Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

koritsakia m sas euxaristw oles polu polu !!!

sugvwmn an ka8usterw stis apavtnseis klp apla einai arxn akoma...mexri na ma8w sugxwreste me!!!

d 3erw kan pws na kanw aitnma filias se manoules didumwn...opoia evdiaferetai as m kanei na milame gia "ta dika mas" xaxa

kanonika loipon pnt exw martio alla o giatros m mexri twra m leei teln flevarn sto rea 8a gennhsw.

kalnmera se oles kai ...milameeeeeeeeeeee

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑ

evatsi ΚΑΛΟΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΤΙ ΚΑΛ Κ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΥΔΙΜΟΜΑΝΟΥΛΑ... ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ...???

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Μ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ...

ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!!!!

Περίμενα πως και πως σήμερα τον υπέρηχο, και μόλις με πήραν τηλ. και μου το ακύρωσαν και θα πάμε αύριο..... :cry::cry::cry::cry::cry:

Mariapapa και εγώ έχω ακούσει πολλά που γίνονται στα νοσοκομεία, αλλά προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι και να κάνουμε τον σταυρό μας να πάνε όλα καλά, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο...... :(

Και εγώ πάλι αϋπνίες... να φανταστείς στις 11 ξύπνησα :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και άλλη διδυμομανούλα στο παρεάκι!!! :D:D:D Τι καλά!! Ευάτσι καλώς όρισες και με το καλό τα μωράκια σου! Άντε να κάνετε με το καλό τις β-επιπέδου σας κορίτσια και να δούμε και το φύλο των μωρών σας!

Rose τι τέλειο το δωματιάκι και τα πραγματάκια σας! Υπέροχα! Καλά μέχρι και barbie πήρες από τώρα βρε χαζομαμά! :lol:

Κικί άχρισαν παιχνίδι οι ποδοσφαιριστές σου; Τελικά αγοράκια θα είναι ... με το που είδαν την Samantha ξεσηκώθηκαν τα πουλάκια μου! :lol::lol::lol:

Και εγώ τα βλαστοκύταρα θα τα δωρίσω σε δημόσια τράπεζα. Είναι νομίζω καλύτερα.

Τα κρεβατάκια του ΙΚΕΑ είναι πολύ καλά και φθηνά. Και ο αδερφός μου τα διδυμάκια τους, τους 2 πρώτους μήνες τα είχαν βάλει σε ένα τέτοιο μαζί στο δωμάτιό τους και τώρα μας το δώσαν και εμάς για τον πρώτο καιρό στο δωμάτιό μας.

Βourique καλό doppler αύριο! Και να πάνε όλα καλά και με τον μικρό, περαστικά να είναι!

Εμένα με πιέζει η μικρή στο στομάχι σήμερα και επειδή το πρωί λίγο περπάτησα, το πολύ 10 λεπτά με στάσεις, τώρα πονάει η πλάτη και η μέση μου. Ο άντρας μου με φωνάζει αγάπη μου παλιόγρια! :P

Φιλιά πολλά σε όλες!

MADI πάντως εχθές δεν ενθουσιάστηκαν με την Samantha.... :o ήταν πολύ ήσυχα τα μανάρια μου!!!! Και εγώ έχω διαβάσει ότι τα βάζουν μαζί σε μια κούνια, άλλωστε είναι τόσο μικρούλια ..... από το ΙΚΕΑ το είχε πάρει και ο αδερφός σου? να σε ρωτήσω και κάτι άλλο με καροτσάκι τι έκανε? άλλη μου λένε ότι μια χαρά είναι το διπλό και άλλη ότι δε βολεύει πολύ και καλύτερα να πάρω δύο και υπάρχουν κάτι κρίκοι που τα ενώνεις στην μέση όταν θέλεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evatsi, καλώς όρισες!!! Με το καλό τα διδυμάκια σου!!! Διπλή χαρά!!!

Με το καλό η Β επίπέδου, έχουμε πολλές μανούλες που περιμένουν να την κάνουν την άλλη εβδομάδα.

Γιωτούλα κ εγώ στο μπάνιο τώρα κάνω αιώνες..Ειδικά το ξύρισμα στην συγκεκριμένη περιοχή θέλει χρόνο με την κοιλουμπα μπροστά.

Βοηθάει πολύ ένας καθρέπτης να ξέρετε. Εγώ στο πρώτο παιδάκι, είχα πάει έτοιμη για την γέννα κ το γλίτωσα ;) .

