Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας γκαστρομενουλες μου!! Να μαι και εγω.... Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για τον αντρουλι μου και χρονια σου πολλα και εσενα Χριστινακι!!!καλα αποτελεσματα και ολα θα πανε καλα!!!

Τελικα το σερι μου (αν λεγεται σερι οι δυο μερες) σταματησε χθες που για μια ακομα φορα επισκεφτηκα την τουαλετα και μεσημερι και βραδυ...και σημερα τα ιδια παλι... Οποτε καλωσηρθες φιδεδακι παλι!!! :lol::lol:

Corina καλωσηρθες στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σου!! δεν θυμαμαι να σου πω ποτε ειχα νιωσει τον μικρουλι αλλα τον καταλαβαινα καλυτερα οταν ξαπλωνα ανασκελα.. ;);) οποτε δοκιμασε να δεις!!

Χρύσα82 και expectingmummy εκμεταλευτητε τωρα την κατασταση που δεν σας αφηνουν να κανετε πολλα οι αντρες σας γιατι στο δευτερο, εμενα τουλαχιστον, δεν με προσεχει οσο με προσεχε στο πρωτο και μου λειπει... :(:(

Στα υπολοιπα κοριτσια φιλακια :x:x:-*:-* !!! Παω για εξαγωγη χαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsia vlepw to tikeraki mou kai trellenomai!!!mporei kai tentwnete pleon??? :D:D:D

se 1 evdomada pame gia yperixo kai meta tha kanoume auxenikiii :D:D:D

anypomonw na to dwwwww!!!

koritsia ERWTHSH: otan paw na sikwthw kai kanw kapoia kinisi me pianei entono tsimpima apo aristera kai mia apo deksia alla an isixasw me pernaei!!!

alla diplwnomai sta 2!gia deuterolepta vevaia!alla einai anisixitiko??????????? :?:?

pleazeee peite mou an to exete!!!

thanks!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα!!!Με πήρε ο γιατρος μου το απόγευμα, ηρθε το φαξ! φυσιολογικο κοριτσάκι μου είπε !! κ η καρδια μου αρχισε να χτυπάει δυνατα !!ολα καλα!!! :lol::lol::lol::lol::P:P

2012.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σόρυ κορίτσια που μιλάω μόνο για τα δικά μου αλλα καταλαβαίνεται την χαρά μου, σου φεύγει η αμφιβολία που τριγυρνάει μέσα στο μυαλό σου όσο κ αν δεν θες να έρθεις αντιμέτωπος με το όποιο αποτέλεσμα. Μην σας ζαλίζω , :roll: Εύχομαι όλες να είστε καλύτερα με τις αναγούλες κ τα λοιπά δεν θέλω να πω ονόματα μην ξεχάσω καμία Πολλά φιλάκια σε εσας κ στις κοιλίτσες σας καληνύχτα!

2012.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες σας.Κατ αρχην ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση.Ξερω οτι δεν ειμαι η μονη που περναει δυσκολα και ζητω συγνωμη που δεν ασχοληθηκα μεχρι τωρα και με τα δικα σας προβληματα αλλα μολις παω να ηρεμησω με προλαβαινει και ενα νεο σοκ και παλευω να τα βγαλω περα.Το μικρουλι μου τη Δευτερα που καναμε την αυχενικη ειναι ακομη καλα.Εγω σχετικα σταθερα ,με 14 χαπια την ημερα...τις ηπαρινες μου...και τωρα πια και κορτιζονη!!!Αμα καταφερω και γεννησω τελικα δεν θα κανω παιδι,τον ΕΟΦ θα εχω κανει.Τι να πω...υπομονη σε ολες.Σας φιλω και σας ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,τί κάνετε?

Χριστινάκι μου πολύ ευχάριστα τα νέα σας!! Είναι όλα καλά λοιπόν,πολύ χαιρομαι!Μπορείς τώρα να απολάυσεις ήρεμη το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου!!

MUMBASHA μου κ εσύ μας είχες καλά νέα!!Το μικρό σας αγωνίζεται κ είναι καλά!!Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος!!

Μόνο ευχάριστα να ακούμε απο εδώ κ μπρος..όλα θα πάνε καλά για όλες μας!!

