Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Χαρουλακι πολύ ευχαριστα τα νέα σου μπράβο με το καλό να κάνεις το αδερφάκι στην μικρούλα σου.

Stroumf kai Aggelina κοντευετε να μάθουμε τα ευχαριστα μακάρι παναγίτσα μου να εχουμε θετικές χοριακές. πέρνω κι εγω δύναμη να το ξανασκεφτω.

Πολλα φιλια σε όλες και ΚΑΛΕΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλησπερα εξωσωματικουλες!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Συγχαρητηρια στις θετικουλες και ψηλα το κεφαλι στις αρνητικουλες!

Χαρουλακι ολα να πανε καλα ευχομαι! Τωρα,αν τα παιδακια που απο εξωσωματικη <φαινινται>....τι να πω; [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

Απο που φαινονται; Με σφραγιδα γεννιουνται;;; :-\ :-\ :-\ =))=))=))=))

Καλα..απο τετοιες μ@3%*&%$κιες χορτασαμε πια!

:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@

Με το καλο ευχομαι σε ολες σας!

Πολλα πολλα θετικα νεα και καλη ψυχολογια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angelina και σε ολα τα κοριτσια που περιμενουν χοριακες εχω να σας δωσω μια συμβουλη μιας κι εχω περασει δυο φορες εξωσωματικη! Μην κοιτατε συμπτωματα εγω ειχα πονους περιοδου που ερχοτανε και φευγανε και αλλες φορες δεν ενιωθα απολυτως τιποτα κι αλλες κατι τσιμπηματακια... Ολα αυτα ειναι μεν καποιες ενδειξεις αλλα στην ουσια δεν υπαρχουν συμπτωματα διοτι τα εμβρυακια ειναι μια πολυ πολυ μικρη κουκιδουλα και δεν ειναι δυνατον να καταλαβαινεις το παραμικρο. Εμενα μου λεγανε " Α πονους περιοδου ειναι καλο σημαδι!". Ακουγοντας το λοιπον ενθουσιαζομουν! Αλλα δυστυχως δεν ηταν τιποτα και ειχα δυο αποτυχιες.... Α επισης οι πονοι περιοδου ειναι ιδιοι με της εγκυμοσυνης κι εκει ειναι που εγχωνομαστε και λεμε: ¨Α λες να ειμαι , να μην ειμαι;" Αυτο που πρεπει να καταλαβετε ειναι οτι καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα και δεν μπορεις να καταλαβεις αν εισαι εγκυος διοτι ειναι πολυ νωρις!! Μην αγχωνεστε, να ειστε ηρεμες ξεχαστειτε με αλλα πραγματα και μην παει συνεχεια το μυαλο σας εκει! Παντως εγω την επομενη φορα θα ειμαι χαλαρη εντελως και θα συνεχισω τη δουλεια μου κανονικα και ετσι πρεπει αρκει να μην σηκωνεις βαρη και να μην κουραζεσαι. Το να σκεφτεσαι αλλα πραγματα εκτος απάυτο ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ! Μη μασατε καλη επιτυχια και χωρις αγχος!! Και το ξαναλεω: Δεν υπαρχουν συμπτωματα αλλωστε οταν μενεις εγκυος φυσιολογικα δεν καταλαβαινεις οτι εισαι παρα οταν ειναι να κανεις το τεστ. Το εχω περασει κι αυτο και το ξερω!! Φιλια σε ολες και καλη επιτυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδια αγωνιστριες!!!Τι κανετε??

Χαρουλακι να χαιρεσαι την μικρουλα σου κ να χει μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!

Για ρωτα την γνωστη να μας πει πως ξεχωριζει τα παιδια απο εξωσωματικη..να το μαθουμε κ μεις που δεν βλεπουμε καμια διαφορα!!

Να δω τι αλλη μπουρδα θα πουν οοοολοι οι ασχετοι που χωρις να ξερουν το παιζουν ξερολες!!!

Στρουμφακι μου πολυ πολυ καλη σου επιτυχιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Λαμπρινη μου εισαι δυνατη εσυ!!!Θα ρθει το αδερφακι συντομα!!!!!!!!

Σε ολα τα κοριτσακια καλη επιτυχιαααααα!!!!!!!!!

