Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρουλα ολα θα ειναι καλα,το μωρο θα ειναι σε καλα χερια,εσυ θα εχεις αγχος,αλλα θα το ξεπερασεις..θα δεις κοσμο που εχεις να δεις τοσο καιρο..εμενα παντως οι συναδελφοι μου δε μου εχουν λειψει ιδιαιτερα..καπως θα ξεχαστεις...βεβαια το μυαλο θα ειναι στο μωρο συνεχεια κι ολο θα κλεβεις κανενα λεπτο για να τηλεφωνησεις και μετα θα πηγαινεις στην τουαλεττα για να διορθωσεις το μακιγιαζ σου...ολοι θα κανουν υπομονη μαζι σου για τις δυο πρωτες μερες,ενταξει θελει λιγο χρονο θα τους πεις κι εκεινοι θα δειχνουν κατανοηση...ουφφφφφφ,τα γραφω για να τα σκεφτομαι κι εγω....

Μακιγιάζ;;; Σιγά μη βαφτώ κιόλας!!! Άντε το πολύ πολύ λίγη αδιάβροχη μάσκαρα που μου'μεινε από τη βάφτιση!!! :lol::lol::lol:

Ξύπνησε πριν λίγο με κάτι κλάματα... αναφιλητά.. απαρηγόρητος... ποιος ξέρει τι τον τρόμαξε... :(

Είδα κι έπαθα να τον ηρεμήσω...

Καλό μήνα, καλό φθινόπωρο!!! Με υγεία και όλα τα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρουλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καληνυχτα ξινη μαρη εττα απο εσενα εμοιασε ο μικρος και δεν γελαειιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε Ρούλα, καλό μήνα και καλό Φθινόπωρο να έχουμε!

Ασχετο αλλά μιας και μίλησα προηγουμένως για Χριστούγεννα, αισθάνομαι ότι τα φετινά θα μου φανούν ότι θα έρθουν πολύ πολύ γρήγορα! όταν θα αρχίσουμε δουλειά οι μέρες θα περνάνε νεράκι, για πότε θα φτάσουν χαμπάρι δεν θα πάρουμε!

Ρούλα ξανακοιμήθηκε τώρα ο μικρός; όλα εντάξει;

Η Εύη που χάθηκε πάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ειρηνάκι!!!

Σε πήρε η Κατερίνα;; Τι έπαθε το ματάκι του μικρού;;

Κάτι είδα που έγραφε νωρίτερα, κοκκινίλα;;

ναι μιλησαμε και εκανα το χαλασμενο τηλ στο βαγγελη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως θα μαθουμε για το ναταλακι?????????????

Στο μυαλό μου είσαι! της έστειλα μήνυμα χθες και της είπα όποτε ευκαιρήσει να μου πει νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ την σκεφτόμουν τη Ναταλία.. Να της πεις πολλά φιλιά απ' όλες μας κι ότι την σκεφτόμαστε!

Και σκεφτόμουν και την κοπελιά που πήγε στην Αμερική, πως τη λένε;; Μαρία;; Δε θυμάμαι.. έχετε νέα της;;;

Ελένη μου έτσι όπως τα λες... νεράκι ο χρόνος... πότε πήγαν 9 μηνών μου λες;;;

Θα πιάσουμε σιγά σιγά τα γενέθλια σε λίγο καιρό, απίστευτο;;;

Ευτυχώς κοιμήθηκε, θήλασε λίγο, ηρέμησε και κοιμήθηκε...

Αλλά είχε πολύ εκνευρισμό.. ποιος ξέρει, όνειρο; Δόντι;;..

Πρέπει να πάω κι εγώ για ύπνο...δε με διώχνετε;;; Δουλεύω αύριο!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Ήρθα και εγω να δώσω το παρόν και θα σας καληνυχτισω γιατί είμαι κομμάτια.είχαμε βγει με κάτι φίλους και γυρίσαμε πριν καμία ώρα.ώσπου να τουςαλλαξω να τους βάλω στα κρεβάτια τους κτλ πέρασε η ώρα.με έχει πεθάνει και η μέση μου.σαν κωλογρια έχω γίνει μου φαίνεται.

Φιλακια κοριτσακια θα σχολιάσω αυριο γιατί κλείνουν τα μάτια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Μαρία καλά είναι, που και που τυχαίνει να τη βλέπω στο facebook. Εκανε και τη βάπτιση πριν καιρό νομίζω. Μάλλον μας ξέχασε.

