Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο 49- Οι διακοπές συνεχίζονται!


Recommended Posts

Νατασούλα εγώ πιστεύω ότι ένα παιδάκι 2,5 ετών ή 2 ετών μπορεί να μπει σε πρόγραμμα, εδώ μπορούν να μπουν σε πρόγραμμα παιδάκια ενός έτους!!!!

Μάγδα θα σου πω τι έγινε με τον Λ., ο Λ. ήταν συνηθισμένος να κοιμάται στο σπίτι τα μεσημέρια στις 15.00 και όταν πήγε παιδικό τον έβαλαν μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά στις 12.30..... λογικό ήταν να μην κοιμηθεί και έκλαιγε....την επομένη μας λένε υπάρχει πρόβλημα με τον ύπνο και κλαίει, τους λέω θα συνηθίσει χρειάζεται χρόνο.....με ρώτησε η διευθύντρια αν έχει πιπίλα για να τον βοηθήσει.......ο Λ. έπαιρνε την πιπίλα μόνο για τον ύπνο, αλλά εγώ και βέβαια δεν ήμουν διατεθημένη να του δώσω την πιπίλα στον παιδικό γιατί μετά δεν θα την "έκοβε" ποτέ!!!! της λέω όχι δεν έχει....δώστε του λίγο χρόνο να συνηθίσει....ε την τρίτη μέρα συνήθισε και άρχισε να κοιμάται στις 12.30,......

έτσι πιστεύω ότι και η Μαρκέλλα χρειάζεται χρόνο για να συνηθίσει κάποια νέα πράγματα στην ζωή της και ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ να κάθεται με όλα τα παιδιάκια στο τραπέζι ακόμη και αν δεν τρώει, γιατί αν ένα παιδάκι δεν κάθεται και θέλει να παίζει την ώρα του φαγητού τότε και ένα άλλο ίσως να θελήσιε να κάνει το ίδιο και θα επικρατήσει στην τάξη πανικός και "αναρχία"!!!!........

δεν ξέρω πόσο αυστηροί είναι αλλά πρέπει να ακολουθούν ένα πρόγραμμα π.χ. αυτήν την ώρα τρώμε, αυτήν την ώρα παίζουμε κ.λπ., μήπως δεν τρώει επειδή έχει συνηθίσει να τρώει άλλη ώρα της ημέρας?

η γνώμη μου είναι πάντως να της δώσετε - όλοι, και εσείς και οι νηπιαγωγοί - λίγο χρόνο για να συνηθίσει.......

εμείς είχαμε πολλά προβλήματα και κυρίως εγώ διότι η νοοτροπία μου (ελληνική) είναι διαφορετική από αυτήν των εδώ και ίσως και ο Λ. να έχει κάποια στοιχεία από το ελληνικό εέυθερο πνεύμα :lol::lol::lol::lol: και απλά δεν δεχόταν κάποια πράγματα με αποτέλεσμα να μας τον πουν και "προβληματικό", προσωπικά μου αρέσει που έχει άποψη και δεν συμβιβάζεται........

και στον δικό μας θέλουν στρατιωτάκια..........αλλά σε γενικές γραμμές θα πρέπει να ακολουθούν κάποιο πρόγραμμα!!!! :!::!::!:

αυτά πολλά είπα..........

τελικά τα πεθερικά θα έρθουν την Τρίτη....ουφ.....!!!! α και θα μείνουν μέχρι και τα γενέθλια της πεθεράς στις 9 ή 10 Σεπ :?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ είσαι έγκυος? :o:o:o:o:o:o:roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημά τους είναι ότι δεν είναι καθόλου ευέλικτοι... Δηλαδή σίγουρα κάποια παιδάκια χρειάζονται λίγο διαφορετική μεταχείρηση κι αυτοί δεν το κάνουν. Δε μπαίνουν στον κόπο καν να σκεφτούν αν κάτι μπορούν να το κάνουν λίγο διαφορετικά. Ήταν η τρίτη της μέρα, και η πρώτη μέρα που ήταν μόνη της... Δεν έπρεπε να είναι λίγο πιο χαλαροί?

