Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

καλημέρα κ καλή μας εβδομάδα!!

Τί κάνετε κορίτσια?Πώς περάσατε ΣΚ?

samantha κ Marietoula καλως μαςήρθατε!!Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας!!

Μαριέτα μου δυστυχώς με έπιασε κ εμένα το νεφρό μου κ χρειάστηκε να νοσηλευτώ για 6 ημέρες!Απο τον υπέρυχο που κάναμε δεν φάνηκε να υπάρχει πέτρα,φαινόταν όμως αρκετά ερεθισμένο!Μου είπαν πως με έπιασε κολικός νεφρού κ πως θα με πιάνει πολύ συχνά!Μεχρι στιγμης δεν με έχει ξαναπιάσει κ εύχομαι να μην με ξαναπιάσει γιατί αυτός ο πόνος δεν αντέχεται!!!

Καλά που ήρθες στην παρέα μας να έχω κάποιον να παρηγοριέμαι για τα κιλά :lol:;)

Εγώ μέχρι στιγμής έγω βάλει 6,5!!όσο πάω κ ανεβαίνω!!Άντε να δούμε που θα φτάσουμε!! :?

Οσο περνάει ο καιρός νιώθω το μικρό μου όλο και πιο δυνατά!Το βράδυ καθόμαστε με τον άντρα μου κ βλέπουμε την κοιλιά μου που κουνιέται.. :D:D:D

Χριστινάκι μου πολύ μεγάλωσε η μικρούλα σου!!Ανυπομονώ κ εγώ να πάω να δω τον δικό μου!!Άντε να περάσουν οι μέρες!!

Σας αφήνω να κάνω καμια δουλίτσα θα τα πούμε κ αργότερα φιλιά..

(Οι υπόλοιπες που χαθήκατε?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Κοριτσια και απο εμενα, ειμαι η Ματινα εχω ενα γιο 3 χρονων και τωρα περιμενουμε το δευτερο μωρακι μας :D:D:D

Με πιθανη ημερομινια 19/05...Μαγιατικο το Μωρακι μας.... :D:D:D

Θα χαρω πολυ να τα λεμε....Ποιες αλλες Μανουλες περιμενουν τον πελαργο τον Μαιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις γκαστρούλες και καλωσορίζω τις νέες φίλες!!!!

Μπήκα να δω τα νέα σας και να δώσω το παρόν γρήγορα γρήγορα γιατί έχω δουλίτσες....

Την Τετάρτη επιτέλους είναι ο επόμενος υπέρηχος μετά την αυχενική που είχα κάνει και θα δούμε και το φύλο!!!!

Φιλάκια σε όλα τα σποράκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα σε ολεσ σας.Εγω συνεχιζω στου ξαπλοπουλου :lol: το χαβα μου...ανασκελα και στο τσακιρ κεφι λιγο στο πλαι τα ποδια.Δεν πειραζει ομως.Την επομενη Δευτερα θα παω εγω να δω το ψιψινι μου.Εγω απο κιλα μεσα στην ατυχια μου εχω σταθει τυχερη.Μεχρι στιγμης ειμαι 2 κιλα λιγοτερο απο οταν ξεκινησαμε την εγκυμοσυνη.Βλεπετε και το κρεβατι δεν σε διευκολυνει λογω θεσης να φας πολυ αλλα και οι ναυτιες δεν με εχουν αφησει ακομα.Για πειτε μου ρε κουκλες απο εσας που εχετε παρει ουτροτζεσταν σε αυτο το χρονικο διαστημα ειχατε θεματα μνημης?Εγβ καθε μερα ειδικα μετα τα μεσημεριανα(παιρνω απο 3) νιωθω σαν να πεφτω σε κομμα.Λεω πραγματα και δεν τα θυμαμαι μετα,ακομα και στο τηλεφωνο εχει τυχει να μιλησω και να μη μπορω μετα να θυμηθω τιποτα.Λετε να με επισκεφθηκε κι ολας ο γερμανος(Αλτσχαιμερ)????????

