Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

Ευχαριστώ Μαράκι! μωρέ επειδή ματάκι πήρα στο προηγούμενο παιδάκι τους για αυτό ψάχνω κάτι άλλο. Αλλά στα αγοράκια είναι όντως δύσκολο το χρυσαφικό, πειράζει αν πάρω και στον μπέμπη πάλι ματάκι; θα είναι άλλο σχέδιο φυσικά. :roll:

Ρεββέκα το κωνσταντινάτο κανονικά είναι σαν φλουρί με απεικόνιση του τίμιου σταυρού και των Κων/νου και Ελένης, αλλά λένε έτσι και αυτά τα στρογγυλά ή μακρόστενα που έχουν την εικονίτσα της Παναγίας. Μμμ, μου άρεσε αυτό το βραχιολάκι που περιέγραψες! ελπίζω να βρω κάτι τέτοιο, να μην μοιάζει δηλαδή με κοριτσίστικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρια τα πολλα φυλαχτα οταν μεγαλωσει να του τα κανεις χαιμαλια..με το μαλλι μακρυ θα του πανε..και τα Ματαλα στην Κρητη ειναι!!θα κανει αναβιωση των παιδιων των λουλουδιων :-p:-p

μονο ρε συ,προσεξε οσα εχεις καρφιτσωσει στο κρεββατακι του,μη τα πιασει και τσιμπηθει..εχω ενα φυλακτο στο καροτσι μονο,τα αλλα τα εχω σε ενα κρεμαστο στο δωματιο του..στο κρεββατι τα ειχε ανακαλυψει πολυ καιρο πριν και τσιμπηθηκε απο ενα...

Ελενη απο τσαντιλα αλλο τιποτα κι εμεις..κι ο δικος μου τεντωνεται προς τα πισω και σηκωνει και το χερι..το ξυλο μαλλον δε θα το γλυτωσω..ειδικα σημερα,σηκωθηκε ορθιος στο καρεκλακι την ωρα του φρουτου,αλλα αυτο ηταν επειδη του αρεσε η μουσικη που του ειχα βαλει και ηθελε να δει απο πού ακουγοταν :)):))

Ρεβεκκα ειναι μακαρονου,τι να κανουμε!!!κι οχι τιποτα αλλο,αλλα απο μαμα Ελληνιδα και μπαμπα Τουρκο,το εχετε ψαξει;ο κουμπαρος απο πού ειναι; :-?:-? μπραβο παντως,εισαι προκομμενο κοριτσακι,ποτε προλαβες ρε θηριο τοσες δουλειες;

οσον αφορα στα παπουτσια που λες κι εγω θα το ηθελα να συνεβαινε,αλλα οταν το ειχα πει στον Μανο,μονο που δε φωναξε!!σιγα ρε φιλε,δε σου φαγαμε και την μανα!!!

Παναγιωτα ευγε για τον τιτλο που προτεινεις.αντε να το ανοιξεις εσυ το νεο θεμα,θα σου δωσουμε αυτη την χαρα :D:D

τα προυτς προυτς κι εμενα θα μου αρεσε να τα ακουω,αλλα οχι να τα μυριζω :oops::oops: αλλα οταν θα εχει κοσμο,θα ηταν σκετη τρελα!!!πλακα θα εχει!!μπας και διωχνει ετσι και ανεπιθυμητους!!κι αμα εχει φαει και οσπρια το μεσημερι,θα γινεται της κολασεως =))=))

Αναστασακι σιγα μη παρεξηγηθηκα ρε συ που δε μου ειπες καληνυχτα!! εισαι με τα καλα σου;αυτα θα μας φανε!!μεταξυ μας πια δε χωρανε οι πολλες τυπικοτητες,ετσι δεν ειναι;

ευτυχως που εκανα κι εγω δουλειες,σιδερωσα ενα βουνο,μαγειρεψα για το μωρο,εβαλα κι αλλο πλυντηριο,μαζεψα την κουζινα και τωρα ξυπνησε ο μικρος,τον εκανα μπανιο και σε λιγο θα τον ταισω!!!

