Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Πω πω, Χριστίνα, δεν υπάρχουν πιο σπαστικοί και πορωμένοι άνθρωποι από αυτούς που ασχολούνται με πωλήσεις προϊόντων. Εταιρείες στιλ Amway, Elar κι ένα σωρό άλλες. Σου κάνουν απίστευτη πλύση εγκεφάλου, και νομίζεις ότι θα γίνεις Κροίσος, και τελικά το μόνο που καταφέρνεις είναι να τους δώσεις πάρα πολλά λεφτά και να γίνεις φόρτωμα σε συγγενείς και φίλους. Δηλαδή τι θα πρέπει να κάνεις για να πουλήσεις, να γυρνάς τα σπίτια από πόρτα σε πόρτα; Στους συγγενείς σου θα πουλήσεις, στους φίλους σου, κι αυτοί δεν μπορούν να παίρνουν και κάθε μήνα.

Έχω πολλούς φίλους που είχαν ανακατευτεί σε τέτοια, πήγε κι ο άντρας μου μια φορά να γραφτεί, αλλά ευτυχώς τελικά κάτι έγινε και τη γλίτωσε! Μια φορά είχα πάει στο σπίτι ενός φιλικού ζευγαριού που ήταν μέλη, και θα ερχόταν κάποιος απ' τους "βαθμοφόρους" να κάνει κάτι σα σεμινάριο. Μιλάμε, δεν ξέρω πώς με κατάφερε να του πω ότι έχω αναιμία, και για πόση ώρα με έπρηζε να πάρω χυμό Αλόης και θα μου περάσει η αναιμία, όπως επίσης και ό,τι άλλο πρόβλημα έχω, από κάλους μέχρι μυωπία. :P

Α!!! Μήπως να πάρω αλόη να πασαλειφτώ για να περάσει το ουρεόπλασμα; Έχω έξω στη γλάστρα!!!

Μια άλλη φορά είχαμε πάει με μια φίλη μου σ' ένα μαγαζί ρούχων, και ο ιδιοκτήτης ήταν μέλος σε μια απ' αυτές τις εταιρείες. Προσπαθούσε να πείσει τη φίλη μου, που τη γνώριζε, να γραφτεί κι αυτή. Μιλάμε, έκανε λες και ήταν μέλος σε κάποια αίρεση. Απίστευτη πόρωση!!!!

Νάσια, κι εγώ έτσι πίστευα για το θηλασμό, μέχρι που διάβασα εδώ στο μάμμυ πάρα πολλές περιπτώσεις που είτε δυσκολεύτηκαν αφάνταστα, είτε δεν τα κατάφεραν καθόλου. Ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μιριαμ πως τα περασατε??? σας εκανε καλο καιρο?

νασια αποσο ξερω εμεις μπορουμε να πινουμε οσο τσαι θελουμε, δε νομιζω να επηρεαζει αυτο το θηλασμο

αλλα στο βρεφος απαγορευεται η καταναλωση οποιουδηποτε ροφηματος, το μωρο εχει ενα στομαχακι σα μικρο μπαλακι, οταν πινει πχ το τσαι νομιζει οτιειναι γαλα, τουμπανιαζει κ μετα αργει να πεινασει

καλα ετσι κανουν στα μαιευτηρια, δινουν κ λαθος οδηγιες για το θηλασμο, οι περισσοτερες μητερες δεν ξερουν τι προκειται να αντιμετωπισουν (εγω νομιζα οτι θα το θηλαζω καθε 3-4 ωρες μπουαχαχαχαχα) γιαυτο κ αυτες που θηλαζουν ειναι πολυ λιγες

εμενα με εχει πιασει ενας αρνητισμος οτι δε θα καταφερω να το θηλασω καθολου το δευτερο, ενω τον ανασταση τον θηλασα 8.5 μηνες (κ κακως το σταματησα τοτε, απο βλακεια μου)

τωρα σκεφτομαι να νοικιασω νοσοκομειακο θηλαστρο απο την κλινικη για να βγαλζω γαλα απο την αρχη

να μη σας πω τι πολεμο μου εκαναν για το θηλασμο οι γονεις μου, δεν ηθελαν να θηλασω καθολου γιατι ειναι πολυ κουραστικο!! :lol::lol:

τιτινακιιιιιιιιι εεεεεεεεεερχεται ο μπεμπαρος!!!!!!!!!!! αντε αντε!