σιγά μην ασχοληθούν με το κάθε παιδί χωριστά ........ μην περιμένεις κάτι τέτοιο, αυτό πουθενά δεν γίνεται σε καμμιά χώρα και εξαρτάται από την νηπιαγωγό αν θα το κάνει......και ξέρεις και κάτι? αν η νηπιαγωγός δεν έχει και δικό της παιδί ακολουθεί αυτά που έχει μάθει από την σχολή της, αυτά που ισχύουν στην θεωρία αλλά είναι δύσκολα στην πράξη........πόσο χρονών είναι η νηπιαγωγοί που έχει η Μαρκ.?

σε εμάς ένα γκρουπ έχει 22χρονη!!!!....τι εμπειρία θα μπορούσε να έχει?! φυσικά από κάπου θα πρέπει να αρχίσει και αυτή, αλλά ας είναι βοηθητική τουλάχιστον!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α και για το κλάμα θα συμφωνήσω με την Τόνια (ανάποδα τα διαβάζω).....για αυτό είναι αυτές εκεί για να βρίσκουν τρόπο να καλμάρουν το παιδί.....αν κάθε φορά που κλαίει πηγαίνεις, δεν πρόκειτε ποτέ να συνηθίσει τον παιδικό!!!! :?

είναι κρίμα να κλαίνε....και εγώ λυπήθηκα ένα παιδάκι μια μέρα που έκλαιγε και στεκόταν στην πόρτα και έβλεπε την μαμά του να φεύγει....πιάστηκε η καρδιά μου, μου ήρθενα το πάρω στην αγκαλιά μου, αλλά και τι να κάνεις?.........μόνο αν την στείλεις στα 3.............

Νορβηγικά καταλαβαίνει?

πήγαινε και εσύ να δεις τις δασκάλες για να βγάλεις συμπέρασμα γιατί και ο άντρας σου θα τις βλέπει φυσιολογικές!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένη μην στεναχωριέσαι για τον παιδικό, δεν πειράζει, του χρόνου....έτσι και αλλιώς δεν πολυ ήθελες!!! :)

Η Σισσιώ πού είναι? ακόμη διακοπές? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΚΔΟΤΟ:

Ήταν κάποτε ένας τύπος ο οποίος καθώς περπατάει...βλέπει κάπου στο δρόμο έναν κύριο να παίζει τάβλι με ένα σκύλο. Έκπληκτος, πλησιάζει για να δει καλύτερα και όλο περιέργεια ρωτάει τον κύριο που έπαιζε τάβλι:

- Καλά ρε φίλε, είναι δυνατόν; Ξέρει ο σκύλος τάβλι;

- Τί ξέρει μωρέ; Χάνει ο βλάκας 4-0!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες.Εχω να μπω 3 μερες και εχετε γεμισει ατελειωτες σελιδες :evil:

Χλωμο να προλαβω να διαβασω και να σχολιασω.Θα μιλησω με θουλη να μου δωσει

μια περιληψη.Ελπιζω να μην εχω χασει κατι συγκλονιστηκο.

Εμεις την μια μερα ειμασταν Αθηνα στα πεθερικα μου και χτες και σημερα για μπανιο και δουλειες.

Περιμενω για ΣΚ τους νονους του Αρουλη που εχουν μια μπεμπα σαν τον Στελιο.

Οποτε θα πεσει μπουσουλημα γιαυτο ολο το μεσημερι καθαριζα!

Περιμενω να ξυπνησουν τα βλασταρια μου(θα εχουμε παρτυ το βραδυ) για να παμε καμμια βολτα!

Φιλια σε ολες τα λεμε απο Δευτερα.Καλα να περσετε!

