Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΊΟΥ Νο 3


anm

Recommended Posts

καλημερα...σημερα 6-6,30 στο γραντ στη πιτσαρια;;

οχι πιο αργα...μαριλου γιατι εχουμε και σχολειο...ασε που νυχτωνει..ελεγα για παρκο γεωργιαδη αλλα νυχτωνει γρηγορα και θα τα χασουμε..τι λετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερες

οκ για σημερα ..και πιο νωρις απο τις εξιμιση μπορω να πω γιατι μεχρι να επιστρεψουμε μετα , μπανακια γαλα κτλ θα μας παρει η νυχτα ..

τελικα στο γκραντ θα παμε ?

εκει δεν λεγατε οτι ο παιδοτοπος ειναι πιο απομακρυσμενος και δεν εχουμε οπτικη επαφη ?

μηπως για αλλο λεγαμε κ κανω λαθος εγω .. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλόχα και απο εμενα

γιωργια καλως τα δεχτηκες , τι κανουν αδερφη κ τεκνα αυτης ?

για σημερα δεν σας ταζω , αν τα καταφερω τελικα για τι ωρα λετε περιπου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορες

τι κανετε , αντε κ καλο χειμωνα ετσι οπως το πηγε σημερα ..

τι κανει ο φοφορος της μαριλους , συνηλθε λιγακι αραγε ?

περαστικα σας καλε μαριλου ..

γιωργια θαυμαζω το κουραγιο κ την υπομονη σου που τα κανεις ολα αυτα , εγω ειλικρινα δεν θα μπορουσα ..εχεις ομως φαντασια ρε παιδι μου ..

οι υπολοιπες καλε που χαθηκατε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε φαντασια εχω η πολυχρονο να ψαξω ιδεες για κατασκευες..η κουτρα μο δε κατεβαζει τιποτα!!!...

εφυγε 1 δοση θειων για θεσ νικη..

η μαρθα εχει γινει..μεγαλο κωλοπαιδιο με το ξαδερφο..δεν ακουει κανενα βασικα..

εμενα κομα πιο πολυ!!

δεν τη παλευω πρωινα..και αυριο θα παει κανονικα σχολειο...δε γινεται σας λεω!!

θα γεννησω πριν την ωρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς!!!

Ο Πάρης ξεκίνησε σχολείο αλλά σκούρα τα πράγματα.

Πηγαίνει μόνο 2-3 ώρες ακόμα (5η μέρα σήμερα) αλλά πολύ κλάμα!

Εν το μεταξύ τα παίρνω με μαμάδες που ενώ ξέρω πως την μία μέρα δε πήγαν τα παιδιά τους γιατί είχαν 39 πυρετό, σήμερα τα είχαν πάει κανονικότατα!

'Ελεος!

Καθόλου μυαλό;

Και δε μιλάμε για μαμάδες που δεν έχουν επιλογές, αλλά για μαμάδες που ως τώρα βοηθούσαν κανονικότατα οι γιαγιάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

βρε καλως την ειρηνη !

ξεκινησε κ ο μπομπιρας σχολειο ..αντε βρε καλη αρχη ..δυστηχως αυτο που περιγραφεις καλως η κακως δεν αλλαζει ..υπαρχει σε ολους τους σταθμους νομιζω ..και οντως κατανοω τις μαμαδες που δεν εχουν που να τα αφησουν αλλα οι υπολοιπες εκτος απο το δικο τους βαζουν σε ταλαιπωρια κ τα υπολοιπα ..

Γιωργια εγω σου ειπα να μην της χαλασεις το προγραμμα με τον σχολειο ..σκεψου τι μηνυμα της περνας ..μπορει κ καλα ανα πασα στιγμη να μην παει επειδη εχει παρεα , επειδη βαριεται επειδη ..επειδη κτλ ..

της δινεις εναλλακτικη κ νομιζω θα σε καβαλησει μετα ..γνωμη μου παντα ετσι ? ;)

σημερα σηκωθηκαμε αξημερωτα , ξυπνησα κ πιο νωρις τις μικρες τις πηγαμε μαζι με τον Νικο σχολειο κ μετα τον πηγα αεροδρομιο ..συναντηση επιπεδου με τα μεγαλοκεφαλακια στην Αθηνα ..ξεκολωμα δηλαδη γιατι γυρναει σημερα το βραδυ ..αναρωτιεμαι τι θα γινει ..με την συγχωνευση κ ολα αυτα ολονων αρχιζει κ τρεμει λιγο το φυλλοκαρδι ..

