα 2κιλα και 35η με 36η θα το γεννησουμε αν δεν τρεφεται σωστα!

αν ομως σημερα με την εξεταση ειναι ολα φυσιολογικα τοτε παμε στην 38η βδομαδα για καισαρικη!

τρομοκρατηθηκα να σας πω την αληθεια!

κανε Θεούλη μου, Παναγίτσα μου, Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω μου, Αγία Ζώνη μου, Άγιε Στυλιανέ μου, να πανε ολα μα ολα καλα και να ναι καλα το κοριτσακι μας!

αν και μας ειπε δεν υπαρχει καποιος λογος να ανησυχουμε αφου το μπεμπε φαινεται μια χαρα απλα πρεπει να δουμε αν τα κιλα του οφειλονται σε μικροσωμο μωρακι ή αν υπαρχει θεμα με τον πλακούντα!

δεν προλαβα να διαβασω τα νεα σας!ελπιζω ολες να στε καλα!

φιλακια!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!αναστασια πρωινη πρωινη βλεπω!!!εγω μολις σηκωθηκα.ξυπνησα το βραδυ 1.30 και ξανακοιμηθηκα στις 5.ματι δε μπορεσα να κλεισω.ετσι, αν γεννησω σημερα :lol::lol::lol: θα ειμαι πτωμα .μπορει και να κοιμηθω πανω στη γεννα!!! :lol::lol::lol: εγω ρωτησα το γιατρο μου για επισκληρηδιο και μου ειπε θαα αποφασισω εκεινη την ωρα.δε χρειαζεται να βιαστω απο τωρα.

madi μου μην ανησυχεις, δεν εισαι αχαριστη.ακριβως ετσι νιωθω κι εγω.παντα ημουν τρελλη κοκετα, με ολα πανω μου φροντισμενα και ομορφα, αλλα τωρα αισθανομαι και ασχημη και χοντρη και παπια και απεριποιητη, παρολο που δεν εχω πρηστει καθολου,και τα κιλα φαινονται μονο στην κοιλια.ομως εγω αισθανομαι χαλια και εχω τρομερο αγχος αν θα επανελθω.να φανταστεις σε ολη μου την εγκυμοσυνη ενω ειχα ξανθες ανταυγειες, δεν τα εβαψα καθολου, ουτε και τα νυχια, απο φοβο μηπως κανω κακο στο μωρακι.ομως ειδα πριν λιγες μερες μια συναδελφο που γεννησε πριν λιγους μηνες και ηταν πιο αδυνατη απο ποτε και ετσι πηρα θαρρος...με λιγη θεληση ολα γινονται!!!προτεραιοτητα τωρα ειναι να γεννηθουν καλα τα μωρακια μας!!!

φιλακια σε ολες!!!!θα κανω ζωντανη συνδεση απο μαιευτηριο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Πρωινή σήμερα και αυπνη..ο γιος μου ο αγκαλιτσας μόνο στην αγκαλια μου ηρεμει , άμα τον βάλω στο κρεβάτακι του σφιγγεται και κλαίει..

Γκιρλ μου καλημέρα..μην αγώνες αι κι όλα καλα θα πανε..εχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου..είναι καλός γιατρός..μπορεί να είναι παραπάνω η μικρη, Ιανουάριο υπάρχει απόκλιση..εμένα έπεσαν έξω σχεδόν μισό κιλό..όλα θα πανε καλα..περιμένουμε τα νέα απο τον ακτινολογο..

Χριστινακι, με άγχωσες τώρα με το εμβόλιο..έκανε και πυρετό η απλά ήταν ανήσυχος?αχ Θεέ μου... Δεν θα τ άντεξω να πλαντάζει στο κλάμα..εμένα τον τρύπες αν δυο φορές μέχρι τώρα..μια γα τον ικτερο και μια για εκείνες τις εξετάσεις για συγγενή υποθυρεοειδισμο και φαινυλκεκτονουρια αλλα το εμβόλιο πρέπει να πονάει πολυ..

Αναστασακι μου, μπηκες στον μήνα σου κοριτσαρα μου!!καθε μετα έρχεσαι όλο και πιο κοντά στην φραουλιτσα σου..υπομονη..αυτός ο μήνας θέλει πολυ υπομονη..

Μαντί μου, μην αγώνες αι..αν χρεοκοπησουμε ας ελπίσουμε ότι δεν θα καταρρεύσουν τα πάντα..

