Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

μαρακη καλημερα ,εγω θα προτιμουσα ηλιο και ζεστη ολο το χρονο...

εδω βρεχει συνεχεια το χειμωνα,εχει βαρυ χειμωνα και χιονια...

πως θα βολταρω το κοριτσακι μου???

για πες για το χαλι???γιατι αν και ξυλο η μικρη μπουσουλαει και κοπαναει το κεφαλι στο πατωμα,οταν σταματησει να το κανει θα τα αποσυρω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αναστασια μου σ ευχαριστω για τις πληροφοριες...και ο αντρας μου μου λεει να το ντυσουμε ολο αλλα δεν θελω...θα μου λειπει το ξυλινο πατωμα....

Κι εγώ ξύλινο πάτωμα έχω Ρεββέκα μου σε όλο το σπίτι αλλά σκέφτομαι ότι η μικρή θα παιζει πιο καλα στην μοκέτα αν και το ξύλο δεν είναι κρύο ούτε και σκληρό σε περίπτωση τούμπας δηλαδή δεν έχεις τον ίδιο φόβο όσα θα είχες σε πλακάκι ή μάρμαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κατερινακι...βρε κατσε στο σπιτακι σου και στειλε κανα αλλον που θα ταλαιπωρεισαι στην κατασταση σου..σημερα εχεις γιατρο εεε??αντε αντε να μας πεις νεα.. :P:P:P

ρεββεκα εχει παρα πολλα χαλια μεχρι και αντιαλεργικα...κανε μια βολτα στο ιντερνετ και θα βρεις οσα θελεις...εγω αυτο που εχω στο δωματιο του μικρου ειναι ενα απλο χαλακι λεπτο ομως για να καθαριζετε ευκολα και ελαφρυ...εξαρταται απο το τι θες εσυ...εχει φαει εμενα κουτουλια που εχει παει συννεφο και ειναι και πλακακι...λετε απο κει να του εχει σαλεψει και να κανει τις ταρζανιες που κανει??? :lol::lol::lol::lol:συμφωνω με την νατασσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλο μηνα καλο φθινοπωρο!!!!

καλη δουλιτσα ρουλιτσα!!!

το βραδυ κοιμηθηκαμε λιγο καλητερα ευτηχως!!!

κοριτσια τι χαλι να παρω για την λυδια???φλοκατη δεν παιζει εε??δυσκολο ναι αντε να την καθαριζεις!!!μεχρι τωρα δεν ειχαμε χαλια σπιτι μας αρεσε να περπαταμε στο ξυλο!!!

τωρα ομως!!!

Ρεβεκκα καλο μηνα!!

για φλοκατη και μοκετα δε θα σου συνιστουσα,το πρωτο βγαζει χνουδια και το δευτερο ειναι επικινδυνο για αλλεργιες..εγω θα παρω ενα μικρο χαλακι να πιανει τον περισσοτερο χωρο στο δωματιο του,αλλα να ειναι απο τα αλλα...δε ξερω αν εχουν συνθετικο,μαλλον θα εχουν αλλα καλυτερα απο τα αλλα..δε προλαβα να διαβασω τυχον απαντησεις των κοριτσιων,αλλα μολις ειδα την ερωτηση σου,ειπα να απαντησω κατευθειαν γιατι μετα θα το ξεχνουσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες!

Εγώ πάλι γιατί "σιχαίνομαι" τα χαλιά;;; :?:roll: Είναι όμως αναγκαίο κακό...

Νομίζω ότι μαζεύουν πολύ σκόνη και βρώμα και νιώθω ότι με την ηλεκτρική καθαρίζει μόνο επιφανειακά και στο πέλμα του ζουν ένα σωρό μικρόβια και βακτηρίδια... μάλλον είμαι υπερβολική ε;;; Αυτή την αίσθηση την είχα και προ μπεμπας, απλά τώρα με το μωρό που θα μπουσουλάει και θα κάθεται με τις ώρες κάτω, φρικάρω περισσότερο. Στις κρεβατοκάμαρες έχω κι εγώ ξύλο αλλά όλη μέρα στο σαλόνι καθόμαστε, που έχει μάρμαρο, οπότε το χειμώνα απαραιτήτως θέλει χαλί αλλιώς θα κρυώσει ο πωπός της :P . Εχω χαλί μηχανής, για αλλεργίες μου είπαν ότι ευθύνονται κυρίως τα μάλλινα χαλιά οπότε δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με τις μοκέτες. Θα έρχεται όμως κόσμος, θα πατιέται συνέχεια, πω πω πολύ βρώμα τι θα κάνουμε...