καλα πραγματικα ειναι πολυ σπαστικοι κατι τετοιοι τυποι, ειναι πολυ πορωμενοι

ειχε παει κ ο τολης κατα καιρους που εψαχνε δουλεια κ σου κανουν κανονικη πλυση εγκεφαλου, μεχρι κ σιντι για το αμαξι σου εδιναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria mou apo ayta pou diavazw omizw pws mporeis na katalaveis apolyta to ti traviksa.........na dw pws tha thn ksefortothw twra aythn mou ta exei priskei toso poly milame tha tsakwthw sto telos kai den to thelw.........alla ama synexisei den xerw kai egw pws tha antidrasw giati ama den katalavainei me to kalo den tha ftaiw egw meta???????????????tha ftaiw??????????????eixe erthei kai pali mia pou einai vathmoforos kala kai ayth eidika milame san thn ilitheia ekane me ta kwloproinonta...den xerw kai egw posa xapakia pinoune apo aytes tis vlakies wmega 3 kai alla tetoia..............ma ti porosh einai ayth??????????????????les kai narkwtika pernoun...........pwpwwwwww fantasou oti phge na mou dwsei kai ena xapaki apo ayta pou pernoun kati e gyrh nomizw..........ma paei kala h gynaika???????se eggyo pas na dwseis xapi????????????/ti na pw............kai me eixan zalisei na valw sthn koilia mou ena gel alohs......kai kala gia na mhn vgalw ragades.............. :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου καλη ξεκουραση κοριτσι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοριτσια εγω απο τα δυο παιδια που εκανα κ απο αλλους γυρω μου αλλα κ απο την παιδιατρο το χαμομηλακι το δινουμε στο μωρο για να ξεδιψαει!!!!!!εμεις μπορουμε σωρις νερο???????δεν μπορουμε!!!!!!!!

οσο για τον θηλασμο σε εμενα παντως δεν ηταν τοσο τραγικα τα πραγματα!!!!!!!!!!απλα πιστευω πως ειναι κ θεμα παιδιου!!!!παραδειγμα η κορη μου δνε μπορουσε να πιασει με τιποτα το στηθος, θηλασε μονο για ελαχιστες μερες ενω το εβγαζα με το θηλαστρο. ε βγαλε βγαλε ποσο να βγαλει μου σταμαστησε!!!!!

ε δεν επαθε κ τιποτα!!!!!!

ενω ο γιος μου θηλασε περισσοτερο (μη φανταστειτε κ τιποτα τραγικο κανα δυμηνο ενω του εδινα κ συμπληρωμα)!!!

τιτινα ασε κ απο τετοιες..............!!!!!!!!!!!!ειχα κ εγω μια πελατισσα με τετοια μιλαμε μου τα ειχε πριξει!!!!!!ε εννοειτε πως την παρατησα!!!!!!!!! ;);)

αντε κοντευεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, καλάααααααααααααααα............. Οι δικές σου έχουν ξεφύγει τελείωωωωως......

Είχα μια συγκάτοικο που είχε μπλεχτεί μ' αυτά, ευτυχώς μετά που χωρίσαμε. Πουλούσε χάπια αδυνατίσματος, πράγμα αρκετά επικίνδυνο, γιατί δεν μπορείς να δώσεις τέτοια χάπια χωρίς συνταγή γιατρού ή έστω χωρίς γνώμη γιατρού, κι αυτή γινόταν πάρα πολύ πιεστική, πήγαινε στα σπίτια του κόσμου και κατσικωνόταν μέχρι να αγοράσουν.

Και μια συμφοιτήτριά μου στη θεολογία πήγε να μπλέξει μ' αυτά, της εξηγώ ότι είναι απάτη, της λέω για όλα αυτά που ήξερα, αυτή εκεί. Καλά, ήταν και λίγο γκάου η κοπέλα, αλλά μιλάμε, πήγε και αγόρασε πεντακόσια απ' τα προϊόντα τους και τα διαφήμιζε με τρόπο τόσο υπερβολικό, που δε σε έπειθε με τίποτα!

