Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

pantws exw na pw ,d 3erw gia pio logo,alla einai polles,exw k gnwstn, pou meta apo e3wswmatikn emeive egkuos fusiologika...k n gnwstn m polu talaipwria opws les 5 e3wswmatikes allagn giatrwn alla do3a t 8eo ekane 1 koritsaki kai liga xronakia meta tsoup allo 1 koritsaki!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

rose d ξεκινα σιγα σιγα να πλενεις....δεν ειναι νωρις...εξαλλου σε ενα μιση μπαινεις στο μηνα σου και ολα αυτα πρεπει να ειναι ετοιμα μεχρι τοτε...γιατι μετα που χρονος....αλλα ειναι και κουραστικο....

πολυ χαρηκα με τα νεα σου...

μαντι χαιρομαι που εισαι καλυτερα....

twiggy εννοειται οτι θα πεσει ζορισμα...γιατι το εχει παρακανει......και μπραβο στη πεθερα....υπαρχουν και εξαιρεσεις........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μπουρικ μου ευτυχως στο θεμα της πεθερας ειμαι παρα πολυ τυχερη!!!

ροζε καλα σου λενε ξεκινα να πλενεις!! οσο για τη θρομβοφιλια, αν ειχες θεμα θα το ηθερες απο το πρωτο τριμηνο.... δυστυχως πολλες φορες αν δεν κανεις κατι οδηγει σε αποβολη.. Οποτε τωρα ολα μια χαρα!!μαντι μπραβο που εισαι καλυτερα!!! :)

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.. δεν προλαβα να μπω απο χθες , αργησα να ερθω κ σημερα ειχα επισκεψειες απο το πρωι... πηγαμε γιατρουλη κ ειδαμε το μπεμουκο μας .. αχ βρε κοριτσια με το που ανοιξε η οθονη του γιατρου για τον υπερηχο ο γιος μου μας εδειχνε τα ........... αυτα του ;) ντραπηκα λιγο :lol::lol: αλλα τι να κανουμε , οπως κ να τον γυρνουσαμε τα ποδια εκει να φαίνονται ... ολα καλα κ ο μπεμης μεγαλητερος μια βδομαδα αλλα δεν μου ειπε βαρος κ γω η χαζη ξεχαστηκα κ δεν ρωτησα :cry: μου ειπε 15 να κανω ντοπλερ.

δεν θυμαμαι κ ποια εχει γραψει τι..

μαρακι πολυ χαιρομαι που το μωρακι σου παει καλα , σε λιγο θα τον εχεις σπιτι ...

τα ραφακια τα πηρα στο leroy merlin στη πειρεως κ πολυ οικονομικα.

rose μου αν δεν εχεις βοηθεια ξεκινα μην βαρηνεις κ δυσκολευεσε μετα. εμενα τελικα θα ερθει η μητερα μ μετα τα χριστουγεννα οποτε θα εχω βοηθεια σουπερ!!!

ελενουλινι καλα μιλαμε υπερπαραγωγη το δεντρακι ... αντε κ του χρονου κοριτσακι μου με υγεια κ το μωρακι σας ;)

δεν θυμαμαι αλλα . πολλα φιλια σε ολες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορυ που ρωταω ξανα...αλλα απο οσα εχω διαβασει λενε πλεον οτι οι αντρες εχουν πιο συχνα προβλημα.ισχυει αυτο;;;

κοιτα γενικα εχουν και οι γυναικες και οι αντρες θεματα.. Και υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που δεν βρισκουν καποιο λογο υπογονιμοτητας οποτε σου λενε οτι ειναι ψυχολογικο! Ομως και σε εμας και σε οσα ζευγαρια γνωριζω εγω που ταλαιπωρουνται ,το θεμα το εχει ο αντρας... Ειναι οι συνθηκες ζωης πια, το αγχος, η διατροφη που κανουν πολυ κακο στο σπερμα και ολο αυτο ειναι δυσκολο να βελτιωθει μετα. Εμεις οι γυαικες επισης συνηθως γνωριζουμε τυχον προβληματα (κυστες, ενδομητριωση, ινομυωματα, κλειστες σαλπιγγες κλπ)γιατι πηγαινουμε στον γυναικολογο απο μικρες. Το βασικο γυναικειο "θεμα" βεβαια ειναι η ηλικια... Εσεις οι μικρομανουλες κανατε την καλυτερη δουλεια!!