Κατερίνα άρχισαν τα όργανα ε; τι άλλο να κάνεις, υπομονή να περάσει το πρώτο τρίμηνο με το καλό και μετά θα είσαι μια χαρούλα. Το απόγευμα έχεις ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Καλο μηνα!!!

Πριν διαβασω τα νεα σας να ευχηθω ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!

Ειρηνη για λεγε ρε;;;Πολυ κλάμα εριξες;;; :lol::lol::lol:

για καφε ποτε λετε;;;αν γινετε το αφηνουμε απο Οκτωβριο να εχουμε ξεμπερδεψει με βαπτισεις μωρε;;; :oops::oops::oops:

Μαριεττα δε σε ρωτησα ρε...εσεις ποτε με το καλο βαπτιζετε τον γλυκουλη σας.

Ελενη εσεις ποτε;;;βρηκατε ονομα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξυπνησε ο μικρος και επρεπε να φαει το φρουτο του...αυτο ειναι το χαλι που εχουμε εμεις..

yUyCS.jpg

ελενη και τα θεωρω εντελως βρωμικα οσο και να τα καθαρισεις..αλλα ειναι απαραιτητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβεκκα ανοιξες το θεματακι για τα χαλια,μας πεταξες το μπαλακι κι εσυ...πεταξες!!!χαχα!!

νομιζω οτι τωρα μπερδευτηκες περισσοτερο!! :?:?

κι εμεις ακριβως οπως εσεις Ελενη,περυσι ειχα παρει μονο ενα χαλι για το σαλονι,στις κρεβατοκαμαρες ξυλο κι εχω μικρα χαλακια που τα πλενω στο πλυντηριο,το ιδιο και στον μικρο,δε νομιζω να παρω αλλο,εκτος κι αν βρω καποιο μικρο που να ειναι ωραιο,για να το αλλαζω..

Κατερινα υπομονη!!!!!!αναγουλες ειναι,θα περασουν!!!

Παναγιωτα 25/9 ειναι η βαπτιση..και την επομενη εγω παω στο γραφειο :(:( ευτυχως την πρωτη μερα θα ειναι η μαμα μου με το μωρο,γιατι η κοπελα θα δινει εξετασεις,ακομα δεν αρχισαμε και κανουμε κοπανες ε!!! :lol::lol:

Ειρηνη δεν ειχα καταλαβει οτι σημερα ειναι η πρωτη μερα του καπεταν-Παναη στο σταθμο!!

μαλλον σημερα ειναι η πρωτη μερα για Παναη,αλλα και για Ρούλα!!!

σας αφηνω,θα μπαινω κατα διαστηματα,κολλαω εδω και δε κανω δουλειες!!και μετα λετε κι εμενα ξεσηκωστρα 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Παναγιώτα! αυτή την Κυριακή τη βαπτίζουμε, στις 11 το πρωί! αν μπορέσεις θα χαρώ να σε δω από κοντά! όνομα βρήκαμε ναι, θα σας το πω μετά τη βάπτιση :P

Σήμερα ήταν η πρώτη μέρα του Παναή στον παιδικό;;; καλή αρχή καπετάνιε μας! Παναγιώτα έστειλες κι εσύ τον μεγάλο;

Πολύ ωραίο το χαλάκι σας Μαρία! κι εμείς σε τέτοιο στυλ έχουμε, το ένα με παιδικές φιγούρες που το έκρυψα προς το παρόν γιατί όταν ετοιμάσαμε ξανά το παιδικό αλλάξαμε χρώματα οπότε δεν ταίριαζε, και το δεύτερο που πήρα είναι χωρίς παιδικά σχέδια αλλά στα χρώματα του δωματίου (λιλά-ροζ-μπεζ).

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, εσάς τα μπεμπόνια σας σας κάνουν "τσατίλες" αν δεν περνάει το δικό τους ή μόνο η δικιά μου είναι τσαμπουκαλού;; έχει λίγες μέρες τώρα που όταν τσατίζεται ή θέλει κάτι τεντώνει την πλάτη της και πετάγεται προς τα πίσω... και σκέφτομαι "κοίτα το σκατό που απέκτησε και άποψη" και γελάω μόνη μου :lol::lol:

Μαριέττα μια από τα ίδια, αντί να πάω να κάνω καμιά δουλειά κολλάω εδώ! όλες ξεσηκώστρες είμαστε τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια ασχετο,αλλα θα το πω:

ξερετε τι μου εχει λειψει απο τοτε που γεννηθηκε ο μικρος;να παω σε μια συναυλια με μπυρες στο χερι,με κοσμο γυρω γυρω και με γυρο στο χερι δε θα με χαλαγε..και να γινεται της τρελης!!