Λενακι, τι κανείς?

Άννα Μαρία, έτοιμη για να υποδεχτεις τον αντρικό κι εσυ..

Ηλιαννακι τρεχεις και δεν φτάνεις ε, ?ελπιζω να κοιμάται καλα ο μικρός τα βραδιά..

Μαρακι 12 είναι καλύτερα ο μικρουλης?

Βάνεσσακι, είσαι εδώ εγκυουλα η στην κλινική μανούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι ακομα αγγελικουλα!!!μαλλον θα καταληξω σαν το μαρακι!!!περιμενω μηπως αρχισει τις ατακες η αννα μαρια και μετα παω να γεννησω :lol::lol:

αγχωνεστε με τα εμβολιακια,ε????πρεπει να πονανε οι ψυχουλες, αλλα ειναι για το καλο τους, τι να κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!πως ειστε??τα μικρουλια μας??? οι κοιλιτσες??

εμεις καλα ειμαστε, ξυπνησαμε απο τις 8 σημερα, τωρα ο μικρος κοιμαται κ η αννα μαρια με τον αγγελο παιζουν,τσακωνονται, ολα μαζι!!!

χθες ηταν μια δυσκολη μερα, δεν μιλουσε το μικρο κ λυσαξανε τα αλλα.τα ειχε παει ο αντρας μου βολτα κ τους πηρε ενα κουκλοθεατρο ε κ μολις ηρθανε εδω λυσαξανε!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

μια τρελα!!!!

παω να κανω καμια δουλιτσα , να φτιαξω κ ενα καφεδακι γιατι δεν τα καταφερα μεχρι τωρα κ θα τα πουμε πιο μετα παλι.

με συγχωρειτε που δεν σχολιαζω κοριτσακια μου...!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υγ. *****σιγουρα υπάρχει απόκλιση θέλω να πω..για οποιοδήποτε ασυναρτησία δεν φέρω καμία ευθύνη..τα παράπονα σας στην apple..

Βάνεσσακι, ακόμα εδω ε?αχ..υπομονη..κάποια στιγμή θα βγει..

Καταλαβαίνω πως νιώθεις για το θέμα της εξωτερικής εμφάνισης..κι εγω έτσι ήμουν πάντα, στην τρίχα αλλα στην εγκυμοσυνη ούτε τα νύχακια έκανα, και τα μαλλιά τα έβαψαν μόνο πριν γέννησω και γεννιόταν και σε μάσκες προσπαθούσα να κάνω φυτικές..τώρα πολέμαω με τα κιλα για να ξανά πω στα τζινακια μου και στα εφάρμοστα φορέματακια μου..ευτυχώς που ξαναμπήκα στα παπούτσια μου γιατι είχαν πρηστει αι τα πόδια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!

Χάθηκα αλλά καταλαβαίνετε......με το μωρό και την Μαρία επικρατεί ένας πανικός εδώ!!! Και σαν να μην έφτανε αυτό, τα πεθερικά ξεκίνησαν να μαζεύουν ελιές (είναι η εποχή για τις μαύρες) και ο άντρας μου λείπει σχεδόν όλη μέρα! Ήρθαν οι γονείς μου το πρωί και πήραν την Μαρία για καναδυό μέρες αλλά τί να σας πώ.....πρώτη φορά που δεν ήθελα με τίποτα να φύγει το κοριτσάκι μου (ακόμα κι αν έχω απόλυτη ανάγκη από ξεκούραση)....έσκασα στο κλάμα μόλις έφυγε!!!!!

Γενικά δεν είμαι και στα καλύτερά μου....δεν θέλω να μένω μόνη μου ούτε λεπτό, με έχουν πιάσει οι φοβίες μου για το μωρό, με τον θηλασμό το προσπαθούμε αλλά χωρίς πολύ επιτυχία γιατί μάλλον δεν έχω πολύ γάλα και η μικρούλα δεν χορταίνει οπότε της δίνω και συμπλήρωμα αναγκαστικά, έχουμε κι ένα θέμα με τα κακάκια δεν κάνει κάθε μέρα και αγχώνομαι ότι πονάει και ζορίζεται.....

Έχω χάσει πολλά επεισόδια, διάβασα μόνο την τελευταία σελίδα.....μην με παρεξηγείτε.....

