Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο 49- Οι διακοπές συνεχίζονται!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑ μαι παλι! Το Σεμπινι ειναι αρρωστο..δεν ξερω τι εχει..χτες εκανε πυρετο το βραδυ 38 του εδωσα αντιπυρετικο το πρωι επειδη ειχε παει 38.5, επεσε ο πυρετος, μολις περασε η επηρρεια ξανα 39...Οκ, τωρα του εδωσα παλι και ειναι μια χαρα..λιγη αφαγια εχει αλλα τρωει ελαφρα..Τουλαχιστον δεν εχει ελονοσια...Παντς ειναι ευδιαθετος αρα δεν χρειαζομαι γιατρο...Πιστευω σε 2-3 μερες θα εχει συνελθει πληρως..

Χρυσα να σου πω εγω για τη βαφτιση. Ο Κ ειναι προτεσταντης αλλα δεν θυμοταν αν ειχε βαφτιστει..Εννοω οτι οι προτεσταντες βαφτιζουν τα παιδια τους 40 ημερων κ μετα στα 12 πρεπει το παιδι να επικυρωσει το βαφτισμα για αν ισχυει..αυτο δεν θυμοταν..Τεσπα, το μονο που μας ζητησε ο παπας ειναι να εχει επιβεβαιωσει το βαφτισμα, εφοσον το εχει δεν αλλαζει κατι αν δεν ειναι ορθοδοξος. Ο Κ ειπε πως το εχει επιβεβαιωσει κ εγινε κανονικα η βαφτιση..Ολη η τελετη εγινε κανονικοτατα, εκανε κ τις μετανοιες ο Κ στην νονα (και ακομα τον δουλευουν οι φιλοι του!!),πλακα ειχε!

Ρε κοριτσια διαβαζω για προγραμμα φαγητου...Εγω δεν εχω, ουτε ποροσεχω τι δινω..εννοω κοιταω να ειναι υγειινα αλλα αν με ρωτησεις ποσο κρεας τρωει την εδβομαδα κ ποσο ψαρι δεν ξερω να πω..Ψαρι βασικα εγω δεν μαγειρευω, ειδικα στην Ουγκαντα το τρωει μονο σε εστιατοριο (ετσι κ αλλιως εκει υπαρχει μονο ενα ψαρι η Περκα του Νειλου, αλλο δεν βρισκεις)...

Ειμαι αχρηστη??

Αργυρω 20 λεπτα?????γιατι ετσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σας!!!!

Δε μπαίνω καθόλου στο ποστάκι σας, αλλά γνωρίζοντας πως οι περισσότερες από εσάς θηλάζουνε κι επειδή κι εγώ έχω το γατάκι μου σπίτι πλέον….. ήθελα τις συμβουλές σας!!!!

Γεννήσαμε την Παρασκευή με καισαρική & Δόξα Τω Θεώ όλα πήγανε τέλεια!!!! Όμως ο μπεμπούλης μας παρουσίασε θεματάκι με το στομαχάκι του, έκανε εμετούληδες & γουλίτσες γιατί είχε πιει πολύ αμνιακό στην κοιλίτσα, έχασε κι αρκετό βάρος κι αναγκαστικά τον κρατήσανε για λίγες μέρες στο νεογνολογικό….. εκεί όμως έμαθε σε ξένο γάλα & μπιμπερό και τώρα έχω μεγάλο πρόβλημα με το θηλασμό…..

Ενώ έχω πολύ γάλα, τον βάζω στο στήθος κι αρνείται να φάει από τη θηλή…. την έχει μπροστά του κι αρνείται να φάει…. ψάχνει… ψάχνει…. εκνευρίζεται κι αρχίζει να δαγκώνει… Συμβουλεύτηκα την παιδίατρο, μου σύστησε θηλές σιλικόνης….. ενώ στην αρχή έπιασε, τώρα ακόμη κι έτσι, δεν τρώει πάνω από 10-15 λεπτά κάθε φορά…. μέχρι και θήλαστρο βάλαμε & βγάλαμε λίγο γαλατάκι, αλλά με πολύ παίδεμα και μεγάλο πόνο και δεν θέλω να το ξαναχρησιμοποιήσω….