τι μαγειρευουν σημερις ...

σημερα εχουμε παλι συναντηση γονεων στο σχολειο , αυτη την φορα για τα μεγαλα παιδια ..αντε να δουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Θούλη καλωσήρθατε!!!! Σωσώκα καλώς τους δέχτηκες! Αν είναι όλα καλά και δεν έχετε κανονίσει κάτι να σας έρθω αύριο το πρωί (Τετάρτη) να σας δω!!!! Καλέ φοβερό το κουκλί!!!!! Μπράβο!!!!

Ειρήνη σαν τα χιόνια!!!! Αχ μωρέ ο μικρούλης κλαίει ε; Θα προσαρμοστεί μωρέ, πού θα πάει; Παρόλο που πάμε εμείς ήδη 3 εβδομάδες, κλάμα φαντάσου οτί και εμένα ρίχνει καμιά φορά το πρωί όταν τον αφήνω, θεατρινίστικο και για δευτερόλεπτα βέβαια αλλά αποχωρίζονται την μανούλα και τους κοστίζει! Το πρωί όμως όταν ξυπνήσει βιάζεται να πάει στο σχολείο!!!! :lol: Εύχομαι να συνηθίσετε σύντομα!

Ευάκι σε πήρα την Παρασκευή το πρωί τηλ αλλά δεν απάντησες.... έλεγα να πίναμε πρωινό καφέ μαζί! Έχω αλλάξει αριθμό και γι' αυτό να μην με αναγνώρισες... θα σου τον στείλω με πμ....

Εμείς τώρα είμαστε μια χαρά!!!

Σάββατο απόγευμα τυχαία ανακάλυψα πυρετό στον Χριστόφορο, έκανε μέχρι 38,4 και τελευταίος πυρετός ήταν Κυριακή μεσημέρι. Τον μέτρησα Κυριακή απόγευμα και ήταν περδίκι.... Ήταν ένας 24ωρος πυρετός χωρίς άλλα συμπτώματα... ούτε κόπωση, ούτε μύξα, ούτε βήχα, ούτε τίποτα άλλο.... μυστήριο.... Κάτσαμε και χθες για προληπτικούς λόγους σπίτι όπου και πάλι ήταν καλά και σήμερα πρωί πρωί σχολείο!!!

Μίλησα και με την δασκάλα μας. Υποδειγματικό είναι το παιδάκι μου! Της έχει κάνει εντύπωση γιατί δεν είναι ούτε 3 και ξέρει πολλά πράγματα για την ηλικία του! Είναι λέει πολύ υπάκουος, προσέχει όταν μιλάει η δασκάλα, είναι πολύ ευγενικός, συμμετέχει σε όλες τις δραστηριότητες της τάξης, ακολουθεί κανόνες, έχει φίλους, τρώει όλο του το φαγητό πολύ προσεκτικά χωρίς να λερωθεί, και είναι γενικότερα πολύ χαρούμενος! Δεν δημιουργεί προβλήματα και με τα παιδάκια δεν μαλώνει. Καμάρωνα εγώ και φούσκωνα και ξεφούσκωνα! :lol::lol::lol:

Ο μικρός είναι πολύ ζωηρός και εδώ και 3-4 μέρες έχει κολλήσει πάνω μου σαν βδέλλα.... απαπα.... με έχει τρελάνει. Αυτά τα βράδια κοιμόμαστε μαζί γιατί ο κύριος θέλει το βυζί στο στόμα ΣΥΝΕΧΕΙΑ! και στο κρεβάτι είμαι στην ίδια στάση 8 ώρες! :lol: Μην τυχόν και κουνηθώ και του φύγει το βυζί από το στόμα γιατί γίνεται χαμός! Αφού χθες κυκλοφορούσα στο σπίτι με το μάρσιπο επειδή έχουν πιαστεί τα χέρια μου....τον θήλασα και εκεί μέσα, κοιμήθηκε κιόλας εκεί και όταν τον έβαλα στο κρεβάτι του ξύπνησε κατευθείαν :twisted: Εβγαλε βέβαια και το 2ο δόντι αλλά μέχρι 2 χρονών δόντια φυτρώνουν! Θα τα παίξω αν συνεχίσει έτσι! Η μαμά μου με χρόνια οστεοπόρωση και τώρα και με τενοντίτιδα στο χέρι δεν μπορεί να βοηθήσει και πολύ.... οπότε αγκαλιά με το μωρό είμαι συνέχεια και το σπίτι κουτσά στραβά το φέρνω δεν το φέρνω βόλτα όταν κοιμάται (ελάχιστα) και όταν τον βάλω στην στράτα που πλέον δεν την θέλει και κάθεται με το ζόρι μισή ώρα. Το πάρκο απλά πιάνει χώρο, δεν μπαίνει καθόλου. Θέλει να μπουσουλάει κάτω και να πιάνει να σηκώνεται και να κάνει βηματάκια, αλλά είναι ακόμα μικρούλης και κάποιες φορές χάνει την ισορροπία του και πέφτει.... έχω στρώσει χαλιά στα παιδικά δωμάτια αλλά στο σαλόνι είναι νωρίς ακόμα και έτσι δεν μπορώ να τον αφήνω κάτω και να κάνω δουλειές. Μα που είναι αυτές που λένε οτι τα δεύτερα παιδιά είναι πιο εύκολα;;;;;;;;; ουφφφφφφφφφφ τα είπα και ξαλάφρωσα!

