Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

Καλημέρα σας κυρίες μου!!!!!!

Τί κάνετε????

Εμείς εδώ.... καλά.... κλωτσάμε..... λάθος.... χορεύουμε!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πήγαμε για τις μηνιαίες εξετασούλες μας & τώρα είμαι στη μάνα μου..... ο μικρός κοιμάται κι έτσι κάθισα για λιγάκι στο λαπτοπάκι του......

Κουράστηκα να περιμένω πάλι..... αυτή η νοοτροπία του Δημοσίου να μην υπήρχε, που να πάρει.... οι αιμοληψίες ξεκινάνε κατά τις 8.30' (ασχέτως που λένε 8-10) κι αν δεν πάει 9 παρά..... κι αν δεν πάει κάποιος να τους μιλήσει.... ουδείς έρχεται!!!!! Αφήστε τα κορόϊδα να περιμένουνε μωρέ!!!! Επειδή υπάρχουνε και κορίτσια με την κοιλιά στο στόμα??? Σιγά τα ωά!!!!!!!

Πάει ένας και τους μιλάει (είχε έρθει με τη γυναίκα του για προγεννητικό) κι αφού τον ρωτάει μία εκεί στη Γραμματεία εάν έχει πολύ κόσμο..... του λέει..... εεεε..... καλά μωρέ.... θα έρθουνε κάποια στιγμή!!!! Υπεύθυνη απάντηση!!!!!! Τι να πω...... θυμήθηκε κι ήρθε 1 κοπελιά ένα τέταρτο μετάάά!!!!!!

ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάρα πολύ όμως!!!!!!!!!!!!!!

Έχει και ζέστη....... πρωί-πρωί....... αμάν!!!!!!!!

Τί τρώτε σήμερις???? Εμένα έφτιαξε η μάνα μου μπριάμ, εντελώς ανάλατο ελπίζω..... έτσι της είπα τουλάχιστον.... τώρα....

Χθες κατά τις 1 το μεσημέρι ξάπλωσα για νανάκια, κλείνανε τα μάτια μου κι είχα σηκωθεί κι από τις 6, να ετοιμαστεί ο καλός μου, βγήκα και για περπατηματάκι & περπάτησα καμμιά ωρίτσα.... κομμάτια ήμουν...... ε ρε παιδιά.... από εκείνη την ώρα ως τις 2.30' περίπου..... λύσσαξε το τηλέφωνο!!!!!!! Η μάνα μου!!!!!! Έπαιρνε & ξανάπαιρνε!!!!!!! Πόσες φορές της έχω πει..... όταν πέφτω για ύπνο, δεν έχω τα τηλέφωνα δίπλα μου!!!!!! ΚΟΙΜΑΜΑΙ!!!!!!!! ΤΕΛΟΣ!!!!!! Εκατό κλήσεις βρήκα!!!!!! Και στο σταθερό & στο κινητό!!!!! Αφού δεν το σηκώνω..... πάει να πει δε μπορώ!!!!!!!! Τί στο καλό λυσσάς???? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Μιλήσαμε το βράδυ κάποια στιγμή τελικά & μου λέει "γιατί δε μου σηκώνεις τα τηλέφωνα???" Κι εννοείται πως ξαναπήρε τον καλό μου στη δουλειά.... "κοιμάται κι ο Κώστας???" γυρίζει και μου λέει...... "όχι, δεν κοιμάται, αλλά είναι στη δουλειά, δε μπορεί να μιλάει στα τηλέφωνα"!!!!!!!!

Όταν είπα στη συννυφάδα μου νωρίτερα τί και πώς με την πίεση & το χαπάκι κι όλα αυτά..... με "μάλωσε" γιατί δεν τηλεφωνώ στην ίδια!!!! Να κάνω, λέει, καμμιά λαχτάρα στη μάνα μου & να της τηλεφωνήσω αφού γεννήσω!!!!!!!!!!! Φαντάζεστε τί έχει να γίνει!!!!!!!! Έτσι!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Τέλος πάντων, τί μου φταίτε κι εσείς να σας πρήζω μωρέέέ......