Άννα Μαρία μου όλα έτοιμα ε? Πότε είπαμε έχεις ΠΗΤ?

Τιτινάκι μου δοκίμασες να του δώσεις λίγο ντεπονάκι ή τελοσπάντων κάποιο παυσίπονο? Λειτουργεί καταπραυντικά...εγώ έδινα στην κόρη μου Dolal αν τύχαινε και είχε τρελή ανησυχία μετά από εμβόλιο και την βοηθούσε πάρα πολύ, μου το είχε πεί η παιδίατρος....

Αναστασάκο μου κοντοζυγώνει η ώρα της φραουλίτσας!!!!!!!!

Γκιρλ κι εγώ πιστεύω απλά ότι είναι μικρόσωμη η μπέμπα......για πόση απόκλιση μιλάμε? Γιατί οι υπέρηχοι ούτως ή άλλως έχουν απόκλιση!!!!!!!! Εκτός από του δικού μου γιατρού....πάντα μέσα πέφτει!!!!!! Μην φοβάσαι καλό μου, το πολύ πολύ να γεννήσεις λίγο νωρίτερα......αν και δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί!

Βανεσσάκι μου στην αναμονή από μέρα σε μέρα ε? Άντε με το καλό, μακάρι να γεννήσεις σαν εμένα τσακ μπαμ!!!!! Για τα νερά που ρωτούσες πώς σπάνε....εγώ θα σου πώ την δική μου εμπειρία που την έχω και πρόσφατη......πήγα για πιπί και όταν σηκώθηκα ένιωσα όπως όταν έχω μεγάλη ροή στην περίοδο (δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί εννοώ).....και όταν κοίταξα το σερβιετάκι είχα μια μεγάλη κιτρινωπή βλέννα, ένα μπλιάξ πράγμα (σόρρυ για την αηδιαστική περιγραφή)! Δεν είχα διάφανα υγρά, όταν έφτασα στην κλινική είχα γεμίσει από κάτω τέτοιες βλέννες!

Αγγελικάκι μου αγκαλίτσας ο μπέμπης? Και η δικιά μου τα ίδια.....κοιμάται στην αγκαλιά μου και μόλις την βάλω στην καλαθούνα ξυπνάει και κλαίει!

Ηλιαννάκι μου πώς τα καταφέρνεις με τρία μωρά? Εγώ έχω ήδη λαλήσει!!!!!!!

Κορίτσια εσείς που γεννήσατε ήδη......για θυμίστε μου λίγο πώς πρέπει να είναι τα κακάκια των νεογέννητων????? Εννοώ χρώμα κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε νασιουλα, μας ελλειψες, αλλα καταλαβαινω οτι εχεις τρεξιμο τωρα!!!μην αγχωνεσαι, εσυ τα εχεις ξαναπερασει και σιγα σιγα θα φτιαξει και η ψυχολογια σου!!!τωρα εισαι μονη με το μωρο δηλαδη???εφυγε και η μικρουλα σου....αληθεια πως την υποδεχτηκε τη μπεμπα???ζηλευει καθολου???φιλακια πολλα και στα 2 σου μικρουλια!!!διαβαζα ποσο ευκολα γεννησες και ελπιζω να γεννησω κι εγω ετσι!!!επισκληρηδιο εκανες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Γκερλ, μην αγχώνεσαι, το πιθανότερο είναι να είναι απλά μικρόσωμο το μωρό. Αλλά και να μην τρέφεται σωστά, θα κάνετε νωρίτερα την καισαρική και δεν έγινε και τίποτα. Είναι κάτι που συμβαίνει και το μωρό σου μια χαρά θα γεννηθεί! Τι πρόβλημα έχεις με την όραση και θα κάνεις προγραμματισμένη καισαρική;

Μάντι, δεν έχω ιδέα για τα δημόσια νοσοκομεία.

Χριστίνα, αναγκαίο κακό τα εμβόλια... Ελπίζω να έχει ηρεμήσει μέχρι τώρα και να το έχει ξεχάσει!

Βανεσσάκι, κι εγώ αυτό σκέφτομαι, ότι θα σπάσουν τα νερά είτε πολύ πρωί είτε πολύ αργά το βράδι και θα πάω να γεννήσω άυπνη!!!

Νάσια, ΠΗΤ έχω 24/11. Για να δούμε...

Αγγελική, Ηλιάννα, Αναστασία, σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου....:)

πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες....