Πάω τώρα που κοιμήθηκε (ξύπνησε ο κύριος σήμερα στις 06:30 :shock: ) να καθαρίσω τουαλέτα... και να βάλω χοχλιούς στο νερό!μιαμ! σήμερα έχει το μενού πλιγούρι με χοχλιούς!!!

Ε και κανένας πρωινός καφές χωρίς τα ζουζούνια καλό θα μας κάνει καμιά φορά ε; Τότε θα είμαι σίγουρα στην ώρα μου γιατί τα απογεύματα είμαι λίγο μπελάς με το αντράκι που έχω! χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι, καλά αποτελέσματα με τον Νίκο!

Μαριλού, υπομονή! Δε σε φοβάμαι εσένα! Μια χαρά τα κατεφέρνεις όλα!!!! Μπράβο κοριτσάρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..την πηγα σχολειο..δεν την παλευα με τιποτα..το πρωι πριωι επεσσαν και στολισμοι διαφοροι και το μετανιωσα!!

τεσπα!!

εκαλαψακ ια ξεδωσα!!

αυριο πρωι μαριλου θα παμε κεντρο με αδερφη...αλλα μπορουμε να τα πουμε το απογ!!αν θελετε..μπορειτε να ερθετε η να ερθουμε..θα δουμε!!

ρε μαριλου..την δασκαλα περιμενενς να ακουσεις οτι ο φοφορς ειναι...πολυ ησυχο και καλο παιδι;;

αφου εναι ο ατιμος!!

ειρηνη...ετσι ο μικρος,ε;;θα στρωσει μωρε..μην αγχζωνεδαι..καλα..ας εβλεπα εγω καμια μανα απο αυτες και θα σου ελεγα!!

απαραδεκτες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ ... να σε πάρω μαζί μου στον παιδικό καμία μέρα (σαν την σημερινή) να ξεμαλλιάσεις καμιά! Αχ, πόσο θα το ευχαριστηθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλου χαιρε !

χαμπαρι δεν πηρα για το τηλεφωνο που λες την παρασκευη ..μα εντελως χαμπαρι ..

δεν ξερω ρε κοριτσια τι απιδια θα πιασει σημερις το παιδι μου στην Αθηνα αλλα οσο να το κανεις ανησυχω ..κ μαλιστα αρκετα μπορω να πω .. :?

θα δειξει ..

ειρηνη κ σωσω δεν θ¨αλλαξει κατι ακομα κ αν τους κανετε κομμωση στο μαλλι ..ειναι νοοτροπια τετοια ρε παιδι μου ..κ γω χαλαστηκα μια φορα στον παλιο παιδικο που πηγαιναν οι μεγαλες γιατι τοτε ειχα κ την Αριαδνη νεογεννητο κ οσο να ναι ειχα ενα φοβο που δυστηχως επαληθευτηκε κ καταταλαιπωρηθηκαμε τοτε ..

δεν θ¨αλλαξει κατι ..

ρε γιωργια εχω κατι κορδελες κ κορδελακια ροζ φουξια πες μου καμια ιδεα να στολισω το φωτιστηκο στο δωματιο των κοριτσιων ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κορες

που βρισκεστε ?

μαριλου δεν τα καταφερα σημερις για καφε σορρυ , προεκυψαν δουλιτσες στο κεντρο κ επεστρεψα πριν λιγο ..