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου επειδη εχω αρχισει και αποκτω καποια εμπειρια στις επιπλοκες της εγκυμοσυνησ(δυστυχως),θα σου πω τι μου λεει ο γιατρος καθε φορα που εχω καποιο πονο-και πιστεψε με εχω νιωσει πολλους και διαφορους.Οταν δεν βλεπουμε αιμα δεν μασ νοιαζει.Μονο το αιμα μας προειδοποιει οτι κατι δεν παει καλα.Ισως το εντερακι σου αρχιζει και ζοριζεται λιγακι αφου εισαι και στο σταδιο που η μητρα αρχιζει και ανεβαινει απο την πυελο.Ισως παλι καπου ζοριστηκες.Εννοειται παντως οτι το καλυτερο ειναι να ρωτησεις και το γιατρο σου.Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την mumbasha

εμένα με πιάναν έτσι όταν κουραζόμουν με την ορθοστασία στην δουλειά. όπως κ να χει ρώτα τον γιατρό σου για σιγουριά το πιο πιθανό είναι να μην είναι τπτ

2012.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!Εγώ δυστυχώς δεν προλαβαίνω να γράφω συχνά,δουλεύω όλη μέρα και γυρνάω πτώμα...

Αύριο θα δούμε το φύλο επιτέλους!!!.Με τον σύζυγο τα στοιχήματα δίνουν και πέρνουν!Εκείνος λέει αγόρι και εγώ κορίτσι.Έχουμε πολύ γέλιο πάντως!Ότι και να είναι το έχουμε διασκεδάσει πολύ με τα πειράγματα.Είδωμεν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες?Τί κάνετε?

Μωρουδένια μου κ εμένα με πιάνουν πού κ πού τέτοια πονάκια..Άλλες φορές είναι απο το έντερο κ άλλες φορές απο την ορθοστασία όπως είπε κ η Χριστίνα..Ρώτησα την γιατρό μου κ μου το επιβεβαίωσε,σε περίπτωση που πονάει πολύ κ δεν περνάει πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου!! Εγώ έτσι έκανα κ όταν με είχε πιάσει το νεφρό κ απο την περιγραφή που της έδωσα κατάλαβε τί ήταν!!

GYRISTROULA με το καλό να δείτε το μωράκι σας αύριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες! Τι μου κάνετε?

Χριστινα πολυ χαρηκα με τα νεα σου, φαντάζομαι θα σου εφυγε ενα βάρος και τώρα θα τα βλέπεις όλα ρόζ... :) :)

Mumbasha εχεις πολλη θετικη ενεργεια απο ολες μας, ευχομαι και σε σενα να ερθει γρηγορα η στιγμη που δε θα αγχωνεσαθι τοσο πολυ.

Gyristroula περιμενουμε με αγωνια να μαθουμε ποιος θα κερδισει τοσ τοιχημα ..

Μωρουδενια, σε συνεχιζει ο πονος? αν συνεχιζει καλα ειναι να παρεις το γιατρο ενα τηλεφωνο να ησυχασεις.

Εμεις πηγαμε προχθςς στο γιατρο και το ειδαμε το ατακτο, δεν καθοταν ησυχο, να του βγαλει φωτο ο γιατρος αλλα φτανει που ειναι καλα ξκαι δεν εχει σημασια. Εγινε 12 εκ μεχρι τον ποπο και 230 γρ, οπως ενα κομμάτι τυυρι :lol: .

Τωρα με νει ο υπερηχος ο μεγαλος στις 16 του Νοεμβρη.

Σας φιλω να ειστε ολες καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι και εγώ υποψήφια ανοιξιάτικη μανούλα 2012!! Είμαι έγκυος με ΠΗΤ γύρω στα τέλη Μαΐου και περιμένω το 2ο παιδάκι μας. Αυτό το μωράκι δεν ήταν 'προγραμματισμένο' καθώς η κορούλα μου είναι ακόμη πολύ μικρούλα και έχω γεννήσει με καισαρική -τον Μάρτιο που μας πέρασε- ε και δεν ήταν και ότι καλύτερο το γεγονός ότι έμεινα έγκυος....Να φανταστείτε έμεινα έγκυος τις ημέρες που περίμενα να αδιαθετήσω (σύμφωνα με τον γιατρό μου)....Ωστόσο είμαστε πολύ χαρούμενοι (τώρα που ξεπεράσαμε το πρώτο σοκ....) και ευχόμαστε να πάνε όλα καλά!!!!

Γράφω και στις Μανούλες Μαΐου !!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Αυχενική θα κάνω στις 22 Νοεμβρίου στο Ιασώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ,Χριστινα πολύ καλά τα νέα σου,έτσι μέχρι το τέλος να έχεις μόνο ευχάριστα να μας λες.Άντε σε λίγο καιρό θα κάνουμε και εμείς οι τελευταίες ανοιξιάτικες μανούλες :lol: !!!!!

καλώς ήρθες και εδώ samantha.

Mumbasha Τέλεια το σποράκι σας αποδείχθηκε φοβερός μαχητής.Θα περάσουν όλα και θα τα θυμάσαι σαν ένα κακό όνειρο.

