Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

κικη πολυ ατακτα τα διδυμακια σου.....χαχαχα!!!!!!

twiggy το κακο ειναι οτι δεν εχουμε πιασει πατο ακομα...........ακομα ειμαστε καλα........αν ειχαμε πιασει πατο δεν θα καναμε ολες αυτες τις αγορες που κανουμε τωρα....οχι οτι κανουμε ασχημα που αγοραζουμε για τα παιδια μας...αλλα πατος σημαινει να μην εχεις καλα καλα να φας.......γι αυτο λεω δεν εχουμε πιασει ακομα πατο....τεσπα...μη μαυριζουμε τις ψυχες σαβατιατικα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ..?? ΑΧ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΟΣΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.... ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ Μ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ... ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ Κ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ....

ΚΙΚΙ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ Η Β-ΕΠΙΠΕΔΟΥ... ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΟΥ... ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ Κ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ ΣΑΒΒ/ΚΟ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες!!!Οι πολιτικες εξελιξεις είναι για γέλια!!!Καλύτερα να μην ακούμε!!!Ολο και χειρότερα γίνονται!!!Βourique έχεις πολύ δίκιο...δεν έχουμε πιάσει τον απόλυτο πάτο-όχι όλοι τουλάχιστον-έχει πολύ δρόμο ακόμα!!!

Κική τα διδυμάκια σου παίζουν παιχνιδάκια μαζί σας ε??? έχει πολύ πλάκα αυτό!!Με το καλό να τα δείς και τα δύο και να μας πείς νεάκια!!!

Κορίτσια εγώ είμαι στην 24 εβδομάδα (23 και 2 μέρες), ήθελα να ρωτήσω αν τα μωράκια σας έχουν καθημερίνά την ίδια κινητικότητα!!Εμένα μέχρι πριν 2 μέρες κουνιόταν και κλώτσαγε συνέχεια ενώ τις τελευταίες 2 είναι πολύ ήσυχος!!!Ανησύχησα σημερα παρα πολύ!!Λείπει ο γιατρός μου εξωτερικό κ δε μπορώ να πάω να κάνω υπέρηχο!!!Δευτέρα θα πάω σίγουρα!!! Το καταλαβαίνω να κουνιέται αλλά πολύ πιο σπάνια κ όχι με την ίδια δύναμη που χτυπούσε πριν 2 μερες!!!Σας έχει τυχει???Είμαι υπερβολική??? :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σασ κοριτσάκια !! Βρήκα λίγο χρόνο να σας πω ένα γεια μια και πλεον είμαστε σε πλήρη φάση μετακόμισης.. μεταφέροθμε και τακτοποιούμε..μέχρι τέλος της εβδομάδας θα είμαστε στο καινούριο σπίτι. Φυσικά εκείνες τις μέρες δε θα έχω ιντερνετ για λίγο αλλα απ την άλλη δε θα έχω και χρόνο γιατι γίνεται ένας χαμός!!

Κατερινάκι είμαι μια εβδομάδα παραπάνω από εσένα και μου συμβαίνουν τα ίδια.. μην ανησυχείς. Κι αυτά είναι σαν εμάς.. άλλοτε πιο κουρασμένα αλλοτε πιο κινητικά... είναι φυσιολογικό. Αν όμως περάσει ολόκληρη ημέρα χωρίς να τον νιώσεις καθόλου τότε επικοινώνησε με το γιατρό.

Εμένα πάλι αυτές τις μέρες έχει πάθει οξεία μουρλίτιδα ο μπέμπης !! Με ξυπνάει στις 5 με κλωτσίδια.. και μετά όλη μέρα κάνει πάρτυ εκεί μέσα... αν και όταν βγει είναι έτσι.. την κάτσαμε τη βάρκα χαχαχα

Φιλάκια σε όλες σας και αν εξαφανιστώ για λίγο μην ανησυχείτε...θα επανερθω μόλις γίνει η μεταφορά/μετακόμιση !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ παρα πολυ!!!Με ηρέμησες λιγάκι!!!Αν καταλαβα καλά έχεις 2 παιδακια 15 και 13.5 χρονων και κανεισ τωρα το τριτο μπεμπακι??? Θα τρελαθούν τα μεγαλύτερα!!Εχω αδερφό 12 χρόνια μικρότερο και τον λατρευω!!!!Λατρεία όχι αγάπη!!!Θα το μεγαλώσουν τα μεγαλυτερα σου παιδάκια το μπεμπάκι!!!!Ευχαριστώ και πάλι!!!Κουράγιο με μετακόμιση!!!Οταν με το καλό θα τακτοποιηθείς θα είναι υπέροχη ανανέωση το νέο σπιτι!!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζενη με το καλο η μετακομιση και μην κουραζεσαι πολυ βρε κοριτσι......

