Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ!!!!!


Recommended Posts

ηρθε και η δικια μου σειρα επιτελους να γραψω και εγω την δικη μου εμπειρια τοκετου.

υστερα απο μια δυσκολη εγκυμοσυνη και ολο προβληματα , ηρθε επιτελους στη ζωη μας και το τριτο μας αγγελουδακι, το μικρο μας αστερακι.

λοιπον, η τελευταια μας επισκεψη στον γιατρο ηταν την παρασκευη 7/10 οπου κ κανονισαμε πως θα γεννησω την τριτη 11/10 με προγραμματισμενη καισαρικη. μου ειπε μονο να τον παρω τηλεφωνο την δευτερα το απογευμα για να μου πει τι ωρα να μπω μεσα. αυτες οι τεσσερις μερες ηταν οι τελευταιες μου ως εγκυος κ κοιταξα να τις ευχαριστηθω κ να τις απολαυσω οσο γινεται.

φτανει λοιπον το απογευμα της δευτερα οπου κ παιρνω τηλεφωνοτον γιατρο γι να μου πει τι ωρα ακριβως να παω στο μαιευτηριο.μου λεει '' αυριο πρωι πρωι στις 7 να εισαι εκει γιατι 8 με 8:30 θα μπουμε να γεννησεις .'' κλεινοντας το τηλεφωνο ξεσπασα σε κλαματα, δεν το ηθελα , ομως μου βγηκε απο μονο του.ενιωθα πολυ περιεργα που θα αποχωριζομουν το μωρακι μου απο μεσα μου, που θα το κρατουσα στην αγκαλια μου... ολο το βραδυ ειχα τρομερη υπερενταση κ δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου. το πρωι ξυπνησαμε πρωι πρωι με τον αντρα μου ετοιμαστηκαμε κ πηγαμε στο μαιευτηριο.

ξεκινησανε να με ετοιμαζουν αρχικα με κλυσμα κ επειτα καθετηρα κ ορο. μετα ημουν στο καρδιοτοκογραφο κ περιμενα μαζι με τον αντρουλη μου για να ερθουν να με παρουν.ανυπομονουσα τοοοοσο...!

τελικα ηρθαν στις 9:20 κ με πηραν για το χειρουργειο.η αληθεια ειναι πως φοβομουν αρκετα παρολο που τα ειχα περασει αυτα αλλες δυο φορες.μου εκανε ο αναισθησιολογος την επισκληριδιο κ ξαπλωσα στο κρεβατι κ με το που ξαπλωσα για αλλη μια φορα αρχισα να κλαιω.μετα απο λιγο δεν αισθανομουν καλα , ενιωθα να πνιγομαι , με δυσκολια μου εβγαινε η αναπνοη.με μεγαλη προσπαθεια μπορεσα να το πω στον αναισθησιολογο. φοβηθηκα παρα πολυ νομισα πως θα τελειωνα εκει.τελοσπαντων εκανε τι εκανε ο αναισθησιολογος κ μετα απο λιγο ημουν καλυτερα.

μετα απο λιγη ωρα στις 10:10 ακουσα το πρωτο κλαμα απο τον μικρο μου πριγκιπα!!

οταν τον εβγαζαν ενιωθα σα να μου ξεριζωζουν τα σπλαχνα,σα να μη θελω να το δωσω , μετα

μου τον εφεραν ,του εδωσα το πρωτο του φιλακι, μετα τον πηραν να τον πλυνουν κ να τον καθαρισουν.ανυπομονουσα να με τελειωσουν με το ραψιμογια να τον παρω αγκαλια το μικρο μου αστερακι.η ωρα δεν περνουσε με τιποτα...ηταν δυσκολο το χειρουργειο μου κ αργησαν να με τελειωσουν,τελειωσαν στις 11:30 .

μετα αφου τελειωσαν ολα κρατησα επιτελους τον μικρουλη μου στην αγκαλια μου!!!!

δεν το πιστευα πως περασανεολα τα δυσκολα κ επιτελους τον εχω!!

αυτο εχει σημασια τωρα πως ειναι καλα το παιδακι μου κ ολα τα δυσκολα που περασαμε μαζιτα αφηνουμε πισω!!!

