Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο 52!!!Βασικό ένστικτο!!!(?)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και όμως Παναγιώτα πολλοί από αυτούς κάνουν εγκληματικές πράξεις......και ναι το κάνει γιατί έχουν το παρελθόν από τον Β΄Παγκόσμιο πόλεμο και δεν θέλουν να τους πουν ρατσιστές και τα όμοια :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Διάβασα τόσα πολλά και θόλωσα.........

Δε θα σχολιάσω τπτ ....

Συγχωρέστε με..

Σας φιλώ όλεεςς και την κάθεμία ξεχωριστά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσακι καλημερα...Σήμερα κοιμήθηκε το μικροβιάκι;;;;;Πότε βαφτίζεις;;;;

Τελικά μόνο εγώ θα τη βαφτίσω μεγάλη την μπεμπούλα.... :roll::roll::roll:

Αρζτι είχα οίστρο και έγραψα... :lol::lol::lol:

Χρύσα μα πως μπορούν ρε πούστη μου και αφήνουν φέσια;;;; :o:o:o Εμείς 30 του μηνός που πληρωνόμαστε πληρώνουμε όλες μας τις υποχρεώσεις και με ό,τι μείνει περνάμε... :roll::roll::roll:

Του τα έχει ζητήσει ο Ο;;;; :roll::roll::roll:

Σισσάκι η πινακίδα του Π. τα σπάει.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Το Χαριλινάκι καλά;;;;Ούτε εγώ έχω πληρώσει ακόμα την έκτακτη εισφορά...Την Παρασκευή που πληρωνόμαστε... :twisted::twisted::twisted: Αλήθεια που την πληρώνουμε;;Στην εφορία;;Η μπορούμε και σε τράπεζα;;; :roll::roll:

Νατασάκι μου τα φιλιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον να πω την καθημερινοτητα και εγω ....

εχει δυο βραδια που ο μικρος δεν θελει να κοιμηθει με το στηθος και δεν ξερει τι θελει για να κοιμηθει ....το πρωτο βραδυ κοιμηθηκε μετα απο αρκετο κλαμμα και βολτες πανω κατω ...χθες του εβαλα πιπιλα και τον κουνουσα ....φυσικα μετα απο μιση ωρα ξυπναει να φαει ....

ο Μ ειναι μεγαλη μαφια ....ολο κανει πραγματα και λεω να σας τα γραψω αλλα ....

με αφορμη την γωγω που ειπαι κατι για την Ιω ...ο Μ ξερει πολυ καλα να περιμενει ,οταν του πω περιμενε περιμενει ειτε το γαλα του ειτε να παιξει σε καποιο παιχνιδι στην παιδικη χαρα ...προχθες πηρε και ο Κ συγχαρητηρια για τον Μ που του ελεγε περιμενε και περιμενε ο μικροσ απο μια μαμα στην παιδικη χαρα και με ολο καμαρι ειπαι "η μαμα του του το εμαθε " :D

χθες εφαγε 9 πατατουλες φουρνου με μεγαλη χαρα !!!!

μας πειραζει και μας κανει πλακες ολη μερα .

ξεχασα χθες να πω καλη αρχη σημερα και στον Σεμπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα

Αχ ναι καταλαβα ποιες είναι αλλά δε μου αρέσουν... :oops::oops::oops:

Γιατι δεν το ξανασκέφτεσαι; :oops::roll::mrgreen:

Χρυσάκι μου!! :x:x:x

Εγώ παντως φτιάχνομαι μία φορά τη βδομάδα, Κυριακή συνήθως, και πάμε γι ακαφέ.

Για να είμαι εγώ καλά ψυχολογικά ε και για να μη με βλέπει και ο Π σαν την μπουρουχα συνεχώς... να μη ξεχνάει τι έχει να χάσει αν προκύψει τέτοιο ζήτημα στο μέλλον... :oops::oops::lol::lol::lol::mrgreen:

Αργυρούλα, γιατί τους λες παιδί μου να γυρίσουν πίσω;;; :twisted::twisted::twisted: Δε μας φτάνου τα χάλια μας;;; :twisted::twisted:

Η μαμα μου πάντως λέει σε όλους τους αλλοδαπούς να φύγουν για τις χώρες τους! :lol::lol::lol: Οχι δεν είναι καμία γραφική που σταματάει τον κόσμο στο δρόμο! :lol::lol: Είναι μοδίστρα και έχει μαγαζί και όποιος ξένος της πιάνει τη συζήτηση για την κρίση, του λέει την ιστορία της στη Γερμανία και μετα του λέει να ευγενικώς να ξεκουμπιστεί! :lol::lol::lol:

Καλημέρα Αφρο! :D

Τί άλλο έχω να πω;; :roll:

Μωρή Γωγώ!!! Πόσα έγραψες;;; Δεν πρόλαβα να ποστάρω!

