Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

τι μωρακι Παναγια μου ειναι αυτο;εχει πολυ πλακα!να σου ζησει Γιελιζ και να ειναι παντα γερος!

κι εμεις μεγαλωνουμε.εχθες για πρωτη φορα κοιμηθηκαμε το βραδυ.11 με 4 το πηγαμε.ξυπνησε λυσσασμενος απο την πεινα.

κι εμεις καμια φορα κοιμομαστε αγκαλιτσα.και σιγα μην νιωθω και τυψεις.

Ευχαριστώ πολύ Τόνια μου!!! Επίσης!!!

Μεγαλώσατε και εσείς και μπαίνετε σε πρόγραμμα σιγά σιγά, μπράβο!!

Γιατί να νιώθεις τύψεις??? Πολύ καλά κάνεις που κοιμάστε αγκαλίτσα!! Μωράκια είναι, αγκαλίτσες θέλουν!! Τι πιο φυσικό???

Εμείς δηλαδή που μεγαλώσαμε έτσι τι πάθαμε??? Ακόμα και τώρα νοσταλγώ που κοιμόμουν με τη γιαγιά μου καμια φορά!! Πόσο ωραία ένιωθα!! Μακάρι να μπορούσα να το κάνω και τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαράκι μου και εμένα το ίδιο κάνει και δεν έχω καταλήξει στο πιο είναι το πρόβλημα. Σφίγγεται διώχνει το μπιμπερό και κλαίει γιατί το θέλει. Συνήθως του βάζω πιμπίλα να ηρεμήσει και συνεχίζω, αλλιώς το βάζω στο relax πάντα με πιμπίλα και ξαναδοκιμάζω ύστερα από λίγο. Προσπαθώ να δω μήπως χρειάζεται ρέψιμο. Καμιά φορά είναι και νυσταμένος και γι αυτό ίσως.Εμένα δεν ακολουθά το πρόγραμμα: αλλάζω πάνα, τρώω, παίζω, κοιμάμαι. Συνήθως το θέμα ύπνου κατά τη διάρκεια της μέρας (απ την ώρα που θα ξυπνήσει το πρωί) θα ναι κανένα δίωρο. Δεν πειράζει, κοιμάται το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou geia sas..koimomaste k etsi brhka ligo xrono na mpw

genika eimaste polu kala paidakia..twra perimenw na ksupnhsei na kanoume mpanaki k na xalarwsoume na pioume k to galataki mas..150 ml pinoume parakalw k na kanoume nani..na doume tha koimhthoume meta mexri tis 6 to prwi?giati arxisame na bgazoume thn nuxta siga siga oxi panta alla tis perissoteres fores..

auta apo emas..elpizw oles na ste kala sas filw filenaditses mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaa ksexasa na pw auto me tis stagones k ton oro sthn muth pou legate..k egw tou rixnw alla mono otan ton akouw na routhounizei k peftei polu klama..ton lupamai me ponaei h psuxh mou k molis ton shkwnw autos gatzwnete panw mou se na me leei bohthame giati mou to kaneis auto?fobamai...k egw exw tooosooo zori meta ..alla ti na kanw gia kalo tou to kanw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου έχω νέα!!!!!

ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΜΙΧΑΕΛΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!! ΣΗΜΕΡΑ 1 ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΤΗΣ, 3080γρ!!!

Εχετε όλες χαιρετίσματα!!!

Μιχαέλα μου να σας ζήσει!!!! Πάντα γερό και καλότυχο να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου μια χαρά σας βρίσκω!!! Και πίνετε το γαλατάκι σας και κοιμάστε τη νύχτα!!! Μπράβο σας!!!

Εύη που είσαιιι??? τελευταία έμεινες!!! εσύ θα κλείσεις το ποστ!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες τι κανετε??

Μιχαελα μου να σας ζησει το μπεμπακι να ναι παντα γερο κ καλοτυχο κ εσυ να χεις καλη λοχεια γλυκεια μου!!!!

Εμεις χτες κ σημερα πηγαμε βολτα με το καροτσι..του αρεσε αλλα δεν ξετρελαθηκε..τι ζορικο μωρο εχω ..

