Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

κορινα σουπερ το φορμακι!!! βαλε του και κανενα ματακι πανω γιατι θα τον ματιαξουν τον μπεμπη!! ;)

Μην ντρεπεσαι να ζητησεις μειωση ενοικιου! Εμεις το καναμε στο γραφειο και η αδερφη μου σπιτι της και γενικα ολοι το κανουν πια..

Ευακι καλο χαζι στα μαγαζια..

Μαντι .. πλησιαζει κι εσενα η μερα σου!!! αντε με το καλο.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα εγκυούλες και μανούλα Μαρία!!!!!!

Τι κάνετε? ΚΡΥΟΟΟΟΟΟ σήμερα....... τζακάκι και μέσα στα ζεστά!!!!! ;)

Anthropaki εύχομαι να πάνε όλα καλά και να πάρει αγκαλίτσα τα διδυμάκια η κολλητούλα σου. Να ξέρεις ότι επειδή έχει είδη ένα παιδάκι και περιμένει τα δίδυμα τώρα χρειάζεται πολύ βοήθεια και να προσπαθείς να την ηρεμείς. Η συνάδελφος μιας φίλης μου είχε ένα και έκανε μετά δίδυμα και είχε σαλτάρει, δεν είχε και καθόλου στήριξει και βοήθεια από κανέναν.... Να την προσέχεις την κολλητούλα σου πολύ και είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα πάνε!!!!! Εμένα μου είχαν πει ότι οι πιο επικύνδυνη μήνες είναι ο 5ος και ο 6ος στις δίδυμες κυήσης.

Mariapapa με το καλό να αρχίσεις τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!! Τα πραγματάκια τις libero πως τα πήρες? θέλω να πω μπήκες κάπου και γράφτηκες?

Και εγώ είχα απορία για τα βλαστοκύτταρα και σκέφτομαι να τα κάνω δωρεά στη δημόσια τράπεζα. Θέλω βέβαια να το συζητήσω και με τον γιατρό μου.

Κορίνα μεγειά το φορμάκι, είναι πολύ όμορφο!!!!!

Όσο για τα ενοίκια είχα ακούσει ότι λόγω κρίσης είναι υποχρεωμένη οι ιδιοκτίτες να μην κάνουν αύξηση και σε κάποιες περιπτώσεις να κάνουν και μειώσεις. Ο μπαμπάς μου που έχει 2 διαμερίσματα στο χωριό και τα νοικιάζει δεν τους έκανε αύξηση φέτος (αλλά στην επαρχία είναι και πολύ φτηνά τα ενοίκια). Δεν έχεις να χάσεις κάτι, κάνε μια κουβέντα μαζί της και πιστεύω να βρεις ανταπόκριση..... ;)

Για τις θηλές δεν ξέρω καθόλου....αλλά γιατί θέλεις να πάρεις θηλές? είναι απαραίτητες? εγώ έχω βγάλει λίγες τριχούλες γύρω-γύρω στην θηλή, έχετε και εσείς? ξέρετε αν πέφτουν μετά?

Θα τα πούμε μετά πάλι, φιλιά και καλό ΣΚ σε όλες τις φουσκωκοιλίτσες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια......

εμεις κρυωμενοι......εγω χθες ημουν χαλια δεν ειχα ουτε οσφρηση ουτε γευση....ετρωγα και δεν καταλαβαινα τι ετρωγα...σημερα λιγο καλυτερα......

ερχεται και ο αντρουλης μου σημερα.....βεβαια θα φυγει αυριο αλλα δεν πειραζει......

χθες που πηγαμε σουπερ πηρα το baby planet να δοκιμασω το ειχε και σε προσφορα οποτε λεω ευκαιρια ειναι......

οσο για μαλακτικο οντως δεν κανει.......εξαλλου μυριζουν απο μονα τους τοσο ομορφα που δεν υπαρχει λογως να βαζουμε μαλακτικο.....

για τις θηλες σιλικονης δεν ξερω δεν εχω παρει ποτε.....ανηκω στη κατηγορια που εχω πολυ καλες θηλες οποτε δεν τις χρειαζομαι....επισης να ξερεται οτι το μωρο δεν τρωει με τις θηλες αλλα απο τη θηλαια αλω..και για τις κρεμες εγω μεχρι να συνηθισουν χρησιμοποιω προληπτικα της μεντελα την λανολινη.....σουπερ ειναι....την βαζω στο τελος του θηλασμου..και δεν χρειαζεται να πλυνεις το στηθος σου μετα για να φυγει η αλοιφη....