έχω πολύ δουλειά και εκκρεμότητες και δεν μπορώ να γράψω πολλά....

βανεσσάκι μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις ανταύγιες....μου το είπε εξαρχής ο γιατρός μου...οπότε θα κάνω μεσα στην εβδομάδα ή την επόμενη ανάλογα με τον χρόνο που έχω,...

Άννα Μαρία μου...μια χαρά είναι το μπεμπεδάκι μου....πολλά φιλάκια στον Ανδρίκο σου...:)

Αναστασάκι μου.....σήμερα το βράδυ πηγαίνουμε παιδίατρο...αυριο θα σου εχω νέα...πολλά φιλάκια...

Νιάκι, Λένα, ΄Νάσια, Αγγελική, Μυριαμάκι, Μάντι, Γκιρλ, Δώρα, Ηλιάννα, Χριστινάκι.....πολλά φιλάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, το έλυσα το μυστήριο. Λυδία, κάποιο απ' τα τικεράκια σου έχει πρόβλημα, γιατί όποτε έχεις ποστ στη σελίδα βγάζει την προειδοποίηση για το κακόβουλο λογισμικό!

Τι προσπαθείς να κάνεις στα κομπιούτερ μας κακέ χάκερ; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες καλημερα...εδω ειμαι και εγω..ερετρια και μολις ηρθα στο μαγαζι της μαμας μου για να μπω ...θελαμε λιγο και να φτιαξουμε το ρυθμο μας...οσο να ειναι ολοκληρο ταξιδι καναμε..μιλαμε για την κουραση...επρεπε να σταματησουμε να θηλασω μετα η κυρια δεν ηθελε να μπει στο καθησματακι και στην υπολοιπη διαδρομη ουρλιαζε...ντεπον πηρα παλι..μετα απο κουραση και αυπνια αλλο τπτ..εχου εχτες λεω θα κατεβω στο μαγαζι το απογευμα αλλα τελικα εμεινα σπιτι..δεν μπορουσα με τπτ.πωπω κοριτσια εδω η κατασταση ειναι χαλια..ειναι μικρη πολυ και ειχα ξεχασει ποσο ξερα ειναι το χειμωνα..πολλα μαγαζια κλεισανε και αλλα τοσα εκει οδευουν και καποια αλλα που ειναι συγγενεις θα τα συνχονεψουν σε ενα για να επιβιωσουν..πραγματικα τραγικη κατασταση..να εισαι στον κεντρικο δρομο στις 12 το μεσημερι και να μην εχει ψυχη..ελεος...τουλαχιστον στο Αιγιο οκ τα μαγαζια δεν δουλευουν πλεον τοσο αλλα κυκλοφορει ο κοσμος μπαινει ρωταει κατι γινεται...ψυχοπλακωμα ειναι.΄..ολες καλα ειχαμε καμια γεννα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία ...... :roll::roll::roll: .....θέλω να ξεκάνω όλους τους υπολογιστές σας..... :lol::lol::lol::lol:

για να δω τί ακριβώς συμβαίνει.......σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου όμορφο..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ νομίζω ότι είσαι ψεύτικος χρήστης. Φαντάζομαι θα είσαι κανένας Βάγγος ή κανένας Ρούλης που βαριούνται τη ζωή τους και προσποιούνται την έγκυο δικηγόρο, εξαπατώντας αθώες γυναίκες.

Εύη, και στη Λάρνακα κάπως έτσι είναι. Αν πας στην παραλία καθημερινή απόγευμα το χειμώνα, μόνο κάτι σκόρπια φύλλα βλέπεις να κινούνται στον άνεμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας........

πως πατε;;;;;;;εγω παλι στο μαγαζι ημουν το πρωι..χαχαχα!!!!!!λοιπον τα καλοκαιρινα ρουχα και τα χειμωνιατικα(ενος ετους)τα αγορασα ολα μονο με 95 ευρω......και μιλαμε για 15 σετακια καλοκαιρινα και χειμωνιατικα.....βρικα και ενα τελειο φορμακι για να την βγαλω απο το μαιευτηριο.....μου εκανε και μερικα φορμακια(εσωρουχα)δωρο...2 μπλουζες και ενα φορεματακι......

