Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

αναστασακο παντως μη στεναχωριεσαι κοριτσακι μου, καταλαβαινω οτι φοβηθηκες..

οχι καλε τι μπαλκονια :lol::lol::lol::lol: αυτα στα καλα μου δεν τα κανω εγω, τα κανει ο αντρας μου

τα πιατα επλενα, επεσε λιγο νερο κατω, πηγα να γυρισω να δω ποσα ηταν κ την εφαγα τη γλιστρα!!

αμαρακι οχι δε σε συγχωρει!! θα σε βουρδουλιασουμε!! :lol::lol:

αχ κ εγω εκανα εμετους προς το τελος... κουραγιο νασια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας!

Πήγαμε και πήραμε τον αδελφό μου απ' το αεροδρόμιο και μετά πήγαμε στο μαγαζί των γονιών μου και τους κάναμε έκπληξη! Ενθουσιάστηκαν!

Μετά ήρθαμε σπίτι μου, γιατί η μάνα μου κλασικά δεν είχε τίποτα για φαγητό, οπότε ήρθε εδώ να φάει. Έφαγε δύο μερίδες κοτόπουλο με πατάτες, γιαούρτι, μια ντομάτα, ψωμί, πουράκια Παπαδοπούλου, σταφύλι (το έπλυνε κιόλας) και καφέ! Μετά για κάποιο λόγο μας πότισε τα λουλούδια και μας καθάρισε και τη βεράντα, αλλά δεν κατάλαβα γιατί! Ελπίζω να ξανάρθει να μας κάνει κι άλλες δουλειές! :P

Μας έφερε πολλά ρουχαλάκια για το μωρό, όλα πολύ ωραία, αλλά όλα γαλάζια για κάποιο λόγο! Μόνο ένα τέλειο ζιπουνάκι είναι σκούρο μπλε με τους Τομ και Τζέρυ! Νομίζω μετά από αυτό το δώρο, δε θα αγοράσω άλλα ρουχαλάκια! Είχε και ένα σετάκι που είχε και κουβερτούλα μέσα, για καλαθούνα ή πορτ μπεμπέ, όλο βαμβάκι, που δεν είχα βρει τέτοια.

Λένα, πάλι καλά που δεν έπεσες... Ξεκουράσου και θα φύγει ο πόνος! Τον μικρό τον νιώθεις κανονικά;

Όσο για τα γιαούρτια, τώρα κάθε λίγο βγάζουν κι άλλη χαζομάρα... Κι ο άντρας μου έχει άσθμα, αλλά δε νομίζω ότι η μάνα του έτρωγε γιαούρτι με χαμηλά λιπαρά στην εγκυμοσύνη. Δε νομίζω να έτρωγε καν γιαούρτι, ή αν έτρωγε θα ήταν κανονικό. Κι ο άντρας μου, όπως κι ο Αναστάσης το πάθανε λόγω της υγρασίας στο σπίτι που έμεναν/μένατε. Και να σκεφτείς ότι ο άντρας μου είχε άσθμα μικρός κι ο πατέρας του κάπνιζε μες στα μούτρα του... Τώρα δεν τον πιάνει ποτέ κρίση, μια φορά στα πέντε χρόνια και αν...

Αγγελική, τις περισσότερες φορές που είναι καλεσμένος κάποιος σε γάμο στην Κύπρο δεν ξέρει κανέναν από το ζευγάρι, ενώ μπορεί να ξέρει λίγο κάποιον απ' τους γονείς. Είναι απαίσιο έτσι όπως το κάνουν, χάλια και για το ζευγάρι και για τους καλεσμένους. Εγώ δεν έχω περάσει ποτέ μου καλά σε γάμο, ούτε καν στον δικό μου.

Αναστασία, αφού σε έκανε έτσι χάλια το σαλαμάκι, καλύτερα να μην ξαναφάς, γι' αυτό το είπα! Το σαλάμι γενικά είναι πολύ βαρύ αλλαντικό, άσε το τι βάζουν μέσα...

