Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια1!

αντε μιριαμ να τελειωνετε με ολες αυτες τις δουλειες!!

τιτινακι για να σου πει ο γιατρος ποτε περιπου θα γεννησεις πρεπει να σου "χερι"

μην αγχωνεσαι, οποτε ερθει η ωρα του θα βγει, αυτος ξερει καλυτερα ;)

αγγελικουλα ολα τα βαζεις στον αποστειρωτη! πιπιλες θηλες μπιμπερο!

νασια ο αναστασης στην αρχη ειχε τρομερη αρνηση για το μωρο!! ερχοταν πανω απο την κοιλια μου, κουνουσε επιδεικτικα το δαχτυλο κ ελεγε οχι οχι νινι μεσα μεσα :lol::lol::lol: τωρα ερχεται κ προσπαθει να μου κατεβασει το βρακι η να δει μεσα στον αφαλο για να δει που ειναι αυτο το νινι :lol::lol::lol: εχει αρχισει κ ξεχωριζει ποια παιχνιδια του θα δωσει στο νινι (εντελως συμπτωματικα ειναι ολα μεγαλα κ βαρια, δεν ξερω πως θα του τα δωσει :lol::lol::lol::lol: ) αλλα γενικα τον λεπω οτι ζηλευει πολυ τα αλλα παιδακια, θα φαει μεγαλη φρικη

για τισ συσπασεις μην ανησυχεις, ολα θα πανε τελεια!

αννα μαρια απολαμβανω τις περιγραφες σου!!!!!!!!!!!!!

καλη υπομονη με τους γονεις σου, κ για μενα εφιαλτης σκετος ειναι τοσες μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λένα, άσε, με τους γονείς μου εφιάλτης είναι και μία ώρα... Πόσο μάλλον που τώρα έχω το σπίτι μου και θα είμαι σα φιλοξενούμενη εκεί μέσα...

Είναι και πολύ μεγάλοι οι δικοί μου, ειδικά ο πατέρας μου, και δε συνεννοούνται πλέον.

Αυτό που με εκνευρίζει είναι που ο άντρας μου μια χαρά θα πάει Μυτιλήνη να κάνει τις διακοπές του, κι εγώ εδώ στην κόλαση...

Αφήστε που πέρσι είχε γίνει το ίδιο σκηνικό κι εγώ ήμουν "θα αποβάλω-δε θα αποβάλω" κι αυτός σηκώθηκε και πήγε και τελικά απέβαλα και μου καρφώθηκε ότι θα γίνει κάτι άσχημο και φέτος όταν θα φύγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μην σκεφτεσαι απαισιοδοξα μη χειροτερα, θα σε σφαλιαρισω!!!!Χαλαρωσε και δες το οτι θα πεθυμήσετε ο ενας τον αλλο περισσοτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΣΕ ΧΑΛΑΝΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΜΙΝ ΨΩΝΙΖΕΙΣ....ΣΤΗΛΕ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΕΡΣΑΝ ΕΥΤΗΧΩΣ.ΗΡΘΑ ΝΙΚΗΤΗ ΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ.

ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ?

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ.....ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΛΥΝΑΜΕ ΠΑΝΤΖΟΥΡΙΑ ΒΓΑΛΑΜΕ ΜΠΟΓΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΣΙΔΕΡΩΣΑ 3 ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΕΠΛΥΝΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΙΑΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ!!!!!ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΑΚΙ Κ ΞΑΝΑΕΡΧΟΜΑΙ!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαι μιριαμ η μπεμπουλα μας, εκανα κι εγω μπανακι και κουνιεται τωρα ξυπνησε.Καλα μου περιγραφεις τις δουλειες που εκανες και κουράστηκα κι ολας!!! :lol: Τον κουρασες τον μπεμπη σας σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, αυτό που σκέφτομαι και χαίρομαι είναι ότι θα περάσει χάλια!!! :P

Για βάφτιση ξεκίνησε, αλλά όπως σας έχω πει, ο αδελφός του (αυτός που βαφτίζει το παιδί) χώρισε. Οπότε θα πάει και θα βρεθεί σε εμπόλεμη κατάσταση!