αυτα......τα φιλια μου σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα παλι κρυο εχει σημερα .. μπρρρρ

mariapapa24 πες μας κ μας πως τα πηρες τα διγματα??? γραφτηκες στη λιμπερο??? κ μενα με ενδιαφερει γιατι ειδα στην σελιδα τους ωραιες τιμες π.χ 180 πανες 50 ευρω κ θα ηθελα να δω πρωτα τη ποιοτητα τους ...

βρε twiggy μου τι να κανουμε που ειμαστε πρωτο μανουλες κ δεν τα ξερουμε... εγω το βραδυ τα σκευτομαι κ μεχρι το πρωι τα εχω ξεχασει κ εχω τοσα ακομα να ρωτησω...

Korina! μου με γεια ειναι παλυ ομορφο.. απο καταστημα η το παραγγειλες?

evatsi καλη βολτα ;)

bourique1983 πολλα περαστικουλιααααααααααα να κατσετε κρεβατακι οσο μπορειτε κ πολλα ζεστα ..

σας αφηνω παω να μγειρεψω παπουτσακια σημερα εχω κατι χρονια να φαω κ σημερα τα θυμηθηκα. πολλα φιλια σε ολες κ να προσεχετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ διδυμομανούλες για τις ευχές για την φιλενάδα μου!

Κορίνα μεγειά το φορμάκι! Ειναι πολυ γλυκο

Γιωτούλα περαστικά κ γρήγορα, γιατι εχουμε γέννες μπροστά :...Κ εμεις σχεδόν μια απο τα ιδια, αρρωστη η μικρη με καταροη κ πονολαιμο κ με εχει κολλήσει.

Για τις θηλες, εγω τις ειχα χρησιμοποιησει για κάποιο διάστημα (ευτυχώς μικρο). Αναλογα με το μέγεθως της θηλης σου θα αγοράσεις κ τις ανάλογες. Εαν οι θηλες σου δεν ειναι εισέρχουσες κτλ δεν υπάρχει λογος να πάρεις ψευδοθηλές.

Για μετα τον θηλασμο κ εγω την λανολίνη της medela χρησιμοποιηούσα.

Αυτη την εβδομάδα εκανα κ την καμπύλη ζαχάρου. Ευτυχώς βγήκε καλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γράφτηκα κι εγώ στο club της libero, για να δούμε... Τις έχετε χρησιμοποιήσει, είναι καλές?? Ρωτάω γιατί πέρυσι τις είχα βρει προσφορά στα careffoure με μισή τιμή και πήρα για τον ανηψιό μου, ήταν όμως χάλια, ξέφτιζαν και έβγαιναν χνούδια. Οπότε θα ήθελα να μάθω αν είναι έτσι γενικά ή αν είχαν κάνει έτσι της προσφοράς μόνο (και αυτό βέβαια απαράδεκτο...)

Έχω ακόμα μια απορία. Μου είπανε ότι καλό είναι να χρησιμοποιουμε θερμοφόρες στήθους, ζεστή πριν το θηλασμό για να διευκολυνει τη ροσή του γάλακτος και κρύα μετά ώστε να ανακουφίζεται το στήθος. Ξέρετε τίποτα σχετικά με αυτό? Άραγε βοηθάει και στο να μην πετρώνει το στήθος?? Όπως βλέπετε άρχισα κι εγώ τις απορίες!! :D

Evita το φορμάκι το πήρα από το μαγαζί, και μάλιστα αν έχεις και κάρτα έχει και καλή έκπτωση (και να μην έχεις βγάζεις εκείνη την ώρα βέβαια).

Σήμερα πήγε ο αντρούλης μου στη Βουλγαρία να πάρει κρεβατάκι και καροτσάκι και έχω αγωνία αν θα βρει αυτά που θέλουμε. Ελπίζω να μην πάει τζάμπα ο κόπος του. Το μόνο που ξέρω προς το παρόν είναι ότι βρήκε τα Pampers σε καλή τιμή και πρέπει να άδειασε το ράφι... :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας μας πουν οι δευτερομανούλες ποιες πάνες έπαιρναν στην αρχή..... έχω ακούσει ότι στην αρχή καλό είναι να ΄παίρνουμε τις καλές επώνυμες και μετά μπορείς να πάρεις και κάτι πιο φτηνό.....