Μωρουδένια μου και εμένα με πιάνουν τέτοια πονάκια αλλά μου κρατάνε περισσότερο(μισή με μία ώρα σίγουρα) . Σήμερα αναγκάστηκα να πάρω και Buscopan γιατί ο πόνος ήταν πολύ δυνατός και δεν περνούσε,αλλά υπέθεσα ότι μπορεί να είναι και εντεράκι.Έχω ρωτήσει τον γιατρό και μου έχει πει ότι πολλές γυναίκες παραπονιούνται για τέτοια πονάκια,ότι μάλλον δεν είναι τίποτα παρόλα αυτά θα πρέπει να του το αναφέρω και να παίρνω outrogestan για να χαλαρώνει η μήτρα όταν ο πόνος δεν περνάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia EUXARISTW gia tis apantiseis sas!! isixasa pou den eimai h monh!

emena auta ta tsimpimata me pianoun gia deuterolepta...apla einai entona!oxi eutyxws den exw ponous

exoun elatwthei arketa se sxesh me thn arxh pou einai fysiologikoi!sthn arxh eixa ponous periodou gia

arketh wra!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!!!!!!!!!!

Χριστινα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!Μπραβο!αντε με το καλο το κοριτσακι σας!

MUBASHA, υπομονη κοπελα μου, εχεις πολυ ζορικη εγκυμοσυνη.και γω στο πρωτο παιδι ειχα δυσκολη εγκυμοσυνη αλλα εσυ εισαι πιο δυσκολα ακομα.Σου ευχομαι ολοψυχα να χεις δυναμη και υπομονη και ολα θα πανε καλα!

Μωρουδενια εχω ακριβως το ιδιο πραγμα, οπως το περιγραφεις.καμια φορα εκτος απο τσιμπηματα με πιανει κατι σαν σφαχτης οταν ειμαι ξαπλωμενη και παω να σηκωθω ή οταν καθομαι πολυ ωρα...διπλωνομαι...για δευτερολεπτα αλλα διπλωνομαι.Θα ρωτησω το γιατρο μου την Τεταρτη που εχουμε ραντεβου εκτος αν με ξαναπιασει και εχω πιο εντονα συμπτωματα οποτε θα παρω να τον ρωτησω πιο νωρις.

Σας χαιρετω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ακριβως αυτο που λες πασχαλακι!!! και εγω τριτη θα παω για υπρηχο!!

θα τον ρωτησω και εγω!!!

αχ να ειναι καλα τα μωρακια μας Παναγια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αΣΕ μωρουδενια, κι εγω εχω ανησυχησει γιατι τις τελευταιες μερες τα εχω πιο συχνα...αν συνεχισω να τα εχω τοσο συχνα θα τον παρω τηλ πιο νωρις...ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο!με το καλο να δεις το μωρακι σου την Τριτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! κ γω πετάχτηκα σήμερα στον γιατρό μου γιατι δεν κατάφερα να κοιμηθώ κ καθόλου το βράδυ με έπιασε ενα δυνατό κάψιμο κ δεν με άφηνε τώρα το απόγευμα με πέρασε μάλλον δεν είναι τπτ ελπίζουμε οχι σκωληκοειδίτιδα, η μικρή είναι είδη 19 εκατ. και 284 γραμ.!

Πασχαλακι κ Μωρουδενια περαστικά με τα πονάκια!

Καλό βράδυ

2012.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γλυκιες ανοιξιατικες μανουλες!!!!!!!!!!!!! ;)

εχω χαθει τελειως.....δεν προλαβαινω να μπαινω καθολου..... :(

τα νεα μου ειναι καλα!!!!!εκανα αυχενικη και ολα ειναι μια χαρα ευτυχως γιατι αυτη την εγκυμοσυνη δεν προσεχω και πολυ λογω της κορουλας μου.... ;) παντως αυτο το μωρο μου μοιαζει!!!!!! :lol::lol::lol: η κορη μου ειναι ιδια ο αντρας μου!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

πασχαλακι μου και μωρουδενια,αυτο που νιωθετε δεν ειναι τιποτα.που και που το νιωθω κι εγω αλλα οχι συχνα.ειναι κραμπες κοιλιας.κατι φυσιολογικο για εγκυμοσυνη.αν το νιωθετε συχνα και ειναι πολυ ενοχλητικο θα σας δωσει ο γιατρος μαγνησιο.αυτα!!!!!!!!ολα μια χαρα ειναι!!!!μην ανησυχειτε!!!!!!! ;)

σας φιλω ολες στις κοιλιτσες!!!!!!!!!!θα προσπαθησω να μπω συντομα!!!!!!φιλακια!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!!! μολις μπηκα στην παρεα σας και εγω!!!! ειμαι νεα μανουλα!!! και εχω πητ 5/04/2012

