Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

Γεια σας καλές μου φίλες!!!

ΕΥΑΚΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΙΛΑ!!!!!!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ, ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!

ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βανεσσάκι νομίζω ότι θα τη χρειαστείς τη μανούλα σου!!!!πρέπει βέβαια να μιλήσεις και με τον αντρούλη σου να δεις πως το σκέφτεται και εκείνος.Αθήνα σε ποιο μέρος τον πήραν;εσύ μόνο μη στεναχωριέσαι και όλα θα τακτοποιηθούν!!!

Επιστήμη κοριτσάκι μου αύριο πας στο γιατρό;σημασία έχει να είναι καλά το μωράκι , ο γιατρός θα σε καθοδηγήσει προς το καλύτερο!!!

Άννα Μαρία τέλεια η ζωγραφική και εγώ έβαλα μια φίλη της αδερφής μου και μου ζωγράφισε μια νεραϊδούλα μούρλια!!!!

Ηλιαννάκι τέλειο το sling, με το καλό να το χαρεί ο Χρηστάκης!!!

Σταματάω εδώ για να μην με πετάξει έξω και σχολιάζω πάλι σε λίγο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρε μαρακι εσυ με καταλαβαινεις τοτε τι περνάω!!!!Και το αλατι ζορι ειναι.

Βανεσακι δυσκολη η αποφαση σας αλλα οπως ειπαν τα κοριτσια εσυ με τον αντρα σου θα τα βαλετε κατω και θα δειτε υπερ και κατα.

Επιστημη ειχα παρει 6 κιλα και κατεβηκα στα 4....μαλλον εκει με βλεπω να μενω με την πεινα που εχω!!!

Νια προβλέπετε πολυ μαλλί τα μικρουλια σου για να εχεις απο τωρα καουρες!!! 8-)

Για πειτε μου για τα αυτοκόλλητα τα βαζεις και τα βγαζεις οποτε θες αυτα απο τον τοιχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο ότι και να πεις έχεις δίκιο!!!!Υπομονή……..φιλενάδα, όλα γι α τη φραουλίτσα σου!!!Είμαι σίγουρη ότι η πεθερούλα θα φροντίζει να σε τροφοδοτεί με τα απαραίτητα………..

Κορίτσια εμένα μου αρέσει πολύ το κόκκινο χρώμα και το καρότσι το πήρα κόκκινο με το σκεπτικό ότι αν έρθει και ένα αγοράκι μετά τη μπεμπίκα θα είναι σούπερ!!!Οπότε MaDi ψηφίζω κόκκινο!!

Muriamaki πάλι ταλαιπωρήθηκες καλή μου;Τι να πω με αυτές τις απεργίες πλέον…

Νασιούλα τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου εγώ λέω να πας την Τρίτη για την εξέταση!!!έτσι για να πας κόντρα στην προκατάληψη!!!Και θα δεις όλα θα είναι τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!

Εδώ είμαι πάλι και ευτυχώς το λαπτοπ μου ζείιιιιιιιιιι!!!!!!!!! Δεν θα ήθελα με τίποτα να το αποχαιρετήσω........πωπω τελικά το κοριτσάκι μου είναι μεγάλη ταλιμπάνα, τίποτα δεν θα αφήσει όρθιο εδώ μέσα!!!!!!!! Λίγη ώρα μετά το πρώτο κρούσμα, γκρέμισε και το καινούριο λαπτοπ του μπαμπά της, σοκ έπαθα...λέω έχει γούστο να έσπασε ένα κάρο λεφτά δώσαμε πριν δύο μέρες γμτ!!!!!! Και δεν μπορούσα να δώ αν έπαθε ζημιά γιατί είχαμε διακοπή ρεύματος μέχρι τις 11 το βράδυ :evil::evil::evil: Έλεος!!!!!!!!!!!! Ευτυχώς που η μικρή δεν φοβήθηκε με την συσκότιση, ανάψαμε κάτι κεράκια και το καταδιασκέδασε..........

