Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

VANESSAKI PISTEPSE ME THA DEIS KAI ESENA OTI THA SOU LEIPSEI.....SE KATALAVAINW POU THES NA GENISEIS KAI EGW ETSI HMOUNA STO TELOS OPWS KAI ESY...ALLA THA GENISEIS KAI PISTEVW PWS THA KATALAVEIS AYTO POU AISTHANOMAI.....DHLADH ETSI PISTEVW EKTOS KAI AN MONO EGW TO NIOTHW AYTO TI NA PW.....EGW STO TELOS PERPATOUSA MHN FANTASTEIS FOVERES APOSTASEIS APLWS KINIOMOUN GENIKOTERA!!!!!HTAN VEVAIA LIGO DYSKOLA ALLA ENTAXEI EKTOS APO AYTO TO MPOUKOMA POU NIOTHEIS APO KATW PROS TO TELOS KATA TA ALLA HMOUNA KALA!!!!!!!!!!!!!

AX ANTE GIRL MOU THA DEIS TO KORITSAKI SOU SHMERA TI KALAAAAA!!!!SE PERIMENOUME NA MAS PEIS TA NEAAAAAAAAA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βανεσάκι μου έτσι είναι το τέλος δύσκολο!

Δε περνάει ο καιρός …. Δεν περνούν οι μέρες!!!!! Υπομονή!

Τώρα για τα νερά δε ξέρω να σου πω..αφού μου τα έσπασε η μαία.

Πάντως εμένα το περπάτημα δε βοήθησε!!!!!!

Νιάκι μου τι κάνουν οι χορευτές σου;;;

Εχεις πονάκια διαβάζω….υπομονή θα έρθουν τα μωράκια σου να γεμίσουν τη ζωή σου!!!!!

Εγώ φτιάχνω τώρα που κοιμήθηκε ο μπέμπης μου μπριζόλες με πατάτες και μιλφέιγ.

Αν και εγώ δε θα φάω γλυκό!!!!!!

Νιάκι τέλειααααααααα τα πραγματάκια!!

Συμπεθέρα καλά αποτελέσματα!!

Σούπες και υγρά;; οκ συμπεθέρα!!!!!

Σήμερα το μαναράκι μου κοιμήθηκε καλύτερα, δοξα το Θεό!

Άννα Μαρία πλησιάζει και η δική σου μοναδική στιγμή!!!!

Δε μου είπε για αλλεργία αλλά για να τον βοηθήσουμε και να δούμε πώς θα πάει…

Χριστινάκι του άρεσε φαίνεται στην εξοχή ......

Θα περιμένουμε νέα μετά τον παιδίατρο.. φιλιά

girl μου σήμερα θα δείτε το κοριτσάκι σας!

Άντε με το καλό!

Θα περιμένουμε νέα σας!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI TOU ARESE STHN EKSOXH MARAKI!!!!!!!ESENA DEN SOU LEIPEI VRE MARAKI H EGGYMOSYNH????H MONO EMENA????

AX EXW ENA ANXOS GIA TON PAIDIATRO!!!!ALLO PRAGMA!!ELPIZW NA MHN MOU KANEI PYRETO MWRE O KALOS MOU!!!!!!!!!!

AX TI WRAIO FAGAKI FTIAXNEIS GIAM GIAM FERE KAI APO EDW TIPOTA!!!!!!!

EGW TWRA TON TAISA TON MIKRO KAI PERIMENW MIA FILH NA PAME VOLTITSA TON MPEMPOULI AFU EXEI HLIO AKOMA TO EKMETALEVOMASTE!!!!!!!!!!!

KORITSIA ESEIS POU EXETE GENISEI NA RWTHSW POTE SAS EIPE O GIATROS THA ERTHEI KSANA PERIODOS ?????GIATI EMENA DEN MOU EXEI ERTHEI AKOMA...PERIERGO....MHPWS MOU HRTHE TOTE META TA LOXEIA KAI DEN TO KATALAVA?????DEN NOMIZW THA EIXA KAI PONOUS ETSI DEN EINAI???? :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...........λεμε τωρα.....μεσημεριασε.....