Για την εξέταση τραχήλου δεν έχω ιδέα. Δε νομίζω να είναι και το πιο ωραίο πράγμα του κόσμου, αλλά εδώ τόσα τραβήξαμε και θα τραβήξουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια εχεις δικιο το σαλαμι εκανε την δουλεια, μα ηδη οταν το εφαγα ενιωσα λιγο καουρα και πριν παθω αυτο που επαθα ειχα αλλες 2 φορες προειδοποιηση, κακως που δε πηρα τοτε μαλοξ,ειπια νερο και ξανα ξαπλωσα!!!Ειχα φαει και πριν γαλα με δημητριακα ολικης,φανταζομαι οτι αυτα δεν επαιξαν ρολο!

Ηδη εφαγα το βραδινο μου και το προ υπνου να χωνέψω καλα να μην παθω καμια ταραχη παλι και φυσικα θα πιω και μια κουταλια malox και ας κουρευεται ο διαβητολογος!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!πως ειστε?????

εγω κοιμηθηκα κανα δυωρο ευτυχως με αφησε ο αντρας μου, να'ναι καλα!!!!!εκανα εναμπανακι εφαγα φρουτακια κ τωρα ειμαι αραχτη εδω στον καναπε με τον αντρουλη μου κ τα μικρουλια μας παιζουν τα γλυκουλια μου!!!!!!

αγγελικουλα μου περιμενουμε τα νεακια σας!!!!!οσο για αυτο το μπλε σαμπουαν επαιρνα κ εγω πιο παλια ομως εμενα δεν μου αρεσε γιατι ανοιγε μονο τα κατω ενω την ριζα (οπου εκει ηθελα να κανει δουλεια) τιποτα! ισως απαιτοουσα εγω πολλα...!!

μυριαμακι μου πως εισια καλη μου?????ωχ εχεις γαμο κ τετοια ε??? ο μικρουλης???

αναστασια μου μην το σκεφτεσαι καλη μου αυτο!μια χαρα θα εισαι, επειδη ετυχε μια φορα δεν σημαινει πως θα το ξαναπαθεις!!!!!

νασιουλα μου δε λεει να ηρεμησει λιγο το μαρακι ε???παλι καλα που ειναι καλα ο αντραςσου εκει κ τρεχει αυτος απο πισω!που να πας εσυ......!!!

πως εισαι???πονας κ εσυ φιλεναδα ε???αχ αχ αχ......!!!!

μαρακι 12 μου αυτη την εξεταση που λες εγω δεν την εχω κανει σε καμια μου εγκυμοσυνη.τι να πω, ισως ειναι θεμα γιατρου...!!

τωρα οσο για το θεμα αυτο που λετε για το χερι , εμενα μια φορα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη στην κορη μου (γιατι δεν ξεραμε ακομη πως θα γεννησω με καισαρικη) , μου ειχε βαλει κ ειχα πονεσει πολυυυυυυυυυυυυ!!!!!παντως δε νομιζω να ηταν απλα δαχτυλο......!!!!!αλλωστε ποσες κοπελες μετα απο αυτη την εξεταση λιγο μετα εχουν γεννησει........ αρα δε νομιζω να ειναι απλα δαχτυλο...!!!!!!!

αννα μαρια μου μια χαρα ο αδερφουης σου εφαγε το φαγακι του , εκανε κ τις δουλιτσες του!!!! μεγεια τα πραγματακια του αντρικου που του εφερε ο θειος!!!!

ο γιωργος δημητριου ειναι ο νταντυ κουλ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι τι καιρό έχετε εκεί στην Χαλκίδα, εδώ Αθήνα βρέχει αλλά τέτοιααααααα ζέστη!!!!!!!!!

Εγώ για αυτό έγραψα για χέρι.... γιατί μου το είπανε, και καλά λες για αυτό το κάνουν στο τέλος γιατί μπορεί και να προκαλέσουν τοκετό!!!!!