Τώρα αναγκαστικά τον βάζω για ύπνο μετά από κάποια ώρα σπαρακτικού κλάματος!!!!! Και 2 ώρες να τον έχω στο στήθος ελάχιστο θα φάει!!!!! Δε θέλω με τίποτε ξένο αφού έχω δικό μου και πολύ!!! Τι να κάνω βρε κορίτσια??? Δεν αντέχω να τον βλέπω να σπαράζει στο κλάμα!!! Δώστε μου καμιά συμβουλή…… δε θέλω με τίποτε να σταματήσω τον θηλασμό…. με κοιτάει με τα ματάκια του και λιώνω!!!!!

Σας παρακαλώ όσες ξέρετε.... βοηθήστε με!!!!!

Θέλω τόσο πολύ να θηλάσω τον μικρούλη μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααα!!

Σας διαβασα λιγο το πρωι στα πεταχτα αλλα δεν καταφερα να γραψω. Με εχει πηδηξει κανονικα ο μικρος με την γκρινια του :twisted: Δεν μπορω ουτε καν να σηκωθω απο τον καναπε και αρχιζει το κλαμα! Ελεος τιποτα δεν μπορω να κανω! :twisted: Τωρα ειναι διπλα και προσπαθει να πατησει τα κουμπια! Επισης αρχισε να τραβαει τα αυτια του τελευταια...λετε να ετοιμαζει κανενα δοντι?

Συμπεθερα με γεια για το δοντακι σας!!!!! Και του δικου μου τα ουλα δεν πρηστικαν ακομα αλλα αρχισε να γκρινιαζει πολυ τελευταια. Πολυ χαρηκα με τις αιματολογικες του Αλεξ! :ymapplause: Ολα καλα θα ειναι και με τις αμυγδαλες θα δεις.

Αργυ δηλαδη δεν φαγανε σε 20 λεπτα και πηρε και το πεταξε? :shock::o Απορω πως σκεφτεται! Και το αλλο με το αμαξι παλι, νομιζα στην αρχη εκανες πλακα αλλα μετα εμεινα ετσι :o Θα Αυτο με τον λαιμο το εχεις καιρο? Αν σε ενοχλει πολυ να πας να το δεις βεβαια.

Ιουλια καλως ηρθες πισω!! Τι καλα που ανανεωθηκες!!! Αραπακι μου εγινες ε? :) Στο Παρισι ηταν τελεια και βεβαια θα ξαναπαμε αργοτερα.

Αφρο εγω προσπαθω να μαγειρευω απο ολα. Π.χ. μεσα στην εβδομαδα θα κανω αρακα με κοτοπουλο η φασολακια, κρεατακι στον φουρνο, ψαρακι στον φουρνο, κεφτεδακια με πατατουλες, οσπρια φακες η φασολια η ρεβυθια, κοτοπουλο κοκκινιστο η στον φουρνο, μακαροναδα. Εμεις τρωμε πολυ ρυζι και για την μικρη κανω παντα και ενα μπολακι διαφορα λαχανικα στον ατμο και τρωει. Γενικα τρωει απο ολα αλλα οχι μεγαλες ποσοτητες. Μπραβο στον Μ. που αρχισε να τρωει!

Χρυσα δεν εχω ιδεα γιαυτο που ρωτας. Δυσκολο πραμα να μην μπορεις να κατσεις. Γιατρο δεν θα πας? Αχ και εγω θελω να παω δουλεια αλλα δεν θελω να αποθηλασω γμτ..και το αναβαλλω για τωρα. Παω να σε διαβασω στο πριβε.