εμεις ειχαμε παει το πρωι σε ενα μαγαζι με παιδικα εδω στη γειτονια που κλεινει και τα εχει ολα τσαμπα....

πηρα 7 σετακια μονο 35 ευρω.......και να φανταστειτε ειναι ολα μαρκες......benetton,spring,chief,mayoral....κα.....θα παω και αυριο να δω γιατι με τα παιδια δεν εχεις την ησυχια σου....πηρα για το καλοκαιρι και του χρονου τον χειμωνα.......ελπιζω να βρω και αλλα γιατι το εχει μια γιαγια και πρεπει να ψαχνεις μονη σου γιατι αυτη ειναι στο κοσμο της.....

αναστασια ευχομαι καλα αποτελεσματα....

τιτινα και εγω καθε φορα που γεννουσα ειχα ενα κενο.....μου ελειπε πολυ η κοιλιτσα μου....οι κλωτσιες και γενικα ολη η φαση της εγκυμοσυνης.......

μαρακι μια χαρα βαρος εχει ο μικρος σου........οσο για τους κολικους υπομονη.......

αγγελικη γιατι τοσο κατα του θηλασμου ο αντρας σου;;;;;;;μαλλον δεν ειναι εξοικειωμενος......εγω εχω θηλασει στα πιο απιστευτα μερη......μην κολωνεις πουθενα......

βανεσσακι και εγω γι αυτη τη βδομαδα σε βλεπω...εκει παρασκευη,σαββατο.......

νια πολυ ομορφα πραγματα εχει το σαιτ...

λενακι και εγω ολο αναβαλω το βγαλσιμο της βραδινης πανας.......δεν μπορω να ξυπναω εκατο φορες......

δεν θυμαμαι κατι αλλο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κι εγω!!!!κοιμηθηκα ενα 2ωρακι και τωρα ειμαι μια χαρα!!!!

δεν ξερω βρε χριστινακι, μπορει αργοτερα να μου λειψει, αλλα προς το παρον θελω να γεννησω!!!

bourique μου λες να γεννησω ως το σαββατο???μακαρι!!!μεγεια τα ρουχακια σας!!!αληθεια ποιο ειναι το ονομα σου???

οι υπολοιπες αφαντες, ε????μονο οι εγκυουλες εχουν χρονο φαινεται!!!οσο ημασταν ολες εγκυουλες γραφαμε 40 σελιδες τη μερα!!!τωρα με τα μωρακια, που χρονος για μαμυ!!!αχ, σε λιγο που θα γεννησουμε ολες θα ερημωσει το ποστακι μας.... :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Αααααααχ, φάγαμε μια σουπίτσα όνειρο! :P

Γκερλ, ναι, μπήκα στο μήνα μου, μ' αρέσει που πέρασα το μεγαλύτερο μέρος της εγκυμοσύνης με άγχος για πρόωρο τοκετό λόγω μόλυνσης...

Γιώτα, με γειά τα ρουχαλάκια!

Χριστίνα, πες μας τι έγινε με το εμβόλιο.

Βανεσσάκι, εγώ πάλι δε θέλω να γεννήσω. Δεν μπορώ να πω ότι νιώθω βαριά κι ότι δεν μπορώ να κουνηθώ. Έχω, βέβαια, τον κοίλαρο, αλλά πάλι, ίσως επειδή δεν είμαι πολύ πρησμένη γενικώς, δε νιώθω άσχημα. Όχι ότι κάνω γιόγκα και ολυμπιακή γυμναστική καθημερινά, αλλά γενικά εγώ έχω αδυναμίες, κομμάρες και ζαλάδες και προ εγκυμοσύνης, οπότε δε μου φαίνεται ότι έχω κάποιο πρόβλημα.

Νιώθω, όμως, ότι έχω μεταβληθεί σε καρτούν. :) Βλέπω τον άντρα μου κούκλο, κι εγώ δίπλα του είμαι σαν καρικατούρα. Χε χε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria ,oυτε κι εγω εχω πρηστει καθολου, αλλα και μονο η κοιλια αρκει να σε κανει να δυσφορεις!!!πολυ περισσοτερο εμενα,μπου πριν περπατουσα πολυ και γενικα ειχα εναν πολυ φιτ τροπο ζωης!!!δε στεκομουν ουτε δευτερολεπτο, οποτε θελω να ξαναβρω την παλια μου ενεργεια και να ανακτησω τις δυναμεις μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!