Εγώ έχω 3 κουπόνια τις Pampers και ισχύουν μέχρι 31/11, έλεγα να πάω να πάρω τώρα τις αρχικές για νεογέννητα ........ και αλήθεια πόσες πάνες θέλεις περίπου την ημέρα? πω πω εμείς οι διδυμομανούλες θα γεμίσουμε με πάνες... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίνα και εγώ γράφτηκα στα libero!!!! είχα γραφτεί και στα pampers και τώρα γράφτηκα και στα babylino. Επίσης άμα γραφτείς και στα babyspace.gr σου στέλνουν και ένα πακέτο της μέλουσας μαμάς με διάφορα πραγματάκια και προσφορές ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μου είπε η κουμπάρα μου ότι μία φορά το χρόνο, το Παρασκευοσάββατο μετά από τις ευχαριστίες, το amazone στέλνει τα πάντα παντού. Μπήκα και είδα ότι όντως σήμερα στέλνει pampers (κάτι άλλο όμως που δοκίμασα δεν το στέλνει, οπότε δεν ισχύει το "πάντα παντού"). Νομίζω ότι συμφέρει πάρα πολύ πχ το νούμερο 3 έχει 20€ οι 160 πάνες, ενώ στην Ελλάδα έχουν περίπου 15€ οι 65 πάνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορινα αυτο το κανουν οταν εχει πετρωσει το γαλα......δεν το κανεις αν δεν υπαρχει λογος........και πετρωνει γαλα σημαινει οτι δεν βαζεις το παιδι συχνα στο στηθος.....

τωρα για πανες εχω χρησιμοποιησει σχεδον ολες......τα παμπερς εμενα δεν μου αρεσουν......πολλες διαρροες και με το που κατουρησει το παιδι κιτρινιζουν.χαλια...

τα λιμπερο καλα ειναι αλλα πολυ χοντρα.......τα καλυτερα ειναι τα μπεμπιλινο...και απο τιμη και απο ποιοτητα και ειναι ελληνικο προιον.....εγω αυτες χρησιμοποιω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,μα ποσα γραψατε,στην 72 σας ειχα αφησει,ελεος!!Δεν προλαβα να τα διαβασω ολα,συγγνωμηηη,ειναι πολλα!!Καταρχας ειρηνη26,ακριβως τα ιδια μου ειπε ο γιατρος μου,μηπως εχουμε τον ιδιο γιατρο???Σου στελνω πμ σε λιγο..επισης,απο πανες που λετε,κι εμενα για τα babylino μου χουν πει οτι ειναι τα καλυτερα,τα παμπερς μου φαινονται και πολυ ακριβα..νομιζω οτι ειναι και στο παιδακι ομως,ετσι δεν ειναι?Αυτο απο το babyspace το στειλαν και σε μενα,αλλα εκανε να ρθει περιπου ενα μηνα,οποτε οποιες θελουν να το στειλουν τωρα που προλαβαινουν,αλλα κατα τα αλλα δεν εχει και πολλα πραγματα,μια κρεμα για το στηθος,ενα σουντοκρεμ και κατι τετοια,αλλα εχει ενα ωραιο βιβλιαρακι μεσα πολυ καλο και χρησιμο..εμεις πηγαμε προχθες στο γιατρο και ολα τελεια,ειμαστε 1582γραμμαρια και μεγαλωνουμε συνεχεια,χορτασαμε μωρο :lol: ολη την οθονη επιανε.Ειναι ακομα με το κεφαλι κατω,δεν θα αλλαξει μαλλον,απλα πρεπει λιγο να ισιωσει αλλα εχουμε χρονο :D θα χρειαστω και για μενα πανες με το που θα γεννηθει μαλλον :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και απο εμενα! Ετσι όπως πάμε βλέπω να πιάνουμε τις 100 σελίδες πριν γεννήσει η Γιώτα.

κατά τα αλλα όλα καλά?