Σήμερα κόντεψα να την αρπάξω από τα μαλλιά την πεθερά....απορώ πώς κρατήθηκα, αναγκαστήκαμε να την ξαναπάμε την μικρή στην μαμά μου γιατί η πεθερά (που σκιζότανε ότι θα με βοηθάει τώρα που έπεσε η δουλειά στο μαγαζί) τελικά την κρατάει καναδυό ώρες (ίσα ίσα να κάνει τον χαβαλέ της με τις φίλες της στον απογευματινό καφέ) και μου την φέρνει πίσω πεινασμένη, κατουρημένη και μεσ'την βρώμα και μου κάνει και υποδείξεις του τύπου "να το κάνετε μπάνιο το παιδί είναι πολύ βρώμικο", ενώ την έχω χιλιοπαρακαλέσει να μην την αφήνει να κυλιέται στις βρωμιές και στα χώματα γιατί εγώ πλέον δεν μπορώ να την κάνω μπάνιο......Και όταν της είπα ότι έτσι δεν με βοηθάει μου απάντησε "εγώ τόσο μπορώ"!!!!!!!!!! Δηλαδή οι γονείς μου είναι μαλάκες που την κρατάνε ένα ολόκληρο καλοκαίρι για μέρες???????? Και το περιποιούνται το παιδί σαν τα μάτια τους??????? Αααααα και με έκραξε κιόλας επειδή λέει το παιδί είναι αγγελούδι κι εγώ όλη την ώρα την μαλώνω ενώ όταν είναι μ'αυτήν είναι πολύ ήσυχο.....Της λέω, το έχεις κρατήσει ποτέ το παιδί παραπάνω από 2-3 ώρες να δείς την γλύκα????????? Ή μήπως ξεχνάς ότι είμαι 8 μηνών έγκυος, με μια κοιλιά ναααααααα και δυσκολεύομαι να πάρω τα πόδια μου?????

Αύριο πάω για το doppler το μεσημέρι κι έχω αγωνία.......έχω πολύ πόνο από κάτω εδώ και μέρες, σαν να μου πιέζονται όλα τα κόκαλα, ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό αλλά είναι πλέον πολύ επώδυνο, ούτε να περπατήσω δεν μπορώ καλά καλά!!!!!! Σαν γριά πάω διπλωμένη στα δύο και με τα πόδια ορθάνοιχτα!!!!!!!!

Εύη μου να σου ζήσει η Μίλα κορίτσι μου!!!!!!!!!!! Να είναι γερή και καλότυχη!!!! Να την χαίρεστε!!!!!!!!!!!! Καλή λοχεία!!!!!!!!!!!!!!! Θα περιμένουμε να μας πείς λεπτομέρειες από τον τοκετό!!!!!!

Βανεσσάκι μου από την Φθιώτιδα είσαι?????? Ο μπαμπάς μου είναι από ένα χωριό κοντά στην Σπερχειάδα.......έχω πολύ σόι στην Λαμία.......

Μίκι μου δικηγόρος ε???? Άμα χωρίσω θα σε χρειαστώ......

Μυριάκι μου πολύ αισιόδοξη σε βρίσκω που περίμενες να κάνεις ολοκληρωμένη δουλειά με τους άχρηστους στο ΙΚΑ χωρίς να σε ταλαιπωρήσουν!!!!! Θα ξαναπάς αύριο?????

Ηλιαννάκι μου φιλεναδίτσα μου ΤΕΛΕΙΟ το σλίνγκ!!!!!!!!!!!!! Τώρα διάβασα ότι έπεσες....χτύπησες???? Είσαι καλύτερα τώρα????? Βρε θηρίο...τον έχεις ταράξει τον Χρηστάκο στα καψόνια :lol::lol::lol:

Επιστήμη μου δηλαδή υπάρχει περίπτωση να γεννήσεις σε μία εβδομάδα????? Άντε να επιστρέψει ο άντρας σου να ηρεμήσεις από αυτό το άγχος!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου βίος και πολιτεία η πεθερά σου!!!!!!!!!!! Με τέτοια βιώματα πάλι νορμάλ τη βρίσκω (λέμε τώρα!!!!) Αυτό με τις τοιχογραφίες στο παιδικό μου ακούγεται πολύ ωραίο....κι εγώ θα το έκανα αν δεν ήμουν στο ενοίκιο!

Teddy μου τί κάνετε εσύ και η κοιλίτσα???????? Κλωτσάμε??????? Ααααα ρε κοριτσάρες που θα φτιάξουμε!!!!!!!!!!!!!!!!

Σίγουρα ξεχνάω κάποια κοριτσάκια....μην με παρεξηγείτε, έχω τραβήξει πολύυυυυ κούραση από χθές και το κεφάλι είναι κουρκούτι!!!!!!!!!!

Φιλάκιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούλα έγραψε πάλι η πεθερά σου!!!Η αναισθησία δίνει και παίρνει… Τι να πω…. η δικιά μου σήμερα μου έδωσε μια σακούλα ρούχα της κουνιάδας, όλα γράφουν 100% acrylic………..

Με το καλό να κάνεις το Doppler αύριο!!!!όλα θα είναι μια χαρούλα, εξάλλου είπαμε είναι δυνατές παίκτριες τα κορίτσια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φουσκοκοιλιτσες μου!τι κανετε?εγω πηγα πηρα κατι ψιλοπραγματακις γις τον μπεμπη.. Πηγαα και στο τζαμπο αλλα τελικα δεν βρηκα θηκη που βαζεις μπιπερο .. Πηρα ομως μια μικρη θηκη για να βαλω τα ρουχαλακια του μπεμπη μεσα στην βαλιτσα για να μην ειναι μαζι με τα δικα μου....τωρα μου εμειναν μονο κατι κρεμες και οι πανες..

Αναστασια αυτο με τις καουρες και το μαλλι, λες να ισχυει?φανταζομαι ποσες καουρες ειχε η μαμα μου που εγω βγηκα με μαλλι μπουκλα..

Αννα μαρια, ωραια η ιδεα της τοιχογραφιας.. Εμενα θα μου αρεσε και ο μικρος πριγκιπας, μιας και ειναι απο τα αγαπημενα μου βιβλια.. Λιγο ιδαιτερο για παιδικο δωματιο βεβαια.. Και ο winnie με την παρεα του παλι ειναι ωραιο θεμα κι εχει χαρουμενα χρωματα που ταιριαζουν με τον κιτρινακι που εκανες..

Νασια μου, να μην ξαναπας την μικρη στην πεθερα σου.. Ακους εκει να σου πει οτι θελει μπανιο!της την πας καθαρη και πςριποιημενη, κανει το σοου της η μανταμ και θα σου την πει κιολας απο πανω?!κατι τετοιοι ανθρωποι πρεπει να τους παρουν σε εργαστηρια ανατομιας ως σπανια φαινομενα!!

Εχουν την χολη κατω απο την γλωσσα κι οχι στην κοιλιακη χωρα!σαν τα πεθερικα μου ακριβως!!

Λυδια μου δικηγορος,ε?αμα σκοτωσω την πεθερικα μου, για ποσο παω μεσα?αλλα ας μην φτασω ως εκει.. Πρωτα λεω να παρω περιοριστικα μετρα να μην με πλησιαζουν εμενα και το παιδι με σε αποσταση λιγοτερο απο 50μετρα!εχω δικαιωμα να το ζητησω, σωστα??

Δωρακι μου, πραβληματακια με το ιντερνετ.. Κι εμενα σημερα με πεταξε πολλες φορες το ατιμο!

Επιστιμη, νια, βανεσσακι, ηλιαννα, μαρι,μυριαμ, μαρια 12, ελπιζω να μην ξεχναω καποια.. Τα φιλια μου στις κοιλιτσες

Βρε κοριτσακια μου η λενα και η κατερινουλα που ειναι?εχει μερες να διαβασω νεα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωρε θα μας γραψουν οι εφημεριδες και ειμαστε και εγκυες και θα γινουμε μανες και τι θα απογινουν τα μωρα μας!!!!Καλα παει καλα η γυναικα ρε Νασια?τι πινει να δωσει κι εμας να την παλεψουμε λιγο!!γκρρρ

Κοριτσια οσο και να ζοριστω δεν προκειται να αφησω εκει το μωρο μου τον κωλο τους να βαρανε κατω!!!!Αμα ακουσω εστω μιση κουβεντα μετα στο κοιταξαμε θα μου ανεβει η πιεση και θα κανω φονο!!!Αλλωστε μου το ειχε πει πριν μεινω εγκυος σε αναφορα που καναμε για το μεγαλωμα των παιδιων, οτι "αααα τα παιδια σας θα τα μεγαλωσετε μονοι σας!!" και φυσικα ο σκληρος δισκος στο μυαλο μου το κατεγραψεεεε....μην τολμησει και μου κουνηθει την εφαγα!!!! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι κι εΜεΝα καπως ετσι.. Αφου πρωτα μας ειπαν με υφακι... Ξερετε ποσο στοιχιζει ο ππαιδικος σταθμος??! Αλλα σποντα ειναι το οτι η γειτονισσα νιωθει φυλακισμενη που κραταει το παιδι της κορης της( βεβαια αυτη το κανει τεσσερα χρονια τωρα η καημενη καθημερινα προσεχει το μωρο το ταιζει το πλενει και μαγειρευει και καθαριζει και στις κορης της) ..