κατερινα ειναι λογικο να μην ειναι το ιδιο δραστηριος καθε μερα.......και εγω ετσι ειμαι.....παρολο που η μικρη ειναι πια 2μιση κιλα........δεν ειναι καθε μερα το ιδιο........μην αγχωνεσαι....βεβαια οταν ερθει ο γιατρος σου ενημερωσε τον...απλα για ειναι ενημερος.......αν και δεν ειναι τιποτα.......

καλο βραδυ τσουπρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! τι μου κανετε???

εμεις ειμαστε καλα και οι δυο, αν και με ανησύχησε το μικρο μου! απο εχθες το μεσημερι ουτε μια κλωτσιτσα, τι να το ζουμπαω, τι σοκολατα, τιποτα... τωρα το απογευμα ομως ξανααρχισε!!!! αρα κατερινουλα βλεπεις...σε ολες τα ιδια κολπα κανουνε! αντε secondchance με το καλο να μπειτε στο καινουργιο σπιτι και να τακτοποιηθείτε! για να αρχισεις να φτιαχνεις και το δωματιο του μικρου!

σημερα τελειωσαμε με το βαψιμο του δωματιου και το σκιτσο της ζωγραφιας... θελει δουλιτσα αρκετη ακομα ομως!

καλο βραδυ σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ :D

ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΣΑΒΒ/ΚΟ??? ΠΗΓΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ??? ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΜΑΣΤΟΡΕΜΑΤΑ ... ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ.

Katerin@ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ, ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΤΟΥ... ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΧΘΕΣ( ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ , ΓΙΑ ΜΕΝΑ ;) ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΕΝΕΝΑ 20 ΛΕΠΤΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ,ΑΦΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ... :lol::lol::lol:

Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥΘΡΩΝΑ -ΚΡΕΒΑΤΙ..?? ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ Κ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ...

ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια......

τι εγινε που χαθηκατε ολες;;;;;

εμεις καλα.....οικογενειακα την περασαμε την κυριακη...ηρεμα πραγματα.......

τι μαγειρεται σημερα;;;;;

εβιτα μια χαρα ειναι η ιδεα σου για την πολυθρονα....πιστευω οτι θα σε βολεψει.....γιατι δεν κοιτας στο ικεα....λογικα θα εχει αυτο που θες και σε διαφορα χρωματακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera se oles

kiki78 k emena ta dika m ta idia kanoun...kai ta duo omws einai suvexws gurismena na doume pote epitelous 8a ma8oume ta fula...xaxaxa :P logika twra tetarth p 8a pame gia b epipedou kati 8a doyme...ante k esu me t kalo!!!!!!!!

bourique1983 egw snmera lew na psnsw mprizoles.....auto t mageirema ka8e mera einai....axxxxxxxx

oso gia ta kouvnmata t idio agxos pernaw k egw gt d exoun tnv idia kivntikotnta sunexws kai frikarw ligo alla...ola kala nomizw d exei snmasia auto...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και καλη βδομαδα!!

τζενη με το καλο η μετακομιση και το καινουργιο σπιτακι.. :)

κατερινα και μαριαπαπα τα ιδια εχω κι εγω απο χθες!! ενω με ειχε ταραξει στις κλωτσιες τις τελευταιαες μερες απο χθες το μεσημερι τιποτα! ανησυχω λιγακι φυσικα αν και μου εχει ξανατυχει.. αν δεν κανει κατι συντομα θα φαω λιγη σοκολατιτσα :oops:

εβιτα μπραβο για το δωματιο.. αντε σιγα σιγα θα ολοκληρωθει! κι εγω στο ικεα θα κοιτουσα για πολυθρονα-κρεβατι..