Πιστεύω ότι αυτές οι εταιρείες βασίζονται στο ότι θα αγοράσεις εσύ που θα γραφτείς δέκα-είκοσι πράγματα, θα αγοράσουν οι φίλοι και οι συγγενείς σου άλλα εκατό, και θα γράψεις και δυο-τρία άτομα. Ε, στους τρεις-τέσσερις μήνες οι πιο πολλοί σταματούν. Οι δυο-τρεις που θα έχεις γράψει θα κάνουν ανάλογες αγορές και πωλήσεις και θα γράψουν κι αυτοί μερικούς. Οπότε έτσι αγοράζονται τα προϊόντα. Να κάνεις καριέρα και να βγάλεις τα τρελά λεφτά που σου υπόσχονται είναι σχεδόν αδύνατο.

Λένα, και στον άντρα μου είχαν δώσει κασέτες τότε (μιλάμε πριν από έντεκα-δώδεκα χρόνια αυτό) και τις ακούσαμε. Ήταν λες και ακούγαμε κήρυγμα κάποιου πορωμένου παπά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαννα κ το ξενο γαλα κ το μητρικο εχουν μεσα αρκετο νερο για να καλυψουν τις αναγκες του μωρου

νερο αρχιζεις κ δινεις οταν ξεκιναει τις στερεες τροφες, εκει χρειαζεται περισσοτερη ενυδατωση

ετσι ξερω απο τις αλλες μαμαδες κ απο τους παιδιατρους που αλλαξαμε.

τιτινα βιαζεται να ερθει στην αγκαλιτσα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

αντε αντε!!

αυριο ειπες εχεις γιατρο???

καλα εχουν ξεφυγει οι τυπισσες παντως!!!!!!!!

αννα μαρια ετσι ακριβως ειναι οπως τα εγραψες. κ νομιζω πως πρεπει κ εσυ να κανεις καποιες αγορες τον πρωτο καιρο η θυμαμαι λαθος?

οπως κ να εχει ειναι τρελη απατη αυτες οι εταιρειες σε στυλ πυραμιδας

κοριτσια εσεις που εχετε παιδακια να κανω μια ερωτηση

πως τα κοιμιζετε?

κοιμουνται μονα τους η καθεστε μαζι τους?

εμενα ο αναστασης θελει να ξαπλωνω διπλα του στο κρεβατι κ να μου χαιδευει τα μαλλια

δεν κραταει πολυ ωρα βεβαια, το πολυ μεσα σε μιση ωρα τον εχει παρει ο υπνος

αλλα θελω να του το κοψω σιγα σιγα μεχρι να ερθει ο μικρος, τι θα κανω αν ξυπνησει εκεινη την ωρα η θελει να φαει?

καμια ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, νομίζω πρέπει να αγοράσεις κάποια πράγματα. Κι αν θέλεις να συνεχίσεις τις πωλήσεις, θα πρέπει να αγοράσεις τα δείγματα, τα οποία κοστίζουν αρκετά λεφτά. Μια φίλη μου είχε δώσει εκατό ευρώ μόνο για το βαλιτσάκι με τα δείγματα καλλυντικών! Η πλάκα είναι ότι τους κάνουν τέτοια πλύση εγκεφάλου, που αυτοί αγοράζουν ό,τι χρειάζονται από εκεί, και χαίρονται ότι παίρνουν προμήθεια, ενώ στην πραγματικότητα χάνουν!!! Π.χ. αγοράζουν από εκεί μια οδοντόπαστα, η οποία κάνει 10 ευρώ, ενώ απ' το σούπερ μάρκετ κάνει 5, ας πούμε. Η προμήθεια που παίρνουν είναι 3 ευρώ, ας πούμε πάλι, οπότε δεν κερδίζουν καν τη διαφορά της τιμής από το σούπερ μάρκετ!!! Κι αυτοί να χαίρονται!!!

Απ' ό,τι έχω διαβάσει για το θηλασμό, το μωρό ξεδιψά με το γάλα και δε χρειάζεται άλλο υγρό, μέχρι ν' αρχίσουν οι στερεές.

Εγώ τον άντρα μου συνήθως τον φιλάω και κοιμάται. Μη νομίζεις, κι αυτός σα δίχρονο είναι! :P

Άντε καληνύχτα κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!!!!!!

