Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

melipikto...παρείτσα παμε ε?? :):)

Lil άντε με το καλό.......

Lia μου γιατι εκανες αμνιοπαρακέντηση?? Συνήθως την κάνουν την εξέταση οταν εισαι μετα τα 35 ...έτσι δεν ειναι?? Να προσέχεις..... :):)

Τwiggy κι εσυ να προσέχεις...τώρα διαβασα για το αιμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ευχαριστω κοριτσακια.. παραμενω ξαπλα αλλα ευτυχως ολα καλα πανε! δεν κουραστηκα ιδιαιτερα, λιγο συγχύστηκα μια μερα :? απλα ειναι χαμηλα ο πλακουντας ακομα και πρεπει να προσεχω.. Λια κι εσυ στο κρεβατι? πωπω κουραγιο, εμενα μου την εχει δωσει ηδη, αλλα τι να κανουμε...μπραβο για τα αποτελεσματα, ολα μια χαρα θα ειναι! κι εγω αναμενω τη β' επιπεδου τωρα να ηρεμησουμε λιγο...

λαγονησακι πως παει?!!βουρ για την επομενη προσπαθεια ετσι?!!!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια σημερα επιτελους σηκωθηκα απο το κρεβατι και καθομαι λιγακι στη καρεκλα.... τι να κανουμε twiggy υπομονη ολα θα περασουν!!!!!ποτε ενιωσες πρωτη φορα τις κλωτσιες?????? εχω μπερδευτει λιγακι αν ξερετε βοηθηστε λιγο........ο γυναικολος μου μου λεει με βαση τον υπερηχο οτι ειμαι 16 εβδομαδων στην αυχενικη διαφανεια ομως φαινετε οτι ειμαι 17 εβδομαδων τι ειναι ποιο σιγουρο????????

lagonisi τι κανεις????δεν παιζει μονο η ηλικια .....το papp.a βγηκε πολυ καλο αλλα η αυχενικη διαφανεια ηταν στο οριο 2,5mm !!!!!!!!και ο εξωσωματικος και ο γυναικολογος μου προτειναν να κανω αμνιοπαρακεντηση για να σιγουρευτουμαι οτι το μωρο ειναι καλα!!!!!φιλια πολλα σε ολες και καλη επιτυχια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε?

Μελι μου με το καλο!!!

Τwiggy μου ξεκουρασου μην ανυσηχεις θα περασει , να προσεχεις να μην κανεις τιποτα :YMHUG:

Lagonisi πολυ καλη επιτυχια!!!!

Dancer 5 εμμβρυακια, ε? Ολα να πανε κατ' ευχην !!!!

Λιακι τι καλα!!! Μπραβο κοριτσι μου!!!

Εγω και σημερα πηγα στο γιατρο εχουμε καμια δεκαρια αυγουλακια,εκανα και αλλα τελικα και την Δευτερα το πρωι παω για ωοληψια... :ympray::ympray::ympray:

Σημερα εχω τα γενεθλια μου.

Δεν θα κανουμε κατι, γιατι το βραδυ θα πρεπει να κανω την pregnyl και πρεπει να ειμαι στο σπιτι , οποτε μεσα...

Στρουμφακι τι κανεις?

Θα εχουμε ολες τον καλυτερο Νοεμβρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Πολλα φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια σημερα επιτελους σηκωθηκα απο το κρεβατι και καθομαι λιγακι στη καρεκλα.... τι να κανουμε twiggy υπομονη ολα θα περασουν!!!!!ποτε ενιωσες πρωτη φορα τις κλωτσιες?????? εχω μπερδευτει λιγακι αν ξερετε βοηθηστε λιγο........ο γυναικολος μου μου λεει με βαση τον υπερηχο οτι ειμαι 16 εβδομαδων στην αυχενικη διαφανεια ομως φαινετε οτι ειμαι 17 εβδομαδων τι ειναι ποιο σιγουρο????????

lagonisi τι κανεις????δεν παιζει μονο η ηλικια .....το papp.a βγηκε πολυ καλο αλλα η αυχενικη διαφανεια ηταν στο οριο 2,5mm !!!!!!!!και ο εξωσωματικος και ο γυναικολογος μου προτειναν να κανω αμνιοπαρακεντηση για να σιγουρευτουμαι οτι το μωρο ειναι καλα!!!!!φιλια πολλα σε ολες και καλη επιτυχια!!!!!!!