φιλια και τα ξαναλεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε ενινα παρε εκει μια ψηλη ταυτοτητα με μπλε ματακια,ουτως η αλλως οτι και να παρεις δεν προκειτε να το φορεσουν ουτε τωρα ουτε μετα,αυτα τα κρατανε ενθυμιο η τα ανταλαζουν με λεφτα,εννοω οταν μαζεψουν πολλα!!!

εμας εδω σε τετοιες περιπτωσεις δινουν χρυσες λιρες και μετα οταν τις μαζεψουμε τις κανουμε λευτακια!!!

ελληνας μεσσολογγιτης ο κουμπαρος,η αληθεια ειναι εμεις κραταμε απο ιταλια....και επισης ειμαι τρελη μακαρονου...

οταν κανω δουλειες ειναι λες και περναει σιφουνας,εχω μικρο και γλυκο σπιτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφουλες

καλα ,ποιος σας ειπε οτι σημερα παει σταθμο??????και θα ημουν τοσο κουλ ????θα σας ειχα πρηξει.....

το σχολειο εχει αρχισει ,αλλα εγω δεν τον εχω παει ακομα.....θα τον παω την δευτερα,γιατι σκεφτηκα να αφησω να προσαρμοστουν τα αλλα παιδακια και μετα να παει ο δικος μου :shock:

η ισως το καθυστερω υποσυνειδητα,γιατι φοβαμαι να τον παω :?:?:?:?:?:?:?

λοιπον κοριτσια ειτε χαλι ειτε μοκετα,φτανει να μην ειναι χοντρα για να μπορει η σκουπα να τραβαει την σκονη και τα ακαρεα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη εγω δεν θα επαιρνα σε αγορι χρυσαφικο....αν ομως θελεις οποσδηποτε παρε ενα ζωδιο η ενα φιλο αλυσιδακι που θα το βαλει στο δημοτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,πάλι γυρνάγαμε σημερα.ευτυχώς φάγαμε στην ΜΑΜΑ μου γιατί δεν είχα τιποτα.

Ειρηνακι ούτε εγω τον έχω παει και δεν ξέρω κ αν τον πάω παιδικό τελικά.με κόβω για του χρόνου.ρε συ τι μου είπες χθες για την μοιρασιά;

Όσο για τα χρυσαφικά εμένα με είχαν γεμίσει με κωνσταντινατα και στα 2 παιδιά.Πάρου μια παραμανα που κρέμονται διάφορα απο πάνω της(ματακι,αλογακι κτλ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια καλο μηνα να εχουμε!!!!!!!!!!!!!!απο τι διαβαζω μια χαρα ειναι τα μωρακια χαιρομαι πολυ!!!!

Οσο για νευρα πολλα και η δικη μου!!!!!εμεισ χαλια θα βαλουμε οποσδηποτε γιατι εχουμε πλακακι!!

κοριτσια ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα εχθεσ η ξαδερφη μου 30 χρονων εκανε ενγχειρηση αφαιρεσης μαστου γιατι ειχε καρκινο και ηταν σε που προχωρημενο σταδιο ευτυχως το χειρουργειο πηγε καλα αλλα το μετα ειναι το θεμα!!!!εχω φοβηθει πολυ!!!!εχει και ενα κοριτσακι 2.5 χρονων αφηστετα!!Παναγια μου να πανε ολα καλα!!!!

Συγνωμη αν σας ψυχοπλακωσα!!!!

Κατερινα υπομονη με τις ναυτιες!!!!!

Σημερα εχουμε παιδιατρο στις 8!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια καλο μηνα να εχουμε!!!!!!!!!!!!!!απο τι διαβαζω μια χαρα ειναι τα μωρακια χαιρομαι πολυ!!!!

Οσο για νευρα πολλα και η δικη μου!!!!!εμεισ χαλια θα βαλουμε οποσδηποτε γιατι εχουμε πλακακι!!

κοριτσια ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα εχθεσ η ξαδερφη μου 30 χρονων εκανε ενγχειρηση αφαιρεσης μαστου γιατι ειχε καρκινο και ηταν σε που προχωρημενο σταδιο ευτυχως το χειρουργειο πηγε καλα αλλα το μετα ειναι το θεμα!!!!εχω φοβηθει πολυ!!!!εχει και ενα κοριτσακι 2.5 χρονων αφηστετα!!Παναγια μου να πανε ολα καλα!!!!

Συγνωμη αν σας ψυχοπλακωσα!!!!

