Μετάβαση σε περιεχόμενο

Oktoberfest 2009 - Μωρά να τα πιεις στο ποτήρι!!!!!!!!! No27


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 939
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ισμήνη πολύ καλό το δωμάτιο!

το είδα το πρωί από τη δουλειά.

να ρωτήσω... βγαίνει εύκολα από τον τοίχο;

το απόγευμα πήγαμε στην κουνιάδα γιατί ο δικός μου πεθύμησε τα μωρά (ήταν διακοπές).

η κουνιάδα είχε κάτι δημητριακά που μοιάζουν με μίνι κούκις.

έφαγε ένα μπωλ με γάλα!

λέω να του τα πάρω κι ας έχουν λίγη σοκολάτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο μενα...

γυρισαμε..περασαμε υπεροχα δυστυχως ηταν λιγες οι μερες..

ο μικρος το καταγλεντησε και εριξε παρα την ανησυχια μου κατι φοβερους υπνους..!!!!

φαγαμε ως συνηθως τα κερατα μας και επιστρεψαμε βαρυτεροι...

τωρα δουλεια.. :(:( εχω να φτιαξω προγραμαμ και πραγματικα ειναι ο,τι πιο δυσκολο και πιο σπαστικο...

γμτ γραψατε παλι πολλα....

Νανα δεν υπαρχει περιπτωση ο μικρος να μη σε λαχταρησει..θα σε ζηταει πιο πολυ μετα...

Ισμηνη το δωματιο απλως τελειο...για το γουστο σου τα εχουμε ξαναπει..πες μου οτι τον ξυλινο πινοκιο τον εχετε φερει απο Ιταλια...εχω φερει και εγω απο Ρωμη..

Φροσω σε καταλαβαινω..μαθητες που ειχα τις πρωτες χρονιες που αρχισα να δουλευω εχουν τελειωσει παιδαγωγικο και ειναι ηδη διορισμενοι στα δημοτικα ή αλλες ειδικοτητες ερχονται για δουλεια στο φροντιστηριο....

Για τη Βαγκ ελπιζω να πηγαν ολα τελεια στη βαφτιση..

Αλεκακι να μπαινεις πιο συχνα...φετος θα ειστε πιο ανετοι με το σχολειο..

Σόφη μου ο,τι και να κανεις οσο και να σου αρεσει η δουλεια ειναι δουλεια... ;);)

Τελικα θα βρεθειτε????κανετε φοβερες συνεννοησεις... :lol::lol::lol:

εχω εναν γαμο το Σαββατο μιας συναδελφου..ριξτε καμια ιδεα γα δωρο σε λογικη τιμη καθως δεν εχουμε και πολλα πολλα..

μαγειρεψα και για αυριο..φασολακια για αποτοξινωση :lol::lol::lol:

καθομαι για διορθωμα.. :(:( αλλα νυσταζω υπερβολικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο μας!

Και μεις ψιλοαφαγιες σημερα και πολλα κακα εχει κανει. Τα τελευταια μαλιστα νερο.... :shock:

Ωρα ειναι να εχουμε καμια γαστρεντεριτιδα.

Του πεσε και στο κεφαλι μια μαλακια που ειχε ο α στο γραφειο... Απο υψος. Το τραβηξε το καλο μου και του πρισγειωθηκε... Νια μια τρυπα στο κεφαλι! Ευτυχως δε χρειαστηκε ραμματα...

Αμαν πια!

Και του εχω πει... Δεν ειναι χωρος κατω για το παιδι...! Αχ! Δε με ακουει!

Σωσω ακου φλασια που εφαγα! Κηραλοιφη εχει δοκιμασει για το πωπουδακι της μικρης που συγκαιγεται?

Συνταγη

Φυσικο κερι μελισσας, περιπου 1 κουτ. γλυκου

150 γρ βιολογικο ελαιολαδο

Τα βαζεις σε ενα κατσαρολακι. Τα σιγοβραζεις μεχρι να λιωσει το κερι μεσα στο λαδι. Αφου λιωσει, περιμενεις να κρυωσει λιγο και μετα το ριχνεις σε ενα γυαλινο βαζακι. Οταν κρυωσει γινεται πιο στερεη η μορφη του.

Τη διατηρεις ή σε θερμ. δωματιου ή στο ψυγειο.

Το διαβαζα πριν μερες στο ιντερνετ. Ποσο μαλακια ειναι η σουντοκριμ και οι αλλες κρεμες.