λια μου κι εγω με βαση την αυχενικη υπολογιζω την εγκυμοσυνη.. ειχα βγει κι εγω 5 μερες μεγαλυτερη. Τις πρωτες κλωτσιες καθαρα τις ενιωσα κοντα στην 18η.. πιο πριν ειχα αισθανθει ετσι κατι σαν να κολυμπαει χαμηλα αλλα δεν ημουν και απολυτα σιγουρη. Τωρα το αισθανομαι καθε μερα ειδικα μολις φαω ή οταν πεφτω και ξαπλωνω.. ειναι καπως περιεργο στην αρχη αλλα πραγματικα υπεροχο!!

φιλια στις υπολοιπες υποψηφιες μανουλες!!! τα καλυτερα ερχονται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!

διαβαζω τα νεα σας και ευχομαι να πανε σε ολες μας καλα :!::!::!:

εγω ειμαι λιγο ανησυχη εχω 2 μερες τωρα (5η μερα απο την εμβρυομεταφορα) που με πονανε τα ποδια μου και χαμηλα η κοιλια μου (λιγο παει κι ερχεται)και φυσικα η μεση μου με πεθαινει!! σημερα ομως εχω και πονακια σαν περιοδου!! και φοβαμαι οτι δεν τα καταφεραν τα εμβρυακια μου!!!! :|:|:|:| η διαθεση μου ειναι χαλια και εχω νευρα... βεβαια προσπαθω να σκεφτομαι θετικα αλλα....

το εχει νιωσει καμια σας αυτο?? ειναι σημαδιαρνητικο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angelina μου.....άλλες τα θεωρούν θετικά σημάδια αυτά......δεν μπορει να εισαι σίγουρη έως την ημέρα που θα κάνεις την χοριακή.

Lia μου...δεν ήξερα για την αυχενική....οπότε καλά έκανες...και χαίρομαι που πηγαν όλα καλά!!

Τι όμορφο να διαβάζω όσα γράφετε με την twiggy για τα μωράκια που έχετε στην κοιλίτσα σας.......σαν χθες ήταν ....οταν εισασταν κι εσείς στην προσπάθεια.....

Μακάρι σύντομα να είμαστε κι εμείς στην θέση σας!! :):)

Lil XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙς ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ......ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια βλέπω αρκετες μπάινετε στην τελική ευθεία. Με το καλό ο Νοέμβρης να φέρει πολλα μωρακια.

Twiggy ξεκουράσου και μην αγχωνεσαι κι εγω μέχρι να γεννησω ο πλακούντας ήταν χαμηλά ολα καλα θα πάνε. Φιλακια στην μπεμπα.

Lia μου συγχαρητηρια με τα αποτελέσματα της αμνιοκέντησης μάθατε και φύλο νομίζω, ξάπλα και το μωρακια εεεερχεται.

Angelina τα πονακια δεν ειναι κακό σημάδι αν ειναι και συχνα και μοιαζουν με πόνους περιόδου μαλλον τσακώσατε το μπεμπε. Καλή επιτυχια γλυκεια μου.

Καλή επιτυχία σε όλες σας!

Πολλα φιλια

Lagonisi με το καλο κορίτσι μου να ειναι και η τυχερή. αυτη η φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!

Λιλ χρόνια πολλά κορίτσι μου! εύχομαι του χρόνου να τα γιορτ'ασεις αγκαλίτσα με το πιο υπέροχο δώρο σου, το μωράκι σας!!!!

Λία μου πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!! και όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους!!!! ;)

Twiggy μου είσαι καλύτερα σήμερα;;; κοψοχολιαστήκατε,ε;;; περαστικά και μακρία και από εδώ και πέρα όλα να πηγαίνουν τέλεια!!!

Αγγελίνα εύχομαι να έιναι πονάκια εγκυμοσύνης!!! λίγες μέρες ακόμα και θα ξέρεις!!! Άντε και περιμένω να σας κοκκινίσω λέμε.........

