Μετάβαση σε περιεχόμενο

Oktoberfest 2009 - Μωρά να τα πιεις στο ποτήρι!!!!!!!!! No27


Recommended Posts

Φροσω τωρα που το θυμήθηκα..

η τουρτα καταπληκτική..!!!!

ισως μπορούσες να κανεις μια με γλάσο σοκολατας

και με ζαχαροπαστα να κανεις τα 3 γουρουνακια..

το μαιλ μου για καποιο λογο δεν μπορω να το ανοιξω..

θα προσπαθησω αυριο απο τη δουλειά να σου στειλω τις συνταγες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 939
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπαίνω..βγαινω..ξαναμπαίνω..

Ψυχή ζωσα..

Πήρε η μαμα μου απο σήμερα τα παιδια για να παω αυριο στη δουλειά και δεν έχω τι να κανω.. :D

Και τωρα που λείπετε ολες..

θα σας βαλω φωτο απο το καινουριο μας δωματιάκι..

θελω γνωμες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελει κάποια πράγματα ακόμα αλλά αργότερα..

Η μαμα μου που το ειδε πριν απο λίγο της άρεσε πολύ..

(σε αντίθεση με τον πεθερο μου... :( )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααααααα!

Εδω ειμαστε και μεις!

Ο Διονυσακης δεν ειναι να με δει με λαπτοπ! Οπότε γιαυτο και χανομαι σε καποιες φασεις.

Χαρα μου το ειδα μολις το απογευμα σημερα οτι μου εσετιλες μηνυμα. Σας λεω με εχει αποκοψει τελειως απο τα ιντερνετικα. Μολις το δει κλαιει και το θελει! Το κλεινω και γω στη κρεβατοκαμαρα....

Ισμηνη πολυ ομορφο! Νέυβυ! χιχι! Οτι πρεπει για αγορακι!!!!!!! Με γεια και με χαρα! Καλα διαβασματα και πολλα παιχνιδια! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Βασικα μια γρηγορη μπηκα γιατι σερνομαι αυτη τη στιγμη... Αντε να ερθει χειμωνας.... ΚΟυραστηκα λιγο... Λογω νησιου. Θελω ηρεμια τωρα.

Τα λεμε το πρωι!@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ δεν μπορέι μας δουλεύεις μάλλον....

Ή απλά δεν γουστάρεις να έρθεις σε μας. Μπορούσες απλά να το πεις. Δεν υπάρχει παρεξήγηση.

τωρασ και να σου εξηγησω..δε θα καταλαβεις...γραπτος γαμ...λογος..αλλη φορα..θα σου πω πως το σκεφτηκα!!

ετερον εκατερον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας..πηγαμε το πρωι βαφτιση και το απογ φωναξα τη νταντα και πηγα στο γαμο..πολυ καλη η βαφτιση το πρωι..περασαμε καλα..

φαγαμε.ηπιαμε ,ξανα φαγαμε..γυρισαμε 5 και κοιμηθηκα με τη μικρη μεχρι τισ 7,30///

λιωσαμε..

στο γαμο πηγα μονη..μπορει να εχω φαει και μισο κιλο μπεζεδες μονη μου..

αλλο πραγμα..χωρια τα γλυκα..αλλα ολα ηταν πολυ ωραια!!!

αυριο δουλεια..

τα λεμε αυριο κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

εμεις ειχαμε μια δυσκολη μερα, με πολλες ζημιες...παει περασε....

σημερα μοιρασα της πρωτες μου καρτουλες....μακαρι να τα καταφερω...

φροσω εγω θα προσπαθησω να ερθω στη γιορτη....

και σε ολα τα κοριτσια....

αν ειναι μετα της δεκαπεντε του μηνα ειναι σιγουρο...θα εχουμε βενζινη χιχιχιχι

επισης φροσω ειναι μια δυσκολη οικονομικη στιγμη για να μετακομισω :oops:

μακαρι να μπορουσα...αλλα....

τζουλ εγω ειμαι μεσα το ειπα...αρκει να μπορω με το πως θα ερθω...

