Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε.

Αργυρώ συγχαρητήρια για την δεύτερη μπεπούλα σας,μην σε απασχολεί το μικρούλα τα κοριτσάκια πάντα είναι λίγο πιο μικρά και έχει να κάνει και με τον υπέρηχο,σε πια εβδομάδα ήσουν,παίζουν πολλά. Σε περιμένουμε να μπαίνεις και πιο συχνά από τις επόμενες μέρες να τα λέμε.

mwroudenia μου δεν καταλαβαίνει ακόμα ο μικρός όταν του λέω ότι η μαμά έχει μωράκι στην κοιλίτσα.Νομίζω πως μόλις όμως γεννηθεί θα γίνει πανικός.Είμαι σίγουρη πως θα ζηλέψει....αλλά αρχίζω και τον προετοιμάζω παίρνοντας πιο συχνά τον ανηψιό-βαφτισιμιό μου αγκαλιά για να συνειδητοποιήσει ότι δεν " είναι ο μοναδικός στον κόσμο".Τον έχουμε κακομάθει λίγο και εμείς..... :D

Ο άντρας μου συζητάει ήδη για το τρίτο :lol: για να κάνει την πολυπόθητη κόρη... και ψάχνει την συνταγή της επιτυχίας .... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia sas koritsakiaaaaaaa mou!!!

expectingummy ti egine kale?ksafnika sou petaxtike h koilitsa??? :lol::? ante kala pswnia!!!

xouanitaki kai argirw mpravo gia tis kouklares sas!!!ante kai liga koritsakia :D:D

mariannap ante me to kalo kai to trito!!etsi etsi ta mwra einai eutyxia :D

veloudeniaa kalh epityxia sthn B epipedou!!!simera einai etsi???perimenoume neakia!!!an kai se kovw gia koritsoudi :D:D exw proaisthima..gia na doume :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια μου ναι, ξαφνικά!!! Εκεί που μου έκλειναν σχεδόν όλα τα παντελόνια, έμεινα από ρούχα. Πήγα και πήρα σήμερα ένα τζιν εγκυμοσύνης κι ένα μαύρο παντελονάκι από τα mothercare κι ηρέμησα. Σιγά σιγά τα ψώνια, άμα ξεκινήσω να αγοράζω δεν θα σταμαήσω οπότε με το μαλακό και ό,τι χρειάζομαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou

kero exoume na ta poume k sas pethimisa . xerome pou iste oles kala !

emis kaname telika tin b epipedou simera , eftixos ola kala !mathame epitelous to filo . Exoume MPEMPOULA !!!!!

taleporithika ligo stin e3etasi giati i mikroula den girize na doume to prosopaki tis k o giatros patouse apo edo patouse apo eki me para poli dinami mipos k kataferi na tis alla3i thesi k afto kratise gia para poli ora ! nomizo pos ean mporousan na ginoun melanies stin kilia , i kilitsa mou tha itan katamabri :)

23cm ine peripou mas ipe . o plakountas ine ligo xamila bebea alla prostoparon den sintrexi logos anisixias apla tha to parakolouthoume .

mwroudenia mou se efxaristo gia tin kali epitixia , epiase topo ;)

oi ipolipes ti kanete??

filia polla k balte rozaki stin listoula mas parakalo ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) epeses mesa stin problepsi sou mwroudenia ! k o antras mou apo tin arxi ixe tetio proesthima ! tora prepi na miliso me ton giatro gia na mou pi pote k gia pio logo tha ine i epomeni e3etasi .

pantos sto sigkekrimeno kentro iperixon pou piga simera mou ipan oti kanoun k e3idikebmeno iperixo stin 32i ebdomada k etsi eklisa apo tora rantebou stis 19 martiou .

oses exete kani b epipedou pote exete epomeni e3etasi ??

kali epitixia k stis ipolipes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kai apo mena koritsakia mou ti kanete? emeis kala simera phga sthn giatro mou gia na mou grapsei farmaka kai epeidh eixe xrono thn evala na mou kanei kai enan yperhxo na dw ton mpoumpouko mou pou mou eixe leipsei, xasmouriotan to poulaki mou kai meta mas erikse kai mia moutza xaxxaaxaxxa. Thn pempth exw thn B epipedou kai meta an einai ola kala skeftomai na paw gia psonia gia to mwro mia kai tha eimai thes/nikh.mou eipan poly kala logia gia ta mothercre opote sigoura tha ta episkeftw.