(Παω να διαβασω οτι προλαβω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδουλα ναι βρε εννοειται οτι στην ηλικια της Μαρκελλας ο παιδικος δεν εχει εκπαιδευτικο χαρακτηρα,ειναι για να παιζουν και να περνανε την ωρα τους οσο πιο δημιουργικα γινεται,αλλα οπως και σε μια πχ πολυμελη οικογενεια πρεπει να υπαρχουν καποιοι κανονες για μη γινεται της τρελης! ;)

Αν εσυ πχ ειχες 5 παιδια θα αναγκαζοσουν να επιβαλεις καποιους κανονες στο σπιτι που τωρα εχεις τη δυνατοτητα να μη το κανεις..

Το να κατσουν στο τραπεζακι ολα τα παιδακια την ωρα του φαγητου(χωρις φυσικα καμια πιεση για να φανε) δεν ειναι κατι τρομερα καταπιεστικο ακομη και γιαυτη την ηλικια γιατι ειναι για πολυ λιγο χρονικο διαστημα ειδικα εφοσον ειναι 3 δασκαλες για 10 παιδια!

Να σου πω μονο οτι αυτο ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας για τα εδω δεδομενα!!! :o εγω ειχα 8 παιδια στην ηλικια της Μαρκελλας μονη μου!!! :? και φυσικα αναγκαζομουν πολλες φορες να τα "καταπιεζω" περισσοτερο γιατι δε γινοταν αλλιως! σκεψου οτι αν χεζοταν 1 επρεπε να παρω και τα υπολοιπα μαζι μου στο μπανιο και να τα αναγκαζω να καθονται κατω να περιμενουν μεχρι να αλλαξω το 1 γιατι δε γινοταν να τα εχω ελευθερα μεσα στο μπανιο να ανοιγουν βρυσες,βαζουν τα χερια στις λεκανες,να χτυπιουνται κτλ κτλ

Φυσικα μακαρι να γινοταν ολο αυτο να το ζουσαν μετα τα 2,5-3 που λενε και οι ψυχολογοι οτι ειναι η καλυτερη ηλικια για να παει ενα παιδι στο σχολειο,αλλα εφοσον πρεπει να δουλεψουν οι γονεις και αυτο δε γινεται,αναγκαστικα πανε παιδικο..κι εφοσον πανε παιιδικο με πολλα αλλα παιδακια πρεπει να μαθουν να ακολουθουν το προγραμμα του παιδικου..ομως ενταξει οταν γινεται με αγαπη δεν ειναι τραυματικο για τη ψυχουλα τους,ισα ισα που μετα το πρωτο καιρο τους αρεσει πολυ! ;)

Χρυσα ρε συ ηθελα απο πριν να σου πω οτι εμεινα λιγακι μαλακας με ολο αυτο το σκηνικο της βαφτισης!!!!! :o

Τι κουλα ειναι αυτα;;;;;; :shock: αχ γι αυτο ηθελα εγω να μου βαφτισει τη μικρη η αδερφη της Θουλης που ουτε δωρα μεταξυ μας,ουτε ενα καρο λεφτα σε μπουρδες και τετοιες μαλακιες!!! :twisted:

Κι εγω 500 εδωσα για το δωρο της νονας γιατι ηθελε χρυσαφικο!!! X(

Αργυ γαματο το ανεκδοτο!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αναστασι τι επαθες πουλακι μου;;;!!! :(:(:( μηπως απο κουραση,πιεση,αγχος για το παρτυ;;;μηπως σε στεναχωρησε ο Ανεστης να βγαλω το κουμπουρι;;; :lol:

Για πιες κανενα χυμο μπας και τονωθεις! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια γι'αυτο και το δικο μου παιδι θα το βαφτησει η ο αδελφος μου η η κουνιαδα :evil::evil::evil::evil: μου...

το δευτερο ειναι χτεσινο δεδομενο..αλλα ας μη μιλισω...δε λεει να συγχιστω..

Ε μα δενε ιανι μπουρδες...πολυ μο τι δινει τετοιου ειδους συμπεριφορα...

εγω δεν ειχα τετοια παρατραγουδα με τις κουμπαρες μου..γι'αυτοκαι με ολες μεχρι τωρα εχω αριστες σχεσεις

Ποντικομαρακι καλως τα δεχτηκες!!! ρε συ πλήσιαζουν τα γεννεθλεια σας..πωπω..περασε ενας χρονος..σε λιγο α αρχισουν τα γεννεθλεια..προτεινω το επομενο τρανακι να ονομαστει...η αρχη του χρονου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω.. πάλι solo είμαι στο τρένο....