Εγω δεν υπηρχε περιπτωση να αφησω το παιδι στην πεθερα μου ουτε για να παω τουαλετα..με τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντι να χαιρονται που θα κανουν εγγονια, το μονο που σκεφτονται ειναι πως θα δημιουργησουν θεμα να γινει φασαρια και γενικα να υπαρχει δυσαρεστο κλιμα,τι να πω!!!Δεν μπορουν να το βουλώσουν για χαρη των γιων τους?

Αγγελικη ετσι κι εγω, θα το βλεπουν, δεν θα στερησω τους παππουδες απο το παιδι μου αλλα θα υπαρχουν ορια εξ αρχης, να μαθουν να ειναι ανθρωποι οχι ζωα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου, κι εγω θα ηθελα να το βλεπουν αλλα πιστεψε με τα πεθερικα μου, ειπαν βαριες κουβεντες και κανουν μεγαλες και χοντρες μ....... Εδω και πολλους μηνες..ειναι μεγαλη ιστορια καποια στιγμη θα την πω, εκτος αν με πιασεινη τρελα μου και τους κανω ρεζιλι διεθνως με το να τους βγαλω στις ειδησεις..αυτοι οι ανθρωποι που εκαναν οτι εκανα και ειπαν οτι ειπαν τωρα που ειμαι σε αυτη την κατασταση, δεν τους αξιζει να δουν το μωρο μου.. Θυμασαι την τασσω καββαδια?οσια μπροστα στην δικη μου!

Καπου διαβασα σημερα κατι που ελεγε .... Με την πεθερα μου ζουσαμε τριαντα χρονια ευτυχισμενες και η μια και η αλλη μεχρι που..γνωριστηκαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικιά μου σήμερα μου έδωσε μια σακούλα ρούχα της κουνιάδας, όλα γράφουν 100% acrylic………..

Ωωωωωωωωω μεγειά σας!!!!!!!!!!! [smilie=banghead.gif] Καλά προσπερνάω το γεγονός ότι είναι ακρυλικά.....μπορεί να μην έδωσε σημασία (δεν νομίζω παλιά να τα κοιτάγανε αυτά) αλλά ότι είναι 35 χρονών ρούχα δεν ντράπηκε να σου τα δώσει????? Εγώ θα της έλεγα ότι δεν τολμάω να τα χρησιμοποιήσω από φόβο μην χαλάσω τις αντίκες, αυτά θα έχουν συλλεκτική αξία πλέον (τώρα σκέφτηκα ότι έχω την ίδια ηλικία με τα ρούχα της κουνιάδας...μην σου πώ ότι είμαι και μεγαλύτερη (αντίκες καλά λέω....) =))=))=))

Νασια μου, να μην ξαναπας την μικρη στην πεθερα σου.. Ακους εκει να σου πει οτι θελει μπανιο!της την πας καθαρη και πςριποιημενη, κανει το σοου της η μανταμ και θα σου την πει κιολας απο πανω?!κατι τετοιοι ανθρωποι πρεπει να τους παρουν σε εργαστηρια ανατομιας ως σπανια φαινομενα!!

Έτσι ακριβώς Αγγελικάκι μου.....όλο το χωριό έχει να λέει ότι το έχω φιγουρινάκι το κοριτσάκι μου και όποτε πηγαίνει εκεί γυρίζει στο σπίτι σαν γυφτάκι.....Όταν βλέπω κάτι τέτοια κρούσματα σαν τα πεθερικά σου ή τα δικά μου θυμάμαι μια ατάκα του Χατζηχρήστου από την ταινία "Της κακομοίρας"......"εμείς στο χωριό μου κάτι τέτοιους σαν εσένα τους πνίγουμε στον νεροχύτη για να μην χαλάσει η ράτσα" :lol::lol::lol:

Ωρε θα μας γραψουν οι εφημεριδες και ειμαστε και εγκυες και θα γινουμε μανες και τι θα απογινουν τα μωρα μας!!!!Καλα παει καλα η γυναικα ρε Νασια?τι πινει να δωσει κι εμας να την παλεψουμε λιγο!!γκρρρ