Αχ περυσι τετοιες μερες ετοιμαζομουν κ γω για εμβρυομεταφορα!!!!!!!Κ τωρα το μπουλουκι το χω στην αγκαλια μου!!!!!Να μου λεει τη πιο γλυκεια καλημερα αγκγκουου αγχαγχαγχ αγουου!!!!!!!!!!

Ολες θα γινεται μανουλες!!!Μονο αυτο να σκεφτεστε τιποτα αλλο!!Ουτε συμπτωματα ουτε συγγενεις ουτε διαφορα λογια!!!

Φιλαααααααααααακιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Κατερίνα μου να σου ζήσει ειναι υπέροχο μωρακι να το χαίρεσαι!!!

Οσο για τα μωράκια μας ειναι αλήθεια ξεχωρίζουν γιατι ειναι πιο εξυπνα εφόσον εχουν διαλέξει τα καλήτερα ωάρια εχουν γίνει με πολύ κόπο και για αυτο ειναι τα πιο υπέροχα παιδια. Και φυσικα θα ξεχωρίζουν γιατι θα ειναι τα πιο πετυχημένα και πιο καλοαναθρεμενα στη ζωή! ε μα ειναι δυνατον να λένε τετοιες βλακειες στις μέρες μας!!!

Πολλα φιλια σε όλες όσο για τα συμπτωματα τι να πω εγω οταν ήμουν εγκυος είχα πονάκια περιόδου πριν 20 μέρες πάλι είχα κάτι ψιλοπονακια αλλα δεν ήμουν αρα θα συμφωνήσω με την Heaven χαλαρα κι αν ειναι να ρθει θα ρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπάμαι που τα πέρασες όλα αυτά!

καλά έκανες και δεν ασχολήθηκες με σπερματέγχυση μιας και οι σάλπιγγες είναι σημαντικές για την επίτευξη εγκυμοσύνης ενώ στην εξωσωματική δεν υπάρχει πρόβλημα!!! εμείς αν και το πρόβλημα το έχουμε στο σπερματάκι οι σπερματεγχύσεις δεν πέτυχαν μιας και επιδεινώθηκε το πρόβλημα οταν τις ξεκινήσαμε και έπεσε πολύ και ο αριθμός και η κινητικότητα!!!

εγώ ξεκίνησα την προηγούμενη εβδομάδα με σουπρεφακτ και χθες ξεκινησα διεγερση με πουρεγκον!!!

τα έχω πάρει όλα όσα χρειάζομαι και τα έχω στο ψυγείο μου!!! περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάμε να δούμε τα όμορφα ωαριάκια μου και μετά να πάμε για ωοληψία (έχω τουλάχιστον 10 μέρες μπροστά μου αλλά είμαι λίγο ανυπόμονη!!!!)!

εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο κορίτσι μου! σε βάζω στην λιστούλα μας! καλώς ήρθες στο παρεάκι μας!!!! να μπαίνεις συχνά να τα λέμε!!! περιμένεις την ακατονόμαστη για να ξεκινήσεις,ε;;;

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !

ΝΑΙ melipikto ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΟΠΩΣ Κ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑΩ ΜE AVERKAP K PUREGON ΕΝΕΣΙΣ 1 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΠΙ 5 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΥΠΕΡΙΧΟΓΡΑΦΗΜΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΟΘΥΛΑΚΙΟΥ Κ ΕΝΔΟΜΙΤΡΙΟΥ ΑΓΧΟΣ ΓΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΗΝΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΩΡΑ ΑΝ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ??? ΕΥΧΩΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΑΛΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΩ ΕΥΧΩΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ! ΤΟ ΙΔΙΟ Ν ΑΚΝΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΥΧΩΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ :) ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλάκι μου τί τέλεια νέα!!!!

Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι μία υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε όπως τα εύχεσαι!!!!!

σε κοκκίνησα αμέσως!!! άντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες!!!!!!!!!!

ΚΑλή αρχή Μίνα μου!!!!

Στρουμφάκι και Αγγελίνα είστε οι επόμενες για κοκκίνισμα,ε!!!!!!!!!

ΜΑνουλίτσες και εγκυουλίτσες να'στε καλά που μπαίνετε και μας εμψυχώνετε! όλα να σας έρχονται τέλεια!!!

ΚΑτερίνα ο μπουμπούκος σας είναι υπέροχος! μαγουλάκια για δάγκωμα έχει!!!