μαρακι μου οπως κ να ειναι ευχομαι να ηρεμησει γρηγορα το καλο μου...

αχ πως θα γυρισω παλι στα βραδινα κλαματα ξυπνηματα κ ταισματα...

αγγελικουλα τι νομιζες, περναει ο καιρος!!εδω εσεις σαραντιζετε!!!!

για τον αντρα σου συζητα το μαζι του, ειναι σημαντικο να εχεις τη στηριξη του στο θεμα του θηλασμου

αχ βανεσσακι ασε κ εγω σα χεσμενη περπαταω... ωρες ωρες νομιζω οτι νιωθω το κεφαλι του πανω στο πιπι μου κ κατι με πιανει!

οσο για τα νερα επειδη εμενα μου τα ειχαν σπασει στην κλινικη, δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα λενε οτι ειναι σα να κατουριεσαι πανω σου!

νια :lol::lol: ασε ασε χτες κοιμηθηκα 5-8, μονο 3 ωρς υπνο :? τι πραγμα ειναι αυτο...

τι γαματες σαλιαρες!

αννα μαρια πλησιαζεις επικινδυνα!!!!

για πες πως ημουν στο ονειρο σου?? θεα οπως παντα??? :lol::lol::lol:

αναστασακο το καθισματακι ειναι πολυ ζορικο στο πλυσιμο, εμενα μου βγηκε η ψυχη για να βαλω παλι τις ζωνες στη θεση τους. κοιτα στο βιβλιαρακι με τις οδηγιες, γραφει πως βγαζεις βαζεις το καλυμμα

γκερλ περιμενουμε τα νεα σας!!

τιτινακι παντως εγω οταν ειχα γεννησει μονο τις πρωτες ωρες νοσταλγησα τις κλωτσις του μικρου!

αφου περιμενα να με κλωτσησει :lol::lol:

οσο για την περιοδο λογικα μεσα στο πρωτο τριμηνο θα σου ερθει

μην αγχωνεσαι κουκλα για τον μικρο, ειμαισιγουρη οτι θα τα παει τελεια!!

μπουρεκακι με γεια τα ψωνια!!! ασε ασε δε μπορεις να φανταστεις ποσο βαριεμαιιιιιιιι για τη βραδινη πανα

κ εγω με την τεραστια κοιλια νιωθω σα βαρελι.. κ δεν εχω παρει κ πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κοριτσακια!!!Πηγα μια βολτιτσα στην κουμπαρα μου, καιρο ειχα να την δω.Μου περιεγραφε την δικη της γεννα και ειναι υπερ της μη επισκληριδιου...ενω αυτη εκανε.....ξερετε εσεις τωρα να με αναγκασουν να ριξω σφαλιαρες!!! :twisted: Εχει λεει ακομα πονους στη μεση οταν σηκωνει τον μικρο δεν τις εφυγαν....

Λενακι μου ειπαν να το περασω με ενα αντιστατικ πανι που δεν βγαζει χνουδι, αλλα ποσο να καθαρισει το υφασμα ετσι?Αν το πλυνω ολοκληρο στη βεραντα και το αφησω να στεγνωσει δεν θα γινει λες δουλεια ετσι?

Αννα Μαρια αρχισα να κινουμε δυσκολα, η μικρη με παταει συνεχεια στη φουσκα με το κεφαλι της,εχω πονακια περιεργα, σαν σφαχτες καμια φορα, σαν χαλαρα περιοδου,με ποναει το εξωτερικο της παπιας μου και δεν μπορω να περπατησω....θελω να περασουν οι ημερες να γεννησω και μετα ας νοσταλγω την εγκυμοσυνη...Με επιασα να χαζευω κοπελες με τα τζινακια τους και θελω κι εγωωωωω το δικο μου!!!Και ειμαι σιγουρη θα με προλλαβεις στη γεννα, δεν ξερω ετσι λεω!!