Αναστασάκο μου δεν πίνει δυστυχώς η πεθερά μου....αν έπινε κάτι θα της έδινα και θα το έκανα να φανεί σαν ατύχημα......εμένα σίγουρα θα με δείτε κάποια στιγμή πρωτοσέλιδο στις εφημερίδες από πάνω η φωτογραφία μου κι από κάτω λεζάντα "η αιμοσταγής πεθεροκτόνα!!!!!!!!!!!!!" Μήπως να της δώσω τίποτα από αυτά που μαγειρεύει η πεθερά σου??????? :mrgreen:

Πάντως πλάκα πλάκα κορίτσια, κι εγώ έτσι έλεγα παλιά, ότι δεν θα το αφήνω το παιδί μου με τίποτα ειδικά στην πεθερά (μου είχε κάνει και κάτι χοντράδες με το μωρό) αλλά τώρα που έχω ανάγκη έκανα τα πικρά γλυκά κι έριξα τα μούτρα μου.....και τα έφαγα τα μούτρα μου φυσικά με την ηλίθια που έχω μπλέξει!!!!!!!!!!! Ποτέ μην λες ποτέ όμως γιατί δεν ξέρεις πώς θα σου τα φέρει η ανάγκη!!!!!!! Καλά εσύ ειδικά Αγγελικούλα μου όμως ούτε για πλάκα στην πεθερά.......καλύτερα σε μια γειτόνισσα!!!!!!!!!!!! Απαπαπααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα νασια μου, αυτη η ταινια του χατζιχρηστου ειναι απο τις αγαπημενες μου!!καθε φορα που την βλεπω ειναι σαν να την βλεπω πρωτη φορα!καλα εγω λατρευω τον παλιο ελληνικο κινηματογραφο!

Να μην την ξαναπας νασια μου!εγω παντα λεω οτι ο καθε ενηλικας πρεπει να ειναι υπευθυνος γι αυτα που κανει και λεει!ολα εχουν καποιες συνεπειες!και πρεπει να τις υποστουν μερικες και μερικοι τυποι που τους εγινε η τιμη να συμπεριλαμβανονται στο ανθρωπινο ειδος!

Δωρα μου, δεν το ειδα που το εγραψες αυτο!!!!!!!!!!αμαν!καλ , μιλαμε, εσυ δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο τωρα!εισαι κομπλε!θα τα φοραει η μικρη σου μεχρι να παει πεντε χρονων θελει δεν θελει!ειναι οστορικης αξιας ρουχα!και να σκιστουν, ξερεις, βελονι κλωστη και μπαλωματακια!ποια allouette και βλακειες τωρα!να τα επιστρεψεις αυτα που αγορασες!τι λες τωρα?!πες τις πεθερουλας σου να κοιταξει μηπως εχει και κανενα δικο της ρουχο για την μικρη!καμια φουστανελλα ..τετοια πραγματα..μωρε ξερεις τι?θα ηταν μεγαλη κακια αν της ελεγες οτι οι αποκρειες Αργουν να ερθουν για να ντυσεις το μωρο με τα ρουχα που σου εδωσε?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο μου δεν πίνει δυστυχώς η πεθερά μου....αν έπινε κάτι θα της έδινα και θα το έκανα να φανεί σαν ατύχημα......εμένα σίγουρα θα με δείτε κάποια στιγμή πρωτοσέλιδο στις εφημερίδες από πάνω η φωτογραφία μου κι από κάτω λεζάντα "η αιμοσταγής πεθεροκτόνα!!!!!!!!!!!!!" Μήπως να της δώσω τίποτα από αυτά που μαγειρεύει η πεθερά σου??????? :mrgreen:

Αρε Νασια με εκανες και γελασα, και η μπεμπα μαζι μου!! :lol::lol: να σου στειλω αυτα που μαγειρευει και οχι σε ψυγειακι παρακαλω,2 ωρες ταξιδι πανω στην οροφη του αυτοκινητου και ανοιχτα τα ταπερ και νταλα ο ηλιος!!!Να την πιασει κοψιμο τρελο να μην ξερει που να εναποθέσει το οπισθιο της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι, πρωτου στειλεις το πακετο στην νασια, στειλε το πρωτα κατα δω να φορτωσω κανα χαλασμενο χαλουμι για εγγυημενα αποτελεσματα!δεν μας περνει να ρισκαρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρε Νασια με εκανες και γελασα, και η μπεμπα μαζι μου!! να σου στειλω αυτα που μαγειρευει και οχι σε ψυγειακι παρακαλω,2 ωρες ταξιδι πανω στην οροφη του αυτοκινητου και ανοιχτα τα ταπερ και νταλα ο ηλιος!!!Να την πιασει κοψιμο τρελο να μην ξερει που να εναποθέσει το οπισθιο της!!!

