Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

Γειά σας!

Δε γράψατε πολλά βλέπω!

Εγώ ξάπλωσα λίγο το απόγευμα και πρέπει να κοιμήθηκα κανένα εικοσάλεπτο-μισάωρο, πράγμα εξαιρετικά σπάνιο για μένα. Νύσταζα φοβερά, γιατί ξύπνησα νωρίς για να πάω γιατρό και ήμουν πάρα πολύ κουρασμένη από την προηγούμενη μέρα στο σχολείο.

Μετά έκανα λίγο συμμάζεμα.

Χριστίνα, μήπως τον πειράζει το γάλα τον μικρό; Το θηλασμό τον έκοψες τελείως; Δυστυχώς τα παιδιά πιο πολύ γκρίνια είναι, παρά γέλια και χαρές... :(

Αγγελική, εγώ στη θέση σου θα έκοβα τις δουλειές για να ξεκουράζομαι και να μη χρειάζεται να κόψω το αλάτι! Ευτυχώς δεν έχω πρηστεί ακόμα. Μόνο ένα βράδι πρήστηκε ανεπαίσθητα το αριστερό μου πόδι χαμηλά, αλλά μιλάμε το κοιτούσα μισή ώρα για να καταλάβω ότι είχε πρηστεί, και μέχρι την επομένη είχε ξεπρηστεί.

Αναστασία, γιατί τρως συνέχεια κοτόπουλο; Άλλο κρέας δε γίνεται; Αφού ζάχαρο έχεις, όχι χοληστερίνη! :P

Νάσια, χτες βράδι ήμουν πάρα πολύ κουρασμένη, γύρισα σπίτι δέκα και μισή, και πραγματικά θα έπεφτα κάτω. Του είπα να μου κάνει τοστ γιατί θα έκανε και για τον εαυτό του. Έτσι κι αλλιώς μου φτιάχνει. Νομίζω είναι δίκαιο, όταν γυρνάω απ' το σχολείο το βράδι, κουρασμένη, εκνευρισμένη και κυρίως ΕΓΚΥΟΣ να κάνει κάποια πράγματα για να με ξεκουράσει και να με βοηθήσει. Στο αυτοκίνητο με έπαιρνε τηλέφωνο συνέχεια και μου έστελνε μηνύματα για να πω στον βοηθό διευθυντή να με πάει μέχρι το σπίτι του. Εγώ δεν μπορούσα να του εξηγήσω, γιατί δεν ήθελα να καταλάβουν οι άλλοι τι λέγαμε και σχολιάζουν, έτσι έπρεπε με κάποιο τρόπο να τον πείσω να έρθει στο σημείο του ραντεβού με το σκεπτικό να του εξηγήσω στο αμάξι.

Καλά, εσύ γιατί δεν έφαγες τούρτα; Άμα δε σου φέρανε, έπρεπε να πας να πάρεις!!!!!! Εγώ σπάνια τρώω τούρτα γενεθλίων, συνήθως βάζω αλμυρά και μετά πάει ο άντρας μου και βάζει ένα πιατάκι γλυκά και το μοιραζόμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω γιατί με ξεχάσανε και δεν μου φέρανε τούρτα......και την λιμπιζόμουν την συγκεκριμένη τούρτα γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια.....Δεν είμαι πολύ φίλος με τα γλυκά αλλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη τα έχω τσακίσει!!!!!!!!!!!!! Ευτυχώς που δεν έχω θέμα με το ζάχαρο τελικά γιατί πραγματικά θα δεινοπαθούσα αυτούς τους 9 μήνες.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτισια!!!

λοιπον καταρχας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον για τον μικρο.. το νυχακι του καλυτερα ειναι, μεχρι το μεσημερι ο αναστασης περπατουσε στις φτερνες (πολυ γελιο ειχε) κ οσο περπατουσε ολο μου ελεγε ενταξει ειμαι μαμα ενταξει ειμαι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

το βραδακι που του αλλαξα το χανζαπλαστ ηταν πολυ σιχαμενο... ελπιζω μεσα σε καμια 10ρια μερες να εχει θρεψει, δε μπορω..

σημερα εκατσε με τον τολη κ κολλησε τα αυτοκολλητα στο δωματιο του, εβαλε αστερακια στον τοιχο, παιξαμε, γενικα ηταν πολυ καλος!!

εβαλα στην κοιλια μου ενα μουσικο παιχνιδακι να ακουσει ο μπεμπης..