Συμπεθερα ναι σουπες και υγρα ειναι λει το μυστικο για να χασεις μεσα σε 6 μηνες τα κιλα που πηρες στην εγκυμοσυνη.Αν δεν το κανεις λεει μεχρι τοτε δεν τα χανεις μετα....και 2 μπουκαλια 1,5 λιτρο νερο!!

Girl περιμενουμε νεακια απο το γιατρο!!!!

Γιωτουλη ευχαριστω πολυ.Μεγια τα πραγματακια σας!!

Η Μυριαμ τι εγινε?Πηρε αραγε τον μικρο σπιτι ολα οκ?Δεν θελω να την ενοχλησω, φανταζομαι οταν μπορεσει θα μπει να μας πει!!!

Η Νασιουλα χαθηκε κι αυτη, καλα να ειναι και θα μπει οταν μπορει να μας πει τι κανουν!!

Χριστινακι καλα κανεις και βγαινετε βολτες, μετα θα αρχισουν για τα καλα τα κρυα και θα κλειτουμε ολοι μεσα!!

Βανεσσακι σε καταλαβαινω κι εγω ετσι νιωθω, θελω να την παρω αγκαλιτσα και να ειναι μονο δικια μου,να ξεβαρυνω γιατι τα πραγματα δυσκολεψαν!!

Που ειστε καλεεεεεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες αφαντες σημερα αναστασια μου!!!δεν ξερω τι εγινε!!!αχ κι εγω χαζευω τις κοπελες με τζηνακια και κανονικα ρουχα και αναρωτιεμαι ποτε θα τα ξαναβαλω κι εγω!!!!βεβαια τωρα το αγχος μου ειναι να γεννηθει καλα το κοριτσακι μας και να πανε ολα καλα και μετα ραψιμο στο στομα!!!φρουτα, νερο, γαλα, σαλατες και ψητα!!!συνηθεια ειναι!!!θα τα καταφερουμε!!! τι αλλα νεα εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις μετρησα το ζαχαρο.....ουπς ειναι λιγο τσιμπημενο, ας φαω αγγουρακι να το ριξω λιγο!!!!Με κερασε η κουμπαρα μου τυροπιτα, μολις ειχε βγει απο το φουρνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγω και το πτώμα μου..

Επιτέλους εκατσα στον αγαπημένο μου καναπέ ύστερα απο πέντε μιση βδομάδες..σήμερα είχα τον μικρο κάτω αφού έπλυνες το παρκοκρεβατο να μοσχομυριζει..έκανα ρόλο κιμα γεμιστο και μια ταρτα μήλου, μου Πήρε όμως κανά τρίωρο να τα κάνω αφού το μωρο έκαιγε συνέχεια και είχαμε πάλι μαραθώνιο θηλασμου..τώρα κοιμάται το μωρο δίπλα μου, ο άντρας μου στον διπλανό κάναμε και ο λαλακης πάνω στις παντόφλες μου..σκέφτομαι να πάρω τον μικρο πάνω για να κάνω κι εγω νάνι αλλα φοβάμαι μην τον ξύπνησω..

Γιωτακι, με γεια τα ρούχαλακια σας..κάτι τέτοια κελεπουρια δεν τα αφήνουμε έτσι..κι εγω θυμάμαι πήρα αρκετά απο το περνάταλ όταν έκλεινε και τα είχαν βάλει 70% έκπτωση..

Βάνεσσακι , ακόμα εδώ εδώ,ε?ζηλεψες την δόξα του μαρακιου..χίχιχιχι ..όσο για τα νερά που ρωτήσεις, εμένα όταν έσπασαν θυμάμαι ότι ένιωσα κατευθείαν τα νερά σε ωραία χλιαρό θερμοκρασία , να τρέχουν και να μην μπορώ ούτε να κρατηθω να τα σταματήσω,δεν το ελεγχεις..ούτε νιώθεις κάτι πριν σπάσουν..απλά ακούγεται ένα ...τσάφ ,.. Και τρέχουν..εμένα ήταν αρκετή ποσότητα..ήταν διάφανα , δεν είχα καθόλου βλεννη κι όταν ετοιμάστηκα να πάω στην κλινική κι έβαλα σερβίρεται, συνέχισαν να τρέχουν και η always η μεγάλη γέμισε αμέσως..