Εβιτα πολυ του εντυπωσιασμου ο μικρος!!!!! :D:D χαχα καλα να ειναι βρε και μην ντρεπεσαι καθολου!!με το καλο το ντοπλερ!

το ρου μερλιν το συμπαθω κι εγω πολυ, βρισκω παντα ωραια και οικονομικα πραγματα!

ποια μου ειπε για κουνουπιερες στο Ηρα, μπηκα στο σιτε .. πολυ τσιμπημενο μου φανηκε :shock: νομιζω το πρεναταλ ειναι πιο οικονομικο.. θα το τσεκαρω και θα σας πω

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΤΙΚΟ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΚΤΑΡΓΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΤΟΥ 800ΚΑΤΙ ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΩΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ ΔΗΛ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 80 . ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΧΘΕΣ.

ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eβιτα δεν σου δινει φωτο με το μωρο;;;καπου εκει λεει και το βαρος του.....δεν ειδα πριν οτι μου ειχες γραψει σορυ.....

twiggy ευχαριστω για την πληροφορηση....να σου πω την αληθεια ειχα την ενυπωση οτι εισαι μικρουλα :oops::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bravo evitaki emeas mas akurwse t snmerivo exei genna pame deutera

na rwtnsw k egw kati an gvwrizei kapoia na m pei...sxetika me t ika kai ta epidomata...egw eimai sto tameio anergias twra pia mexri t aprilio,nomizw,tou 2012 m eipan filoi kai gvwstoi oti ta epidomata ta lamvaneis kanonika gvwrizei kamia leptomeries klp??????8a paw vevaia va rwtnsw sto ika kapoia stigmn apla lew an 3erei kamia na me von8nsei!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ twiggy, όπως τα λες είναι, αν δεν υπήρχαν οι γονείς και εμείς δεν θα τα καταφέρναμε......

και οικονομικά μας στήριξαν και ψυχολογικά!!! Και εμείς έτσι όπου ακούμε πρόβλημα προσπαθούμε να βοηθάμε. Είσασταν τυχεροί που πέσατε σε καλό γιατρό από την αρχή. Εμείς είχαμε τότε μεν καλό γιατρό, αλλά άπειρος, μετά πέσαμε στα δίχτυα του απατεώνα και μετά βρήκα τον σωτήρα μου :lol: έτσι τον λέω (Πιστοφίδης), 2 κάναμε σε αυτόν και η πρώτη πέτυχε απλά δεν μεγάλωνε το έμβρυο.....

Στα κέντρα εξωσωματικής γίνεται χαμός από ζευγάρια, μεγάλη υπογονιμότητα και είναι πραγματικά κρίμα να ταλαιπωρούνται τόσο πολύ, απ' την στιγμή που βλέπεις ότι άλλη δεν εκτιμάνε αυτό που έχουν........Τώρα όμως όλα καλά!!!!! ;) περασμένα ξεχασμένα........

Madi πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα να προσέχεις τώρα ε, ;)

Εβάκι, και η κουμπάρα του αδερφού μου που έχει διδυμάκια με εξωσωματική, μετά από 6 χρόνια τώρα είναι έγκυος φυσιολογικά. Έχω ακούσει και εγώ πολλές ιστορίες.......

Μπουρίκ δεν ισχύει αυτό, γιατί όταν ο άντρας έχει πρόβλημα έστω και ένα σπερματοζωάριο να έχει δεν υπάρχει πρόβλημα, ενώ στην γυναίκα΄είναι διαφορετικά...στην δικιά μας περίπτωση ήταν ανεξήγητη η αιτία, και δυστυχώς σε πολλά ζευγάρια, και το πιστεύω πραγματικά ότι μετά από λίγα χρόνια τσουπ θα έρθει από μόνο του και ένα τρίτο :o:lol::lol: η twiggy έχει δίκιο με κάλυψε ;)