aaaaaa koritsia simera ksaplwna kai molis sikwthika eida pws apo to ena mou stithos eixe vgei ligo ygro, koufathika.....esas sas exei tyxei kati tetoio?

veloudenia mou sygxarhthria kopela mou pou einai ola kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο Veloudenia,μια χαρά το μωράκι ,μπεμπούλα ε;Από βάρος πόσο είναι η μικρή;Μάλλον κλείσατε για το ντόπλερ στις 19/03.Είναι ο επόμενος μεγάλος υπέρηχος.

skorpinaκι συμβαίνει να βγαίνει υγρό από το στήθος μην ανησυχείς (κάτι σαν πρωτόγαλα).και εμένα μου είχε συμβεί αλλά γύρω στην 30εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera kai apo mena ! Veloudenia sugxarhthria ! polu xairomai !!! koritsaki ! :D me to kalo!

scorpinaki egw to eixa prin mia evdomada einai fusiologiko.einai auto pou leei h marianna :)

aurio exw bepipedou kai eimai ligaki agxwmenh gt mou lene oti den einai apoluto na deis to fullo tou mwrou...elpizw na to dw!

oso gia thn psuxologia mou prospa8w na thn ftiaksw alla den ftiaxnei me tpt. k o kyrios skoulikis den voh8aei ...ka8olou.

tespa sas afhnw kalo vradi filia se oles k sta mpoumpoukakia sas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟ! ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΝΙΩΘΩ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΗΔΗ ΤΗΝ Β-ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΑ.

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ Η ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΡΑΤΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΥΦΑΝΗ ΓΙ' ΑΥΤΗ. ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΦΟΡΑΩ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ, ΚΥΡΙΩΣ ΚΟΛΑΝ ΜΕ ΜΠΛΟΥΖΟΦΟΡΕΜΑ. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ +4Kgr ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ..... ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou !! pos iste ??

efxaristo tis egkioules gia ta kala tous logia se oti afora tin b epipedou pou ekana xthes k kali epitixia k stis idies !!

marianna i glikoula ine 457gr :) exoume perasi ta misa tis egkimosinis k ta sporakia mas akomi ine koutsika , stous epomenous mines tha baloun toulaxiston 2.5 kg . periergo mou fenete ;) To doppler les na ine ?? den exo idea ti ine afto , den me enimerosan , opote se parakalo ri3e ta fota sou .

skorpina k ego tora pou ematha epitelous to filo olo k tha arxiso na perno rouxalakia k diafora tetia . anipomono!

sotkou kai X+M epistrepsate apo tin e3etasi??? gia pite gia pite

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera ti kanete ?etoimazomai na fygw se mia wra gia bepipedou eixame sunennoh8ei na sunanth8oume sto nosokomeio me ton kurio skouliki stis 3 kai twra mou ta masaei mallon den 8a prolavei... pffff tespa ola kala 8a pane elpizw exw ligo agxos...

filakiaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia το doppler είναι ένας απο τους πιο σημαντικούς δείκτες της υγειούς κατάστασης του εμβρύου και γίνεται στο τρίτο τρίμηνο της κύησης.Μελετάει την σωστή ανάπτυξη του εμβρύου.Αυτές είναι η μέτρηση των βασικών ανατομικών μεγεθών (αμφιβρεγματική διάμετρος, περίμετρος κεφαλής και κοιλιάς, μήκος μηριαίου οστού), η μέτρηση του αμνιακού υγρού, ο έλεγχος του πλακούντα, της κινητικότητας του εμβρύου, της καρδιακής λειτουργίας και της φυσιολογικής ανάπτυξης και λειτουργίας των συστημάτων και οργάνων (εγκέφαλος, ουροποιητικό και γαστρεντερικό σύστημα, πνεύμονες κλπ) .Βασικά είναι είναι η μελέτη της ροής των αγγείων σε πραγματικό χρόνο.Το σημαντικότερο πλεονέκτημα του είναι πως αποτελεί τον "μοναδικό τρόπο ταυτόχρονου ελέγχου της τρέχουσας και της μελλοντικής υγείας του εμβρύου". Δείχνει δηλαδή ότι για τις επόμενες ημέρες το έμβρυο θα βρίσκεται σε καλή κατάσταση και δεν διατρέχει κίνδυνο.

Βέβαια εγώ στον Δημητράκη έκανα το doppler 35+2 και δείχναν όλα τέλεια χωρίς φόβο προωρότητας και το επόμενο βράδυ (χαράματα) με πιάσανε πόνοι και τελικά αποφασίσαμε να γεννήσω.

