Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΜΙΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ,Ν ΤΟ ΠΑΡΑΓΕΜΙΖΩ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΕΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ Κ ΝΑ ΜΙΝ ΧΑΛΑΣΕΙ Κ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ.ΕΧΩ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΣΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ Κ ΠΗΡΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΓΕΜΙΖΑΝ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΝΑ ΜΙΝ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς πάντως τώρα που πρέπει να κάνουμε οικονομία στο ρεύμα, μας λένε ότι πρέπει να γεμίζει το πλυντήριο. Εντάξει, μια χαρά πλένονται και με γεμάτο, δε λέω να ξεχειλίζει και να μην μπορεί να γυρίσει ο κάδος!!!

Εμάς αυτά τα κάνει ο άντρας μου, οπότε δεν ξέρω πόσα ρούχα βάζει και πόσο γεμίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΓΕΜΑΤΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ Κ ΑΔΕΙΟ.ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑ Κ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ.

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΤΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΑΠΟΕΛΕΣΜΑΤΑ?ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε, ειδικά εμάς το πλυντήριο είναι της πλάκας, πανεύκολο, απλά δεν κάθισα ποτέ να ασχοληθώ. Το έχει αναλάβει ο άντρας μου από τότε που μέναμε Θεσσαλονίκη κι εγώ κάνω άλλες δουλειές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι, καλή επιτυχία!!!!!

Κι εγώ σε λίγο θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα της καλλιέργειας και μετά στο γιατρό. Αχχχχχχχχχχχχχχ, εχω πεθάνει απ' το άγχος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπες μου, επεστρεψα!

Πηγα βολτιτσα στα μαγαζια και κουραστηκα. Μωρε νομιζω δεν ειμαστε για πολλα πολλα. Παλια μπορουσα να κανω ολη μερα ψωνια, τωρα μετα βιας μπαινω σε 4-5καταστηματα κι ειναι και τεραστια ρε γμτ..

Anyway...

Αννα μαρια, να πας στα premaman, πρεπει να εχει στην λαρνακα. Μαλλον κλεινουν και τα εβαλαν ολα μιση τιμη. Πηρα κατι σεντονακια εγω και κατι παπουτσακια.. Ολα τα παπουτσια 5€! και να φανταστειτε οι τιμες που εγραφαν πανω ηταν πανω απο 25-30€! ειχε και αποστειρωστη μιας εταιριας thom... Δεν θυμαμαι και καλα τωρα και τον ειχε μιση τιμη, καπου στα 20€ αλλα μπαινει στο φουρνο μικροκυματων λεει.. Δεν μου πολυαρεσε σαν ιδεα ομως..πιστευω ειναι καλυτερα να δωσω κατι παραπανω και να παρω κανονικο..

Ειχε και συστηματα ενδοεπικοινωνιας καπου στα 100€ αλλα χωρις καμερα..ο αντρας μου λεει θελει να παρουμε με καμερα..

Χριστινακι μου,περιμενουμε νεα!

Μυριαμακι μου, νομιζω ειναι λιγο υπερβολη να καθε δυο μερες να αλλαζεις σεστονια... Δεν βαριεσαι?εγω τα αλλαζω καθε σαββατο..αλλα πετσετες κι εγω αλλαζω σχεδον καθημερινα αλλα επειδη το πληντυρια μου ειναι των 7λιτρων σπανια γεμιζει γιατι εχω και μια δικη μου ιεροτελεστια με τα πλθντηρια..πχ, τα ασπρα τα χωριζω σε δυο τρεις κατηγοριες, της κουζινας, εσωρουχα και καλτσες και δεν τα βαζω ποτε μαζι με μπεζ η αλλο ανοιχτοχρωμο γιατι τα ασπρα θελω να ειναι κατασπρα. Δεν βαζω ποτε μα ποτε εσωρουχα με καλτσες μαζι....

Εχω ενα κολλημα με τις δουλειες του σπιτιου, ειμαι καπως υποχονδρια σε αυτα τα θεματα αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη δεν μπορω να κανω και πολλα και νιωθω συνεχεια το σπιτι χαλια.. Αφου να φανταστειτε μεχρι πριν λιγο καιρο σφουγγαριζα καθημερινα με καυτο νερο για να γυαλιζει το πατωμα.. Τωρα βαριεμαι και βαζω κανονικο..

Τελικα σημερα θα κανω μπιφτεκακια με πατατουλες στο φουρνο. Εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου μπηκα να δωσω το παρον

σας διαβαζω ωρα τωρα αλλα τελικα δεν μπορεσα να τα διαβασω ολα..

αυριο φευγουμε και πρεπει να παω να φτιαξω και την δικη μας βαλιτσαααα!