καλε ηταν τελειος!!! μετακινουσα το παιχνιδακι κ πηγαινε δεξια αριστερα αναλογα με τη μουσικη!!!

ειχε πολυ πλακα η κοιλια μου!! δοκιμαστε το κ εσεις!! ηταν τελειο!!!

μιριαμ ζοριζεται πολυ να βρει δουλεια.. ολοι του λενε οτι εχει παρα πολλα προσοντα κ οτι δυστυχως δεν τους κανει.. κ η προυπηρεσια του ειναι πολυ καλη κ οι περισσοτεροι δισταζουν κ για αυτο το λογο, οτι θα διεκδικει πολλα κ χρηματικα κλπ κλπ μαλακιες..

μαρακι μου ναι κατατρομαξε το καημενο.. αλλα νομιζω εφταιγα εγω που δε μπορεσα να κρατησω την ψυχραιμια μου χτες, ειλικρινα δεν το εχω ξαναπαθει

γκερλ ευχαριστω για τα περαστικα!! τι κανει η κοιλιτσα??

πω πω βανεσσακι ελεος! σε διαβαζα κ νευριαζα!

αγγελικουλα μου το καημενο εκλαιγε κ προσπαθουσε να μου πει οτι ειναι καλα για να σταματησω να κλαιω εγω!!!!! :lol::lol::lol::lol: τοσο βουρλο μανα εχει!!!!!!

αντι να τον παρηγορησω εγω με παρηγορουσε αυτος!! :lol::lol::lol:

αχ δε σε προλαβαινω ονλαιν...

πω πω πολυ ζορι ρεσυ με το αλατι!!!!!!!

νια σου κανουν νουμερα τα μικρα σου? υπομονη...

μικι τι επαθες κοριτσακι μου???? σε πεθυμησαμε!ελπιζω ολα καλα να ιεναι

αννα μαρια μια χαρα που ειναι οικογενειακος φιλος ο γιατρος σου!!

επισης θα προτεινα να του εκανες δωρο μια εικονα με τους αγιους αναργυρους? αυτοι δεν ειναι οι προστατες των ιατρων?

καλα εκανες κ πηρες αδεια!! :D

μαντι εννοειται οτι θα τη ριξει κ χωρις γλυκολογα!!!!! τετοιον κουκλο που θα βγαλω!! :lol::lol::lol::lol: ακομα σε ταλαιπωρει μωρε ο λαιμος??? αντε περαστικα1

νασια αχχχχχχ κ εγω θα ηθελα ενα κομματι τουρτα τωρα!!! μα εινια δυνατον να σε ξεχασουν??? εισαι κ με την κοιλια τουρλα!!

οχι το νυχακι δε μαυρισε, ο γιατρος που τον πηγαμε χτες ειπε οτι ΜΑΛΛΟΝ δε θα πεσει..

απλα ειναι καπως, εχει φυγει ολοκληρο κομματακι απο τη βαση του νυχιου..

πωπω πολυ ζορι ρεσυ τραβας με τη μικρη... κ εμενα ετσι ηταν απο οταν γεννηθηκε, εχει κανα 2 μηνες που ηρεμησε καπως κ τον κανουμε ζαφτι

τιτινακι ακομα κανει εμετους?? απο το γαλα θα ειναι, ο παιδιατρος τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Λένα, πολύ ανατριχιαστικό πρέπει να είναι αυτό με το νύχι...

Καλή η ιδέα σου για τους αγίους Αναργύρους. Μήπως οι γυναικολόγοι έχουν κάποιο ειδικό άγιο; Γιατί οι οδοντίατροι έχουν, αλλά δε θυμάμαι ποιος είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ο άγιος Αντίπας είναι των οδοντιάτρων. Το βρήκα τώρα. Αλλά για τους γυναικολόγους δε βρήκα κάτι. Οι άγιοι Ανάργυροι πάντως είναι πολύ καλή ιδέα, μια που μαζί μας είναι ανάργυρος!!!

Ξάδελφός μου είναι ο γυναικολόγος, όχι οικογενειακός φίλος. Δεύτερος ξάδελφος για την ακρίβεια αλλά με περνάει σχεδόν τριάντα χρόνια, κι εγώ τον γνώρισα πιο πολύ ως γιατρό και λιγότερο ως συγγενή, οπότε δεν έχω πρόβλημα με ντροπές και τέτοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα μπερδευτηκα!! ακομα καλυτερα τοτε που ειναι κ συγγενης!!!