Δεν έχω να πώ κάτι πάνω στη αποψή σου, μόνο να σχολιάσω οτι αυτό ο διαχωρίσμός Δημοσιου-ιδιωτικού τομέα έχει κάνει μεγάλο κακό σε ΟΛΟΥΣ τους εργαζόμενους και καλό θα ήταν να το σκεφτούμε λίγο... :roll:

Μπραβο στην Ιω τσαούσα από κούνια! :lol:

Νατασα τα φιλιά μου!! όλο θέλω να σου τηλεφωνήσω και όλο το αμελώ...! :oops::oops::evil::x:x:x

Μητσάκι μου!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί ρε Σισσάκι είναι κακός ο διαχωρισμός;;;;;; :roll::roll::roll::roll: Δεν το καταλαβαίνω... :roll::roll::roll::roll: Αυτή είναι η αλήθεια...Τόσα χρόνια αυτή ήταν η λογική...Να μπω όπως όπως στο δημόσιο να αποκατασταθώ επαγγελματικά...Να μη με κουνάει κανένας...Να πληρώνομαι και έχει ο Θεός..Έχω πάμπολλες γνωστές και φίλες που αυτό ήταν το όνειρο της ζωής του....Να μπουν στο δημόσιο...Και πάμπολλα παραδείγματα νέων ανθρώπων που μπήκαν στο δημόσιο και το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να βρουν τρόπο να λουφαρούν... :evil::evil::evil::evil: Δεν τα βάζω με τους δημοσίους υπαλλήλους...Και ο μπαμπάκας μου δημόσιος υπάλληλος ήταν..Αλλά όσο χαιρέκακο και να είναι, ναι χαίρομαι για πολλούς που είναι στο δημόσιο... :twisted::twisted::twisted::twisted: Ενώ δεν θα έπρεπε να είναι...Πρώτος πρώτος ο πεθερούλης μου...Από υδραυλικός έγινε νοσηλευτής...Από που κι ως που;;;;;; :evil::evil::evil: Και να παραπονιέται όταν η προϊσταμένη του τον βάζει να κάνει νυχτερινά;;;;;; :roll::roll::roll: Συγγνώμη κύριε δεν είσαι εργαζόμενος, δεν πληρώνεσαι, γιατί να μην δουλέψεις νύχτα;;;;; :roll::roll::roll: Και από που και ως που μπήκες;;;Με τι προσόντα;;;;Σου φέρνω ένα απλό παράδειγμα...

Κορίτσια εγώ πριν κάνω την Ιωάννα ήμουν Η κοκέτα..Ούτε στο περίπτερο δεν πήγαινα άβαφη....Τα τακούνια ήταν η προέκταση του παιδιού μου.... :shock::shock::shock: Μόνο τακούνια... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Από την Ιω και μετά μόνο ίσια παπούτσια, δε βάφομαι, δεν ψωνίζω ρούχα..Οκ, στη δουλειά βάφομαι ελαφρά...Άλλες μέρες αν βγω σπάνια θα βαφτώ..Μόνο βραδυ..Και να σας πω και τη αλήθεια έχω αρχίσει να φοράω πάλι πλατφόρμες μήπως αρχίζω να συνηθίζω τα ψηλοτάκουνα, τα οποία λατρεύω και μου λείπουν πολύ.... :oops::oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol: Όσο για τα καθαρά ρούχα που λέγατε, οι μπλουζίτσες μου και καθαρές να είναι όταν βγω, με την μπέμπα μαζί, στανταρ θα αποκτήσει έναν λεκέ από γουλίτσα ή μια στάμπα από το γάλα που θα μου τρέξει.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου δεν ειναι ομως και τοσο ευγενικο να λες "να απολυθουν οι δημ. υπαλληλοι" επειδη ετυχε να ξερεις καποια παραδειγματα οπως πχ τον λατρευτο πεθερο σου ας πουμε... :P

Καποιοι εχουν αγωνιστει για να μπουν στο δημοσιο και πραγματικα δουλευουν..

εχουν σπουδασει,εχουν δωσει Ασεπ, εχουν κανει θυσιες στην προσωπικη τους ζωη και πολλες φορες γινονται και μπαλακι της υπηρεσιας τους... και τρωνε και τα μπινελικια απο πανω... :?:?:?

δεν καθοντουσαν στο σπιτακι τους και ξαφνικα τους ηρθε ο διορισμος.

Εγω προσωπικα δουλευα 4 χρονια στον ιδιωτικο τομεα σαν προγραμματιστρια και παραλληλα διδασκα και σε νυχτερινό σχολειο για να μπορεσω να γινω καθηγητρια.

Με πληγωνει οταν ακουω οτι ειμαι τεμπελα και οτι μπηκα απο το παραθυρο... :(:(

Αυταααααααααααα..................