Η πλάκα είναι ότι μου λέει ότι τώρα που το παιδί θα μεγαλώνει με τη μάνα και τους γονείς της, θα του λένε άσχημα λόγια για τον πατέρα του και θα σχηματίσει άσχημη εικόνα. Και του λέω κι εγώ ότι, και με τον πατέρα του να έμενε, χειρότερη εικόνα θα σχημάτιζε γι' αυτόν!

Σήμερα μετά το σούπερ μάρκετ πήγαμε και πήραμε κι ένα ωραίο σταυρουδάκι, λευκόχρυσο, για το μωρό. Και πρέπει να πάρουμε και δώρα για τα άλλα δύο ανήψια... Κι αν δούμε από αυτούς ένα πράσινο φύλλο, να μου τρυπήσετε τον αφαλό.

Μύριαμ, γι' αυτό καλέσαμε ελαιοχρωματιστή, που υποθέτω έχει μουσαμάδες, ταινίες και τέτοια, και δε θα χρειαστεί να βγάλουμε μπογιές από πουθενά! Μια φορά στη Θεσσαλονίκη την είχα πατήσει έτσι και τρίβαμε και δεν τελειώναμε και οι μπογιές δεν έφυγαν ποτέ!

Δεν είπες, ποιο είναι αυτό το υγρό της Τζόνσον που είπες ότι πλένεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα λογικα και αυτος θα ηθελε να το αποφυγει αλλα τι να κανει αιμα του ειναι να μην παει?Αααα θα σας βγει και ο κουκος αηδονη με τα ψωνια για τα μωρα!Δηλαδη κατσε αυτοι κανανε μωρο, χωρισαν και τωρα το βαφτιζουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε, έτσι συνηθίζουν να κάνουν στην οικογένεια του Μάκη! Είναι ό,τι να 'ναι!!! Αν και αυτό το διαζύγιο παραήταν ανορθόδοξο: πήγαν στο δικηγόρο η γυναίκα του με τον πατέρα της κι αυτός το έμαθε τηλεφωνικώς απ' το δικηγόρο. Φυσικά ακόμα δεν έχει βγει το διαζύγιο, δεν έχει περάσει ούτε μήνας από τότε που έγινε το κακό, αλλά αν συνεχίσουν έτσι, μάλλον θα βγει κι αυτό.

Να σας πω, αν ξέρει καμία, αν διώξουν τον σύζυγο από το σπίτι, πρέπει να πληρώνει διατροφή; Επειδή αυτόν τον έδιωξαν, δεν έφυγε από μόνος του, τι τον έδιωξαν δηλαδή, τον πέταξαν έξω με τις κλωτσιές. Και αναρωτιόμασταν, αν θα πρέπει να πληρώνει και διατροφή, που πώς να την πληρώνει δηλαδή, αφού δεν έχει δουλειά...

Όσο για το αίμα, να δούμε πόσοι θα έρθουν όταν και αν βαφτίσουμε εμείς το δικό μας παιδί (το όταν και το αν, σε περίπτωση που συμβεί κάτι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω με τον τροπο που το εκαναν ισως και να γλιτωνει διατροφη ο κακομοιρης!!Ξερω κι εγω τι να πω!!

Καλα ασε αυτα τα εχουμε λουστει κι εμεις να τρεχουμε σε ολους και μετα εμας να μας γραφουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, εγώ δεν έχω πάει σε κανένα γάμο και σε καμία βάφτιση της οικογένειας του άντρα μου, αλλά αυτός πάντα πηγαίνει, και παίρνουμε και δώρα, ενώ αυτοί (το ξέρω, το ξαναείπα), στο γάμο μας δεν έφεραν τίποτα! Και να 'ταν μόνο αυτοί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα αγοράζουμε για τα παιδιά. Αυτά τα κακόμοιρα τι φταίνε;

