Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

Έτοιμα τα νυχακια χιχιχιχιχι

Τι κάνετε?? κοΡιτσακια μου ....εμείς απο φαγητο. Έχω απο χτες κανελλονια οπότε δεν κάνω τίποτα ..

Συμπεθερα δεν έχω λόγια είναι ο καλύτερος που θα μπορούσα να κάνω χχιχιχιχιιχιχι κουκλακι είναι ο μπομπιρακος να δούμε η νύφη πως θα είναι......

Ρε κορίτσια αυτές οι συσπασεις είναι άλλο πράγμα πωπωπω....

Ευακι μου αν είναι για Καλητερα να πάτε εδω έχει γίνει πολυ χάλια η κατάσταση .....

Και εμείς όλο λέμε για Γερμανία αλλα δεν είναι εύκολο με την δουλειά μας.

Καιμεγω λέω να το πλύνω το καρότσι εμένα έχει και ποδοσακους και μέσα είναι φλις κουβερτακι και απο έξω αυτο το ύφασμα που είναι σαν αδιάβροχο οπότε δεν νομίζω να πάθει και τίποτα με χλιαρό νεράκι μ μια χαρα θα γίνει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωχ, Αγγελική, ευτυχώς που μου το είπες για το ντετόλ!!! Πάλι καλά που βαριόμουν και δεν το έκανα τόσο καιρό!!! Θα το περάσω με νεράκι! Άλλωστε, στα σελλοφάν το έχουμε τυλιγμένο, κι όταν το χρησιμοποιήσουμε δε θα βάζω κατευθείαν το μωρό πάνω, θ' απλώνω μια πάνα.

Εύη, όπως τα περιγράφεις τα πράγματα, δε μου ακούγονται και πολύ καλύτερα στη Σερβία, απλά εκεί, δε θα έχετε το άγχος ότι θα γίνουν χειρότερα! Είναι δύσκολη απόφαση πάντως... Για την Αυστραλία που λέει η Αγγελική, δεν το συζητώ, είναι όντως η άκρη του κόσμου! Πάντως, φίλοι μας από Ελλάδα ήδη έχουν φύγει για Αγγλία ή Γερμανία.

Τώρα να μένετε με την πεθερά δεν είναι κι ό,τι καλύτερο... Δε χρειάζεται να έχεις κάτι με τη γυναίκα, κι εγώ δεν έχω κάτι με τους γονείς μου, αλλά κόντεψα να πάω στο τρελοκομείο δυο χρόνια που μέναμε αναγκαστικά μαζί τους...

Νία, εμείς σήμερα απλά πράγματα: μακαρόνια με σάλτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι, μοντέλακι ο δικός σου!!μωρε εγω σκέφτομαι για το αν θα ανέβασω φωτό..ο άντρας μου δεν εχει πρόβλημα βέβαια ..θα το σκεφτώ κι αν είναι θα σας βάλω να δείτε τον κουκλο μου..

Ευη μου, σκεφτείτε το καλα και πάρτε την πιο σωστή απόφαση για σας και τα παιδιά σας ..οι συναισθηματισμοι δεν χωράνε όταν εχεις να σκεφτείς το μέλλον των παιδιών σου.. Τουλάχιστον όπως είπες έχετε σπίτι και στην Ελλάδα και στην Σερβία ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KANELONIAAAAAAAAAAAA GIAMMMMMM TA LATREVWWWWWWW!!!!!!!!!!!!!!!!!!

H NYFH MOU THA EINAI MI KOUKLAAAA EIMAI SIGOURH!!!!!!!!!!!!!!!

AGGELIKOULA MOY OPWS THES!!!!pANTWS THELW POLY NA DW TA MWRAKIA SAS VRE KORITSIA!!!!!!