Και επισης μωρη τι φταιω εγω που δεν ψηφισα το χοντρο και ψηφισα τον Τζεφρυ;;;εεεεε τοτε δεν ηξερα...τωρα ομως...μαυρο δαγκωτοοοοοοοοοοοο :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:Μαρή Παναγιώτα δε λέω για σενα μωρή..Ούτε για όλους...Και φυσικά δε χαίρομαι για τις απολύσεις και για τις εφεδρείες....Χαίρομαι που επιτέλους οι κηφήνες έχουν αγχωθεί...Έχουν βγει από τον λήθαργο....Από το αραλίκι τους...Και τώρα τρέχουν και δε φτάνουν...Πολύ μου αρέσει... :lol::lol::lol::roll::roll::roll::roll::?:?:?:oops::oops::oops::oops:

Ο πεθερός μου είναι παραδειγμα....Ο καλός μου...Και ήθελε τώρα να φύγει με πρόωρη συνταξιοδότηση για να έρχεται και συχνότερα εδώ και τί κρίμα ρε γαμωτο θα κάτσει στην υπηρεσία του άλλα 3.5 χρόνια.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Ρε Γωγώ τώρα θα μπουμε πάλι στη διαδικασία να λέμε τα ίδια και τα ίδια... :P:P:mrgreen:

Όταν ο δικός μου μπαμπάς μπήκε στο δημόσιο (1985) το έκανε με βαριά καρδιά. Ηταν ράφτης και πήγε τεχνικό προσωπικό (έραβε στολές) στο στρατό, σαν ελευθερος επαγγελματίας έβγαζε ΠΟΛΥ περισσότερα χρήματα (έκανε και δεύτερη δουλειά για να μας συντηρεί). Κανείς δεν ήθελε να μπει στο δημόσιο, γιατί οι μισθοί ήταν της πλάκας και δεν είχαν καμία ευκαιρία να κάνουν κάτι παραπάνω. Επικρατούσε η αντιληψη οτι στο δημοσιο μπαινουν οσοι δεν μπορουν να κάνουν κάτι καλύτερο.

Και μετά με τα χρόνια, όλοι οι πολιτικοί έταζαν δουλειές για ψήφους, μπηκαν τα κοινοτικά στη μέση και τα επιδόματα και τα μαύρα και οι επιτροπές που έδιναν και έπαιρναν. Και να μην πω για τα άλλα...

Και όλοι οι γονείς έκαναν τα παιδιά τους να θέλουν να μπουν στο δημόσιο και όποιος είχε μπάρμπα στην Κορώνη το καταφερνε.

Όποιος δεν το κατάφερνε έμενε με την πικρία και με τις ευλογίες των κυβερνόντων, που ακολουθούν πιστά το "διαίρει και βασίλευε" και φυσικά χωρίς να έχει εξαλειφθεί η πάντα αρνητική αντίληψη οτι "όποιος μπαίνει στο δημόσιο είναι άχρηστος", δούλευε στον ιδιωτικό τομέα με το φόβο της απόλυσης και την πίεση του αφεντικού, βρίζοντας τους άχρηστους του δημοσίου, χωρίς να τον νοιάζει αν οι ώρες εργασίας του αυξάνονταν ή αν οι μισθοι στον ιδιωτικό τομέα έπεφταν ή αν αναγκαζόταν να υπογράφει συμβάσεις σκάνδαλα, όπως ο άντρας μου, γιατί μην ξεχνιομαστε και το δικό μου σπιτικό εξαρτάται από ένα εργοδότη, αρκεί να μην πληρώνονται οι άχρηστοι του δημοσίου και να "πεθάνουν" εργασιακά όλοι τους.

Και τι συμβαίνει με τους εργαζόμενους που μπήκαν μέσω ΑΣΕΠ και πάλεψαν και μόχθησαν και καμία σχέσει με λαμόγια έχουν; Υπάρχουν πολλοί!

Προσωπική μου γνώμη είναι οτι το Δημόσιο οφείλει να είναι εργοδότης υπόδειγμα και οι υπόλοιποι εργοδότες να κινούνται σε αυτή τη βάση.

Αλλά το δημόσιο είναι ένας μηχανισμός εξυπηρέτησης των πολιτικών, εκβιάζουν τους εργαζόμενους, όπως ακριβώς οι εργοδότες στον ιδιωτικό τομέα, αλλά κανείς δεν το βλέπει αυτό, γιατί μόνιμο μέλημα είναι να φαγώνονται οι εργαζόμενοι μεταξύ τους, να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα βρε αδερφέ!