Εν τω μεταξύ, η μάνα του έχει αδυναμία στο δεύτερο γιό. Σε κάποια φάση πήγαμε εμείς Πάτρα και τους πήραμε κάτι δώρα. Στη μάνα του θυμάμαι, πήραμε ένα βιβλίο μαγειρικής, πάρα πολύ ωραίο. Κι αυτή παρεξηγήθηκε, ότι και καλά υπονοούσαμε ότι δεν ξέρει να μαγειρεύει και μας λέει "τι νομίζετε, ότι χρειάζομαι βιβλία για να μαγειρέψω;". Μετά κάπου το άφησε το βιβλίο, και μάλλον τελικά έγινε προσάναμμα για το τζάκι, και μας έδειχνε τα δώρα που της έφερε ο δεύτερο γιός απ' τη Μυτιλήνη, ανάμεσα στα οποία, και ένα γκαζάκι Θεόφιλος. Μιλάμε, αυτά τα γκαζάκια είναι η απόλυτη απάτη, κι αυτή καθόταν και εκθείαζε το γκαζάκι λες και ήταν τα κοσμήματα του στέμματος!!! Μας έλεγε ότι της βράζει πιο γρήγορα το νερό, ότι τα άλλα γκαζάκια της έκαιγαν τα μπρίκια και τέτοια!!!

Τι να πεις;

Άσχετο τελείως: όσες είστε ήδη μανούλες, μέσα στην καλαθούνα/πορτ μπεμπέ, τι στρώνετε για να κοιμηθεί το μωρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΠΙΣΤΕΥΩ Κ ΘΑ ΑΡΑΞΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ Ε?ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΥΣΗΧΟΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ...Κ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ Κ ΜΕΤΑ ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΥΝΧΙΣΤΩ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΖΟΝΣΟΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΩΒ ΑΠΑΛΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑΚ ΜΩΒ ΣΚΟΥΡΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΑΡΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, δεν το πιστεύω. Το πήρα και το ξανάβαλα στο ράφι. Στις οδηγίες έλεγε ότι το βάζεις στο νερό του μπάνιου του μωρού και το κάνεις αφρό και νόμισα ότι δεν έκανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΑΣ ΑΥΡΙΟ Κ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ,ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΟΛΤΙΤΣΑ!!!!!!ΤΟ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΩ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5ΧΡΟΝΙΑ.ΠΑΛΙΑ ΧΡΙΣΟΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΤΑΛΗΛΑ ΓΙΑ ΕΥΣΘΗΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ Κ ΜΟΥ ΦΕΡΝΑΝΕ ΞΗΡΟΤΗΤΑ ΚΛΠ.Κ ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΧΑΛΑΝΕ ΤΟ ΠΕΧΑΠ Κ ΔΙΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΞΗΡΟΤΗΤΑ ΚΛΠ.Κ ΕΤΣΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΤΖΟΝΣΟΝ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΠΡΩΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΠΑΛΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΑΥΤΙΝ ΤΙΝ ΦΟΡΑ.ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΩ Κ ΛΙΓΟ.

ΑΥΡΙΟ ΛΕΝΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΡΟΣΙΑ ΠΕΦΤΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΦΙΛΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι βολτίτσα στο σούπερ μάρκετ; Δε σφάξανε!!!!! Αλλά πάλι, ο άντρας μου δε θα ξέρει να μου το πάρει...

Κι εγώ είχα χρησιμοποιήσει κατά καιρούς ειδικά υγρά για την ευαίσθητη περιοχή, μετά πλενόμουν με ένα αντιβακτηριδιακό και τώρα με απλό σαπουνάκι. Θα δοκιμάσω κι αυτό που λες να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μυριαμ σε διαβαζω κ κουραζομαι!!! μην κουραζεις το μπεμπουλη!

αννα μαρια ηρεμησε καλε, να σκεφτεσαι θετικα!

σκεψου οτι θα παει εκει, θα βρεχει ολη μερα, θα περασει χαλια!

καλα οτι ναναι οι οικογενεια, δεν το συζηταω!!

κ σταματα να σκεφτεσαι οτι κατι θα γινει με το μωρο, θα ερθω απο εκει κ θα σε κυνηγησω!

αναστασακο τι κανει η κοιλιτσα????

η καλαθουνα εχει μεσα ενα στρωματακι, εγω εβαζα απο πανω ενα λεπτο σεντονακι

το πορτ μπεμπε δεν ξερω, υποθετω εχει κ αυτο μεσα στρωματακι

αλλα το στρωμα στην καλαθουνα ειναι πολυ λεπτο κ μαλακο, εμεις ειχαμε παρει ενα αλλο, που ηταν καλυτερο, 20 ευρω εκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!

