Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρούλα μόλις πήγα να βγω είδα την απάντησή σου! μια χαρά λοιπόν, ξαναγύρισες στο γιόκα σου! αλήθεια που δουλεύεις;

Τι να κάνεις με το θέμα του ύπνου, όντως είναι ένα μεγάλο θέμα... αν δεν έχεις σκοπό να σταματήσεις να θηλάζεις δεν μπορείς να του το αρνείσαι. Πιπίλα παίρνει για να τον ηρεμεί τουλάχιστον τις ώρες που θα λείπεις;

Πω πω άσχετο, και χθες το βράδυ και σήμερα πάλι που βλέπω ειδήσεις βλέπω για την αύξηση του ΦΠΑ... φρικάρω με αυτά που βλέπω, ακόμα και ο καφές και το φαγητό έξω πολυτέλεια θα θεωρείται έτσι όπως πάμε! Εν τω μεταξύ είναι και απατεώνες, αυξάνουν τις τιμές κατά 10% ενώ η αύξηση είναι στην καθαρή αξία όχι στη μεικτή, α ρε Ελληνάρες δεν αφήνουν καμία ευκαιρία για κλεψιά να πάει χαμένη! ουφ τα είπα και ξέσκασα :lol:

Μας δάνεισαν οι γείτονες την στράτα του γιού τους, την έβαλα λίγο και της αρέσει αλλά γενικά θέλω να το αποφύγω κι εγώ. Μου είχε πει ο προηγούμενος παιδίατρος όχι μόνο για στραβά πόδια, αλλά για προβλήματα που δημιουργούν στα ισχία. Τι να πω...

Αντε ξανακαληνυχτίζω, διώξτε με πριν κοιμηθώ πάνω στο λάπτοπ! φιλάκιαααα

Μαριέττα πάτησα υποβολή και είδα οτι γράψαμε καποια παρόμοια πράγματα! :P ! Α το εμβόλιο που λες Ρούλα εμείς το κάναμε μαζί με άλλα, μάλλον κάνατε το πενταπλούν εσείς για αυτό κάνετε τώρα της ηπατίτιδας έξτρα. Της μικρής της έκανε το εξαπλούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δουλεύω σ ' ένα ινστιτούτο του Πανεπιστημίου Αθηνών. Είναι ΝΠΙΔ και δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος, είμαι ιδιωτική υπάλληλος. Αλλά το γραφείο του ινστιτούτου είναι μέσα σε τμήμα του πανεπιστημίου και κάθε φορά που κάνουν κατάληψη, μας κλείνουν κι εμάς!

Ο Φίλιππος την πιπίλα την κρατάει για μασητικό! :lol:

Τη μασουλάει από όλες τις μεριές και μετά την πετάει... δε βοηθάει στο θέμα του ύπνου...

Δεν ξέρω, μάλλον πρέπει να εφαρμόσω κάτι όπως έκανε και η Ρεββέκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!

Εμεις ξυπνησαμε πουρνο πουρνο σημερα και γκρινιαζουμε!!!!!!!!

Τελικα ο καθε γιατρος τα δικα του ενταξει ισως να εχει βαση αυτο που λενε αλλα τοσα χρονια τι παθανε?????

Κοριτσια ξεχασα να ρωτησω το γιατρο αν σε ολα αυτα τα φαγητα που μας ειπε μας επιτρεπει το αλατι????Εσεισ βαζετε??????????

Και παλι μια πολυ γλυκια καλημερα απο εμενα!!!!!!!

Αληθεια η Ευη που χαθηκε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλα καλημερα,τον περασμενο μηνα η γιατρος μας ειπε οτι αν του δωσω δικο μας φαγητο,ας το εχω μαγειρεψει με λιγοτερο αλατι απο αυτο που βαζω συνηθως,ναι το αλατι αρχιζει και μπαινει στην διατροφη,αλλα εγω ακομα το φαγητακι του το φτιαχνω τελειως αναλατο..βαζω μπολικο λεμονι ομως κι ειναι μια χαρα..εχουμε αρχισει και τρωμε λιγο τυρακι,μας ειχε πει ο,τι τυρι υπαρχει στο ψυγειο,οποτε το αλατι επιτρεπεται αλλα λιγο...

το σπαστικο με τον δικο μου ειναι πως δεν πινει νερο,του δινω με το ζορι αντε 30ml την μερα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

εεεε δεν ηταν απο τις καλητερες νυχτες :shock: 5.30 ξυπνησε και ετσι την πηρα κρεββατι διπλα μου και κοιμηθηκε 1 ωριτσα ακομα!!!