Δεν καταλαβαίνω γιατί ένας λογικός εργαζόμενος να θέλει να παίρνουν οι του δημοσίου 500 € και να μην επιδιώκει να αμοίβεται και ο ίδιος με καλύτερες αποδοχές και να το διεκδικεί αυτό και απο το κράτος που νομοθετεί και απο τους εργοδότες που πίνουν το αίμα του.

Το δημόσιο οφείλει να έχει και κοινωνικό χαρακτήρα! Έχω συνάδελφους ΑΜΕΑ! Ο διπλανός μου έχει δύο καρδιές και η κοπέλα στη γραμματεία είναι με επέμβαση στην καρδιά και αυτή. Που θα εργαζονταν αυτοί οι άνθρωποι;

Το δημόσιο είναι υπεράριθμο και γι'αυτό επιβιώνουν και κάθε είδους λαμόγια, αλλά μπορείς να κατηγορήσεις έναν άνθρωπο που έβλεπε σαν σωτηρία το δημόσιο, γιατί έτσι τον έκαναν να σκέφτεται; Γιατί ήθελε να έχει και αυτός δικαίωμα στην εργασία;

Ο ιδιωτικός τομέας απο την άλλη είναι όλος με άξιους και καταρτιμένους ανθρώπους; Δεν υπάρχουν αχρηστοι στον ιδιωτικό τομέα; Προσωπικά έχω συνδιαλλαγεί με αρκετούς. Δεν υπάρχουν λουφατζήδες;

Έλα μην το σκέφτεσαι! ΥΠΑΡΧΟΥΝ Απλώς αυτοί είναι ιδιωτικοί υπάλληλοι και δεν τους πληρώνουμε ε;

Γωγώ τα πράγματα δεν είναι ή άσπρο ή μαύρο. :roll:

Φυσικά μιλάω για υπαλήλους που εργάζονται στη δημόσια διοίκηση και στο ευρυτερο δημόσιο σε γραφεία.

Δεν αναφέρομαι σε δάσκαλους, καθηγητές, γιατρούς, νοσηλευτές, υπαλλήλους καθαριότητας και λοιπούς που παράγουν έργο και θα έπρεπε στα πλαίσια του κοινωνικού χαρακτήρα του κράτους να είναι και οι καλύτεροι καί όσοι χρειάζονται και παραπάνω μη σου πω!

Αχ τα έγραψα όλα μαζι, τα έγραψα και μπερδεμένα... ΜΗ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕΕΕΕ!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω...μη μιλας για τακουνια...ξες...κοιταζω μερικα που εχω στο παταρι και κλαιω...δε νομιζω να τα ξαναφορεσω...οπως και καποια ρουχα...τωρα που θα κανω ξεσκαρταρησμα....εχω να δοσω σε ανηψιες...ουυυυυ

Επισης...σηγα μη στεναχωρεθουν μαρι..αυτους δεν τους κουναει ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

ΠΧ...οχι πες μου τι ακριβως κανει ενας υπαλληλος της Βουλης και αξιζει 16 μισθους....κα ιδεν τον πιανουν τα μετρα;;;;

Την αποψη μου περι δημοσιων υπαλληλων την ξερετε..να μην επαναλαμβανομαι...Συμφωνει σχεδων αυτολεξη με οσα ειπε η Αγαπητη Σισσιω...

αυτο που θελλω να πω ειναι πως ΟΚ...σε ορισμενες υπηρεσιες ειναι οντως πολλοι που κολοβαρανε και δεν κανουν τιποτα...ε βαλτους να δουλεψουν ρεαδελφε.... γιατι υπαρχουν υπηρεσιες οιοποιοες φτυνουν αιμα...το οτι τοσα χρονια τα ξυνανε...το κανανε με την ανοχη των πολιτικων μας

και αν καποιος...γιατρος πχ..αρνηθει να παει στα Γιαννενα ε μη τον διοριζεις καθολου...

Οχι που μου θελουν ολοι να πανε στα αστηκα κεντρα..και η παρχια αιμοραγει...

εκει ειμαι καθετη..η Σαυρογιωτα δηλαδη μαλακας ειναι που τα μαζεψε και πηγε Χιο;;;

Σισσιω χαιρω πολυ ρε...με τον φοφο να μη κρεμετε πανω μου και εγω φτιαχνομουν...ενα μαλλι που να μη λενε να η τρελη που το εσκασε αποτο Δαφνι και ενα νυχι φρυδι το εκανα...

η Αναστασια ομως μιλησε για ενα μωρακι...ποτε..

εχει σηγουρα βοηθεις...και δη μεγαλη...

περιττων να σου πω πως σημερα ειναι η 4ηΔευτερα που κανονησα να ερθει σπιτι να μου κανει πεντικιουρ...και το ακυρωσα...

και για μενα ειδικα τα ποδια ειναι αναγκη και οχι πολυτελεια κυριως τον χειμωνα...Αχχχχ....στερνη μου ζωη!!!!