α εχουν ξεχωριστο αγιο οι οδοντιατροι?

νομιζα οτι ολοι οι γιατροι εχουν τον ιδιο, τους αγ. αναργυρους

γιατι εικονες με το ονομα τους λιγο πολυ ολοι εχουν, σου ερχεται ευκολα στο μυαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, το θυμόμουν για τον προστάτη άγιο των οδοντιάτρων, επειδή όταν είχα βγάλει τους φρονιμίτες μου είχα πάει σε ένα γναθοχειρουργό πάρα πολύ της Εκκλησίας, εκείνες τις μέρες ήταν η γιορτή του αγίου Αντίπα και μας έλεγε ότι είχαν κάνει αγρυπνία.

Η έκτακτη εισφορά τι είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι ενα ραβασακι απο την εφορια κ ειναι κατι σανεπιδομα αλληλεγγυης

για ανεργους κλπ κλπ

ειναι ενα ποσοστο επι του εισοδηματος σου

το εβαλε ο γιωργακης επειδη δε μαζεψαν πολλα λεφτα με τις φορολογικες δηλωσεις, επειδη ολοι μαζευαν αποδειξεις :lol:

εσυ μην ανησυχεις, δεν εχετε τετοια εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΛΟΓΩ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ ΔΕΝ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΑΜΩΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΑΠΛΑ Κ ΝΑ ΜΙΝ ΒΓΑΙΝΩ ΒΟΛΤΕΣ ΚΛΠ. :x:x:x ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΣΑΝΤΑΛΙΑ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ.ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 2 ΔΩΡΑ ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ Κ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΓΕΜΙΣΤΑ Κ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΑΥΡΙΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΕΥΤΗΧΩΣ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΛΛΕΝΕΙΣ.......ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΧΑ ΚΟΣΜΟ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΦΙΛΟΥΣ ΚΛΠ.ΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΜΑΛΩΝΕΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΩ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΖΗΤΟΥΣΑ ΤΟΥΡΤΑ.Η ΜΙΚΡΗ ΖΩΗΡΗ Ε?Κ ΤΙΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΤΙΝ ΘΕΛΩ ΖΩΗΡΗ :lol:

:lol::lol: ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΗ ΜΕΤΑ ΗΡΕΜΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Κ ΜΕΤΑ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΖΩΗΡΟΣ Ε?Κ ΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΤΙ ΚΑΝΕΙ.

ΛΕΝΑΚΙ Ο ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ....ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΑ!!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ?\

ΜΑΡΙΑ 12 ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ Κ ΑΡΓΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΛΝΧΤ Κ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου!!!κοιμαστε ακομα ολες ε????

εγ ευτυχως ηρεμησα απο χτες με την ακατανομαστη, ο αντρας μου ηταν ολη μερα σαν τη βρεγμενη γατα και μου ζητουσε συγνμη, μου ελεγε οτι θα το αλλαξει αυτο,αλλα καθε φορα τα ιδια.ειναι τρομακτικη η ψυχολογικη πιεση που του ασκει αυτο το ξυλο το απελεκητο!!!ετσι τον μεγαλωσε .με τυψεις και ενοχες αν δεν εκανε παντα αυτο που ηθελε η μανουλα!!!αλλα ειπαμε τοτε ηταν παιδακι!!!τωρα που εχει οικογενεια επρεπε να τους τα ξεκοψει ολα.μεχρι και σε ψυχολογο πηγε γι αυτο το θεμα βρε κοριτσια ,αλλα μια τρυπα στο νερο εκανε.και αυτη σοβαρη επιστημονας.αντι να τον βοηθησει να κοψει τον ομφαλιο λωρο,δουλευε προς την κατευθυνση πως θα πεισουν εμενα να συμπαθησω τη μεγαιρα τη μανα του.και αυτο το καταλαβα απο ενα μειλ που μου εστειλε η ψυχολογος .για τα μπαζα κι αυτη!!!

λενακι,περαστικα στο μικρουλι σου!!!κι εγω στεναχωριεμαι πολυ οταν βλεπω μικρουλια να χτυπανε!!!ποσο μαλλον οταν ειναι το παιδακι σου!!!

αναστασια μου, παρε βρε κοριτσακι και μια δευτερη γνωμη απο εναν αλλο γιατρο.δε μου φαινεται και πολυ ενταξει αυτος!!!

