Μετάβαση σε περιεχόμενο

Oktoberfest 2009 - Μωρά να τα πιεις στο ποτήρι!!!!!!!!! No27


Recommended Posts

na μαι και εγώ ... :D

με έχει πιασει το απω8ημενο του φωτογραφου , διαβάζω κλπ κλπ

Μαρακι88 φουσκωκοιλιτσα εισαι ??? λίγο??? 8α σου μοιαζει κ η Σωσω μεχρι το βραδυ που 8α φάει φασολαδα :lol::lol::lol:

εμας μας λειπουν 2 δοντια , τα πισω πισω

πολυ μπιφτεκι τρωει εμενα , μονο κατι φασολακια αλε8ω γιατι δεν τα τρωει αλλιως ! :roll:

αντιγρηπικο εμενα δεν κανει κ δεν 8α κανει , πρεπει να δω κ το βιβλιαριο , τι υ[πολοιπεται...

νιουμανα με το καλο κ η βαφτιση !

σημερα εκανα αρακα κ μπιφτεκια . 8α μπω πιο αργα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 939
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σήμερα σκεφτόνουν για το αντιγριπικό.

έλεγα να μην του το κάνω.

εσείς τι γνώμη έχετε;

σωσωκάκι, αύριο είναι των 40 παρθένων!

μία απ' αυτές είμαι κι εγώ... χαχαχα!!!

γιορτάζω και θα τα πάρω στη δουλειά για να κεράσω.

έφτιαξα την κυπριακή, αλλά δε μου πολυπέτυχε... έγινε πολύ σκληρό το απ' έξω...

το κέικ, όμως, έγινε τέλειο!!!

Παρλιάρος... εγγύηση!!!

Κέικ μαρμπρέ

Προετοιμασία: 30΄, Ψήσιμο: 50΄ - 60΄, Κόστος γλυκού: 5,30 €

Υλικά (για 8 μερίδες):

180 γρ. βούτυρο αγελάδος, σε θερμοκρασία δωματίου, κομμένο σε κομματάκια

230 γρ. ζάχαρη

3 μεσαία αυγά, κατά προτίμηση βιολογικά

280 γρ. αλεύρι για όλες τις χρήσεις

1 κουτ. γλυκού μπέικιν πάουντερ

180 γρ. γάλα πλήρες + 1½ κουτ. σούπας επιπλέον, χλιαρό

30 γρ. σκόνη κακάο

Διαδικασία:

Χτυπάμε στον κάδο του μίξερ με το σύρμα (ή σε ένα μπολ με το μίξερ χειρός) το βούτυρο με τη ζάχαρη έως ότου αφρατέψουν. Προσθέτουμε ένα-ένα τα αυγά, συνεχίζοντας το χτύπημα. Κοσκινίζουμε το αλεύρι μαζί με το μπέικιν πάουντερ και τα προσθέτουμε στο μείγμα ανακατεύοντας με μια σπάτουλα.

Ενσωματώνουμε και τα 180 γρ. γάλα. Προθερμαίνουμε το φούρνο στους 160° C. Ρίχνουμε το μισό μείγμα σε ένα άλλο μπολ, όπου προσθέτουμε το κακάο κοσκινισμένο μαζί με τη 1½ κουταλιά ζεστό γάλα. Ανακατεύουμε.

Βουτυρώνουμε και αλευρώνουμε μια μακρόστενη φόρμα του κέικ 25 x 11 εκ. Ρίχνουμε εναλλάξ στη φόρμα κουταλιές και από τα δύο μείγματα και ψήνουμε για 50 - 60 λεπτά. Βγάζουμε το κέικ, το αφήνουμε για 5 λεπτά μέσα στη φόρμα και το ξεφορμάρουμε.

εκτοράκι, περαστικά σας!!!

ξέχασα να σας πω...

τις προάλλες μου είχε πει η πρώην αφεντικίνα ότι απαγορεύσανε τα νιουροφεν πλας.

κάτι ακτιβιστές έβαλαν το φάρμακο της σχιζοφρένιας...

το διάβασε σε αγγλική εφημερίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μας αυξήσουν το ρεύμα 7% για 10 μήνες.

θα κάνουν αποκοπές στους μισθούς γύρω στο 5- 10%.