Κατι ακομα ηθελα να πω αλλα παω να κοιμησω τον μικρο και να παω να παρω τον Μεγαλο..

Α!!!! Ιουλια τελικα σε ποιον σταθμο πατε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες, τι κάνετε?

Σας έλειψα? Εμένα πάντως μου λείψατε πολύ αν και σας διάβαζα αλλά δεν προλάβαινα να γράψω.

Καλή αρχή στα παιδάκια μας που ξεκινάνε σήμερα παιδικό.

Να σας πώ τα δικά μας τώρα.

Η Έλενα σήμερα πήγε 1η μέρα με το σχολικό και φυσικά έπεσε πολύ κλάμα ………..ήταν και το 1ο παιδάκι στο λεωφορείο …….περιμένω το μεσημέρι τώρα να μάθω λεπτομέρειες…….

Η συνάντηση στο σχολείο του Μιχάλη τώρα:

Σε γενικές γραμμές μου άρεσε πολύ η δασκάλα του. Μας είπε να οπλιστούμε με υπομονή και ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα είναι περίοδος προσαρμογής και θα είναι δύσκολα τα πράγματα. Της φαίνεται και αυτής πολύ βαρύ το πρόγραμμα των 7 ωρών καθημερινά και απορεί με όποιον το σκέφτηκε να το εφαρμόσει από την 1η δημοτικού.

Για τα βιβλία μας είπε ότι είναι αρκετά δύσκολα και έχουν γραφτεί για παιδιά που ξέρουν ήδη να γράφουν και να διαβάζουν …………..έλεος δηλαδή………… γιαυτό και δεν θα τα ακολουθήσει κατά γράμμα. Θα βγάλει βέβαια όλη την ύλη αλλά δεν θα ακολουθεί πάντα την σειρά των βιβλίων.

Μας είπε να μην τα ζορίζουμε για τον τρόπο που γράφουν, να τους δείχνουμε βέβαια τον σωστό τρόπο, αλλά από εκεί και πέρα τουλάχιστον τώρα στην αρχή, να τους αφήνουμε να γράφουν όπως θέλουν.

Όταν άκουσε τις ώρες που κάνουν να διαβάσουν στο σπίτι έμεινε με το στόμα ανοιχτό η γυναίκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( οι περισσότεροι είχαμε πρόβλημα). Μας είπε εκεί να μην κάνουμε υποχωρήσεις και όταν ξεκινάνε μια άσκηση (Αντιγραφή πχ) να μην σταματάνε στην μέση για νερό, φαϊ, τουαλέτα κλπ να την τελειώνουν και μετά. Στο σχολείο κάνουν ένα φυλλάδιο σε 15-20 λεπτά και στο σπίτι 1ώρα…………………όλα εκείνη την ώρα τα θυμάται!!!!!!!

Για τον Μιχάλη μου είπε ότι είναι πολύ έξυπνος αλλά και πολύ ζωηρός και έχει άποψη για όλα όχι μόνο για τον εαυτό του αλλά και για τους συμμαθητές του…………………

Αυτά σας έπρηξα και δεν σας ενδιαφέρει κιόλας, εκτός από την Αργυρώ που έχει τον Λουκά.

Κι επειδή αποκλείεται να μπώ στην ομάδα τώρα να στείλω τα φιλιά μου και την αγάπη μου στο Μιτσάκι

Χρύσα για τις εργασίες που ρώτησες ,εγώ έχω πάρει ένα κουτί αποθήκευσης και έχω μέσα όλες τις χρονιές που πήγαινε ο Μιχάλης παιδικό, χωρισμένες σε φακέλους ανά χρονιά. Περίπου 2 φακέλους κάθε χρονιά χρειαζόμασταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ σε διάβασα και συμφωνώ μαζί σου σε όλα, όπως και με την πληροφορικάρια :D και διαφωνώ με την Γωγώ!!! :lol::lol::lol::lol::x

καλέ έχουμε καλοκαιράκι :D:D:D:D8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα δύσκολα δλδ!!!!! :? μα τι περιμένουν από ένα πρωτάκι? να το προετοιμάσουν για το πανεπιστήμιο?!!!! :evil::evil::evil::evil:

και μας χαλαρά μας είπε η δικιά μας είναι μόνο 1η δημοτικού!!!!........σε μας στο σπίτι πάντως ο Λ. διαβάζει-ασχολείται με δυσκολία γιατί έρχεται η Ρ. και τον ενοχλεί και όπως σας είχα πει δεν έχει και γραφείο, έχει αυτά τα μικρά :evil::evil::evil::evil::evil: και εκεί που έγραφε, έρχεται η Ρ. και πετάει κάτι μικρές μπογιές στο χαρτί του!!!! :o:o:o:o:o έξαλλη έγινα....γενικώς η εργασίες γίνονται δύσκολα :?:? ..... και καμμιά φορά αισθάνομαι λες και είμαι στο κρυφό σχολειό!!! :!::!:

τελικά με το δρομολόγιο της Έλενας όλα εντάξει ε?....μάλλον θα είναι η πρώτη στην παραλαβή και τελευταία στην παράδοση ε?!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίσσυ :x:x να μαθαίνετε ε??????????