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!

Εάν μπορέσω...... θα ηρεμήσω κάάάάάποτε!!!!!!!!! Εάν με αφήσουνε δλδ!!!!!!!!!!!

Την Καλημέρα μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας αφήνω........... πάω ν'αράξω παρέα με το βιβλιαράκι μου και Sudoku!!!!!!!!!!!!

Εάν μπορέσω θα μπω κι αργότερα!!!!!!!!!!!

Φιλιά πολλά-πολλά σε όλες!!!!!!!

Πολλές οι απουσίες μας τελευταία....... εεεεεε.........

Υ.Σ.: Ντιοσάκι.......... θα τον φάω τον ζουμερούλη σου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa!!!Pou eiste oles??eixame gennhtouria ?den prolaba na diabasw!den sas ksexnw apla den prolabainw na mpainw kathe mera me kati trexamata pou eixame

emeis xtes phgame ston giatro mas gia episkepsh..3200 o mikros mas k polu zwhros gia teleiomhnos alla me thn kolpikh eksetash alla fanhkan..o kolpos mou leei teleios tha gennhsw polu eukola afou einai fardus alla o traxhlos mou ermhtika kleistos twra ksana thn pempth gia na dei pou briskomaste giati exoume k to thema me ta ugra..autaaa...alla re koritsia ponesa polu sthn eksetash..eseis????ponate~?pws tha gennhsw an einai na ponaw polu polu?tha to brw to kouragio??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεε που ειστε ολεςςς Μαιρη μου εγω ποναω λιγο στην κολπικη εξεταση αν και δεν το βαζει πολυ μεσα γιατι απλα θελει να δει τον τραχυλο αλλα ποναω λιγο...μια χαρα θα γεννησεις καλεεε...αλλο η εξεταση..θα εχεις πονους θα βαλεις επισκληριδιο και θα περασεις σουπερ...εγω θυμαμαι που ελεγα στο γιατρο τι ωραια περναω.,.λετε να ειναι λογω του φαρμακου,..θελω να πω μηπως μαστουρωνουμε κιολας λιγο εκτος απο το να μας μουδιαζουν απο τη μεση και κατω??σημερα εμαθα οτι η γιατρος μου θα φυγει λεει λιγες μερες καπου στις 20 ΑΥγουστου,...μου ειχε πει οτι δεν θα παει πουθενα αλλα μαλλον αλλαξε γνωμη....αλλα εγω εχω προνοησει και κανονισα με το νοσοκομειο οταν ειχα παει να το δω...λες και το ηξερα...οτι αμα η γιατρος δεν μπορει να ερθει θα παω εκει και να με αναλαβει καποιος αλλος...εε οχι σιγα μην κατσω να σκασω....ακου να φυγει...δεν θα παει λεει μακρια αλλα οπως και να εχεις μηπως ειμαι παραλογη που ανησυχωω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSIA MOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MPHKAME STON MHNA MAS SHMERAAAAAAAAAAAAAAA YUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

APISTEYTO MU FENETE!!!!!!!!!!!!!

VLEPW TO POSTAKI EXEI ERHMWSEI TWRA ME TA GENITOURIA KAI MOU FENETE KAI APOLYTA FYSILOGIKO........APOLAYSTE TA MWRAKIA KAI EMEIS EDW EIMASTE!!!!!!!!!!!

NA RWTHSW VRE KORITSIA...STO PORT BEBE PREPEI NA VALOUME K STRWMATAKI MESA???GIATI EXTHES PHRAME THS XADERFHS TOU ANTRA MOU GIA NA TO PLINW GIA TON MPEMPI KAI MOU FANHKE PARA POLY SKLHRO GIA NA KOIMITHEI EKEI MWRAKI...........MHPWS GNWRIZEI KAPOIA NA MOU PEI???