Χριστινακι, κι εγω όταν γέννησα τις πρώτες μέρες ενιωρπθα κάπως..μου έλειπαν οικλωτσιες του μπεμπη, περίμενα κι εγω ότι όπου να ναι θα κλωτσισει κι ένιωθα περίεργα που με κλωτσισει έξω απο την κοιλια την τον κρατούσα..πάντως ενώ προς το τέλος της εγκυμοσύνης δεν άντεχαν άλλο και νόμιζα ότι ήμουν μια ζωή έγκυος, τώρα μου φαίνεται πολυ μακρινή αναμνήση η εγκυμοσυνη..

Κάνατε εμβόλιο?εκλαψε πολυ?αχ εμεις θα πάμε 25/11 και το σκέφτομαι απο τώρα..φοβάμαι μην μου κάνει πυρετό το καημενουλι..

Γκιρλ μου,περιμένουμε νέακια απο την μικρή σου..

Λενακι νυχτοφυλακας κι εσυ?

Αχ..ξυπννησε το ζουζουνακι..θα μπω πιο μετά αν τα καταφέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου εδω είμαι και εγω ....περιμένω σουβλακακια να φάω και να δω τον αγώνα με τον αντρουλι χιχιχι.....

Αχ μπράβο πολυ χαρικα με το μυριακι να είναι καλα με τον μικρουλι της στο σπιτάκι τους.....

Ήρθαν σας αφήνω θα μπω μετα πάλι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, εσείς που είστε ήδη μανουλες, πέιτε μου, βγάζουν κι εσάς τα μωρά σας κραυγές στον ύπνο τους?εμενα κάποιες φορές κλαίει κιόλας την ώρα που κοιμάται και μετα σταματάει μόνο του και συνεχίζει να κοιμάται..τώρα τον έπιασε και λοξυγκας..καθώς κοιμάται..νιώθω ότι ταλαιπωρείται ο γλυκοσ μου..

Αχ αυτο το αι πάντ ότι θέλει γράφει..απο τότε που το διέλυσα κι έβαλε καινούργιο λογισμικό ο άντρας μου, ξαναμπήκε το ηλίθιο λέξικο..οπότε αν γράφω και καμία ασυναρτησία ..μην το λαμβάνετε σοβαρά υπόψιν σας..

Α, για τα κιλα , εμένα ούτε έμειναν δεκατρία κιλα και εδώ και τρεις βδομάδες δεν έχω χάσει γραμμάριο..και να φανταστείτε ότι τρέχω πάνω κάτω όλη μέρα, δεν τρώω και τίποτα ιδιαίτερο αλλα δε έχασα καθόλου..έχω ξεπρηστικα αρκετά όμως αλλα πρέπει να χάσω κάποια κιλα αλλιώς δεν έχω ρούχαλακια να βάλω τώρα που

χειμωνιάζει με αυτα τα κιλα..νερό εγω πάνω πάνω απο τρία λίτρα, κάνω και προσεγμένη διατροφή αλλα δεν

Βλεπω καθόλου διάφορα..

Αναστασακι, πρόσεχε..αυτές τις μέρες τα τραβά το σχοινί..περίμενε κι ερχεται φραουλενια σου..

Μυριαμακι, σου στέλνουμε την αγάπη μας..φιλια στον γιο σου..

Οι υπόλοιπες κοιλιτσες που είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανουν τα μωράκια μας;

Εμείς είμαστε καλά. Φουσκώνουμε κάθε μέρα και περισσότερο! Να δούμε που θα φτάσουμε. Δε ξέρω αλλά τελευταία νιώθω πολύ άσχημη εξωτερικά. Αυτά που λένε ότι η γυναίκα στην εγκυμοσύνη λάμπει και είναι όμορφη είναι όλα μούφα! Εγώ έχω πρηστεί στο πρόσωπο και νιώθω ένα βαρέλι. Νομιζω ότι με βλέπουν έξω με τον άντρα μου και λένε όλοι καλά που την βρήκε αυτή! Μετά από 15 χρόνια που φοράω φακούς, τώρα τους έβγαλα λόγω μιας μόλυνσης στο μάτι και είμαι με τα γυαλιά, τα μαλλιά μου δεν θέλω να τα βάφω συχνά και η ρίζα φαίνεται χάλια (έχω πολλά λευκά από 17 χρονων), περπατάω σαν πάπια και γενικά είμαι χάλια. Νιώθει καμιά αλλη παρόμοια ή μόνο εγώ είμαι υπερβολική και αχάριστη; :(