Στρουμφάκι περιμένω νέα κι από εσένα!!!! ξεκουράζεσαι ακόμα κοριτσάκι μου;;;;; όλα καλά;

λαγονησάκι μου πώς πάτε;;;

εγώ ξεκίνησα χθες την 1η!!!!!!!! Αύριο θα πάω για ορμόνες να δούμε πως πάει!!! είμαι για μία ακόμα φορά ενθουσιασμένη! τόσο πολύ που δεν καταλαβαίνω τίποτα από τις ενέσεις κλπ.... λίγο πρησμένη είμαι μόνο ρε γαμώτο! όταν πατάω το δάχτυλό μου κάπου στο σώμα μου αφήνω ένα άσπρο σημάδι για λίγα δεύτερα και γενικά δεν μου κάνουν τα παντελόνια μου και τα παπούτσια μου!!!! κουφό λίγο αλλά νομίζω είναι από την κατακράτηση υγρών! πότε θα φύγει;;;; δεν έχω τί να βάλλω!!!!!!

ΛΑμπρινή μου τί κάνεις;;; φιλάκια στην κουκλάρα που κρατάς στην αγκαλιά σου!!!

φιλάκια πολλά σε ολες, συγγνώμη αν ξέχασα κάποιαν!!! περιμένω με ανυπομονησία τα ευχάριστα από όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ! ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΙΣΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞ/ΚΗΣ Η ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΣΥΜΕΤΕΧΟΥΝ Κ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΙΣΟΥΝ ? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ Κ ΔΕΝ 8ΕΛΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΛΑ8ΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ Κ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ . Κ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μίνα μου καλημέρα και καλή επιτυχία στις προσπάθειές σου!

δεν νομίζω ότι υπάρχει περιορισμός και εφόσον είναι να ξεκινήσεις εξωσωματική σύντομα και έχεις απορίες κλπ είσαι στο σωστό ποστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μίνα μου καλημέρα και καλή επιτυχία στις προσπάθειές σου!

δεν νομίζω ότι υπάρχει περιορισμός και εφόσον είναι να ξεκινήσεις εξωσωματική σύντομα και έχεις απορίες κλπ είσαι στο σωστό ποστ!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ melipikto ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ! ΝΑΙ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ !!! ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ Χ8ΕΣ Κ ΕΤΣΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΤΗΝ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΙΣΑ ΟΠΟΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΑΜΕ :) ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΙΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ Κ ΤΡΕΧΑΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Ε ΔΕΝ ΒΡΕ8ΗΚΑΝΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΣΟΣΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗΜΕΝΗ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ Μ ΕΤΟΝ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟ ΜΑΣ :) ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΒΡΙΣΚΕΣΕ ? ΤΙ ΡΩΤΑΩ Ε ? ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΩΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μίνα μου που τέτοια τύχη!!!! είμαστε στην 1η εξωσωματική μας και έχουμε ήδη κάνει 2 σπερματεγχύσεις αποτυχημένες!

εσείς πώς και ξεκινάτε;;; προσπαθείτε καιρό; τί φάρμακα σου είπε;

κι εγώ όταν αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε είχα μία μέρα καθυστέρηση που δεν είχα ποτέ πριν!!!

καλή αρχή σου έυχομαι και καλώς ήρθες στο παρεάκι μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μίνα μου που τέτοια τύχη!!!! είμαστε στην 1η εξωσωματική μας και έχουμε ήδη κάνει 2 σπερματεγχύσεις αποτυχημένες!

εσείς πώς και ξεκινάτε;;; προσπαθείτε καιρό; τί φάρμακα σου είπε;

κι εγώ όταν αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε είχα μία μέρα καθυστέρηση που δεν είχα ποτέ πριν!!!

καλή αρχή σου έυχομαι και καλώς ήρθες στο παρεάκι μας!!!!