Αχ βρε κορίτσια κ εμένα με όλα αυτά που συμβαίνουν στην χώρα μας, έχει πέσει τελείως η ψυχολογία μου.. ειναι κ οι ορμόνες κ εχτές ειδικά ήμουν πολύ χάλια.

Φτιάχνω φακούλες που μ αρέσουν πολυ!

καλημέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.......

λοιπον πριν απο λιγο γυρισα απο το ντομπλερ......η μπεμπουλα μου ειναι 2540.....και ναι γυρισεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D η γιατρος μου ειπε οτι θα βγει μεγαλη....μου αλλαξαν και παλι την πητ.....οποτε τωρα ειμαι 34 και οχι 35.....τουλαχιστον κατεληξαν.....τωρα σε 2 εβδομαδες παλι για το γνωστο χερι...χαχαχα!!!!!το μονο σοβαρο(κακο)της υποθεσης ειναι οτι ο πλακουντας για αλλη μια φορα ειναι κολλημενος στη μητρα.......ο θεος βοηθος τωρα.....

τζενουλα και εγω παντα ετοιμη πηγαινω....δεν μου αρεσει αυτο το ξυρισμα.η διαδικασια δηλαδη....ειναι πολυ αβολη.....

κικη οντως ξενερα ειναι να σου αλλαζουν το ραντεβου....

αυτα απο μενα......φιλια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες μανούλες... τι κάνετε;;

Ψώνια διαβάζω, εξετάσεις... αντε όλα καλά να πάνε...

Πήγα εχθες στο γιατρούκο. Όλα καλά 862γρ είναι. Την άλλη εβδομάδα θα κάνω τη καμπύλη ζαχάρου και αρχές Δεκέμβρη το Ντοπλερ. Πότε έφτασε ο καιρός για το Ντόπλερ... σαν νερό πέρασε. Σε λίγο θα γεννάμε και δεν θα έχουμε καταλάβει τι συνέβει :lol::lol::lol:

bourique μπράβο για τη μπεμπούλα σου. Θηρίο.... Όσο για το ξύρισμα, εγώ αποτριχώνομαι ολόκληρη ( από τη κορφή ως τα νύχια) οπότε δεν εχω πρόβλημα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

μπουρικ μπραβο για τη μπεμπα!! ειδες, γυρισε τελικα!! αντε μια χαρα.... στην τελικη ευθεια.. πωπω

φλωριανα μπραβο κι εσυ, με το καλο οι επομενες εξετασεις..

κικη κριμα, αλλα υπομονη την αλλη βδομαδα β' επιπεδου!!! :)

εγω σημερα πηρα το ελευθερο και βγηκα στον εξω κοσμο!!! :) ηρθα απο γραφειο και πηρα τα πανω μου!!βεβαια 10 λεπτα περπατημα και τα 'φτυσα.. γριουλα κι εγω μαντι, ασε!!

για τα βλαστοκυτταρα κι εγω πιστευω οτι η δωρεα ειναι η πιο σωστη επιλογη..

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Τι κανετε?evatsi kai kiki δυδυμομανουλες καλως ηρθατε!!! :D Με το καλο τα μπεμπακια μας!bourique πο πο μπηκες στη τελικη ευθεια,μπραβο αντε με το καλο! :D Εγω παρηγγειλα σημερα μια τελειααα κορδελιτσα,ενα σκουφακι και κατι οργανικα καλλυντικα απο ενα site!Εφτιαξα και μια λιστα με το τι θελω ακομα και τρελλαθηκα,2 σελιδες μου βγαινουν...σιγα σιγα μεχρι το φεβρουαριο θα τα παρουμε!Εγω εχω σε δυο βδομαδες υπερυχο για να δω τη μπεμπα παλι και ανυπομονω!!!

Φιλακιαααααα :-*:-*:-*

post-13556-1387393799868_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!εγραφα εγραφα και ηρθε ο μικρος και εκλεισε το λαπτοπ......

ευα εγω εχω διπλο καροτσι.......το πηρα 176 ευρω με εξοδα αποστολης απο ενα σαιτ στην αγγλια......αλλα δεν ειναι αυτο που ειναι το ενα διπλα στο αλλο αλλα αυτα που ειναι το ενα πισω απο το αλλο......αυτα βολευουν...απλα ειναι βαρια....λογικο βεβαια......τα αλλα που ειναι το ενα διπλα στο αλλο δεν βολευει γιατι πολλες φορες δεν χοραει ουτε σε πεζοδρομιο αλλα ουτε σε ενα μαγαζι.......