οπως επισης μου εχουν λειψει τα πανηγυρια σε χωρια...να γινεται της κολασεως απο την τσικνα,να ρεει αφθονο το κρασι(ας ειναι και ρετσινα δε με χαλαει),να τρωω κοψιδια και τον μικρο να τον εχει καποιος (η μαμα)και να ειμαι ησυχη οτι θα ειναι καλα το μωρο μου..

ζηταω πολλα;

τωρα που φθινοπωριαζει με πιανει μια μαλ....ια το ξερω..θα μου φυγει..καντε υπομονη :?:?

αν σου πω οτι και εγω το ιδιο θελω...

να πηγαινα με σκηνη σε ενα φεστιβαλ με μουσικη...να ημουνα χυμα στο κυμα ολη μερα... :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

Αντε Ελενη μου με το καλο!!!Αααααα εκπληξη το ονομα της κουκλα σας ε;;;Ωραια ..περιμενουμε...

Τα αποτελεσματα απο τους παιδικους του δημου θα βγουν τη Δευτερα... :o:o:o φαντασου σε τι μπουρδελο ζουμε..θα σας πω τοτε αν τον πηρανε και τι θα κανουμε σε αλλη περιπτωση.

το επομενο να το πουμε

χειμωνιατικες μανουλες 10-11...Οι ξεσηκωστρες!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Παναγιώτα! αυτή την Κυριακή τη βαπτίζουμε, στις 11 το πρωί! αν μπορέσεις θα χαρώ να σε δω από κοντά! όνομα βρήκαμε ναι, θα σας το πω μετά τη βάπτιση :P

Σήμερα ήταν η πρώτη μέρα του Παναή στον παιδικό;;; καλή αρχή καπετάνιε μας! Παναγιώτα έστειλες κι εσύ τον μεγάλο;

Πολύ ωραίο το χαλάκι σας Μαρία! κι εμείς σε τέτοιο στυλ έχουμε, το ένα με παιδικές φιγούρες που το έκρυψα προς το παρόν γιατί όταν ετοιμάσαμε ξανά το παιδικό αλλάξαμε χρώματα οπότε δεν ταίριαζε, και το δεύτερο που πήρα είναι χωρίς παιδικά σχέδια αλλά στα χρώματα του δωματίου (λιλά-ροζ-μπεζ).

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, εσάς τα μπεμπόνια σας σας κάνουν "τσατίλες" αν δεν περνάει το δικό τους ή μόνο η δικιά μου είναι τσαμπουκαλού;; έχει λίγες μέρες τώρα που όταν τσατίζεται ή θέλει κάτι τεντώνει την πλάτη της και πετάγεται προς τα πίσω... και σκέφτομαι "κοίτα το σκατό που απέκτησε και άποψη" και γελάω μόνη μου :lol::lol:

Μαριέττα μια από τα ίδια, αντί να πάω να κάνω καμιά δουλειά κολλάω εδώ! όλες ξεσηκώστρες είμαστε τελικά!

απο τσατιλες αλλο τιποτα καλα και ο δικος μου γεννηθηκε μες στα νευρα...αλλα αμα δεν του κανω οτι θελει ξινιζει και σουφρωνει την μουριτσα του και αρχιζει και στριγγλιζει...ευτυχως δεν εχει αρχισει ακομα να με δερνει... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό δεν το είχα σκεφτει με την μοκέτα από άκρη σε ακρη ότι δεν αερίζεται. Έχετε δίκιο. Μωρε λες να μην βάλω μιας και έχω ξύλο;

Μαριετάκι τι κάνεις; Κι εγώ βγηκα γρήγορα εχτες το βραδυ συγνώμη αλλά νύσταζα μωρε κι αν ξαγρυπνούσα ποιος σηκωνόταν 6.30 το πρωι σήμερα;

Ελενάκι αυτό με το τσαμπουκα και το τίναγμα προς τα πίσω εμείς το αντιμετοπίζουμε από 6 μηνών! Αμέ! έχουν άποψη τι τα πέρασες; Η παιδίατρός μας, μας έχει πει από μικρή που την "έκοψε" τσαντίλω ότι θα γίνει πολύ διεκδικητική. Επομένως την βάψαμε! Απλά εγώ δεν της κάνω όλα τα χατήρια (αν και απ' ότι εχω διαβάσει δεν πειθαρχούνται από τώρα, μετά το χρόνο), προσπαθώ να την ξεγελάω με κάτι άλλο όταν "χαλιέται" έτσι το στριμένο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τσατιλες αλλο τιποτα καλα και ο δικος μου γεννηθηκε μες στα νευρα...αλλα αμα δεν του κανω οτι θελει ξινιζει και σουφρωνει την μουριτσα του και αρχιζει και στριγγλιζει...ευτυχως δεν εχει αρχισει ακομα να με δερνει... :lol::lol::lol:

Καλά ο δικός σου είναι φάτσαρος μεγάλος!!!! Αυτό με το σούφρωμα το είδα σε κάτι φωτογραφίες που είχες βάλει τώρα τελευταία και τρελάθηκα!!! Μέχρι και στον άντρα μου τις έδειχνα. Είναι κορυφή! Νομίζω πως το ξύλο δεν θα το γλυτώσεις Μαράκι μου απ' το ταρζανάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεεεε αμεσως να με μαλωσετε :D:D:D:D

διαβαζω ολες τις πληροφοριες για χαλια ;)

μαρια τελειο το δωματιο το μικρου...και το χαλακι...

επισης καλη αρχη στον παν ;) αη και απο μενα...

κοριτσια εγω λεω για μοκετα λιγο χοντρη....

και το καλο που εχουν εδω..θα ζηλεψετε...δεν μπαινει κανεις μα κανεις μεσα στα σπιτια με τα παπουτσια,τα βγαζουν στην πορτα η στην εισοδο του σπιτιου σε χωρο για παπουτσια που εχουν ολα τα σπιτια,η οικοδεσποινα προσφερει παντοφλες!!!που υπαρχουν γυρω στα 10 ζευγαρια!!!αυτααααααααα!το πατωμα πεντακαθαρο παντα :D

ενινα και μενα εχει τρελες τσαντιλες,ειδικα αν την πιεσω να φαει!!!επισης οταν της περνω κατι της δινω κατι αλλο αμεσως για να μην την τσαντιζω!!!

ωσπου να απαντησετε για τα χαλια :D μαγειρεψα τη ν σουπιτσα της μικρης σκουπισα σφουγγαρισα και κατι αλλα μαζεματα,εβαλα τα πιατακια πλυντηριο,απλωσα τα ρουχα που επλυνα...οχι για να μην με λετε ξεσηκωστρα!!!!

εχτες ο τζεμ εφτιαξε ψαρακι πατατες και σαλατιτσα,καποια με ρωτησε!!μαριετα εσυ???

ωραια σημερα τι μαγειρευω??λεω για κοτοσουπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια, να είστε καλά που είστε εδώ και τα μοιραζόμαστε κι αυτά! εμένα αυτή την εβδομάδα μου τα άρχισε αυτά τα κόλπα, μέχρι τώρα ήταν άγγελος τώρα που μεγαλώνει ζωηρεύει. Δεν με πειράζει απλά φοβάμαι μη χτυπήσει έτσι πως πετιέται πίσω, μου το κάνει και στο νιπτήρα όταν την πλένω τοπικά, μόλις κλείνω τη βρύση τσατίζεται γιατί θέλει να παίζει με το νερό και τινάζεται ολόκληρη προς τα πίσω, θα το φάει καμιά μέρα το κεφάλι της...

Οσο για τη μοκέτα, κι εμάς που δεν είναι από άκρη σε άκρη αλλά σαν της Μαρίας, και πάλι είναι δύσκολο να την βγάλουμε να αεριστεί (πριτς, χα χα χα!) γιατί δεν είναι και ελαφριά, ειδικά σε αυτή του σαλονιού δεν παίζει με τίποτα αυτό γιατί βάζουμε και το τραπεζάκι πάνω που είναι βαρύ και μετακινείται δύσκολα... μάλλον θα βάζω ένα πρόχειρο σεντόνι από πάνω όταν κάθεται να παίζει, και ας είμαστε σαν τους γύφτους τι να κάνω;

Ρεββέκα πολύ καλό αυτό που βγάζουν τα παπούτσια... και στον Καναδά έτσι κάνουν μου έχει πει η μαμά μου. Αλλά εκεί το θεωρούν αυτονοητο, εδώ δύσκολα να ζητήσεις σε κάποιον να βγάλει τα παπούτσια του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω δεν τα χωνευω καθολου τα χαλια...Μπλιαχ.

Μονο στο σαλονι και στην κουζινα εχω κατι μικρα...

Αναβω το καλοριφερ..τους βαζω και φορμες ..και τα αφηνω κατω και παιζουν το Χειμωνα..