ωραιο το λινκ βρε Ειρηνη αλλα δεν εχω την υπομονη να το κανω .. :? μ¨αρεσει ομως σαν ιδεα ..

καλε θα κανουμε τιποτα σημερα , τεταρτη ειναι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!! Τί κάνετε; πήραμε επιτέλους laptop και μπορώ να μπαίνω από το σπίτι!!!!

Εμείς έχουμε φάει τρελή ταλαιπωρία! Θυμάστε την Πέμπτη που βρεθήκαμε;

Βράδυ 2.30 ξυπνάει η μικρή με 38,50 πυρετό! Ο πυρετός συνεχίστηκε μέχρι Κυριακή βράδυ και έφτανε 39,50! Λίγο μύξα , λίγο βήχας και πολύ μπούκωμα. Την πήγα στο ΠΑΓΝΗ την Κυριακή (η παιδίατρός μας έτυχε να είναι αυτές τις μέρες Γερμανία..), δεν της βρήκαν πύο στις αμυγδαλές, ούτε ωτίτιδα και ακροαστικά όπως υποψιαζόμουν και τις έκαναν εξετάσεις αίματος (να μην σχολιάσω μέχρι πού ακουστήκαμε...). Τα αποτελέσματα δεν έδειξαν ίωση απλά μία φλεγμονή που δεν έχει λέει ακόμα αναπτυχθεί. Μας έγραψαν αντιβίωση Zinadol...Της την έδωσα με τα χίλια βάσανα και φυσικά την έκανε εμετό! Μιλάμε ότι είναι πάρα πολύ πικρή! Μίλησα με την γραμματέα της παιδιάτρου για να αλλάξω αντιβίωση..ακόμα περιμένω τηλέφωνο...Τεσπα! Δεν μου ξανάκανε πυρετό και αφού μίλησα με την αδελφή μου (γιατρός στον Ευαγγελισμό) αποφάσισα να μην της δώσω αντιβίωση...

Δεν ξέρω αν έκανα καλά και επειδή το σκέφτομαι, την Δευτέρα θα την πάω στην παιδίατρο μας με τις εξετάσεις να δω τί θα μου πει. Παιδικό δεν την έχω πάει ακόμα, αν και ο πυρετός σταμάτησε από την Κυριακή. Θα την πάω όμως αύριο για να μην ξεχαστεί και τελείως.

Ειρήνη μου τί κάνεις; χρόνια και ζαμάνια έχουμε να τα πούμε!

Εύα, όλα καλά με το Νίκο;

Μαίρη, ο δικός σου είναι αστέρι! Δεν το συζητάω!

Σωσώ, μην νιώθεις τύψεις για την Μάρθα και τον παιδικό. Τα παιδιά όταν ξέρουν ότι έχουν ένα πρόγραμμα νιώθουν πιο ασφαλείς και ας μην το δείχνουν. Καλώς τα δέχτηκες!!! Φαντάζομαι τί θα γίνεται στο σπίτι! Όσο δεν για το γάντι...τέλειο! Πραγματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη καλα εκανες και δεν εδωσες....αφυο θα πατε στο γιατρο..

ετσι λεω εγω..ευα την κατασκ πρεπει να την δω απο κοντα..τι εχεις και τι μπορουμε να κανουμε!!

τετ σημερα,ε;;

εμεις θα παμε σε καζανι..οποτε ακυρο για σημερα..παρασκ απογ τι λετε;;

να κανονισουμε τοτε το καφε~~

μεγεια το κινητο νικη..αντε να σε βλεπουμε επιτελους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα! Ευχαριστώ Σωσώ! Για Παρασκευή είμαι κι εγώ μέσα! Η μικρή δεν έχει θέμα πιστεύω αφού έχει να κάνει πυρετό από Κυριακή βράδυ.. όχι μύξες, όχι βήχας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααααααα!! Βραδιά κι αυτή.. δεν κοιμήθηκα από τα μπουμπουνιτά και την βροχή.. Ήρθα και στη δουλειά αξημέρωτα! 9 δουλεύω 8.15 ήμουν εδώ. Πήγε η μικρή παιδικό και ήρθα πριν με πιάσει μπόρα. Το έχω παρατηρήσει κορίτσια! 8.00-8.30 αν φύγω από το σπίτι όλα καλά, 8.35 γίνομαι παπί! Τώρα βρέχει ασταμάτητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...