Βέβαια όλες του οι μετρήσεις βγήκαν σωστές (βάρος-ύψος:τότε μου είπαν για πρώτη φορά ότι ο Δημητράκης μου είναι ένα μικρό αλλά φυσιολογικά μωρό και βγήκε μια εβδομάδα μικρότερος σε σχέση με την ΠΗΤ-ενώ σε όλους τους προηγούμενους-ακόμα και σε αυτόν που είχα κάνει έκτακτα την 32εβδ.- φαινότανε να συμβαδίζει απόλυτα),και όντως γεννήθηκε 2480gr και 45 πόντους.Για μένα είναι ο πιο αξιόπιστος υπέρηχος (εξαρτάται και ποιος τον κάνει).

sotkou καλή επιτυχία όλα θα είναι καλά δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι.... :D περιμένουμε τα νέα σου και φυσικά να μας ανακοινώσεις το φύλο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ Β-ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΔΗ 461kgr! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΒΑΒΑΙΑ ΝΑ ΦΑΩ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΑ ΚΑΙ ΣΥΚΩΘΗΚΑ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ ΟΛΑ. ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΑΛΟΥΛΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΦΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΚΟΥΝΑΓΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΒΓΑΛΑΜΕ ΚΑΤΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΕΣ ΤΟ ΠΡΩΣΟΠΑΚΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΚΟΡΝΙΖΑ. ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΓΛΥΚΑΣ! ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΚΛΕΓΑ....

ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΤΕ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera :P molis gurisa apo th douleia kai exw na sas pw ta nea ths b epipedou!!! 435 gr 21 cm kai kata 90% ena omorfo koritsaki den ka8otan me tpt pali mas evgale thn psuxh auto pou les me to tarakounhma kai thn piesh X+M polu ponos kapoies stigmes eimai +3 kila ola kala kai mou eipe an 8elw gia 100 % na paw se duo evdomades na ksanakoitaksoume to fullo an kai einai megalo to pososto na einai koritsaki :D. o kurios skoulikis me esthse mish wra kai perimene o giatros na er8ei kai otan hr8e tou leei kala se kanei kai se trexei gt den eixes er8ei sthn auxenikh oute sth mia oute sthn allh.xaxaxaxaxa kata ntraphke!

tou ekshgouse o giatros pou vriskete to ka8e ti alla autos einai kai ligo mpoumpounas kai elege den katalavainw polla alla ola fainontousan teleia xerakia podarakia koilitsa kefalaki.

epishs mou eipe an 8elw na kanw emvriako kardiografhma an 8elw gia na mhn exw kamia amfivolia.

opote aurio 8a parw na kleisw se mia giatro pou mou proteine o giatros mou (gt na mhn to kanw? ) 8a to kanw!

o skoulikis leei oti o giatros sou eipe 90 tis ekato de sou eipe 100 tis ekato opote na mhn vasizomai se auto ,alla o giatros htan sxedon sigouros mou leei 8a fainotan to agoraki kai kleista ta podia na eixe .

opote roziste ligo th lista kai apo mena re paidia na xarw kai egw :D (an kai petaw sta sunnefa) to proais8hma to eixa apo otan eixa ma8ei oti eimai egkuos.loipon sas kalhnuxtwww kai polla filia se oles tis zouzounes kai sta zouzounia!!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια τα νεα σου λοιπον SOTKOU μου!!!

χαιρομαι που ολα τα νινακια μας ειναι πολυ καλα!!!

εγω ξεκιναω διαιτα απο αυριο διοτι σε λιγο δεν θα θελει ουτε να με βλεπει ο αντρας μου...χιχιιχιχιχιχιιχ

δεν ξερω ομως αν θα χανω κιλα η απλα θα διατηρουμαι στα ιδια.Παντως ο γυναικολογος μου μου ειπε να κανω κανονικα διατροφη και να μην φοβαμαι καθολου για το νινι μου!!εχεις αποθεματα μου ειπε.. :oops:

Εχετε ακουσει τιποτα απο καμια αλλη εγκυουλα να εκανε διατροφη και να εχασε κιλακια???

κατα τα αλλα το νινακι μου κλοτσαει συνεχεια!!!ολα καλα!!

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Sotkou τέλεια τα νέα σου!!!! Μπράβο!!!!

Αργυρώ καλά θα κάνεις, η διατροφή μόνο να προσφέρει μπορεί κι όχι να κάνει κακό αρκεί να γίνει σε λογικά πλαίσια κι όχι να πεθαίνεις της πείνας ε!!!