Θου σιγα μην εχεις γαλα μαρη!! :lol: 2 παιδια θηλαζεις που να το βρεις :lol::lol::lol: Εδω εμενα η μανα μου με ρωτησε αν εχω ακομα γαλα λες και αυτη δεν θηλασε 3 παιδια :roll:

Φρανιτα Βορεια Κορεα και χαιρεσαι? :shock: Με τιποτα δεν θα πηγαινα εκει. Και εγω σε διαβαζω οποτε προλαβαινω. Με ταξιδευεις και μου αρεσει πολυ! ;)

Η Ειρηνη δεν θελει με τιποτα να φαει σπανακι. Πειτε καμια ιδεα πως να της το δωσω. Διαβασα πριν μεσα σε μπιφτεκι. Δεν το ειχα σκεφτει και θα το δοκιμασω. Σε πιτες και τετοια με τιποτα. Δεν τρωει γλυκα και πιτοειδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα περαστικά στον ομορφούλη, το σημαντικό είναι ότι είναι ευδιάθετος!!! ;)

και εγώ απορώ γιατί στα 20 λεπτά.....εντάξει δεν πήγαμε και σε κανένα εστιατόριο με θέα, σε εστιατ. του ΙΚΕΑ είμασταν, αλλά δώσε την ευκαιρία να φάνε όλοι, μικρά παιδιά έχουμε, ο καημένος ο Λ. έτρωγε τόσο γρήγορα, ούτε το ποτό του δεν πρόλαβε να πιεί!!! :(:(

απλά έχουμε χάσει την ένοια της ευχαρίστησης, της απόλαυσης .... έστω και μικρών πραγμάτων.......και μεταξύ μας ...... (θα γράψω την πρόταση στην ομάδα)....

εν τω μεταξύ παρκάραμε στην αλλη άκρη για να είναι το αυτοκίνητό μας μόνο του!!!.....μακρυά από άλλα!!!

Πιπίτσα να σου ζήσει βρε δεν ήξερα ότι γέννησες!!!

όλα τα καλά να έχει το μωράκι σου!!! :x:x

δώσε του την ευκαιρία, κάνε λίγη υπομονή και το μωράκι θα συνέλθει, είναι πολύ νωρίς ακόμη, και όλα τα μωράκια κλαίνε.....εγώ στην δικιά μου την πίεζα λίγο το κεφαλάκι (λίγο ε).....αλλά γενικά έτρωγε μόνο 10 λεπτά από κάθε στήθος, εγώ πάντα πρόσφερα και τα 2,.....απλά έκανε πολύ συχνά γεύματα.....το 10λεπτο δεν σημαίνει ότι δεν τρώει αρκετά, μπορεί να του φταίει κάι κάτι άλλο.....πάρε τον στην αγκαλιά σου, κάνε τον βόλτες, τραγούδησέ του....θα δεις θα περάσει....πολλά φιλιά και στιυς 2 σας! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσακι μη μασας...πιθανων επαθε συγχηση θηλων..θα επανελθει..προσπαθησε οσο μπορεις να μη θηλαζεις με ψευτοιθηλες...εντεινεις το προβλημα. Ετσι ειναι τα μωρα μπορει να θηλαζουν και 20 ωρες το 24ωρο. Υπομονη να κανεις..

εαν τωρα το προβλημα ειναι τοσο μεγαλο που αρνειτε πεισματηκα να πιασει στηθος μονο με εντλησεις μπορεις να δινεις δικο σου γαλα. Να ξερεις οτι κανενα απολυτως θηλαστρο δεν κανει για την περιπτωση σου εκτος απο νοσοκομειακο.

Φρανι αυτη η περκα του Νειλου τι λεει;;;..μη νομιζεις και εδω οι περκες απο εκει ερχονται.

Βανικα ρε συ ποσο εμπιστεσαι τα τροφημα στην Ουγκαντα;;;

Λενακη σοβαρα..πωπω..σε ξαπατωσε...

παιδια αρχιζω να νευριαζω...ολη μερα το σκατιαρικο τρωει και κοιμαται...και τη νυχτα παλη θα αργησει να κοιμηθει...βρε μπας και επαθε συγηχηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Αργυρούλα μου!!!!

Χρύσα μου, δυστυχώς χωρίς θηλή σιλικόνης δεν τρώει καθόλου.... αν φάει θα είναι μόνο με τη θηλή.... δε θέλω με τίποτε θήλαστρο.... είναι πολύύύύ επίπονο.... καλύτερα να με δαγκώνει ο μπέμπης παρά το θήλαστρο....