Αγγελικούλα χρόνια πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με το καλό να γίνεις μανούλα!!!!!!!!!!!!!

Ττιτινάκι με το καλό να δεις το αγοράκι σου σήμερα,περιμένουμε τα νέα σου!!!!!!!!

Μικι μου καλά αποτελέσματα με την καμπύλη σήμερα, όλα θα είναι μια χαρούλα

θα το δεις!!!

Βανεσσάκι και εσύ καμπύλη την Τετάρτη διάβασα;Με το καλό κοριτσάκι μου!!

Maimoudaki μην στεναχωριέσαι αφού το μικρό σου είναι μια χαρά και ο γιατρός

σου είπε ότι και τα δύο θεματάκια είναι άνευ σημασίας όλα θα πάνε τέλεια!!

Άννα Μαρία μου ελπίζω να εξοντωθεί αυτό παλιομικρόβιο!!!Υπομον'η καλή μου!!!

Ηλιαννάκι 10 εβδομάδες έμειναν κοριτσάκι μου;Τι καλά!!!!!!!!!!!!!!!

Νασιούλα σηκώθηκες από τα χαράματα σήμερα;Άντε θα δεις και το γλυκούλι σου σήμερα!!!

Muriamaki και εσύ έχεις εξετασούλες σήμερα;Με το καλό!!!

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες, τι κανετε?Το ξενυχτίσατε χθες βλεπω!

Δηλαδη βρε κοριτσια αυτο με το τσαι με προβληματισε τωρα, να μην αφησω να της δωσουνε?Νομιζω την πρωτη ημερα δεν σε αφηνουν να το θηλασεις, νηστικο θα μεινει? :shock:

Τιτιτνακι εφτασε η ωρα, ανα πασα στιγμη ο παιδαρος θα ξεπροβάλει!! :D

Κοριτσια μπειτε να μας πειτε για τις καμπυλες τι εγινε σημερα!

Εμεις σε μια εβδομαδα θα δουμε την μπεμπουλα μας και μου εχει λείψει ηδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου με τις ομορφες κοιλιτσες, ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

Καλη βδομαδα να εχουμε!

Λετε να εχουμε γεννητουρια αυτη την βδομαδα??ακους χριστινακι??τι λεει ο μπεμπης?ερχεται η θα περιμενει λιγο ακομα?αν γεννησεις τωρα δεν φανταζομαι να θεωρειται προωρο? εχεις δικιο χριστινα μου με τις τυπισσες με τα προιοντα!εγω στη θεση σου,θα το διασκεδαζα και θα τις ειρωνευομουν...τετοιοι τυποι αυτα θελουν. Σου πασσαρει πχ αλοε βερα δερματικα προβληματα και την βλεπεις την ιδια να εχει ενα δερμα χαλια ..ε,εκει ξεκινας την ειρωνια.. Εγω εχω μια θεια του δικου μου που πουλαει προιοντα κομμωτηριου και προμηθευει κομμωτριες.καθε φορα που βρισκομαστε θα μου αναλυσει τις μασκες ,τις θεραπειες,Αμπουλες,σαμπουαν κτλ και φυσικα αν τα παρω θα κανουν θαυματα στο κεφαλι μου. Ξερει οτι εχω μια αδυναμια στα μαλλακια μου και φανταζεστε τι ακουω.. Εντωμεταξυ,κι εκεινη δεν εχει πολλα μαλλια και οταν ξεκιναω και την ειρωνευομαι καταλαβαινει και σταματαει.. Ελεος πια!

Για τις επισκεψεις που λετε, εγω ειμαι πολυ καθετη στο να δεχτω επισκεψεις στο σπιτι πτιν τις σαραντα μερες. Δεν υπαρχει περιπτωση!θα το πω στον αντρα μου να τους το ξεκαθαρισει!ειμαστε σοβαροι τωρα?θα ειμαι ολη μερα (πρωτα ο θεος) με το στηθος εξω (που λεει ο λογος) και ταλαιπωρημενη κΙ Αυπνη και κουρασμενη και θα τρεχω πανω κατω να δεχομαι επισκεψεις και να κανω καφεδες?μην τρελαθουμε!κι επειδη ξερω οτι καποιοι κοντινοι θα ερθουν, δεν την γλιτωνω, δεν θα αφησω γιαγιαδες 80χρονες να πιανουν και να φιλανε το μωρο.. Ας ερθουν στην κλινικη και να το δουν εξω απο το δωματιο με τα νεογνα βεβαια!και στην κλινικη δεν προκειται να θηλασω και να ειναι η σαρα και η μαρα απο πανω μου.. Μονο την μανα μου δεχομαι διπλα μου, και τον χαμενο τον αντρα μου,αν καταφερει να ξεφυγει απο το φουστανι της μανας του το μαμοθρεφτο..