Ιουλία χαιρομαι που ξεπέρασε τοσο εύκολα τον πυρετό ο Γιωργάκης! Λες να παίζει ρόλο το ποτηράκι??

μου λέει ο άντρας μου σήμερα "νομίζω ότι οι γονείς μου θα έρθουν αύριο"!!!! :-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o ...... καλά λέω είναι δυνατόν να μην ξέρεις πότε θα έρθουν? έχω να ετοιμάσω το δωμ. + ότι πρέπει να ψωνίσουμε και κάποια πράγματα!!!! :evil::evil::evil: έλεος δλδ :evil::evil::evil: .....είμαι σίγουρη ότι εκοίνη θα είπαν αλλά ο δικός μου δεν έδωσε την πρέπουσα σημασία!!!! :evil::evil::evil::evil: .....βέβαια αν επρόκειτο για τους δικούς μου γονείς δεν θα με ένοιαζε αλλά τώρα......

Γι αυτο και εκείνος βρε δεν έδωσε σημασία.. επειδή πρόκειτε για τους δικούς του γονείς!

Χρονια πολλά στο κοριτσάκι της Αθηνάς!

Χρυσα η δικιά μας η νονά πηρε μονο τον σταυρό, τα λαδοπανα, την λαμπάδα, τα ρουχα και τα παπουτσια του μωρού. Απο εκει και περα δεν ειχε καμία άλλη σχέση με την βάφτιση και το τραπέζι..

Μαρία γιατι όχι στον παιδικό του ΤΕΙ?

Τωρα για τους σταθμούς που λετε, και στην Αθηνα έτσι ειναι τα πράγματα ο πιο "αυστηρός" σταθμός ειναι και ο πιο ακριβός. Αυτος που θέλουν να πάνε οι περισσότεροι αλλά δεν έχουν λεφτά να τον πληρώσουν..

Μάγδα μου δικιο έχεις αλλά δεν ειναι δυνατον να αφηνουν 30 παιδία να κάνουν ότι θέλουν στον παιδικό για να μην στεναχωρηθούν.. Υπάρχει ενα πρόγραμμα που τα παιδιά πρέπει να ακολουθήσουν. Στην αρχή θα ειναι δύσκολα αλλά μετά θα καλυτερεύσει η κατάσταση.

Ασε που πιστεύω οτιο στην Ελλάδα ειναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα σχετικά με την συμπεριφορά των ανθρώπων στους παιδικούς.

Τωρα για τις ιώσεις ειναι γεγονός οτι ο πρώτος χρόνος θα ειναι πολύ δυσκολος. ισως τελικά βγάλει την χρονιά μένωντας το 80% του υποτιθέμενου χρόνου στον παιδικό, βρισκόμενη στο σπίτι!

Η παιδίατρος μου μου είχε πει οτι οσο πιο αργά πάει ενα παιδί στον παιδικό, τόσο καλύτερα θα ειναι στην υγεία του στο μέλλον.

Αναστασάκι μάλλον κόλλησες. Κ εμενα ετσι με χτυπησε τον Δεκέμβρη απο τον Κώστα αλλά μου κράτησε μισή μέρα. Τωρα για το πάρτυ δεν ξέρω αλλά εμεις που πηγαμε στο παρτυ της Αφροδίτης κολλήσαμε την Ιω της Γωγως.. Και ειχαν περάσει και τόσες μέρες απο την εκδήλωση της αρρώστιας.

Και εδώ ο Καναδάς εχει το σύστημα της Σουηδίας. Καπιταλισμός εννοείται αλλά καποια πράγματα ειναι δεδομένα. Εδώ μετα τα 3 υπάρχει δωρεάν παιδικός σταθμός.