εμείς κάναμε σήμερα οιστραδιόλη και έχεοπάει στα ύψη και μειώσαμε την δόση και αύριο πάλι για αίμα να δούμε αν έπεσε εκεί που πρέπει!!! έχω μελανιές στα χέρια από τις ωοληψίες και το πενάκι μου κάνει κι ευτό μελανιές στην κοιλιά ενώ η κλασσική συριγγούλα αφήνει μόνο κόκκινα σημαδάκια! πέμπτη θα πάω να δούμε πόσα αυγουλάκια έχω κάνει και σε τί κατάσταση είναι! αχ, όσο το σκέφτομαι με πιάνει ένα άγχος αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι!!!!

ΚΑλή επιτυχία σε όλες κορίτσια μου! φιλάκια και καλή εβδομάδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια χαρά κι από μένα... είπα να ενημερώσω κι αυτό το θεματάκι για κάποιες ενέσεις που μου περισσεψαν μηπως τις χρειάζεται καμια σας...(το έγραψα και στο αντίστοιχο θεμα "χαρίζω-ζητάω")

Λοιπόν....έχω 14 κουτιά innohep (0.45) =28 ενέσεις

και ένα κουτί proluton με 3 αμπούλες μέσα.

''Όποια χρειάζεται κάτι από αυτά ας μου στείλει μήνυμα.

Καλή συνέχεια σε όλες κσι πολλά θετικα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα σε ολα τα κοριτσια!!!!!

Dancer τι συμπτωση ειναι αυτη!! :D

Χρονια πολλα και σε εσενα!!!!

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες και ολα τα κοριτσια!!! :D

Τα νεα μου.....

Ημουν αγχομενη, εχθες καναμε τη ωοληψια, και με ταλαιπωρεισε αλλα χαλαλι .

Πηραμε 12 αυγουλακια χωρις μεθη!!!

Εχθες την εβγαλα στο κρεβατι γιατι ειχα εντονους πονους περιοδου και δεν κοιμηθηκα καλα...

Και σημερα ποναω ειμαι ξαπλα αλλα λιγοτερο..

Σημερα μαθαμε οτι απο τα 12 γονομοποιηθηκαν τα 9!!!!Ειμαι πολυ χαρουμενη με το αποτελεσμα , και ο γιατρος μου!!!

Αυριο το πρωι θα κανουμε την εμβρυομεταφορα. :ympray::ympray::ympray::ympray:

Συγχωρεστεμε που δεν εχω την δυναμη να διαβασω τα προηγουμενα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Σήμερα κατάφερα να μαζεψω τα κομμάτια μου και να διαβάσω τα νέα σας... τα πιο πρόσφατα τουλάχιστον, γιατί δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα! Η αληθεια είναι ότι μου λείψατε και παροτι η ψυχολογια ήταν στα πατωματα σας σκεφτόμουν....

Ολοκληρώσαμε τις εξετάσεις του αντρούλη μου και ενώ είναι όλα καλά (ορμονικές, υπερηχοι, τριπλεξ, καλλιέργεια) το σπερματάκι μας είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα (το αρχικό 1 εκ/μλ είναι το αισιόδοξο...) Το καλό είναι ότι αρκετά έχουν μια μέτρια κινητικότητα και ελάχιστα ζωηρή. Τι να πω ρε κορίτσια... πολύ στεναχώρια και άγχος. Τώρα μου ζήτησαν να κάνω και κάτι αιματολογικές κι ελπίζω να τα προλάβω μέχρι να αδιαθετήσω ώστε ξεκινήσω τις ενεσούλες άμεσα.

Παλεύω να ανασυνταχθώ για να πάμε το συντομοτερο δυνατό σε εξωσωματική. Με πιάνει μια ανυπομονησία να μην χάνω άλλο χρόνο πια! Να μπω σε μια σειρά να ξέρω τι μου γίνεται!

xaroulaki μου πολύ χάρηκα με τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη θα ευχηθώ και υγιέστατο/-α μωράκι/-α!!!

Λιλ μου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια επιτυχημένη εμβρυομεταφορά και σύντομα να σε κοκκινήσει η Μελίπικτό μας.

Στρουμφάκι μου και Αγγελίνα κατάλαβα καλά; Την κάνατε την εμβρυομεταφορά!! Μπράβο σας!!! Μακάρι να μας έχετε ευχάριστα νεάκια! Πότε είναι να κάνετε τη χοριακή; Θετική σκέψη και όχι άγχος!!!