σας φιλω και να προσεχετεεε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

αναστασακο μην αγχωνεσαι βρε με το θηλασμο, το ζητημα ειναι να εισαι ηρεμη να μην αγχωνεσαι κ ολα θα ερθουν απο μονα τους! μπορεις να τους πεις οτι δε θες να δωσουν τιποτα στο μωρο κ να ζητησεις αποκλειστικο θηλασμο, εγω ετσι εχω σκοπο να κανω αυτη τη φορα

μιριαμ ξεμπερδεψατε?

τιτινακι νομιζω καλυτερα ειναι να παρεις τις τενα, εγω προσωπικα δεν ειχα μεγαλες ποσοτητες αιματος, φορεσα μονο 6 τετοιες σερβιετες.

περιμενουμε τα νεα σου!!!!!!!!

αννα μαρια δυστυχως οι περισσοτεροι δε θεωρουν αυτονοητο οτι δεν κανει να φιλησεις νεογεννητο κλπ μια θεια μου ηθελε να το φιλησει στο στομα! ο μπαμπας μου 15 ημερων ηθελε να του δωσει να γλειψει παιδακι!! :shock:

μαρακι πως πας? καλα να περασετε!!!

αγγελικουλα τι αποστειρωτης εινα αυτος που λες? πρωτη φορα το ακουσα για φουρνο μικροκυματων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε βρε κοριτσια?Πηγα να κοιμηθω και ολοι τοτε θυμηθηκαν να παρουν τηλεφωνο.Εχω και ανακατωσουρες, ισως να ειναι και απο τη ζεστη...αυριο ειπε 40 βαθμους!!!

Εγω θα το ζητησω να θηλασω αμεσως αλλα αυτοι θα με αφησουν ή θα λενε τα δικα τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου καλησπέρα...:)

σήμερα κάναμε την καμπύλη σακχάρου και δόξα τον Θεούλη ήταν μια χαρούλα..:)...ηρέμησα αφάνταστα πολύ..:)......

Βανεσσάκι μου την Τετάρτη που θα πας και εσύ καλά θα κανεις να πας πρωι πρωι γιατί σε κρατάνε 2 ώρες εκεί στο μικροβιλογικό....εμείς με τον αντρούλη μου πήγαμε από τις 7:30.....οπότε 9:45 είχαμε τελειώσει..;)....καλή επιτυχία και σε σένα...΄να έχεις καλά αποτελέσματα..;)

Σας φιλώ ΄ολες πολύ γλύκά....

Μαρία μου καλά να περάσετε στις διακοπούλες σας...;)

Μυριαμάκι μου μια χαρουλα οι εξετάσεις μου..;)

Άννα Μαρία μου καλά αποτελέσματα να έχεις και εσύ..:)

Αναστασάκο μου..:)...σου στέλνω πολλά φιλάκια...;)

Νασια μου...:).....τελικά όλα πήγαν μια χαρούλα..:)...σε ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη...:)

Δώρα μου...;).....πώς είσαι?.....το μπεμπακι σου?....πολλά φιλάκια:)

Λένα μου...;).....εσύ?.....σε ευχαριστώ και σένα για τα καλά σου λόγια..:)

Ηλιάννα μου?...τί κανεις γλυκιά μου?

Εύη μου?....πήγες για μπανάκι?

Χριστίνα με το καλό ο γιατρούλης σου..;)

Αγγελική μου με το καλό να πάρεις όλα τα απαραίτητα για το μπεμπεδάκι σου..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες μου εδω ειμαι και εγω...απο εχτες με εχουν πιασει συσπασεις και καθομαι οσο μπορω..δεν πηγα για μπανιο καν...εχω βαλει κλιματιστικο και καθομαι και εχω και τις συσπασεις μου...τι να κανω..παλι καλα που Τεταρτη εχω γιατρο...αν δεν εχω γεννησει μεχρι τοτε..οσο γιατο θηλασμο...καλεε..δικο μας ειναι το παιδι εμεις θα κανουμε οτι θελουμε οχι οι νοσοκομες...και γιατι να μην θηλασει πρωτη μερα??πως θα κατεβει το γαλα??Μαρακι καλε διακοπουλες...εγω βαλιτσα ετοιμασα απο τον 6ο...βεβαια κατι ψιλοπραγματα βαζω ακομα αλλα ειναι ετοιμη...εε με τις συσπασεις δεν ηθελα να τρεχω τελευταια στιγμη...Ρουχα τα ετοιμασα ολα τον προηγουμενο μηνα και τωρα απλα οτι καινουργιο εχω το βαζω και αυτο και η κουνια ειναι ετοιμη και ας μην κοιμηθει ακομα εκει..και η καλαθουνα...κατι μικροπραγματα εχω ακομα αλλα δεν ειναι και οτι αμα γεννησω τα χρειαζομαι...αα οσο για σερβιετε καλυτερα παρε και ΤΕΝΑ δεν ξερεις τι ροη θα εχεις...εχει την πρωτη βδομαδα ειχα πολυ..μετα ελατωθηκε...απο σερβιετες και εγω everyday...με τις αλλες τις always...να ξεμεινω και να μου δωσουν μια μονο παθαινω μυκυττες..απαπαπαπα...τις συχαινομαι...φιλακια πολλα θα μπω και αργοτερα...αν δεν εχω γεννησει λεμε....χαχαχαχααα...ααα την Τεταρτη γενναει και η ξαδερφη μου....αχχχ να ρθει και εμενα αυτη η μερααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι μου..;).....όλα θα πάνε μια χαρούλα και με τις δικές σου εξετάσεις...:)....σου στέλνω πολλά φιλάκια..:)