Επίσης κάτι άσχετο που μου έκανε εντυπωση ειναι ότι σε βασικά είδη δεν υπάρχει καθόλου ΦΠΑ όπως ειναι το γάλα, το ψωμί, τα αβγά, κάποια φρούτα και λαχανικά..

Καλό σαββατοκύριακο κουκλάκια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ελευθερακι μου :x:x:x

τελειες οι αυγοφετες σου..Μπραβο!!!!

Αργυ τελικα προλαβατε να συμμαζεψετε-ψωνισετε για τα πεθερικα;;;

Αναστασια για γαστρεντεριτιδα το κοβω..Περαστικα κοριτσαρα μου!!!!!

Θου..ποιο τριτο μαρη;;;εισαι τρελη...

αν και προχθες το καναμε χωρις προφυλαξεις την 14η ημερα και ειμαι καπως... :?:?:?:? αν εχει γινει κατι θα τον σκοτωσω τον προφ...

Νατασουλα και εγω ουτε που ειχα δει τι πηρε ο κουμπαρος στο γαμο και μετα στη βαπτιση..και ολα μου αρεσανε.και τωρα παλι η φιλεναδα μου μονη της θα παει...σε εμας πηρε οτι και στην Ερη+μαρτυρικα+πληρωμη εκκλησιας.Αυτα.

τσακισα κατι καλαμακια κοτοπουλο..μμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!

Κοριτσια τα χωνακια πως τα κανεις μπομπονιερες;;;τι βαζεις μεσα;;για πειτε στην ασχετη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα εμενα τελεια μου ακουγεται η Νορβηγια!!!

Βασικα ειναι οπως η Ελλαδα που ηθελε να δημιουργησει το πασοκ αλλα τα εφαγε ολα τα λεφτα σε μιζες... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

δηλαδη τα 2-χρονα νορβηγοπουλα ειναι ησυχα;;; :o:o:o μα τι τα κανουνε ρε συ σπιτι και τα ηρεμουν;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Παναγιωτάκι μου! :x:x

Και εγώ την ίδια απορία είχα τι ειναι αυτα τα χωνάκια και οταν διάβαζα την περιγραφή νόμιζα ότι τρώγονται!

:lol::lol:

Και εδώ ισχύει το οτι και δουλειά να κάνεις θα είσαι καλά οικονομικά και το θέμα της πειθαρχίας...

Βασικά δεν ξέρω ρε παιδιά εγώ σκέφτομαι οτι μπορει να έχει να κάνει και με τον καιρό.. 8-) Καμία χώρα με τέλειο καλοκαιρινό καιρό δεν ειναι ανεπτυγμένη (εκτός απο την Αυστραλία αλλά εκεινη έχει το άλλο κακό οτι ειναι στου διαόλου το κέρατο). Μπορει αυτη η μόνιμη πούντα να έχει μουδιάσει το dna τους και κληρονομικά να περνάει και στα παιδιά τους. :D Γι αυτο ειναι τόσο πειθαρχημένα και σχεδόν ξενέρωτα..

Εδώ πάντως δεν ειναι έτσι και αυτό λόγω της φρέσκιας πολυπολυτισμικότητας λέω.. Δεν έχουν μουδιάσει ακόμη τα κύτταρα.. :oops:

Ασε την αρρώστια που εχουν με την άσκηση.. εντάξει δε λέω δικιο έχουν, εσεις το ξέρατε οτι τα παιδιά απο 3 ετών χρειάζονται 60 λεπτά άσκηση την ημέρα κάθε μερα? :shock:

Και σκέφτομαι μηπως ο Αλέκος (ο πατέρας μου) είχε Καναδέζικες ρίζες και έλιωνα στα γυμναστήρια, κολυμβητήρια και στίβους καθημερινά...

Το να γίνω μπουχέσας βέβαια λίγο πριν τα 40 δεν το γλίτωσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο εχουμε γαμο..η ξαδερφη μου.. :D:D:D

σημερα πηγαμε απο κει..ειχαν τραπεζι..σα το ΖΩΟΝ εφαγαααα

αναστασια δε σε πηρα :oops::oops: εισαι καλυτερα???????????????