Μελίπικτό μου καλή συνέχεια με τις ενεσούλες! Τα σημαδάκια θα φύγουν και θα σου φέρουν μωράκι/-α! Αυτό σκέψου και πάρε δύναμη!

Συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε όλες σας! Να ξέρετε όμως πως για όλες παρακαλάω την Παναγίτσα να μας χαρίσει σύντομα υγιή παιδάκια!!! :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντιαζ καλη αρχη!θα τελειωσετε με τις εξετασεις και ολα θα γινουν!!λιλακι τελεια τελεια!!!!καλη τοποθετηση τωρα και ολα να γινουν καλα!!χαρουλα συγχαρητηρια!καλη συνεχεια σε ολες πολλα πολλα μωρακια ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilάκι μου καλή μεβρυομεταφορά αύριο!!! πολύ χάρηκα με τα 9 εμβρυάκια!!!! σου είπε πόσα θα σου βάλει; περαστικούλια με τους πόνους! χωρίς μέθη βρε θηρίο; πώς άντεξες; μου είπαν ότι πονάει αρκετά!!! όλα καλά να πάνε αύριο εύχομαι!!!!

Diazάκι μου γλυκό ξέρω ακριβώς τί περνάτε! το ευχάριστο είναι ότι θα πάτε κατευθείαν σε εξωσωματική και δεν θα περάσετε την αποτυχία της σπερματέγχυσης! γιατί με 1.000.000 και με μέτρια κινητικότητα είναι λίγες οι ελπίδες για επιτυχία οπουδήποτε αλλού εκτός από εξωσωματική! τα καλά τα δικά μας έχετε κι εσέις ρε γαμώτο! τουλάχιστον το μάθετε κι εσείς γρήγορα και δεν χάνετε χρόνο!!! μην αγχώνεσαι και θα τα ρπολάβεις όλα! κι εγώ το έβλεπα σαν βουνό, την χαρτούρα, τις εξετάσεις (μέσα σε όλα έκανα και επανέλεγχο στον θυρεοειδή με ένα κάρο εξετάσεις ταυτόχρονα και όλα τα πρόλαβα!!!) λίγο οργάνωση θέλει και υπομονή!!!!

εγώ έκανα πάλι σήμερα οιστραδιόλη και μου μείωσε κι άλλο την δόση σε 150!!! μάλλον μου είπε αυτή θα πρέπει να παίρνω από εδώ και μπρός αλλά πάλι αύριο θα πάω για αίμα να δούμε αν χρειάζεται άλλη μείωση ή όχι! οι κοπέλες στο μικροβιολογικό του ΙΑΣΩ με ξέρουν με το μικρό μου πλέον!!! :lol: ούτε απόδειξη ούτε ταυτότητα μου ζητούν όταν πάω για τις απαντήσεις!!!! μακάρι να πάνε όλα καλά Παναγίτσα μου! πάω κάθε πρωί στις 8 και επειδή βγαίνουν τα αποτελέσματα σε 4 ώρες μένω εκεί μέχρι τις 12 γιατί αλλιώς θέλω 4 φορές αττική οδό και βενζίνη κλπ και δεν μπορώ να κάνω τόσα έξοδα! χθες πήγα λίγο στο "the mall" σήμερα λίγο στο "avenue"! να περάσει η ώρα που δεν περνάει με τίποτα!!! και που πέφτει το μάτι μου συνέχεια;;; στα μωρουδιακά!! καλά τόσα μαγαζιά με μωρουδιακά μαζεμένα και με καροτσάκια και με αληθινά μωράκια και εγκυούλες να μπαινοβγαίνουν είναι απίστευτο!!!

Δεν νιώθω και πολύ καλά γενικά, ζαλίζομαι και έχω ναυτία και έντονο πονοκέφαλο τρίτη μέρα συνεχόμενη! νιώθω κομμάρες και κρυώνω πολύ! ή κάτι με περιτριγυρίζει ή δεν δέχεται ο οργανισμός μου πολύ καλά αυτό που κάνω! δεν με νοιάζει όμως, ας σέρνομαι, αρκεί να έρθει το θαυματάκι μας σύντομα! άν είμασταν στο εξωτερικό που τα παιδιά τους τα βαφτίζουν όπως να'ναι (ας πούμε τους δίνουν για όνομα την πόλη που έγινε η σύλληψη) θα το έβγαζα miracle το μωράκι μας όταν με το καλό ερχόταν!!!