Αν είναι απλά ένα δάκτυλο και βαθιάααααααα τι διαφορά θα είχε από το να κάνεις σεξ;;;;;;

Δε ξέρω τι να πω.......οταν τι κάνω θα σας πω από προσωπική εμπειρία τι ήταν δάκτυλο ή χέρι :lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία μου πήρε δωράκια από το θείο μπολικαααααα :D !!!!!!

Μπράβο!!!! Πού να βγει κιόλας!!! Έτσι και εμείς το τι έχουμε αγοράσει στα ανηψια μας δε μπορείτε να φανταστείτε!!!!!!!!!!!!! ;);)

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΔΕΧΤΗΚΕΣ!!!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΟΚ ΜΙΝ ΠΑΣ Κ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ Κ Ο ΑΛΛΟΣ ΒΑΦΤΙΖΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΑΩ.ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ Κ ΜΕ ΑΗΔΙΑΖΕΙ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΕΝΑ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΙΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ Κ ΠΟΝΟΥΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ.Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΖΩΗΤΡΗ Ε?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ!!!!

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ....ΠΕΡΣΤΙΚΟΥΛΙΑ!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΦΥΤΙΚΗ ΒΑΦΗ ΟΥΤΕ ΑΝΤΑΥΓΙΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙ"ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΙΝ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ Κ ΙΣΩΣ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΡΙΖΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΗΝΑ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΕΧΩ 2 ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΣΕΡΙ.ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναήρθα φουσκίτσες μου!!!!!!!!!

Δεν κατάφερα να ξεκουραστώ καθόλου γιατί όταν πια τελείωσα αυτά που είχα να κάνω και ξάπλωσα ξύπνησε η μικρή ταλιμπάνα και φυσικά δεν με άφηνε με τίποτα να χαλαρώσω........ύστερα ήρθαν οι γονείς μου να την δούν (ούτε μία μέρα δεν αντέχουν μακριά της :lol: ) και φυσικά το ζουζούνι ξεσάλωσε, ακόμα ψάχνω κάτω από κρεβάτια και καναπέδες τα παιχνίδια της που τα σκόρπισε όλα!!!!!!!!!! ~x( Τώρα την πήρε ο μπαμπάς της και την πήγε λίγο στην μάνα του να ηρεμήσω......

Με εκνεύρισαν αφάνταστα ο άντρας μου και ο πατέρας μου γιατί από την μια με κράζουν που δεν βάζω κώλο κάτω κι από την άλλη με είχαν όλο στις διαταγές "κάνε τούτο, κάνε κείνο" :evil: Αυτή την στιγμή έχω απίστευτους πόνους περιόδου από κάτω και δεν μπορώ να σταθώ καθόλου όρθια....πονάωωωωωω!!!!!!!!! Πεινάω κιόλας......... :mrgreen: ότι να'ναι είμαι.....

Ακόμα και τα χέρια μου έχουν κουλαθεί....μόλις έσπασα ένα ρολόι, το είχα στα χέρια μου και μου 'πεσε......γενικά ότι παίρνω στα χέρια μου πέφτει, τρέμουν......πήγα να φτιάξω ένα σάντουιτς και μου 'πεφτε μια το ψωμί, μια το τυρί κτλ. Είμαι σε πλήρη αποσύνθεση......... :(

Αναστασάκο μου νομίζω ότι έπαθες δυσπεψία κι επειδή ήδη το μωρό είναι αρκετά ψηλά και πιέζει το στομάχι σου αυτό έκανε την κατάσταση ακόμα χειρότερη...διάφορα τέτοια παθαίνω κι εγώ.....μην φοβάσαι, να παίρνεις βαθιές ανάσες αν το ξαναπάθεις και κάνε και μια ερώτηση στον γιατρό σου πώς να το αντιμετωπίσεις αν τυχόν ξανασυμβεί! Και κυρίως μην πανικοβάλλεσαι εκείνη την στιγμή για να το αντιμετωπίσεις όσο πιο ψύχραιμα γίνεται!!!