Πολυ πεισμα..χτες γυρισαμε απο την βολτα τον εκανα μπανακι τον ταισα κ ενω ειχε ξεραθει σον υπνο πανω μου..του φυγε η πιπιλα κ κουτουκαγε πανω μου ξεκινησε απο ωμο λαιμο μαγουλο στομα ειχε γελιο..τελικα του βαλα παλι πιπιλα κξεραθηκε ..ε μολις πηγα να τον ακουμπησω κατω ουααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα απο τις 9,30 εως τις 12..πλι εχασε το γευμα των 12 κ ξυπνησε 4.45..

καθε βραδυ το ιδιο ενα τριωο κλαμα κ μετα υπνο...

σημερα κοιμαται οοολη μερα...για να δω τωρα το βραδυ τι θακανει???

Γιελιζακι τελειος ο Κερεμ σας!!!!!!

Μαρακι κ εμενα στα 60-70 μλ σταματα κλαιει κ ας πειναει ..μολις τον σηκωσω ρευεται κ ηρεμει κ ξανατρωει..

θελει να ρευτει γι αυτο σου γκρινιαζει..δοκιμασε το..

Φιλακια αρχισαν τα πραπονακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!

Βρήκα ευκαιρία...... τώρα που αρμέγομαι..... κλασσικά.... να σας γράψω!!!!

Ένα πλυντήριο ήθελα να βάλω βρε κορίτσια.... από το πρωϊ δεν ευκαίρησα!!!! Τέλος πάντων.... ας είναι καλά ο θρεφτούλης μου!!!!! Φτάσαμε τα 3700.... ολοένα και μεγαλώνουμε!!!! Ο μπέμπης τώρα είναι αραχτός στην αγκαλιά του μπαμπά του & τρώει το χρυσούλι μου.... τώρα του δώσαμε ξένο, για να κοιμηθεί καλά τη νύχτα!!!! Ξέχασα να πάρω το σίδηρο μου το πρωϊ & μου ήρθε μία ζαλάδα τώρα..... κόντεψα να πέσω κάτω!!!!

Στο μεταξύ.... τέτοια προχωρημένη ώρα.... κοντά 10,30 το βράδυ.... θυμήθηκε να έρθει ο αδελφός μου να δει το νινί!!!! Πάνε τέτοια ώρα καλέ σε λεχούδια???? Αλλά.... δεν φταίει αυτός....η άλλη φταίει που τον έστειλε τέτοια ώρα.... να μου φέρει γεμιστά!!!!!!! Ξέρετε..... ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

Αύριο περιμένουμε 1 φιλικό μας ζευγάρι.... θα μου δείξει, λέει, η κοπέλα κόλπα για τον θηλασμό & το θήλαστρο.... παρεπιπτόντως.... σήμερα δεν έκανα πολύ συχνά αντλήσεις.... ανά 3ωρο περίπου.... ενδιάμεσα έβαζα κρέμα στις θηλές κι έτσι δεν πονούσα τόσο πολύ....

Αυτάάάά!!!!!!!!

Χαιρετώ σας!!!!!!!!!

ΜΙΧΑΕΛΑ ΜΟΥ.......

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΣΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!

Δεν προλαβαίνω διαβάσω κάτι.... γι΄αυτό και δεν σχολιάζω!!!! ΟΚ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!! Τι κάνετε?

Εγώ μόλις τελείωσα με τα μαγειρέματα και είπα να δώ τι κάνετε.

Πολύ ησυχία σήμερα, που χαθήκατε όλες? Βολτίτσες? Εμείς κάναμε το πρωί τη βόλτα μας όσο είχε δροσιά και τώρα είμαστε με το κλιματιστικό... Βράζει ο τόπος πάλι! Πάνω που είχε δροσίσει λίγο χθές που έβρεξε... δεν μπορώ άλλο με αυτή τη ζέστη! Άντε να χειμωνιάσει πια!! :evil::evil:

Πιπίτσα μου εγώ ενώ είχα πάρει κρέμα για τις θηλές την χρησιμοποίησα μόνο 2 φορές, καλύτερη δουλειά μου έκανε το γάλα μου παρά η κρέμα. Δοκιμασέ το και εσύ μια φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ολες μια χαρα βλεπω ε;

δε προλαβα βεβαια να διαβασω ολα τα νεα σας γιατι εκανα μια γενικη καθαριοτητα κ σημερα πηγαμε κ τη πρωτη μας βολτα.κοιμοντουσαν βεβαια ολη την ωρα αλλα πιστευω το απολαυσαν :?