Ναι Ρούλα πρέπει να πας για ύπνο! φαντάζομαι όμως την υπερέντασή σου.. τελικά δεν είναι μόνο ότι τρελαινόμαστε που δεν θα βλέπουμε τα μωρά μας, είναι και άλλο το θέμα: άντε να ξαναπροσαρμοστείς μετά από τόσους μήνες! σαν ζόμπι θα είμαστε τις πρώτες μέρες!

Καληνύχτα Ελιζάκι!

Λέω να πηγαίνω κι εγώ σε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ρούλα ασχετο.τώρα που το θυμήθηκα γιατί όλο λέω να σε ρωτήσω κ το ξεχναω...πόσο Νοέμβρη γεννησες;έχω την εντύπωση ότι είμασταν ίδιες μέρες στο μαιευτήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίζα κι εμένα με πονάει η μέση μου αυτές τις μέρες...

Ελένη ναι, άντε πάλι να προσαρμοστείς στο γραφείο... και να προσαρμοστείς και στο σπίτι, με το παιδί, τις δουλειές, όλα!! Όλα θέλουν επαναδιοργάνωση... ουφ! Αλλά εντάξει, όλα καλά θα πάνε μωρέ... θα τη βρούμε την άκρη!!

Πάλι έβαλε τα κλάματα μέσα στον ύπνο του για λίγο... :(

Τι λέτε να είναι, όνειρο ή δόντια;;

Ουφ... πάω κορίτσια, αύριο θα 'ναι δύσκολη μέρα..

Σας φιλώ, καληνύχτα!!

Ελίζα τώρα είδα - 23 Νοεμβρίου γέννησα στο Ιασώ. Εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε σεις, σίγουρα θα πέτυχε η μια την άλλη στο διάδρομο! αλλά που να ξέρετε...

Θα τα καταφέρουμε Ρουλίτσα, έτσι θα το λέμε συνέχεια μέχρι να το πιστέψουμε! Καλή αρχή και καλό κουράγιο, μπες αύριο να μας πεις εντυπώσεις από την πρώτη μέρα.

Καληνύχτα κι από εμένα, τα λέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ρε συ δίπλα είμασταν!!!!!!

Άντε καληνύχτα θα τα πούμε αυριο.

Καλή αρχή ρούλα μου!

ελισακι ...............εχω κανει μοιρασια την ειδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου!!

Θα μπω σίγουρα, άλλωστε.. θα'χω μυαλό για δουλειά;;; :lol::lol::lol:

Άντε, να κανονίσουμε σιγά σιγά την συναντησούλα μας!

Α και κάτι άλλο... για ξεκινήστε να ψάχνετε τίτλο για το επόμενο γιατί αισίως πιάσατε (δε λέω πιάσαμε γιατί έλειπα :lol: ) τις 92 σελίδες!!!!

[smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] =))=))=))=))=))=))=))

Φιλάκια, καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλο μηνα καλο φθινοπωρο!!!!

καλη δουλιτσα ρουλιτσα!!!

το βραδυ κοιμηθηκαμε λιγο καλητερα ευτηχως!!!

κοριτσια τι χαλι να παρω για την λυδια???φλοκατη δεν παιζει εε??δυσκολο ναι αντε να την καθαριζεις!!!μεχρι τωρα δεν ειχαμε χαλια σπιτι μας αρεσε να περπαταμε στο ξυλο!!!

τωρα ομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββέκα μου καλήμέρα, καλό μήνα και καλό φθινόπωρο κι από μένα!

Λοιπόν για χαλί θα σου έλεγα να πάρεις μοκέτα που θα καλύπτει το δωμάτιο της όλο από άκρη σε άκρη και να είναι απαλή καλης ποιότητας ούτως ώστε όταν μποσουλάει να μην την ενοχλεί στα γόνατά της.