SAS VAZW KAI FWTO NA DEITE KAI TA KAINOURGIA MAS AYTOKOLITA!!!!

post-11182-13873937457993_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;

Εγω δεν ειμαι και στα καλυτερα μου...Πηγα χθες στην γιατρο μου.Μου επιβεβαιωσε και εκεινη πως ο λωρος ειναι γυρω απο τον λαιμο της μικρης.Εχει γυρισει αλλα δεν εχει βαλει το κεφαλι στην πυελο,ειναι αρκετα ψηλα.Μια το βαζει δεξια και μια πανω στον αφαλο! :o Δεν εχει εμπεδωθει.Αν συνεχισουμε ετσι θα παμε για καισαρικη....Μεχρι 20 Αυγουστου μου εδωσε περιθωριο,δεν παει παραπανω και λογω πλακουντα...Κριμα παντως γιατι ο τραχηλος μου ειναι μαλακος και θα ανοιξει ευκολα και η λεκανη μου εξισου καλη...

Αυτο που εχει σημασια τωρα ειναι να μην κινδυνευσει το μωρο.Ας κανω και καισαρικη. :roll: Ειναι πολυ ψηλα και δεν μου δινει πολλες πιθανοτητες να κατεβει.Ουτε με περπατημα ουτε με τιποτα.Εκτος αν κατεβει με τις συσπασεις της μητρας,μιας και μεθαυριο κοβω και τα γιουτοπαρ...Αυτη ειναι η μονη μας ελπιδα.Αν δεν γινει τιποτα μεχρι την 37η-38η εβδομαδα και δεν σπασουν τα νερα,θα παμε για καισαρικη.Ηδη η μπεμπα ειναι 2600 και χθες εβαλα και αλλες 2 κορτιζονες,οποτε ειναι οκ...

Παω να σας διαβασω και επανερχομαι να σχολιασω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννουλα να σου ζησουν και παλι οι μικρουλες σου!Καλη προσαρμογη!Περιμενουμε περισσοτερα νεα σου οποτε μπορεσεις!

Μαρια δυσκολευεσαι με τον υπνο;Υπομονη.Οσο για τα χαπια,σιγουρα θα στα κοψει μολις μπεις στον μηνα σου.

Ευη,αφου η γιατρος σου ειναι καθησυχαστικη,τοτε οκ.Εκεινη ξερει αν πρεπει να βαλεις ενεσεις ή οχι.Απλα για προληπτικα το ειπα εγω,μιας και δεν βαζεις κ@λο κατω! :lol: Ξεκουρασου καλεεε!Και καλη μασα με τα σαλαμια! :lol: Ευχαριστω που μου ειπες για το Λιντλ!Θα προσπαθησω να παω με τον αντρα μου,γιατι ειναι αρκετα μακρυα και εγω πλεον δεν οδηγω! :roll:

Μιχαελα μου κατεβηκε η κοιλιτσα;Μπραβο!Λιγο μας εμεινε ακομα!!!

Πιπιτσα,ακομα συγχιζεσαι καλε με την μαμα σου;Μην ασχολεισαι και σου ανεβαινει η πιεση!Χαλαρα...

Μαιρη,μια χαρα ο μπεμπης.Και εγω εχω αρχισει και φοβαμαι την γεννα....Οσο για την εξεταση,εκανα και εγω χθες κολπικη αλλα δεν πηρα χαμπαρι! :lol: Εβαλε και χερι για να πιασει τον τραχηλο αλλα δεν πονεσα...

Ευη,απαραδεκτη η γιατρος σου...Καλα εκανες και κανονισες με αλλον,να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Χριστινακι κοντευουμεεεεεεε!!!Τελειο το δωματιακι σας!Τα αυτοκολλητα σουπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλησπερα μπεμπουλινο μην ανησυχεις μπορει σε μια βδομαδα να αλλαξουν αλλα σημασια εχει να ειστε εσεις καλα και το πως θα γεννησεις ειναι δευτερεον..