Τι αλλο γραψατε βρε κοριτσια?

Α, καλο γιατρουλι οσες πατε σημερα!

Κι ευχαριστω πολυ ολες σας για τις ευχες σας. Ευχομαι και σε σας με το καλο το μαωρακια σας και να ειστε καλα!

Αχ φιλεναδες, εχθες εβλεπε ο αντρας μου ενα εργο με βρικολακες και ειδα κι ςγω κατι σκηνες κι ολη την νυχτα εβλεπα κατι ακαταλαβιστηκα ονειρα.. Και τωρα το πρωι ειδα οτι εγραφα πανελληνιες σε μια βδομαδα κι εδινα μαθηματικα κατευθυνσης και δεν ειχα διαβασει τπτ κι εβλεπα κατι ασκησεις με συναρτησεις με τετραγωνικες ριζες και ολοκληρωματα κι επαθα πανικο..

Δωρακι μου καλο πηρες το μνμ που σου εστειλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αγγελικούλα,καλημέρα Αναστασάκο!!

Αγγελικούλα το πηρα και σου έγραψα!

Αναστασάκο με το καλό την άλλη εβδομάδα να δείτε τη μπεμπουλίτσα σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαααααα ξυπνησαμε κ εμείς ;)))) και συεχιζω να απορώ ποτέ κοιμάται αυτο το μωρό?ολο το βράδυ πάλι σβουρες έκανε και δεν μπορούσα να κοιμηθώ....πάλι ξυπνησα στις. 5 φφφφφφφφ

Αγγελική μου δενν νομίζω να βγει απο αυτήν την εβδομαδα....απο ότι μου είπε ο γιατρός πρεπει να περάσουμε τις 36 εβδομάδες μέτα ας βγει οππτ θέλει.....αχ άντε να περάσει η ώρα....στις 4:30 εχω υπερηχοοοοοο και δν κρατιεμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΝΙΚΗΤΗ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟ ΚΥΜΑ.Ο ΚΑΙΡΟΣ ΨΙΛΙΚΑΛΟΣ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΕΒΡΕΞΕ ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΤΗΧΩΣ.ΠΗΓΑ ΛΙΓΟ Κ ΞΕΣΚΑΣΑ.ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ?

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ......ΑΧ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ Ο ΜΙΡΟΥΛΗΣ!!!!!ΟΣΟ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΙΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΝ ΑΡΧΗ ΜΙΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΡΥΩΜΕΝΟΙ ΚΛΠ.Κ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΦΙΛΙΑ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ.ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΚΡΥΩΜΕΝΟΙ ΜΙΝ ΕΡΧΕΣΤΕ Κ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙ ΞΥΔΙ.ΦΤΑΝΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΡΥΦΕΡΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ...ΕΧΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΕΝΩ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΡΕΧΟΥΝ....ΟΤΑΝ ΒΑΦΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΙΝ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ...ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΩ ΚΑΤΩ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΜΑΖΕΥΤΩ.ΑΚΟΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΦΕ ΟΥΤΕ ΠΡΩΙΝΟ ΕΧΩ ΦΑΕΙ.ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΕΒΑΛΑ ΑΠΛΩΣΑ ΜΑΖΕΨΑ ΕΒΑΛΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΦΑΜΕ ΕΣΕΙΣ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ελεγα οτι μολις μπω στο μηνα μου,πρεπει να περιμενω γιατι ερχεται απο στιγμη σε στιγμη..