Από την μια νιώθω χοντρή και από την άλλη έχω πάρει μόνο 7 κιλά και τον τελευταίο μήνα μόνο μισό, ενώ μου λέγαν όλοι ότι μετά τον 7ο θα μπαίνουν χωρίς να το καταλαβαίνω. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με το μωρό γιατί φαντάζομαι ότι αύτό βρίσκει να φάει εκεί μέσα και άλλωστε μεγαλώνει φυσιολογικά. Εγώ πίστευα ότι θα βάλω πάρα πολλά και ότι θα γινόμουνα τοφαλος αλλά τελικά νομίζω είμαι καλά μέχρι στιγμής.

Πάντως από περπάτημα που λέτε κορίτσια εγώ δε μπορώ να περπατήσω πάνω από 7-8 λεπτά. Πονάει η μέση μου, η κοιλιά μου και λαχανιάζω αμέσως. Από αντοχές και δυνάμεις το απόλυτο τίποτα! Που και να μπω στον 9ο! Μου λείπει η ανεξαρτησία μου που πήγαινα όπου ήθελα χωρίς να εξαρτόμαι από τον άντρα μου που τώρα πρέπει να με πηγαίνει παντού με το αυτοκίνητο όποτε έχει χρόνο και δε βαριέται.

Αχ μάλλον οι ορμόνες μου φέρνουν γκρίνια και δεν είμαι ευχαριστημενη με τίποτα.

Συμπεθέρα τι κάνει ο Αναστασάκος; Του περάσανε οι κρίσεις; Σουβλακια ακούω μιαμ μιαμ!

Αναστασία καλά αποτελέσματα με το μικροβιολογικό.

Βανεσάκι ακόμη εδώ; :D

Τιτίνα τι έγινε το κάνατε το εμβόλιο; Το άντεξες ή είχαμε τίποτα λιποθυμίες; :)

Girl τι έγινε με τον γιατρό το είδατε το μπεμπε;

Πολλούς κολικούς διαβάζω έχουν τα μωράκια σας και στενοχωριέμαι. Φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα είναι να τα βλέπεις να υποφέρουν.

Σας αφήνω κορίτσια καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα εχεις δικιο, καποιος πρεπει να μου ριξει σφαλιαρα να σταματησω....διαβαζα ενα αρθρο σε ενα περιοδικο για διαβητη κυησης και επιπτώσεις και δεν μου αρεσε καθολου.......ευτυχως το μετρησα και κατεβηκε τωρα με το αγγουρακι!!

Madi ενα απο τα ιδια νιωθω.....αφου ο αντρας μου λεει να παμε για καφε και δεν θελω γιατι νιωθω ασχημη,χοντρη, παπια,βαρελα και δεν ξερω τι αλλο να γραψω .....