Οπως και να εχει καλωσορισατε και οι καινουριες μανουλες,ευχομαι να εχετε καλες και ευκολες εγκυμοσυνες.Ρε κοριτσια μπαινετε να μας λετε και κανενα νεο πιο συχνα,να εχω και εγω να κανω κατι που ειμαι και στο κρεβατι...Ευχομαι να εχουμε μια καλη εβδομαδα !! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕς ? ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩς ΔΥΟ ΦΟΡΕς ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΑΜΥΔΡΑ!!ΣΑΝ 2-3 ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟς ΤΗΝ 18 ΒΔΟΜΑΔΑ. ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΚΟΛΙΚΟΣ Ο ΑΤΙΜΟς. ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΘΑ ΠΑΩ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ. ΑΛΛΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΛΕΟΝ!!! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΠΕΣΑ ΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΕ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΦΙΤΕΡΟΛ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ 40' ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ. ΤΡΩΩ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΛΙΓΟ. ΠΑΙΡΝΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΚΟΥΣΑ ΠΩς ΜΕ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΙΤΣΑ ΚΑΘΕ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑς ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕς ΑΠΟ ΧΑΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου,

Ματίνα καλώς μας ήρθες!!Με το καλό να υποδεχτείτε το νέο μέλος της οικογενειας!

Μαριλού μου την Τετάρτη θα δεις το μωράκι σου??Με το καλό λοιπόν..Εγώ αργώ ακόμα..

MUMBASHA μου πώς είσαι?Κάπως καλύτερα?Αμαν αυτές οι ναυτίες δεν σε λυπούνται κ λίγο? θα μπαίνω εγώ όποτε μπορώ να σε κάνω παρέα!!Δεν έχω εμπειρία απο ουτροτζεσταν αλλά ένα μικρό Αλτσχάιμερ το έχω κ λένε πως είναι κ φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη..τώρα εσένα ακούγεται πιο προχωρημένο :lol::lol: μαλλον θα φταίνε τα χαπάκια.. :? Ρώτα τον γιατρό σου..

Μαριέτα μου τώρα είμαι στην 20η εβδομάδα αλλά ήμουν πολύ τυχερή κ το ένιωσα την 15η !!τώρα πλέον τον νιώθω πολύ συχνά κ πολύ πιο έντονα!!Εμένα η κοιλιά μου είναι πολύ μεγάλη,ψηλά κ λίγο μυτερή..Προσπάθησα κ εγώ να ξεκινήσω περπάτημα αλλά στα 10 λεπτά με πιάνει το νεφρό κ τα παράτησα..Εμένα ο πόνος ήταν συνεχόμενος!!!Με είχε πιάσει για 5-6 ώρες κ δεν σταματούσε με τίποτα!!Γι αυτο κ με κρατήσαν στο νοσοκομείο..

καλό βράδυ,θα τα πούμε αύριο φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω να σου πω...ηδη εχω ξεκινησει και ακουω στη διαρκεια της ημερας τραγουδακια που μου αρεσουν και με συγκινουν.Λογικα το ψιψινι μου βεβαια ακομα δεν ακουει τιποτα αλλα εμενα με κανει να νιωθω καλα και ισως νιωθει τα συναισθηματα μου και το μικρουλι.Θελω να το κανω σαν πειραμα παντως.Διαβασα πως αν κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης ακους ενα συγκεκριμενο τραγουδι το μωρο οταν γεννηθει θα του ειναι ηδη γνωριμος αυτος ο ηχος. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτό το διάβασα κ εγώ. Κ μάλιστα στην ηλικία 2-3 αν του το βάλεις θα το θυμαται!!!