TOSO KAIRO TA PERIMENOUME OLES MAZI ;);););)

EGW TO KAROTSI DEN TO EPLINA APLWS VAZW SENTONAKI KATHE FORA POU VAZW TO MWRO KAI DEN EXEI PATHEI TIPOTA O MIKROS!!TO KATHISMATAKI AYTOKINHTOU EPLYNA KAI TO RELAX ALLA KAI SE AYTO VAZW SENTONAKI!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να΄μαι παλι κοριτσακια μου!!!!ξεπατωθηκα να καθαρισω ολο το σπιτι για να φυγω το απογευμα να παω στους γονεις μου!!!εβαλα πληντυρια, αλλαξα σεντονια, σκουπισα, σφουγγαρισα, ξεσκονισα, εκανα μπανακι και τωρα θα ξαπλωσω λιγο γιατι ποναει πολυ η μεση μου χαμηλα και εχω και πονακια!!!!παιζει και να γεννησω, αν και μαλλον θα με προλαβουν καποια διδυμακια :lol::lol::lol: νιακι, τι λες>???μεγεια τα νυχακια!!!

αννα μαρια μου, εννοειται πως και τωρα ειμαστε γυναικες, απλα εμενα τα μαλλια μου τωρα ειναι σε οικτρη κατασταση.μισα μαυρα, εβγαλα πολλα λευκα και τα αλλα μισα ξανθα!!!!αστα να πανε δηλαδη.τωρα στην εγκυμοσυνη εβγαλα πολλα λευκα, ενω δεν ειχα οθτε μια τριχα και αισθανομαι σαν γρια!!!

ευη μου, αυτο το λινκ που εβαλες, μου κολλαει συνεχεια και δε μπορω να το διαβασω!!!παντως κι εμενα η σερβια δε μου ακουγεται και καλυτερη απο την ελλεδα..ακου βασικος 200 ευρω!!!!και με τι θα ζειτε???ακομα κι εδω καλυτερα ειναι.προς το παρον βεβαια!!!και αυτο με την πεθερα, οσο καλη και αν ειναι, δεν παυει να ειναι ενας 3ος ανθρωπος μεσα στο σπιτι!!!σκεψου το καλα βρε κοριτσακι!!!

λενα μαλλον εννοεις αιμορροϊδες οχι ραγαδα!!!κι εγω ειχα βγαλει μια στον 5ο και εβαλα αλοιφη proctosynalar και μου περασε αμεσως!!!

ηλιαννακι, δωρακι, αγγελικουλα, λυδιακι νασιουλα και οσες αλλες ξεχνω, πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να΄μαι παλι κοριτσακια μου!!!!ξεπατωθηκα να καθαρισω ολο το σπιτι για να φυγω το απογευμα να παω στους γονεις μου!!!εβαλα πληντυρια, αλλαξα σεντονια, σκουπισα, σφουγγαρισα, ξεσκονισα, εκανα μπανακι και τωρα θα ξαπλωσω λιγο γιατι ποναει πολυ η μεση μου χαμηλα και εχω και πονακια!!!!παιζει και να γεννησω, αν και μαλλον θα με προλαβουν καποια διδυμακια :lol::lol::lol: νιακι, τι λες>???μεγεια τα νυχακια!!!

αννα μαρια μου, εννοειται πως και τωρα ειμαστε γυναικες, απλα εμενα τα μαλλια μου τωρα ειναι σε οικτρη κατασταση.μισα μαυρα, εβγαλα πολλα λευκα και τα αλλα μισα ξανθα!!!!αστα να πανε δηλαδη.τωρα στην εγκυμοσυνη εβγαλα πολλα λευκα, ενω δεν ειχα οθτε μια τριχα και αισθανομαι σαν γρια!!!

ευη μου, αυτο το λινκ που εβαλες, μου κολλαει συνεχεια και δε μπορω να το διαβασω!!!παντως κι εμενα η σερβια δε μου ακουγεται και καλυτερη απο την ελλεδα..ακου βασικος 200 ευρω!!!!και με τι θα ζειτε???ακομα κι εδω καλυτερα ειναι.προς το παρον βεβαια!!!και αυτο με την πεθερα, οσο καλη και αν ειναι, δεν παυει να ειναι ενας 3ος ανθρωπος μεσα στο σπιτι!!!σκεψου το καλα βρε κοριτσακι!!!

λενα μαλλον εννοεις αιμορροϊδες οχι ραγαδα!!!κι εγω ειχα βγαλει μια στον 5ο και εβαλα αλοιφη proctosynalar και μου περασε αμεσως!!!