αννα μαρια, τελικα ποτε θα παρεις την αδεια???απορ πως αντεχεις τετοια περιστατικα καθε μερα!!!εγω με τα νευρα που εχω σ αυτη τη φαση, θα σκοτωνα ανθρωπο!!!

νασιουλα, ακου εκει να μη φας τουρτα...μα καλα δε ντραπηκαν να μη δωσουν ενα κομματι σε εγκυο??/εγω θα ζητουσα απο μονη μου!!!

μυριαμ, αγγελικουλα, εχετε ψοφησει κι εσεις στις δουλειες ε???κι εγω μια απο τα ιδια.τωρα εχω φαει κολλα με τη διακοσμηση του δωματιου της μικρης.εχω ενα ταλεντακι σ΄αυτο το θεμα!!!αν δεν ημουν καθηγητρια, με αυτο θα ηθελα να ασχοληθω.

τι μαγειρευετε σημερα???απο κιλα πως παμε??/εκτος απο την αναστασια βεβαια που ειναι μοντελο...εγω φοβαμαι πλεον να ανεβω.καθε φορα που το επιχειρω τρομαζω απο το αποτελεσμα ....μετα ομως θα γινουμε παλι μοντελακια!!!!

α, τι τρωτε σημερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοφιλεναδες μου!τι κανετε?

Εγω ξυπνησα, εκανα τις δουλιτσες μου, εβαλα κι ενα πλυντηριο και τωρα αραξα στον καναπε!

Νασια φιλεναδα μου, η μικρη σου ειναι ολα τα λεφτα!πολυ θα ηθελα να ειμαι απο καμια μερια να την βλεπω!

Οσο για την τουρτα, επρεπε να πας να παρεις!μιση ντροπη δικη τους(που δεν σε σερβηραν) και μιση δικη σου(που σερβιρεσαι μονη σου)..πριν κατι μηνες ειχε γενεθλια η πεθερα μου και καλεσε η κουνιαδα κανα 20αρια ατομα να της κανει παρτυ εκπληξη (μη χ€σw) .ειχαν παρει μια ωραια σοκολατινα και ειχαν φερει και κατι αλλα γλυκα..κλασικα σερβιρε τουρτα η κουνιαδα μου(πρωτη νοικοκυρα βλεπεις) , ο αντρας μου ειδε οτι δεν του ειχε βαλει ακομα και φωναξε μεταξυ αστειου και σοβαρου..θελω κι εγω τουρτα αλλα η αγαπητη του αδερφη εκανε πως δεν ακουσε!αποτελεσμα, τελειωσε η τουρτα και δεν εμεινε για εμενα και τον αντρα μου..νευριασα επειδη μας αφησε τελευταιους, σηκωνομαι και καλα να παω να βαλω μονη μου η εγκυος και ρωταω η τουρτα που ειναι καλε?θελει κι η εγκυος λιγη τουρτα αλλα δεν μας εβαλαν....ε λοιπον, γυρησαν 20ατομα και καρφωσαν τα βλεμματα πανω της!οχι θα το αφηνα ετσι!

Βανεσσακι, κι εμενα ετσι τον μεγαλωσε η πεθερα μου τον δικο μου, να τα δινει ολα για την οικογενεια του(αυτους) μου εκανε κι εμενα στην αρχη τετοιες μαλακιες αλλα περασα στην αντεπιθεση..θελει στρατιγικη..μια φορα πονηρη η πεθερα, δεκα εσυ!παιξε τους λιγο..αν θες να σου πω πολλους τροπους..τα περασα απο πρωτο χερι..

Λενα μου, τα τελευταια βραδυα κοιμαμαι νωρις, γι αυτο δεν με πετυχαινεις..η πλακα ειναι οτι ουτε στο fb μπορω να σε βρω γιατι μπαινω απι ipad και δεν μου δειχνει ποιοι ειναι μεσα..ειναι καλυτερα ο αναστασης?

Αναστασια, πρεπει να πας να σε δει αλλος διαβητολογος!δεν παει αλλο αυτη η κατασταση..πρεπει να υπαρχει κι αλλη λυση..

Μυριαμακι, μην κανεις δουλιτσες σημερα,ξεκουρασου και το βραδακι πηγαινετε καμια βολτουλα..

Τι αλλο γραψατε δεν θυμαμαι τωρα..

Σημερα λεω να κανω κοτοπουλο με αρακα..αλλα βαριεμαι ρε γμτ..πρεπει να παω να παρω κοτοπουλο και δεν εχω καμια ορεξη να οδηγησω σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, εχει δοκιμασει καμια μανουλα τις libero για νεογεννητα? δεν βρισκω pampers και δεν ξερω τι να παρω..