λοιπον αυριο το πρωι επιτελους εχω το ντομπλερ.....εφτασε η ωρα......τι καλα...θα δω παλι την μπουμπα μου.......ελπιζω ολα να ειναι καλα...και το απογευμα πρεπει να τρεχω αμπελοκηπους με τον μεγαλον γιατι παραπονιεται οτι τον τρωει ο ποπος του......μας ειπε η παιδιατρος να τον παω σε παιδοδερματολογο....ελπιζω να βρει τι εχει γιατι αυτη η ιστορια κοντευει τωρα 2 μηνες.......

girl φανταζομαι θα πας για ντομπλερ τωρα;;;;παντως ειναι οντως μικρη...σε αυτη τη βδομαδα συνηθως ειναι πανω απο 2 κιλα η 2......αλλα οι απλοι υπερυχοι δεν ειναι αξιοπιστοι.....και αν οντως τρεφεται καλα δεν υπαρχει θεμα.......ευχομαι τα καλυτερα......

αναστασια ποτε περνεις αποτελεσματα;;;;;;

μαντι και εγω χαλια αισθανομαι΄....οπως και στις αλλες εγκυμοσυνες.......ειναι συνηθες.......οσο για αντοχες μηδεννννννν.......

κοριτσια τα κιλα θα φυγουν θελει απλα υπομονη.....δεν χανονται σε 2 μηνες......αχ!!!!!!!!!!περσι τετοιο καιρο ημουν μοντελακι.......τωρα ειμαι φοραδα......

ηλιαννα υπομονη.......σε καταλαβαινω απολυτα.......

νασιουλα αναλογως αν θηλαζεις το μωρο τα κακα του ειναι μουσταρδι με κοκκια μεσα .....μην μου στεναχωριεσαι.......ειναι οι ορμονες στα φουλ παλι.......

αννα μαρια κοντευεις και εσυ......τι καλα......

τιτινακι δεν σου ειπε να του δωσεις λιγο ντεπονακι;;;;;;;ελπιζω να ειστε καλυτερα σημερα.....

βανεσσακι ποτε εχεις γιατρο τωρα;;;;;

δεν θυμαμαι κατι αλλο.....

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακο ετσι, βλεποντας κ κανοντας με την επισκληριδιο!! κ αν εχεις κ χαλαρη περιοδο μπορει οι πονοι σου να ειναι κ πιο χαλαροι, εχω ακουσει κατι τετοιες πριπτωσεις ;)

κοιτα, αν τυχον κ δε μπορεσω να σου τη φερω στην κλινικη θα σου τη φερω καποια αλλη στιγμη..

οτι ταζω δεν το ξεχναω ;)

οσο για το καθαριστηριο, δεν ξερω στο βιολογικο καθαρισμο τι κανουν.. αλλα θα ειναι κ πανακριβο..

καλυτερα με πανακι μωρε..

γκερλ με το ντοπλερ δε μπορει να δει την τροφοδοσια του πλακουντα??

αχ ελπιζω κοριτσακι μου να μην εχετε θεμα.. οπως κ να εχει ομως ειναι κατι που λυνεται..

ολα θα πανε καλα!! μημου στεναχωριεσαι!

επισης οπως ειπε κ η αγγελικουλα παντα παιζει μια αποκλιση με το μηχανημα, λιγα χιλιοστα πιο εκει να κανει κλικ ο γιατρος βγαζει αλλο αποτελεσμα

συμπεθερα τι να σου πω για τα νοσοκομεια... παντως τωρα που ηταν ο πεθερος μου στο νοσοκομειο της αλεξ με διασειση ουτε ακτινογραφια δεν του εκαναν.. ουτε εξετασεις αιματος! δεν ειχαν λεει προσωπικο.. κ το μηχανημα για τις ακτινογραφιες κ ο αξονικος δε δουλευαν λεει.. τι να πω

αγγελικουλα αγκαλιτσες θελει το μικρο σου ε??? ψυχουλα μου..

νασια μου παρε αυτο

http://www.familylife.gr/el/mwro-0-2/yg ... -mwrou-sas

και αυτο (ειναι τα κακα του μωρου κ με φωτο)

http://www.babycenter.com/baby-poop-photos

λυδια μου πως εισαι?

βανεσσακι αντε κοριτσι μου!!! τραβα να γεννησεις κ εσυ! τοσες περιμενουμε στη σειρα!

κισκα πως τα πατε??