χτες βραδυ ξεκουρασαν πολυ τα κοριτσακια μου τη μαμα τους

τις ταισαμε 12.30(τελειωσαμε 1 και κατι) κ μετα ξυπνησαν στις 6 το πρωι.τι καλα!αυτο δειχνει οτι σιγα σιγα θα αυξανουμε τις ωρες του βραδυνου υπνου ε;

κοριτσια εσεις ποσα γευματα τους κανετε;

εμενα 5 μου ειπε ο γιατρος.η μια μου πινει 150γραμμ με μια ανασα καθε φορα,η αλλη ομως δε πινει σχεδον ποτε πανω απο 120 γραμμ

για πειτε κ εσεις τι γινεται με τα δικα σας νινακια;

φιλια κοριτσαρες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα πρώτον Diosaki μου ο μπέμπης είναι μούρλια, ήθελα να το ρουφήξω στα χεράκια κ στα μαγουλάκια όσο έβλεπα το videaki , πολύ λαχταριστό μωράκι............

Σήμερα τα εχω παίξει με έχει διαλύσει ο μπέμπης μου..πολύυυυυυυυυυυυ γκρίνια κ πολές φορές δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, πιπίλα δεν θέλει..πρεπει να είμαι απο πάνω να την κρατάω..............

Αννούλα μου εγω 6 γευματα του δίνω ..............αλλα ακόμα δεν μου έχει κοιμηθεί τόσες ώρες , με ξυπνάει ρο βράδυ πολλες φορές αλλα είμαι ξάπλα ...............

ωχ πάλι κλάιειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....δεν προλαβάινω....να γραψω σε όλες

ΤΙΤινα κουκλί κ σενα ττο μωρό σου\

εφυγαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miχαέλα μου να σου ζήσει, να ναι πάντα υγιής και ευτυχισμενος.

Εγώ σήμερα είμαι μόνη με το μικρό. Πήγε δουλειά ο άνδρας μου. Μου κακοφάνηκε. Κοιμήθηκε απ τις 10.30 ως τις 7.30 το πρωί. Σπάσαμα νέο ρεκόρ. Αλλά να σας υπενθυμήσω ότι τη μέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου.

Πράγματί ένα κορίτσακι έμεινε να γεννήσει και πρέπει να μεταφερθούμε σε άλλη κατηγορία σύντομα.

Αντε ξυπνήστε....αν κοιμάστε βέβαια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Μιχαέλα μου μας έκανες την έκπληξη τελικά!!! Να σου ζήσει κοπέλα μου..πάντα γερή και καλύτυχη να είναι..Καλή λοχεία και σε σένα...περιμένουμε νέα σας!!

Εύη μου πού είσαι εσύ??Εσύ μας έμεινες...

ΚΑτερνα μου τον κάνω να ρευτεί αλλά και πάλι κλαιει...σαν να ζοριζεται.. :roll:

Χρυσταλλένη μου σε ξεκουράζει ο Αντρεας σου!!!Κι εσυ μοναχούλα από σήμερα??Εγω το έχω συνηθισει!! :lol:

Άννα μου κι εμένα ο μικρός τις τελευταιες μερες κάνει 5 γεύματα...ενω πριν είχαμε 6..Χθες για παράδειγμα κοιμόταν από τις 9 το βραδυ μέχρι τις 4:30 το πρωι!!!Θα προσπαθησω να τον κοιμίζω ποιο αργα για να κοιμάται όλο το βράδυ...

Νικόλ μου υπομονή!!!!

Μαίρη μου μια χαρά ο μικρός σου!!

Πιπίτσα μου μεγαλώσατε!! Μια χαρά ειναι οι 3 ώρες για το θήλαστρο!

Οι άλλες τι κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι φέτος τον άνδρα μου τον στείλανε σ ενα και καλά high classato σχολείο στην περιοχή μας β κύκλο. 5 λεπτά απ το σπίτι μας ευτυχώς γιατί 7 χρόνια ήταν συνεχώς εκτός και ταλαιπωρείτουν. Θα περιμένω να σχολάσει να μου πει νέα.