Το πανό που έφερε ο άντρας σου πολύ μου άρεσε :D:D

Το Σάββατο ήμουν στα μέρη σου πάλια, στα Πλαίσια στα Γιάννενα βέβαια δεν κατάφερα να πάω αλλά τέσπα

θα μου κάτσει κάποια στιγμή που θα πάει ;)

Αργυρώ κι εγώ ζορίζομαι πολύ στο σπίτι με το διάβασμα, η Έλένα είναι κολλημένη πάνω μου, δεν θέλει να καθήσει με τον μπαμπά της και θέλει να γράφει και τα βιβλία του Μιχάλη και να πειράζει όλα του τα πράγματα.............

Με την Έλενα και το σχολικό βρήκαμε μια προσωρινήλύση γιατί ταδρομολόγια δεν έχουν οριστικοποηθεί ακόμα λόγω του ότι δεν έχουν έρθει ακόμα όλα τα λεωφορεία του παιδικού και έχουν νοικιασμένα. Η κοπέλα στην γραμματεία μου είπε να μην στεναχωριέμια και θα με βολέψει μόλις έρθουν τα δικά τους λεωφορεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ κι εγώ ζορίζομαι πολύ στο σπίτι με το διάβασμα, η Έλένα είναι κολλημένη πάνω μου, δεν θέλει να καθήσει με τον μπαμπά της και θέλει να γράφει και τα βιβλία του Μιχάλη και να πειράζει όλα του τα πράγματα..............

Νατασούλα βρήκα λύση:

1ον. θα σου στείλω την Ρ. να είναι μαζί με την Έλενα και τον Μηχαλάκη και τον Λουκάκο θα τους στείλουμε πακέτο στην Λένα για να τους μάθει πραγματάκια!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

2ον. θα εναλάσσουμε παιδιά την πρώτη φορά θα έχεις εσύ και την Ρ. και την άλλη φορά θα έχω εγώ την Ε.!!! :lol::lol::lol:8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα βρήκα λύση:

1ον. θα σου στείλω την Ρ. να είναι μαζί με την Έλενα και τον Μηχαλάκη και τον Λουκάκο θα τους στείλουμε πακέτο στην Λένα για να τους μάθει πραγματάκια!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

2ον. θα εναλάσσουμε παιδιά την πρώτη φορά θα έχεις εσύ και την Ρ. και την άλλη φορά θα έχω εγώ την Ε.!!! :lol::lol::lol:8-)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

να το πούμε και στην Λένα να χαρεί :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

και έχει και μέρες να μπεί :roll::roll::roll::roll:

Πάντως ένας σοβαρός λόγος που αργούμε να τελειώσουμε είναι και η Έλενα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ παλι!

Ειχα τοσα νευρα με την Α κμετα με τον εαυτο μου που....Τωρα ηρεμισα!

Αποριες:

1)Καποιες μερες της ξεφευγουν λιγα τσισακια,ισα να λερωσει το βρακακι...Δλδ λεει "μαμα,θα κανω τσισα στο βακι μου!",της λεω να κρατηθει,κρατιεται κ παμε στο γιογιο αλλα ηδη εχει κανει σταμπα.Ειναι νορμαλ?

Με τα κακα παλι μια ετσι μια αλλιως..

2)Το εχει κανει συνηθειο εδω κ αρκετες βδ να λεει "τελειωσε αυτο το δετελο(δευτερο)" και να εναλλασει μεμε 6-7 φορες ανα θηλασμο(δλδ το μεσημερι ή το βραδυ που παμε για υπνο)...2 λεπτα το ενα,μετα στο αλλο...Προσπαθω να της το κοψω αλλα δεν τα καταφερνω...Με ενοχλει μονο επειδη πρεπει συνεχεια να κουνιεμαι κ καταληγω με 2 βυζια εξω κ αυτην να πηγαινοερχεται...Καμια ιδεα?Νιωθω πως ετσι ελαττωνεται κ το γαλα! :o

Δε θελω να σας πω γνωμη για δημοσιους κ ιδ.υπαλληλους...Βασικα γιατι αναγκαζετε να σκεφτομαι????? :lol::lol: Απλα ολοι κ ολα εχουν 2 οψεις.

Νατασακι γτ δεν μας γραφεις?