Εύη μου..υπομονή κουκλίτσα μου......το κοριτσάκι σου είναι καθ' οδόν..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miki μου πολυ χαρηκα που ολα ειναι ενταξει,μπραβο ετσι να φευγει ενα ενα αγχος...οσο μπορουμε δηλαδη.

Μακαρι κι εμενα να ειναι καλα.Κισκα θελει να βγει η μικρουλα και θα ερθει συντομα θα το δεις υπομονη!!Αχ τι να πουμε κι εμεις εχουμε ακομα δρομο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου γλυκιά...όλα πήγαν δόξα τον Θεούλη μια χαρά...:)...ηρέμησα πολύ.....θα δεις που και τα δικα σας αποτελέσματα θα είναι μια χαρούλα...:).....όλα θα πάνε κατ' ευχήν κοριτσάκι μου...:)

πώς είναι η μπεμπούλα σου?....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω καλα ειναι, δεν την αισθανομαι και πολυ, μηπως ειναι το διαστημα που κοιμουνται πολλες ωρες?Απο καμια κλωτσια κααααααπου κααααπουυυυ.....το εχω ενα αγχος συνεχεια....εσενα κλωτσαει συνεχεια το καταλαβαινεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βρε.....αλίμονο αν κλωτσούσε διαρκώς...είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό σε ενα σαιτ ότι τα νινάκια μας στην εβδομάδα που είναι κοιμούνται γύρω στις 18 ώρες...οπότε μην ανησυχείς...το θέμα είναι να το νιώθουμε κάθε ημέρα...άσε που και αυτά δεν εχουν πάντοτε διάθεση...;)....οποτε μια χαρούλα είναι η μπεμπούλα σου...:)....να μου την φιλήσεις...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως εχεις εναν περιεργο τροπο να με ηρεμεις δεν ξερω!!!Ισως γιατι ειμαστε στις ιδιες εβδομαδες και διαβαζουμε τα ιδια πραγματα.Μωρε ας ειναι καλα και ας κοιμουνται τα γλυκα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:)...αγαπούλα μου εσύ...:).....αφού εκπέμπουμε στα ίδια μήκη κύματος καλή μου..:).....τα μπεμπάκια μας με την βοήθεια της Παναγίτσας θα είναι μια χαρούλα...:)...μην ανησυχείς.....

ήθελα να σου πω για την καμπύλη...το είπα και στο Βανεσσάκι....να πας πρωί πρωί...μόλις ανοίξει το μικροβιολογικό....γιατί θα είσαι εκεί σίγουρα 2 ώρες...μην φάς και ολόκληρη την ημέρα σου....και να πάρεις μαζί σου καποιον για παρεούλα....εμείς πήγαμε με τον αντρούλη μου και είχαμε ο καθένας και το mp3 του..χιχιχι....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εντάξει!!!! Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλα 🙌🙌🙌 όπως είπε κ η @Girly μόνο με το βλέμμα και τσουπ!!!!! 😱😱 ρε αρχηγόπουλο συγχαρητηριαααααα!!!! Είσαι απλα καραεγκυος!!!! ❤️❤️❤️❤️ εσυ δν είσαι για χοριακη κατευθείαν για υπέρηχο και καρδούλα είσαι γ ν ακούσεις ❤️🙏🧿 μπράβο ρε κοριτσάρα μου μπράβο!!! Με το καλό ευχομαι! Όλα να πάνε τέλεια!!!!    εμενα τη Τετάρτη μ κλείσε ο γιατρός ραντεβού γ ν με ξαναδεί! 🙏🧿❤️ @Θέτις Κ. εσυ ποτέ έχεις υπέρηχο πάλι; @Naty you???   
    • Καλημέρα μας και χρόνια μας πολλά!! Όσες είναι ήδη μανούλες, όσες πρόκειται να γίνουν, όσες προσπαθούν, όσες έχουμε βιώσει απώλεια.  Να είμαστε καλά και να στηρίζουμε η μία την άλλη σε αυτό το κοινό ταξίδι ♥️ 
    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...