Γεια σου βρε Νια με τα σουβλακια σου και τα διδυμακια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αναστασία, κι εγώ έχω κάτι σφάχτες μέσα στον κόλπο, όταν σπρώχνει ο μικρός, χαλαρά πονάκια περιόδου και λίγες συσπάσεις. Από αντοχές μηδέν, για να περπατήσω ούτε λόγος. Βανεσσάκι, εγώ παλιά, όταν έμενα στη Θεσσαλονίκη, περπατούσα πάρα πολύ. Εδώ δυστυχώς τίποτα δεν ευνοεί το περπάτημα, κι έτσι αναγκαστικά δεν μπορούσα να περπατώ. Δεν είμαι και ιδιαίτερα αθλητικός τύπος, αλλά το περπάτημα το αγαπώ πάρα πολύ. Λίγο πριν μείνω έγκυος, ή μάλλον στη φάση που έμεινα, είχα αποφασίσει να πηγαίνω σε ένα πάρκο για περπάτημα, είχα πάει μια φορά και ήταν τέλεια, αλλά μετά είχε συνέχεια βροχές και δεν τα κατάφερα να ξαναπάω. Μετά στο καπάκι μένω έγκυος και είχα τρομερές αδυναμίες, οπότε τέρμα κι εκεί. Τώρα και να θέλω δεν μπορώ. Όπως η Μάντι κι εγώ, στα πέντε λεπτά λαχανιάζω και κουράζομαι τρομερά... Όσο για κιλά, έχω πάρει δέκα-δώδεκα, αλλά φαντάζομαι αυτά είναι φυσιολογικά. Αφού ο Ανδρέας από μόνος του είναι τρία κιλά, βάλτε και κάτι πλακούντες, κάτι υγρά, κάτι σούπα μούπες, ε, πόσα είναι τα δικά μου; :P Το τζιν μου πάντως μου μπαίνει μια χαρά, εννοείται ότι δεν ανεβαίνει καθόλου το φερμουάρ, αλλά στην κοιλιά μου είναι ο Ανδρέας, πώς να κλείσει;

Πάντως, μετά όταν θα θηλάζουμε δεν έχει δίαιτες, αλλά τρία γεύματα τη μέρα + ενδιάμεσα οπωσδήποτε + τρία λίτρα νερό.

Χάρηκα πολύ με τη Μύριαμ, είχα φρικάρει που δεν της έδωσαν το παιδί. Απαπαπα!!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια θέλοντας και μη με ξενυχτια στην αρχη και τρεξιμο με το μωρο δεν μπορει θα φυγουν καποια κιλα.Σιγουρα και μια ισοροπημενη διατροφη θα βοηθησει....Λενε με τη γεννα χανεις απο 4 εως 6 κιλα νομιζω....

Ναι ολα καλα με την Μιριαμ, απορω πως αντεξε και μια ημερα χωρις το μωρο της...αλλα και τι να εκανε αν δεν το εδιναν...τελος καλο ολα καλα!!!

Νυσταξε η γρια Αναστασια.....μπανακι και νανακια!!!!!Φιλακια πολλα,καλο ξημερωμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου μπηκα μια στα γρηγορα να πω ενα γεια κ παω να ταισω τον μπεμπη κ θα την πεσω κ εγω γιατι ειμαι κομματια!!εβαλα για υπνο κ τα αλλα δυο καμαρια μου ταιζω κ τελος κ η σημερινη μερα!!!ουφφφφ κουραστηκα, με τσαντισανε κιολας τα μεγαλα που ολη την ωρα τσακωνονται Twisted Evil Twisted Evil

γκρρρρ τα νευρα μου!!!!

κοριτσακια μου σας αφηνω παω να του ετοιμασω το γαλα του γιατι αρχισε να μουγκριζει!!!!

τα λεμε αυριο!!

πολλα φιλακιαααα σε ολες τις κοιλιτσεςκ ολα τα μωρακια

καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακο επειδη τα καθισματακια εχουν απο κατω φελιζολ καλο ειναι να μη βραχει πολυ το υφασμα

γιατι κ αυτη την περιοδο με την υγρασια δε θα στεγνωσει καλα

μπορεις να παρεις ενα βρεμενο πανακι κ να το πλυνεις πολυ εξωτερικα..

αχ κ εγω μια απο τα ιδια... σημερα πηγαμε με τον μικρο στη χανθ στο γκρουπακι κ δε μπορουσα να σηκωθω.. ειχα κ το σκατο να μου φωναζει σηκω μαμα σηκωωωωωω χορετσεεεεε :lol::lol:

καλε κοντευεις να γεννησεις1! κανε λιιιιιιιιιγο ακομα υπομονη!!

μην τσιτωνεις το ζαχαρο σου κοριτσαρα μου!!

επισης να αλλαξουμε τηλ με πμ, πως θα ξερω αν γεννησες για να φερω την τουρτα? :lol:

πω ρεσυ βανεσσακι!! 39η εβδ :shock::shock::shock: τωρα το προσεξα!!!

