Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και πάλι!!

Tιτινάκι μου μια χαρούλα ο μπεμπάκος!!!!!

Για να δούμε πότε θα αποφασίσει να κάνει εμφάνιση.................

Muriamaki θα μιλήσω το βραδάκι και θα σου πω γιατί έχω

και εγώ θέμα!!!!!

Αγγελική μου δεν ξέρω καθόλου για αποστειρωτές, είμαστε

στην ίδια φάση!!

Όσο για τις ημερομηνίες μπερδεύομαι και εγώ αφάνταστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς φάγαμε χάμπουργκερ! Πήραμε μπιφτέκια απ' τον χασάπη, που τα φτιάχνει αυτός με αγνά υλικά, τα έψησα σε τηγάνι με ελάχιστο ελαιόλαδο, και μετά τα έβαλα σε ψωμάκια με κέτσαπ, ντομάτα και κρεμύδι. Τα συνόδευσα με πατάτες που έκοψα σε φέτες και τις έβαλα στο φούρνο αλειμμένες με ελαιόλαδο! Βγαίνουν ακριβώς όπως οι τηγανιτές!!!! Τέλεια ήταν!

Αγγελική, εμένα ευτυχώς τα πιάτα πλέον τα πλένει πάντα ο άντρας μου. Πριν μείνω έγκυος τα έπλενε είτε ο ένας, είτε ο άλλος, χωρίς να έχουμε κάποιο πρόγραμμα. Τώρα τα πλένει πάντα αυτός, εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις. Οπότε, αν χρειαστεί, εγώ θα καθαρίσω πάγκους και νεροχύτη. Έτσι, απολαμβάνω το μαγείρεμα, χωρίς να έχω το άγχος ότι μετά πρέπει να πλύνω και τη στοίβα με τα πιάτα!!

Χριστίνα, μάλλον ο γιατρός δε θα μπορούσε να υπολογίσει πότε θα γεννήσεις! Κι εμένα μερικές φορές είναι στον κόσμο του... Όσο για τις ημερομηνίες, έτσι όπως τα λέτε με μπερδέψατε! Ευτυχώς εμένα ο υπέρηχος συμφωνεί πάντα με την τελευταία ημερομηνία περιόδου, οπότε δεν έχω τέτοιο θέμα!

Μύριαμ, εμείς αρχίζουμε αύριο βάψιμο. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα πρέπει να ξυπνήσω νωρίς... :(

Ηλιάννα, πώς πάνε οι αγορές; Εγώ ακόμα τίποτα... Πάντως, επικοινώνησα με την κοπέλα που φτιάχνει τα σλινγκ που μου είπε η Εύη, και το βάλαμε μπρος για σλινγκ! Το απόγευμα θα πάμε με τη μάνα μου να πάρουμε κάτι κουβερτούλες, δεν ξέρω, που λύσσαξε να μας τις κάνει δώρο, λέει.

Α, Εύη, είπε η πεθερά μου ότι πήρε κάτι βρακάκια για το μωρό από το Παλατίνο. Το ξέρεις; Είναι στην Πάτρα. Καλό μαγαζί είναι, ή είναι κανένα κινέζικο; Τώρα, τα βρακάκια σε τι χρειάζονται; Τα φοράς πάνω απ' την πάνα για να μοιάζει όμορφο; Αυτή η γυναίκα έχει μανία με εσώρουχα, κάλτσες, πυτζάμες και νυχτικιές. Έχω ένα συρτάρι γεμάτο νυχτικιές και πυτζάμες που μου έχει κάνει δώρο. Νυχτικιές δε φοράω ποτέ μου και οι πυτζάμες που μου παίρνει είτε δε μου κάνουν είτε είναι άβολες. Οπότε, απλά έχω ένα γεμάτο συρτάρι με άχρηστα πράγματα. Και στον άντρα μου ΠΑΝΤΑ παίρνει δώρο φανελάκια-μποξεράκια-κάλτσες.

Τελικά μπήκε εύκολα η κρέμα και δε με δυσκόλεψε! Αγγελική, άμα χρειαστεί θα αναγκαστείς να βάλεις και κρέμα κι απ' όλα... Η μάνα μου μετά την εμμηνόπαυση κάθε τρεις και λίγο παθαίνει μολύνσεις και δώστου κρέμες και αντιβιώσεις...