Φοβάμαι μη μου πάθει τίποτε από το κλάμα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Καλά να περάσετε Δεκαπεντάυγουστο!

Διάβασα λίγες σελίδες απο προχθές που εχω να μπω, εχθές ειχα τραπέζι και ετρεχα σαν τον Βεγγο γι αυτο δεν μπήκα.

Αργυρώ διαφωνώ κάθετα μαζι σου, τι θα πει θα ειναι υστερημένο το παιδι, τι εννοεις σαν τη σταχτοπουτα? :))

Εγώ το βλέπω ακριβώς αντιθετα απο σενα το θέμα, δηλαδή το θεωρώ και κάπως "εγωιστικό" να γεμίζεις τον κοσμο "δικά σου" παιδιά ενώ γνωρίζεις οτι υπαρχουν ορφανά δυστηχισμένα παιδάκια που καμια διαφορά δεν έχουν απο το "αίμα σου".. Γιατι όλα τα παιδάκια του κόσμου αξίζουν μια ευτυχισμένη ζωή.

Δεν συνεχίζω μην με παρεξηγήσετε κιολας.

Το δευτερο θέμα που ηθελα να σας πω, μην συγκρινετε τον εαυτό σας (Αργυρώ - Φραν) με εμένα γιατι εγώ εχω και ενα κακό ιστορικό και σε γενικές γραμμές η υγεία μου δεν ειναι σε αριστη κατάσταση σαν την δική σας.

Παναγιώτα μιλάμε για νήπιο.

Για το γλυκό τώρα παιδιά την πρόταση δείτε, ειναι πολύ ευκολο να το φτιάξετε. αντι να φτιάξετε μόνες σας το καιμάκι θα το πάρετε αγοραστό, το ιδιο και το γλυκό βυσσινο. Θα σχηματίσετε με λίγο κανταίφι φωλίτσες σε βουτυρωμένα ατομικά πυρεξάκια και θα τις ψησετε για 20 λεπτάκια στους 200.

Φτιάχνετε και ενα ελαφρύ σιροπάκι με ενα φλιτζανάκι νερό και ενα ζάχαρη και λίγη κανελίτσα και ριχνετε απο μια κουταλιά της σούπας στις φωλιές κανταίφι μολις βγούν και τις ξεφορμάρετε.

Απο πάνω την μπάλα παγωτού, απο πάνω το σιρόπι και έτοιμο!

Θα επανέλθω, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.... Επανηλθα...

Θουλη, δεν εβγαλα ακομα τις φωτο, για την ακριβεια αδυνατω να τις βγαλω, οποια μπορει ας κανει τον κοπο , αφου πρωτα τις δει και η Θου

:D:D

Για τα λαχανικα που λετε,συνηθως κι εγω τα κρυβω, σε μπιφτεκια, ανα και ο μικρος δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα να τα φαει κι ετσι..Τωρα τελευταια εχει στριτζωσει και αρνειτε να φαει ολο το φαγητο του....Τρελενεται ομως για προβειο γιαουρτι....κι εγω του εχω συγκεκριμενο προγραμμα φαγητου καθως και συγκεκριμενες ωρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη , αν η ιδεα αυτη εχει ωριμασει μεσα σας , πιστευω πως ειναι το μεγαλυτερο καλο που μπορειτε να κανετε για μια ψυχουλα!! Στηριζω την επιθυμια σου με χιλια, και ζηλευω γιατι εγω παροτι το ειχα σκεφτει καποια στιγμη δεν ειχα κι ακομη δεν εχω αυτη την ωριμοτητα....

Ισως καποια στιγμη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε και εγώ τον πιεζω τον δικο μου να φάει. Ειναι με τις μέρες του. Αλλες μέρες τρώει τα πάντα αλλες όχι.

Δεν αγχωνομαι πάντως και μενα δεν θα με πειραζε αν τον ειχα στους παπουδες και του δινανε μερέντα.

Πιπιτσα δεν θα σου πάθει τίποτα πο το κλάμα αλλά κριμα ειναι μωρε το ζουζουνάκι, ποσο βάρος έχει?

