Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!! τι κανετε???

ελινουλι εμενα τωρα μου εδωσε μαγνησιο! την προηγουμενη εβδομαδα συγκεκριμενα! μου ειπε οτι βοηθαει την μητρα να ειναι χαλαρη! δεν εχω συσπασεις, ουτε δυσκοιλιότητα!

εβιτα εγω θα βαλω μια πολυθρονα στο δωματιο του μωρου για να το θηλαζω! εχω μια τεραστια και απιστευτα βολικη που μου αρεσει πολυ να καθομαι εκει! πρωτα κοιτα να σε βολευει γιατι θα κατσεις πολλες ωρες!!!

δεν εχω νεα... ο αντρας μου πηγε μεσημερι στο μαγαζι σημερα και θα φυγει στις 1, και βαριεμαι πολυ πολυ μονη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Hello κοιλουμπίτσες!

Κορίτσια αυτό που γράφετε οτι για 1 ημέρα ή καποιες ωρες σας ετυχε να είναι πιο κουλ το νινι, το ειχα κ εγω μεχρι προχτές για 1 μερα. Το ενιωθα πολυ λίγο κ αδρά (κ ήμουν ανησυχη), καμια σχέση με τις άλλες ημέρες κ εχτές αρχισε τις φουρλίτσες κ τις δυνατές κλωτσούλες πάλι κ κουλάρα κ εγω :lol: . Αρα ειναι φυσιολογικότατο αφου συμβαίνει σε όλες.

Εχουμε ξεκινήσει βάψιμο στο δωμάτιο του μπέμπη, αλλα ειναι 2 χρώματα κ ο συζυγος τρέχει κ στην δουλεια, οπότε φαντάζομαι σε κανα 2 μερες θα εχει τελειωσει κ δευτερο χέρι.

΄Καλη επιτυχια στην Β επιπέδου στις μανούλες που έχουν αυτήν την εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!!! Μου λείψατε!!!

Δεν προλαβαίνω να μπω λόγω δουλειάς, πηγαίνω το πρωί και τις τελευταίες μέρες φεύγω στις 8... :shock::shock::shock::shock: Που θα πάει θα φτιάξει... Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω... :(:(

Ακόμη δεν έχω προλάβει να κάνω τις εξετάσεις αίματος και την καμπύλη :oops::oops::oops: Την Πέμπτη λέω να πάω το πρωί πριν τη δουλειά... Εύχομαι να προλάβω...

Νιώθω τρομερή εξάντληση...

Καληνύχτα όμορφες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες!!!Ευχαριστώ για τις εμπειρίες σας!!Ηρέμησα αρκετά!!!Αν και γενικότερα τις τελευταίες 4 ημέρες ο δικός μου μπέμπάκος είναι πιο ήρεμος!!!Αλλά μου δίνει και κλωτσίτσες και ηρεμώ λιγάκι!!!Πάντως όντως για να συμβαίνει σε όλες είναι φυσιολογικό!

Μόλις αγόρασα κατι καταπληκτικά φορμάκια 0-6 μηνών απο happybabies.gr Eίναι πολύ γλυκούλια και σχετικά καλές τιμές!!Και sto la redoute έχει πολύ καλές τιμές στα φορμάκια!! Έχετε ανακαλύψει κάποιο άλλο site με περίεργα φορμάκια?? :?:

Αύριο θα παραγγείλω τη ταπετσαρία για το δωμάτιο μπέμπη!Εβίτα κοίτα και στη neoset και στα sofacompany για πολυθρόνα-κρεββάτι.

Kαι εμένα ο γιατρός μου δε μου δίνει ούτε ασβέστιο ούτε μαγνήσιο...του ζητάω αλλά διαφωνεί κάθετα!!Μόνο felicine και σίδηρο παίρνω και αυτά όχι συνέχεια!!Aφήστε με τις κρέμες για ραγάδες...1-2 φορές θυμάμαι να βάλω την εβδομάδα και αν!!!Ισχύει οτι αν είναι να βγάλουμε ραγάδες θα τις δούμε τώρα?? Αλήθεια πόσα κιλά έχετε πάρει? Εγώ 7 κιλά βαρβάτα (ειμάι 23 εβδομάδων κ 4 ημερών),μπορεί και 8...έχω 2 εβδομάδες να ζυγιστώ (το αποφεύγω επιμελώς....άλλά θα με μετρήσει ο γιατρός τη Πέμπτη :?:? )