αγγελικουλα μην τα σκεφτεσαι τα κιλα.. θα τα χασεις γρηγορα εσυ!

μη σου πω θα γυμνασεις κ τη γαμπα ανεβα κατεβα τα σκαλια!!!

αα επισης για την επισκληριδιο, νομιζω οτι η φιλη σου αναστασια το λεει πολυ εκ του ασφαλους..

κ η μεση δεν ειναι κριτηριο να κατηγορηθει η επισκληριδιος.. εχει ενα μωρο ολη μερα αγκαλια δεν κοιμαται κ εχει αλλαξει ολος ο τροπος ζωης της, φυσιολογικο ειναι να πιαστει.. νομιζω! ;)

δεν πιστευω οτι υπαρχει λογος να ταλαιπωρειται καποια γυναικα κ να σφαδαζει στους πονους με τις ωρες.... κ εγω αν παω με μικρη διαστολη η αν εχει περιεργη θεση ο μικρος στανταρ θα κανω!

τιτινακι πως πηγε το εμβολιο??

συμπεθερουκλα μου!! γαμησε τα κ εγω μια απο τα ιδια ειμαι..

ολοι μου λενε οτι δεν εχω παρει κιλα, οτι ειμαι κουκλα κ τα γνωστα κ εγω κοιταζομαι στον καθρεφτη κ βλεπω ενα τερας! εχω βγαλει κ κατι σπυρια τωρα τελευταια κ ειμαι αθλιαααααααααααααααααααα!!

καλα καλα ουτε να ξυριστω δε φτανω...

για τα κιλα οτυ μωρου μην ανησυχεις, το μωρο οτι ειναι να παρει θα το παρει ;)

αννα μαρια αστα να πανε... κ εγω μια απο τα ιδια..

μερικες φορες περπαταω κ νιωθω το κεφαλι του στο πιπι μου, νομιζω οτι θα μου φυγει

το ιδιοενιωθα κ στον ανασταση αλλα πιο μετα, οταν ειχα μπει ηδη στο μηνα μου

ηλιαννα καλη ξεκουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, συμφωνώ με τη Λένα για την επισκληρίδιο. Η φίλη σου μια χαρά γέννησε και μετά το παίζει υπεράνω. Απ' όσο έχω διαβάσει, τα προβλήματα στη μέση δεν έχει αποδειχτεί ότι συνδέονται με την επισκληρίδιο. Κι εγώ είμαι κατά και δε νομίζω να κάνω, αλλά δε θα το παίξω υπεράνω. Στο κάτω-κάτω, στο τέλος μπορεί και να κάνω, αν και στην Κύπρο (εκτός από τη Λευκωσία) σχεδόν καμία δεν κάνει. Από τις φίλες μου που γέννησαν (και είναι πολλές) μόνο μία έκανε επισκληρίδιο!

Πάντως, η φίλη σου θα είχε δικαίωμα να μιλάει μόνο αν δεν είχε κάνει!

Λένα, είμαστε ερείπια, δεν το συζητώ.

Ηλιάννα, καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μπαινεις στην 38η ε??? καλεεεεε πολυ γρηγορα περασε ο καιρος!

φανταζομαι ετοιμασες τη βαλιτσα σου επιτελους! :lol:

αχ ερειπια δε λες τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έβαλα τα τελευταία πράγματα! Κάτι βρακιά έμειναν που τα πλύναμε σήμερα! Και τα ρούχα που θα φύγω εγώ απ' την κλινική επίσης, γιατί δεν ξέρω τι καιρό θα κάνει... Είναι και περίεργος ο καιρός αυτήν την εποχή. Ούτε και τι θα μπορώ να φορέσω. Αυτά το πολύ πολύ μου τα φέρνουν μετά...

Πάντως, όλα τα υπόλοιπα τα έβαλα. Μέχρι και το βιβλίο που θα διαβάζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και πάλι κοριτσάκια ....μόλις έπεσα στο κρεβατακι μου αντε να δω αν θα κοιμηθώ πάλι σήμερα....καλο σας βράδυ φιλεναδας τα λέμε το πρωι.".....φιλακια σε ολεσσσσς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...