Το θηλαστρο δεν πονάει βρε μην νομίζεις.. απλά σε βάζει σε μια δυσκολη ρουτίνα (Ρωτα και την Τονια να σου πει) Το πιο πιθανό ειναι να εχει καλομάθει στο μπουκάλι και να μην καταλαβαινει οτι πρεπει να κάνει προσπάθεια στο στηθος.. Πατάς καθόλου την θηλή σου, να βγάλει αρκετό γαλατάκι πριν βάλεις το μωρό στο στήθος? Να πάρει καμια γουλιά για δόλομα πριν προσπαθήσει..

Φιλάκιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικρος κοιμηθηκε πριν ενα τεταρτο μονος που πανω στον ωμο μου .....ηταν ταραγμενος δεν ηθελε να θηλασει και τον ειχα στον ωμο μου και τον εγλυφε .δεν ξερω αν θα ξυπνησει τωρα στις 9 που τρωει για να φαει ...ωραια δεν εβαλα ντορα στον Μ για να κοιμησω τον μικρο και θα δω εζελ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως αν καποια στιγμη οριμασει μεσα μου η ιδεα για τριτο παιδι και το επιτρεπουν τα οικονομικα μου και εγω θα σκεφτω για υιοθεσια και οχι να κανω και τριτο παιδι. Δε θα με ενδιαφερει να παρω βρεφος, αρκει να ειναι υγιες..και το λεω αυτο νιοθωντας λιγο ντροπη αλλα ειλικρινα θα γινετε η καρδια μου κομματια για ενα αρρωστο παιδιακι για το οποιο δε θα μπορω να κανω τιποτα

Πιπιτσακι στην αρχη θα σε ποναει ειναι λογικο, εαν θελεις να θηλασεις πολυ ειμαι τις αποψης να απευθυνθεις σε μια μυμβουλο θηλασμου η οποια θα ερθει και θα σου λυσει προβληματα και απορριες.

Σου ξαναλεω οτι το μοναδικο καταλληλο θηλαστρο για σενα ειναι νοσοκομειοκο, οποιοδηποτε αλλο μονο προβληματα μπορει να σου δημηουργησει προβληματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικρος ξυπησε 9 + και ξανα εφαγε ...οκ τωρα ηρεμησα εφαγε το γευμα του ....

χρυσα εγω ποτε δεν θα ειμαι ετοιμη για τριτο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και μονο που το σκευτομαι με πιανει πανικος :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες!Σας διαβασα πολυ πεταχτα...δεν εχω κ πολυ χρονο... :oops:

Νομιζω ειστε καλα σε γενικες γραμμες....! :-*:-*:-* Τσακωστε τα φιλια μου!

Γυρισαμε το πρωι απο χαλκιδικη γτ ηθελα να παω την Αννυ σε γιατρο.Απο χθες βραδακι ειχε δεκατα(37,5) μεχρι κ σημερα την ιδια ωρα περιπου...εννοειται δεν εδωσα τιποτα...Την ειδε η γιατρος(του τεβε-ο δικος μας δεν σηκωνε καν το κινητο του :twisted: -θα φαει καλα!)κ μου ειπε πως εχει ερεθσμενο λαιμο κ λιγο το αφτακι αλλα δεν βλεπει κατι ανησυχητικό κ να παμε διακοπες...απλα να παρατηρω κ να μην μπαινει στη θαλασσα αν εχει δεκατα...Τωρα μετα το μπανακι σαν να μην ειχε...δε μετρησα αλλα το καταλαβαινω!

Αυτα λοιπον!Αυριο πεταμε στις 10 περιπου!Μακαρι να ειναι καλα το κοριτσι μου γτ εχω εναν κομπο στο στομαχι...

Ειδα δοντακι τσουπρας!Μεγεια σας Τονια!"σημαδι" πως ειναι ετοιμη να δεχτει τα γευματακια της! :lol:

Τρωει ο Μανωλιος??!!! :ymparty::ymparty::ymparty: Συγχαρητηρια!!!!!

Αργυρω μου απιστευτος ο αντρας σου!!!Απαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπα!!!!!! :lol:

Θουλακι μου γλυκο μου ελειψες!!!Οταν επιστρεψω θα ερθω ή θα ερθεις οκ???!!!ΟΚ!!!!