Μίκι μου ήθελα να στο πώ και το πρωί και ξεχάστηκα....χάθηκες και ανησυχήσαμε!!!! Είναι όλα καλά κορίτσι μου????? Μου φάνηκες λίγο προβληματισμένη.......μην αφήνεις κανέναν να σε επηρεάζει ούτε να σου χαλάει την ομορφότερη περίοδο της ζωής σου!!!! Φιλάκια στο μπεμπάκι!!!!

Μαϊμουδάκι μου πονάς ακόμα??????? Ελπίζω να είσαι καλύτερα.....

Μαρία12 μην αγχώνεσαι με την κολπική εξέταση.......πολλές γυναίκες λένε ότι δεν καταλαβαίνουν τίποτα, άλλες πάλι πονάνε...ίσως να είναι και θέμα ανατομίας της καθεμιάς! Όπως και να έχει δεν μπορούμε να το αποφύγουμε......εμένα πάντως αυτή την εξέταση μου την έκανε ο γιατρός όταν γεννούσα, όχι σε απλή εξέταση στο ιατρείο.....μετά την επισκληρίδιο δεν ένιωθα τίποτα!

Άννα Μαρία ένα σωρό κουβάλησε το καρντάσι σου ε???? Μεγειά......δεν το ξανασκέφτεται ο άντρας σου να τον κάνετε νονό??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MURIAM τι κάνετε μανούλα και γιος;;;;;;΄

πως τα πάτε με τις συσπάσεις;;;

φιλάκιααα

Νάσια μου κατσε να ξεκουραστείς....όσο για τα χέρια σε καταλαβαίνω,,,και εμένα μου πέφτουν πράγματα, λες και κουλάθηκα, αλλά είναι και μουδιασμένα, 3-4 δάκτυλο μόνιμα!!!!! Τι να κάνουμε θα φτιάξουμε πάλι!!!!!

Μαμά και κόρη να προσέχετε!!!!!!φιλάκιαααα

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:?: Ωχ σαν το μαλλι της γριας θα ειναι το μαλλι μου οταν γεννησω και μετα αφου δεν κανει.Εχω κατι τρελες ασπρες εκθαμβωτικες!! :lol::lol:

Γι αυτο καμια φορα κανω να περπατησω και νιωθω σφαχτες συνηθως απο την μερια που ειναι?Με σπρωχνει η τσαχπινα μου? :D

Ελατε κοριτσια κερναω τσαγακι, μυοχαλαρωτικο και μπισκοτακια κανελας για σας μονο, εγω θα σας κοιταω!!! :oops:

Μαρακι αν ειναι τωρα προς το τελος ριξτε και ενα περιποιημενο σεξακι :oops: αφου η ωρα ηρθε που ηρθε δεν υπαρχει κινδυνος!Δεν θα πονεσεις και με το χερι-φτυαρι που θα βαλει ο ντοκτορ! :lol:

Νασια μου αυτο ειναι το θεμα πως εκεινη την ωρα δεν περναει οξυγονο απο πουθενα γιατι το υγρο απο το στομαχι παει να μπερδευτει και να μπει στα πνευμονια.Απλα θελει λιγα δευτερολεπτα να κατεβει προς τα κατω για να ανοιξουν οι αναπνευστικοι οδοι!Ασε μαλοξακι κι ας δειξει και παραπανω το ζαχαρο δεν θα πεθανω κι ολας!!!

Καλα αυτη την κουλαμαρα την εχω απο την αρχη της εγκυμοσυνης να μου πεφτουν συνεχεια πραγματα απο τα χερια, ωσπου αποφασισα οτι πεφτει να το αφηνω εκει και να το μαζευει ο πρωτος τυχερος απο πισω μου! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

μαρακι μου εδω βρεχει κ εχει μια σουπερ δροσουλα!!!!!!!ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ναι κ εμενα κ εμενα δεν μου ειχε φανει για απλο δαχτυλακι αλλα για χερακι.....!!!!!χαχα!!!!κ ο πονος......!!!!