παναγιωτα λες????????? :D:D:D:D κ γω θελωωωωωωωωωωωωωω :D:D:D

σημερα ομολογω πως ο μικρος ηρεμησε κατα πολυ/./.κ χθες κ σημερα καθοταν παραπανω κατω..κ γω ενιωσα ΑΛΛΟΣ ανθρωπος..

μακαρι ετσι να παμεεεεεεεεεεε

ερη τα πατουσακι πως τα εκανες?τελεια ειναι..μπραβο ρεε

ποντικι μου καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Ερη...μπουχεσας :lol::lol::lol::lol:

ε οχι και μια ωρα στα 3... :?:?:?

Θουλι...τι να σου πω βρε τρελη...αν μεινω εγκυος ..που δεν εχω μεινει γαιτι δεν εγινε ατυχημα ...

1)θα καραφλιασω

2)θα πεθανω απο την αυπνια

3)θα παθω αλτσχαιμερ

4)ο προφ θα βρει γκομενα

εεεεεεεμ δε με συμφερει..καταλαβες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καληνυχτα αγαπες μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι μου εισαι αρρωστουλα;; :(:(:(:(

γαστρεντεριτιδα βρε ειναι ή καποια χαζοιωση που χτυπησε κ εσενα.. :(:(

ξεκουρασου οσο μπορεις κ αυριο ζητησε κ απο τη μανουλα βοηθεια κ θα δεις πώς θα εισαι..μη στεναχωριεσαι για το περτυ..εμεις ερχομαστε κ την αλλη κυριακη!εσυ να εισαι καλα μονο! ;):D:D:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Παναγιωτα ελευθερη επαφη τη 14η ημερα;;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

εσυ πας φιρί φιρί για τριτο!! :lol::lol::lol::lol::lol:

κοιτα μετα μη μας λες οτι ετυχε κ δεν ξερεις πώς εγινε! :lol::lol::lol::lol:

α!συγχαρητηρια που ξεπερασες τα ορια σου κ αφησες το νικολα να φαει μονος του! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

θα το ξανακανεις;;;;;;;;;;;;;;;; :?::?::?::?::roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol:;):D:D

ερη μου τί τελεια πατουσακια!

κ εγω εχω παρατηρησει οτι ολα τα παιδακια ξενων απο αναπτυγμενες χωρες ειναι υπακουα..τυχαιο;;ισως.. :?:?

κ εγω θα πονταρα στο ποτηρακι για την αναρρωση του γιωργου,αν δεν ανεβαζε στη 1 το πρωι εκεινης της ημερας παλι πυρετο..που επεσε με ντεπον κ ντουζακι..

αλλα απο τοτε δεν ξαναεκανε..απλα βρε κοριτσια,ιδρωνει απιστευτα.κατι που δε συνηθιζε,πινει παρα πολυ νερο κ δε θελει το μεσημεριανο,φαγητο δηλαδη μαγειρεμενο..ενω τρωει φρουτα,αυγο,χυμους,γαλα,ψωμι..σημερα που προσπαθησα να του δωσω 5 μπουκιτσες φαγητο,εκανε εμετο..κ δεν ειναι παιδακι που κανει ευκολα εμετο,σχεδον ποτε για την ακριβεια..ζητημα να εχει κανει 3 φορες ως τωρα απο τη μερα που γεννηθηκε,μαζι με αυτην που σας λεω..περιεργο μου φαινεται..κ ενω ποτε δε το εκανε,βαζει το χερακι του μπροστα στο στομα του οταν δει το πιατο κ μου λεει"δε θελω,φυγε απο δω" :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

ερη δεν μπορω να διανοηθω 3 χρονα στο γυμναστηριο!ασε που ολη τη μερα,τα περισσοτερα,χοροπηδουν κ σκαρφαλωνουν κ τρεχουν..τί να το κανουν το εξτρα;;;;;;;;;;; :o:o:o:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ξεχασα τα υπολοιπα..σας φιλω κ θα ξαναποσταρω αργοτερα..εκτος αν κλεισουν τα ματακι αμου..