Twiggy τα σεμινάρια θηλασμού που λες ειναι τις ημερες της παραμονής μας στο μαιευτηριο? αν ναι θα τα παρακολουθήσω. Αλλιώς ειναι δυσκολο να ανεβαινω απο κόρινθο γι αυτό τον λόγο.

Εχει καμια κοπέλα ρωτησει για την δωρεά οργάνων στην Ακαδημία Αθηνων ή εχει βρει τηλ?

Πρεπει να ρωτησω μην τρεχω τελευταία στιγμή.

Σήμερα θα τελειώσω το σιδερο με τα πράγματα του μωρου. Τελικά εχω πολλά. Και κουβερτούλες και απο όλα. Μερικά χειμωνιατικά μικρα φορμάκια και ζιπουνάκια θα αγοράσω γιατι ο γιος μου ειχε γεννηθει αρχες Σεπτεμβρη και τα πολύ μικρά ειναι λεπτά.

ηταν πολύ συγκινητικό γιατί βγάζοντας τα ρουχα του μου ήρθαν και διαφορες αναμνήσεις, 6 χρόνια έχουν περάσει δεν είναι και λίγα.

Εγω στο πρωτο μου παιδί παιδευτηκα πολύ με τις θηλές μου γιατί πληγωθηκαν , και με ψευδοθηλές πόναγα και για λανολίνη δεν μου ειπε κανεις. Τωρα θα την εχω την λανολίνη της medela μαζι μου απο στο μαιευτήριο για να γλυτώσω τα χειρότερα. Στο ιασω μου είχαν δωσει μια κρέμα της Frezyderm που δεν μου ειχε κάνει τίποτα.Οι θηλές μου δεν ειναι εισεχουσες ή περιεργες απλά νομιζω ότι επειδή εχω πολύ ασπρο δερμα ειναι και πιο ευαίσθητο. Γενικά στο θεμα του θηλασμου ναι μεν μου τον εφερναν συνέχεια γιατί τους ειχα πει οτι θελω αποκλειστικό αλλά δεν μου εδιναν σαφεις οδηγιες πως να θηλασω τεσπα. Σε αυτή την γεννα θα ζητησω να τον εχω συνεχεια διπλα μου και πιστευω να τα παω καλύτερα, μου εχουν πει για το Λητω οτι δινει πιο πολύ σημασία στον θηλασμό, αφου γεννήσω θα σας πω τις εμπειρίες μου.

Καλό μας απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose d τελεια η μπεμπα.....πο πο μεγαλωσε πολυ.....αντε κοντευεις και εσυ....μου φαινεται μετα απο μενα και μαντι εσυ εχεις σειρα....

για τις πανες εχεις δικιο...καθε παιδακι εχει τα δικα του.πχ ο ιασονας με τα παμπερς κανει αλλεργια...μεσα σε 2 μερες κανει συγκαμα και δεν κλεινει με τιποτα αν δεν αλλαξω μαρκα πανας....επισης το ιδιο παθαινει με τις πανες του λιντι που ειναι μεν πολυ οικονομικες αλλα εχουμε ευαισθητα κολαρακια....

nan εννοειται οτι με την πολυλογια που μας εχει πιασει τις τελευταιες μερες δεν θα γεννησω σε αυτο το ποστ....ε!!!!!δεν πειραζει θα ανοιξω το καινουργιο ετσι για το καλο......

εγω την κρεμα για της θηλες την εβαλα απο την πρωτη μερα.....την χρησιμοποιησα καμοια 10ρια μερες και μετα μια χαρα....αλλα δεν μου εκανε και τιποτα βασικα.....συνηθως τα μωρα δεν φταινει που ανοιγει το στηθος αλλα εμεις...γιατι τα βαζουμε με λαθος σταση.....