Κατερινα υπομονη με τις ναυτιες!!!!!

Σημερα εχουμε παιδιατρο στις 8!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκουραστηκαμε :?::?::?: και επεστρεψα!Καλε που πηγατε σημερα???

Στελλα μου πω πω περαστικα για την ξαδερφη σου,τωρα θα περασει μεγαλο ζορι αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα!Εχετε εμβολιακι σημερα??Εμεις πηγαμε προχθες τελικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!σημερα η μερα ηταν λιγο δυσκολη πολλες αναγουλες και πολυ υπνηλια :shock::shock::shock::shock: κατα ενα περιεργο ομως βρε κοριτσια αυτη τη φορα τα ευχαριστιεμαι ολα...ξερω οτι δε προκειται να κανω αλλο παιδακι και δε θα ξαναζησω ξανα αυτες τις περοχες στιγμες...οποτε προσπαθω ολα να τα ζησω χωρις αγχος..ακομη και τις αναγουλες!ναι καλα ακουσατε :lol::lol::lol::lol: καμια σχεση η πρωτη εγκυμοσυνη με τη πρωτη παντως..στη δευτερη ξερεις οτι πρεπει απλα να την απολαυσεις!ελπιζω πρωτα ο θεος σημερα να πανε ολα καλα σε 2 ωρες θα δω το δευτερο μωρακι μου...το λεω και ανατριχιαζω :shock::shock::shock::shock:

στελλα περαστικα στη ξαδερφη σου ευχομαι να το ξεπερασει γρηγορα..

μαριετα μην ανησυχεις και ο δικος μου ετσι κανει οποτε βγαινει βολτα παιρνει το σοβαρο του υφος και δε χαριζει χαμογελο ουτε για πλακα,αφου καθε φορα ακουω σχολια απο περαστικους που του τον χαζευουν για το ποσο ομορφος ειναι(ναι ειμαι κι εγω μια μαμα κουκουβαγια) και για το ποσο σοβαρος ειναι :shock::shock::shock:

ενινα πλησιαζουν τα βαπτισια μας και εχω πολυ αγωνια! :?:?:?:?:?:?:? τι να πω με αυτο για το γιαουρτι εμενα ο δικος μου μου ειπε οτι ειναι απαγορευτικα γιαουρτια εκτος του advance..δεν καταλαβαινω πως γινεται να εχω τοσο διαφορετικες αποψεις ρε γαμωτο...ασπρο ο ενας..μαυρο ο αλλος!εγω ενα συμπερασμα βγαζω παντως...ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΝΕ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΝΕ!εβαψες και το μαλλι ξανθο???ωχχχχ.....οσο πιο λιγα λες τωρα καλυτερα..το καταλαβαινεις ετσι???

ειρηνακι λες να ακουσουμε δυο καρδουλες?μωρε καλα να ειναι και ολοι οι καλοι χωραμε!το ματακι σημερα ηταν εμφανως καλυτερα οποτε το αποφυγαμε για σημερα το παιδων.ευχαριστω πολυ παντως με ξεαγχωσατε αρκετα!

παναγιωτα δεν εχω καταλαβει ποτε ειναι η δικη σας βαπτιση?

ρεββεκα μωρε απο που κραταει η σκουφια σου απο ιταλια,απο ποια περιοχη???εμενα ο αντρας μου ειναι ιταλος!ειμαστε κι εμεις μακαροναδες :lol::lol::lol::lol:

μαρακι καλα να περασεις στη μαμα σου...αχχ αυτες οι μαμαδες μας...μυριζει μανουλα [smilie=love4.

μετο θεμα χαλια δε ξερω κι εγω τι θα κανω μεχρι στιγμης τα απεφευγα αλλα τωρα αναγκαστικα πρεπει να ντυσουμε το σπιτι εγω δεν εχω και πουθενα ξυλο.βρε αναστασια δεν καταλαβα ποια χαλια ειναι καλυτερα για τους λεκεδες τελικα??μη με παρεξηγεις εγκυος γυναικα το μυαλο ειναι χωρισμενο στα δυο!!