κλείνω γιατι δεν νιώθω πολύ καλά και με ζαλίζει η οθόνη του υπολιστή και θα ξαναμπώ αύριο με το καλό μετά τις εξετάσεις!!!!

ήταν καμία σας έτσι με ζαλάδες και ναυτία στην προετοιμασία;;;

καλή επιτυχία κορίτσια μου!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ με πολλές ευχάριστες ανακοινώσεις και με υπέροχα νέα από όλες μας!!!!

Η Παναγίτσα κοντά μας και στα εμβρυάκια μας!!!!

Φιλάκια αμέτρητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδίτσες καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!σας έχασα!μπαίνω,διαβάζω τα νέα σας όμως!!!!!!από που ν'αρχίσω!χαρουλίτα τα καλύτερα νέα,εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος και να φέρεις γούρι και σε όλες τις υπόλοιπες που τόσο λαχταράμε ένα μπεμπέ!!!!!!!!!!!llil και melipictoκαλή συνέχεια και τα καλύτερα αποτελέσματα!stroumf και angelina νομίζω ότι είναι καλύτερα να μην ψάχνετε για συμπτώματα και να σκέφτεστε μόνο θετικά και ότι είναι θα το δείξει η χοριακή,από προσωπική εμπειρία το λέω γιατί και εγώ το έκανα και νομίζω ότι δεν μου έκανε και τόσο καλό,σας θέλω αισιόδοξες,σας νιώθω κοριτσάκια μου!lagonisi πολύ χάρηκα που ξεκίνησες,εύχομαι αυτή η προσπάθεια να είναι και η τυχερή σου!Mina καλωεόρισες και καλή αρχή με ένα υγιή μωράκι!σίγουρα κάποια ξεχνάω αλλά συγωρέσυε με,να ξέρετε όμως ότι για όλες προσεύχομαι!!καλό μήνα με πολλές εγκυούλες!φιλάκια σε όλες τις όμορφες!καλό απόγευμα!!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια μου καλή επιτυχία σε όλες! :-*

Diaz σε καταλαβαίνω, ανυπομονώ κι εγώ να ξεκινήσουμε εξωσωματική να μπούμε σε μια σειρά.όλα θα πάνε καλά, θα το δεις :)

Σήμερα ο άντρας μου επανέλαβε κάτι εξετάσεις για ουρικό οξύ.Είχε φτάσει 8 και κάτι και το ριξε στο μήνα μέσα στο6,5.Τώρα πάλι ένα μήνα μετά και μετά από δίαιτα ανέβηκε πάλι στο 8 κι είναι να σκάσει ο καημένος.Ο γιατρός του έδωσε φάρμακα αλλά θέλει και μια δεύτερη γνώμη.Όπως καταλαβαίνετε από ψυχολογία είμαστε χάλια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου,τι κάνετε;;;

Εχω να μπω καιρό να γράψω αλλα σας διαβαζω και ξερω όλα τα νεακια σας.

Εχω πάθει πλακα με τα μωρακια της λολιποπ,ειναι κουκλια!Πως μεγαλωσαν ετσι!

Στεναχωρεθηκα γι αρκετες απο εσας που δε τα καταφεραν αλλα που ειμαι σιγουρη πως δε θα το βάλουν κατω.Επισης θελω να συγχαρω την εγκυουλα μας καινα της ευχηθω μεσα απο την καρδια μου μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κι ενα γερο μωρακι η και δυο γτ βλεπω οτι η χοριακουλα ειναι μεγααααααααλη!

Τα δικά μου νεα τωρα,ξεκιναω πρωτα ο θεος με την επομενη περιοδο,σε λιγες μερες δηλαδη τη δευτερη εξωσωματικουλα με πολλες ελπιδες και όνειρα και κυρίως με την καλυτερη ψυχολογια,περυσι δεν ημουν και πολυ στα καλα μου για διαφορους λογους,ηταν βαρια αρρωστος ο μπαμπας μου και ηταν και το αγνωστο,πώς θα κανω τις ενεσεις,θα εχω παρενεργειες,θα κανω αυγουλακια...Φετος ειμαι χαλαρη και οπλισμενη με πολυ αισιοδοξια.

Κοριτσια,αυτη ειναι η χρονιά μας!Θα τα καταφερουμε ολες! :P

α!Τρομερος ο Χρυσοβαλαντης!!!!!!!!!!Ο γιος του Γιωργου!Να σας ζήσει και πλαλι,Γιωργο μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ για τη στήριξη...