ε ρε γλέντια!!!

δεν ετοίμασα τίποτα για το ταξίδι...

φεύγω την Παρασευή.

ανάμεικτα συναισθήματα...

ρε κορίτσια... ποτέ δεν τον πίεσα με το φαγητό...

του δίνω όσο θέλει.

όταν πεινάει, ζητάει μόνος του φαγητό.

πού να τον δείτε να τρώει τα φρούτα ολόκληρα...

κρατάει το μήλο και το τρώει με τη φλούδα!!!

απλά πρέπει να του κάνεις την αρχή... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσεις εκει στη κυπρο λεφτα εχετε...δεν εχετε αναγκη//και δε μιλαω ηγια σενα..για τον αντρα σου και τους υπολοιπους..χαχαχαχ..

και 1 φιλη τερψη εχω..και αυτη γιορταζει αυριο...

ρε συ καλα εκανες και εγραψες τη συνταγη αλλ πολυ μπελαλιδικ μου φαινεται...

ποια ειναι η κυπριακη η πιτα καλε;;

εγω δε πιεζω για τ φαγητο..αλλα δε θα κανει και οτι θελει αυτη..

σημερα τη φασολαδα την πατησα ελαφρως και την εφαγε..

αυριο θελω να φαμε σολωμο..σας ειπα οτι επαθα πλακα με αυτοτ οψαρι,ε;;

πηγαμε στο τζαμπε παιδοτοπο..χαμος..απαπαπ..αυριο θα παμε στον γνωστο ..σιγουρα πραγματα..

σιδερωσα μερικα..εχω αλλα τοσα..

και θα κανω και κουλυορια θεσ νικης γιατι δεν θα εχω..και αν αυριο ειναι καλος ο καιρος..βουρ για μπανιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω νανα μου.σωσω ειναι ιωση μου ειπε ο γιατρος και θα κανει τον κυκλο της σε 3 μερες.ευτυχως εχει μονο πυρετο.εδω σε εμας επιασε καταιγιδα κοπηκε το ρευμα απο τους κεραυνους τωρα ηρθε.ευτυχως δροσισε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε σεις και μενα ολα τα τρωνε αναλεστα

κσι τσς φρουτα ολοκληρα μια χαρα τα τρωνε

εγω εχω σπανακορυζο για αυριο

πως τα τρωμε τα οσπιρα ολα

τουλαχισοτν εγω

αλλα πως θα φανε την φασολαδα

μου φαινεται πολυ βαρυ

τωρα δεν ξερω φοβαμαι να δωσω φασολακια

τι να πω

εχω τα κολληματα μου

νυσταζωωωω

εφτιαξα τσιζ εγω

η συνταγη μου κουστηκε πολυ καλη της νανας

περαστηκα εκτορ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα κουλουρια με μαυρο σουσαμι και ελαιολαδο και οχι σπορελαιο που ελεγε η συνταγη της φροσως..καλα φροσω..καθε φορα που τα κανω...τρελαινομαι και σε θυμαμαι...

αληθεια ομως..βγηκαν ακομα πιο τελεια..

και οχι βαρια..

αντιγριππικο γιατι να κανετε καλε;;

φασολακαι τρωτε εσεις ρε μαερκερ;;

εκτορ περαστικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα..τελικα μπορει και να ο κανω αυριο..διαβασα καλυτερα τη συνταγη...θα σε πω!!παιδιακια εγω την πεφτω..βαγκ θελω πολυ να σε διαβασω αλλα θα περιμενω αυριο οτ πρωι να δω τι εγραψες...να μου φτιαξεις τη μερα!!!

καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χαθηκα λιιιιγο...

δεν προλαβαινω να σας διαβασω...

αλλα μια με τη βαφτιση (ολα οκ!) Κυριακη σε γαμο (μια χαρα...) Δευτερα κουτουλουσα ολη μερα μετα το ξενυχτι του γαμου + το οτι ημουν πρωινη, Τριτη ειχαμε μπαρμπεκιου με τους γειτονες και κοιμηθκα ατις 2 και σηερα παλι πρωι ημουν (πηρα και σε σακουλες τα πιατα κλπ απο το μπαρμπεκιου και τα εβαλα πλυντηριο γιατι δεν ηθελα να αφησω τη γειτονισσα να πλαινει τοοοσα πιατικα μεσα στη νυχτα και δεν εχουν πλ. πιατων).