ηλιαννακι, δωρακι, αγγελικουλα, λυδιακι νασιουλα και οσες αλλες ξεχνω, πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ομορφιές μου...;)

σήμερα δόξα τον θεούλη είμαστε πολύ χαλαροί....;)....τελειώσαμε το γράψιμο, καταθέσαμε την ανακοπή μας και τώρα απολαμβάνουμε την ημέρα....χιχιχιχι....;).....ουφφφφφφφφφφ...μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος...:).....

Αγγελική μου σε ευχαριστώ για τα γλυκά λογάκια σου....κοριτσάκι λες εεε?.....:)......ανυπομονω να μάθω...:)....τί είναι η εκπληξούλα μου..:)...πολλά γλυκά φιλάκια σε σένα και το κουκλάκι αγοράκι σου..;)

Άννα Μαρία μου μαζί μου έγινες φίλη στο φβ.....μην ανησυχείς...δεν πρόκειται γαι συνωνυμία...;):P:P:P .....μια χαρά ο Ανδρίκος σου...:).....

Ηλιαννάκι μου.....σε ευχαριστώ πολύ.....πολλά γλυκά φιλάκια...;)

Αναστασάκι μου......την Τετάρτη το βράδυ πηγαίνουμε παιδίατρο οπότε θα σου πω νεότερα...;)

Βανεσσάκι μου.....εγώ τέλος εβδομάδας πηγαίνω να κάνω ανταύγιες το μαλλάκι μου...μην με δει το μωρό έτσι και τρομάξει...χιχιχιχιιχ.... :lol::lol::lol::lol:

πολλά φιλάκια σε όλες...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας......

κοριτσια εμενα η γιατρος μου επιτρεπει φυσικη βαφη τυπου κορρε και ανταυγιες......και μενα η ριζα εχει παει πολυ μακρια..χαχαχα.......

κισκα δυσκολη αποφαση....εδω εγω εφυγα απο αθηνα και πηγαμε στο χωριο της μανας μου 3 ωρες απο αθηνα και το συζηταγαμε ποσο καιρο....και αν δεν ερχοταν η αποφαση οτι με πηρανε στη δουλεια ισως να ημουν ακομα εδω.....δε ξερω θελει πολυ σκεψη....

ανναμαρια 3 κιλα ο αντρικος;;;;απο κατω σε ειδε;;;

νια με γεια τα νυχακια....απο οσο ξερω θελουν καποια απο τα νυχια να ειναι ξεβαμενα η των χεριων η των παιδιων.....

βανεσσακι σιγα με τις δουλειες βρε..

ηλιαννα καλα πολυ γελιο η πεθερα..χ.αχαχαχα......

αγγελικη και στον θηλασμο επιτρεπεται το βαψιμο τον μαλλιων.....

δεν θυμαμαι κατι αλλο....εμεις καλα πεμπτη εχουμε ντομπλερ......επιτελους κοντευει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εμενα θα μου φαινοτανε καπως το 200 ευρω βασικος...μιας και εδω εχουμε αλλα δεδομενα...μην ξεχνατε ομως πως και η ζωη εκει ειναι διαφορετικη..ναι οκ τα ΝΙΚΕ και οι φιρμες γενικα τα πληρωνεις οσο και εδω οχι ομως τα δικα τους προιοντα..το μειον ειναι η συαγκατικηση αλλα τι να πω αν τελικα τα πραγματα δνε πανε καλα εδω κανεις την υπομονη σου..παντος η παιδια εκει δεν παιζεται...απο το παιδικο σταθμο ακομα τα παιδια εχουν βασεις...θα δειξει..θα δει και ο αντρας μου τωρα τα πραγματα εκει..και βλεπουμε αλλα αμα τα πραγματα δεν πανε καλα εδω..τουλαχιστον δεν θα κατσω να σκασω..εχω και την λυση να τα κλειδωσω ολα και να φυγω..εε μαα...βαρεθικα να ακουω ειδησεις ειλικρινα..τον ποδοσακο και εγω δεν τον επλυνα βαζω σεντονακι μεσα..καθησμα αυτ/του επλυνα και παλιο καροτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπεσιαλ η κοτοσουπιτσα.....απο τα αγαπημενα μου φαγητα!!!