εγω απο το λητω δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη με το θηλασμο......στο ιασω δεν τους χρειαστηκα καν....επισης και τωρα πρωτα ο θεος στο μητερα δεν θα τους χρειαστω.....ξερω πολυ καλα τι να κανω.....μου σου πω οτι με ολα οσα εχω διαβασει και με την εμπειρια μου ξερω πιο πολλα απο τις μαιες....ειδικα κατι μικρα κοριτσακια η γενικα μαιες που δεν εχουν καν μωρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete polulogoudes???duo meres den mphka kai exw panw apo mia wra pou diavazw auta pou grapsate :o:o:o

n :o a kalosorisw thn gina..me to kalo ta mwrakia sou!!

koritsia panw pou h8ela na sas pw gia ta deigmata me prolavate..eixa paei ex8es se mia filh mou pou exei gennhsei kai pou ka8e fora mou deinei polu xrhsimes sumvoules(thn euxaristw polu)mou eipe gia ta deigmata..8ewrwoti einai mia polu kalh epilogh giati 8a mporoume na ta dokimasoume sta mwra na doume an kanoun kai den 8a xreiazetai meta na petame oloklhro proion..gia opoia endoiaferetai mporei na mpei sto sait ths etairias pou 8elei kai na ginei melos h na parei thl kai na zhthsei..

egw exw parei to proderm..kalo mou fainetai..na doume an 8a to dextei kai to dermataki ths mikrhs..

tis 8hles silikonhs nomizw oti ths vazeis kai otan matwnoun oi dikes sou apo ton 8hlasmo gia prostasia..

evitaki kamarwnei mou fainetai o mpemphs kai deixnei to pouli tou.. :lol::lol::lol:

kai emena me exoun piasei kati nustes teleutaia alla opws vlepw den eimai h monh..

oso gia thn episklhridio kai egw den thn 8elw vre koritsia..fovamai giati einai epikundhno to shmeio pou ginete kai meta lene oti ponaei me thn allagh tou kairou..den kserw akoma vlepontas kai kanontas..

sas afhnw giati erxete o antroulhs mou na tou valw na faei kai meta leme na stolisoume to elataki mas..

sygnwmh se opoies ksexasa..filakia stis koiloumpes sas!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια, γραφτηκα κι εγω σε ολα!! ;)

ναν ειχα ξεχασει οτι μενεις Κορινθο. Νομιζω στο Λητω τα σεμιναρια ειναι για πριν γεννησεις.. αλλα φανταζομαι θα μπορεσουν να σου τα πουν και οσο θα εισαι εκει!Ετσι κι αλλιως ωραια η θεωρια, αλλα στην πραξη θα τα μαθουμε! Κι εγω θελω να εχω το μωρακι μαζι μου στο δωματιο και χαιρομαι πολυ που το Λητω εχει rooming in.

Μπουρικ εσυ που εισαι εμπειρη.. περυσι που γεννησε μια φιλη η μαια της ειπε να μην βαζει κρεμες στο μωρο οταν το αλλαζει, αλλα αμυγδαλελαιο. Το ξερεις εσυ? το παιρνουμε απο φαρμακειο αραγε? Γιατι εγω που εψαξα για τις ραγαδες βρηκα μονο της weleda και της απιβιτα αλλα δεν φυσικα νομιζω οτι ειναι και για μωρα!

Ροζε σουπερ η μπεμπα.. πραγματι κοντευεις κι εσυ!! τι καλα.. :)

ανθρωπακι μπραβο για τη καμπυλη ζαχαρου!! πως ηταν σαν εμπερια?

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι,ημουν μαζι με τη Μαρια περιπου(24-28 μου χει δωσει πητ),αλλα μας προλαβε ολες και με αφησε μοναχουλα,αλλα βιαζοταν ο μπεμπης να τη γνωρισει μαλλον :D Κοντευουμε οντως,μπηκαμε στον 8ο πλεον και ειμαι πολυ χαρουμενη!Ναν κι εγω αυτο ζητησα απο το γιατρο,να ειμαι σε δωματιο που να μπορω να την εχω μαζι μου συνεχεια,ειπε θα συνεννοηθει μηπως μπορουμε και σε δικλινο αλλιως μονοκλινο,νομιζω θα ναι καλυτερα..Εκτος αν γεννησω με καισαρικη,που αυτο δεν το ξερουμε μεχρι το τελος,οσο καλα κι αν δειχνουν ολα προς το παρον.Μπουρικ οντως,ποτε πιασαμε τις 80 σελιδες χαμπαρι δεν πηρα,πωπω..δεν πειραζει,θα ανοιξουμε κι αλλο :D Κωνσταντινα,κι εγω φοβαμαι τη βελονα αλλα δεν νομιζω να αντεξω τους πονους,δεν ξερουμε και ποτε βεβαια...σημερα η μικρη εχει βγαλει ενα εξογκωμα και με ποναει,πρεπει να ναι αγκωνας ή γονατο παλι,ειναι σαν να με σουβλιζει εκεινο το σημειο,εχει πολλη πλακα :lol: Twiggy μαζι γραφαμε :D αυτο με το αμυγδαλελαιο πρωτη φορα το ακουω παντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο απο ενα απογευμα στο αλλο τι γραψατε παλι ουφ τι να πρωτοθυμηθω,