Εβίτα μπράβο το αντράκι σου, έστι είναι τα χουμε και τα δίχνουμε :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβιτα,καταργηθηκε μεν,αλλα οσες γεννατε σε δημοσια δεν θα δικαιουστε το επιδομα τοκετου,θα πηγαινει κατευεθαιν το ποσο στο νοσοκομειο,αλλα και παλι πιο φτηνα βγαινει απο κλινικη. ;) Μπουρικ,κι εγω δεν νομιζω οτι ισχυει,απλα ο αντρας εχει μια εξεταση να κανει μονο σε σχεση με το σπερμα,οταν εχει προβλημα η γυναικα μπορει να ειναι απο ωαρια,μπορει να ειναι απο σαλπιγγες,μπορει το προβλημα να ναι στις ωοθηκες,ενα σωρο προβληματα.Τα ραφακια φοβερα,θα παμε λερου να δουμε αν ειναι τοτε..Δεν θυμαμαι ποια κοπελα μου ειπε για τη θρομβοφιλια,εμας υπαρχει θεμα προδιαθεσης γι αυτο και κανω ενεσεις προληπτικα,μου γραψε η αιματολογος να κανω μια εξεταση που δειχνει τι δοση χρειαζομαι γιατι επαιρνα τις 0.35,μπορει να χρειαζομαι πιο μικρη ή πιο μεγαλη,εμεις το ανακαλυψαμε σε προηγουμενη παλλινδρομη δυστυχως,ειχα μεινει εγκυος ξανα περσι το Δεκεμβρη αλλα το χασαμε το εμβρυακι μας μολις ξεκινησε να χτυπαει η καρδουλα του,μια φορα την ακουσαμε και στον επομενο υπερρηχο ειχε σταματησει. :cry: τοτε στενοχωρεθηκαμε πολυ αλλα ειχαμε την προνοητικοτητα(φωτιση βασικα)και το ψαξαμε,καναμε βιοψια και ο ανοσολογος τοτε,καλη του ωρα του ανθρωπου,μας ειπε οτι ενω φαινεται οτι οι θρομβοι δημιουργηθηκαν μετα,αν θελουμε να κανουμε 2 εξετασεις,η μια εδειξε την προδιαθεση.Ειμασταν τυχεροι δηλαδη,γι αυτο λεω παντα μια γυναικα να το ψαχνει αυτο..Ο πρωτος αιματολογος που ειχα παει εδω στη Θεσσαλονικη(ημουν ακομα με τον γιατρο που μου κανε την αποξεση,εχω αλλαξει και πολλους τρομαρα μου),αρχισε να με λεει ανευθυνη και υποχονδρια που το εψαξα απο την πρωτη παλλινδρομη ενω λεει επρεπε να περιμενω για να γινουν 3 πριν το ψαξω..ετσι λεει το πρωτοκολλο,οτι μια ή και δυο ειναι τυχαια περιστατικα..Σας ζαλισα αλλα τα βγαλα απο μεσα μου!Φευγω γιατι εχουμε ραντεβου με τη μπεμπα μας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose εγώ είπα για την θρομβοφιλία καλά έκανες και ψάχτηκες...... εμείς επειδή δεν την είχαμε κάνει πριν αυτή την εξέταση, μόλις κάναμε την εμβρυομεταφορά μου έδωσε προληπτικά να τις κάνω, και εφόσον μετά έμεινα έγκυος κάναμε τις εξετάσεις, αλλά ο αιματολόγος εκεί μου είπε ότι επειδή βρήκαν στο όριο κάποια αποτελέσματα με καλύπτει 1 χάπι Salospir και αν δούμε ότι ανεβαίνουν οι μονάδες την 28η εβδομάδα θα χρειαστεί να κάνω μετά ενέσεις μέχρι να γεννήσω....

Πέρασες και εσύ πολλά....ΟΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ και σε λίγο θα κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά ;) !!

Δεν μας ζάλησες καθόλου, πολλές φορές θέλεις να τα πεις να τα βγάλεις από μέσα σου, να αισθανθείς βρε παιδί μου πιο καλά, γι' αυτό είμαστε εδώ όλες για να ακούει η μία την άλλη, να δίνουμε κουράγιο, να συμβουλευόμαστε.....έτσι δεν είναι βρε κορίτσια?