Αλλα τωρα βρηκα τη συνταγη στο βιβλιο της πατσουρου για το θηλασμο(μελεταω καταλαβαινετε... χαχα)

ΜΠαινει και στις πληγωμενες θηλες γι' αυτο την εχει μεσα.

Παω κοριτσακια μου!

Θελω να σας σχολιασω αλλα δε με κρατανε τα ποδια μου. Νιωθω τρελη εξαντληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να πω μια καληνυχτα..τσουζουν τα ματια μου..

Χρυσουλα καλύτερα γυρισες βλέπω..ξεγυάλισε το μάτι..χαχαχαχαχαχχα

έτσι μπράβο..

χαιρομαι που σας άρεσε..το δωματιακι μας..

οπως λες κι εσυ φροσω σημασια εχει οτι αρεσε του μικρού..

αφου όλα τα διαλέξαμε μαζί..μεχρι και στο βαψιμο συμμετειχε..χαχαχα

δε λετε που γλύτωσα τον σπαιντερμαν και τον μπατμαν απ΄το σπίτι μου???χαχαχχα

τ'αγορια δυστυχως δεν εχουν και πολλές επιλογες..

χρυσουλα κάθε φορα που παω ταξιδι του παιρνω κι ενα ξύλινο παιχνιδι..

απο στρεσα κι απο φλωρεντια πηρα τον πινοκιο..το ρολοι και το πορτατιφ..

αυριο λεω να παω στο Ηρωδειο..

εχει αφιερωμα στον γκάτσο

φαραντούρη-αλκινοος

προσπαθω να ψησω καμμια φιλη..

αυτα κόρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισμηνη παιζουν πολλα που ειμαι καλυτερα..

βασικα απο το σαβκρκ θα αρχισει η Ρωσιδα να μενει μονιμα εδω.. :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

και τις τελευταιες 10 μερες η κουνιαδα παιρνει καθε νραδυ τη μαμα της :twisted::twisted: ..

περιεργο..η πεθερα δεν ξανανεβηκε πανω...βεβαια κανει και ο αντρας μου τον αλεκο..δε λεω τιποτα και παλι...

ετσι παιρνω και εγω ..φετος πηρα 2 γκραβουρες απο Παρισι..τον Πινοκιο τον ειχα παρει Ρωμη..αλλα το αστειο ειναι οτι τον βρηκα και και σε ενα κιοσκι με τουριστικα στη Μακρυνιτσα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

erxomai εγω ισμηνη για τον αλκινοο..ποσο το εισητηριο;;ενημερωτικα;;

γυρισα απο δουλεια..

χρουσουλα καλωςε ηρθες...

ελπιζω να ξεδωδατε γενικως κια ειδικως@@@

μαρακι οκ για την αλοιφη..θα την κανω γιατι εντελως τυχαια λογικα αυριο θα μου φεριε 1 συναδερφος κερυθρα..αυτο δε λες;;με τισ κυψελιδες;;

ελπιζω να μην ειναι γαστρεντεριτιδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι και εγω ευχομαι να μην εινα τιποτα σοβαρο..ουτε το χεσιματακι ουτε το χτυπηματακι...

Σωσω ευχαριστω !!!!

Ισμηνη αξιζει να πας ακομα και μονη σου...προφανως ειναι επναληψη της παραστασης που ειχε δοθει τον χειμωνα...ειχαν κατεβει ο γονεις μου και ειχαν κατενθουσιαστει...

ασε τι να πω Μακρυνιτσα εχω παει και με τις τρεις σχεσεις μου :lol::lol::lol: ο αντρας μου ειναι η τριτη να μην παρεξηγηθουμε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα οχι...αλλα εχω φαει στο ιδιο μαγαζι στην Τσαγκαραδα με τους δυο :lol::lol: εξαιρετικο ειναι και σκεφτηκα γιατι να μην ξαναπαω να γευτω αυτα τα ωραια φαγητα και το εξαιρετικο κρασι????ε γιατι???

ημασταν με τον Νικο και στην αρχη της σχεσης οποτε ολα οκ..δεν του το εχω πει φυσικα γιατι την προηγουμενη σχεση τη μισει... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω για υπνο..

Χρυσούλα..τωρα μου εδωσες προοπτικη..

εχω 2 ακομα φορες να παω!!!!!!! με τους 2 επόμενους!