να καλοσωρισω κι εγω την τζινα με το καλο τα μωρακια σου οσο για το αγχος και τις ταχυπαλμιες εγω παθαινα κρισεις πανικου και 1-2 μηνες σχεδον ετρεχα σε ψυχολογους με ηρεμιστικα(κανοντας εμεσα κακο στο μωρο μου και στον αντρουλι μου) τωρα που εχω ηρεμησει καπως ολα κυλανε ποιο ομορφα και απολαμβανω την εγκυμοσυνη οσο μπορω !! Οσο μπορεις να σκεφτεσαι θετικά και να προσπαθείς να απασχολεις το μυαλο σου με διαφορα , βρες κατι να σε ηρεμει και ασχολησου με αυτό και μοιρασου μαζι μας οτι σε απασχολει τα κοριτσια εδω βοηθανε στο επακρο !!

εγω κορτισια για τις θυλες σιλικονης ακουσα απο μια φιλη μου που εχει κανει δυο παιδακια αρχισε να τις χρισιμοποιει στο δευτερο γιατι στο πρωτο ματωναν πολυ οι θυλες της....στο δευτερο το ιδιο αλλα με τις θυλες σωθηκε λει οποτε λεω να παρω κι εγω καλου καλου να τις εχω, για την λανολινη δεν καταλαβα ειμαι ασχετη αλλα θα την παρω και αυτή να την εχω (πολυτιμες οι συμβουλες σας)

Εγω λογω του φοβου μου σιγουρα θα ζητησω επισκληριδιο ποιο πολυ για να μην αγχωνομαι σε υπερβολικο βαθμο για την ωρα του τοκετου αλλιως καηκα με τον πανικο που με διακατεχει....τον πονο τον αντεχω γενικοτερα στην ζωη μου ,εχω τραβηξει πολυ αλλα το αγνοστο με φοβιζει σε αυτή την περιπτωση...

για τα βλαστοκυτταρα ακουσα οτι πλεον τα κανουν δωρεαν και τα κρατανε ουτος η αλλως στο Μητερα αλλα δεν ειμαι και σιγουρη αν ισχυει!! οσες κανετε μαθηματα θηλασμου τυχερες....θα σας ειναι πολυ πιο ευκολο.....

Απο νυστα , κουραση και αδυναμια κι εγω δεν παω πισω,εχω και τις αναγουλες καθε τοσο ουφ πια δεν λενε να με αφησουν

θα γραφτω κι εγω για δειγματακια πολυ καλη πληροφορια....

καθαρο αμυγδαλελαιο στα βιολογικα προιοντα θα βρειτε ευκολα (δεν θυμαμαι πια ρωτησε) γιατι στο φαρμακειο δεν βρικα κι εγω αγνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Τι κανετε?Εμενα σημερα τελειωσε ο Νathan το δωματιο και εγινε τελειο!!!Μας ειπε οτι ηταν απ΄τις πιο ωραιες δουλειες που εχει κανει και αν βγει ζωντανα σε καποιο καναλι για τη δουλεια του θελει να δειξει το δωματιο μας!!! :lol::lol::lol:

Σας βαζω 2-3 φωτογραφιες να το δειτε,αλλα το εχει βγαλει και στο facebook (Nathan Makris).

A,καλωσοριζω και την Τζινα,με το καλοοοοο!!!

post-13556-13873938219453_thumb.jpg

post-13556-1387393821965_thumb.jpg

post-13556-13873938219828_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! κουραστηκα πολυ εχθες ολη μερα τριγυρναγα! :D

ελινουλινι πολυ ομορφο εγινε το δωματιο!!!! εκανε καταπληκτικη δουλεια! θα γεμισει και επιπλακια και θα ειναι σουπερ!