Νατασουλα αγχωθηκα!Ευτυχως εχω μερικα χρ ακομα μεχρι να παει σχολειο :P

Σισσυ μου μην παρεις ουγκ.θα σου στειλει η Μαρια οταν παει αυστραλια!Αφου δει η Ι την αντζεντα της! :lol:

Γωγω δεν διαφωνω πληρως μαζι σου!Βεβαια συμφωνω περισσοτερο με τις υπολοιπες αλλα αυτο το χαιρεκακο το νιωθω κ εγω...Οχι μονο για τους δημοσιους αλλα για ολους που ψηφιζαν τοσα χρ τα γιδια.Και καθε χρ σαν χρυσοψαρα φτιαχναν δικαιολογιες ξεχνωντας.

Γιατι καπνιζεις ρε? :evil::evil::evil:

Χρυσα εγω νομιζω πως ειναι να το'χεις το θεμα εμφανιση..δλδ με 1 παιδακι ειναι ευκολο να βρεις χρονο...Βασικα οχι κ τοοοοσο ευκολο αλλα αν δεν εχεις πχ να καθαριζεις σπιτι...ε ναι!Μπορεις να ασχολεισαι με την εμφανιση...Αν δεν εχεις κ το μαμμυ βεβαια!Γτ αν εχεις μαμμυ,βγαζεις φρυδι μονο οταν μακρυνουν τοοοοοοσο που δε μπορεις πια να δεις την οθονη! :lol::lol::lol:

Παναγιωτακι ουτε εμενα μ'αρεσουν αυτες οι τσαντες :oops: Αλλα αφου νομιζεις οτι θα σε βολευει...

Αργυ πες αληθεια...δε γελασες καθολου(απο μεσα σου) οταν σου ειπε πως επεσε ο αντρας σου??? :oops::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι ρε δεν γέλασα :!::!:

για αυτό που ρωτάς:

1. λογικό είναι να λερώνεται πού και πού αφού πρόσφατα απελευθερώθηκε από την πάνα.....αυτό συμβαίνει και σε μεγαλύτερα παιδάκια, μην ανησυχείς ;)

2. δεν ξέρω :lol::lol::lol: αλλά φαντάζομαι ότι είναι εκνευριστικό :? εγώ μάλλον θα της έλεγα "πρώτα το ένα και μετά το άλλο αλλιώς κανέναν" τελειώς δημοκρατικά!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ρώτα και την Τόνια και την Γωγώ :P

σε κάθε τομέα υπάρχουν οι εργατικοί αλλά και οι τεμπέληδες....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνιααααααα :evil::evil::evil::evil::evil::evil: από την τάξη με τα άγια παιδάκια ξέχασες την Ιωάννα μου.... :evil::evil::evil::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ καλε πως το ξεχασα αυτο το κορμι αληθεια;;;;;;;;;!!!!!!!!!!! κι ελεγα οτι καποιο αγιοπαιδο ξεχναω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γωγω κι εγω συμφωνω με τη Σισσιω,αλλα επειδη ξερω με ποιο τροπο το εννοεις συμφωνω οτι γι αυτους που λες καλα τους κανουν και να σφιξουν λιγο οι κωλοι!!!!! κι εγω δημοσιος υπαλληλος ειμαι και δυστυχως καιγομαι κι εγω μαζι με τα "ξερα",αλλα ειναι μερικοι οχι απλως αχρηστοι...ελεινοι!!!!!! :twisted::twisted::twisted: και φυσικα και ολοι αυτη της βουλης που σιγουρα τους εχεις κι εσυ στη λιστα με το πεθερο σου!!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Γευμα αντικαθιστας βρε οταν εχει φαει μια ποσοτητα που θεωρεις οτι ειναι αρκετη για να χορτασει..ποση φρουτοκρεμα πχ εκανες στην Ιω;;; πχ 1 αχλαδι που λες κι 1 μηλο οχι μεγαλο νομιζω οτι ειναι αρκετο για ολοκληρο γευμα! ;) εγω της βαζω 1 αχλαδι μισο μηλο μιση μπανανα και λιγο αβοκαντο και καμια φορα δε τη τρωει και ολη...κι εννοειται πρωτα φαι και μετα θηλασμος..

Αργυ ετσι ελεγε η Μερκελ;;;;καλα λεει...γι αυτο μας πηδαει κι αυτη..σου λεει αφου οι Ελληνες ειναι τοσο χαιβανια και δεχονται ολα αυτα απο το μαλακα που εξελεξαν για πρωθυπουργο να τους πηδηξω κι εγω!!!! :?:twisted::twisted::twisted: και η πολιτικη που εχουν με τους μεταναστες ειναι πολυ σωστη γιατι ναι μεν παλι θα υπαρξουν παραβατικα στοιχεια,αλλα πολυ λιγοτερα!