ειμαι και λιγο καπως.... γιατι η γυναικα ενος συναδελφου που κανουμε αι παρεα 7-8 χρονια και εχουν αγορακι 8 μηνες μεγαλυτερο απο τα δικα μας, ειναι καπου 2-3 μηνων εγκυος και εμαθε αυτες τις μερες οτι το λοιπωμαπου νομιζαν οτι εβγαλε στο στηθος ειναι τελικα καρκινος!

ειναι να σου'ρθει τρελα!!!

και οτι ειναι να γινει πρεπει να γινει πολυ συντομα γιατι οι αυξημενες ορμονες της εγκυμοσυνης, λενε, τρεφουν και τον καρκινο!

και ειναι καμια 30 χρονων!

και θυμαμαι που ειχε και αναλογο επισοδιο στο Γκρέις Ανατομυ και σκεφτομουν τοτε οτι ειναι να σου'ρθει κολπος οταν ακυς τετοια!

και να που συμβαινουν..... :(

ειναι πραγματα που ξερεις τι ΠΡΕΠΕΙ να κανεις, αλλα ......

μονο που το σκεφτομαι βουρκωνω...

και τι να την πεις την κοπελα...

υπομονη κκλπ και ολα καλα θα πανε και θα κανεις και αλλα παιδια κλπ μαλακιες;;;

αφου παντα θα ειναι εκει κολημενο το κωλομυαλο!

ηταν και αυτο με τη μαμα της Νανας και με αποτελειωσε...

εχω αρχισει να ζουλιεμαι συνεχεια...

δε θελω καν να φανταστω πως νιωθει και τι περναει απο το μυαλο της αυτες τις μερες...

γμτ σας επριξα...

κατα α αλλα καλα

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε βαγκ δεν αντεξα..σε διαβασα...αλλα πολυ καταθλιψη ρε φιλε...

ελατε να νανεβουμε λιγο...

τζουλ που εισαι μωρη;;

σε κανενα κοτερο;;σε κανενα παρκο;;στο σπιτι της ατζελας δημητριου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Βαγκ βαλτη είσαι να μας αγχωσεις ??????

έλεος δηλαδη ρε φιλεναδα ... κοιτα να δεις που 8α με κάνει να κάνω βιοψία ... απα πα παα

Σωσω που να μαι ... περιμενω να δω τι σκ#τα 8α αποφασισετε !!! 8α βρε8ουμε ??? αηντε καμια ωρα...

Πως μου την σπαει που ξέρουν οτι ειναι ανεργος κ του ζητανε δανεικά φιλοι του που δουλέυουνε... :evil::evil::evil: τσαταλια τα νέυρα μου !!!

οπως κ το άλλο με περνουν φιλες κλπ να δουν τι κάνω κ επειδη μου την σπάει η ερωτηση - Ο γιαννης έκανε τπτ με δουλεια (μου την σπαει γιατι αν ειχε πιασει δουλεια ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ!!!) ξεκιναω κ λέω για να αποφυγω ξαναμανα να με ρωτανε

- Καλά μωρε είμαστε , κανένα νέο , όπως τα ξέρεις ακριβώς απο την περασμενη βδομαδα που μιλησαμε,,, καμια αλλαγη...

ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ (2 φιλες μου συγκεκριμενες)

- Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ? ΒΡΗΚΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ???

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Ε τι σκ*τα ΛΕΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ ΑΣΧΕΤΟ

ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ''FLASH FORWARD'' ΛΕΓΕΤΑΙ , 22 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ 45 ΛΕΠΤΑ (1 ΚΑ8Ε ΒΡΑΔΥ)

ΠΟΛΥ ΠΟΡΩΣΗ !!!

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΛΙΠΟ8ΥΜΙΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ 2 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ Κ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΑΝΕ Κ ΕΧΟΥΝ ΕΙΚΟΝΑ 2 ΛΕΠΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ...

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ Η ΣΕΙΡΑ !!!!!!!!!!!!!!! ΕΞΑΡΤΗΣΗ... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

εμεις τα ιδια... :(

αυριο θα ερθει και η αδερφη μου...