χαχαχαχαχχαχαχα

φιλια πολλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλα απο το φεστιβαλ βγαινει....στην γερμανια φεστιβαλ μπυρας τον οκτωβριο...χαμος!

ετσι νομιζω.... :?

τι κανετε κοριτσακια μου????

εγω εχω εδω την μαμα μου κ αυριο ερχετε κ ο μπαμπας μου :D

γενικα ολα μια χαρα! οι τουριστες φευγουν αλλα εμεις εδω!!!!!

να σας διαβασω πρωτα ...ειναι κ πολλα...κ εδω θα ειμαι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oktoberfest οντως ειναι Γερμανικο φεστιβαλ μπυρας . απο εκει ειναι!

ένα 8α σας πω ... Μαρακι99 ο γιος σου με κολλησε !!! 3 φορα μεσα στην νυχτα διαρροια ... :mrgreen:

πακετ ... ελπιζω να μην κολλησω το μωρο :?:?

σωσω δεν σε ξεχασα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena ποτε θα με κολησει διαρροια;;;ε;;μπας και καθαρισει το εντερο μου;;

να μασταν ολες στο φεστιβαλ αυτ...τελεια θα ητανε!!

χωρις μωρα..με μπυρες στο χερι και κουσ κους..\

δουλεια ειμαι εγω..

που μενουν αλεκα 234 οι δικοι σου;;

τζουλ δε βιαζομαι ρε!!!το ιδιο εστειλα και το μαρακι!\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα!

Καλημερα!

Χρονια πολλα στην Αλεκα1 και στην Αλεκα!!!! Να ειστε παντα ευτυχισμενες! Να χαιρεστε τα παιδακια σας και σας ευχομαι πανω απ' ολα υγεια!!!!!!!!!!! Φιλακιαααααααααααααα!

Σημερα γιορταζει και η μαμα μου! :D

Χρυσουλα καλωσηρθατε! ανανεωμενη! Μπραβο! Και ολα καλα! τελεια! Αντε να ηρεμησεις και συ λιγο βρε παιδι μου!

Εχω παει στο φεστιβαλ! Μια χρονια επεσα κατα λαθος! Πηγαμε με τον α για μια δικη του δουλεια και το συνδιασαμε! Μιλαμε για τρελη μασα! χαχαχχα!

Τζουλ μηπως εφαγες τιποτα?

Εμεις καλυτερα. Δηλαδη δε ξαναεκανε. Και το χτυπημα φαινεται να μην τον ενοχλει. Ευτυχως...!

Αλεκα1 καλως να δεχτεις και τον μπαμπα σου!

Τα λεμε σε λιγο κοπελιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω σου εστειλα μεηλ!

Για τη κηραλοιφη θα πρεπει να ειναι καθαρο το κερι. Μαλλον το βρισκουμε σε ειδη με βοτανα, εκκλησιαστικα ισως ή βιολογικα.

Επισης διαβασα τωρα καπου οτι μπορεις να βαλεις λιγο μαστχα χιου για τη μυρωδια και τις επουλωτικες της ιδιοτητες.

Εγω θα την κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης!

ΜΠαινει και σε πληγωμενες θηλες, εγκαυματα, κοψιματα!

Λενε ειναι θαυματουργη!

ΓΙατι οχι!

Ας την εχω σταντ μπαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα

Λοιπόν ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Να σας χαιρόμαστε..

Αλέκα μου...πολύχρονη...ο,τι επιθυμεις...θα τα πουμε και στο τηλ..

Αλέκα 1...κι εσύ παιδί μου να χαιρεσαι το γιο σου...

Φρόσω να χαιρόμαστε τον δον!!!!!!!!!!

Να είναι γερό και καλότυχο το κουκλί μου!!

μαρακι χρονια πολλά στη μαμα σου...

τα λέμε αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα και στο δον της φροσως..και στην αλεκα και την αλεκα 234..και τη μαμα της μαριας..

να ειστε καλα και υγεια κα ιτιποτε αλλο..και εγω την αδερφη μυο τη μρεγαλη..

σιγουρα καποιον θα ξεχναμε.,..

ρε συ μαρακι δεν ειναι η κερυθρα αυτο που βγαζουν οι μελισσες;;;

που εχει και μελι πανω;;

λαθος καταλαβα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας δεν εχω διαβασει πολλα

δεν με αφηνουν - βλεπουν το πισι και λενε παμε παμε

ετρεχα με οαεδ

κατα τα αλλα οολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...