τι κανετε?

εκανα μερες να μπω αλλα εχει πεσει πολλη δουλεια στο γραφειο και δεν προλαβαινω!

μπηκα τωρα που ναι λιγο ησυχια!

πως μου ειστε?

αναστασουλα μου η μπεμπα σε τρελανεεε εεεεε?

βρε συ αννα μαρια ηρεμησε λιγακι για τα ψωνια!μην αγχωνεσαι τοσο κοπελα μου!κι αν σε πειραζει τοσο πολυ καλη ιδεα ειναι η επιλογη επιπλων απο το ιντερνετ!δεν θα κουραστεις καθολου!καλη συνεχεια!

νασιουλα μου αρχισε να εγκληματιζεται η μικρουλα ε?

εγω παω για β επιπεδου την παρασκευη!αχ Θεέ μου, Παναγίτσα μου, Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου, Άγιε Στυλιανέ μου βοηθατε ολα μα ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες!!

Πως είστε σήμερα;

Muriamaki μου πήρα το γυναικολό εχθές για τον αιματοκρίτη

και μου είπε ότι θα ανέβει σε 1-2 εβδομάδες, θα ξεκινήσει, οπότε

μόλις μπούμε στον όγδοο θα πρέπει να ξεκινήσει να ανεβαίνει.Υπομονή

προς το παρόν.Και ξεκουράσου κοριτσάκι μου, βλέπω κάνεις πολλές

δουλίτσες!!!!!!!!

Νασιούλα μου σε χαπάκωσε ο γιατρός;Nα προσέχεις καλή μου και όλα

θα πάνε μια χαρούλα!!!!!!!!!!!!!Το κοριτσάκι σου μάλλον είναι πολύ μικρούλι

για να καταλάβει για το αδερφάκι!!!

Girl μου με το καλό το β επιπέδου, θα καμαρώσεις την μπεμπούλα σου και όλα

θα είναι μια χαρούλα!!

Maimoudaki μου ζηλεύει ο Αναστασάκος;Νομίζω μόλις δει το αδερφάκι του

θα το συνειδητοποιήσει και θα είναι μια χαρά!!

Άννα Μαρία οι περιγραφές σου είναι απλά τέλειες!!!!!!!!Μου φτιάχνουν το κέφι!!!

Μην σκέφτεσαι άσχημα πράγματα!!Όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!

Εύη μου σήμερα γεννάει η ξαδέρφη σου άκουσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε σήμερα???

Εγώ άρχισα να μην τη παλεύω για τα καλά!Αισθάνομαι πολύ βαριά τα πόδια μου, ζεσταίνομαι με το παραμικρό κ σήμερα ανακάλυψα ότι πήρα άλλο ενα κιλό!Εβδομάδα κ κιλό!Αν συνεχίσω έτσι δεν με βλέπω καλά...

Άννα Μαρία ούτε εγώ τα πολυσυμπαθώ τα ψώνια, αλλά τώρα με το μωράκι εχω αλλάξει λιγάκι.Συνέχεια σκέφτομαι τι μπορεί να χρειαστεί κ ανυπομονώ κα πάρω ρεπό για να κατέβω να του ψωνίσω!Προσπάθησε όσον αφορά τις αρνητίκές σκέψεις να τις βγάλεις απ το μυαλό σου!Δεν σου κάνουν καλό.Ότι έγινε στο παρελθόν έγινε!Το αφήνουμε πίσω!Όλα καλά θα πάνε!Κ στο λέω εγώ που μπορεί να είμαι κ χειρότερη από σένα!

Για τα σαπούνια που λέτε για την ευαίσθητη περιοχή έχω ακούσει ότι τα περισσότερα εξειδικευμένα δεν είναι κ ότι καλύτερο γιατι καταστρέφουν την ισορροπία της περιοχής εκεί.Απλό σαπουνάκι χωρίς πολλά πολλά μάλλον είναι καλύτερα..

Τώρα για το πορτ μπεμπέ ή την καλαθούνα, στην κλινική που θα γεννήσω σε υποχρεώνουν εφόσον φύγεις με αμάξι να έχεις καθισματάκι αυτοκινήτου για την ασφάλεια του παιδιού..Καλαθούνα ή πορτ μπεμπε μόνο για το σπίτι.Εκτός κ αν φύγεις με καρότσι που να μπορεί να μπει το πορτ μπεμπέ ή είναι ειδικό κ για νεογέννητα.