Σας φιλώ οοοολεεεεεεεεςςςςςςςςς!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, καλή επιτυχία σε όσες έχουν β επιπέδου!!!Να πανε όλα τέλεια και οι διδυμομανούλες να μας πείτε και τι μωράκια έχετε!!!Φιλάκιαααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy μολις κατάφερα να βάλω tickeraki....χωρις το μηνυμά σου ούτε στην επόμενη εγκυμοσύνη δε θα τα είχα καταφέρει!!!Ευχαριστώ πολυυυυυυυ!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυούλες!! Τι κάνετε;;; Όλες καλά ελπίζω γιατί δεν προλαβα να τα διαβάσω όλα λόγω δουλειάς, είμαι ακόμα ψιλοκρυωμένη, δεν λέει να περάσει αυτή η ίωση 6η μέρα σήμερα :shock::shock: .

Για τις ραγάδες κι εγώ βάζω κρέμα όποτε το θυμάμαι... 1-2 φορες την εβδομάδα. Αν και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εκανα αρκετες παρόλο που έβαζα και έτσι τώρα το έχω λίγο (εως πολύ) παραμελίσει :oops: . Νομίζω όμως ότι εκτός από την ποιότητα του δέρματος που παίζει ρόλο στο αν θα εμφανιστούν, σημαντικό είναι και πόσο μεγάλη κοιλιά έχει κανεις για το πόσο τραβιέται το δέρμα.

Όσο για τις συσπάσεις ακόμα δεν εχω τίποτα ειδιαίτερο, οπότε δεν έχω παρει και μαγνήσιο. Από κλωτσιές, τι να πω... με εχει ταραξει :lol::lol::lol: Αμα και σαν παιδάκι είναι τόσο ζωηρό... την βάψαμε :lol::lol: , εχω και τον άλλον τον ταλιμπαν στο σπίτι :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera kalnmera!!!!!!!

anthropaki & Katerin@ thx gia tis euxoules sas agwniw gia aurio :roll:

kiki78 se diaforetikous sakous k ta dika m na'nai 1 ki 1 e????teleio???

katerin@ m an s pw egw posa kila exw parei 8a frikareis par'olo pou pragmatika d trww san treln kai oute m fainetai idiaitera alla twra stnv 20n evdomada exw ndn parei 14 kila...tragiko???mexri kai ta frouta ekopsa me tnv ka8odngnsn tou giatrou alla kai pali pairnw kanonika kai vevaia ftou ftou einai mia xara oi e3etaseis m klp...oso gia tis kremes...egw ena ladaki viologiko exw parei weleda legetai einai polu kalo pisteuw kai apla ka8e mera sto ntouz me ta nera akoma vazw kai baby oil se olo t swma!!!!auta apo'mena polla makia kai perimenw na sas "diavasw" :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι καλημερα!!! :)

ανθρωπακι περαστικα σου και φιλακια στη ζωηρη κοιλιτσα.. καλο βαψιμο!

κατερινα μπραβο για τα τικερακια, κι εμενα το μικρο ειναι ησυχο τελευταια αλλα ευτυχως μου δινει που και που μερικες κλωτσιες και ηρεμω!!

νινακι μας λειψες.. προσπαθησε να ξεκουραζεσαι σε καθε ευκαιρια, ναι? με το καλο οι εξετασεις σου..

Ευακι αυριο για μας η μεγαλη μερα και η Πεμπτη της Κικης!! Αντε να δουμε τα νινακια να ηρεμησουμε!! Κι εγω περιμενω να επιβεβαιωσω το φυλο.. Μου ειπαν επισης οτι στη β' επιπεδου κανουν και 3d αλλα δεν ξερω στο Ελενα που θα παω αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.. Εσας θα εχουν? Βεβαια, καλα να ειναι ολα και σκασιλα μου για το 3d και για ολα!! χεχε

Για τις ραγαδες εγω βαζω αμυγδαλελαιο της απιβιτα καθε μερα και που και που λιγο βαζελινη. Η γιατρος μου ειπε οτι φαινονται, αν βγουν, μετα τον 7ο...Για να δουμε.. Κιλακια ευτυχως εχω παρει 4 μεχρι στιγμης, την Παρασκευη που εχω γιατρο θα ξαναζυγιστω σιγουρα θα εχω παρει κι αλλο! :oops:

πολλα φιλια σε ολες, μαριαπαπα βρες κανενα ωραιο βιβλιο για παρεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Μετά από απουσία 2-3 εβδομάδων είμαι και πάλι εδώ. Είχε πάει ο αντρούλης μου για ελαιομάζεμα οπότε μετακόμισα στη μαμά μου για μερικές μέρες. Μετά δεν κατάφερα να γράψω λόγω της δουλειάς αλλά από σήμερα έχω άδεια για μια βδομαδούλα οπότε βρήκα ευκαιρία να διαβάσω όλα αυτά που έχασα.

Κατ' αρχήν να καλωσορίσω τις καινούργιες μανούλες (αν και με τόσο καιρό που λείπω θα σας φαίνομαι εγώ καινούργια :D )

Φλωριάννα περαστικά σου, ελπίζω να μην κρατήσει άλλο η ταλαιπωρία σου.

Rose_d τέλεια τα πραγματάκια στις φωτογραφίες! Ειδικά το φορμάκι για το μαιευτήριο είναι καταπληκτικό.

Εγώ λεώ να κατέβω κέντρο αύριο για ψώνια (για το μωρό αλλά και για μένα) γιατί δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα. Ευτυχώς μας πήρε η πεθερά μου μία πανέμορφη κουβερτούλα (δεν θα μπορούσα να βρω μόνη μου πιο όμορφη :D ) και η γιαγιά του άντρα μου μας έπλεξε παπαλάκια, γιλεκάκι και ένα πλήρες σιέλ σετ - παντελονάκι, ζακετάκι, σκουφάκι - αγόρασε και κανα δυο εσωρουχάκια και έχω γεμίσει λίγο το συρτάρι του μπέμπη. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφίες κι εγώ μέσα στη βδομάδα.

Eirini26 με καλέσανε κι εμένα στο Ιπποκράτειο στις 16 Νοεμβρίου, οπότε μπορούμε να γνωριστούμε εκεί! Θα έρθεις μόνη ή με τον άντρα σου? Μου είπαν ότι μπορούν να έρθουν και οι σύζυγοι οπότε ο δικός μου το σκέφτεται σοβαρά να έρθει, τουλάχιστον την πρώτη φορά.

Μετά απο αρκετό ψάξιμο κατέληξα και στο καρότσι!! Απέρριψα τελικά τα πολυκαρότσια (μια γνωστή θα μου δώσει καθισματάκι αυτοκινήτου οπότε λέω να πάρω απλό καρότσι και μία καλαθούνα για να κοιμάται το μωρό το πρώτο τρίμηνο). Καλαθούνες σε καλές τιμές έχει εδώ http://www.motherbaby.gr/products1.php? ... =19&open2=

Τα peg pereggo, inlesina κτλ μου φάνηκαν κάπως ογκώδη και δυσκίνητα οπότε είπα να πάρω κάτι πιο light. Είχα καταλήξει στο Maclaren αλλά τελικά μάλλον θα πάρω ένα γερμανικό, της ABC Design και συγκεκριμένα αυτό http://www.abc-design.de/en/products/buggies/primo.html

Πάντως διαπίστωσα πόσο μεγάλη διαφορά υπάρχει στις τιμές μεταξύ Ελληνικών μαγαζιών και site του εξωτερικού. Πχ, ενώ το Maclaren το καρότσι το έχουν στα Κούκου 450€ (και σου δίνουν και μία δωροεπιταγή των 100€), στο http://www.pramworld.co.uk/ το έχουν 290€ με τα μεταφορικά. Το ABC που λέω να πάρω το έχουν τα Κούκου 300€ (με δωροεπιταγή 50€) και βρήκα το ίδιο στο http://www.bambino.bg/ (έχουμε συζητήσει γι' αυτό το μαγαζί) με 204€. Επίσης, σε γερμανικά site το δίνουν 170€ (χωρίς τα έξοδα αποστολής, που πρέπει να είναι γύρω στα 20€) απλά δεν έχω βρει ακόμα κάποιον από Γερμανία που να στέλνει Ελλάδα. Το ίδιο ισύει και για πολλά άλλα προϊόντα, και μιλάμε για μεγάλες διαφορές, της τάξης των 100 και πάνω ευρώ, οπότε νομίζω ότι αξίζει να τα παραγγέλνουμε από το εξωτερικό.