Κοριτσια σκαλες με το ζορι ανεβαινω,εχει κατεβει αρκετα η μικρη χαμηλα.Σημερα πηγα στο γιατρο να μου γραψει εξετασεις...και του λεω ντοκτορ πλησιαζουμε επικινδυνα.....και μου λεει ....εεεεεχουμε ακομα...με εχει παρει χαμπαρι οτι ειμαι αγχωδης ανθρωπος και το παιζει τρελιτσα κι αυτος.Μην με αφησεις να ποναω του λεω...επισκληριδιο...εννοειται μου λεει, αλλα μια κρυαδα μεχρι να την κανουμε θα την παρεις!!!!Ωπα του λεω....ενα ενα μου τα βγαζεις!!!και γελουσαμε.....για να δουμε τι θα δουμε!!!

Νια τα εκανες τα νυχακια εεεε?τι ωραια αισθηση οταν ειναι περιποιημενα!!! :) Θα κανω κι εγω λιγο αργοτερα των ποδιων μην γινω ρομπα στο χειρουργειο.Δεν φτανω να τα κοψω τωρα με το ζορι και φοραω 3 νουμερα μεγαλυτερο παπουτσι!! :lol::lol::lol:

Λυδια μου περιμενω νεα απο την παιδιατροι! :D

Χριστινακι ο μικρος ειναι απιστευτος, μια γλυκα!!! :P

Ευη μου πεθερικα μαζι στο σπιτι μεσα,δυσκολα τα πραγματα.....δες το καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια σκαλες;;;;εγω με δυσκολια ντυνομαι...οταν ειναι να βγω εξω το σκεφτομαι ποση ωρα πριν...τωρα θελω να παω να παρω την μαστογραφια που εκανε και πρεπει να παρω και τα δυο μικρα και δεν μπορεις να φανταστεις πως το σκεφτομαι......ασε.....δραμα.......

ποτε πας γιατρο να σε δει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα προχθες βγηκα εξω και εκανα το λαθος πριν βαλω τις καλτσες να βαλω το παντελονι....που να σκυψω μετα....ξανα το εβγαλα τις φορεσα και το ξανα εβαλα!!!Λες κι εχω μια μπαλα αναμεσα στα ποδια...τι να πεις κι εσυ με τα δυο μικρα....

Την Παρασκευη παω γιατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Βανεσσάκι, όπως το περιγράφεις είσαι λίγο σαν την γαλλική σημαία: τρικολόρε!!!

Γιώτα, δε με εξέτασε από κάτω. Ίσως την επόμενη εβδομάδα.

Αναστασία, πώς γίνεται βρε να μην μπορείς να κόψεις τα νύχια των ποδιών σου; Ούτε κι εγώ σκύβω εννοείται, αλλά θα λυγίσω το πόδι, θα το φέρω πάνω και θα τα κόψω. Τις προάλλες τα ξέβαψα κιόλας, γιατί τα είχα βαμμένα όλο το καλοκαίρι, και τώρα που αρχίσαμε να φοράμε κλειστό παπούτσι, είπα να τα ξεβάψω, να είμαι και έτοιμη. Ε, δεν ξεβάφονται τελείως... Γύρω-γύρω (εκτός από πάνω!) είναι λες και έχει ποτίσει και δε βγαίνει... Ελπίζω να έχουν καθαρίσει τελείως μέχρι τη γέννα, μη γίνω και ρεζίλι, αυτή με τα χάλια νύχια!

Καλά, πολύ γέλασα με το τρία νούμερα μεγαλύτερο παπούτσι!!!

Σκάλες ανεβαίνω, δεν έχω πρόβλημα, αλλά αν είχα διώροφο σπίτι, ένα ζόρι θα το περνούσα. Εδώ κουράστηκα αφάνταστα τον Αύγουστο που πήγα στη μάνα μου δέκα μέρες. Τώρα θ' ανέβω μια φορά τα σκαλιά της πολυκατοικίας μέχρι το σπίτι μου και μετά δεν έχω ν' ανέβω άλλη φορά!