θελω πολυ να ερθει,

αλλα δεν μπορω ουτε στο κτελ να παω να την φερω..

ερχεται για να ειναι διπλα μου, μηπως και ανεβω ψυχολογικα...

και δεν εχω και τηλ.αν εκανα εστω και ενα μακιγιαζ θα ηταν μια βοηθεια...

αλλα ουτε αυτο γινεται.... :(

κοριτσια μπορειται να μου στειλετε σε πμ το τηλ.της αλεκας;

παω να μαζεψω θα σας διαβασω το μεσημερι...

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΞΕΧΑΣΑ!!!!

ΝΑΝΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!

ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ...

ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ!!!!

:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alo

καλα σημερα πολυ βαρεμαρα

βαριεμια να βγω και βολτα

κανει μια βρωμοζεστη

εχθες τι κωλουγρασια;το μαλλι λιγδα μεσα σε 5 λεπτα μιλαμε

ημαρτον

ρε βαγκ κριμα η κοπελα

πωπω μλκ που της ετυχε

μα καλα δεν της ειχαν πει τιποτα;

τωρα θα κανει εκτρωση;

αν πρεπει - να την κανει

κριμα ρε γμτ - αυτα ακους και σου σηκωνεται η τριχα

χαχα

αυτο με τα δανεικα εχει πολυ πλακα τζουλ

εμ θες και εσυ εκδρομες με κότερα; :lol::lol:

γεια σου χαρα

με το καλο να ερθει η αδερφη σου

νανα μου γειορτζεις;

χρονια πολλααα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα!!! Καλό φθινόπωρο!

Αθηνά χρόνια πολλά!

Εμείς όλοι καλά. Ο Χριστόφορος πάλι θα πάρει αντιβίωση :twisted: .

Τα αντιγριπικό εγώ τους κάνω ανελιπώς ειδικά στο Χρ. που πάμε και στο νοσοκομείο να το κάνει λόγω της αλλεργίας του στο αυγό.

Προχθές κόψαμε τούρτα για το δον και το καημένο του πέσανε τα σαλάκια του...

Βαγκ δεν ξέρω τί να πω....δυστυχώς συμβαίνουν αυτά....

Μάρκερ ο δον έχει γενέθλια την ημέρα της γιορτής του 30-8 και οι μικροί 5-10.

Από λιωμένα δεν τρώνε τίποτα. Καμιά φορά τους λυώνω μοσχάρι αν είναι πολύ σκληρό κι το αραιώνω μέσα στη σούπα του οπότε είναι σαν πηχτό ζουμί κι έτσι το τρώνε.

Εγώ έχω θέμα με το πρωινό. Δεν τρώνε τίποτα και στις 12 πεινάνε για μεσημέρι.

Πείτε καμιά ιδέα; Τα δικά σας τί τρώνε; (φρούτα μόνο το απόγευμα θέλουν).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυχρονη η νανα..να σε χαιρομαστε..καλα αποτελεσματα για ολους....

αντε και με ακομα 1 παιδακι..

γιατι ρε φροσω παλι αντιβιωση;;τι επαθε;;

κανενα τοστ;κουλουρακια απο αυτα τα τελεια;;

γιαουρτι με μελι;;ξερω οτι εχετε αλλεργιες αλλα γραφω γενικα..οχι τιποτα,για να μην μου την πεις..χαχαχ

τι αλλο;;κεικ;;

ρυζογαλο;;

αντε ωραι α εκτορ που ειναι καλυτερα..ξανα ανεβαε πυρετο;;

εμεις πηγαμε για μπανιο..φυσουσε του πουστη..

θα κανω μαλλον το κεικ της νανας για το απογ που θα παμε παιδοτοπο..

αλλα δεν εχω κακαο..τι αλλο μπορω να βαλω;;

αρακα η μικρη..εμεις κατι σουβλακια που μας εφερε ο γειτονας με καμια πατατσα..

ερχομαι την αλλη παρασκ..

οτι θελετε κανονιστε..

τζουλ του ζητανε δανεικα;;κι δινει;;μη μου πεις..αυτο θα ηταν το τραγικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μου!

Χρονια πολλα!

Ευχομαι να εισαι παντα ευτυχισμενη! Να πανε ολα καλα για τη μανουλα σου!