ευατσι εχουμε την ιδια μερα β' επιπεδου!! για να δουμε.. εχω μια αγωνια οσο να' ναι!!να πανε ολα καλα!!μπουρικ και κικη πολλα φιλια στις κοιλιτσες..

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκές μου εγκυούλες!!!! πέρασε ένα πολύ βαρετό και ήσυχο Σαββατοκύριακο, δούλευε και ο καλώς μου :( .......

mariapapa και Κατεριν@ λογικό είναι να μην κουνίούνται και κάθε μέρα...το ένα το δικό μου λυσάει όλοι μέρα και την ώρα που ξαπλώνω :lol: (και είναι αυτό που δεν γυρίζει με τίποτα όταν πάμε για υπέρηχο) ενώ το άλλο μια φορά στο τόσο......

Τζενάκι με το καλώ η μετακόμιση!!!!! :)

Εvita και εγώ ήθελα να πάρω πολυθρόνα για το δωμάτιο, αλλά δεν χωράει με τις δύο κούνιες :( πάντως στο ΙΚΕΑ νομίζω ότι δεν έχει πολυθρόνα μόνο διθέσιο καναπέ που γίνεται κρεβάτι, θα βρεις όμως σε οποιοδήποτε μαγαζί με έπιπλα και εκεί μπορείς να διαλέξεις και χρώμα και ύφασμα ;) Είδες η σοκολάτα κάνει θαύματα ;) , δεν ευχαριστεί μόνο εμάς αλλά και τα νινάκια μας :lol::lol:

evatsi με το καλώ να τα δεις την Τετάρτη τα μπεμπάκια σου και βάλε κάτι άνετο γιατί κρατάει πολύ ώρα με τα διδυμάκια....άντε περιμένουμε νέα σου και μακάρι να δεις και το φύλο ;)

bourique εγώ έχω από χθες μοσχαράκι λεμονάτο ( έχω πέσει με τα μούτρα στο μιοσχάρι για να ανεβάσω τον αιματοκρίτη) και θα τηγανίσω και πατατούλες (έχω πάρει την φριτέζα τις ΤΕΦΑΛ που τηγανίζει με μια κουταλιά και δεν τις στερούμαι πλέον με τίποτα) ;)

twiggy με το καλώ και εσύ την β-επιπέδου :D !!!!

Αχ κορίτσια μπράβο για τα δωμάτια.....ζηλευω κάθε μέρα μπαίνω στο δωμάτιο το παιδικό το οποίο μέχρι τώρα το έίχαμε ξενώνα και φαντάζομαι πως θα το κάνουμε :):) τι ΧΑΡΑ!!!!!! την άλλη εβδομάδα θα αρχίσουμε και εμείς!!!!!!

φιλιά πολλά πολλά στις κοιλίτσες σας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και απο εμενα ή μάλλον καλό μεσήμέρι.

Το Σ/κ πολύ ήσυχα δεν εχω όρεξη και για πολλά πολλα ενα καφεδακι πηγαμε το Σαββατο το πρωι και μετά ησυχία dvd kai αγιος ο θεος.

Στην γιατρό αργω ακόμα να παω σε κανα 20μερο αλλα θέλω να παω σε ενδοκρινολόγο για τα όρια της καμπύλης που εκανα, το εχω αμελήσει ειναι η αλήθεια. Το μπεμπε ειναι πολύ κινητικό ιδιως οταν ξεκουράζομαι με ζαλίζει αλλα το νιώθω λίγο χαμηλά δεν ξερω αν ειναι λόγω του πλακούντα ή ειναι φυσιολογικό. τεσπα. σημερα δεν μαγειρεύω η πεθερά μου φτιαχνει σπανακόρυζο για παιδί αντρα και εγω θα φάω λιγα μακαρόνια που τα αντεχει το στομάχι μου. αντε να γεννησω να ηρεμήσει το στομαχάκι μου δεν αντεχω με όλες αυτες τις μυρωδιές και την δυσπεψία.

Βουρικ και Μαντι αντε κοντευεται λιγο εμεινε ακόμα σκεφτειται τα παιδια μας αν και θα εχουν πολύ μικρη διαφορά δεν θα πανε μαζι σχολειο εμας θα μας παρει το 2012, πλάκα εχει.

Tzeni καλή μετακόμιση!