Ιουλια-καλε μου 2ε εαυτε! :lol: Μα ποσο (νιωθω) πως ταιριαζουμε!Ειπες στα κοριτσια πως ο Γ κανει ποδηλατο? :D:D:D

Βενη δεν οδηγεις?Δε θυμαμαι!Ωχ δλδ παλι θα φορτωθουμε τους αντρες σας? :lol::lol::lol::lol: Μα τι ξενερωτες που εισετ βρε αδερφουλες μου! :P:P:P:P Για τον Φ ολα οκ μωρε...θα παιζει κ με τα δικα μας παιδια! ;)

Χρυσα ακομα τζιζ κακα ο πωπος?Κοιμισου μπρουμυτα με ενα μαξιλαρι κατω απο τη λεκανη! :? Στην ομαδα δεν διαβασα..

Σισσιω συμφωνω με Αργυ!Η βλακεια ηταν πως εδωσαν μερεντα κ οχι νουτελα(ΘΟΥΛΗ 8-):P:P )...Κατα τ'αλλα....πες καλεεεεεε!!!!

Ερακι τι ωραια σκεψη για υιοθεσια!Αν κ οταν..Το βρισκω υπεροχο!Μη σου πω οτι ζηλευω! :roll: Αν κ θελω αλλη μια εγκυμοσυνη-γεννα(ακομα κ με δωρητη σπερματος :lol: )!

Φραν κατσε στα αβγα σου!!!Ακους εκει ΒΚορεα!Ουτε εγω θελω να πας! :P:oops: Περαστικα στον Σεμπ!

Μαρια που στο διαστημα καλε? :mrgreen:

Δε θυμαμαι τπτ αλλο...Αλλα μια χαρα νομιζω τα πηγα!!! :P:D

ΤΟΝΙΑ!!!!!!Μακαρι να σε δω ρε κουκλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσακι εμενα ετρωγε 1 μηνα μονο απο το στηθος και μολις δοκιμασε μπιμπερο δε ξαναπιασε στηθος!!!

Ειναι 6 μηνων σχεδον η μικρη και αντλω εδω και 5 μηνες,με νοσοκομειακο..πολυ δυσκολο,αλλα οχι τοσο επιπονο..ενταξει νιωθω λιγο πονο αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο..ειναι δυσκολο γιατι πρεπει να εισαι ανα 2 ωρες στο θηλαστρο,αλλα αν το αντεξεις αξιζει γιατι θα πινει το μωρο σου το δικο σου γαλα!

Στο στηθος δοκιμαζε να τον βαζεις καθε φορα πριν απο καθε γευμα μηπως και ενδιαφερθει..

Παιδια το θεμα της υιοθεσιας δεν ειναι τοσο απλο...Αν δε παρεις βρεφακι,θελει μεγαλες ψυχικες αντοχες γιατι μεσα στα ορφανοτροφεια εχουν γεμισει ιδρυματικα συνδρομα και πολλα παιδια ειναι εξερετικα δυσκολες περιπτωσεις! Εδω δε ξερουμε να χειριστουμε τις συμπεριφορες των δικων μας παιδιων πολλες φορες που τα εχουμε μεγαλωσει οι ιδιες,σκεφτειτε λοιπον ενος ξενου!!!

Εκανα πρακτικη στο ΜΗΤΕΡΑ στην Αθηνα και ειδαν πολλα τα ματια μου! :(:(

Αναστασι εννοειται θα βρεθουμε!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο αληθεια δε θες 3?????????

επισης ΔΕΝτρωτε οσπρια????????????? :o:o:o κ τι τρωτε καλεεε

πιπιτσα να σου ζησει..κουκλος ειναι...

θελει το πρωτοκολο..κ γω συμφωνο με τη χρυσα..παρε συμβουλο θηλασμου..

εχω το μαιλ της αγλαιας..να στο δωσω?ρωτα με πμ τη λαλα

αργι :cry::cry::cry::cry::cry::cry: στεναχωρεθηκα..για σενα πιο πολυ... :cry::cry::cry::cry:

εκανα μαλακια..