Λοιπόν όλες λεροϋ μου φαίνεται θα πάμε :lol::lol: ΄και στην Πειραιώς έχει δίπλα και τα Jumbo ουουυυυυ τρελές χαρές θα κάνει το πορτοφόλι μας πάλι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,μόλις γύρισα απ τον γιατρό όλα καλά 1,5 κιλό η μικρή και γύρισε με το κεφάλι κάτω.Αλλα ανοίξαμε κουβέντα για τα νοσοκομεία κ τις κλινικές..evita εμάς μας είπε οτι εδώ και 3 βδομάδες άλλαξε ο νόμος και ο φυσιολογικός τοκετός στο ιπποκράτειο (δουλεύει και εκεί) πήγε γύρω στα 1500!!αν είναι δυνατόν!!κ στην γενική κλινική λέει 1200(+1000 τα δικά του).Δεν ξέρω προβληματίστηκα...θα το ψάξω βέβαια να δώ αν αληθεύει..εσένα σου είπε το άκρος αντίθετο?τι να πω!ελπίζω να έχει δίκιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω κι εγω ροζε, καλα εκανες και ψαχτηκες! οι γιατροι αμεσως λενε οτι ειναι κατι τυχαιο, αλλα συγνωμη δηλαδη ποσα μωρακια πρεπει να χασει καμια για αν την παρουν στα σοβαρα?!!?! :o

μπουρεκακι ειμαι 33, οχι πολυ μεγαλη.. απλα οταν εχεις θεμα υπογονιμοτητας και εισαι ανω των 30 σε αγχωνουν (χωρις λογο φυσικα). Οπως λεει και η Κικη ομως περασμενα αυτα, εχουμε αλλα μπροστα μας!!! Αυτο με την Πειραιως τωρα.. πολυ μου αρεσε!! :)

Για το επιδομα εγω καταλαβα οτι δεν καταργειται οπως λεγανε, απλα οταν γεννας σε δημοσιο, το δινει κατευθειαν το ταμειο στο νοσοκομειο χωρις να μεσολαβεις εσυ. Ομως οι τιμες αλλαξαν οπως σου ειπε Ειρηνη! Στα ιδιωτικα ειναι οπως και πριν σχετικα με το επιδομα...

ααα ξεχασα να σας πω, βρηκα μεγαλη ποικιλια απο κουνουπιερες κα εδω: http://www.bestprice.gr/cat/2340/mosquito-nets?o=2

Κικη και Ευακι αυτα για σας: http://www.bestprice.gr/item/2152101217 ... -aria-twin και http://www.bestprice.gr/item/2152116632 ... uette-twin

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose_d να πατε εχει κ κατι αλλα χρωματιστα αλλα οχι σαν κ αυτα πολυ ωραια .. εχει διαφορα κατα καιρους ωραια για το σπιτι.Α οσο για την ασφαλεια για μενα δεν ισχυει γιατι δεν ειμαι στο ικα αλλα εχω ιδιωτικη ασφαλεια οποτε σουπερ.Τι περασες κ συ βρε κοριτσακι μου.. μην τα σκευτεσαι τωρα αυτα , παει περασανε τωρα περιμενεις τη κορουλα σου ... περιμενουμε νεα για τη μπεμπαααααααααααα

eirini26 μου εμενα μ ειπε για το αττικο που ειναι ο γιατρος μ εκει αλλα φου ειπε οτι για ολα τα δημοσια νοσοκομεια

kiki78 μου συμφωνω απολυτα ειμαστε μια ωραια παρεουλα εδω κ να τα λεμε να ξελαφρωνουμε

κιολαςβρε κοριτσια ,γιατι αν δεν εχουμε κ που να τα πουμε θα τρελαθουμε στο τελος ...

Να εχετε ενα ομορφο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ποσα γραψατε απο το πρωι που μπηκα και διαβασα?

για τις εξωσωματικες και τις προσπαθειες που κανατε κοριτσακια περασμενα-ξεχασμενα αρκει να χαιδεψετε τις φουσκωμενες κοιλιτσες σας...σιγουρα υπαρχουν κομπογιαννητες και αριστοι γιατροι και αυτοι που δεν ξερουν την τυφλα τους, αλλα ο επιμενων νικα! :D

χαιρομαι που για ακομα μια μερα ολα τα μπεμπακια μας ειναι καλα! και το νεογεννητακι της μαριας που μεγαλωνει ... αληθεια ποτε σου εχουν πει οτι μπορει να βγει?