Για πειτε..

Αντε ξυπνηστε υπναρουδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αγγελικουλα!!!φαινεται οι υπολοιπες το καψαν χτες και κοιμουνται ακομη!!!

εννοειται πως θελω να μου πεις γιατι εχω φτασει στα ορια μου και δε ξερω τι να κανω!!!και επιπλεον δεν ειμαι το στυλακι της κατινας να πεσω στο επιπεδο τους και να αρχισω να τσακωνομαι.προτιμο να μενω σε αποσταση και να τους γραφω κανονικοτατα.αυτοι ομως αυτο θελουν.να βλεπουν μονο το γιοκα τους.και αυτος μολις σφυριξουν τρεχει!!!

εσυ πως εισαι κοριτσακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΗΡΘΑΝ Η ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΦΥΓΑΝΕ Κ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΜΕΣΑ.

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙ Κ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΩΡΟΥΔΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ.ΥΠΟΜΟΝΗ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ Η ΛΙΜΠΕΡΟ ΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΟΠΩΣ Κ Η ΝΑΝΥΣ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, ηρθα κι εγω.

Σιδερωνα η ερμη η γυναικα γι αυτο δεν μπηκα το πρωι.Μαζεψα και λιγο τα ασυμμάζευτα γιατι περιμενω να ερθει μια φιλη για καφε και ισως κατσει και για φαγητο.Αν δεν ερθει εχω φυγει βολταααααα!!!

Κοριτσια το σκεφτομαι να παω και σε αλλο διαβητολογο αλλα το θεμα ειναι φτου και απο την αρχη.Να σας πω την αληθεια εχω μεινει λιγο καθησυχαστική απο τα λεγομενα του γυναικολογου οτι μια χαρα κανονικο μωρο θα βγαλω δεν θα ειναι μακροσωμικο!!Τον διαβητολογο αν τον ρωτησεις και 2 κιλα να βγει δεν τον πειραζει :evil:

Αγγελικη καλα την εκανες την σκ......α, τα ηθελε ο πισινουλης της.Πρωτα εγκυο σερβιρουν και μετα ολους τους αλλους!!

Βανεσσακι για γελια ειναι η υποθεση, διασκεδασε το.Εγω θα πηγαινα να τους τις σπασω, να με βλεπουν συνεχεια μπροστα τους και θα τους εκανα και "ΜΠΟΥΥΥΥΥ" :lol::lol:

Ψαρακι σημερα με ρυζακι λεω......κινεζος καταντησα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου αγαπημένες,

καλορίζικο το νέο μας ποστάκι και από ότι βλέπω θα έχουμε και πολλά ευχάριστα!!!!

Έρχονται γεννητούρια κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τιτινάκι ταλαιπωρείται το μπουμπουκάκι σου;έχω ακούσω και από άλλα μωράκια, αυτοί

οι κολικοί τα βασανίζουν αφάνταστα!!Υπομονή και θα περάσουν όλα μικρή μου!!!

Αναστασάκο μια χαρά η φραουλίτσα σας, ολόκληρη κοπέλα!!Μήπως πρέπει να δεις και

ένα δεύτερο διαβητολόγο....γιατί πολύ σε έχει τρελάνει αυτός ο κύριος....

Άννα Μαρία μου ο Αντρέας μια χαρούλα, φτου φτου!!Καλά έκανες και πήρες αδειούλα

και αν χρειαστείς να πάρεις και άλλη!!

Βανεσσάκι τι κομμάτι είναι η πεθερούλα και η κουνιάδα;Τι να πω δεν ξέρω..Λυσσάνε όλες

να κάνουν αγόρια και μετά τα κάνουν σαν τα μούτρα τους και χειρότερα...Άντε τώρα γιατί

μου'ρχεται τρέλα!!

MaDi, Μαράκι12 μα εο καλό να δείτε τα ζουζουνάκια σας αύριο και βέβαια περιμένουμε

νεάκια!!!

Νασιούλα ε όχι και να μη φας τούρτα έγκυος γυναίκα, δεν το δέχομαι με τίποτα!!

Muriamaki καλά κάνεις και ξεκουράζεσαι φιλενάδα, χαλάρωσε λίγο τώρα

γιατί έχεις και τα κοινωνικά σου διάβασα....

Αγγελικούλα μου καλημέρα τι κάνεις;ο γαμπρούλης μας;σας φιλούμε και τους δύο!!!!!