πεταω στα συννεφα!αγορακι ειναι το κουκλι μου!! διαβαζω αυτα που σας συμβαινουν και παρηγοριεμαι πως δεν ειμαι μονη!ολες μου οι εξετασεις ειναι καλες! και συμπτωματα δεν εχω τραγικα! τωρα που ειμαι στον τεταρτο τα περισσοτερα εξαφανιστηκαν. δυστυχως ομως πριν 2 βδομαδες αρχισε ενας επιμονος οξυς πονος στα δεξια στο πλαι και χτυπουσε μπροστα αφαλο. περνουσε λιγο και ξανα επιμονα. πηγα στον γιατρο και μου βρηκε πετρα στα νεφρα! ειπε δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα τωρα απλα θα ποναω πολυ!! εμαθα πολλες εγκυουλες το τραβανε αυτο. να μην σας πω ποσο νερο πινω.... και μετα ποσες φορες επισκεπτομαι την τουαλετα... λεω να παρω εισιτηριο διαρκειας...καμια αλλη το εχει ζησει αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέτα μου δεν μου έχει τύχει. Εγώ δεν είχα συμπτώματα στην αρχή αλλά τώρα εδώ κ 4-5 μέρες έχω κάτι αναγούλες κ ναυτίες! Ασε που με το που μυρίζω κάτι λίγο πιο έντονα κρατιέμαι να μην κάνω εμετό, ακόμα κ αν είναι ωραία μυρωδιά!

Όσο για την τουαλέτα...το παρατήρησα απο το πρώτο μισό του 1ου μήνα!!! Κάθε 3 κ λίγο! Αλλά πίνω κ αρκετό νερό τώρα, μιας κ ο γιατρός μου είπε πως οι εγκυες είναι πιο επιρρεπεις σε ουρολοιμώξεις.. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μου το ειπε ο γιατρος αυτο με την ουρολοιμωξη. και ειναι πολυ ασχημη περιπτωση!! θελει αντιβιωση μετα και εγω τα φοβαμαι τα χαπια! ουτε ντεπον δεν εχω παρει!!παντως εμενα με πειραζαν οι μυρωδιες τις πρωτες βδομαδες!! τωρα τιποτα! να φανταστεις κορινα μου οτι αρχισε να με πειραζει φριχτα το μαλακτικο μου που δεν εχω αλλαξει 5 χρονια τωρα και το αποσμητικο του αντρα μου!!! να μην πω βεβαια για το τσιγαρο!!! οδυνηρη εμπειρια η μυρωδια του. τωρα ομως ειμαι πολυ καλυτερα! εγω δεν ειχα καθολου εμετους ομως, ουτε ενα!!! και τωρα εχω ηδη βαλει 5 κιλα και ειμαι στον τεταρτο!! πρεπει να προσεξω λιγο αλλα ο μπεμπης εχει πολλες λιγουρες.... το ψυγειο εχει αναστεναξει. και μενω πανω απο τον μασουτηηηηηηηηηηηη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:DΚαλημέρα κοριτσάκια γκαστρομενούλες μου.Τί κανετε?Πώς πάτε?Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες σας?Φυσικά.Δεν πολυμπαίνω γιατί προετοιμάζομαι με τα γενέθλια της μικρής μου και με το διάβασμα,με το σπίτι γιατί δεν με βοηθάει και κανένας πλην από τον άντρα μου όσο μπορεΊ.Εύχομαι σε όλες μας να μας πάνε όλα τέλεια!!!!!!Εγώ το μικρουλάκι το ακούω αρκετές φορές.Οταν είμαι ανασκελα και χαλαρώνω.Ε στην δευτερη εγκυμοσύνη είσαι πιο έμπειρη και καταλαβαίνεις πότε είναι το μωρό και ΄ποτε το εντεράκι.Σας αφήνω γιατί μόλις ξύπνησε η μικρούλα μου και πάω να της φτιάξω γαλατάκι.Φιλάκια στις κοιλίτσες σας!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέτα πήρες φόρα με τα κιλά!!! Εγώ στα 2 κιλά πάνω είμαι...αλλά δεν λέω πολλά μην τα πάρω ξαφνικά...δεν μπορώ να κρατηθώ με τα γλυκά..

Με το τσιγάρο κ το αποσμητικό του άντρα μου το έχω κ εγώ το πρόβλημα!!!

Όσο για τα χάπια, μου έχει δώσει μια αντιβιωσούλα τώρα για κάποιο θεματάκι κ ίσως με πειράζει αυτή τόσο. Με πεθαίνει στις αναγούλες, έχω κάνει κ κάτι εμετούς...πέτρα το στομάχι. Μου είπε ο γιατρός να κάνω υπομονή 2 μερούλες ακόμα κ μετά τέλος...για να δούμε...Αν με το που σταματήσω στρώσω, λογικά το φταίξιμο πέφτει στην αντιβίωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...