Καλά τι ήταν αυτό που έγινε μόλις..?Ήρθε συνάδελφος κ μοίρεσε προσκλήσεις για την βάφτιση του γιου του κ έδωσε στους μισούς...Μπροστά σε όλους..!Είπαμε δεν θες να καλέσεις τους πάντες αλλά κ λίγη διακριτικότητα δεν βλάπτει...άλλο κ τούτο! :oops:

Να σας πω βρε κορίτσια βλέπετε περίεργα όνειρα?Εγώ μέχρι πρότινος έβλεπα κυρίως ακατάλληλα..μάλλον η έλλειψη με έχει βαρέσει στον εγκέφαλο.. :shock: Τώρα τελευταία όμως βλέπω συνέχεια εφιάλτες..τη μια δεν προλαβαίνω την άλλη κάτι κακό συμβαίνει, πολύ αγχωτικά κ έντονα όνειρα..ξυπνάω και θέλω κανένα τέταρτο για να συνέλθω..

Καλημέρα σε όλες τις κουκλίστικες κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινούλα,

εφιάλτες και μυστήρια όνειρα έβλεπα και εγώ για ένα διάστημα!!

Τώρα έχω πολύ καιρό να δω!!

Καλά αυτό με τη βάπτιση μου έχει τύχει και εμένα και είναι απερίγραπτο!!

Και εγώ έχω βαρύνει πολύ, είναι και η ζέστη άστα υπομονή κοριτσάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Παλι εχω πολυ καιρο να γράψω αλλα σας διάβαζα απλα δεν προλαβαινα να απαντήσω! Γενικά είμαστε καλά. Εκανα το Σάββατο Β΄επιπέδου, το μωρακι μας είναι μια χαρά μόνο στο doppler βρέθηκαν οι αντιστασεις αυξημένες. Αυτό μπορεί να σημαίνει τα εξής: 1ον Να μη συμβει απολύτως τίποτα, 2ον να κανω εγω πίεση (προεκλαμψια), 3ον να γεννηθει το μωρο με μικροτερο βαρος γιατι δεν θα τρέφεται επαρκώς. Και στην Αλεξια εχα αυξημενες αντιστασεις αλλα οχι απο το Β΄επιπεδου αλλα απο την 30η εβδομαδα κ μετα αλλα δε συνεβη τπτ απο τα παραπανω. Γι΄ αυτο θα μετραω 1 φορα την εδομαδα την πιεση μου κ θα παρακολουθουμε την αναπτυξη του εμβρυου καθε μηνα. Μου ειπε όμως κ το άλλο ότι στην αυχενικη οι παλμοι του μωρου ήταν στα ανωτερα φυσιολογικα κ αυτο σε συνδιασμο με τις αυξημενες αντιστασεις τώρα συνηγορει στο να γεννηθει μωρο με μικροτερο βαρος.

Τεσπα, θα δούμε τί θα συμεβεί, ελπιζω τίποτα!

Επισης εχω λιγα πετρώματα κ ξεκινησα μαγνήσιο!

Απο κιλα που λέτε εγώ πήρα μέχρι στιγμής 4!

κατερινούλα εγώ περίεργα όνειρα δεν βλέπω, με την κουραση που εχω πεφτω ξερή για ύπνο. ΜΑλλον είναι απο άγχος τα όνειρα αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες μου, τι κανετε?

Εγω μολις τελειωσα τις δουλειες.σκουπισα ,σφουγγαρισα και ξεσκονησα κατω, εβαλα ενα πλυντηριο με μπυρνουζια , πετσετες κτλ και σε λιγο θα παω και πανω να στρωσω κρεβατι και τα κλασικα...

Σημερα ξυπνησα και με πονουσε ο λαιμος μου. Μαλλον απο το κληματιστικο και τα παγωμενα νερα ειναι. Και να φανταστειτε οτι δεν πινω τοσο παγωμενο νερο, βαζω μισο μισο αλλα παλι... Τρεχει και λιγο η μυτη μου ,αστα να πανε.. Αυτη η ζεστη θα μας τρελανει.. Χθες ηταν λεει η πιο ζεστη μερα του καλοκαιριου...μας εψησε παλι γμτ!