Σας αφήνω για λίγο πάμε μέχρι την πεθερά να πάρουμε κάτι αυγά και κάτι φρούτα

(έχει κηπάκι).Μπορείτε να διασκεδάσετε όσο θέλετε μαζί μου, σας επιτρέπω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε??????πως ειστε??????????

εγω πριν καμια μιαμιση ωριτσα ξυπνησα κ τωρα καθομαι εδω στον καναπε γιατι ποναω!!!!

ευτυχως ο αντρας μου με αφησενα κοιμηθω λιγο παραπανω κ σηκωθηκε αυτος το πρωι 8 παρα με τα παιδια!!!!!!!!

αχ βρε κοριτσια εκτος του οτι εχω πολυ συχνα πλεον πονους περιοδου,ποναναε κ τα κοκαλα μου!!!!πονανε μπροστα ο θωρακας μου κ η πλατη μου!!!!πω πω πω αντε να περασει ο καιρος....

εχω αρχισει κ λεω στον μπεμπη μου να βγει οσο πιο σηντομα μπορει απο την τεταρτη κ μετα!!!!!!χαχα

χθες τελικα πηγαμε βολτιτσα με τα παιδιακια μας (στην αρχη τα πηγε ο αντρας μου κ μετα με πηγε κ εμενα ο πατερας μου ) , εδω κοντα σε μια πλατεια οπου ειχαν παρτυ για παιδακια κ ειαν κλοουν , ξυλοποδαρους πολλα αλλα .... κ ηταν ολα δωρεαν!!!!!

πεξανε κ τα δυο ,το καταευχαριστηθηκαν τα λουλουδακια μου!!!!!!!!!

αννα μαρια μου στην τσιτα ο αντρας σου ε?????αντε βρε παιδι μου παρε την αδεια σου να ξεκουραστεις λιγο , να μην ταλαιπωρεισε αλλο!!!

νασια μου ντουρασελ το μαρακι ε????πω πω!!!!!μα καλα κ αυτοι ξεχασααν να σου δωσουνε να φας λιγη τουρτα??? ελεος!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

καλα οσο για την κουνιαδα μου το επαιζε καλη οπως παντα!!!διπροσωπη παιδι μου (της το εχω πει αλλωστε)!!!!!!

αγγελικουλα μου πως εισαι καλη μου???????εκανες τις δουλιτσες σου κ τωρα καθεσαι??πολυ καλα κανεις!!!!!εκανες κ χθες κ το μποτε σου μια χαρα, σουπερ!!!!!!

κ εμενα αυτες οι επισκεψεις ειναιαπ'τις καλυτερες μου!!!Χαχα!!!

μυριαμακι μου πως εισαι???πονας ακομα κοριτσι μου?????κατσε λιγο τωρα λιγες μερουλες οπως σου ειπε ο γιατρος σου, κ μετα κανεις αυτα που θελεις!!!!!!φιλακια στην κοιλιτσα!!!!!!!!!!

βανεσακι μου η πεθαρουλα σου μιλαμε αλλο πραγμα... :twisted::twisted::twisted::twisted:

καλημερα αναστασια μου!!!!!!δουλιτσες κ εσυ ε????η φραουλιτσα τι κανει????

τεντυ μου τι κανεις????? η μικρουλα σου????? αντεαντε ποιος τη χαρη σου κ κηπακι η πεθερουλα!!!φρεσκα φρεσκα, οχι οπως το παπλωμα!!!!!!!χιχιχιχιχιχιχι :lol::lol::lol::lol::lol:

αχ δεν θυμαμαι κατι αλλο εγκυουλιτσες μου!!!!!!!!

πολλα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσδες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασσκι, σιδερωμα,ε?εχω κι εγω ρουχαλακια για σιδερωμα αλλα θα περιμενω να τελειωσει και το δευτερο πλυντηριο, να στεγνωσουν κι εκεινα και να τα κανω ολα μια και καλη..

Μυριαμακι, παλι επισκεψεις?τουλαχιστον ελπιζω να μην ειναι απαιτητικοι..φανταζομαι τι θα γινει οταν γεννησεις ..θα ερθει ολη η θεσσαλονικη σπιτι σου!

Βανεσσακι, υπαρχουν πολλες τεχνικες!σε ολες ομως πρεπει να το παιζεις καλη..θελει λιγη υπομονη..πρεπει ο ιδιος ο αντρας σου να καταλαβει..και δεν παιζει να γινει με ψυχολογους κτλ..