εμενα πρεπει να εχει γυρισει με το κεφαλι προς τα κατω γιατι νοιωθω εντονες κλωτσιες ψηλα! θα τον δω ξανα την τριτη που θα παω στον γιατρο!!!

αληθεια οι αντρες σας τι λενε? θελουν να ειναι μαζι σας μεσα κατα την διαρκεια του τοκετου? ο δικος μου απο την πρωτη στιγμη μου εχει πει οτι θελει να ειναι μεσα! και εγω τον θελω... νομιζω οτι θα με βοηθησει πολυ η παρουσια του! εχουμε ρωτησει και τον γιατρο και δεν εχει προβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες,

Ναι η αλήθεια για την υπογονημότητα που ολο αυξάνει ειναι τρομακτική και τα περισσότερα ζευγάρια που ξέρω ακόμα και οι κουμπαροι μου δεν ειχαν κανενα σωματικό πρόβλημα (ψυχολογικα αιτια τους ειχαν πει). Εγω πισττευω βρε κοριτσια ειναι πια και ο τρόπος που ζούμε (πολλοι παραγωντες). Κατι η διατροφή μας που πια αυτά που τρώμε δεν είναι οπως παλια , κατι η σεξουαλική ζωή που ξεκιναει πολύ νωρίς με πολά προβλήματα στην πορεία (σαλπιγγιτιδες,hpv,κλπ...) κατι το αγχος το ατελιωτο που βιωνουμε καθημερινα κλπ κλπ εχουν οδηγησει σε αυτή τη κατασταση!! και τα ζευγαρια που κανουν εξωσωματική ειναι σχεδόν σιγουρο οτι το δευτερο ερχετε πολυ γρήγορα και πολύ φυσικα (τρεις περιπτώσεις φίλων μας) τι να πω :shock:

Κι εγω twiggy m σε είχα για μικρότερη χεχε ;)

Ααααα το θεμα του αντρουλι στην γεννα....μμμμμ εμενα δεν εχει αποφασισει ακομα, θελει να παλεψει τους φόβους του πρώτα δεν θελει λει αντι να με ξεγενανε να τον μαζεύουν λιποθυμο απο τα πατωματα :lol: αυτό εμενα με αγχωνει λιγο οποτε σιγουρα θα κανονισω να εχω μια μαια μαζί μου καθ ολη τη διαρκεια γιατι δεν ξερω ο αντρουλις μου τελικα τι θα κανει :oops: (δεν το χω συζητήσει ακομα με τον γιατρό μου αλλα συντομα φανταζομαι πρεπει να αρχισω να καταληγω στο τι θα κανω και να τον ενημερωσω).

Μια χαρα η μικρουλα eirini26 μπραβο !!

δεν θυμαμαι ποιας ειναι ο αντρουλις που κανει βολτα το αδειο καροτσι στο σαλονι αλλα πολυ γελασα τι γλυκοοοοοοςςςς χαχαχαα

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Τι κάνετε;; Όλες καλά έτσι;;

Δύσκολο πράγμα οι εξωσωματικες βρε κορίτσια μου, αλλά από την άλλη σκέπτομαι οτι η επιστήμη έχει βιηθήσει τόσα πολλά ζευγάρια που δεν μπορούσαν να τεκνοποιήσουν τελικά απέκτησαν αυτό που επιθυμούσαν!!! Βέβαια οι γιατροί εκμεταλλεύονται στο έπακρον, πρέπει να ψάξεις καλά πριν ξεκινήσεις αλλά και πάλι ποτε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ούτε για το ποιόν του και φυσικά ούτε για το αποτέλεσμα. Τεσ πα, τώρα αυτά πέρασαν και σε λίγο θα έχουμε όλες αγκαλιά τα μωράκια μας (με εξωσωματική ή μη) ;););)

Ο άντρας μου εμένα ήταν μέσα στη γέννηση του μικρού μου και πραγματικά με βοήθησε πάρα πολύ. Αλλά αυτό εξαρτάται κι από εκείνον. Αν δεν αισθάνεται καλά να παρεβρίσκεται, να σε βλέπει να πονάς τότε για μένα καλύτερα να μην είναι εκει είναι κρίμα να υποφέρει ο καημενούλης και να κάθεται με το ζόρι.... Πάντως είναι μεγάλη υποστήριξη, πραγματικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανούλες

Χάθηκα αυτές τις ημέρες, γιατι δεν ημουν καλα κ δεν είχα διάθεση.