Και φυσικα ευχομαι ενα σπορακι γρογορα γρηγορα! :D

Ο διαολακος! Τον εχω βαλει για υπνο και χτυπιεται! Γκρρρρρρρ! Νυσταζω!!!! :(

Τεσπα.... Θα δουμε.

Βρε σωσω ακομη και στις ανοιξιατικες του '12 για σενα μου λενε! χαχαχαχαχααχαχαχχχαχαα

Παντου βρισκεσαι! Φαντης μπαστουνι! χαχαχα

Σε πειραζω!

Χαρα με το καλο να ερθει η αδελφουλα σου!

ΚΑι δω υγρασια μαρ! Χαλια το μαλλι χαλια!

Και τα νευρα μου επισης!

Παω να δω γιατι εχει αφηνιασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο μενα...

Νανα μου πολυχρονη!!!!τα καλυτερα για την οικογενεια σου και ειδικα για τη μαμα σου...με το καλο να ερθεις Ελλαδα!!!

Βαγκ με τρελανες...αυτα ακους και συνειδητοποιεις τη ματαιοτητα καποιων πραγματων...

Τζουλ σιγα τις φιλες...ολες οταν τις παιρνει γινονται ανετα κακοπροαιρετες...πιστευω οτι ολες θα συμφωνησετε μαζι μου :twisted::twisted::twisted:

Φροσω τοστ, κουλουρακια , κεικ , τυρακια μεριδες , κριτσινια με σουσαμι, φρυγανιες με βουτυρακι κρεμες γαλακτοπωλειου, ρυζογαλα????καλα ουτε εμενα ξεσκιζεται το πρωι, φρουτο μερα παρα μερα και απο οσα ανεφερα τα αλμυρα και κουλουρια και μπισκοτα ολικης συν αυγο οταν του δινω..τωρα που δροσισε λιγο αρχισα ξανα και του δινω αργα το απογευμα φαγητο απο το μεσημερι..τον βλεπω οτι το θελει εκεινη την ωρα...

γιατι παλι αντιβιωση..??

εμεις τα τελευταια δυο χρονια το κανουμε εγω και ο Νικος δηλαδη..δεν ξερω τι να κανω με τον μικρο..ο γιατρος λεει ναι, η νονα του λεει οχι κατηγορηματικα...εδω οι περισσοτεροι το κανουν στα παιδια τους...

Ελενη ευτυχως που εναι καλυτερα η μικρη....

Χαρα ωραια που θα ερθει η αδερφη σου..σιγουρα θα νιωσεις καλυτερα...!!!

εμεις τα ιδια..ολα καλα...δουλεια, ευτυχως σημερα μαγειρεψε η μανα μου ψαροσουπα για τον μικρο και εγω μονο εψησα για εμας τα ψαρια οταν γυρισα..θελω να κοιμηθω για καμια ωρα...αν τα καταφερω..

σημερα ημουν ολες τις ωρες στη δουλεια ορθια...

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλ εγω το εχω παρει αποφαση. Φιλες δεν εχω. Εχω δηλαδη αλλα δε νιωθω οτι με αγαπανε. Εχω απογοητευτει.

Σκασιλα μου ομως.

Βγαινουμε πρεναμε καλα και αυτο ειναι ολο.

Οχι πολλα πολλα ουτε μεσα εξω.

Αληθεια του αντρα σου του ζητανε.... δινει?

Ασχετο τη σειρα που τη βλεπεις? Την κατεβαζεις?

Εκτορ περαστικα στη μικρουλα. Σας εκανε παλι σεισμο?

Φροσω ωραιες οι ιδεες της σωσως. Ειδικα το κεκακι! Α ρε σωσω με ανοιξες την ορεξη! χαχα

Ακομη και κανενα τυπου μιλκ σεηκ με φρουτο ειναι ωραια λυση.

Και υπαρχουν και κουλουρακια πολλα. Ας πουμε με βρωμη. Αυτα ειναι τελεια. Εχει μια συνταγη ο παρλιαρος. Με βρωμη και μπανανα. Νομιζω εχει και μελι μεσα. Εσεις μη βαλετε.

ΚΑι το κεηκ να ειναι νηστισιμο τυπου. Με ελαιολαδο χωρις αυγουλακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...