Εύη, αν η ζωή είναι φτηνή εκεί, τότε μια χαρά τα βγάζεις πέρα, και δε σημαίνει ότι θα παίρνετε το βασικό. Τα 200 ευρώ είναι το κατώτερο που μπορεί κανείς να πάρει, απ' ό,τι καταλαβαίνω. Και δεν είναι υποχρεωτικό ν' αγοράζετε μάρκες και τέτοια, εγώ δεν έχω αγοράσει ποτέ μου, και ποτέ δεν ένιωσα μειονεκτικά στο σχολείο. Πάντως, είναι πολύ καλό να ξέρεις ότι έχεις εναλλακτική λύση.

Λυδία, εσένα τι κάνει το αγνώστου ταυτότητος μπεμπεδάκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τα κοβω , αν δεν τα εκοβα τωρα ακομα σαγιοναρα θα φορουσα!! :lol::lol: Απλα θα κανω μια καλη περιποιηση πριν παω μην γινουμε ρεζιλι, αν και κατι πρεπει να αφησω να μεινω αξεχαστη!! χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε! Εγώ έχω κάτι κολλήματα με τα νύχια των ποδιών. Πρέπει να είναι πάρα πολύ κοντά κομμένα και με το πέδιλο απαραιτήτως βαμμένα. Αν δω μακριά νύχια ποδιών ανατριχιάζω, στους άλλους εννοείται, γιατί εγώ ποτέ δεν τα αφήνω να μακρύνουν. Όσο για τα άβαφτα, δεν μπορώ να κυκλοφορώ με πέδιλο και άβαφο νύχι. Είναι λες και βγαίνω στο δρόμο γυμνή. Υπερβολή, αλλά δεν μπορώ αλλιώς. Τώρα, βέβαια, έχω κάνει προόδους. Παλιότερα, δεν μπορούσα καθόλου να φοράω πέδιλο και φορούσα μες στο κατακαλόκαιρο κλειστό παπούτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια κλειστο παπουτσι το καλοκαιρι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;με τιποτα λεμε......δεν το αντεχει το ποδι μου.....

ολα καλα μετην μαστογραφια.....ουφφφφφφφ μου εφυγε μια εννοια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα Γιωτουλα, μπραβο!!!

Αννα μαρια θα με τρελανεις καλε,κλειστο το καλοκαιρι?Φανταζομαι τι γινοταν οταν τα εβγαζες.....βρωμα βρωμα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, αυτό το κόλλημα το είχα στην εφηβεία... Αφήστε όταν το έβγαζα!!! Έπρεπε να τρέχω στο μπάνιο!!! (Ελπίζω μόνο να μην τρώτε τώρα που τα διαβάζετε αυτά).

Α, δε θα πιστέψετε το θαύμα που έγινε σήμερα. Πριν ένα λεπτό έρχεται ο άντρας μου και μου λέει "το ένα από τα παιγνίδια που παίζω το παράτησα, γιατί θα έρθει το παιδί μου τώρα". ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα μου πανα φοραει μονο στο υπνο, την εχει κοψει τη μερα απο 2 χρονων

απλα βαριεμαι να κανω τη διαδικασια κοψιματος για το βραδυ, θελει να τον ξυπναω πολλες φορες, οταν θα ερθει το νινι κ θα μπουμε σε ενα προγραμμα

την κουβρτα ΜΗΝ τη βαλεις στο ιδιο προγραμμα, το εκανα κ μου χαλασε!!!

χαχαχαχα ηλιαννα ελεος η πεθερα που χοροπηδουσε με τον μικρο!!!!! να πεσει να σπασει κ τιποτα κ μετα θα φταιει το παιδι!!

αχ κ ο αναστασης εχει φετιχ με το μαλλι :?

δωρα κοριτσακι μου τι καετε? ειναι κλαυτερα η μικρη η ακομα ποναει?

ευη να το σκεφειτε καλα κ να κανετε οτι θεωρειτε καλυτερο για εσας κ τα παιδια σας, εδω οσο παει χειροτερα θα γινονται τα πραγματα

βανεσσακι οχι ραγαδα εννοω, ειναι διαφορετικο απο τις αιμμοροιδες, ειχα βγαλει κ οταν γεννησα τον ανασταση. σημερα παντως ειμαι πολυ καλυτερα

κοριτσια μια χαρα επιτρεπονται οι βαφες μαλλιων κ στην εγκυμοσυνη κ στο θηλασμο!