Δωρα μου, καλα ειμαστε..το κοριτσακι μας τι κανει?τα αυγα που θα σου δωσει η πεθερα σου ποιας χρονιας ειναι?αυτου του αιωνα η του προηγουμενου?χιχιχι..

Ηλιαννα μου, τεταρτη μπαινεις τον μηνα σου?εχω κι εγω κατι πονακια αλλα πιο πολυ με πεθαινει η μεση μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου καλα ειναι η φραουλιτσα, καθε πρωι με ξυπναει με τις κλωτσιες και τις μπουνιες της τελειο συναισθημα, γελαω μεσα στον υπνο μου.Χθες το βραδυ με αγκαλιασε και ο αντρας μου και του εριξε μια περιποιημενη... :lol::lol:

Ηλιανακι πως εισαι κοριτσι μου?Μια χαρα ο αντρουλης καλα εκανε και σε αφησε να κοιμηθεις!!!

Μιριαμ πανε για καφεδακι να ξεκουραστεις, μονο εξω απο το σπιτι ησυχαζεις εσυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αγγεκικουλα μου την τεταρτη επιτελους μπαινω στον μηνα μου!!!!!!!!!!

ασε εχουμε που εχουμε αυτα τα πονακια εχουμε να μας πονανε κ τα κοκαλα!!!!!!!!!

πω πω κ εγω δυο πλυντηρια θελω να βαλω πιο μετα....!!

αναστασια μου καλαουτσικα ειμαι κοπελα μου, τωρα δεν ξερω αλλα με εχει πιασει κατι στο στομαχι κ ταση για εμετο.... ουφφφφφφφφφφφ.....!!!!!

χαχα η μικρουλα του την εριξε του μπαμπακα της την αδεσποτη ε?????χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα θα κανω το προηγουμενο διαιτολογιο κι ετσι κι εχω χαμηλο σαχαρο οπως πρεπει θα τον γραψω εκει που ξερει και θα κανω αυτο,απλα αν δω πως χανω θα βαζω λιγο παραπανω ποσοτητα!Για γραμ. δηλαδη αλλα τουλαχιστον θα ειμαι οκ!Μεχρι στιγμης ζαχαρη καθολου, αντεχω, το παλευω αλλα η τουρτα την ημερα της γεννας δεν την γλιτωνει!! =p~

Με πηρε τηλ η πεθερα και ειπε θα μαγειρεψει....αν θελω να στειλει φαγητο για τον αντρα μου γιατι ξερει πως εγω δεν τρωω....τι αλλαγη ειναι αυτη χμμμ :-? να ανησυχήσω λετε?Εχω ενα μηνα παιδευομαι να κανω 2 φαγητα και τωρα ξαφνικα θυμηθηκε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου, δουλειες βλεπω κανετε ολες ε?

το μονο πραγμα που εχω κοψει εδω και 3 μερες.. δεν αντεχω να κανω τιποτα, κυριολεκτικα ομως.

ολη την μερα καθομαι, να παω μια βολτα θελω αλλα ξερω πως το περπατημα δεν θα το αντεξω καθολου..

και τα πρωινα που εχει σχολιο ο μεγαλος πρεπει να ντυνω και την μικρη και να την περνω μαζι μου για να

τον παω στο σχολειο μου γιατι ο αντρας μου φευγει απο τις 7 :?:?

μεσα στην βδομαδα θα ρθει να μεινει μαζι μας και η μαμα μου, τριτιη εχω γιατρο..ειναι και τριτη γεννα μου χει πει θα ερθει αρκετα γρηγορααα!αντε να δουμε..

φιλακια σε ολα τα κοριτσιααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααα κοριτσάκια!!!!!!!!!

Αγγελικούλα και εμένα αυτό το πρήξιμο θέλω να φύγει, το πιο πολύ είναι στα δάκτυλα και στις γάμπες, γενικότερα δεν έχω πρήξιμο. Πού θα πάει θα ξεφουσκώσουμε!!!!

Επιστήμη μου ήρθε και η σειρά σου!!!!! Άντε με το καλό αύριο και με ένα υγιέστατο μωρό!!!!! Θα περιμένω νέα σου!

Νάσια μου θηριάκι η μικρή σου!!!!!! Καλά κάνει, έχει ζωντάνια το παιδί, αλλά καταλαβαίνω και τι κούραση θα τραβάτε!!! Έρχεται και η σειρά μας!