Όσο για τα τάματα, δε συμφωνώ καθόλου. Μικρότερη τα πίστευα και έκανα κιόλας, αλλά νομίζω ότι απλά μεταφέρουμε τις ανθρώπινες δοσοληψίες στη σχέση μας με τον Θεό! Προσεύχομαι φυσικά, και ειδικά για τον Ανδρεούλη, αλλά δε θέλω να κάνω τάμα, γιατί δε θα το νιώθω. Τώρα που έχει παρακλήσεις στην Παναγία κάθε απόγευμα πηγαίνω σχεδόν καθημερινά. Καλά, το τι κάνει ο μικρός μέσα στην εκκλησία δεν μπορείτε να φανταστείτε! Χτυπιέται, κλωτσάει, σπρώχνει! Αυτό σημαίνει ότι του αρέσει ή ότι δεν του αρέσει; :)

Δώρα, φιλιά! Πλησιάζει η άδειά σου ε;

Δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε κοριτσάκια!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου,

τι μου έφτιαξες με το χάμπουργκερ;

Μου τρέχουν τα σάλια......................

Από αύριο βάψιμο ε;Να προσέχεις μόνο μην κουραστείς!!

Όσο για την άδεια αρχίζει στις23/8.Μου είπαν βέβαια τώρα που

είδαν ότι πλησιάζει αν θέλω να μείνω και άλλο.....................

(χωρίς βέβαια να μεταφερθεί μετά ως άδεια τίποτα έτσι!!!!!!!!!!!!!!!)

αλλά δεν τρελάθηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα, όπως και να έχει, χειρότερη απ' τη δική μου άδεια αποκλείεται να είναι!!!

Τι να κουραστώ βρε; Εγώ θα βάψω; Θα ξεκινήσουμε με το παιδικό που είναι τελείως άδειο. Έχει μόνο κάτι κούτες μέσα. Άντε να κάνω ένα σκουπισματάκι μετά. Σφουγγάρισμα τώρα με την εγκυμοσύνη πάντα ο άντρας μου. Το ζόρι θα είναι το γραφείο που θα πρέπει να μετακινήσουμε τις έξι βιβλιοθήκες... Όχι ότι θα τις φορτωθώ εγώ, αλλά θα πρέπει να καθαριστούν μια που θα βγουν τα βιβλία...

Όσο για το σίδηρο που λέτε, εγώ έχω αναιμία, όπως σας έχω πει πολλές φορές, και παίρνω μόνο ένα χαπάκι τη μέρα. Δεν ξέρω πόσο αιματοκρίτη έχω, νομίζω από 31 μέχρι 33 κάπου εκεί, αλλά δε νιώθω πολλές ζαλάδες και τέτοια. Ζαλίζομαι πότε-πότε, αλλά για μένα είναι τόοοοοσο φυσιολογικό αυτό, που δεν μου κάνει καμία αίσθηση!!! Δεν έχω, όμως, λιποθυμικές τάσεις, οπότε νομίζω είμαι οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΑΤΖΟΥΡΙΑ ΜΕΣΑ ΕΞΩ Κ ΤΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΙΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΖΕΣΕ ΚΛΠ.ΑΛΛΑΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΚΟΝΗ ΕΧΩ ΝΑΤΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΑΚΗ!!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ Κ ΠΟΤΕ.ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ.....

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!!ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΜΠΕΝΟΥΝ ΜΙΚΡΑ Κ ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Κ Η ΘΗΛΕΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΙΝ ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ ΜΟΥ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ!!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΑΥΡΙΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ..

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasika kanw ypomonh mexri na gei o mpempoulis...giati rantevou den exoume kleisei me ton giatro aplws mou eipe tha milisoume meta tis 15 kai oti oti niwsw na ton parw thlefwno na tou pw!!!!!!ax gia na doume.......

anna maria mou aythn thn krema me to solinario pou les thn evaze kai h aderfh mou.......egw kai mono pou to eida olo ayto to matsouki pou evaze anatrixiaza.........apapapapapapa

lpizw na mhn xreiastei na valeis gia poly akoma...ypomonh!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Χριστίνα, εδώ βάζουμε άλλα κι άλλα εκεί μέσα!!!!!!!! :P

Αφού την πρώτη φορά που έκανα κολπικό υπέρηχο, με είχε στείλει ο γυναικολόγος σε ειδική υπερηχογράφο. Με ρωτάει η γυναίκα αν είναι η πρώτη φορά, της λέω ναι, και μου εξηγεί πώς γίνεται. Μου δείχνει αυτό το ματσούκι και μου λέει ότι θα μπει αυτό μέσα. Της λέω "α, όλο;". Χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!