ΑΧ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΜΕ ΕΞΟΜΗΤΡΙΑ ΠΕΡΙΣΗ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΞΟΜΗΤΡΙΟ ΚΑΝΑΜΕ ΑΦΕΡΕΣΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΑΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝ Κ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞ/ΚΗΣ ΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΗΣΗ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΙ8ΚΑ ΑΛΟΣΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝΕ Κ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΙΜΕΝΕΣ . ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΕΞΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ? ΞΕΚΙΝΙΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπάμαι που τα πέρασες όλα αυτά!

καλά έκανες και δεν ασχολήθηκες με σπερματέγχυση μιας και οι σάλπιγγες είναι σημαντικές για την επίτευξη εγκυμοσύνης ενώ στην εξωσωματική δεν υπάρχει πρόβλημα!!! εμείς αν και το πρόβλημα το έχουμε στο σπερματάκι οι σπερματεγχύσεις δεν πέτυχαν μιας και επιδεινώθηκε το πρόβλημα οταν τις ξεκινήσαμε και έπεσε πολύ και ο αριθμός και η κινητικότητα!!!

εγώ ξεκίνησα την προηγούμενη εβδομάδα με σουπρεφακτ και χθες ξεκινησα διεγερση με πουρεγκον!!!

τα έχω πάρει όλα όσα χρειάζομαι και τα έχω στο ψυγείο μου!!! περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάμε να δούμε τα όμορφα ωαριάκια μου και μετά να πάμε για ωοληψία (έχω τουλάχιστον 10 μέρες μπροστά μου αλλά είμαι λίγο ανυπόμονη!!!!)!

εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο κορίτσι μου! σε βάζω στην λιστούλα μας! καλώς ήρθες στο παρεάκι μας!!!! να μπαίνεις συχνά να τα λέμε!!! περιμένεις την ακατονόμαστη για να ξεκινήσεις,ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia! ti kanete?????????? exo kairo na bo, eixa polles douleies :(

se liges meres tha adiathetiso opote pisteuo auti ti fora na einai ola ok gia na ksekiniso!

lamprini mou lupamai koritsi mou!

stroumf kai angelina euxomai terasties xoriakes+++++++++++ :D:D:D

lil xronia sou polla kai kali epituxia aurio!

kali epituxia se oles masssssss!!! filiaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι πάρα πολύ χαρούμενη. Έκανα εμβρυομεταφορά στις 11 οκτ και την περασμένη Τριτη 25 Οκτ η χοριακή μου ήταν 110,57 και ο γιατρός μου είπε οτι είναι μια τέλεια τιμή. Σήμερα έδωσα πάλι αίμα για να δούμε πόσο ανέβηκε η τιμή 'Ετσι λοιπόν ευελπιστώ οτι όλα θα πάνε καλά και το καλοκαιράκι θα κρατάω στα χέρια μου το δεύτερο νινάκι μου!!! Αχ, η κορούλα μου θα έχει αδερφάκι!!! Όλα καλά να πάνε Χριστούλη μου. Κορίτσια εύχομαι να είναι έτσι τέλεια και τα δικά σας αποτελέσματα!!! Βουρ για φουσκωμένες κοιλίτσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι πάρα πολύ χαρούμενη. Έκανα εμβρυομεταφορά στις 11 οκτ και την περασμένη Τριτη 25 Οκτ η χοριακή μου ήταν 110,57 και ο γιατρός μου είπε οτι είναι μια τέλεια τιμή. Σήμερα έδωσα πάλι αίμα για να δούμε πόσο ανέβηκε η τιμή 'Ετσι λοιπόν ευελπιστώ οτι όλα θα πάνε καλά και το καλοκαιράκι θα κρατάω στα χέρια μου το δεύτερο νινάκι μου!!! Αχ, η κορούλα μου θα έχει αδερφάκι!!! Όλα καλά να πάνε Χριστούλη μου. Κορίτσια εύχομαι να είναι έτσι τέλεια και τα δικά σας αποτελέσματα!!! Βουρ για φουσκωμένες κοιλίτσες...

χαρουλακι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!! Να σου πανε ολα καλα να εχεισ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κοριτσι μου!! :D:D:D:D 110 χοριακη αρκετα ψηλα εισαι σιγουρη οτι ειναι ενα?? χιχι το κοβω για δυδυμα!!