αν ξεχασα καμια συγχωρεστε με ε??μισο μυαλο εχω τωρα

λοιπον σας αφηνω να παω να ετοιμαστω..μη με δει για πρωτη φορα το παιδι μου και οπως ναναι!ελπιζω οταν γυρισω μονο καλα νεακια να εχω να πω ....η αληθεια ειναι φοβαμαιλιγο :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στελα μου μην στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε...λιγες θεραπειες και συντηρηση..να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα περασουν...το εχει περασει η γιαγια μου χρονια τωρα εκανε αφαιρεση και μετα θεραπεια και τωρα καθε τρεις εβδομαδες αντισωματα..το σημαντικο ειναι να βλεπουμε τα πραγματα οσο γινεται θετικα και θα περασει...πρεπει να σκεφτεται θετικα γιατι εχει και μικρο παιδι...υπομονη..

κατερινα ακομα να πας στον γιατρο???καλα εεε πιο πολυ αγχος εχω εγω παρα εσυ...και γιατι λες δεν προκειται να κανεις αλλο???μην ακουω τετοια...εγω παντως του δινω ολυμπος του μικρου..η παιδιατρος μου ειπε να του δωσω αυτα που βγαζουμε εμεις ντοπιοι παραγωγοι αλλα δεν του αρεσαν..μαλλον επειδη ειναι ξυνα οποτε κατεληξε στο βιολογικο του ολυμπος...μαλλον ο δικος σου επειμενει σε αυτο επειδη ειναι επεξεργασμενα και εχουν περισσοτερες ουσιες ασβεστιο και τετοια...υποθετω..παντως ειναι τρελα καθε ενας παιδιατρος να λεει και το δικο του...αχ τα βαριεμαι τα χαλια παλι...αλλα μεχρι να βαλουμε εμεις καλα χριστουγεννα θα πουμε...

η μαμα μου πηρε τον μπεμπη πηρε και την φιλεναδα της που πηρε και αυτη το εγγονι της και πανε βολτα με τα καροτσια...μωρε τι καλα...εγω???ποτε θα γινω γιαγια?????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε που ειστε???εγω ακομα στην μαμα...ο μπεμπης μαντεψε...κοιμαται...χαχαχαχααχχα μωρε τι καλο παιδι που εχω...καλοβολο...περιμενω και τον αλεξη να ερθει..να κατσουμε λιγο να φαμε και να φυγουμε...καλα ηταν αλλα επιστροφη στην βαση μας..μεγαλη υποθεση να μην εχεις αγχος για τι φαγητο η για τις δουλειες η για τον μπεμπη...ηρεμιααααα...και μιας και εχθες εφυγα χωρις καληνυχτα σημερα θα σας το πω νωρις νωρις μιας και δεν θα μπορεσω να μπω πιο μετα...και αφου το κοβω να αλλαζουμε θεμα σημερα παρακαλω πολυ ενημερωστε και το υπολοιπο κοινο εεε???

φιλια τσουπρες...καληνυχταααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εδω ειμαι!!!η μικρη κοιμηθηκε απο τις 8!!ωρε γλεντια σημερα!!!!

μαρακη καλο βραδυ!!

στελλα μου τι να πω ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και περα!!!

κατερινα ξερω απο τον παππου μου οτι εχουμε καταγωγη ομως δεν ξερω τιποτε αλλο :D ουτε απο που πως γιατι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!!!

ευχαριστω για τα καλ σας λογια πραγματικα μονο θετικα θελουμε να σκεφτομαστε!!!!

Γυρισαμε απο το γιατρο κοριτσια ειναι 9.220 και 68 ποντους!!!ειναι λιγο χοντρουλα ε?????

Ξεκιναμε γιαουτρακι και πολλα φαγητα εμενα μου ειπε το αγελαδιτσα να της δινω!!!!!!!

Επισης μου ειπε ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η περπατουρα μου λετε τι θα την κανω ολη μερα που δεν καθεται πουθεν α θελει μονο ορθια?????!!!!!!

Μου προτεινε ενα τραπεζακι δραστηριοτητων το ξερετε??????