γνωμη μου ειναι να το ψαξεις πολυ πριν καταληξεις καπου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες! Μας έπιασε πάρλα και σήμερα ε; Καλύτερα να μιλάμε για τα μωράκια μας να ξεχνιώμαστε και να μην σκεφτόμαστε όλα αυτά που γίνονται με την ελλαδίτσα μας.

Για τις διδυμομανούλες και τα καρότσια τους εγώ θα σας πω από την εμπειρία που είχα από τα ανηψάκια μου. Νομίζω ένα διπλό καρότσι θα σας χρειαστεί γιατί αν δεν το έχετε τότε δε θα μπορείτε να πάτε πουθενά μόνες σας με τα μωρά. Για αυτό που λες με τους κρίκους Κική δε ξέρω πως λειτουργεί και αν βολεύει. Η πίκρα με το διπλό είναι ότι δεν έχουμε πεζοδρόμια στην Ελλάδα και ειδικά στην Αθήνα και είναι αρκετά ζόρι η οδήγηση του διπλού καροτσιού. Εμένα ο αδερφός μου πήραν το διπλό της maclaren αλλά πήραν και 2 φτηνά μικρά ξεχωριστά καρότσια και τα χρησιμοποιούνε όλα. Απλά το διπλό καρότσι μετά συνηδειτοποίησαν ότι δε χωράει στο πορτ μπαγκάζ στο αυτοκίνητο και το βάζαν όρθιο στη μπροστά θέση. Η μαμα καθόταν πίσω ανάμεσα στα καρεκλάκια με πολύ ζόρι και επειδή το καρότσι το είχαν μπροστά δε χωρούσε 3ος στο αυτοκίνητο. Εξαρτάται βέβαια και τι αυτοκίνητο έχει ο καθένας έτσι. Εγώ θα σας πρότεινα πρωτού πάρετε κάτι να το δοκιμασετε και στο αυτοκίνητό σας.

Βourique ολόκληρη κοπελάρα έγινε η δικιά σου βρε! Είδες που γύρισε τελικά! Μπράβο το κορίτσι μας! Αν κάνεις καισαρική θα υπάρχει και τότε πρόβλημα με τον πλακούντα που φράζει τη μήτρα; Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη σου δημιουργήσει πρόβλημα.

Για τα βλαστοκύταρα εγώ διάβασα ότι αν νοσήσει το παιδί στο μέλλον τα βλαστοκύταρά του θα του είναι άχρηστα γιατί δεν θα είναι υγιεί και αυτά. Μπορούν μόνο να χρησιμοποιηθούν σε κάποιο αδερφάκι ή άλλο συγκενικό πρόσωπο αλλά είναι πολύ σπάνιο να είναι συμβατό με τον δότη. Οπότε στην ουσία πάνε χαμένα σε ιδιωτική τράπεζα και δεν δίνεται η δυνατότητα σε κάποιο άλλο παιδάκι να σωθεί που μπορεί να είναι συμβατό. Ασε που είναι πανάκριβη η φύλαξη σε ιδιωτική τράπεζα. Το άλλο που διαβαζα πριν λίγο καιρό είναι ότι πλέον θα μπορούν να παίρνουν και βλαστοκύταρα από τα πρώτα δοντάκια του παιδιού. Για αυτό λένε ότι είναι καλό να τα κρατάμε τα δοντάκια που πέφτουν γιατί κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστούν.

Twiggy βγήκαμε και πήραμε αέρα σήμερα! Αντε ωραία! Με το μαλακό όμως ε;

Καλά όσο για το ξύρισμα στην περιοχή, είναι πλέον πολύ δύσκολα τα πράγματα. Εγώ ζορίζομαι πολύ. Βourique στο doppler σε εξετάζουν και από κάτω ή μόνο εξωτερικά στην κοιλιά;

Κικί από το ΙΚΕΑ το είχαν πάρει το κρεβάτι. Είναι το πιο απλό που είχε, που με το στρώμμα νομίζω τους βγήκε κάτω από 100 ευρώ. Για τους πρώτους μήνες βολεύει αλλά μετά που αρχίζαν να κουνιούνται αρκετά ξυπνούσε η μια την άλλη και αναγκάστηκαν να τις βάλουν στα κρεβατάκια τους.

Σας αφήνω κορίτσια να πάω να φάω μοσχαράκι με σπανάκι από την πεθερά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι το ιδιο πραγμα ειναι....το ρωτησα σημερα....αν ειναι να γινει ζημια δηλαδη να χασουμε μητρα ειτε κανω καισαρικη ειτε γεννησω φυσιολογικα το ιδιο και το αυτο...απλα η διαφορα ειναι οτι στη καισαρικη βλεπεις τη μητρα....που φυσικα δεν κερδιζεις κατι......