=))=))=)) Ειδικά εμένα η πεθερά μου αν πάθει τον ασήκωτο από την τουαλέτα μόνο καλό θα της κάνει.....θα αδυνατίσει κιόλας!!!!!!!!!!!!!

Καπου διαβασα σημερα κατι που ελεγε .... Με την πεθερα μου ζουσαμε τριαντα χρονια ευτυχισμενες και η μια και η αλλη μεχρι που..γνωριστηκαμε!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες!!!!!!!!!!

σας ελειψα??? :D:D

σημερα μεσημερι γυρισαμε απο αλεξ, τα περασαμε ετσι κ ετσι..

καταρχην φυγαμε απο το πατρικο του αντρα μου αρον αρον γιατι το σπιτι ηταν ΤΙΓΚΑ στις κατσαριδες!

οταν σας λεω τιγκα, εννοω φισκα, φουλ, γεματο, πως αλλιως να το πω...

εμπαινες στην κουζινα κ εβλεπες στην ξεφτιλα καμια 15αρια να τρεχει!!!! :shock::shock::shock::shock: πατησα εναν ΚΑΒΓΑ με τον αντρα μου φυγαμε..

μειναμε σε εναν ξαδερφο του αντρα μου, ναναι καλα τα παιδια, παρολο που δεν ηταν σε φαση να μας φιλοξενησουν, μας περιποιηθηκαν σαν τα ματια τους, πολυ τα αγαπω αυτα τα παιδια..

εγιναν κ αλλα που δεν ειναι της παρουσης, αλλα ετσι κ αλλιως δε σας ενδιαφερουν :P , οποτε δε σας τα γραφω

χιλια συγνωμη αλλα δεν εχω καθολου ωρα να σας διαβασω, παω στο παιδικο να τελειωσω κατι δουλειες που εχω αφησει στη μεση

η ευη γεννησε υποθετω ετσι??????????????????? :D:D:D

να σας ζησει κοριτσακι μου, φερη δυαντη κ γεματη χαμογελα!!

αχ μου λειψατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου!!

Τι κανετε??Απότι διαβασα σε γενικες γραμμες καλα ειστε!!Γεννησε η Εύη μας???????Να ειναι γερη κ καλοτυχη η κουκλιτσα της!Εύη μου να σας ζησει κ να ειναι παντα υγιης κ κοντα σε ανθρωπους που την αγαπάνε!! :ymparty:

Διαβαζω λετε για πεθερικα.Εγω αν μιλησω θα πεσει φωτια να με καψει..Τι να πω οτι μας πηραν καροτσι,κουνια,καθισματακι αυτοκινητου κ χιλια δυο αλλα πραγματα??Τι στιγμη που ο πατερας μου μου ειπε να του πω τι θελω για το παιδι αλλα να ειναι κατι φτηνο γιατι δεν εχει λεφτά?Ενω δεν εχει κανενα προβλημα??Ας ειναι καλα η μαμα μου που ισορροπει λιγο την κατασταση..

Εγω δεν ειμαι πολύ με τα καλά μου σημερα...Εχω τις μαυρες μου.Δεν ξερω αν ειναι της εγκυμοσυνης, αν ειναι οι ορμόνες αλλά "έπεσα" πολύ ψυχολογικα σήμερα..Δεν έκανα τιποτα σημερα.Καθομουν στον καναπέ, έβλεπα τηλεόραση, πότε με επαιρνε ο ύπνος, καμια διάθεση!!Σκέφτομαι αν θα ειναι καλα κ μπεμπάκος μόλις γεννηθεί..Τεσπα θα μου περάσει!!

Σας στέλνω πολλά φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, ρε τρελάρες, πάλι με τις πεθερές τα βάλατε;

Νάσια, τι να πω για την πεθερά σου; Τρομερή βοήθεια έχεις βρε! Καλά, εμένα η δική μου κρατάει τη εγγονή της βδομάδες ολόκληρες, γιατί της την παρατάει εκεί η μάνα της, και το έχει το κοριτσάκι μες στη βρώμα, επειδή έτσι έχει μάθει, κι επειδή φοβάται μήπως κρυώσει και αρρωστήσει και βρει τον μπελά της. Την άλλη φορά έφερε τη μικρή η μάνα της Σάββατο του Λαζάρου και ήρθε και την πήρε Μεγάλη Πέμπτη μεσημέρι και η πεθερά δεν την είχε κάνει μπάνιο ούτε μία φορά! Μόνο ένα βράδι την έπλυνε απ' τη μέση και κάτω και της άλλαξε εσώρουχο. Μέχρι τότε ήταν με το ίδιο εσώρουχο και μετά πάλι με το ίδιο έμεινε.