αυτη ηταν λοιπον κ η δικη μου ιστορια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει φιλενάδα μου γλυκια να είστε γεροι και οι δυο σας πάντα ....καλη λοχεια να έχεις...φιλακια πολλα και στους δυο .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει ο πριγκιπάκος Ηλιάννα! Γερός και τυχερός να είναι στη ζωούλα του! Καλή λοχεία και από εμένα! Να του δώσεις φιλάκια πολλά στα πατουσάκια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Ηλιανα μου η απολυτη ευτυχια εεε....αχχ αν και δεν περασε καιρος που γεννησα θελω να το ξαναζησω..μακαρι να κανω 3 παιδακια σαν και εσενα....να σου ζησει ο μαχητης!!!Αν τα καταφερουμε με τα μωρα θα τα πουμε τον αλλο μηνα απο κοντα..καλη λοχειαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXXXXXX POSOS SYGINOUME OTAN DIAVAZW ISTORIES TOKETOUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!SAN NA ZW KSANA THN DIKIA MOU NIOTHW!!!!!!!!!YPEROXES STIGMES...ANEKTIMITES!!!!!!!!!!!NA SOU ZHSEI O XRHSTAKOS HLIANAKI MOU!!!!!!!NA TON DEITE OPWS POTHEITE GEROS KAI KALOTYXOS SE OLH TOU TN ZWH!!!!!!!!KALH LOXEIA S ESENA!!!!!PERIMENOUME KAI FWTOGRAFIOULA NA DOUME!!!!!!!!!!!NA MOU TON FILISEIS TON MPOUMPOUKO!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΜΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΒΡΕ!!!! Κ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ Ε???? ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΣΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΑΤΙΜΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΓΕΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ Κ ΤΥΧΕΡΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ!!!!

ΦΙΛΙΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το παιδακι σου!!οντως καθε περιγραφη μανουλας και εμενα με παει πισω στην δικη μου εμπειρια γεννας.που αν και απο μικρη το φοβομουν παρα πολυ τωρα νομιζω οτι εχω αρχισει και ζηλευω και θελω δευτερο!!αναθεμα αυτη η παλιοκριση ομως!!

τεσπα σου ευχομαι να καμαρωσεις αυτο και τα αλλα σου παιδακια με υγεια και καλοτυχια!!

ερωτησουλα: λενε οτι καθε επομενη γεννα και πιο ευκολη.εσυ στις προηγουμενες εγκυμοσυνες και γεννες σου αντιμετωπισες παλι δυσκολιες συγκριτικα με αυτη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρα μου να σου ζησει!! Να ναι γερος και δυνατός!!

Καλή λοχεία να έχεις και σε περιμένουμε και από το μαγαζάκι για περισσότερες λεπτομέρειες!!

Να τον χαίρεστε ξανά, και να ξέρεις πως ότι χρειαστείς εδώ είμαστε εμείς ;);)

Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές ευχές και από εμένα ΗΛΙΑΝΝΑ!!! Πέρασες μεγάλη λαχτάρα με αυτή την εγκυμοσύνη, αλλά τώρα όλα είναι πίσω σου. Γερός και δυνατός να είναι ο μπεμπούλης σου και με το καλό να τον φέρεις σπίτι. Καλή λοχεία και καλή δύναμη :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει κοπελα μου ο πριγκιπας σου!!!!!!!!!!!!γερα κι ευτυχισμενα να τα βλεπεις παντα ολα τα παιδακια σου!!!!!!!καλη λοχεια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει ο μικρος σας πριγκιπακος γερος καλοτυχος κ ευτυχισμενος να ειναι

να τον χαιρεστε

καλη λοχεια να εχεις κ με το κολο να σαραντησετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα μου να σας ζήσει ο μικρούλης!!!!! Να είναι πάντα καλότυχος και υγιής!!!!!

Εύχομαι όλα σας τα παιδάκια να τα καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσαααααααααααααααααα!!!!!!! Να σας ζήσει ο Χρηστάκος!!!! Να είναι πάντα γερός και να τον καμαρώνετε σαν τα ψηλά βουνά!!!!!!!!! Να του δώσεις πολλά πολλά φιλάκια στα πατουσάκια από μένα!!!!

Καλή λοχεία κουκλίτσα μου!!!!!!

Να μου φιλήσεις και τα άλλα δύο μπουμπουκάκια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει ο πριγκιπάκος σου τρίτεκνη μανούλα!!!!! Εύχομαι ο Θεούλης να χαρίζει σε όλα σου τα παιδάκια υγεία και ευτυχία!!! Καλή λοχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδα να σου ζήσει το αστεράκι σου!!!!!!!

Να είναι πάνω από όλα γερό και δυνατό και να φωτίζει πάντα τη ζωή σας!!!!!

Καλότυχος και ευτυχισμένος!!!!!!!!!

Σας φιλώ γλυκάαααααααααα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΙΣ ΘΕΡΜΟΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΕ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΥΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ. ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...