Πως τα πάτε κατα τ'άλλα;;; Εμένα μου πέσαν πολλά μαζί τώρα, μετακομίζω κιόλας, και λίγο νιώθω να χάνω τη μπάλα... Νυστάζω εδώ κ δυο ώρες, προσπάθησα να κοιμηθώ κ δεν μπορώ με τίποτα...Ασε που τώρα 2-3 μέρες μες στα νεύρα είμαι...ουουουουφ.... Γκρινιάζω πολύ;;; ΣΤΡ ΩΣΤΕ ΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! :D:D:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου ευχομαι να γυρισεις ακομα πιο χαρουμενη απο το ραντεβου σας!Κορινα θα σου απαντησω με πολυ πολυ αγαπη.Ξ Ε Κ Ο Λ Λ Α !!!Ασε τα νευρα στην ακρη,νευρα ειχα και εγω και ειδες τι εχω παθει και ποσο καιρο τραβιεμαι,και παλι καλα που ο Θεος μου εδωσε και δευτερη ευκαιρια για να ηρεμησω.Πραγματι η διαθεση μας ειναι περιεργη αυτο το διαστημα αλλα μην ξεχνασ ποτε τη δευτερη καρδια που ακουγεται μεσα σου.Ειναι πολυ ευαισθητη ακομα και θελει να μπειι στα δυσκολα με το μαλακο.Ελπιζω να μην με παραξηγησεις για αυτα που σου εγραψα απλα επαθα και...εμαθα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρέ καλά κάνεις και μου τα λές έτσι!!! Σιγά μην σε παρεξηγήσω κιόλας!!! Δεν έχεις άδικο... Προσπαθώ να το κοντρολάρω αλλά κάπου κάπου ξεφεύγω...Αχχ...γιατί δεν είμαι και εγώ απο αυτούς του κινήματος σταρχιδιστών;;;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταρχιδιστες και εγκυμοσυνη δεν κολλανε.Θεωρω οτι μαμαδες γινομαστε με το που βλεπουμε το τεστ.Τωρα εχουμε να αγχωνομαστε για το ποσο μεγαλωσε ,αν χτυπαει καλα η καρδια,αν ειναι υγιες,αν ειναι αγορι η κοριτσι,αν θα γενηθει προωρα η οχι...και μετα.....αντε παλι....εφτασε το γαλα?να δωσουμε και ξενο?μηπωσ κανει κακο?μηπωε εφαγε πολυ η λιγο?θελει πιπιλα?εκανε κακα?μηπωε εκανε πολλα κακα?και ουτω καθεξης.Μαλλον θα πρεπει να μαθουμε να ζουμε ετσι απο εδω και περα.Μεγαλωσαμε.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mumbasha μου, πέρα απο αυτά, που λογικό είναι να μας απασχολούν, εγώ αγχώνομαι κ για ότι πιο κουλό μπορείς να φανταστείς. Τώρα με έχει πιάσει για το τι έπιπλα θα βρούμε για το καινούργιο σπίτι, πως θα κάνουμε τη μετακόμιση, πότε θα μας τα φέρουν όλα τα πράγματα...Χαζομάρες...Αυτό θα ήθελα να μην είχα...

Να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα κορίτσια! Λόγω ορμονών εσείς έχετε σπυράκια;;; εγώ έχω γεμίσει στο σαγόνι. Ο γυναικολόγος μου είπε απλά να καθαρίζω το πρόσωπο μου με χαμομήλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mumbasha μου, πέρα απο αυτά, που λογικό είναι να μας απασχολούν, εγώ αγχώνομαι κ για ότι πιο κουλό μπορείς να φανταστείς. Τώρα με έχει πιάσει για το τι έπιπλα θα βρούμε για το καινούργιο σπίτι, πως θα κάνουμε τη μετακόμιση, πότε θα μας τα φέρουν όλα τα πράγματα...Χαζομάρες...Αυτό θα ήθελα να μην είχα...

Να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα κορίτσια! Λόγω ορμονών εσείς έχετε σπυράκια;;; εγώ έχω γεμίσει στο σαγόνι. Ο γυναικολόγος μου είπε απλά να καθαρίζω το πρόσωπο μου με χαμομήλι.

po re !!!akrivws to idio!!!egw sto stithos polla kai sto proswpo elaxista!kai me fagourizoune kiolas!!!