Νατασουλα 7ωρο σε πρωτακια και τοσο δυσκολα βιβλια;;;;;; :o:o:o θα τα τρελανουν τα καημενα... :(:(:(:(

Παιδια εγω σιδερο δεν αφηνω τη γυναικα να μου κανει...δε ξερω ειμαι λιγο σαικο με τα ρουχα και δε θελω να τα αγγιζει κανεις αλλος... :?

Λοιπον ο Αλεξ καλα τα πηγε για πρωτη μερα...βεβαια κλαμενο τον αφησα,κλαμενο τον βρηκα,αλλα μου ειπε η δασκαλα του οτι δεν εκλαιγε ολη την ωρα και γενικα ηταν καλα για πρωτη μερα!

Εν τω μεταξυ οταν τον πηρα τον ρωτησα πως περασε και μου λεει "καλα πελασα"!!!!! :shock::shock::lol::lol: α κι οτι εφαγε γαλα με μπισκοτα!ξανα :shock::shock: δε περιμενα ουτε στο τραπεζι να κατσει! :?

Α Αναστασι αυτο που με ρωτησες για τη παρουσια μας στο παιδικο...αν καθομαστε μαζι τους στη ταξη θα μας συνδεσουν με το χωρο και θα νομιζουν οτι θα καθομαστε κι εμεις εκει..οποτε οταν θα ερθει η στιγμη να φυγουμε θα εχουμε μεγαλυτερα δραματα!!! :roll: επισης για σκεψου 25 παιδακια με 25 μαμαδες μεσα σε μια ταξη σαν το υπνοδωματιο σου(φανταζομαι ειναι λιγο μεγαλο ε;;; :P )

Αφρο εχεις κανει πολυ καλη δουλεια με το Μανωλακη!!! ;)

Επισης βλαμενα,μη ξανακουσω θελω να πω αυτο για το παιδι μου ή εκεινο για το γειτονα αλλα ντρεπομαι γιατι θα σας χαστουκισω διαδικτυακα!!!!!! :lol::lol::lol::lol: μα ειναι δυνατον;;;;; οτι γουσταρουμε θα λεμε και σε οποιον δεν αρεσει το κουβαδακι του και σ'αλλη παραλια!!!αρκει φυσικα να μη προσβαλουμε η μια την αλλη εννοιεται! ;)

Ιουλια και Φρανι αντε να μας πειτε κι εσεις τα νεα σας!!!! :D

2 ωρες το γραφω το ριμαδι και ξεχασα τι αλλο γραψατε....να κατι ειπε το Μιτσακι που μου αρεσε αλλα αδυνατω να θυμηθω απο τη πεινα!!!! :lol::lol: Σε φιλω ομως γλυκο μας Μιτσακι!!!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας αφήνω έφτασε η ώρα του μαρτυρίου :arrow: του φαγητού δλδ!!! :?

έριξε ο Λ. στο πάτωμα ακτιμελ και τα πήρα πολύ άσχημα, φώναξα και το παιδί με κοιτούσα με μάτια όλο απορία!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: .....ε μα 4 άτομα και δεν μπορούμε να κρατήσουμε ένα σπίτι καθαρό για λίγο? :?::?::?::?::?: έλεος !!!!

Τόνια αύριο δεν θα κλαίει ο Άλεξ θα δεις, νομίζω ότι είναι παιδί που προσαρμόζεται εύκολα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ εγω θα γελουσα!!!! :P:P Εδω το καλοκαιρι κρατιυσε ο Α την Α αγκαλια κ πηγαιναμε στην παραλια...Σκονταψε σε ενα σανιδι που ηταν μεσα στην αμμο και αφου ειδα πως το μωρο ηταν ορθιο και δεν ειχε καταλαβει κ πολλα γυρισα απο την αλλη κ γελουσα με ευχαριστηση! :lol::lol::oops:

Ρε συ της το λεω αυτο με τα μεμε."ή αυτο ή καθολου" μου λεει εντατσι μαμα κ μετα απο 2 λεπτα παλι τα ιδια... :?

Τονια το δωματιο μου δεν ειναι καθολου μεγαλο!Βλεπεις η πεθερα μου θεωρουσε σημαντικοτερο να εχει ενα χωλ(οσο ενα κανονικοτατο δωματιο) + αλλο ενα τεραστιο "κενο"τετραγωνο μεταβατικο σαλονιου-χωλ-τραπεζαριας και που δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε καθολου...Παρα να ειχε μεγαλα δωματια ή μια αποθηκουλα ή 2ο wc...!140μ εχουμε πολλους κενους αχρηστους χωρους και οτι ενα σπιτι 80μ!

Για τα παιδακια εχεις δικιο .λαθος τα ειχα στο μυαλο μου.

Κ εγω δε θελω να μου σιδερωνει κανενας,απο παραξενια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...