Εγώ έχω τον πιο καταπληκτικό άντρα του κόσμου, όσο με πιάνουν τα ψυχολογικά μου με τη ζυγαριά που ανεβαίνει, τόσο μου λέει ότι γίνομαι πιο γοητευτική και γλυκιά έτσι και πως κάθε φάση έχει την δική της ομορφιά και αλλιώς πώς θα γίνω γυναίκα;; Μα δεν είναι τέλειος;; Βέβαια, από τώρα μου έχει τονίσει ότι μετά θα χάσω κάθε κιλό που πήρα αλλά άλλο αυτό :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σήμερα θα κλείσω ραντεβού για την Β' επιπέδου και ανυπομονώ...!!!Λογικά, την παραπάνω Δευτέρα.

Το μικρό μου με κλωτσάει συνέχεια και κυρίως το πρωί με το που ξυπνάω, μου λέει καλημέρα με κλωτσίτσες και μου ρχεται να τρελαθώ!

Όσο για τα κιλά, είμαι στα +5,5, ο γιατρός ενδεχομένως να μου βάλει τις φωνές λίγο αλλά προσωπικά αδιαφορώ, αφού ξέρω τι και πόσο τρώω δεν έχω τύψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera! euxaristw koritsakia mou!

diatrofh den einai kako na kaneis apla na mhn pe8aneis apo thn peina opws leei kai h expecting, alla egkuoules eimaste na mh fame auto pou 8eloume ???den einai kai swsto.

oso gia tous antres sas polu xairomai o dikos mou plewn mou to dhlwse oristika gia na to kserw oti ''den exei dia8esh mazi mou na kanei otidhpote kai auto leei logo ths egkumosunhs'' kai to eipe kai polu xontra mprosta sthn aderfh mou kai stonn antra ths epi leksh ''emena de mou shkwnete me th gunaika mou alla auto ginete mono me auth'' kai h aderfh mou tou eipe oti auto pou leei einai megalh prosvolh gia mia gunaika kai eidika o tropos pou to leei.den peirazei omws pisw exei h axlada thn oura kai kapoia stigmh 8a gennhsw...

kai tote den 8a 8elw egw :P x8es diavasa kati oti otan fwnazeis sth gunaika sou kapoios allos 8a ths psu8irizei sto auti...

as ta afhsw auta plewn kai sas xalaw th dia8esh.

ti kairos shmera polu kruo kai ugrasia den 8elw na vgw apo to spiti alla prepei!eseis ti kanete???

ennoeitai oti molis arxisoun oi ekptwseis 8a paw na pswnisw kati roz...! ki as ksanapaw se duo evdomades gia to fullo :D to exw egw sigouro sto mualo mou :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Χ+Μ και sotkou ,τι ωραία που όλα τα μωράκια μας είναι υγιέστατα και πολύ ζωηρά :lol: !!!!

Αργυρω πόσα κιλά έχεις πάρει;Η σωστή διατροφή πιστεύω πως αν δεν κάνει μια κοπέλα ακρότητες είναι πολύ καλή.Σου έδωσε κάτι συγκεκριμένο;Πάντως τα κιλά μετά πιστέψτε με (αν δεν είναι βέβαια πάρα πολλά) χάνονται πολύ εύκολα και ούτε κατάλαβα πως, αφού έτρωγα φυσιολογικότατα μην πω και παραπάνω από το κανονικό.Εγώ έφτασα να ζυγίζω λιγότερα και από ότι ξεκίνησα μέσα σε 8 μήνες το πολύ.Αυτό που μένει και φεύγει πιο δύσκολα είναι η κοιλίτσα.

sotkou πες στον κύριο σκουλίκι ότι σε άλλους τους το έχουν απαγορέψει το σεξ από την αρχή (εκεί να δεις πίκρα) και εσείς που μπορείτε δεν το ευχαριστιέστε; Βέβαια έχω ακούσει πολλούς άντρες που δεν κάνουν τίποτα γιατί φοβούνται ότι θα κάνουν κακό στο μωρό.Είναι κόλλημα του μυαλού.Δεν είναι κακό.Απλά ο τρόπος που το λέει δεν είναι πολύ "κομψός" .Α και πες του μετά όταν γεννήσεις εκκρίνονται ορμόνες που κάνουν την γυναίκα για κάποιους μήνες να μην έχει καμία,μα καμιά σου λέω , διάθεση για σεξ (φροντίζει η φύση να ασχοληθεί η μαμά αποκλειστικά με το μωρό της),τότε τι θα κάνει; ;)