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiki78 esu exeis dei ti mwrakia exeis???eides t 1 n tpt????

evatsi εμένα μου είπε σίγουρα το ένα αγοράκι, αλλά και το άλλο για αγόρι του φαίνεται..... πάντως γενικά πολλά αλλάζουν στηνν πορεία... έχω ακούσει από πολλές που ήταν σίγουροι οι γιατροί και τελικά έβγαινε το αντίθετο ...... :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια. Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Πίζω τρελλά σήμερα... με τα βίας μπορώ και σας γράφω...

Την καλημέρα μου και θα προσπαθήσω να μπω και να σας διαβάσω σύντομα!!!

Φιλάκια :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι τους υπερηχους τους κανω στο Ελενα, με στελνει εκει η γιατρος μου.. εσυ?

ναν μου καλη δυναμη, να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.. κι εγω χαμηλα το νιωθω το μωρο ακομα.. θα δω την Τεταρτη μηπως εγινε κανενα θαυμα και ανεβηκε λιγακι ο πλακουντας...Παντως η κοιλια μου εχει ανεβει λιγακι και ανοιξε και προς τα πλαινα...

κικη πολλα φιλια, ευχαριστω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοιλουμπιτσες!!!

Τι κανετε?Βλεπω ολες μια χαρουλα!Εμεις το σαββατο πηγαμε σε ενα μουσικο μεζεδοπωλειο και την κυριακη για καφε(που δεν πινω ποτε) και μετα για φαγακι!Μια χαρα περασαμε απλα μετα το φαγητο δε μπορω να καθομαι πολυ ωρα στο τραπεζι,πιανομαι...Οσο για τις κλωτσιτσες αυτο ισχυει,και εμενα πριν 2 μερες ολη μερα το ενιωθα να κουνιεται,χθες ηταν λιγοτερο κινητικο και ανγχωθηκα λιγο,αλλα το βραδυ αρχισε παλι... :lol: Εμεις με το δωματιο μεχρι τελος του μηνα θα ερθει ο Nathan για τοιχογραφια με θεμα disney και θα γινει φοβερο!!!Θα βαλω φωτο οταν ολοκληρωθει να το δειτε,και προς τις γιορτες θα ερθουν και τα επιπλακια!Αχ,ανυπομονω....

Να ρωτησω,μαγνησιο σας εχει δωσει ο γιατρος???Εμενα δε μου εχει δωσει ακομα,και εχθες σα να ενιωσα 2 φορες να πετρωνει για λιγο η κοιλια μου.Εγω σημερα εφτιαξα μια θρεπτικη χορτοσουπα!

Παω να ετοιμαστω γιατι θα παμε αργοτερα να κανουμε εμβολιο στο κουνελακι μας! :D

Φιλακιαααααααααα [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελινουλινι εγω παιρνω μαγνησιο απο τον 4ο μηνα. Με βοηθαει πολυ και στην τουαλετα γιατι αντισταθμιζει τον σιδηρο που φερνει δυσκοιλιοτητα. Θυμαμαι η Μαντι επαιρνε κι αυτη για να μην εχει συσπασεις.. Οσες δεν παιρνετε, δεν ρωτατε τους γιατρους σας?

φιλια σε ολες, εγω εφαγα μερικες κλωτσιες και ηρεμησα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evatsi ναι σε διαφορετικό σάκο είναι...και τα δικά σου?

τις ξαδέρσης μου μέχρι τον 7ο τις έλεγε ότι έχει αγόρι και αφού τα βάψει όλα μπλε.... :o τσουκ η τσούπρα.... τι να πω λάθη γίνονται ...πάντως το τσουτσουνάκι φάνηκε στο ένα το είδα και εγώ...στο άλλο όμως δεν είδα κάτι ....... εύχομαι να δεις την Τετάρτη.... γιατί είπαμε πάνω απ' όλα γερά να 'ναι, αλλά μία αγωνία την έχουμε για το φύλο ;);)

twiggy είδες το μπεμπάκι ...μια χαρούλα είναι !!! Εμένα να δεις τι έκαναν όλο το μεσημέρι...ΠΑΡΤΥ... :lol::lol: ξάπλωσα λίγο και μόλις άρχισαν να μου κλείνουν τα μάτια άρχισαν το πάρτυ τα στρουμφάκια μου :ymparty::ymparty:[smilie=blob1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...