οσο για τους πονους υπαρχει και η επισκληριδιο μια χαρα ειναι απλα δεν πονας...απλα αν ειναι συντομος ο τοκετος προτεινω φυσιολογικα χωρις αν ειναι ατελειωτες ωρες οπως επαθα στο γιο μου καντε την...

απλα κισκα δεν σε παραλυουν απο τη μεση και κατω απλα δεν πονας στο φυσιολογικο βαζουν πολυ μικρη δοση για να νιωθεις να σπρωχνεις να μπορεις να κινηθεις να αλλαξεις πλευρο και πει λεγοντας στη καισαρικη παραλυουν...για να καταλαβεις η αναισθισιολογος μου ερχοταν καθε 15 λεπτα και μου ελεγε κουνα τα ποδια σηκωσετα να δω αν ειναι ολα οκ..απλα εμεναη γεννα μετα την επισκληριδιο κρατησε 3 ωρες ακομα και 5 πριν..στη 2 μονο 2,5 και χωρις να κανω τιποτα και να μην ποαναω σχεδον καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι εμενα στο γιο μου μου αιχαν βαλει αρκετα μεγαλη δοση και δεν καταλαβινα τιποτα...τιποτα ομως..δεν ηξερα καν ποτε εχω συσπαση και μου ελεγε ο γιατρος...τοτε πιεζε και η μαια την κοιλια απο πανω κοντευα να ξερασω και εβαλε και βεντουζα για να τον βγαλει...μιας και απλα εσπρωχνα χωρις να καταλαβαινω και πολλα...τωρα σε αυτο το νοσοκομειο δεν ξερω τι τροπο εχουν παντως στο γιο μου τιποτα δεν καταλαβα..και τα ποδια αν τα ειχα λυγισμενα πεφτανε δεξια και αριστερα δεν μπορουσα να τα κρατησω,..Νικη μου ακομα οδηγω εγω...βεβαια παρκαρω οπου βρω πιο ευκολα αλλα οδηγω...πρωι να πας αμα τα καταφερεις γιατι την εχω πατησει και μεσρι το μεσημερακι δεν μενει τιποτα...

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg//lidl_g ... 80&nf=True

εχει τα προιοντα απο Δευτερα για να δεις το παλωμα και την κουβερτουλα και την πετσετα

Χριστινιοοο σου ειπα και στο face φιλιααα...καλα μιλαμε εχω σκασει απο τα σαλαμια χχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboulino mou isws allaksoun ta pragmata k pas fusiologika alla opws k na xei oti einai kalutero gia to mwro...isws epeidh o traxhlos sou einai malakos na mhn poneses sthn eksetash..pantws egw eniwtha oti me kseskizan...

tha thella poolu na ta kanw ola fusiologika k xwris episklhridio alla den nomizw na mai toso palikari

titina mou kalo mhna..erxetai o mikroulhs sou kai ta autokolhta kataplhktika

kiska emena mallon tha tan mpoliko to xeraki..ti na pw???pantws gia thn mastoura kalo akousthke auto :lol::lol::lol:

aaaxxx makari na mou spasoun ta nera den antexw allo thellw na gennhsw epitelous..lete na xeis prodiathesh se kati thn mera pou sou spane ta nera?????h apla erxete?shmasia exei oti den mou emeine polu to polu thn allh eudomada tha me exei balei mesa estw k texnita alla h anupomonhsia mou einai megalh..thellw na dw thn fatsoula tou na ton filhsw..aaaxxxx liwnwwwwww