Eirini26 αυτή την πάντα από τα mothercare που ανέβασες έχω ματιάξει κι εγώ, αν και δεν έχω ψάξει γενικά. Λέω να πάρω όλο το σετάκι, με σεντονάκι, παπλωματάκι κτλ.

Σας κούρασα, αλλά είχα πολύ καιρό να γράψω και τα είπα μαζεμένα...

Αχ πρέπει να σκουπίσω - σφουγγαρίσω, δούλευα Σαββατοκύριακο και το έχω παραμελήσει το σπίτι...

Πολλά φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ .... ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ..??? ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ.. ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ Κ ΞΥΠΝΗΣΑ Η ΓΟΥΡΟΥΝΙΤΣΑ 11 Η ΩΡΑ :lol: ...

ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΠΑΥΔΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΥΩΜΑ Ε..??? ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ..??? ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ....

evatsi ΜΟΥ Ε ΛΟΓΙΚΟ ΕΧΕΙΣ Κ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ... ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΕΝΑ Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΗΔΗ 11 ΚΙΛΑ :o ΑΧ ΘΑ ΜΕ ΦΑΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ....

twiggy ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ Κ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ Κ ΣΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ....

ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΜΑΣ (ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ) ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ Κ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΤΟΛΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΙΑΤΙΚΑ ΤΙ ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Τι κανετε?Εγω ξυπνησα σημερα με λιγο πονο στο λαιμο και γδαρσιμο...οποτε με βλεπω με την γνωστη ιωση της εποχης... :? Εσεις οι αρρωστουλες τι παιρνατε για το λαιμο και το συναχι?Να παρω φυτικο σιροπι και καραλαμες?Προς το παρον πινω ζεστα και κανω γαργαρες!Με το καλο οσες εχουν υπερηχο μεσα στη βδομαδα,να δειτε τα μωρακια σας,εμεις εχουμε την αλλη πεμπτη!

Φιλακια πολλα! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΠΑΥΔΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΥΩΜΑ Ε..??? ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ..??? ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ....

Καλά Εβιτάκι τα εχω παίξει, δεν περνάει με τίποτα το ριμάδι!!!! :cry::cry::cry: Ρουφάω μήτες, εχω βρασιμο και δεν μπορω να παρω και αντιβίωση :shock::shock: . Πάντως όσοι γνωστοί μου έχουν αυτή την ίωση τους ταλαιπωρεί πάνω από εβδομάδα και έπεται σύνεχεια :shock::shock::shock: .

Ελινουλίνι, εγώ κάτι φυτικές καραμέλες από το φαρμακείο για το λαιμό έχω πάρει. Είναι αρκετά καλές αλλά με το βράσιμο εν ξέρω τι θα γίνει :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evatsi φαντάζομαι αναφέρεσαι στο site της ABC. Δεν αγόρασα ακόμα καρότσι, λέω να το πάρω από το Βουλγάρικο μαγαζί που πόσταρα πιο πάνω (http://www.bambino.bg/) από όπου θα πάρω και το κρεβάτι, θα πάει ο άντρας μου να τα φορτώσει. Επειδή είναι το site του κατασκευαστή δεν έχει τιμές, αν γράψεις στο Google το όνομα του καροτσιού που θέλεις θα σου βγάλει διάφορα site μαγαζιών που το έχει (αν δεν μπορείς να το κάνεις πες μου για ποιο ενδιαφέρεσαι και θα σου στείλω link). Το Κούκου έχει μερικά από αυτά για να τα δεις από κοντά, αλλά ειδικά στην Αθήνα ίσως μπορείς να τα βρεις και αλλού.