εσεισ βαζετε περπατουρα????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλα κι εγω θα σου πω οτι χρειαζεται πολυ δυναμη ψυχικη και θαρρος για να το αντιμετωπισει η κοπελα αυτο που της ετυχε :( η θεια μου περασε αυτη την φουρτουνα πριν χρονια,τωρα ειναι σε φαση εξαμηνου ελεγχου,αλλα θυμαμαι τον πρωτο καιρο θελει μεγαλες αντοχες και να εχεις διπλα σου ανθρωπους δυνατους για να σε στηριζουν..η θεια μου ειχε την μαμα μου,περασαν μαζι τα δυσκολα και αποδειχτηκε παλικαρι..

περπατουρα κι εμας εχει πει απαγορευεται,αλλα εγω τον βαζω απο λιγη ωρα καθε μερα,περιπου 20 λεπτα..δεν αντεχει κι αλλο..απο την αλλη,ολη μερα στο παρκο ή στο κρεββατακι να ζουζουνιζει δεν αντεχεται για τον ιδιο,βαριουνται..παντως τον κραταω απο τα χερακια του και τον γυρναω σε ολο το σπιτι ακομα και στις βεραντες και τρεχει!!πιστευω οτι απο την περπατουρα εμαθε να κουναει πιο ευκολα τα ποδαρακια του,ακομα και στο κρεββατι σηκωνεται ορθιος και παιρνει φορα και κανει βηματακια απο τη μια ακρη στην αλλη..

Μαρια αντε μαζεψου!! το παιδι θελει την βαση του!!

Ρεβεκκα μακαρι να εχετε καλο βραδυ,αλλα αν κοιμηθηκε απο τις 20:00 χλωμο το κοβω γαμωτο :roll:

Παναγιωτα φανταζομαι ποσο καλοπερνας με δυο!!αληθεια ο Νικολας σε τι φαση ειναι;απο χαρακτηρα;

Ελιζα τι κανετε εσεις;

εμεις εχουμε καμια ωρα που γυρισαμε απο βολτα,τον πηγαμε στην Κηφισια..ο μπαμπας του τον ειχε ολη την ωρα στους ωμους κι ο μικρος φωναζε δυνατα απο χαρα κι ολοι τον κοιτουσαν και γελουσαν..η σερβιτορα του εκανε καμακι,αλλα ο μικρος την κοιτουσε με μια απαθεια αλλο πραγμα :o στο τελος της εσκασε ενα παγωμενο χαμογελο,σαν να της ελεγε:"αντε δινε του,με ζαλισες,ακομα να το παρεις χαμπαρι;"

Κατερινα κοριτσακι μου ευχομαι τα καλυτερα νεα απο τον γιατρο!!παντως δεν εχεις αδικο οταν λες οτι θες αυτη την εγκυμοσυνη να την απολαυσεις..δε δεχομαι τον λογο του οτι δε θα κανεις αλλο μωρακι,αλλα δεχομαι το οτι εισαι πιο εμπειρη και ξερεις τι θα αντιμετωπισεις..δεν ειναι και λιγο!!

Φιλια σε ολες,μαλλον κοιμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα μου καλα είμαστε.κοιμούνται όλοι εκτός απο εμένα αν και νυσταζω!

Τι ωραία πήγατε βολτιτσα;εμείς σήμερα δεν πήγαμε είπαμε να μείνουμε κ ένα βράδυ Σπιτι!

Και εμένα μου είπε η τωρινή παιδιατρος όχι περπατουρα( γιατί αυτή που είχα στον μεγάλο με είχε αφήσει)αλλα εγω τον βάζω λίγο και τρελαινεται του αρέσει πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελιζα οκ οχι στην περπατουρα,αλλα εμενα δεν μου εξηγησε και τοσο γιατι,ειπε μονο κατι για ποδαρακια κλπ...δηλαδη τι;θα στραβωσουν; απο την αλλη,ατυχηματα να χτυπησω ξυλο και να μη λεω μεγαλες κουβεντες,αλλα αν δε προσεξεις το σπιτι απο πριν να ειναι διαμορφωμενο για ενα μωρο,ειναι λιγο δυσκολο να συμβει κατι ασχημο..ετσι κι αλλιως,οι περπατουρες ειναι ετσι κατασκευασμενες,ωστε την ωρα που συγκρουεται με ενα επιπλο,δεν μπορει να το φτασει με τα χερακια του πχ..φαντασου σημερα τον ειχα στο παρκο κι ετοιμαζα το φρουτο,τον εβλεπα ησυχο αν κι εκεινη την ωρα χαλαει τον κοσμο γιατι εχει αρχισει και πειναει..παω να δω τι κανει απο κοντα κι ειχε στο χερι ενα κρικακι και το επαιζε..ηταν πολυ ευκολο να το βαλει στο στομα του..κι εψαχνα ολη την ωρα να βρω απο πού το ξετρυπωσε!! τι να πω!!τα ματια μας οχι δεκατεσσερα,ενα εκατομμυριο φορες τεσσερα(υπαρχει τετοιο πραγμα :lol: ) 8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, είμαι πτώμα αλλά μπήκα στα γρήγορα να διαβάσω τα νέα της Κατερίνας, τι έγινε Κατερινάκι μας ξέχασες; ελπίζω όλα να πήγαν καλά και να ακούσατε και καρδούλα.