Μελίπικτό μου δυστυχώς φάγαμε κι εμείς μεγάλη κατραπακιά και ακόμα δεν έχουμε συνέρθει η αλήθεια είναι. Άσε που κι ο άντρας μου τα ίδια με σένα μου λέει... ότι βλέπει παντού εγκυούλες ή μαμάδες με τα μωρά στα καρότσια. Και απορεί κι αυτός... επίτηδες γίνεται;;; Μην αφήσουμε την πληγή μας να ηρεμίσει λίγο μπας και επουλωθεί, να την ξίνουμε συνέχεια και πονάμε πιο πολύ.

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά φοβάμαι πολύ μήπως δεν τα καταφέρουμε. Μακάρι Παναγία μου να τα καταφέρουμε να κάνουμε το δικό μας παιδάκι! :ympray::ympray::ympray::ympray:

Συγγνώμη κοριτσάκια που σας μαύρισα την ψυχή... :(

Αγγέλα μου το ουρικό παίζει ρόλο γιατην εξωσωματική; Από τις γενικές αίματος φαίνεται; Νομίζω ότι σε αυτές που είναι να κάνεις ο αντρούλης μου δεν έχει γενικές αίματος. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια...

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaa..

xthes girisa apo thessaloniki.. kai eipa na sas grapsw.. loipon tin pemth pou mas perase ekana thn oolipsia.. htan peripou 30.. apo auta htan ta 18 gonipisima.. kai apo ayta tin epomi mera mirastikan mono ta 4!!!! kai apo ayta fitepsame ta 3.. kai twra stis 12 nov. pame gia test aimatos oufff.. den pernan h meres me tpt.. exw mia agwniaaaaaaaaaa apappa.. oso gia thn olipsia.. den katalava tpt.. eimoun se fash pou koimase ala eisai kai ksupnith... meta apo thn olipsia ws kai simera niothw mono ena priksimo oti kontevo na skasw ala oxi pono.... a nai h hsradioli anevike kialo thn deutera htan 3.200 meta pira sta 5100 kai thn pemth sthn olipsia htan peripou sta 5500 .. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!χαρουλακι συγχαρητηρια να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! και με το καλο οι υπολοιπες!!!!!πωπωπωπωωπω οταν ακουω για τα παιδια της εξωσωματικης νευριαζω............καλα ειπε η labrinip ξεχωριζουν.....οχι μονο γιατι ειναι τα καλυτερα εμβρυα και ειναι πανεξυπνα....αλλα η δικη μου γνωμη ειναι οτι αυτα τα παιδια ειναι της αγαπης........και οχι μονο !!!!!!!!!!!!!εγω ημουν και ειμαι πολυ περιφανη που εκανα 3 προσπαθειες με εξωσωματικη!!!!!! να σκεφτεστε θετικα και ολα θα γινουν!!!!!!!!οσο για το σπερμα μην απογοητευεστε..... ενα μονο σπερματακι χρειαζετε για να γινει το μωρακι σας!!!!!!φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου, όχι δεν παίζει ρόλο το ουρικό στην εξωσωματική-έτσι νομίζω τουλάχιστον, αλλά όσο να ναι του ήρθε βαρύ γιατί αυτή την περίοδο θέλουμε ηρεμία.Άσε, κι εμένα ο άντρας μου καμια φορά παθαίνει υστερία όταν πέφτουν καταπάνω μας ορδές με εγκύους και καρότσια(χαχα, λες και φταίνε οι καημενούλες)και φωνάζει μες στον κόσμο''αμάν, επίτηδες το κάνουν;ποιος παίζει μαζί μουςποιες είστε;σε λίγο δεν θα μπορούμε να πληκτρολογήσουμε λόγω ζουρλομανδύα :)

Υπομονή κορίτσια!!!Η Παναγία μαζί μας!