να σε ρωτησω ... ειχεσ πονους καθολου πριν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλη εβδομάδα!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ!!!!!!!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Εμείς είμαστε μια βδομάδα και 2 μερες μετά την εμβρυομεταφορά, εγώ ρε παιδιά δεν νιωθω τίποτα μονο το Σάββατο είχα κάτι πονους και χθες το βραδάκι κατα τ'άλλα τίποτα.

Εσεις τι κάνετε πως συνεχίζουμε?

Φιλενάδες καλημερούλα!!!!!

Κορίτσια είμαι πάρα πολύ χαρούμενη. Έκανα εμβρυομεταφορά στις 11 οκτ και την περασμένη Τριτη 25 Οκτ η χοριακή μου ήταν 110,57 και ο γιατρός μου είπε οτι είναι μια τέλεια τιμή. Σήμερα έδωσα πάλι αίμα για να δούμε πόσο ανέβηκε η τιμή 'Ετσι λοιπόν ευελπιστώ οτι όλα θα πάνε καλά και το καλοκαιράκι θα κρατάω στα χέρια μου το δεύτερο νινάκι μου!!! Αχ, η κορούλα μου θα έχει αδερφάκι!!! Όλα καλά να πάνε Χριστούλη μου. Κορίτσια εύχομαι να είναι έτσι τέλεια και τα δικά σας αποτελέσματα!!! Βουρ για φουσκωμένες κοιλίτσες...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumf80 και Angelina79 ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχούλες σας. Λέτε να είναι δυδιμούλια? Μακάρι Παναγίτσα μου θα τρελλαθώ!!! Κορίτσια όπως έχω γράψει -και οι περισσότερες από εσάς βιώνεται- έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ να κάνω παιδάκι. Η μικρούλα μου είναι 10 μηνών και πήρα την απόφαση να κάνω ξανά εξωσωματική παρόλο που οι γύρω μου ήταν αρνητικοί σε αυτό και μας πρίξανε!!! Μια γνωστή μάλιστα μου είπε οτι εγώ στη θέση σου δεν θα έκανα εξωσωματική γιατί τα παιδιά από εξωσωματική φαίνονται!!! Άκουσον -άκουσον!!! Η ευτυχία όμως που ζούμε με τον αντρούλη μου έχοντας την μικρή μας ζουζούνα και εν όψη τώρα της θετικής χοριακής είναι απίστευτη!!! Εύχομαι πραγματικά όλες οι ταλαιπωρημένες μέλλουσες μανούλες να έχουν θετικά αποτελέσματα και το όνειρο να γίνει πραγματικότητα σας νιώθω σας σκέφτομαι και προσεύχομαι για όλες. Φιλάκια και φουσκωμένες κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρουλακι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!! :)

Μην ακους τι λενε οι γυρω εσυ ξερεις τι θελεις και οτι φυσικα τα παιδια απο εξωσωματικη ειναι οπως ολα τα παιδια (ημαρτον τι αλλο θα ακουσουμε??!! :? )

Παμε δυναμικα, οι υπολοιπες ακολουθουν!!

στρουμφ λιγο υπομονη ακομη και μην ψαχνεις για συμπτωματα... δεν υπαρχουν! απλα να σκεφτεσαι θετικα και να χαιδευεις την κοιλιτσα...

φιλια σε ολες, καλη δυναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroum δεν υπάρχουν συμπτώματα. Να το ξέρεις αυτό. Εγώ πάντως μια εβδομάδα μετά την θετική χοριακή και δεν αισθάνομαι κάτι διαφορετικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angelina μου είχα πόνους περιόδου και ακόμη μερικές φορές έχω αλλά δεν ξέρω αν αυτό θα το έλεγα σύμπτωμα!!! Θέλω πολύ να μάθω τα θετικά νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα από την χοριακή που μου είπε ο γιατρός να κάνω για δεύτερη φορά. Την Τρίτη 25 Οκτ ήταν 110,57 και τώρα 1164,83. ΄Νομίζω οτι πρέπει να είναι καλά. Το απόγευμα θα πάρω τηλ τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...