πηρα καθισματακι για αυτο που ειναι μεχρι 10-11 χρ..

το πηρα για το αυτοκινητο του αντωνη..στο δικο μου τα εχω σε μπριταξ...

στου αντωνη ειπαμε να παρουμε ενα οικονομικο..πηρα πρεναταλ..αυριο παμε καβαλα κ πηγε ο αντωνης να το βαλει..κ με λεει δε εχει ζωνες..το βαζεις κ δενεσαι με ζωνη αυτοκινητου :o:o:o:o:o:o:o:o:o

κ λεω καλε για ποσα κιλα ειναι?κ με λεει 15+

αμαν λεωωωω

ο θοδωρης ειναι 13,500 βια 14000..αυριοα θα το γυρισω μακαρι να το παρουν..ο αντωνης λεει ε δε πειραζει θα γινει καποια στιγμη 15 :roll::roll::roll::?:?:?:?:?

κ αν το αλλαξουν θα παρω μεχρι 18 κιλα.. :cry::cry::cry: κ μετα ξανα μανα αλλαγη..πφφφφφφφ

τονιααααααααααααααααααααα :D:D:D:D:D:D

αναστασια ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ θα τα πουμε ,,μα νουτελα...μπλιαξξξξξξξξξ

περαστικα σας ρεεεε

φρα κ σε σας..κ τη λενα μαιμους αρρωστο ηταν..τι τα επιασε/ :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια , εκει ακριβως ειναι αρνητικος ο αντρας μου, γι αυτο το αποριπτει σαν ιδεα , ακομα και για βρεφακι.....

Εγω παροτι το γνωριζω , λειτουργω πιο συναισθηματικα.. Γι αυτο πιο πανω εγραψα πως δεν ειμαι ωριμη για κατι τετοιο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλη , η Δ μπηκε σε ρεκαρο σταρτ απο 10 κ και το εχει μεχρι τωρα...Ειναι χωρις παιδικες ζωνες, δενεται απευθειας το παιδι με το καθισμα στο αυτοκινητο, απλα στην αρχη ειχε μαξιλαρακια μειωτηρες...

Οταν το χαμε παρει , ηταν το πρωτο σε ασφαλεια στην Ελλαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θου μια χαρα ζω 30 χρονια χωρις οσπρια και ο Κ 31 :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οχι καλε δεν εχω αντοχες για τριτο...ουτε τωρα ουτε ποτε θα εχω ...παει εκλεισε το εργοστασιο παραγωγης καρμπον :lol::lol::lol::lol:

της πιπισας της εχω στειλει πμ με τα ονοματα απο συμβουλους θηλασμου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις γυρίσαμε από ποδηλατοβόλτα..

Αργυρώ Γιάννουλη πήγαμε...

Χρύσα με έβαλες σε σκέψεις :-? αν σε λίγα χρόνια δε μας π@@@@ε οι άντρες μας υποψιάζομαι

ποιός θα φταίει :twisted::twisted::twisted::twisted:

Μωρέ καλά λέω εγώ στην φίλη μου που είναι ελεύθερη να τη στήσει έξω από κανα ορφανοτροφείο μπας και δει ασπρη μέρα :mrgreen:

Πήγαμε και εκκλησία το απόγευμα κι εγώ αυτά σκεφτόμουν Χρύσα :oops: θα πέσει φωτιά να με κάψει..

Περαστικά σε όλα τα άρρωστα μωράκια!

Αναστασία καλό ταξίδι καλά να περάσετε :D

Εγώ να σας πω :oops::oops::oops::oops: ανυπομονώ να στρώσουν τα πράγματα και να έρθει το πλήρωμα του χρόνου και να κάνω 3ο παιδάκι :roll: Ρε κορίτσια δεν είναι δύσκολο πολύ να υιοθετήσει κάποιος ένα παιδάκι εδώ?? Από θέμα γραφειοκρατίας λέω

Α νουτέλα δεν έχω φάει τρώω μερέντα 8-) Η νουτέλα είναι καλύτερη?? δλδ αυτή να παίρνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...