Παπάκι καλή επιτυχία %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται οτι ξεχωρίζουν τα παιδιά της εξωσωματικής!συμφωνώ απόλυτα κι εκνευρίζομαι με τους κομπλεξικούς που από το φόβο που τους προκαλεί το άγνωστο σε αυτούς το καταδικάζουν ή το σαρκάζουν αντί να έρθουν στη θέση του άλλου :evil: ο ηλίθιος είναι ανίκητος!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!! Λόγω ότι έχω και την μικρή μου δεν προλαβαίνω να μπω συχνά. Πήρα μια γυναίκα να μου την κρατάει γιατί δεν έχουμε στην περιοχή μας βρεφονηπιακό αλλά λόγω οικονομικών θα προσπαθήσω να τα καταφέρω μόνη μου με το μωρό και την εγκυμοσύνη. Δεν παραπονιέμαι είμαι πολύ χαρούμενη!!! Diaz σε έχω συνέχεια στο μυαλό μου. Την ξέρω την ανυπομονησία σου και αγχος σου αλλά αν το πρόβλημα είναι στο σπερματάκι μην στεναχωριέσαι καθόλου. Είμαι σίγουρη οτι με την πρώτη εξωσωματικούλα θα φουσκώσει η κοιλίτσα σου. Η μικρογονιμοποίηση κάνει θαύματα!!! Ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τις προσευχές σας. Και γω δεν το πιστεύω οτι ο Θεός με αξιώνει να γίνω δεύτερη φορά μανούλα!!! lia25 έχεις απόλυτο δίκιο. Τα παιδιά της εξωσωματικής είναι πανέξυπνα!!! Η μικρή μας, μας πουλάει και μας αγοράζει... papaki εύχομαι θετικά αποτελέσματα. Nana καλή και αισιόδοξη αρχή. melipikto έχε δύναμη. Ο Θέούλης βλέπει τι περνάμε και μπορεί καμιά φορά να αργεί αλλά να ξέρεις οτι ποτέ δεν λισμονεί. Στρουμφάκι και Αγγελίνα περιμενουμε νέα σας. Lil καλή εμβυοεταφορά και τέλεια αποτελέσματα. Ανυπονομώ και για σένα. Δεν ξέρω αν ξεχνάω καμιά σας αλλά κορίτσια κάθε φορά που διαβάζω τα νέα σας αγωνιώ και γω να ακούμε μόνο καλά νέα!!! Κοπελιές μην το βάζεται κάτω όλες μια μέρα θα έχουμε γαμάτες τις αγκαλίτσες με τα μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χaroulaki ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!

Mε το καλο ολα να πανε τελεια !!!

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]:ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=wav.gif][smilie=angel13.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Diaz μου ολα θα πανε καλα και θα βρεθει λυση ειμαι σιγουρη!!!Σημερα ολα γινοντε!!!! %%-@};-

Μελι μου πως πας με τις ενεσουλες?

Αγγελα :-bd:-bd:-bd

Angelina και στρουμφακι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχετε τεραστιες χοριακες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιμενουμε να το γιορτασουμε!!!!!!!!!!!!!!!

Αληθεια εσεις ποσα εμβρυακια βαλατε?

Εγω σημερα εκανα την εμβρυομεταφορα!!

Απο τα 9 εμβρυακια επιλεξαμε και βαλαμε τα 4 που ηταν πολυ καλης πιοτητας :D και αναμενω ως την αλλη Δευτερα που θα κανουμε χοριακη!!

Τωρα ξεκουραζομαι γιατι εχω ακομα πονακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες στις εξωσωματικούλες !!!Οι πιο πολλές δεν θα με γνωρίζετε μιας και έχω πολύ καιρό να μπώ στο μαμμυ ...έχω κάνει και εγώ δυο εξωσωματικές και είχα και μια αποβολή δυστυχώς...ετοιμάζομαι όμως για την 3 προσπάθεια μετά τα Χριστούγεννα.

Βρε LIL να σε ρωτήσω γιατί με ενδιαφέρει πολύ ...σε πιο κέντρο έκανες ωοληψία χωρίς μέθη ??? Αν θέλεις βέβαια μου λες ;)

Να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όσες είναι στην προσπάθεια και συγχαρητήρια σε όσες τα καταφέρατε :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Strawberry δεν ειναι θεμα κεντρου αλλα θεμα γιατρου!

Η καθε κοπελα ειναι διαφορετικη ,στις αλλες εκαναν απο οτι ειδα .

Εγω ισως επειδη ειχα χαμηλη πιεση....Μου εκανα κατι τοπικα μονο.Αλλα αφου περασε δεν θελω να το σκεπτομαι.

Απο τη μια καλυτερα γιατι δεν πηρα φαρμακο....το σκεπτομαι και ετσι..Αφου το αντεξα...

Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...