φιλακια πολλα πανεμορφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες!!!!

πηγα σημερα στο γιατρο...εκανα και χοριακη 10.080μοναδες.στον υπερηχο ειδαμε σακο με κατι μεσα αλλα ειναι ακομα πολυ μικρουλι.ουτε καρδουλα ακουσαμε.σε 3 βδομαδες παλι....το θεμα ειναι οτι με στεναχωρησε πολυ με το θεμα του θηλασμου.... :( μου ειπε να τον κοψω οπωσδηποτε γιατι αυξανεται ο κινδυνος αποβολης.του ειπα οτι δεν κοβεται ετσι ευκολα και παλι ηταν απολυτος....πρεπει λεει.δεν γινεται αλλιως....δεν ξερω τι να κανω...αν τον κοψω θα εχω τυψεις....αν το σπορακι δεν παει καλα παλι θα εχω τυψεις οτι φταιω εγω που επεμενα με το θηλασμο.... :? εσεις μια χαρα δεν τα πηγατε ρε κοριτσια με τον θηλασμο????γιατι ηταν τοοοοοοοοοοοοσο απολυτος???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημεραααααααααααα :D:D:D:D

Ωχ Ιουλια..το ματιασαμε το Γιωργη..που λεγαμε οτι τρωει...

αν σε μερικες μερες του περασει και αρχισει παλι να τρωει με ορεξη θα ειναι απο την ιωση..αν παλι δεν του περασει..ξερεις εσυ..φαση..

σοβαρα τωρα..μηπως τον εχει χαλασει κατι..μηπως τρωει πολυ πριν και μετα δεν πειναει;;;; :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

ΝΑι ρε..παλι χθες μονος του εφαγε!!!! :ymapplause::ymapplause:

Ευακι εχεις ιστορικο αποβολων ή προωροτητας;;;Μονο εκει δικαιολογειτε η διακοπη θηλασμου στην εγκυμοσυνη.

Πως το τεκμηριωσε ο γιατρος σου;;;Εδω τα κοριτσια μια χαρα τα πηγανε σε αυτο το θεμα :!::!::!:

Ειδικα η λάβι σκεψου οτι επαιρνε και ουτροτζεσταν τους πρωτους μηνες γιατι ειχε καφε υγρα και παλι θηλαζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!! :D

Παναγιωτα μονες μας ειμαστε εδω;;;; βαλε καφε! :P

Ευακι ναι ρε συ ολες εδω θηλαζαν στην εγκυμοσυνη και δεν ειχαν κανενα προβλημα...αν δεν εχεις συσπασεις,αιμα κτλ γιατι να τον κοψεις;;; καλα κι ετσι αμεσως που λεει ο ντοκτορ δε γινεται,θα παθει σοκ η μικρη!!! :?

Α Παναγιωτα τετοιες μαλακιες κανε με το προφεσορα τις επικινδυνες μερες και σε βλεπω φουσκα παλι εντος ολιγου!!!! :lol::lol:

Μωρη Θουλη εσυ παλι τι κιαλλο θες;;;;;;;;;απαπαπα κατσε να πω του Αντωνη να κλεισει τη μανικα γιατι θα σε μαζευουμε!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ιουλια βρε ακομη δεν συνηλθε απο την ιωση ο Γιωργος γιαυτο μωρε δε τρωει μαλλον.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Ερακι μου ξεχασα να σου πω οτι τρελαθηκα με αυγοφετοπατουσακια σου!!!!!! ρε εσυ χαραμιζεσαι!!!! :D:D:D και ειμαι σιγουρη και απο γευση σκιζουν!! =p~

Βρε μηπως να το κοιταξεις εκει πανω που εισαι να κανεις το χομπι επαγγελμα..θα τρελαθουν τα αμερικανακια!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!

παναγιωτα μου,τιποτα απ αυτα δεν ειχα....μια χαρα ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη....απλα μου ειπε οτι ο θηλασμος αυξανει τον κινδυνο αποβολης.εγω απ οτι ξερω υπαρχουν 1002 λογοι να αποβαλει κανεις.....ο θηλασμος θα πειραξει τωρα??????