ρε κοριτσια οι γιατροι που σας λενε οτι δεν κανει να βαφεις μαλλια στην εγκυμοσυνη κστο θηλασμο το λενε για να μην περασουν χημικα??

δηλ αυτες οι κρεμες που ειναι για το συγκαμα δεν εχουν χημικα?

τα σαμπουαν τα παιδικα που τα περισσοτερα ειναι τιγκα στα παραμπεν??

αννα μαρια νομιζω οτι θες να μας κανεις να παραγκωνισουμε τη λυδια...

εμενα δε μου βγαζει τιποτα.. μηπως μπαινεις σε τιποτα πονηρα σαιτ? :lol::lol:

μπουρεκακιιιιι ελπιζω αυριο που θα πας για ντοπλερ να εχει γυρισει κ η μπουμπυ κ να ξεασγχωθεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι ευχαριστω :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:x:-*:-*:-*:-*

αναστασακι εμενα στην πρωτη γεννα που δεν με ειχε πιασει η επισκληριδιος βεβαια η βλαμμενη αναισθησιολογος εφταιγε μετα με ποναγε σαν μελανια στο σημειο που με ειχε τρυπησει.....για περιπου 6 και μηνες.......στη δευτερη δεν καταλαβα τιποτα....ολα θεμα γιατρου ειναι.....

οσο για τα καθισματα και τα καροτσια εγω μολις πριν ενα μηνα τα επληνα για εικοστι φορα στο πληντηριο .......δεν εχουν παθει απολυτως τιποτα ουτε τα χρωματα παρολο που ειναι κοκκινο...και εννοειται οτι δεν εχουν μπει καθολο....γιατι παιδευεστε;;;;α!!!!!!!και αισιως το καροτσι το εχουμε πανω απο 3 σιμη χρονια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουρεκάκι μου εύχομαι όλα να είναι τέλεια αύριο στο ντόπλερ!!!!!!!!!!!!! Θα γυρίσει η μπούμπα θα το δείς!!!!!!!!!!

Μαϊμουδάκι ευχαριστώ για τα λινκ!!!!!!!! Έχω καταντήσει υστερική πια.....όλα τα περνάω από ψιλό κόσκινο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια τιποτα καλε... οσο για το κοσκινο που λες, μην ανησυχεις, αυτη τη στιγμη διαβαζεις ενα απο τα πιο ψυχωτικα ατομα εδω περα!! :lol::lol::lol::lol:

κοριτσια εχει 3 μερες που εχω μια απιστευτη φαγουρα στις θηλες μου

θεωρειται φυσιολογικο?

εχω βγαλει κ αυτο το απαισιο εκζεμα στη δεξια μου παλαμη, ελπιζω να μη συνδεονται ε? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να΄'μαστε κι εμεις!!!!πηγα για κατι ψωνακια με τη μαμα σουπερ μαρκετ και τωρα γυρισαμε!!!γιωτα μου, τωρα εχω γιατρο την παρασκευη 8 το βραδυ!!!εκτος και αν εχω γεννησει ως τοτε!!!αλλα δε νομιζω.βρε λενακι, εγωπου ειχ στην αρχη της εγκυμοσυνης μου 3 γιατρους( τους 2 αναγκαστικα λογω συγγενειας)και οι 3 ητανκατηγορηματικοι οχι μονο για τις βαφες αλλα και για τις ανταυγειες!!!μου ειπαν οτι φυσικα και δε χρησιμοποιουν εγκυους για πειραματαγια να δουν αν και ποσο οι βαφες επηρεαζουν , αλλα προληπτικα και μην τυχον επηρεασουν ειναι καλυτερο να αποφευγονται.τωρα σκεφτομαι, αφου εφαγα 9 μηνες με τη ριζα, εδω θα κολλησω???θα ηθελα φυσικα να ειμαι λιγο πιο περιποιημενη στην κλινικη που θα ερχονται και να με βλεπουν, αλλα τι νακανω!!!για την περιοδο του θηλασμου βεβαια, δεν ξερω τι θα κανω.παντως δε θελω να μεινω ετσι αλλους 6 μηνες δεδομενου οτι το φεβρουαριο θα παω και σχολειο!!!μην ειμαι χαλια!!!εσυ λενακι θα παρεις αμεσως την αδεια ανατροφης???εγω λεω να την παρω απο σεπτεμβρη για να παει ολη τη χρονια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...