Διάβασα ομως ολα τα νεα σας!

Για την εξωσωματική το μονο που εχω να πω, ειναι οτι ειχε κάνει η μια μου αδερφή κ εκανε την κουκλίτσα την ανηψούλα μου. Μετα ομως εμεινε 2 φορές εγκυος τελειως φυσικα. Η μια δεν ειχε καλή κατάληξη (αλλα αυτο ήταν τελειως ασχετο) κ την 2η φορα εμεινε σχεδον στο φυλαγμα :shock: κ εκανε τον κούκλο το ανηψιο μου! Η μονη διαφορά ειναι οτι ειχε κόψει το τσιγγάρο, ειχε χάσει βαρος κ δεν ειχε αγχος. Πάντως πολλες φορες το 2ο ερχεται απο μονο του ;)

Γιωτούλα αντε το εφαγες το γαιδουράκι, απο μερα σε μερα περιμένω να διαβασω τα ευχάριστα! .

Μαράκι τα νεα σου ειναι υπέροχα!

Το δεντράκι υπέροχο!

Μεγειες τα καινούργια πραγματάκια, εχτές αγορασα κ εγω κ τα τελευταία που ηθελα για τον μπέμπη κ πλεον εμειναν μονο τα δικά μου.

Δεν προλαβαινω να γράψω στην καθεμια ξεχωριστα, η μαιμουδιτσα μου εκανε κακάκια της κ με ειπε οτι θέλει αλλαγμα πάνα (χαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

οντως κοριτσια οποιες γεννανε σε δημοσια νοσοκομεια το επιδομα παει κατευθειαν στο νοσοκομειο....

εμεις ειμαστε ολοι αρρωστοι για μια ακομα φορα...τουλαχιστον την βγαζουμε μονο με μυξες....και παλι καλα που δεν γενναω τωρα γιατι θα ηταν χαλια....

εμενα μπηκε και στις δυο αλλα οχι την ωρα που ηρθαν στον κοσμο.....αυτη τη φορα λεω μπας και τον πεισω τον φοβιτσιαρη μου...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m

emeis telika rantevou me t dr tn deutera

xairomai pou oles eiste kala...

oso gia tn gevva kai tous antres mas o dikos m olo leei kai 3analeei,par'olo pou logika me kaisarikn 8a gevvnsw gt exw 2,oti d ton endiaferei autos 8a einai mesa...ante na t logikepsw xaxaxa

twiggy m thx gia ta site axxxx auto t karotsi polu 8a me talaipwrnsei mexri na kataln3w sto katallnlotero!!!

bourique1983 perastika sassssssss!!!!!!filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

Μπουρικ περαστικα σε ολη την οικογενεια, ετσι ειναι αυτα, με τα μικρουλια εκει η ζωη δεν ειναι ποτε βαρετη! ;)

ανθρωπακι μας ολα καλα? ευχομαι να εχεις ανεβει λιγακι.. φιλια στη μαιμουδιτσα σου!

Εμενα ο αντρας μου δεν θελει καθολου να ειναι στον τοκετο και δεν επιμενω γιατι ξερω οτι δεν αισθανεται ανετα και δεν θα προσφερει τιποτα! Οπως εχω πει ομως ειμαι τυχερη και εχω πεθερα μαια, οποτε θα εχω οικειο προσωπο μεσα, εκτος απο τη γιατρο που την αισθανομαι πολυ φιλη!Για να δουμε, πρωτη φορα ειναι, οσο να ' ναι μια αγωνια υπαρχει..Αληθεια εχει γεννησει καμια εδω εντελως φυσικα και χωρις φαρμακα? :o

Ευακι με το καλο να πατε γιατρο..καλο ψαξιμο με τα καροτσια! μαλλον πρεπει να τα τσεκαρετε απο κοντα..

Εγω σημερα θα παω κι ενα κομμωτηριο, τα μαλλια μου μακραινουν πολυ γρηγορα σε αυτη τη φαση.. θα παω να ελαφρυνω λιγο!! :P φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γράψατε τα άπειρα.