δεν ξερω πως να αντιμετωπισω της καταστασεις,και τη τροπο να βρω να βαλω τον αλλο στη θεση του....

μαλλον πρεπει να αρχισουμε να κανουμε παρεα :mrgreen::mrgreen:

νανα μου ο ανθυμουλης δεν γινετε να μην σε θελει οταν γυρισεις, εισαι η μανουλα του,εισαι τα παντα γιαυτον..μην αγχονεσαι....

και για την κοπελα που θα φυγει, δεν πειραζει εχεις εμας :D εεεε;

και για την μαμα σου μπορει να σε πονεσε που σου ειπε καποια πραγματα,αλλα να ξερεις οτι εβγαλε αυτο που ειχε μεσα της,και πιστευω οτι τωρα νιωθει καλυτερα...

καλα ισμηνη εισαι φοβερη εχεις τελειο γουστο..μπραβοοοοοο

καλη δουλειτσα αυριο...

μακαρι να τα καταφερουμε να συναντηθουμε..ουτε εσενα εχω γνωριση απο κοντα...ανυπομονο να σε δω απο κοντα....

και την τζουλ το ιδιο....

αλεκαααααα φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

;alla kαταλαβε η μαρκερ ??? καλε μαρκερ μας 8ελει πριβέ η γκομενα να μας χορτασει (κ εγω μαζι) να ξεκατινιαστουμε !!!!! :D

Ισμηνη σε κλεινω να φτιαξεις κ το δικο μου !!!

χαρα μπες φεις μουκ στο γκρουπ Εργαζομενες Ελληνιδες μαμαδες (30.000ατομα)

και διαφημισε την δουλεια σας !!!

ειναι πιο αμεσο να το κανεις εσυ που εισαι κ μες στα πραγματα

Ντομ σου εγραψα ! επα8α πλάκα !

τα λεμε αυριο , βαριεμαι ... :mrgreen:

Νανα ! εχεις κόσμο διπλα σου !!! κ μαλιστα ο γραπτος λόγος ειναι κ πιο αναλυτικος :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιες!

Δεν πιστευω να με ξεχασατε?τετοιες ωρες κοιμαται η Λυδια τετοιες ωρες σας γραφω...Για την ακριβεια κοιμηθηκε 2 παρα.Ασχολιαστο...

Φροσακι και Ισμηνη καλωσηρθατε και καλο χειμωνα!

Καλυψουλα ειμαι σιγουρη οτι περνας τελεια!

Χρυσουλακι πως ξεκινησε η δουλεια?

Σωσω πως παει η Μαρθουλα με το συγκαμα?

Χαρα μου εμεις τα ειπαμε..

Νανα συμφωνω με την Χαρα...μπορει να σε στεναχωρησαν τα λογια της μαμας σου αλλα πιστευω οτι τα εβγαλε απο μεσα της και ξαλαφρωσε.Κουραγιο κοριτσακι μου...

Μαρακι 78 συμφωνω!θελω και'γω να χειμωνιασει!Με κουρασε το νησι..θελω να στρωσω τα χαλακια μου!Ασ ριξει και καμια βροχη!!!απο τον απριλιο εχει να βρεξει ελεος!!!

Μαρια ζζζ καλες δουλειες με την Χαρα μας!Θα τα πατε περηφιμα!

Τζουλια ενα κρασακι μαζι σου θα το επινα ευχαριστως!

Αλεκα μας λειπεις!

Μαρκερακι πως πατε με τον πυρετο?

Εμεις κατα τα αλλα καλα.Ολη μερα παιχνιδι και βολτες με το Λυδιακι μου.Εγω ειμαι λιγο νταουν με το γνωστο θεμα αλλα θα μου περασει...

Ειχα και δυο νυφες αυτο τον μηνα νυχια και μακιγιαζ.Κατι εγινε ...Δουλεια να υπαρχει.