στελλακη εννοητε οχι αλατι!!!!!!απο χρονο και μετα εχω διαβασει για τα νεφρα οτι δεν ειναι ετοιμα να υποδεχτουν το αλατακι...

τι διατροφη σου εδωσε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαριετακι!!!

εμενα παντως και για το τυρι μου ειπε αναλατο!!της εχω αγορασει αναλατο!!εεεε και καλητερα μην μαθαινει στο αλατι μονο κακο κανει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαριετακι!!!

εμενα παντως και για το τυρι μου ειπε αναλατο!!της εχω αγορασει αναλατο!!εεεε και καλητερα μην μαθαινει στο αλατι μονο κακο κανει!!!

Καλημερα !!!!! :):) την ιδια νυχτα περασαμε!!!!!!!

μου ειπε να της δινω ολα τα ζυμαρικα ακομη και χυλοπιτες που εχουν αυγο!μακαρονια με κιμα μπιφτεκια στον ατμο χωρις αυγο![γιατι ειναι ομο εκει]αρνακι και κατσικακι στο φουρνο με σαλτσουλα ολα τα λαχανικα χορτα γιουβαρλακια ,μπριαμ,σπανακοριζο,γαλοπουλα στηθος,κοκορα,και το απογευμα γιουρτακι αγελαδιτσα!!!!!!

απο τυρι μου ειπε παρμεζανα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαριετακι!!!

εμενα παντως και για το τυρι μου ειπε αναλατο!!της εχω αγορασει αναλατο!!εεεε και καλητερα μην μαθαινει στο αλατι μονο κακο κανει!!!

Ρεβεκκα καλημερα,συμφωνω απολυτα μαζι σου κι ετσι δεν του δινω συχνα,λιγο στην ακρη του στοματος του αλλα φαντασου μια φορα την εβδομαδα,απλα για τη γευση..εγω δεν ειμαι του αλατιου καθολου,αλλοιμονο αν μοιασει στον Μανο που χωρις αλατι αυτος κι η οικογενεια του δε μπορουν να ζησουν!! μακαρι να μαθει να του αρεσουν τα οσπρια και τα λαχανικα οταν μεγαλωσει και να μη τρωει ποτε χοιρινο,πατατες τηγανητες και αλλαντικα...ετσι τους ειχε μαθει η μανουλα τους :evil::evil:

απο μενα φαντασου εμαθε να τρωει φακες :o:o η Ζανετ δε τις μαγειρευε ποτε,αυτη ειναι απο την Αργεντινη κι εκει τρωγανε χοιρινο πολυ και τα αλλα φαγητα ηταν απλα συνοδευτικα :-o:-o για αυτο και ειναι ολοι τους τιγκα στην χοληστερινη και στα τριγλυκεριδια..αντε γιατι πηρα φορα πρωι πρωι και σε ζαλιζω...

τι εγινε το Λυδιακι;κι εμενα 06:45 ξυπνησε,καθησε στον ποπουδακο του και μισοεκλαιγε,τον πηρα στο κρεββατι μου,εμενα με επαιρνε ο υπνος κι αυτο κοιταγε το ταβανι και μιλουσε :shock: τον εβαλα ξανα στο κρεββατι του,πηγε να τον παρει ο υπνος,αλλα του εφτιαξα κατευθειαν το γαλα του και τωρα ξανακοιμαται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!!! :):) την ιδια νυχτα περασαμε!!!!!!!

μου ειπε να της δινω ολα τα ζυμαρικα ακομη και χυλοπιτες που εχουν αυγο!μακαρονια με κιμα μπιφτεκια στον ατμο χωρις αυγο![γιατι ειναι ομο εκει]αρνακι και κατσικακι στο φουρνο με σαλτσουλα ολα τα λαχανικα χορτα γιουβαρλακια ,μπριαμ,σπανακοριζο,γαλοπουλα στηθος,κοκορα,και το απογευμα γιουρτακι αγελαδιτσα!!!!!!

απο τυρι μου ειπε παρμεζανα!!!!!!!

κι εμενα μου ειχε πει παρμεζανα,εχει πολυ ασβεστιο για αυτο!!δε εχω δωσει ομως ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετακη και μ ενα ο δικος μου χωρις αλατι δεν ζει!!εγω δεν τηγανιζω καθολου στο σπιτι!!μπορει να τυχει μια στους 2 μηνες πατατες τηγανητες!!!