μυριαμακι μου οποτε δεμπορεις να κανεις κ αλλιως πρεπει να πας!!!!!!καλα ειναι κ ο δικος μου μπεμπακος, εδω κλωτσαει τη μανουλα!!!!!!χιχι

νασιουλα μου ξεκουρασου τωρα που πηρε τη μικρη ο μπαμπας σου βρε!!!!!!αχ βρε φιλεναδα........!!!!!!!

αναστασουλα μου παρε το μαλοξακι σου καλου καλκου για να εισαι κ εσυ πιο πολυ, ησυχη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΣΟΥ ΚΑΤΩ Κ ΜΙΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΕ.....ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΟΝΑΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΥΝΗΓΗΤΟ Κ ΣΥΜΑΖΕΜΑ.ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ :o:o:o

ΜΑΡΙΑ 12 ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΑΝ Κ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΣΤΩ ΛΙΓΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ.ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΦΕΙΣ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ?ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η 2 ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΦΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΦΥΤΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ριχνει μια βροχη κοριτσια αλλο πραγμα!!!Αστραφτει και βρονταει ταυτοχρονα......αντε καλο χειμωνα!!! :D.

Θα τα βαψω πριν γεννησω αλλα μετα?αν θηλασω με το καλο αφου μου ειπες δεν κανει.Κι εγω φυτικη βαζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελατε κοριτσια κερναω τσαγακι, μυοχαλαρωτικο και μπισκοτακια κανελας για σας μονο, εγω θα σας κοιταω!!!

Αρνούμαι να φάω μπροστά σου οτιδήποτε δεν θα μπορείς να φας κι εσύ....όταν γεννήσουμε με το καλό θα έρθουμε επίσκεψη και θα τσακίσουμε ΜΑΖΙ ένα ολόκληρο ζαχαροπλαστείο!!!!! Άσχετο....έχεις πολλά άσπρα στα μαλλιά????? Εγώ 5-6 τρίχες και το φέρω βαρέως........Λένε ότι μετά την γέννα βγαίνουν περισσότερα αλλά εγώ δεν το έπαθα αυτό ευτυχώς (στην προηγούμενη γέννα...για τώρα δεν ξέρω)!!!!!!

Ηλιαννάκι μου κι εγώ δεν νομίζω να βάζουν ολόκληρο χέρι :o μάλλον ανάλογα με το πόσα δάχτυλα χωράνε υπολογίζουν την διαστολή......λέω τώρα εγώ, δεν ξέρω κιόλας αλλά μου φαίνεται υπερβολικό να βάζουν ολόκληρο χέρι....απλά μας φαίνεται ότι είναι όλο το χέρι επειδή πονάει τόσο!!!! Αχχχχ κι εδώ δρόσισε αρκετά.....επιτέλους!!!!!!!!!!

Μυριάκι μου μ'αρέσει που μου λες να βάλω κώλο κάτω.....κι εσύ όλη μέρα στο τρέξιμο είσαι βρε κορίτσι μου!!!! Εγώ θα είναι η τρίτη φορά που κάνω ανταύγειες σ'αυτή την εγκυμοσύνη, μακραίνουν πάρα πολύ γρήγορα τα μαλλιά μου και δεν την αντέχω την ρίζα με τίποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΦΥΓΩ....ΚΛΩΤΣΑΕΙ Ε?Κ ΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΡΑΞΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ :lol::lol::lol:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΝΑΝΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!

ΕΓΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΑΦΩ ΜΕ ΦΥΤΙΚΗ Κ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΟΥΣ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΡΙΖΑ ΠΟΛΥ Κ ΔΑΙΝΕΤΑΙ ΑΣΧΗΜΑ,ΕΥΤΗΧΩΣ ΑΣΠΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία που βρέχει σ' εσάς! Εμάς καλοκαιράκι, απλά κάνει περισσότερη δροσιά τώρα!