Λενάκι μικρό το κακό, ευτυχώςςς φτιάχνει σιγά σιγά το νυχάκι του! Και εγώ έχω δοκιμάσει και του βάζω μουσική στην κοιλιά, παιχνίδια, παραμύθια και του αρέσουν!!!

Muriam πώς τα πας κοριτσάκι μου με τις συσπάσεις;;; Βαρέθηκες και το μέσα ε;; Τι να κάνεις;υπομονή!!!

Βανεσάκι μου καλημέρα!!!! Τι κάνεις κοριτσάκι μου! Εγώ έχω πάρει 13 κιλά…τι να κάνω;;;;και γενικά δεν έτρωγα, πρόσεχα και μου έκοψε ότι έχει σχέση με αλάτι προς το τέλος βέβαια, γιατί αν γινόταν από νωρίς από τη μια θα ήμουν μοντέλο από την άλλη θα είχα νεύρααααααααααα!!!!!!!!

Δωράκι τι κάνει το μωράκι;;;;;;;; αύριο θα σας πω τα νέα από τον γιατρό!!!!!! Σε φιλώωωω

Ηλιάννα άντε μπαίνεις και εσύ στο μήνα σου ε;;; με το καλό!!!!!!!

Αναστασία μου τι ωραίο συναίσθημα να μας ξυπνάνε τα μικρά μας με κλωτσιές;;;; Και εμείς ετσι ξυπνάμε το πρωί και πιάνουμε και κουβεντούλαααααααα!!!!!

Καλώς το Μαράκι, που να αντέξεις και τις δουλειές;;; Δυο μωρά έξω και ένα στην κοιλιάαααα πάλι καλά.....Άντε την Τρίτη θα πας στο γιατρό, εγώ πάω αυριο.

Φιλάκιαααααααααα σε όλεςςςςςςςς!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Καλά, από τι ώρα ξυπνάτε ρε κορίτσια; Εγώ ξύπνησα δέκα παρά και δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, και το θεώρησα νωρίς. Εννοείται δε σηκώθηκα από τις δέκα παρά!

Βανεσσάκι, η πεθερά δε σε θέλει και δε σε καλεί, ή σε καλούσε και δεν πήγαινες, γι' αυτό και σταμάτησε να σε καλεί; Το πρόβλημα δηλαδή ποιο είναι; Ότι αυτή σφυράει κι ο άντρας σου τρέχει;

Από κιλά είμαι στα +7, πολύ νορμάλ νομίζω.

Εμάς πάντως εδώ σε γενέθλια, γιορτές, δεξιώσεις, κ.λπ. κανείς δε σερβίρει κανένα. Έχει μπουφέ με μεγάλη ποικιλία (οι Κύπριοι συνήθως το παραχέζουν με τα φαγητά) κι ο καθένας βάζει όσο θέλει και ό,τι θέλει.

Εμείς σήμερα θα πάμε στη μάνα μου κλασικά. Θα φτιάξει κουνέλι στιφάδο.

Μετά θα έρθει ο θείος μου που έχει αυτοκίνητο με κάσα πίσω, για να φορτώσουμε την κούνια και τη βιβλιοθήκη για το παιδικό. Είπα στον άντρα μου να συμμαζέψει το δωμάτιο, γιατί το είχαμε αποθήκη κι έχουμε μέσα κούτες, κουτιά αποθήκευσης του ΙΚΕΑ, τσάντες και διάφορα άλλα. Βάζαμε εκεί τις σακούλες της ανακύκλωσης, τη σφουγγαρίστρα, κ.λπ. Και τι έκανε; Έβγαλε τα μισά πράγματα στο διάδρομο και τα άλλα μισά, τα ακούμπησε στον τοίχο! Δηλαδή ακούμπησε τα κουτιά του ΙΚΕΑ στον τοίχο και τη βιβλιοθήκη πού θα τη βάλουμε; Να δεσπόζει στο κέντρο του δωματίου; Αχ, δεν μπορώ αυτές τις μισές δουλειές. Σε άλλη φάση πήρε κάποια πράγματα απ' το δωμάτιο και τα έβαλε στη ντουλάπα, ενώ κι αυτή πρέπει να αδειάσει!!! Για ποιο λόγο να κάνει μισές δουλειές που θα πρέπει να τις ξε-κάνει, δεν μπορώ να καταλάβω. Κι η μάνα του έτσι είναι, μη σας πω και η μάνα μου κάποιες φορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...