οσο για το θεμα πορτ παγκαζ εμενα μια χαρα χοραει παρολο που ειναι μικρο το τουτου,εχω φιατ πουντο,βεβαια δεν χοραει κατι αλλο......για αυτο λεω οτι βολευουν μονο αυτα που ειναι το ενα πισω απο το αλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια,τα αποτελέσματα για τις φαγούρες που έχω βγήκαν φυσιολογικά..μου είπε μόνο οτι αν συνεχιστούν θα μου δώσει ένα σιροπάκι και αργότερα ίσως εξετάσουμε ουρικό οξύ? οπότε ανακουφίστηκα..

ερώτηση σκέφτεται να αγοράσει καμία καλαθούνα? εγώ θέλω να πάρω και μου άρεσε αυτή της mothercaure την είδα και απο κοντά, όπως και το σετ με την πάντα απο κάτω http://www.mothercare.com/Mothercare-Pr ... B003USY1UE όποιες δευτερομανούλες έχουν εμπειρία απο καλαθούνα ας πούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ειρηνη, ειδες? ολα καλα...πολυ μου αρεσει η καλαθουνα και τα υπολοιπα!!!

να σας πω , εμενα μια φιλη μου ειπε οτι για τους πρωτους μηνες θα μου δωσει ενα λικνο, σε αυτο κοιμιζε τον γιο της μεχρι 4 μηνων.. χρειαζομαι και καλαθουνα ή με καλυπτει αυτο για τον υπνο καιενα πορτ μπεμπε για τη μεταφορα?

κικη σκεφτομουνα.. δεν υπαρχουν καποια καροτσια για διδυμα που ομως ειναι μπρος πισω οι θεσεις? ετσι δεν εχουν τοσο μεγαλο πλατος.. εχεις δει τιποτα τετοια? μηπως ειναι πιο βολικα..?

μπορικ παρολο που γυρισ εη μικρη ο πλακουντας σου ειναι ακομα χαμηλα?

εγω φυσικα μαζευτηκα νωρις, ειπαμε βολτα αλλα μην το παρακανουμε.. κουραστηκα γρηγορα η αληθεια ειναι :oops: Με ειδαν και οι φιλες μου και μου ειπαν οτι η κοιλια μου εχει μεγαλωσει πολυ!! :) Απλα σημερα πολυ ησυχο ειναι το μπεμπε.. να μην ανησυχησω ε? στη βδομαδα που ειμαι φυσιολογικο δεν ειναι να μην το ακουω διαρκως και εντονα?

σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Πήρα σήμερα εξετάσεις αίματος και ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 29... η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα λίγο :cry::cry: αν και στην αρχή δεν έτρωγα λόγω των εμετών που είχα και έχω μόνο ένα μήνα που παίρνω σίδηρο γιατί έπρεπε να στώσουμε λίγο το στομάχι. Βέβαια μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε να διπλασιάσω την δόση σιδήρου και φυλλικού οξύ.... Θα δούμε σε ένα μήνα πάλι πως τα πάμε, είναι και μεγαλύτερες οι ανάγκες μας με 2 μπεμπάκια ;)

bourique μια χαρούλα η μπουμπού σου ;) σε βλέπω να παίρνεις τριπλό καροτσάκι τώρα :o

Μην αγχώνεσαι για τον πλακούντα όλα θα πάνε καλά!!!!!

Elinoulini σ' ευχαριστώ πολύ, με το καλό και εσύ!!!!!!

Twiggy χαλαρά μην το παρακάνεις με τις βόλτες...... να προσέχεις και μην αγχώνεσαι που είναι ήσυχο το μπεμπάκι, νομίζω ότι είναι πολύ φυσιολογικό.Θυμάμαι την νύφη μου που μου έλεγε όταν δεν τον άκουγε αγχωνόταν και έτρωγε ένα γλυκάκι ή σοκολάτα και αμέσως την κλώτσαγε :lol::lol:

Madi αυτήν την κούνια είδα και εγώ..... και για μετά είχε πάρει άλλες κούνιες πιο μεγάλες?

Ειρήνη26 Μπράβο, είδες όλα καλά τελικά!!!!! ;)

Όσο για το καρότσι, η αλήθεια είναι ότι άμα το δεν δούμμε από κοντά (το μέγεθος, το βάρος, πόσο άνετα το σπρώχνεις κλπ) είναι δύσκολο να αποφασίσεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...