Μην κολλήσεις στα σχέδια και ξεσηκωθείς με φιγούρες και χρώματα γιατί συνήθως αυτές οι μοκέτες είναι σκληρές (Την πάτησα εγώ γι αυτό στο λέω και μετα το έψαξα για άλλην πάλι με σχέδια παιδικά καλύτερης ποιότητας και όσες κι αν είδα ήταν το ίδιο). Καλή ποιότητα είναι οι μονόχρωμες που δεν είναι απαραίτητα παιδικές. Και μάλιστα υπάρχει μια ποιότητα που δεν θυμάμαι πως μου την είπαν που οποιοδήποτε υγρό κι αν πέσει πάνω δε το αποροφάει το χαλί μένει πάνω στην επιφάνεια και το σκουπίζεις μ' ένα χαρτί και το χαλί μένει στεγνό. Είναι πολύ σημαντικό νομίζω αυτό για εμάς γιατί σκέψου ότι τα παιδάκια μας εκτός από τις γουλιές που βγάζουν συχνά, μπορεί να κάνουν και καμια ζημιούλα με κανα μπουκαλακι νερού, με κανα χυμό οπότε ότι και να πέσει και το δεις εκεινη την στιγμή βέβαια το σκουπίζεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Εγω μετά την βάφτιση το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να "ντύσω" με αυτά τα χαλιά δυο δωμάτια που χρησιμοποιεί η μικρή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου σ ευχαριστω για τις πληροφοριες...και ο αντρας μου μου λεει να το ντυσουμε ολο αλλα δεν θελω...θα μου λειπει το ξυλινο πατωμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου..καλο μηνα και καλο φθινοπωρο...αντε να αρχισουν πια τα κρυα οι βροχες οι κακοκαιριες..αντε να ευχαριστηθουμε φετος χριστουγεννα με τα ζουζουνια μας να τρελαθουμε ολοι μικροι μεγαλοι...μαρεσουν τα χριστουγεννα...

εχθες βγηκα η μουλαρα :oops::oops::oops::oops: και δεν ειπα ουτε γεια αλλα εκει που εγραφα αρχιζε να ουρλιαζει ο μανωλης και εκλεισα το λαπιτοπι και μετα βαριομουν να το ανοιξω...συγνωμη

ρουλακι ολα καλα???ποσες φορες εχεις παρει τηλ.στο σπιτι μεχρι τωρα???πως εισαι??

ρεββεκα μου γιατι να παρεις χαλι??εγω αν ειχα ξυλο δεν θα εβαζα χαλι το ξυλο απο μονο του ειναι ζεστο οποτε δεν πειραζει αν παιζει κατω το λυδιακι...αν παντως ντε και καλα θες χαλι θα προτεινα καποιο το οποιο και ευκολα θα καθαριζετε και θα μπορεις να το βγαζεις και εξω να αεριζετε..εκει χιονιζει κι ολας εε???αχ τι ωραια..μακαρι να κανει παντως γερο χειμωνα φετος γιατι εχω βαρεθει ολες οι εποχες να ειναι ιδιες...εδω στην κρητη(και ειδικα ιεραπετρα 350 μερες το χρονο ηλιο και ζεστη..) :(:(:(:(

νατασσα τωρα ειδα το μυνημα σου εγω ξερω πως δεν κανει η μοκετα γιατι δεν βγαινει και δεν αεριζετε και ειναι κακο για το αναπνευστικο του παιδιου...τωρα δεν βαζω και το χερι στη φωτια...καθε μια μας κανει οπως καταλαβαινει...παντως ΕΓΩ στο ξυλο χαλι δεν θα εβαζα...αλλα εγω δεν ειμαι και καλα..ειμαι οτι ναναι... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!σημερα πηγαμε πρωι πρωι για το δωρο του νονου..τι πηγαμε δηλαδη..το τι τραβηξα μεχρι να παμε δε λεγεται...αρχικα κατεβηκα με το καροτσι στην εισοδο και με πιανει μια αναγουλα..δε δινω σημασια βγαινω εξω..και εκει μου εδωσε και καταλαβα...ποτισα τις γλαστρες της ειδοσου πρωι πρωι οπως καταλαβαινεται.ευτυχως δε με ειδε κανεις να γινω ρομπα :oops::oops::oops::oops::oops: ανεβηκα οπως οπως στο σπιτι συνηλθα καπως και αργοτερα πηγα.και τωρα που σας γραφω με δυσκολια κρατιεμαι...νομιζα οτι τη γλιτωσα σε αυτη την εγκυμοσυνη αλλα δε με βλεπω τελικα!ευτυχως ο μπεμπης κοιμαται τωρα.αχχχχχχ ας με κατεβασει καποιος απο το καραβι καλε!!!!!!!!!!!σας εχω διαβασει...θα σχολιασω μετα τωρα με ξανακαλει η τουαλετα τ :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...