Αχ Στέλλα τι να πω... είναι και νέα κοπέλα γαμώτο, ευτυχώς έχει το παιδάκι της να της δίνει δύναμη και κουράγιο να το παλέψει. Η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο, προσπαθείστε κι εσείς στο περιβάλλον της να της δίνετε κουράγιο και να την εμψυχώνετε όσο γίνεται...

Το τραπεζάκι δραστηριοτήτων έχει νόημα όταν το παιδάκι ήδη μπορεί να στέκεται καλά από μόνο του ή και να περπατάει, απλά το κρατάει απασχολημένο όσο είναι όρθιο, δεν το βοηθάει στο περπάτημα.

Μαριέττα, βόλτες στην Κηφισιά διαβάζω ε; ψάχνετε από τώρα πλούσια νύφη; :lol: . Οσο για τα υπόλοιπα εχεις δίκιο, ατυχήματα μπορούν να συμβούν για πλάκα από εδώ και πέρα, θέλει πολύ προσοχή.

Μαρία στο ίδιο θέμα θα είμαστε αύριο, ήσυχα τα πράγματα απόψε! καλή επιστροφή!

Ρούλα, πως ήταν η πρώτη μέρα στη δουλειά;

Η Εύη δεν φάνηκε πάλι, ελπίζω να μην έχει συμβεί κάτι και απλά να το έχει ρίξει στη "γυμναστική"

Σας καληνυχτίζω λοιπόν κι εγώ, όνειρα γλυκά τα λέμε το πρωί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Στέλλα περαστικά της ξαδέλφης σου!!! Όλα να πάνε καλά και μετά!!

Θα θέλει πολλή υποστήριξη απ' όλες τις μεριές - το βασικότερο είναι να'χει καλή ψυχολογία!!

Το ρίξατε στα χαλιά, τις φλοκάτες και τις μοκέτες σήμερα... άντε, καλό χειμώνα!!! :lol::lol::lol:

Κι εγώ χαλιά έχω στο καθιστικό γιατί είναι μάρμαρο.. μπρρρρρρρρρρρρρρρρρ....

Λοιπόν, σήμερα πρώτη μέρα στη δουλειά... όπως πήγα, έφυγα! :lol:

Άρχισαν κατάληψη οι φοιτητές και μας έδιωξαν!

Από Πέμπτη θα ξαναπάμε και βλέποντας και κάνοντας.. μπορεί και να την συνεχίσουν!

Κι έτσι.. τζάμπα συγκινήθηκα που άφησα το παιδί μου να πάω για δουλειά (μάζευα τα δάκρυα στο λεωφορείο...σκεφτόμουν ότι 18 μήνες τώρα είμαστε παντού μαζί!)...

Πάντως, θα πρέπει να δουλέψω λίγο το θέμα του ύπνου του μέσα στη μέρα, γιατί έχει συνηθίσει να κοιμάται στο στήθος κι άμα δεν είμαι εγώ τριγύρω, θέλει αγκαλιά και βόλτες ή καρότσι πέρα δώθε για να κοιμηθεί...

Αλλά και τι να κάνω;;; Είναι δυνατόν να του αρνούμαι όταν είμαι σπίτι;; Δε μπορώ, δε γίνεται... Τπ.. θα δούμε πως θα πάει...