Κοριτσια την βαλιτσα ποτε την ετοιμαζουμε?ποτε να ξεκινησω να πλενω ρουχα του μωρου και ποτε να ξεκινησω να ετοιμαζω τα σεντονακια του, κρεβατακια κτλ?εκανα μια λιστα σημερα με τα πραγματα που (υποψιαζομαι)οτι χρειαζομαι. Τελικα συνειδητοποιησα οτι μονο ρουχα εχω αγορασει. Απο σημερα ξεκιναμε και τα υπολοιπα μαλλον..πρεπει να τα τακτοποιησω ομως γιατι μαζευτηκαν πολλα και πρεπει να αγορασω μια συσρταριερα...

Χριστινακι,εσυ ποτε τα ετοιμασες?

Καλα ,πρεπει να στησω και το κρεβατακι με την προικα απο τωρα?ελεγα να μην τον βαλω απο την αρχη στο κρεβατακι.. Τι λετε?

Μυριαμακι μου, καλα ειμαι!θα παω μια βολτουλα στο εμπορικο (εχει και δροσια θα κανω και περπατημα) να παρω τπτ για τον μικρο μου.. Δεν ξερω τι να μαγειρεψω σημερα...κανα γιουβετσακι με κοτοπουλο σκεφτομαι η μηπως να κανω μπιφτεκακια με πατατουλες?!μμμ δεν ξερω .. Δεν εχω και ιδιαιτερο κεφι για μαγειρεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινάκι άντε να περάσει η ώρα να δεις το γλυκούλι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Muriamaki τα μπέρδεψα, πως νόμιζα ότι θα κάνεις εξετάσεις.............

Καλή συνέχεια με τα βαψίματα και τις δουλίτσες σου και προσεκτικά!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AGGELIKH MOU KAI EGW SAN ESENA...APO THN MERA POU MPHKA STON MHNA MOU KATHE MERA NOMIZW OTI THA GENISW!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

OSO GIA TA PRAGMATAKIA TOU MWROU KSEKINA SIGA SIGA APO TWRA GIATI EGW TO AFHSA GIA PIO META KAI DEN EIXA KATHOLOU KOURAGIO....KOURAZOMOUN ME TO PARAMIKRO....KAI TALAIPORITHIKA PARA POLY... EYTYXWS POU EXW THN MHTERA MOU KAI HTAN MEGALH VOITHEIA GIA EMENA...AKOMA NA FANTASTEIS EXW NA PLINW TO PORT BEBE KAI NA TO STRWSW KAI AYTO....GIATI EKEI THA KOIMISW TO MWRO STHN ARXH KAI THA TO AKOUMPAW MESA STHN KOUNIA......LENE OTI STHN ARXH TO MWRO EPEIDH EXEI SYNITHISEI STHN KOILITSA THS MAMAS POU EINAI STRIMOGMENO KALYTERA EINAI NA KOIMATAI SE XWRO MIKRO KAI NA TYLIGOUMEKAI NA VAZOUME SENTONAKIA GYRO TOU GIATI NIOTHOUN MEGALYTERH ASFALEIA!!!!!!!

OSO GIA THN TSANTA EGW NA FANTASTEIS OTI DEN THN EXW FTIAXEI AKOMA.... :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAI NA KSEXASOUME KATI VRE KORITSIA MHN ANXONESTE THA MAS TA FEROUN OI SYGGENIS STO MEEYTIRIO.... ;););)