ροζε τελεια παει το μωρακι ε? οσο για τις πανες σιγουρα... πιο πολλες θα χρειαζομαστε για εμας και για γιαιγιαδες και παπουδες παρα για το μωρο!!!χαχαχα :lol::lol:

τα δειγματα τα πειρα οπως λεει η κωνσταντινα. εγινα μελος, τους εστειλα μαιλ οτι θελω δειγματα και μου εστειλαν! ειχα στειλει και σε παμπερς και babylino αλλα με πειραν και μου ειπαν οτι θα μου τα δωσουν στο λητω αφου γενναω εκει!

κορινα εχω ακουσει απο προμηθευτει που πουλαει πανες, χαρτια και τετοια οτι ολες οι μεγαλες εταιρειες βγαζουν τα προιοντα τους σε δυο ποιοτητες. την καλη ποιοτητα που την εχουν ολα τα σουπερ μαρκετ σε χωρες πχ στην ευρωπη και μια αλλη που ειναι για τις τριτοκοσμικες και τις πολυ φτωχες για να ειναι πιο οικονομικες! γιαυτο φοβαμαι κιολας να παραγγειλω ποσοτητα απο το αμαζον μην μου βγουν απο τις κακης ποιοτητας! αν δεν ειναι ολες οι λιμπερο ετσι να ξεφτιζουν μπορει να ηταν αυτες οι συγκεκριμενες απο αυτες που σου λεω! ααα... το φορμακι ειναι πολυ ομορφο!!!

twiggy και εγω θα ζητησω rooming in στο λητω! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!τι πολλά που γράψατε!να καλωσορίσω κι εγώ τις δυδιμομανούλες,με το καλό κορίτσια!Για τα δείγματα τις Libero έστειλα κι εγώ μήνυμα και με πήραν την επόμενη για εξακρίβωση αλλα μου είπαν θα μου τα στείλουν στο νοσοκομείο όχι στο σπίτι..Κορίνα για το ενοίκιο κι εμείς ζητήσαμε μείωση και μας το κατέβασε 20 ευρό.Elinoulini πολύ όμορφο το δωμάτιο!roze_d σου έστειλα πμ!Σήμερα Κυριακή επιτέλους θα κάτσουμε σπίτι να ξεκινήσουμε κι εμείς να ορνανώσουμε το παιδικό γιατί τις καθημερινές δεν προλαβαίνει!φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες!!!

Σήμερα αν κ αρρωστούλα εχω καλή διάθεση!!! Ο αντρούλης μου δουλευει κ μου λειπει πολυ, αλλα θα περάσει η ωρα που θα παει. Το μενου μας σήμερα είναι πολυ ελαφρή :lol: , αρνάκι με πατατούλες στον φούρνο!

Η μικρή μαιμουδιτσα μου εχει ηδη αρχίσει κ πέρνει διάφορα απο το δωμάτιο του αδερφούλη της :lol: .. Εχει πάρει 2 κουκλάκια κ το κουτι για τα παιχνιδάκια του που του πήρα κ τα κάνει βόλτες στο σαλόνι...

Αύριο θα παω για τα δικα μου πραγματάκια κ ειμαστε σχεδον κομπλέ!.

twiggi μου η καμπύλη ειναι οκ σαν εμπειρια. Δεν ειναι τοσο αηδια η γλυκόζη (απλα είναι σαν υπερβολικά γλυκό νερο). Τωρα εκανα την μικρη (διαρκει 1 ωριτσα κ πινεις μονο 50 μλ γλυκόζη), στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ειχα κάνει κατευθείαν την μεγάλη που κρατάει 3 ωρες κ βαριέσαι τρελα..

Ελινουλινη δεν εχω λόγια για το δωμάτιο!!!!!!!!!!!! Είναι απλα ονειρεμένο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα το χαρει σιγουρα το μπεμπε αλλα θα φτιάχνει κ την δική σας διάθεση καθε φορα που ειστε μέσα!!!!!!!!!!!!