Αννα μαρια, τι ειναι αυτα που λες? γιατι σκεφτεσαι τοσο απισιοδοξα (κοιτα ποιος μιλαει).δεν σημαινει οτι επειδη εγινε περυσι, θα ξαναγινει φετος.. Αλλα εγω πιστευω δεν επρεπε να παει ο αντρας σου και να σε αφησει δεκα μερες μονη στην κατασταση που εισαι.. Οκ, καταλαβαινω ειναι τα βαφτισια του ανηψιου του αλλα και η μυτηλινη δεν ειναι εδω διπλα αγαπη μου!και δεν ειναι μονο τα εξοδα για δωρα αλλα αεροπορικα πηγαινε ελα ειναι αρκετα λεφτα και μαλιστα τωρα που περιμενετε και μωρο, αυτα τα λεφτα μπορουν να αξιοποιηθουν διαφορετικα..μπορεις να στειλεις ενα δωρο και να αππφυγεις ολη αυτη την φασαρια..

Οσο για τα ψωνια που λες, εγω τρελαινομαι να ψωνιζω, παντα μου αρεσε αλλα τωρα που ερχεται και ο μπεμπης θελω να παιρνω και να κοιταζω ακομη περισσοτερα και να το ψαχνω καλα το θεμα για να βρω οτι καλυτερο αλλα το σωμα μου δεν ανταποκρινεται...κουραζομαι πλεον πολυ ευκολα αλλα παλι εκει να επιμενω μεχρι που νιωθω οτι δεν παει αλλο και αυριο παλι.

Για καλαθουνα και πορτ μπεμπε, εγω αποφασισα να το βαλω σε πορτ μπεμπε κι αν δω οτι ειναι σκληρο το στρωματακι, θα βαλω κι αλλο που να ειναι καταλληλο..

Βασικα αποφασησα μετα απο πολυ, μα παρα πλυ ψαξιμο,πιστεψτε με, να παρω αυτο το 3σε 1 σετ της peg perego που γυρναει μπρος πισω το χερουλι και βγαινουν ολα απο τον σκελετο για να μπει κατι πανω.μου φανηκε καλο και προσεξα οτι οι πιο πολλες μαμαδες αυτα εχουν και ειναι ικανοποιημενες. Την αλλη βδομαδα θα μου το φερουν..

Κατερινακι, ποκυ διακριτικος ο συναδελφος σου,ε?για τα ονειρα που λες αγω βλεπω πολλους εφιαλτες ...

Μυριαμακι,ολα καλα?

Λενα μου, ζηλευει ο αναστασης,ε?ξερω παντως οτι τα πιο πολλα αγορια θελουν το μικρο τους αδερφακι να ειναι αγορι..προφανως για το παιχνιδι..ο δικος σου τι λεει?

Ηλιαννακι μου, τι κανεις?θα πλυνεις απο τωρα ρουχα για το μωρακι η εννοεις ρουχα του αγγελου?

Girl84,εσυ δεν θα παρεις αδεια?

Δωρακι μου, εσυ τι κανεις?

Χριστινακι, ετοιμασες τελικα την βαλιτσα?

Ευη μου, πας γιατρο σημερα?αντε να δουμε τι θα σου πει...με το καλο και το μωρακι της ξαδερφης σου!να πανε ολα καλα..

Αναστασακι μου, εσυ πως εισαι?

Νασια μου, τι κανεις?εχεις ακομη πετρωματα?αχ εγω δεν καταλαβαινω αν εχω..πως ειναι δλδ?

Βανεσακι εσυ?

Κοριτσια, η νια ποτε γυρναει?

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια..

Θα τα πουμε αργοτερα..σημερα θα μεινω σπιτι, δεν εχω ορεξη για βολτες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσακια!!!!πηγα το πρωι απο τις 7 στη μικροβιολογο μου για την καμπυλη και βρηκα πορτα κλειστη!!!θα λειπει μεχρι15/8!!!ελεος!!!!και αφου δεν εμπιστευομαι αλλον,θα περιμενω ως τοτε!!!! :evil::evil::evil::evil: τα εχω παρει τωρα!!!!εσεις τι κανετε???φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...