τιτινα ο γιος σου ειναι κουκλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλε βαλτε κ οι αλλες καμια φωτο των δικων σας να καμαρωνουμε!

αννα μαρια η δηλωση του αντρα σου νομιζω σηκωνει πανηγυρισμο!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

αναστασακο να κοβεις νυχια μη σου τρυπησει κανενα παπουτσι κ δεν ειναι καιροι για εξοδα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια θαυμααααααααααα!!!!! :lol::lol: Και ο δικος μου κατι επαθε....ολο βοηθαει,ολο μου χαιδευει την κοιλια, δεν μου χαλαει χατηρια.....κι αυτο μετα που βρεθηκε με την πεθερα τωρα τελευταια...λετε να τον δασκαλεψε? :-?

Λενακι μου που εισαι καλε σε χασαμε.....εχει λογικη αυτο που κανω....ολο το χειμωνα ανοιγω τρυπες στα χειμωνιατικα ωστε να τα χρησιμοποιησω και το καλοκαιρι για σαγιοναρες να παιρνουν αερα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδωω ειμαιι παλι, καλε εχει προβλημμα το μαμυ μονο σε μενα? σε ορισμενες σελιδες του ποστ μας μου βγαζει μια αλλη σελιδα που μου απογορευει να διαβασω οτι εχει γραφει.. :evil::evil::evil: γαμωτο και μου το κανει καιρο και εκνευριζομαι γιατι δεν βλεπω τις απαντησεις σας

τελως παντων, οντως γινεται ενας πανζουρλισμος εδω μεσα και τα παιζω ωρες ωρες.. που χρονος για υπολογιστες.. μου στειλε η αδερφη μου στο μειλ μου καποιες φωτογραφιες που μας εχει τραβιξει μισοο λεπτοοοο να τις βρωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!!!!

Τι κάνετε;;;

Ο μικρούλης μου πονάει και η παιδίατρος μου έκοψε όλα τα γαλακτοκομικά μέχρι τη Δευτέρα που θα πάμε να μας δει..

Πήρε πάντως σε μια βδομάδα 370γρ και είμαστε τωρα 3.670γρ.!!!

Δε προλαβαίνω να διαβάσω και να γράψω…….

Βανεσάκι εγώ πήρα 14 κιλά και έφυγα από το μαιευτήριο με -4.

Μου έχουν μείνει 9 κιλά αλλά δε μπορώ να πω ότι κάνω διατροφή ακόμα.

Όσο για τα νύχια εγώ βαμμένα τα είχα και δεν εγινε τίποτα…

Αγγελικούλα εγώ δεν έπλυνα το καρότσι πάντως….

Μικάκι τι κάνει η εκπληξούλα σου;;;;

Εγώ λέω αγοράκι…χι χι

Γερό να είναι πάνω από όλα!!!!!!

Μυριαμ μου γιατί δεν έκανες επισκληρίδιο καλή μου;;;;;;

Να σου ζήσει και πάλι και καλή λοχεία!!!!

Όσο για το ότι δε πήρες το μωρό τι να πω;;;;; όλα τα έχουμε ακούσει πια!!!!!

Γιωτούλα μου γειά σου πώς τα πας με τα πονάκια σου;;;;;;;

Ηλιάννα μου πως τα πας με τα παιδάκια σου;;;

Φιλάκιααααααααα

Ευούλα φασαρία θέλει η μικρή ε;;;

Και εμένα παρεούλα θέλει!!!

Άννα Μαρία μου μια χαρά ο μπεμπούλης σου μπράβο!!!!!!

Χριστινάκι μου τώρα που επιστρέψατε τι έκανε ο μικρός;;

Αύριο εμβόλιο, άντε καλή επιτυχία!

Κούκλοςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου τι κάνεις;;;;;;;;;;

Λενάκι ο μικρός πώς πάει με το άσθμα;;;

Μαράκι μου τι κάνουν τα κουκλιά σου;;;;;;;

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχα αναστασακο κ πρακτικο κ οικονομικο μυαλο! συμφερεις!!!! :D

πω πω μαρακι με σκεφτομαι με 2 κ με πιανει απελπισια... οχι εσυ κ η ηλιαννα που εχετε 3!!! :shock:

κουραγιο!

η νασια κ η μιριαμ πως να τα πανε με τα αστερακια τους??

μαρακι το πιο πιθανο ειναι να εχει κολικους το μικρο σου..

αν τον πειραζουν τα γαλακτοκομικα θα ειχε αιμα στα κακα κ θα εκανε κ ρουκετες

ασε που για να φανει αποτελεσμα μετα απο αποχη απο γαλακτοκομικα πρεπει να περασει τουλαχιστον ενας μηνας!! υπομονη κοριτσακι..

πατησα ενα γερο ματς με τον αντρα μου πριν κ δε μπορω να κοιμηθω τωρα :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, τι κάνετε?

Εγω μόλις ταισα τον μικρούλη και κοιμήθηκε..τον πήρε ο ύπνος όμως και περιμένω να δώσω αντιδράσεις πρώτου βυθίστω κι εγω στην αγκαλια του μορφέα..

Το απόγευμα πήγαμε στα mothercare και πήραμε το παρκοκρεβατο που παραγγειλαμε, εχει δυο στάσεις όπως τα κρεβάτια και κάνει και για βρέφη, το στήσουμε με τον άντρα μου και μας πήρε και μισή ώρα να το καταφέρουμε, μετά είδαμε ότι είχε βιβλιαράκι με τις οδηγίες, είχε κάτσει ο λαλακης (ο σκύλος) πάνω ..καθε φορά που ανοίγουμε να στήσουμε κάτι, παει και κάθεται πάνω στα πράγματα το γλυκουλι μου..θέλει παραπάνω σημασία..

Πήραμε και καινούργια φόρμα και 0-3, έχουν ωραία σχέδια και το 0-3 που έχουν είναι μεγάλουτσικο , πήραμε κι έναν Μάρσιπο να τον δοκιμάσουμε..

Στο γυρισμού έπρεπε να περάσουμε απο το σουπερμάρκετ, είχα κάνει την λίστα του αιώνα και είπα πως θα πήγαινα εγω να ψωνίσει γιατι απο τότε που γέννησα παει ο άντρας μου κι όλο βλακείες παίρνει και τα μισά τα ξεχνάει η δεν τα βρίσκει λέει..φτάνουμε στο σουπερμάρκετ, ξεκίνησε να κλαίει το μωρο και λέω θα μείνω στο αυτοκίνητο να θηλαζω, πήγαινε εσυ..νευριασει και για το ότι θα κατέβαινε πάλι αυτός αλλα και για το ότι έμεινα στο αυτοκίνητο να θηλαζω κι ότι θα περνάει ο κόσμος απο τα δίπλα να πάρκινγκ και θα βλέπει(δεν του πολυ αρέσει που θηλαζω) και κατα τις δέκα που κάναμε μπάνιο το μωρο, πήγε ο κύριος και ετοίμασε ξένο γάλα να δώσουμε στο μωρο και καλα να μην κουραστω να θηλασω πάλι..εννοείτε πως το μπιμπερο δεν το άγγιξα κάν αλλα με έπιασε ένας πανικός ότι θα μου κοπεί το γάλα γιατι ένιωθα το στήθος βαρύ και σκληρό αλλα πίεζαν πολυ για να βγει..το μωρο όμως έφαγε στις δέκα και μισή και ξύπνησε στις δυο μισή με τρεις..άρα πρέπει να έφαγε καλα..

Ο άντρας μου νομίζει πως επειδή δώσαμε 3-4 φορές ξένο λόγω κολικων, θα δίνουμε συνέχεια στο μωρο..

Μαρακι 12, πολυ καλό το βάρος που παίρνει ο μικρός..απ ότι ξέρω είναι καλο να παίρνουν 25-30γρ την ημέρα..εμένα ο δικός μου την τελευταία φορά που ζυγιστικε μας είπε η πδ ότι παίρνει σχεδόν 50γρ την ημέρα..εσυ καθε ποτε τον ζυγιζεις?