Γιώτα περαστικά σε εσένα και τα πιτσιρίκια σου.

Αυτό με την υπογονιμότητα ταλαιπωρει πολύ κόσμο. Εχω ένα πχ που θέλω να το μοιραστώ μαζί σας γιατί μου έκανε εντύπωση. Κουνιαδα καλής μου φίλης παντρεμένη απο τα 25 της είχε φτάσει 39 ετών και απο τα 27 της είχε κάνει 17 εξωσωματικές είχε φτάσει μεχρι Αγγλια να σκεφτήτε, με υπογονιμότητα ανεξηγητη δεν υπηρχε πρόβλημα ουτε σε αυτη ουτε στον αντρα της. Καπου στα 39 της της λένε οι γιατροι τερμα. Θα χαλασεις την υγεια σου, δεν μπορεις να μεινεις εγκυος κοιταξτε για υιοθεσια αναδοχή αν θελετε ενα παιδάκι. Το βγαλανε απο το μυαλό τους και συνέχισαν την ζωη τους για κανα χρόνο μέχρι που ειχε καθυστερηση. Σκέφτηκε οτι λογω των όρμονων όλα αυτά τα χρόνια θα εχει και προωρη εμμηνόπαυση και εκλεισε στενοχωρημένη ραντεβου σε γιατρό. Παει την βλέπει στον υπέρηχο και μολις που προλάβαινε τις εβδομάδες για αυχενική! ήταν στο. 3 μηνα εγκυος και σήμερα εχει ενα υγιαιστατο κοριτσακι. Τελικά όλο αυτό το αγχος και η στενοχωρια λειτουργουσε όλα αυτά τα χρόνια ανασταλτικά για ένα μωρό. Ημαστε απο τα τυχερα ζευγαρια και εμεινα ευκολα εγκυος αλλά η εμπειρια μιας παλλινδρομης που ειχα με κάνει να καταλαβω εστω και ελαχιστα τον γοργοθά όλων αυτών των ζευγαριών. Αυτά

Αλλα τώρα. Εχω πλύνει τα άπειρα μπεμπε αλλά βαριέμαι να σιδερωσω, πρέπει όμως να το πάρω απόφαση.

Θέλω επίσης να αγοράσω το βιβλιο της Πατσουρου θηλασμός μια υπέροχη σχέση, το εχει καμια μαμα? βοηθάει? θέλω να τα καταφέρω καλύτερα αυτή την φορά όσο αφορά αυτό το κομματι του μεγαλωματος του μωρού. δεν εχω άλλα θα επανελθω, φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Τι κανετε?Περαστικα στις αρρωστουλες,πο πο οταν εισαι εγκυος ειναι πραγματικο δυσκολο και το πιο ελαφρυ κρυωμα!Εμενα ο αντρουλης μου λεει οτι θελει να ειναι μαζι μου μεσα στον τοκετο,τωρα θα δειξει...πιστευω να αντεξει!Εμεις χθες ειχαμε παει για ψωνια το απογευμα,πηρα δωρο για το γαμο μιας φιλης μου,που παντρευεται σε 2 βδομαδες,πηρα ενα πολυ ωραιο φορεματακι για μενα στραπλες δανδελα σε μπεζ-χρυσο για το γαμο και περασα και απο το ηρα και πηρα 2 φορμακια εξοδου βελουτε,1 ζακετακι,φορμακια εσωρουχα μακρυμανικα και κοντομανικα και φορμακια για μεσα στο σπιτι!Αχ ειναι ολα πανεμορφα... :x πολυ το χαρηκα,σιγα σιγα αρχιζω τον εξοπλισμο!

Ο Nathan αυριο τελειωνει με το καλο την τοιχογραφια(προσεχως θα βαλω φωτο...) και γινεται φανταστικο! :D και σε 10 μερες περιπου θα ερθουν και τα επιπλακια μας!!!Α,πολυ ωραιο γινετε evita το παιδικο δωματιο!!!

Καλο στολισμα σε οσες θα στολισουν!Ευχαριστω για τα καλα σας λογια για το δεντρακι μας,θα βαλω και φωτο με κοιλιτσα....

Φιλακιααα σε ολες!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...