αντε ..το πολυ πολυ να ακουω συνεχεια προυτσ και προυτσ... :lol::lol::lol:

Μαριεττα ..και εσεις με το καλο τη βαπτιση σας..και καλη αρχη στη δουλιτσα σου!!!!

Ρεβεκκα καλο μεσημερι..

τα λεμε πιο μετα αν τα καταφερω..φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω δεν τα χωνευω καθολου τα χαλια...Μπλιαχ.

Μονο στο σαλονι και στην κουζινα εχω κατι μικρα...

Αναβω το καλοριφερ..τους βαζω και φορμες ..και τα αφηνω κατω και παιζουν το Χειμωνα..

αντε ..το πολυ πολυ να ακουω συνεχεια προυτσ και προυτσ... :lol::lol::lol:

Μαριεττα ..και εσεις με το καλο τη βαπτιση σας..και καλη αρχη στη δουλιτσα σου!!!!

Ρεβεκκα καλο μεσημερι..

τα λεμε πιο μετα αν τα καταφερω..φιλιά!!!!

καλο μεσημερι παναγιωτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλα η λυδια εχει τρελαθει!!!

της εχω αγορασει ενα βιβλιο με λεξεις και εικονες!!ελληνικο βεβαια!!

εεε το ανοιγει το ξεφυλιζει ναι ναι το ξεφυλιζει!!!!ξερει πως!!!και μολις φτανει στην εικονα με ενα πιατο με μακαρονια πεφτει με τα μουτρα και αρχιζει να γλυφει την εικονα χαχαχχαχα πεθαινω :D:D:D απο ολο το βιβλιο μονο εκει πεφτει με τα μουτρα!!!

επισης αρχισαμε να κανουμε παλαμακια και να ψιλοχορευουμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε δεν ειναι δυσκολο οταν εχεις παιδι....εγω ανετα θα το εκανα και ελλαδα...

και νομιζουμε πως ειμαστε μπροστα....

Μπα, δυστυχώς σε κάποια πράγματα είμαστε πολύυυ πίσω... και έχω παράδειγμα ένα φιλικό ζευγάρι, είχαμε πάει σπίτι τους όταν είχε γεννηθεί το δεύτερο μωράκι τους, και μόλις μπήκαμε μας είπαν να βγάλουμε τα παπούτσια αν θέλουμε. Οκ εμείς το κάναμε χωρίς σχόλια, κάποιοι άλλοι που ήταν εκεί τους κακοφάνηκε πολύ και είπαν ότι δεν νιώθουν άνετα να ξαναπάνε σπίτι τους...

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο να μου δώσετε ιδέες: θέλω να πάρω ένα δωράκι για νεογέννητο αγοράκι, το αδερφάκι της βαφτιστήρας μου. Στο άλλο της αδερφάκι είχα πάρει ένα ωραίο ματάκι και αλυσίδα, είναι κοριτσάκι, σε αυτό που είναι αγοράκι τι να πάρω; μάλλον σε χρυσαφικό θέλω πάλι. Εκτός από κωνσταντινάτο που είναι κλασσικό, για πείτε καμιά ιδέα.. κάτι νορμάλ σε τιμή γιατί με τη βάφτιση έχουμε μείνει ψιλοταπί... βραχιολάκι για αγοράκι; όχι ε; πείτε οι αγορομάνες, τι σας έφεραν;

Ρεββέκα η κόρη σου είναι μακαρονάς τι να κάνουμε; :lol: ! και η δικιά μου χορεύει (είχε βλέπεις να μοιάσει..) αλλά παλαμάκια ακόμα δεν κάνει! μπράβο στη Λυδία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενιω αφου θες χρυσαφικο παρε κανενα ματακι σε καρφιτσουλα γιατι βραχιολακι εστω και ταυτοτητα σε αγορακι ειναι καπως ενω το ματακι ολο και καπου θα το καρφιτσωσει η μαμα...εγω εχω πολλα τετοια και μερικα μπορει αργοτερα να τα περασει σε αλυσιδα...δεν νομιζω βεβαια να φορεσει τετοια σαν αγορι αλλα ας υπαρχουν...παντως ολα τα φυλαχτα του τα εχω καρφιτσωσει σε κρεβατι καροτσι ακομα και στο καθισματακι του αυτοκινητου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενινα παρε ταυτοτητα βρε!!!αν θες χρυσαφικο,υπαρχουν και βραχιολακια με μπλε ματακια σαν ταυτοτητες και αυτα!!το κωνσταντινατο δεν ξερω τι ειναι!!!

η ματακι με χρυσο γυρω γυρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...