Ειναι πανέμορφο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

ελινουλινι το δωματιο ειναι απλα υπερπαραγωγη!!! :) με το καλο να ερθει η μικρη να το χαρει!!!μαζι κι εσεις βεβαια ;)

μαριαπαπα, κι εγω δεν πολλες παραγγελνω πανες ακομα, ειμαι και ασχετη.. θα δοκιμασω καποιες στην αρχη και μετα αναλογως... Ωραια εσυ και η ναν γεννατε πριν απο μενα στο Λητω, θα μου πειτε εντυπωσεις!!Λιγο πριν τις γιορτες που θα εχει και ο καλος μου αδεια, λεμε να παμε να μας κανουν και μια μικρη ξεναγηση. Θα τους ρωτησω και για τα μαθηματα θηλασμου. Εσυ τα μαθηματα ανωδυνου εκει θα τα κανεις?

Ανθρωπακι εμενα μου ειπε να κανω με 75γρ, 0-60-120. Σκεφτομαι ομως να παω στη βιοιατρικη που ειναι κοντα στο γραφειο μου μηπως ενδιαμεσα πηγαινω και περιμενω εκει καλυτερα. Γινεται αυτο ετσι? αλλιως θα σκυλοβαρεθω εκει περα! :o Εν τω μεταξυ δεν εχω καταλαβει, ολο αυτο το διωρο θα ειμαι νηστικη ή μονο στην πρωτη μετρηση? Περαστικα και φιλια στη μικρη σου!

Ειρηνη καλες ετοιμασιες!!

φιλια σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες κοριτσακια,

Ελινουλινι πανεμορφο το δωματιοοοοο με το καλο να το χαρει το μπεμπακι σας κα με τα επιπλακια θα γινει παραμυθενιο...αντε περιμενουμε κι εμεις πως και πως την ντουλαπιτσα να ξεκινησουμε βαψιματα

χαχα η μαιμουδιτσα αρχισε να κανει επιδρομη,α και περαστικουλια

twiggi σχετικα με την καμπυλη οπως τα λει το ανθρωπακι ειναι εγω την αλλη εβδομαδα θα την κανω 2η φορα.....πφφφφ σε ολη τη διαδικασια εισαι νητικη μονο νερακι αν θες, εκει που πηγα εγω με αφησαν εφυγα και ξαναπηγα, η κολητη μου που ειχε παει βιοιατρικη δεν την αφησαν να φυγει για να μην αλλιωθει το αποτελεσμα......τι να πω μπορει να επεσε σε περιεργους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μου τα μαθηματα θα τα κανω στο ελενας! εχω ακουσει πολυ καλα λογια γιαυτο επελεξα να τα κανω εκει!

μμμμ.... αρνακι ακουω ανθρωπακι...! εμεις θα φαμε τσιπουρες στα καρβουνα...! οσο για την μικρη...τι γλυκα!!!!

θα στολισουμε σημερα!!!! :)[smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες, τι μου κάνετε? τι κάνουν σήμερα οι κοιλίτσες μας? εμένα ρίχνουν από το πρωί κλωτσιές, δεν ησυχάζουν :lol::lol::lol:

Σήμερα θα τελειώσουμε επιτέλους με το βάψιμο στο δωμάτιο :D

Anthropaki και εμείς αρνάκι σήμερα :o:lol::lol:

Μαριαπαπα έχεις δίκιο για τις πάνες πιο πολλές θα χρειαστούμε εμείς...... :lol::lol::lol:

ΝΑΝ για τα βλαστοκύταρρα τα τηλ είναι 2106597697, 6597261 και δες και εδώ http://hcbb.bioacademy.gr/

Μπράβο κορίτσια καλά που μας ενημερώσατε για τις πάνες, πολύ χρήσιμες οι εμπειρίες σας να μην αγοράσουμε ποσότητα και πάνε χαμένα.....

Elinoulini τι να πω, δεν έχω λόγια για το δωμάτιο, υπερπαραγωγή, απλά τελειο!!!!! Μπήκα και στο Facebook στην σελίδα του και είδα όλες τις φωτό...... Βρε κορίτσια όσες έχουμε facebook ας γίνουμε και εκεί φίλες ..... χθες πήγα στο RIVER WEST και στα ΙΚΕΑ και γινόταν χαμός από εγκυούλες και σκεφτόμουνα λες να είναι και καμία από τα κορίτσια που μιλάμε στο φόρουμ? ;)

Λοιπόν σας αφήνω προς το παρόν πάω να τραβήξω τις γραμμούλες για τις ρίγες στο δωμάτιο μας, για να δούμε πως θα γίνουν........

Φιλιά σε όλες και καλό μεσημέρι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...