Ο μικρός είπε να κάνει κακά του και γέμισε παντού, τα ρόύχα του, η πάνα, το relax. Πήρα τον μπαμπά μου και ήρθε από κάτω για ενισχύσεις. Συνήθως όταν τα γεμίζει κλαίει. Εδώ και μερικά λεπτά ήταν με ένα χαμόγελο απόλυτης ευτυχίας, τάχα τα έκανα και χαλαρώσα. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!!!

Τι κάνετε?

Και εγώ μοναχούλα! Ο μικρός ξύπνησε κατα τις 8 ήπιε το γαλατάκι του και ξανακοιμήθηκε... τώρα κοιμάται αλλά σφίγγεται οπότε όπου ναναι θα ξυπνήσει...

Χρυσταλλενη μου και εμένα όταν τα κάνει έχει ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά!! Λές και τι κατάφερε να κάνει!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Μια χαρά κοιμήθηκε ο γιόκας σου!! Μπράβο!!

Μαράκι και εσένα ο Στεφανάκος σου μια χαρά κοιμήθηκε!! Και εμένα έτσι έκανε στην αρχή... κοιμόταν νωρίς και ξυπνούσε νωρίς... άλλαξα την ώρα που τον κάνω μπάνιο και έστρωσε... τον κάνω κατά τις 9 και μισή 10 μπανάκι και κοιμάται κατά τις 11 και...

Λέτε ρε κορίτσια να γέννησε και η Εύη??? Δεν φάνηκε χθές και σήμερα! Άντε να αλλάξουμε ενότητα!

Σήμερα (μέχρι στιγμής) έχουμε δροσούλα... για να δούμε πώς θα εξελιχθεί!!!

Κατερινάκι και Νικόλ σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!! :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να βρώ ένα δώρο για την φίλη μου που είναι στην Αγγλία... μετακόμισαν σε καινούριο σπίτι και είπα να της στείλω κάτι...

Κάτι σε βάζο σκέφτηκα.... και βρήκα αυτή τη σελίδα... http://www.johnlewis.com/Gifts/Wedding/Gift+Ideas/Vases/7005/0/1/ProductCategory.aspx

έχει κάτι πολύ ωραία απο κρύσταλλο... λέτε να είναι πολύ συνηθισμένο δώρο το βάζο???

Τι προτείνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσταλλένη μου, πάλι καλα που τον εφεραν κοντα γιατι οντως ειναι μεγαλη ταλαιπωρια...

Γιελιζ μου κι εγω αυτο λεω να κανω...πιο αργα μπανιο γιατι μετα χαλαρωνει κ κοιμαται πολλες ωρες..Μια χαρα ειναι ο βαζος για δωρο, τουλχιστον θα ειναι κατε που σε θυμιζει..Πολύ ωραιο σιτε κ καλές τιμες!

Εχει καμια το τηλ της Ευης να δουμε τι γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μαράκι!! Και εμένα ωραία μου φάνηκαν... Όντως έχει πολύ καλές τιμές...

Αχ ναι αν έχει κάποια το τηλ της Εύης ας μάθει... αν και είμαι σχεδόν σίγουρη ότι γέννησε.... αλλιώς θα είχε φανεί στάνταρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΈΑΡΑ δεν μπορω να γραψω πολλά γιατι θυλάζω ταυτόχρονα, πολύ γκρίνια ο μπέμπης κ μόνο το στήθος τον ηρεμεί, δεν ξέρω τι θα εκανα αν δεν είχα κ τα μεμέ............τον κοιμίζω κ μολις τον βαλω στο πορτ μπεμπε ξυπνα το τερατακι μου.........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νικόλ μου!!!

Δοκίμασε να τον θηλάσεις ξαπλωμένη, να αποκοιμηθεί και μετά μπορείς να σηκωθείς... ;););)

Μαράκι την είδα και εδώ πρίν απο λίγο την Εύη... λές να γέννησε και να μπαίνει απο το κινητό?? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονη Νικολ μου..κ εμενα κοιται στην αγκαλια μου αν τον αφησω κλαιει..δεν ξερω τι να τον κανω!

Γιελιζ δεν γεννησε γιατι κατι εγραψε οτι περιμενει ακομα...αρα μας εμεινε μια! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...