τονακι μου,αυτο του ειπα κι εγω....πως να το κοψω ξαφνικα....και μου λεει κανε οτι νομιζεις....εγω σου εξηγησησα...δεν εχω να σου πω κατι αλλο....τι να πω....πολυ δυσκολη αποφαση αυτη....

ερη,που ειναι αυτη η πατουσα που λενε τα κοριτσια????στο μπλογκ ή στην ομαδα να δω?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερφα!!!!

τι κανετε;;;

εγω μολις γυρησα απο οδοντιατρο..πειναωωωωωωωω

μου καθαρισε το δοντι και εβαλε καινουριο προσωρινο σφραγησμα..αντε να δουμε...τωρα αν ποναει παλη πηγαινω Τεταρτη..αλλιως μια και εξω την Παρασκευη για το οριστικο σφραγησμα.

Ερη τελεια τα πατουσακια...μνιαμμμ.μου ανοιξες την ορεξη....θα κανω αυριο του φοφο..οχι βεβεια σαν πατουσακια αλλα σαν κανονικες αυγοφετες με ουλη τη φιοριτορα απο πανω και απο κατω..με μελι με καρυδια με απ'ολα.

Αυτα τα ολιγα...κεφαλι καζανι οποτε δεν θυμαμαι να σχολιασω..

Α!!! χτες που μιλουσα με τους παιδικος..ολοι μαολοι για προινο εχουν φετα με μερεντα η μαρμελαδα η μελι..μα ειναι προινο αυτο για ενα παιδι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

χτες πήρα τα κορίτσια να πάμε μια βόλτα το απόγευμα και κατά τις 8 κ μισή πιάνω τη Φ πάλι ζεστή

Επιτόπου ανεβαίνω στον παιδίατρο μας, την είδε και τελικά ωτίτιδα. Παίρνουμε αντιβίωση απο χτες το βράδυ.

Ο πυρετός υποχώρησε. Τα κρεατάκια μας την κάνουν τη ζημιά :(:(:(

Όμως το μωρό μου είναι τόσο καλό και κεφάτο...Μόνο όταν είναι να πάρει το φάρμακο υστεριάζει...

Μάγδα αυτά που περιγράφεις για τους παιδικούς στη Νορβηγία ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα εδώ.. :evil:

Όπως είχε πει κάποτε και ο Τζεφρυ θέλει να κάνει στην Ελλάδα την παιδεία της Φιλανδίας, την οικονομία της Γερμανίας αλλά η μαλακία που μας δέρνει θα είναι για πάντα ελληνική 8-)8-)8-)

Πάντως σε καταλαβαίνω για τη Μαρκελίτσα...

Έρη τώρα που άλλαξε το ωράριο στη δουλειά μου δεν θέλω για φέτος τουλάχιστον να τις παίρνω στον παιδικό του ΤΕΙ γιατί θα είναι από πάρα πολύ νωρίς και πολλές ώρες..και οι συβνάδελφοι που ήδη στέλνουν τα παιδιά τους δεν ξέρουν τι να κάνουν :?

Είδα και τις αυγοφέτες και τις λιγουρεύτηκα =p~=p~=p~

Τι άλλα ?? Πριν λίγο γύρισα σπίτι κοιμηθήκαμε και οι 3 στη μαμά μου χτες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι περαστηκα...

αμαν πια με αυτα τα κρεατακια!!!!

Ευα ηθελα να σου πω οτι ολοι..μαολι οι γιατροι σου λενε να σταματισεις τον θηλασμο αμα μινεις εγγυος.

Μη μασας..δε θα παθει τιποτατο νινι...

το 90% των αποβολων μεχρι την 12η ευδομαδα οφειλετε σε χρωμοσομικες ανωμαλιες και οχι στο αν θηλαζεις η οχι...

Φροντισε μονο να ξεκουραζεσαι και οσο μπορεις να μη σηκωνεις τη μεγαλη..ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...