Το τι τραβάμε δεν περιγράφεται...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 15 ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΧΑΧΑ!!!!!

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΦΑΜΕ ΛΥΣΑΞΑ ΤΙΣ ΠΕΙΝΑΣ!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axaxaxaxaxaxaxaaxa nai ontws anna maria alla aliws einai na mpainoun ayta ta plastika mesa me tis kremes....mpliax............... :P:P:P:P:P

olo petrwnei h koilia mou re gamwto...kai niothw entono varos pros ta katw kai ponakia........apokleiete o mikros na perimenei mexri telos tou mhna den ton vlepw!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας εγκυούλες!!!!!!!!

Τί κάνετε?????? Γλωσσοδιάρροια βλέπω ε?????? 11 σελίδες είχα να διαβάσω ρε θηρία κι έλειψα μόνο μία μέρα......

Είμαι λίγο down σήμερα....αναγκάστηκα και πήγα στον γιατρό γιατί τα πετρώματα στην κοιλιά είναι πλέον καθημερινά και πολύ ενοχλητικά! Ευτυχώς που πήγα......τελικά έχω συσπάσεις ακόμα και σε φάσεις που εγώ δεν έπαιρνα χαμπάρι!!!!! Φυσικά με χαπάκωσε (yutopar, μαγνήσιο κι ακόμα ένα-δεν θυμάμαι πιο- αν τυχόν με πιάσει ταχυκαρδία από το yutopar) και μου συνέστησε πολύ ξεκούραση και ξάπλα......οπότε η μικρή ξαναπήγε στην μάνα μου κι εγώ προσπαθώ να βάλω κώλο κάτω.........Πρώτη φορά που με έκραξε ο γιατρός μου (γενικά είναι πολύ χαλαρός) γιατί λέει περίμενα να το βγάλω πρόωρο το μωρό και μετά να θυμηθώ να πάω!!!!!!

Κίσκα μου νομίζω εσύ έχεις παρόμοιο θέμα.....δώσε μου τα φώτα σου!!!!

Για τις σερβιέτες που λέγατε, καλύτερα ΤΕΝΑ λοχείας για αρχή (κι εγώ αυτές χρησιμοποιούσα) γιατί μπορεί να έχετε μεγάλη ροή.......όταν λιγοστέψει μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και τις απλές!!!! Κι εγώ στην περίοδο παίρνω τις every day extra long με τα διπλά φτερά που λέει και η Άννα Μαρία.....με βολεύουν περισσότερο, οι always κάποτε ήταν καλές αλλά τις χάλασαν! Τις serena τις θυμάμαι κι εγώ......

Για τον σίδηρο εγώ παίρνω resoferon δύο την μέρα......στο τέλος του μήνα που θα ξανακάνω εξετάσεις θα δούμε τί μπουγιουρντί θα μου έρθει με τον αιματοκρίτη!!!! Τελευταία φορά είχα 37....

Μυριάκι μου ήρθατε Νικήτη???? Το χωριό που μένω είναι πάρα πολύ κοντά στον Άγιο Νικόλαο!!!

Άννα Μαρία μου κι εγώ χρησιμοποιώ σερβιετάκι καθημερινά, γιατί έχω πολλά υγρά και διαφορετικά θα έπρεπε να αλλάζω εσώρουχο κάθε λίγο και λιγάκι.....δεν με ενοχλούν καθόλου ούτε και μικρόβια μου δημιουργούνται....καμιά φορά είναι και θέμα οργανισμού, τώρα στην εγκυμοσύνη είμαστε πιο ευάλωτες σε όλα!

Να ρωτήσω κάτι τα κοριτσάκια που έχουν ήδη κι άλλο παιδάκι......τα έχετε προετοιμάσει για τον ερχομό του μωρού???? Πως αντιδρούν???? Γιατί η δικιά μου δεν χαμπαριάζει ακόμα (βέβαια είναι και μικρούλα για να καταλάβει...), της εξηγώ αλλά δεν δίνει ιδιαίτερη σημασία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε γεια σαςςςςςςςςςςςςςς!!!!Πω πω γλωσσα δεν βαζετε μεσα :lol::lol:

Τι κανετε ομορφουλες κοιλιτσες?