Λενακι, τι κανείς φιλενάδα?ο Αναστάσης?βλεπω το τι τικερακι σου και σε δυο βδομάδες μπαίνεις κι εσυ στον μήνα σου..πωπω.. Πως πέρασε έτσι ο καιρός?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κ σήμερα το τεστ αρνητικό. Πιστευω πως την γλυτωσα. Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια μ για το ενδιαφέρων.  @ditaki μ πήγες να δεις το μπεμπόνι σ;
    • Ε Ετερόζυγη κι εγώ! Εντελώς προληπτικά για έξτρα προστασία κάνω τις ενέσεις όπως μου είπε και η αιματολόγος και επειδή είχα μία έκτοπη και μία αποβολή. Η μόνη μου ανησυχία είναι μην φέρει αντίθετα αποτελέσματα, αν και δύο γιατροί έχουν την ίδια άποψη ότι κακό δεν κάνει. 
    • Έτερο ζυγή η ομοζυγη είσαι στην mthfr? Εγώ είμαι έτεροσυγη! Και μ είχε δώσει η αιματολόγος προληπτικά ν παίρνω Σαλοσπίρ όσο προσπαθώ ακόμα γ παιδί! Τι συνεχιζω κανονικά και όταν ακούσω καρδούλα τότε θ μ δώσει ν κάνω κατι εξετάσεις γ ν δούμε αν θ πάρω ενέσεις η όχι!  οι αντιπηκτικές δν ξέρω κατά ποσό βοηθούν στο αιμάτωμα ! Η αδερφή μ έκανε αντιπηκτικές καθώς είχε 3 αποβολές και έπισης στη 3  αποβολή στο έμβρυο βρέθηκε θρόμβος! Το αιμάτωμα νομίζω θέλει ακινησία ! Σαν αποκόλληση νομίζω είναι! 
    • Εμένα με χρεώνει 120 ευρώ τώρα δεν ξέρω αν το ανέβασε στα 140 γιατί β επιπέδου έκανε αύξηση και εγω μια από τα ίδια 1,5 ώρα να πάω 1,5 να γυρίσω ζόρικο σε καταλαβαίνω να κανείς ολόκληρο ταξίδι για έναν υπέρηχο  ναι κάποιοι το έχουν υποχρεωτικό και εγω έτσι ήξερα πως είναι δηλαδή μετά μου είπε ο ιδιώτης γιατρός που είχα ότι αυτός κρίνει πια κοπέλα θα πάει και πια όχι και ότι δεν τις στέλνει όλες για Doppler  Εεε μετά από αυτήν την εξέταση δεν μένει κάτι άλλο να κάνουμε είναι η τελευταία..  μετα καρδιοτοκογραφημα που ελέγχουν συσπάσεις   
    • Τώρα θα πω και κάτι άλλο, μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά τα ψάχνω λίγο όλα χαχα. Κάνω ενέσεις ηπαρίνης γιατί βρέθηκα θετική σε δύο γονίδια MTHFR και λόγω ιστορικού αποβολής. Και αναρωτιέμαι αν ευθύνεται και αυτό για το αιμάτωμα, δηλαδή αφού κάνω τις ενέσεις δε θα έπρεπε να με προστατεύουν; Διάβασα διάφορα και λένε πως σε μερικές περιπτώσεις προστατεύουν σε άλλες όχι. Βέβαια στην προηγουμενη εγκυμοσύνη που δεν έπαιρνα ηπαρίνη, είχα αιμοραγία εξ αρχής και μεγάλο αιμάτωμα. Η γυναικολόγος και η βοηθός της αιματολόγου που μίλησα σήμερα μου είπαν να τις συνεχίσω εκτός και αν δω αίμα.  Απλά με βάζει σε δεύτερες σκέψεις το ότι χωρίς να είναι κάτι εντελώς σίγουρο για την αποτελεσματικότητά του ή για το αν τελικά μπορεί να δημιουργεί και αυτό πρόβλημα, εμείς "πρέπει" να το το ακολουθήσουμε.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...