Εμβόλιο έχουμε κι εμείς την Τρίτη - δεν είχε νωρίτερα ραντεβού. Είναι το engerix, για την ηπατίτιδα β απ' ότι διαβάζω... το'χετε κάνει εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην περπατούρα τον βάζω κι εγώ και λυσσάει! Κι όπως λέει και η Μαριέττα, τον κρατάει σε απόσταση από διάφορα.. βλέπε ντουλάπια, κουζίνα και πάει λέγοντας... μόνο στο πλυντήριο πιάτων φτάνει και γατζώνεται από τα συρτάρια του και έχουμε μάχη κάθε μέρα!! :lol:

Πάντως, από τότε που τον έβαλα, δυναμώσανε τα πόδια του πολύ κι άρχισε και στέκεται από κει που δεν ξεκουνιόταν καθόλου!

Ο παιδίατρος μας είχε δώσει το οκ να του πάρουμε από τότε που ήταν 6 μηνών, αλλά μου φάνηκε πολύ νωρίς τότε και περίμενα να κλείσει τους 8 για να του πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη ναι!!ψαχνουμε την νυφη απο τα βορεια!! αμα θελει η νυφη κι ο γαμπρος,τυφλα να'χει ο πεθερος!! καληνυχτα κοριτσι!!

Ρούλα!!κι ειχα μια αγωνια ολη μερα για το ποτε θα διαβασω τα νεα σου,ενιωθα οτι ημουν εγω σημερα στην δουλεια...ρε συ!συγνωμη κιολας,πού εργαζεσαι;

το θεμα του υπνου μεσα στην μερα παντως ειναι δυσκολο κομματι,ειδικα για σενα που θηλαζεις ακομα!απο πιπιλα πώς παμε;μπορει να ξεγελαστει;παντως απο την εμπειρια της αδελφης μου που ηταν ολη την ωρα σε καροτσι να κουναει περα δωθε,δεν ελεγε!!εμεις ευτυχως τετοια δεν ειχαμε..δε ξερω το μελλον τι μας επιφυλασσει :roll:

εμεις εμβολιο καναμε αρχες Αυγουστου αλλα δε θυμαμαι ποιο :oops: και τωρα ξανακανουμε Οκτωβρη και παλι δε θυμαμαι ποιο :oops::oops::oops: θα ψαξω το βιβλιαριο του και θα σου πω αυριο..τωρα βαριεμαι :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κάτι για τα πόδια λένε λες και τόσα χρόνια πάθανε τίποτα που τις χρησιμοποιούσαν.όσο για τα ατυχήματα ναι είναι πολυ επικίνδυνη αλλα όπως λες όπου και να είναι τα μικρα πρέπει να έχουμε τα ματιά μας 1000004.

Ο κάθε παιδιατρος ότι θέλει λέει.

Ρούλα τυχερή ε;

Το κατερινακι που είναι να μας πει τα νέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην περπατούρα τον βάζω κι εγώ και λυσσάει! Κι όπως λέει και η Μαριέττα, τον κρατάει σε απόσταση από διάφορα.. βλέπε ντουλάπια, κουζίνα και πάει λέγοντας... μόνο στο πλυντήριο πιάτων φτάνει και γατζώνεται από τα συρτάρια του και έχουμε μάχη κάθε μέρα!! :lol:

Πάντως, από τότε που τον έβαλα, δυναμώσανε τα πόδια του πολύ κι άρχισε και στέκεται από κει που δεν ξεκουνιόταν καθόλου!

Ο παιδίατρος μας είχε δώσει το οκ να του πάρουμε από τότε που ήταν 6 μηνών, αλλά μου φάνηκε πολύ νωρίς τότε και περίμενα να κλείσει τους 8 για να του πάρω.

ο δικος μου αυτο που καταφερνει καλα ειναι να ανοιγει την πορτα του καταψυκτη...αλλα την κλεινει γρηγορα με απορια...μηπως κρυωνει εκει μπροστα; :-?:-? α!!το κακο ειναι οτι φτανει τα κουμπια της κουζινας..αυτο οντως δεν ειναι κακο και αυτες τις μερες θα αρχισουμε να εξοπλιζουμε το σπιτι με ο,τι ειναι απαραιτητο για την ασφαλεια του μπομπιρα...αυτο με τις μπριζες γιατι ολα τα παιδακια θελουν να χωνουν τα χερακια τους εκει μεσα;τι στο καλο τα τραβαει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...