Τιτινακι αιντε λεμε φτανειιιιιιιι η ωραααααα γιουπιιιιιιιιιιιι!!!!

Μιριαμ δεν παιζεσαι με τις δουλειες, κανε και λιγο την παπια.Κι εγω χθες εκανα και μου βγηκε η πιστη!!!

Νασια ειναι οντως μικρουλα τι να καταλαβει, φανταζομαι νινι θα λεει μονο δειχνοντας την κοιλιτσα σου!

Πω πω ολες με τα βαψιματα ειστε!!!

Οι αλλες ομορφες τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααααα!!!!!!!!!!

Πωπω βρε κορίτσια μόνο εγώ δουλεύω?????Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω...Που θα πάει περνάνε οι μέρες!Θα χω κ γω το χρόνο μου να ασχοληθώ όσο θέλω!

Πήγαμε κ μεις χθες στο γιατρό!Είμαστε 2 κιλάκια κ έχουμε πάρει κ θέση!Απότι είπε ο γιατρός το μωράκι μας θα μείνει εκεί, δεν θα ξαναγυρίσει.Ρώτησα κ για το αν γίνεται να είναι ο άντρας μου μέσα στον τοκετό, αν γεννησω φυσιολογικά, κ ήταν υπέρ!Μου λέει υπάρχει η άποψη ότι επηρεάζεται η σεξουαλική ζωή του ζευγαριού μετά αλλά εκείνος δεν το πιστεύει εφόσον φροντίζουν να μην εχει άμεση οπτική επαφή με τη γέννα.Πάει κ αυτό!Ρώτησα κ για μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ μου είπε ότι είναι πολύ χρήσιμα αν δεν θέλεις να κάνεις επισκληρίδιο..Εγώ είμαι κ λίγο φυγόπονη οπότε μάλλον για επισκληρίδιο με κόβω..Μόνο να πάνε όλα καλά!

Νάσια μου για τις συσπάσεις που λες εγώ ξεκίνησα να έχω πριν 2μιση περίπου μήνες. Άρχισα να παίρνω μαγνήσιο 2 φορές την ημέρα κ είχα ηρεμήσει. Πριν όμως από δυο εβδομάδες άρχισα παλι να έχω αρκετά συχνά. Ό γιατρός μου έκανε εναν απλό υπέρηχο, δεν ξέρω αν φαίνεται απο εκεί ή πρέπει να κάνεις κάτι πιο εξειδικευμένο που εμένα δεν μου έκανε, κ μετά μου έκανε κ έναν κολπικό για να δει τον τράχηλο. Μου είπε ότι ο τράχηλος είναι ok κ να μην ανησυχώ.Να αρχίσω να παίρνω κ τρίτο μαγνήσιο κ αν συνεχίσουν να πάρω yutopar..Xθες που πήγα πάλι του είπα ότι με πιάνουν πάλι όχι τόσο συχνά αλλά αισθάνομαι αρκετές φορές πετρωμένη την κοιλιά μου και ένα βάρος, είδε πάλι τον τράχηλο κ μου είπε να μην ανησυχώ..Τι να πω δεν ξέρω..Ελπίζω να μην έχουμε κανένα απρόοπτο.. :roll: Ίσως να ήταν καλύτερα να πάρω τα yutopar αλλά εμένα με ρίχνει πολύ το θέμα των χαπιων γενικά.Μετά την εμπειρία με τα utrogestan λόγω της αποκόλλησης στον τρίτο και κέινη την κολπική αλοιφή (άννα μαρία έχω κ γω την εμπιρεία μου..) προσπαθώ να αποφύγω ότι μπορώ. Αν σκεφτείς ότι παίρνω μαγνήσιο*3, σίδηρο*2 (ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ 30!!), φυλικό*1, ασβέστιο*1...Έλεος πια!Αισθάνομαι σαν άρρωστη!Τουλάχιστον εσύ ξέρεις ότι δεν το φαντάζεσαι! :lol: έχω αρχίσει να πιστεύω ότι νομίζω ότι εχω πετρώματα! :oops:

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς το απόγευμα πήγαμε με τη μάνα μου που σας έλεγα να αγοράσουμε σεντονάκια και πετσετούλες. Τι να σας πω... Όλοι λένε ότι όταν ψωνίζεις για το μωρό σου το απολαμβάνεις... Για μένα τα ψώνια, ό,τι ψώνια κι αν είναι, παραμένουν ο απόλυτος εφιάλτης. Πήραμε ένα ζευγάρι σεντονάκια και ένα σετάκι πετσέτες, ωραία όλα, αλλά ξέρω γω, να σας πω ότι χαιρόμουν; Θα σας γελάσω, και δεν το θέλω...

Να σας πω, οι κουβερτούλες που πήρατε, είναι βαμβακερές; Γιατί είχε κάτι εκεί αλλά ήταν ακρυλικό και πολυέστερ και δεν πήρα.

Αυτό ήταν σε ένα σούπερ μάρκετ, και μετά κατεβήκαμε κάτω και είπα να αγοράσω αυτό το υγρό της Τζόνσον για να πλένομαι, αλλά καθόμουν μισή ώρα μπροστά στα διάφορα σχετικά προϊόντα, και δεν μπόρεσα να καταλάβω ποιο πρέπει να πάρω. Είχε αφρόλουτρα (δεν κάνουν), είχε σαμπουάν (σίγουρα όχι), είχε σαμπουάν-αφρόλουτρο μαζί. Ρε συ Μύριαμ, για πες τι ακριβώς είναι αυτό το πράμα, γιατί σπάσανε τα νεύρα μου... Δεν αντέχω με τα ψώνια. Τα μισώ. Μακάρι να είχα μια υπηρέτρια να πηγαίνει στην αγορά, να μου φέρνει ό,τι χρειάζομαι, να τα δοκιμάζω και αν δε μου κάνουν να τα στέλνω πίσω.

Νάσια, τις συσπάσεις πώς τις νιώθεις δηλαδή; Κι εμένα πετρώνει η κοιλιά, αλλά για πολύ λίγο και δεν πονάει.

Εγώ σήμερα είπα να μη βάλω σερβιετάκι. Αυτές τις μέρες δεν έχω και πολλά υγρά.

Κατερινούλα, βλέπω έχεις κι εσύ τα θεματάκια σου!!!

Αφήστε, αγχώθηκα πάλι σήμερα, γιατί είπα να διαβάσω τη Βίβλο της Εγκυμοσύνης για να ηρεμήσω, κι αντί να ηρεμήσω πάλι συγχύστηκα. Έλεγε ότι αν διαγνωστεί κολπίτιδα και δεν θεραπευθεί, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα πρόωρου τοκετού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δε σας είπα και τα άλλα. Πάμε στο σούπερ μάρκετ, και είχε και διάφορα εσώρουχα, οπότε άρχισε ο άντρας μου "πάρε κι ένα σουτιέν, πάρε κι ένα σουτιέν". Να του εξηγώ ότι θα πάρω ειδικό σουτιέν θηλασμού από εξειδικευμένο κατάστημα, εκεί αυτός "να ρωτήσουμε μήπως έχουν".

Μετά τον βλέπω να κοιτάει κάτι κάλτσες. Του λέω "δε φαντάζομαι να αγοράσεις κάλτσες". Και μου λέει "γιατί, τις έχει πολύ φτηνές, τώρα όλο ιδρώνουμε". Εν τω μεταξύ, έχει δύο συρτάρια κάλτσες!!!!! Μόλις μπήκε το καλοκαίρι πήρε τη μάνα του και της είπε να του στείλει κάλτσες απ' την Πάτρα, γιατί λέει, αυτή ξέρει που έχει φτηνές και πάει και του παίρνει!!! (για να μαντέψω πού... χμ... Στα κινέζικα!!!).

Και τελικά πήρε κάλτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εν τω μεταξύ, μου στείλανε γράμμα από την Εκπαιδευτική Υπηρεσία ότι μονιμοποιήθηκα και μου ζητάνε να πάω να με εξετάσει Ιατρικός Λειτουργός, χωρίς να λένε πού και πότε (στο νοσοκομείο φαντάζομαι, αλλά δε λένε σε ποιο, ούτε σε τι γιατρό ακριβώς θα πάω), και θέλουν και ακτινογραφία θώρακα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έλεοοοοοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια με τα επιπλα του μωρου τι κανατε ειδατε τιποτα?Αφου βαριεσαι τα ψωνια μπες εδω στο ιντερνετ και δες ποιο θελεις και παρήγγειλε το!Εγω οτι ψωνισα μεχρι στιγμης ολα βαμβακερα ειναι,ετσι μου ειπαν οτι πρεπει για αλλεργιες περισσοτερο.