γενικα ξεκιναω αποχη απο το κρεας,οτι κινητε δηλαδη απο δευτερα!!!και θα το κοψω τελειως τουλαχιστον εγω!!!

και επισης αποτοξινωση απο την ζαχαρη!!!

βρε στελακη και χιλοπιτες με αυγο??παρακολουθεις το μωρουλινι μην σου κανει καμια αλεργεια,εμενα μου εχει πει για αυγο αλλα δεν δινω ακομα!!!θα μου βαλει τις φωνες τωρα που θα παμε!!!

κορτιτσια ειχε η εχει καμια σας ενδομητριωση φτου μακρια απο ολες???

ρε συ εγω δεν εχω δωσει ακομα φακες κτλ μηπως πρεπει???

μαριετα οσο για το λεμονι πολυ καλη βιταμινη και γω βαζω λεμονι παντου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβεκκα λιγο κρεας για σενα,μοσχαρι καλο ειναι να τρως που και που για το σιδηρο..να μου πεις μπορεις να τρως φακες ή σπανακι,αλλα και το κρεας εχει αλλα που δεν εχουν αυτα..προσεξε το μη κανεις καμια αναιμια και τρεχεις..τωρα που θηλαζεις ακομα τουλαχιστον,μη το κοψεις...τα μαλλια σου ειναι στην θεση τους;

για την ζαχαρη θα συμφωνησω,εγω τρωω λιγη μαυρη εδω και χρονια...μια χαρα ειναι..ποτε ασπαρταμη..

αυγο ηταν απο χθες να του εδινα,ειχε πει μολις κλεισει τον ενατο,αλλα φοβαμαι λιγο κι εγω..μας εχει πει σφιχτο για 2 φορες την εβδομαδα,αλλα κι εγω ακομα το καθυστερω...

δεν ειχα ποτε ενδομητριωση,ειχα μονο μια παλλινδρομη πριν 2 χρονια περιπου στην 10η εβδομαδα...πικρα μιλαμε πολυ μεγαλη,εκανα αποξεση κι ευτυχως μετα απο λιγο καιρο(περιπου 6 μηνες)εμεινα εγκυος παλι στον μπεμπη...

φακες να της δωσεις,εμας μας εχει πει ολα τα οσπρια και τα λαχανικα και τα φρουτα εκτος απο φραουλες..μια χουφτα φτανει μου εχει πει,οποτε οταν του φτιαχνω μοσχαρακι,βαζω και φακες μεσα..οταν του φτιαχνω κοτοπουλο του βαζω νυχακι...

το λεμονι το γουσταρει παρα πολυ!!!

μιας και ειπα φακες,παω να φτιαξω για τους μεγαλους...

φιλια και τα ξαναλεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα την προσεξω σιγουρα γιτι και εγω το φοβαμαι το αυγο!!!!

δεν γνωριζω κατι απο προσωπικη πειρα για την ενδομιτριωση απλα το εχω ακουστα!!!!

αλλη μια ερωτηση θελω να σας κανω πως μαγειρευεται στον ατμο εννοω χρειαζεται να αγορασω ατμομαγειρα?????δεν το ηξερα για την παρμεζανα πααντως!!!!!γιατι δεν του εχεις δωσει ακομη???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ!!!!διαβασα ενδομητριωση και νομιζα οτι διαβαζα εξωμητριο...πωπω,θα γελανε ολες μαζι μου!!σορρυ ε!! ειναι πρωι ακομα,με μισο καφε ειμαι...ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΛΑΘΟΣ ΟΦΘΑΛΜΩΝ :-s:-s:-s:-s:-s:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ!!!!διαβασα ενδομητριωση και νομιζα οτι διαβαζα εξωμητριο...πωπω,θα γελανε ολες μαζι μου!!σορρυ ε!! ειναι πρωι ακομα,με μισο καφε ειμαι...ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΛΑΘΟΣ ΟΦΘΑΛΜΩΝ :-s:-s:-s:-s:-s:-s

μην ανχχωνεσαι δεν εισαι η μονη! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ!!!!διαβασα ενδομητριωση και νομιζα οτι διαβαζα εξωμητριο...πωπω,θα γελανε ολες μαζι μου!!σορρυ ε!! ειναι πρωι ακομα,με μισο καφε ειμαι...ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΛΑΘΟΣ ΟΦΘΑΛΜΩΝ :-s:-s:-s:-s:-s:-s

δεν πειραζει βρε μαριετακι πιες τον καφε πρωτα!!!