Ο τράχηλος πρέπει να είναι αρκετά μέσα, αφού εγώ έβαλα τόσες φορές κολπική κρέμα κι έβαζα αυτό το μαρκούτσι σχεδόν όλο μέσα και φαντάζομαι δεν έφτανε μέχρι τον τράχηλο. Οπότε, αν ο γιατρός έχει και τίποτα κοντόχοντρα δάχτυλα, λογικό είναι να βάζει και χέρι εκτός από δάκτυλο!!!!!

Αχ, με τον Ντάντι Κουλ δεν έχω μιλήσει ποτέ μου... Δεν κάνω φίλους άτομα που δε γνωρίζω. Σε κάποια φάση είχα κάνει φίλες πάρα πολλές κοπέλες από το μάμμυ, που ούτε καν ήξερα ποιες είναι από εδώ, και τελικά με σβήσανε αυτές...

Νάσια, με τον άντρα μου μετά τα δώρα δε μιλήσαμε για την κουμπαριά. Πάντως, εγώ δε θεωρώ σωστό νονό αυτόν που απλά φέρνει πολλά δώρα.

Αναστασία, αυτό το έχεις ξαναπάθει; Αν το έπαθες απλά μια φορά, δε σημαίνει ότι θα το παθαίνεις κάθε νύχτα! Φάε ελαφριά και μην το σκέφτεσαι καν.

Κορίτσια, για τη βαφή μαλλιών, γιατί δεν περνάτε μια βαφή στο φυσικό σας χρώμα, έτσι ώστε να μη χρειαστεί να τα ξαναβάψετε; Γιατί μπορεί να θηλάσετε για αρκετούς μήνες, έως και ένα-ενάμιση χρόνο, αν όχι περισσότερο. Είναι κρίμα να διακόψετε το θηλασμό για τη βαφή μαλλιών... Εγώ πάντως, μόνο αν ασπρίσουν νωρίς θα τα βάψω. Ευτυχώς ακόμα έχω 1-2 άσπρες τρίχες μόνο, και αγχωνόμουν ότι θα ασπρίσουν νωρίς τα μαλλιά μου, γιατί του πατέρα μου άσπρισαν από τα 25...

Πωπω, μάλλον κάνουν στρατιωτική άσκηση κάπου εδώ γύρω. Όλη μέρα ακούγονταν εκρήξεις, και πριν λίγο νομίζω άκουσα και ριπές από πολυβόλα... Εκτός αν το τελευταίο ήταν από κανένα γείτονα που έβλεπε πολεμική ταινία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου..

Ηρθαμε απο τον γιατρο!τρεις ωρες αναμονη!τα νευρα μου!

Σημερα με εβαλε σε καρδιοτοκογραφο και μια ζωνη λαστιχο στην κοιλια ..δεν μου ειε ξανακανει τετοια εξεταση..μετα με ειδε στον υπερηχο..φτασαμε 3127γρ!!!ο υπερηχος με βγαζει καμια βδομαδα παραπανω βεβαια..ζητησε να με δει την δευτερα και οχι τριτη..κολπικα ευτυχως δεν με εξετασε αλλα θα το κανει την αλλα φορα ειπε..μου εκοψε και την ασπιρινη..

Κοριτσακια μου, εμενα δυο φορες που με εξετασε κολπικα , δαχτυλο χρησημοποιησε..αν ηταν χερι θα το ειχα καταλαβει..αλλες εχω ακουσει που μιλανε για χερι(σε αλλους γιατρους) ..αλλα κι απο την αλλη πως ειναι δυνατον να χωρεσει ολοκληρο χερι χωρις να υπαρχει διαστολη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Αγγελική, ολόκληρος άντρας έχει γίνει ο μικρός!!!!

Εμένα με έχει βάλει ήδη μία φορά στον καρδιοτοκογράφο.