Δώρα, τι να πω για τα δώρα της πεθεράς; Συμφωνώ με τη Νάσια, το υλικό δεν το κοιτούσαν παλιά, αλλά 35 χρονών ρούχα; Τουλάχιστον η δική μου, έστειλε της εγγονής που είναι οκτώ ετών! Φυσικά, αν της έλεγες τίποτα για το ακρυλικό θα σου έλεγε: "γιατί η κόρη μου που τα φόρεσε ΤΙ ΕΠΑΘΕ;".

Αγγελική και Αναστασία, κι εγώ δε θα άφηνα το παιδί μου με ΤΙΠΟΤΑ στην πεθερά μου. Δεν είναι κακιά, ούτε και θα μου το χτυπούσε ποτέ, παρ' όλο που τη μεγάλη εγγονή της που αυτή τη μεγαλώνει, συνέχεια λέει δύο φράσεις που έχουν γίνει πλέον σλόγκαν: "δεν είναι κόρη μου, εγγονή μου είναι, εγώ τα παιδιά μου τα μεγάλωσα" (επειδή ορισμένοι τη ρωτάνε αν είναι δική της η μικρή, έλεος, πόση μυωπία έχουν;) και "εγώ τα παιδιά μου μόνη μου τα μεγάλωσα και δεν πήρα βοήθεια από κανένα, ένας έμπαινε, άλλος έβγαινε" (επειδή δουλεύανε βάρδιες με τον άντρα της για να προσέχει πάντα κάποιος απ' αυτούς τα παιδιά). Φυσικά, την εγγονή αυτή την παρατάει η μάνα της μέρες ολόκληρες για να μπορεί να βγαίνει και να διασκεδάζει, γιατί τη βλέπει σα βάρος, και γι' αυτό τα λέει όλα αυτά.

Σίγουρα, όμως, δε θα της άφηνα να κρατήσει δικό μου παιδί γιατί είναι Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ. Κυριολεκτικά είναι τόοοοσο χύμα, κάνει ό,τι της κατέβει, και τη θεωρώ επικίνδυνη. Σας είπα την άλλη φορά που άφηνε τα παιδιά της να κοιμούνται όταν ήταν βρέφη και πήγαινε στον μπακάλη για ψώνια! Ή κατέβαινε να πετάξει τα σκουπίδια. Ή τώρα στη μικρή, ας πούμε, μπορεί να δώσει μία παρά δέκα το μεσημέρι σοκολάτα, και μία και τέταρτο να της βάλει να φάει. Ό,τι να 'ναι μιλάμε...

Λένα, κατσαρίδες διαβάζω... Στο στοιχείο μου...

Κατερινούλα, μια χαρά που έχεις καλά πεθερικά!

Αφήστε ρε κορίτσια, εγώ τα πήρα στο σχολείο σήμερα. Έβαλε το υπουργείο ειδικά υποχρεωτικά σεμινάρια για τους καθηγητές των εσπερινών σχολείων, 26 και 28 Σεπτεμβρίου, οκτώμιση με δύο το πρωί στη Λευκωσία, και το απόγευμα σχολείο κανονικά... Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω, εδώ μόνο σχολείο πηγαίνω, και χωρίς μαθητές μάλιστα και γίνομαι πτώμα... Πώς να καταφέρω να πάω Λευκωσία το πρωί (μισή ώρα δρόμος, άρα μία ώρα πήγαινε-έλα), πεντέμιση ώρες σεμινάριο και μετά στο σχολείο (άλλη μια ώρα πήγαινε-έλα) και τρεισήμιση ώρες σχολείο... Θα το συζητήσω αύριο με το διευθυντή, μήπως καταφέρω να απαλλαγώ απ' το σεμινάριο, αλλιώς θα πάρω άδεια από τις 28 μέχρι τις 29, γιατί εκείνη τη μέρα έχω το ντόπλερ, πάλι στη Λευκωσία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια πως πεθυμησα τα κατεβατα σου καλε!!!!!!

καλα, εδω εγω στη μανα μου που τον αφηνω μερικες φορες κατι με πιανει..