expectingmummy είσαι πολύ τυχερή φτου φτου μην σας ματιάσω , έτσι πρέπει να φέρονται όλοι οι άντρες!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expectingmummy το φύλλο δεν το ξέρετε ακόμα ;Γιατί κοιτούσα την λίστα και σε έχω βάλει για αγοράκι,ισχύει;Πάντως αναλογικά καλά είμαστε ,θα βρούμε νύφες για τους γαμπρούς μας!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγοράκι μας έχουν πει στην αυχενική αλλά επειδή στον επόμενο υπέρηχο μας κρυβόταν, δεν είμαστε 100% σίγουροι!!!Ε το πολύ πολύ να μας αλλάξεις για ροζάκι και εμάς. Έκλεισα ραντεβού για Β' επιπέδου, 23/1!!! Ανυπομονώ!!!

Όσο για τον άντρα μου, είμαι απίστευτα τυχερή το ξέρω, είναι υπέροχος και με έχει κακομάθει σε απίστευτο βαθμό από την πρώτη μέρα που του πα ότι είμαι έγκυος...

sotkou θα έλεγα ότι πρέπει να κάνεις μια κουβέντα με τον κύριο σκουλήκι, όταν γεννήσεις βέβαια όχι τώρα γιατί δεν πρέπει να ταραχτείς ή να στρεσαριστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou den apogohteuomai thn suzhthsh thn kanw sunexeia alla plewn exei ftasei se shmeio na mhn katalavainei ka8olou etsi k egw apofasisa oti an sunexistei auth h katastash den me kaluptei san an8rwpos ...na ton exw gia na kalopernaei ekeinos?oxi as to katalavei otan einai arga :) filakia kalh epituxia expecting!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera egkioules ! pos iste simera ?? emena akomi me ponai i kilitsa mou apo proxthes pou me pieze o giatros gia tin b epipedou !tha perasi omos ..opote niotho tin mikroula ta 3exnaw ola :) anipomono na tin xanado stis 23 tou mina . elpizo tote na doume k prosopaki mias k proxthes den mas ekane tin timi .

koritsia ego ime sta +5 kg , anebika xthes stin zigaria k epatha ena sok . to perimena oti tha eperne ta pano tis (i zigaria) mais k stis giortes den mporousa na sigkratitho me tipota . gia afto k xthes ipa na prose3o ligo k tin posotita alla k na kopso glika sokolates klp . xthes efaga mono dimitriaka k mia poli mikri posotita apo makaronia xoris saltsa se mikro piataki glikou bar dimitriakon k froutosalata . to thema ine oti PINAWW SINEXIA !!! esis pinate toso poli ?? i trote sinexia ?? ti kanete gia na periorisete afto to asximo aisthima tis pinas ??

marriana se efxaristo poli gia ta fota sou se oti afora ton iperixo dopler ;)

expectingmummy me to kalo na kanis toso esi , oso k ta ipolipa koritsia tin b epipedou .

X+M kai sotkou xerome poli pou ola pigan kala me tin b epipedou .

sotkou i agonia sou gia to filo perioristike e ?? mallon koritsaki exis k esi stin kilitsa sou ;)

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βελουδένια μου λογικό είναι να πεινάς με αυτή την ποσότητα φαγητού. Απόλυτα λογικό!Και δεν κάνεις καθόλου μα καθόλου καλό ούτε στον εαυτό σου ούτε στο σποράκι σου γιατί σκέψου ότι αν στερείσαι εσύ θρεπτικές τροφές, στερείται κι αυτό. Οπότε το θέμα δεν είναι η ποσότητα αυτού που τρώμε αλλά η ποιότητα!

Εγώ δεν πεινάω ιδιαίτερα, σίγουρα περισσότερο από πριν αλλά προσπαθώ να τρώω λίγο ίσα να μου κόβει την αίσθηση της πείνας, το πρωινό μου κανονικά, γιαούρτι με δημητριακά, κανένα κρακεράκι με λίγο τυρί αν πεινάσω μέχρι το μεσημεριανό, τη μερίδα μου στο φαγητό κανονικά αλλά με μια ή μισή φέτα ψωμί και ελάχιστο τυρί, το απόγευμα ανάλογα τα κέφια, μπορεί και τίποτε, το βράδυ κανένα τοστάκι, σουπίτσα, τραχανά, αυγουλάκι βραστό με τυράκι και φρυγανιές. Αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα φάω και γλυκό ή μπισκότο ή κέικ. Απλά όχι κάθε μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...