Εμας στην αρχή μας άρεσε το design από τα τρίροδα, το 3-tec για την ακρίβεια, αλλά από κοντά διαπιστώσαμε ότι είναι πολύ ογκώδες. Και όταν κλείνει ίσα που χωράει στο πορτ μπαγκάζ, οπότε αλλάξαμε πορεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα ότι και τα δύο καρότσια για δίδυμα τα έχει το Κούκου http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1517 και http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=2638 αλλά επίσης είδα ότι δεν έχει Κούκου στην Αθήνα... http://www.koukou.gr/default.asp?pid=7&la=1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εστειλα τον αντρα μου και μου πηρε ενα φυτικο σιροπι με μελι και θυμαρι και φυτικες καραμελες και πηρα και για τη μυτη το physiomer που ειναι με θαλασσινο νερο...Παντως ο λαιμος μου σημερα με εχει τρελλανει στο γδαρσιμο...τι να πω,ευχομαι αυριο να εχει μαλακωσει λιγο! :? Απο πυρετο δεν εχω κανει,εχω 37,1.Εχει και γιορτη ο παππους μου και δε με βλεπω να πηγαινω...

Φιλακια και καλη μας νυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!Περαστικά στις αρρωστούλες! Κορίνα κι εμένα ο δικός μου λέει να έρθει στα μαθήματα αν μπορέσει (με βολεύει κιόλας για να μην παίρνω αστικά :D ).Θα σε βρω εκεί!Σήμερα πήγαμε ποδηλατούπολη bebe ρίξαμε μια ματιά και καταλήξαμε σε ένα κρεβατάκι,κάνουν και 20% έκπτωση με κάρτα ανεργίας( οποιουδήποτε) http://www.podilatoupoli.gr/podilatoupo ... d=53〈= αυτό βγαίνει 160 ευρό περίπου με την έκπτωση απο 189 και πήγαμε και στα Όνειρα bebe στον εύοσμο και είδα μια καλαθούνα πανέμορφη και τεράστια καμία σχέση με της mothercaure στα 130 μεν αλλα θα την πάρω. Όσο για τα κιλά που διάβασα εγώ έχω πάρει 8 απο τον 4ο και μέτα!ε ρε γλέντια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε???

Εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα ειχα και εχω πολυ σοβαρο λογο γι αυτο...

Λοιπον ας τα παρω απο την αρχη...

Εδω και μια εβδομαδα λογω επιπλοκων στη εγκυμοσυνη και λοιμωξης του αμνιακου υγρου ο εφημερευον Καθηγητης κος Θεοδωριδης αναγκαστηκε να με προχωρησει σε καιρασικη τομη λογω εντονης δυσφοριας του μπεμπουλη μου...μετα απο ενα αστραπιαιο χειρουργειο γεννηθηκε ο μικρουλης μου μονο ενα κιλο και μολις και μετα βιας 7 μηνητικος....αυτη τη στιγμη ειναι στη θερμοκοιτιδα του και δινει μαζι με εμας τη μαχη του...

Δε θελω να σας στεναχωρησω ουτε να σας τρομαξω..απλα ειμαστε τοσους μηνες παρεα και οφειλω να σας πω τα νεα μας...

Θα ηθελα να παραμεινω στην παρεα σας μιας και αν ολα πανε καλα , τον μπεμπουλη μας καπου στο νεο ετος θα τον εχω αγκαλια μου....αν φυσικα το θελετε κι εσεις....

ευτυχως που αλλαξα νοσοκομειο και πηγα στο δημοσιο....ακουω πολλες απο εσας να λετε για τα δημοσια, αλλα πραγματικα ΕΥΤΥΧΩΣ που ημασταν στο Παπαγεωργιου και ευτυχως που με ειδε ο εν λογω Καθηγητης...και αν με αξιωσει ο Θεος και κανω και αλλα παιδακια ασυζητιτι σε δημοσιο θα πηγαινα...τα ιδιωτικα ειναι απλα σαν ξενοδοχεια πολυτελειας....και ολες οι μαιες ειναι απλα ευγενικες οχι γιατι το θελουνε αλλα γιατι τους το επιβαλλουνε...Οι μαιες στο Παπαγεωργιου , αν και δημοσιο , ειναι πολυ ευγενικες και πολυ καλες στη δουλεια τους....και ολα ειναι πεντακαθαρα...

Αυτα ειχα να σας πω....και πλεον ως παλια στον τοκετο και στην καισαρικη ρωτηστε με οτι θελετε...

Φιλακια πολλα!!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria5 δεν έχω λόγια για αυτό που πέρασες και πραγματικά θα προσευχηθώ να είναι γερό και δυνατό το παιδάκι σου και όλα καλά να πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria5 κι εγω δεν εχω λογια...