Εγω απο υγρα ειμαι φουλ αυτο το διαστημα, χωρις σερβιετακι ολη την ωρα εσωρουχα θα αλλαζα. :shock:

Καλα δεν ξερουν οτι εισαι εγκυος και ζητανε ακτινογραφια?πανε καλα ? καλε πες την πεθερα σου να στειλει κι εμας φθηνες καλτσες :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, Αναστασία, απ' το ίντερνετ πελαγώνω πιο πολύ. Ποια έπιπλα ρε, πλάκα κάνεις; Εδώ δε θέλω ν' αγοράσω ούτε ζιπουνάκι. Όπως είχα ξαναπεί, κούνια έχουμε, καλάθα θα μας δώσουν, συρταριέρα θα πάρω απ' το ΙΚΕΑ γιατί δεν έχω διάθεση να δώσω 800 ευρώ σε άλλο μαγαζί για μια συρταριέρα, έχω μια βιβλιοθήκη που θα βάλω όσα παιδικά βιβλία έχω και άλλα πράγματα, οπότε, τι άλλο χρειάζεται;

Κι εγώ αυτά που πήρα βαμβακερά είναι. Γι' αυτό δεν πήρα κουβερτούλα. Δηλαδή, λέει 100% βαμβακερά, τώρα κατά πόσο είναι, δεν ξέρω...

Τελικά του έστειλε κάλτσες με το ταχυδρομείο σε φάκελο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταζομαι οσο πιο λιγα και απλα τοσο πιο καλα.Μια χαρα μου ακουγεται αυτα που εχεις.Απο την κλινικη με καλαθουνα θα φυγετε εσεις?ή πορτ μπεμπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω, μακάρι να φύγουμε σώοι και αβλαβείς, και ας φύγουμε όπως να 'ναι.

Πωπω, χάλια η διάθεσή μου... Μου τη χάλασαν αφάνταστα τα ψώνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ηρεμησε ,αν ειναι να γινεσαι ετσι στειλτους να τα παιρνουν μονοι τους!!Σιγα μωρε ρουχα και σεντονακια ...παντως σε σχεση με σενα ο αντρας σου πρεπει να δειχνει τον ενθουσιασμο του που περιμενετε μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, απλά δε θέλω γενικά να αγοράσω οτιδήποτε... Ή να μου αγοράσουν...

Ο άντρας μου γενικά ήθελε παιδί, οπότε είναι πολύ πιο χαρούμενος από μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις εκανα και το μπανακι μου,καλα βραζω σημερα απο τη ζεστη,ο ανεμιστηρας δουλευει ολη μερα και δουλεια δεν γινεται!Θελω να πιστευω οτι θα εχει δροσια το βραδυ που θα ανοιξω παραθυρα για να δουμε!

Αννα Μαρια θα αλλαξεις πιστευω κι εσυ γνωμη οταν γεννηθει, οταν το αντικρυσεις και θα σκεφτεις οτιεσυ εφερες αυτο το μικρο πλασματακι στη ζωη και το κουβαλουσες 9 μηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί! Ελπίζω να το κουβαλάω για εννιά μήνες και όχι λιγότερο!!!!!!!!!

Κι εμάς εδώ κάνει τρομερή ζέστη σήμερα... Δυστυχώς εγώ το βράδι αναγκάζομαι να κλείνω, για να γλιτώνω από τις τεράστιες φτερωτές κατσαρίδες...

Α, δε σας είπα και το καλύτερο: τώρα που θα βάψουμε, θα πάμε να κοιμηθούμε στη μάνα μου μέχρι να ξεμυρίσει το σπίτι... Και γίνεται ακόμα καλύτερο: την Τρίτη φεύγει ο άντρας μου για Μυτιλήνη και θα πρέπει να μείνω δέκα μέρες με τους γονείς μου... Δεν έχω χειρότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...