EGW DEN XERW TWRA TI SERVIETES NA PARW?????????EXW KATI ALWAY'S TI MEGALES POU EINAI GIA THN NYXTA THA KANOUN AYTES H PREPEI NA PARW TIS ALLES TI TENA??????? :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ?ΚΑΜΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΙΔΕΡΟ Κ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΥ ΓΑΜΩΤΟ.ΚΑΛΗ ΒΟΛΤΙΤΣΑ Κ ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ!!!!!!ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΜΠΕΝΩ ΜΕΣΑ ΣΕΜΠΤΕΒΡΙΟΥ ΟΠΟΤΕ ΛΕΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΟΤΕ ΤΙΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΜΙΝ ΑΝΧΩΘΩ Κ ΤΑ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ ΑΡΧΕΣ ΣΕΜΠΤΕΒΡΙΟΥ ΘΑ ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΙΝ ΜΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΟΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ....ΓΙΑ ΤΙΝ ΚΟΥΝΙΑ ΛΕΩ ΑΡΧΕΣ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΝΑ ΤΙΝ ΣΤΗΣΩ ΝΑ ΤΙΝ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΗ.ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΒΑΛΙΤΣΑ ΚΛΙΝΙΚΗΣ Κ ΕΛΕΓΕ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΕΣ Κ ΔΕΣ ΘΑΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΕΙΔΑ Κ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΟΥΜΕ!!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΕΝΑ 2 ΠΑΚΕΤΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η ΡΟΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Κ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ Η ΑΛΛΕΣ,ΡΩΤΗΣΑ 2 ΦΙΛΕΣ Κ Η 2 ΤΕΝΑ ΠΗΡΑΝ ΓΙΑ ΑΡΧΗ.ΤΙ ΩΡΑ ΠΑΣ ΓΙΑΤΡΟ?ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ ΜΙΝ ΤΡΕΧΕΙΣ Κ ΑΝΧΩΘΕΙΣ!!!!!!ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΧΩΘΕΙΣ ΤΥΠΟΣ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΛΩ ΣΤΙΝ ΕΝΤΕΛΕΙΑ!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Αγγελική, άλλη φορά μην ξαναδείς ταινία με βρυκόλακες! Απαπαπαπαπα!!!

Νομίζω να πλύνεις τα ρούχα του μωρού είναι νωρίς ακόμα.

Αναστασία, κανονικά με το που γεννάς μπορείς να θηλάσεις. Το σωστό είναι το μωρό να θηλάσει πρώτη φορά λίγες ώρες μετά τη γέννα. Βέβαια, εξαρτάται και πώς θα γεννήσεις, πώς θα είσαι, κ.λπ. Πάντως, και φίλες μου που γέννησαν εύκολα και συνήλθαν σε μία ώρα, θήλασαν τη δεύτερη μέρα. Αυτό, πάντως, δεν το καταλαβαίνω. Τι κόλλημα κι αυτό στις κλινικές...

Μύριαμ, πόσα πλυντήρια βάζεις; Τι πλένεις πια; :P

Χριστίνα, αυτό με το στριμωξίδι στον ύπνο δεν ξέρω αν ισχύει πλέον. Παλιότερα υπήρχε κάτι σα θήκη που έβαζες στην καλάθα και στερέωνες το μωρό, αλλά τελικά αυτό θεωρήθηκε επικίνδυνο, γιατί σε περίπτωση που κάνει το μωρό εμετό δε θα μπορέσει να γυρίσει και θα πνιγεί, ή κάτι τέτοιο. Θα σου πει και ο παιδίατρος υποθέτω.

Όσο για τις σερβιέτες, τι always νυκτός βρε; Εγώ always δεν παίρνω ποτέ μου γιατί είναι σκέτη πλαστικούρα. Παίρνω συνήθως everyday, και μάλιστα κάτι καινούριες που βγήκανε extra large, που έχουν φτερά και στη μέση και πίσω! Είναι τεράστιες, αλλά με τη ροή που έχω, μόλις που μου κάνουν... Για γέννα υπάρχουν ειδικές σερβιέτες λοχείας. Έχουν και τα φαρμακεία και τα σούπερ μάρκετ.

Ρε παιδιά, με τις επισκέψεις που λέτε, είναι δυνατόν, ο οποιοσδήποτε να φιλήσει νεογέννητο; Μου φαίνεται τελείως αδιανόητο.

Εμείς σήμερα έχουμε λίγα γεμιστά από χτες και έβαλα και πατάτες στο φούρνο για συμπλήρωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΓΕΜΙΣΤΑ!!!!!Κ ΕΓΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΠΕΡΝΩ ΕΒΡΙΝΤΕΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ Κ ΑΠΟΡΟΦΗΤΙΚΕΣ.ΧΘΕΣ ΕΠΛΥΝΑ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΘΑΛΛΑΣΗΣ Κ ΜΑΓΙΩ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΚΛΠ.ΒΑΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΤΑ ΣΕΡΤΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΑ ΑΛΑΖΩ Κ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΑΡΗ ΠΟΤΕ ΤΙΝ ΙΔΙΑ ΚΟΛΗΜΑΤΑ.ΦΙΛΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...