telika einai simptwma?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μην αγχωνομαστε!!!!!!προχτες ηταν μια φιλη μου στο γιατρο για υπερηχο και χτηπησε το κινητο της που την επαιρνε η μαμα της, στην μαμα της επειδη ειναι πολυ νευρικη εχει βαλει ηχο σειρηνας . και που λετε βλεπει ο γιατρος το μωρο να αυξανει σαν τρελο χτυπους!! την εβαλε κατσαδα!!! θελει ηρεμια η εγκυμοσυνη!! μην το γεννησουμε νευρικο!! α!! και μακρυα απο ειδησεις τωρα με το ψαλιδι που λενε!!!χεχε.. σημερα παντως πηγα σε μια τραπεζα και μου δωσανε σειρα γιατι αρχισε να φαινεται κοιλιτσα!!!! κοριτσια μπροστα τις κοιλιτσες και παμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmerraaaaaaa!!!koritsia ola kala xthes!!!

to mwrouliniii kouniotane!!!kounouse xerakia podarakia!!trelathikameeeeee!!!!!!!!!!!!!!

o giatros mas eipe oti h anaptyksh toy simvadizei me tis evdomades!!diladi einai 11 evdomadwn kai imerologiaka kai me vasi thn anaptyksh tou!!Euxaristw Panagia mouy!!!!

kai twra 7 noemvriou kleisame gia auxeniki diafaneia!!! :D:D:D

ax euxomai se oles mas na exoume mia teleiaaa egkymosini!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μωρουδενια.Πολυ καλα τα νεα σου.Στην αυχενικη να δεις ποσες λεπτομερειες θα δειτε.Ευχομαι για μια ακομα φορα ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μωρουδενια.Πολυ καλα τα νεα σου.Στην αυχενικη να δεις ποσες λεπτομερειες θα δειτε.Ευχομαι για μια ακομα φορα ολα καλα!!!

na sai kala kopela mou!!epishsss !esy pws pas???ksanapiges sto giatro?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ απο εμενα!

Τί κάνετε?

μωρουδένια μου πολύ ευχάριστα τα νέα σας!Με το καλό να κάνετε κ την αυχενική σας !!

Είδα που λέγατε εχθές για τα σπυράκια.Κ εγώ έβγαλα κυρίως στο μπούστο και στην πλάτη..Είναι απο τις ορμόνες,είχα ρωτήσει κ την γιατρό μου..

MUMBASHA μου πώς είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω την παλευω...Στο γιατρο θα ξαναπαω τη Δευτερα αλλα θελω να πιστευω πως και η κορτιζονη που παιρνω κατι εχει κανει.Μαλλον βεβαια εχει αρχισει να μου περναει η υπνηλια του πρωτου τριμηνου και εχω αρχισει να κοπανιεμαι στο κρεβατι ωρες ωρες.Ευτυχως ο αντρας μου εχει ελευθερο ωραριο με τ δουλεια του και μπορει και περναει αρκετες ωρες μαζι μου και με βοηθαει στα παντα.Στις 30 του μηνα κλεινω 1 μηνα απο εκεινη τη μερα που πηγαμε να το χασουμε το ψιψινι.Τωρα τι να πω...αν θελει ο Θεος τη Δευτερα θα εχω καλα νεα.Αλλιως για καποιο λογο ολα γινονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω και κατι αλλο κοπελες?Εσεις που εχετε περασει τη 12η εβδομαδα και εχει αρχισει η μητρα να ανεβαινει πιο ψηλα,πως τα πατε με τους πονους?Δε μιλαω για πονους εντερου αυτους τους ξεχωριζω αλλα εγω απο την αρχη ειχα εντονες ενοχλησεις αλλα σε αυτη τη φαση υπαρχουν ωρες μεσα στην ημερα που νιωθω εντονα τραβηγματα με πονο και μια αισθηση λες και ειναι πρησμενη η μητρα μου.Ο γιατρος κλασσικα μου απανταει οτι οσο δεν εχουμε αιμοραγια δεν μας νοιαζει.Δεν ειναι οτι ανησυχω ιδιαιτερα για αυτο εχω αλλα πιο σοβαρα να αγχωνομαι απλα μου κανει εντυπωση,μονο εγω εχω συνεχεια πονους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ναι είχα παλινδρομη τον Ιανουάριο στην 8η εβδομάδα.Ευχομαι αυτή τη φορά να σταθώ τυχερή.
    • Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς.Προσπαθω να απασχολω το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μην αναλύω τόσο αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα και σήμερα είναι μια τέτοια μέρα.Σ ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...