οταν ηταν μικρος της ελεγα ορθα κοφτα οτι δε θελω να του δωσει κρεμα να φαει, αυτη εκανε του κεφαλιου της, σταματησα να της τον αφηνω, κ τωρα ξαφνικα ανακαλυψα οτι εχει ακομα στο ντουλαπι κρεμα!!! ε μα ελεος πια, 2.5 χρονων ειναι!!!

κατερινακι μην εισαι τοσο πεσμενη κοριτσακι μου... σκεψου το παλικαρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου, τοσες πολλες κατσαριδες ειχε???δεν τις αντεχω με τιποτα!!ειναι ο μεγαλυτερος εφιαλτης μου!παλι καλα που πηγατε αλλου να μεινετε!

Κατερινουλα, εισαι τυχερη!βεβαια για μενα το θεμα δεν ειναι τα υλικα αγαθα ..αλλα τι λενε, τι κανουν κΑι πως συμπεριφερονται..μακαρι εσυ να μην εχεις τετοια θεματα..οσο για σημερα μπορει να ησουν κουρασμενη και να μην ειχες ορεξη και να το ελαβες ως "εχω τις μαυρες μου" !ειναι και που πλησιαζει η ωρα και η μεγαλη στιγμη.. Οσο να ναι ειναι περιεργο το συναισθημα..εγω πχ ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει οτι ερχεται το μωρακι μου σε λιγες βδομαδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, δυστυχώς οι μανάδες μας νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και κάνουν του κεφαλιού τους...

Κι εμένα με προβληματίζει πολύ να το αφήνω στη μάνα μου, όταν χρειάζεται. Χτες που πήγα στο σεμινάριο, είδα μια καθηγήτρια γνωστή μου, 45άρα, και μου λέει "α, εμένα η μάνα μου, μου μεγάλωνε τα παιδιά, της τα πήγαινα από βρέφη και μου τα κρατούσε και τα μεγάλωνε αυτή μέχρι 12 χρονών, και τώρα είπα στην κόρη μου ότι όταν κάνει αυτή παιδί, θα πάω εγώ εσπερινό σχολείο, για να της το μεγαλώσω". Και μετά μου έλεγε πόσο τυχερή είμαι που έχω τη μάνα μου να με βοηθά.

Συγγνώμη, μόνο εγώ δε θέλω να μου μεγαλώσει τα παιδιά μου η μάνα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, καλε ειχε πεντε μερες το παιδι απλυτο και με το ιδιο εσωρουχο?!καλα η μανα του παιδιου δεν ειχε αφησει αλλο εσωρουχο!τι περιμενε να το κανει μπανιο?το μεγαλο σαββατο?για τις μερες του σεμιναριου καλυτερα παρε μια ωραιωτατη αδεια απο τον γιατρο σου να εχεις το κεφαλακι σου ησυχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εμείς όταν πηγαίνουμε σπίτι τους, γίνεται ανατολικό ζήτημα όποτε θέλουμε να κάνουμε μπάνιο. Αυτοί κάνουν μια φορά τη βδομάδα, και θεωρούν ότι έτσι πρέπει να κάνουμε κι εμείς. Κι επειδή συνήθως πηγαίνουμε χειμώνα ή Μάρτιο-Απρίλιο, που ακόμα κάνει κρύο, δεν επιδιώκουμε να κάνουμε κάθε μέρα, αλλά τουλάχιστον κάθε δεύτερη μέρα, και το κάνουν θέμα!!! Μια φορά η μάνα του άρχισε να μουρμουρά, και ο πατέρας του έκανε καβγά και ούρλιαζε, ότι πληρώνει αυτός ρεύμα για το θερμοσίφωνο για να κάνει μπάνιο ΑΥΤΟΣ (ο γιός του!!!). Και ήταν Μεγάλο Σάββατο!!!!!!!!!!!! Δηλαδή, που λένε "κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα", ε αυτοί, ούτε αυτό δεν κάνουν!!!

Αν μπορέσω να πάρω απαλλαγή από το σεμινάριο και να πάω σχολείο το απόγευμα (δεδομένου ότι θα έχω αντέξει μέχρι τότε), το προτιμώ, γιατί δε θέλω να αρχίσω άδειες από τώρα. Σκόπευα να ζητήσω αναρρωτική περίπου 20 μέρες πριν την άδεια τοκετού. Αν, όμως, δε με απαλλάξουν, εννοείται ότι θα πάρω άδεια! Δε σφάξανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...