Ευχομαι με ολη μου την ψυχη να ειναι γερο το μωρακι σου και τον νεο χρονο να τον κρατησεις αγκαλια. Φυσικα και θελουμε να μενεις στην παρεα μας και μαλιστα μετα απο καιρο θα τα συζηταμε σαν μια γλυκια αναμνηση, εχοντας τον παιδαρο σου αγκαλιτσα. Εχεις εσυ και το μωρο σου οοοοοοοοοολη μου την αγαπη, σου στελνω θετικη ενεργεια και προσευχομαι να ειναι παντα γερο το μωρο σου. :x:x:x

Ειμαστε εδω για οτιδηποτε θελησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα λίγες μέρες να μπω και γράψατε τόσα πολλά που δε ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω.

Καταρχήν θέλω να στείλω μια μεγάλη αγκαλιά στο Μαράκι μας που τράβηξε τόσο πολλά και να σου ευχήθώ κοπέλα μου να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα και ο μικρούλης σου να μεγαλώνει και να δυναμώνει κάθε μέρα και περισσότερο! Υπομονή και κουράγιο για τις πρώτες δύσκολες αυτές μέρες και εύχομαι σύντομα να τον πάρεις αγκαλίτσα και να γυρίσετε υγιαίστατοι μαζί στο σπίτι! Το μωράκι σου πάντως έκανε ποδαρικό στο ποστάκι μας και για αυτό θα είναι τυχερό και γουρλίδικο!!! Σου στέλνουμε όλες την αγάπη μας και την θετική μας ενέργεια!!!

Εμείς σήμερα φτιάξαμε την βαλίτσα για το νοσοκομείο και πλέον είμαστε έτοιμες! Παραγγείλαμε και τις κουρτίνες για το δωμάτιο της οπότε σιγά σιγά ολοκληρώνεται και το δωμάτιο! Πάντως κορίτσια συμβουλή μου είναι να μην τα αφήσετε για τελευταία στιγμή γιατί εγώ πλέον δε μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα. Ευτυχώς που τα ξεκίνησα νωρίτερα γιατί αλλιώς θα τα κάνανε άλλοι τώρα για μένα. Πολύ κούραση και καθόλου αντοχές! Με πονάει πολύ η μέση και ειδικά ο αριστερό γοφός όταν ξαπλώνω με ζορίζει πολύ. Που και να έπερνα και πολλά κιλά ... ευτυχώς που πήρα μέχρι στιγμής 8. Νομίζω είναι καλά.

Όσο για τις συσπάσεις που έχουν κάποιες καλύτερα να ενημερώσουν το γιατρό γιατί ίσως θα πρέπει να πάρουν μαγνήσιο. Λίγα πετρώματα και συσπάσεις είναι φυσιολογικές αρκεί να μην συνοδεύονται με έντονους πόνους περιόδου, να μην είναι πολλές και συνεχόμενες και να μην υπάρχει αιμοραγία κτλ. Συνήθως όταν αρχίζουν τα πετρώματα οι γιατροί δίνουν το μαγνήσιο και αν είναι πιο έντονα δίνουν yutopar που όμως είναι λίγο βαριά φάρμακα.

Καλή επιτυχία αύριο στα κορίτσια που θα κάνουν την β-επιπέδου! Να πάνε όλα καλά και να μπούνε να μας μας πούνε τα νεά τους!

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε. Σας αφήνω κορίτσια γιατί νύσταξα! Καληνύχτα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria mow eimai kainouria sxetika sit parea sas :!: Mesa apo ti kardia mow na pane ola kala .me siginisan poll ta logia sou!!pragmatic euxomai elpizw Kai pisteuw oti se ligo kairo tha exoun peruse ta disk la Kai tha eisaste poli poli eutixismenoi me to mpempaki sas!! Gia na xamogelaseis ligo...I ksaderfi mou exei 3paidakia Kai to deutero tis gennithike oute 800gr k tvra meta apo xronia eimai o pio paidaros apo ta 3 tis paidia....to pio koukli k genika k to pio aneptigmeno!!! Ola tha pane Mia xara.....sE filw Kai Mesa apo ti kardia mou sou euxomai na mas grapseis poli poli grigora ola ta kainouria euxarista neakia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...