ευτηχως που η ψυχουλα που εχασες αναπληρωθηκε με το παληκαρακι σου!!!!

ρωταω για ενδομητριωση γιατι εχω και ειμαι στο επιπεδο 2,να δω τι θα κανω!!ορμονοθεραπεια,λαπαροσκοπηση,αντισυληπτικα!!!!για να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!σορρυ για χθες αλλα τελιωσαμε απο το γιατρο 11 το βραδυ.... :shock::shock::shock: μολις ειχε γυρισει απο αδεια και γινοταν ενας πανικος!το νεο σπορακι ειναι καλα γραπωμενο στη κοιλιτσα και η καρδουλα χτυπαει βροντερα!!!!αχχχ συγκινηθηκα το ιδιο με τη πρωτη φορα...αλλα κρατηθηκα δεν τα μπηξα!το 'χω και στο τσεπακι τελευταια το κλαμα.λετε και στη βαπτιση να με παρουν τα ζουμια???χθες τελικα ο μπεμπης κοιμηθηκε στη μανα μου μιας και αργησαμε τοσο να γυρισουμε.οποτε τωρα περιμενω να μου τον φερει μου λειπειιιιι.απορω τι θα γινει οτααν θα ειμαι στο μαιευτηριο πως θα τον αφησω :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: η αληθεια ειναι οτι αυτη τη στιγμη που σκεφτομαι οτι θα πρεπει ν ατον αφησω για 3 μερες μου μοιαζει εφιαλτης.

κοριτσια για το αλατι κι εμενα μου εχει πει προστοπαρον καθολου.

εμεις προστοπαρον προβλημα για ατυχηματα δεν εχουμε μιας και ο μικρος μου βουδας δε κουναει απο τη θεση του.ειναι της γιογκας το παιδι μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

απο αναγουλες και τα σχετικα..απλα ειναι τραγικη η κατασταση..πολυ χειροτερα απο τη πρωτη εγκυμοσυνη νομιζω :?:?:?

σας αφηνω να υποδεχτω τον μικρο μου πριγκιπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Κοριτσακι μου ου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσηνη και να παρεις στα χερακια σου ενα υγυεστατο μωρακι!!!!!!

Αχ πολυ συγκινηθηκα!! :((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πειραζει βρε μαριετακι πιες τον καφε πρωτα!!!

ευτηχως που η ψυχουλα που εχασες αναπληρωθηκε με το παληκαρακι σου!!!!

ρωταω για ενδομητριωση γιατι εχω και ειμαι στο επιπεδο 2,να δω τι θα κανω!!ορμονοθεραπεια,λαπαροσκοπηση,αντισυληπτικα!!!!για να δουμε!!!

Ρεββεκα αυτο απο τι ξεκιναει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα!!!!!!!!!!!!!!!!!συγχαρητηρια για το μικρο εμβρυακι!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

με το καλο κοριτσακι μου,να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μελος της οικογενειας!!!

μπραβο ρε συ!!μιλαμε συγκινηθηκα πολυ!!!μπραβο και παλι!!!

τι ΠΗΤ σου εδωσε ο γιατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!Εμενα σημερα ηπιε κατα τισ 7.30 το γαλα του και μετα ξανακοιμηθηκε μεχρι τισ 9 μαζι με τον μεγαλο μου και ξεκουραστηκα λιγο.Βεβαια ειμαι σαν ερειπιο ποναει η μεση μου και με χτυπαει κ στο ποδι ...δεν εχω το κουραγιο να σηκωθω αχ τι θα κανω??

Κατερινακι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!Με το καλο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το καινουργιο μπεμπακι!

Βρε κοριτσια εμενα η παιδιατροσ μου ειπε μακρια απο τα 2 ασπρα...αλατι-ζαχαρι...

βεβαια τωρα που μου ειπε να αρχισω να δινω και απο το δικο μασ φαγητο θα βαζω αλλα λιγο ουτωσ η αλλωσ δεν βαζω πολυ αλατι ο αντρας μου αν θελει προσθετει μετα.

Οσο για το αυγο και το ψαρι μου ειπε στον χρονο να του τοδωσω ενω στον μεγαλο το ειχα αρχισει απο τον 9ο.Τι να πω μπερδεμα μ αυτουσ τουσ γιατρους.

Τι θα μαγειρεψετε σημερα???Λεω να βαλω φασολακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...