Καλά, γιατί τόσες ώρες αναμονή; Εμείς κατά μέσο όρο περιμένουμε ένα εικοσάλεπτο. Πάντα παίρνω βιβλίο μαζί μου για να διαβάζω, γιατί έχει μόνο ιατρικά περιοδικά και διάφορα φυλλάδια που φέρνουν οι ιατρικοί επισκέπτες, και βαριέμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, με τον άντρα μου μετά τα δώρα δε μιλήσαμε για την κουμπαριά. Πάντως, εγώ δε θεωρώ σωστό νονό αυτόν που απλά φέρνει πολλά δώρα.

Φυσικά και δεν το είπα μόνο για τα δώρα Άννα Μαρία........ο άνθρωπος φαίνεται ότι ενδιαφέρθηκε να ασχοληθεί με τον Ανδρέα (κι ακόμα δεν γεννήθηκε) και έψαξε και έφερε όμορφα πράγματα.......σκέψου πόσο θα νοιάζεται όταν γεννηθεί με το καλό ο μικρός!!!!!!!

Αγγελικούλα παίδαρος ο μικρός!!!!!!! Μπράβο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, εγώ το ξέρω ότι θα νοιάζεται και θα το αγαπάει. Και το σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να χαθούμε, όπως με διάφορους φίλους.

Το πρόβλημα του άντρα μου είναι ότι ο αδελφός μου μένει στην Αγγλία και έρχεται Κύπρο δυο-τρεις φορές το χρόνο το πολύ. Ο άντρας μου θέλει το νονό να είναι κοντά στο παιδί όλο το χρόνο. Πιστεύω, όμως, ότι και δίπλα μας να μένει ο νονός, αν δεν ενδιαφέρεται, δεν ενδιαφέρεται και τελείωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, εχει πολυ κοσμο ειδικα το απογευμα πανε ολες οι εγκυες και προκυπτουν και εκτακτα και γεννες και τα ραντεβου γινονται μπαχαλο..με γεια τα πραγματακια σας..τουλαχιστον γλιτωσες το τρεξιμο στα μαγαζια..

Νασια , ταλιμπανομανα, που εισαι φιλεναδα?κι εμενα ο αντρας μου απο την μια που λεει να καθομαι και να μην κοθραζομαι κι απο την αλλη αν δεν κανω κατι θα πεταξει και το καρφακι του οτι τα φορτωσα στον κοκορα..αντρες παιδι μου..αντε να βγαλεις ακρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου κ εγω μαζι με τη νασια, να γεννησουμε πρωτα ο θεος κ μετα θα τα τσακισουμε ολα!!!!!τι εμεις να τρωμεκ εσυ να κοιτας?????οχι κοριτσακι μου!!!!!! :D:D

νασιουλα μου καλα δεν ξερω τι ακριβως κανει παντως δεν μου ειχε φανει να ειναι ενα δαχτυλακι μονο...!!!! :roll::roll::roll::roll:

αχ κοριτσια εδω κ ποση ωρα με εχει πιασει ενας πονος μπροστα στο στηθος κ με χττυπαει πισω στη πλατη δεν μπορω να ανασανω καλα!! :roll::roll:

λετε να ειναι κατι??να παθω κατι?? ωχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, έχουν το θράσος να σας λένε να κάνετε δουλειές σ' αυτήν την κατάσταση; Εγώ πάντως δεν μπορώ να φανταστώ ούτε τον άντρα μου, ούτε τον πατέρα μου, ούτε τον αδελφό μου να ζητήσουν από μένα οτιδήποτε τώρα. Τον πεθερό και τους κουνιάδους μου πάλι, άνετα...

Με τα δώρα του αδελφού μου έκλεισα σε ρουχαλάκια, αλλά κατά τα άλλα, έχω ένα σωρό πράγματα να πάρω ακόμα... :( Πάντως, έχω πάρει αρκετά πράγματα: έχω κλείσει από σεντονάκια, έχω μία κουβερτούλα χοντρή, μία πικέ, ρουχαλάκια νομίζω αρκετά, ένα ζευγάρι καλτσούλες, ένα σκουφάκι, γαντάκια ίσως να έχει στα πράγματα που μου έφερε ο αδελφός μου, μπιμπερό, πιπίλες, αποστείρωση, βούρτσα για μπιμπερό και πιπίλες πήρα, ένα σετ πετσετούλες, μου ετοίμασε η μάνα μου τις υφασμάτινες πάνες και τις πάνες αγκαλιάς, έχω όλα τα έπιπλα, τα σλινγκ, βούρτσα και χτενάκι για τα μαλλιά. Στο καρότσι μάλλον καταλήξαμε, κι απλά θα το παραγγείλουμε. Θέλουμε και ριλάξ, μπανιέρα, πάντα για την κούνια, τι άλλο θέλουμε; Τώρα πιο πολύ τα γράφω για να τα βλέπω κι εγώ!