Απο αυριο ξεκιναω διατροφη.Το εχω παραχεσει το θεμα λεμε.Οχι διαιτα διατροφη!Το διευκρινιζω γιατι θα με φαει η Σωσω στο δουλεμα. :mrgreen:

Για οτι αλλο ξεχναω συγχωρεστε με ειναι και 3 τα ξημερωματα!

Τα φιλια μου σε Αλεκα1,εκτορ και οποια ξεχναω.Θα επανορθωσω.

Τα λεμε κοπελιες καλο ξημερωμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρες!!!

Μπήκα στα γρήγορα γιατί λείπαμε εχθές και το σπίτι είναι @#$%#$#@#!!!

Ισμήνη φυσάει το δωμάτιο!!! Εχεις κάνει εξαιρετική δουλειά και είναι ωραίο και φωτεινό!!! Μη δίνεις σημασία στα αρνητικά σχόλια !!!! Ισως......να μην ταιριάζουν τα γούστα γιατί θυμάμαι και ο πεθερός μια απο τα ίδια ήταν!!!!

Σωσώ πες μας το πρόγραμμα σου για να κανονιστεί η συνάντηση!!!

Καλημέρες σε όλες ....Τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

denεχω προγραμμα καλε ζ....το σαβν κο τα παιδια που θα μεινω μπορουν να με πεταξουν οπου θελω αλλα οχι και στου δ....τη μανα...νορμαλ..

πιετε εσεις που..κατσε να γυρισει και η καλυψω να μας πει ποτε την βολευει...

σηκωθηκα και κανω καμια δουλεια..το απογ δουλεια..

πρεπει να μαγειρεψω και της μικρης..

εδω φυσαει..χειμωνιασε το λες..

εγω φωτο δεν ειδα...ισμηνηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

σοφη πως τα πς;;αποθηλασες;;

καλη αρχη στη ...διατροφη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iσμήνη υπέροχο το δωμάτιο σας!!!!!!

Το θέμα είναι να αρέσει στον Ορέστη. Γι'αυτόν δεν το έφτιαξες;

Η γνώμη των άλλων περιττέυει.

Η Χρυσούλα πού είναι;

Σόφη αποθήλασες τελικά;

Η μάρκατ κανένα νέο;

Περιμένουμε και τα νέα της βαγκ. Πώς περάσατε τη βάπτιση;

Αλέκα να μας μπαίνεις πιο συχνά!

Εχθές στη βόλτα μας είδα 2 παλιούς μου μαθητές.

Τους είχα σε ένα σχολείο ωρομίσθια που δούλευα ως γυμνάστρια μόλις είχα τελειώσει τη σχολή.

Τότε ήταν στην πρώτη δημοτικού.

Τώρα είναι φοιτητές :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Γεια σας κυρία μου λένε. Δικά σας τα παιδιά; Και έπαιζαν με τους μικρούς.

Είπαμε τα νέα τους. Πωπω σοκαρίστηκα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls!

Γυρισα απο δουλεια..

καλα ήτσν..είδα τις φιλες μου..χαλάρωσα λίγο..

από αυριο στριμωγμα...

Η χρυσουλα ειναι πηλιο..

η μαρκατ πραγματικά πού είναι??

Βαγκ..έμπλεξες με τον διοικητη???

Σωσωκα απλα δεν σ'αρεσει καθόλου και με κοροιδευεις..δεν μπορει..χαχαχαχαχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελος παντων....μαλλον δεν καταλαβαινομαστε...

δεν το βλεπω αλλα δε το κανω θεμα..

απο αυριο γιατι στριμωγμα ρε συ ισμηνη;;τι αλλαζει;;

εγω δουλεια..η μικρη παλι δε τρωει..να δω τι θα καταφεριε η νταντου..

που δε μπορει να βλεπει και το παιδι να πειναει..ειναι και ψυχοπονιαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο αυριο πρεπει να στριμωχτω να παρουσιασω κατι μεχρι τελος του μηνα γιατι το χω παρα..σει..

φροσω σε φανταζομαι με τους φοιτητες.. :lol:

σωσω τιποτα δεν τρωει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...