Αγγελική, με τον άντρα σου σε τι γλώσσα μιλάτε; Ελληνικά ή κυπριακά; Δηλαδή, αυτός σου μιλάει ελληνικά ή κυπριακά; Στο παιδί πώς θα μιλάτε; Εμείς συμφωνήσαμε να του μιλάμε ελληνικά, γιατί ούτως ή άλλως τα κυπριακά θα τα μάθει από τον περίγυρο.

Ηλιάννα, κι εμένα με είχε πιάσει την περασμένη Τετάρτη ένας πόνος κάπως έτσι. Ο γιατρός μου, μου είπε ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρόβλημα του άντρα μου είναι ότι ο αδελφός μου μένει στην Αγγλία και έρχεται Κύπρο δυο-τρεις φορές το χρόνο το πολύ. Ο άντρας μου θέλει το νονό να είναι κοντά στο παιδί όλο το χρόνο. Πιστεύω, όμως, ότι και δίπλα μας να μένει ο νονός, αν δεν ενδιαφέρεται, δεν ενδιαφέρεται και τελείωσε.

Αυτό που είπες είναι το πιο σημαντικό Άννα Μαρία....και δίπλα να μένει ο νονός αν δεν ενδιαφέρεται δεν θα ενδιαφερθεί ποτέ! Εγώ μένω Χαλκιδική και η βαφτησιμιά μου στην Αθήνα και βλεπόμαστε μία φορά τον χρόνο....κι όμως ξέρεις πόσο δεμένες είμαστε?????? Η μαμά της και κουμπάρα μου (τους έχω παντρέψει κιόλας) είναι σαν αδερφή μου......δεν μας χωρίζει τίποτα κι ας έχουμε ανάμεσά μας 600 χλμ. Οι ψυχές κάνουν τις αποστάσεις και όχι τα χλμ.!!!!!!!!!!!!!! Γι'αυτό σου λέω....ο Ανδρέας να έχει νονό ή νονά που θα τον αγαπάει και θα τον νοιάζεται και όχι μόνο κάποιον που θα είναι κοντά και απλά θα κάνει τα τυπικά καθήκοντα του νονού!!!! Φυσικά σ'αυτά τα πράγματα τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο τον έχετε εσείς οι γονείς και το τί λέω εγώ είναι άλλου παπά ευαγγέλιο!!!!!

Αγγελικούλα μου ταλιμπανομάνα ε?????? :lol: Όντως.....μου ταιριάζει αυτός ο χαρακτηρισμός, όπως και του θηριοδαμαστή επίσης......άντρες τσ τσ τσ!!!!!!!!! Πουθενά δεν τους πιάνεις κι ύστερα λένε εμάς αψυχολόγητες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι μου χαλάρωσε....κανένας νευρόπονος θα είναι.....

Άννα Μαρία εμένα ο άντρας μου δεν μου λέει να κάνω δουλειές με την έννοια να σφουγγαρίσω, να πλύνω κτλ. αλλά όλο και κάτι θα ζητήσει και δεν θα με αφήσει να χαλαρώσω λίγο στον καναπέ (ενώ βλέπει ότι όλη την ώρα τρέχω πάνω κάτω και οι δουλειές μου τελειωμό δεν έχουν)....μόλις κάτσω π.χ. θα ζητήσει το τασάκι, ή να του φέρω νερό (τέτοια πράγματα).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...