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδεςςς..Μαιρη μου δεν εχω ιδεα πως ειναι να σου σπανε τα νερα..εμενα στο νοσοκομειο μου τα ειχαν σπασει...βρε Νικη μου γιατρος δεν ειμαι αλλα μια γεννα την εχω κανει,.οταν με επιασαν οι πονοι το παιδι ηταν ψηλα πολυ ομως μου βαλανε και τον ορο και απο τις συσπασεις αρχισε να μπαινει εκει που πρεπει και να παιρνει το δρομο του..καποια στιγμη μου λεει ο γιατρος μπορει να κανουμε καισαρικη γιατι δεν ανοιγε ο τραχυλος και του λεω καλα ας περιμενουμε ακομα αφου το παιδι ηταν μια χαρα και δεν εδειχνε κατι ανησυχιτικο...γιατι και στη μανα μου τα ιδια ελεγαν σε καθε γεννα...τελικα κανω οξυ τοκετο και ξαφνικα απο το 2-3 ο τραχυλος φτανει στο 10 και με ετρεχαν να γεννησω...θελω να πω μηπως να μην προιδεαζει ο γιατρος για καισαρικη αφου ειναι κατω εγω πιστευω με τις συσπασεις θα παει εκει που πρεπει αφου τα πιεζει η μητρα οταν ειναι για να μπουν στο δρομο τους...ξερω γω...δεν τα ξερω και ολα αλλα αυτο το ξερω...τι να πεις...σας φιλω και καλημερα να εχετεε παω να ετοιμαστω για μαγαζι φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε? Σας διάβασα βιαστικά αλλά δεν θυμάμαι και πολλά...πάντως αρχισε η αναμονή για πολλά κοριτσια τώρα..Αντε φουσκουλες μου με το καλό! Από ότι βλέπω παντως στο φατσοβιβλίο, όλα μας τα μωρακια είναι πανέμορφα!!! Σκίζει η παρέα μας!!! :D:D

Εμείς χθες ταλαιπωρηθηκαμε αρκετά γιατι ο μικρός είχε πολλά πονάκια,,δεν μπορούσε να ενεργηθεί και βασανιζοταν. Τελικα τα μεσάνυχτα μέχρι τις 3 το πρωι γεμίσαμε 3 πάνες!! Από ότι καταλαβατε είμαι πολύυυυ ξενυχτισμένη. Αλλαξαμε και το ξένο γάλα που δίνω για συμπλήρωμα μπας και δούμε διαφορα. Του εδωσα και αρκετο τσαι χθες κι ευτυχως τα έκανε και ηρεμησε το καλό μου.

Γιελιζ είναι για δαγκωματιες ο μικρός σου!! Πανεμορφος και θρεφταράκι!!

Πιπίτσα μου σταμάτα να ασχολείσαι με τη μαμά σου και ηρέμησε!!

Μαίρη μου κι εγώ πόνεσα πολύ οταν μου έκανε κολπική εξέταση. Μεγαλώσατε πάντω...από μέρα σε μέρα έρχεται το μωράκι σας!

Μαρία μου τι κάνεις κοπέλα μου?

Συμπεθέρα νομίζω άδικα αγχώνεσαι...το μωρό μπορεί να εμπεδωθεί και την ώρα της΄γέννας! Και για την περιτυλιξη νομίζω πως σε αγχώνουν υπερβολικά. Φτάνει να το ξέρει ο γιατρος και να το παρακολουθεί την ώρα του τοκετού. Πάντως εγώ γέννησα ενω ο μικρός είχε περιτυληξη κι ενώ ήταν αρκετ'α κατω δεν είχε εμπεδωθει. Με τη βοηθεια της μαιας και με διαφορες ασκησεις εκεινη την ωρα, όλα πήγαν μια χαρα.

Ευάκη ήρθε η πεθερά σου?? Καταβρόχθησες τα σαλάμια?? :lol:

Χρυσταλλένη μου πώς είσαι?

Αννα μου καλη προσαρμογή στο σπίτι σας...πολλά φιλιά στις κουκλίτσες σου!

Σοφακι πανεμορφα τα κοριτσάκια σου!!!

Οι άλλες τι κάνετε? Είστε και πολλές και δεν λειτουργώ από την αϋπνια!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera k apo emena!!!

kiska kalh douleia

maraki mou talaipwrhthike o kalos sou xtes k esu mazi..den peirazei telos kalo ola kala alla na koitaksete to galataki sas...

emeis aurio exoume pali giatro gia na doume tha xw diastolh ??????ti tha mas pei!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου καλημέρα! Με το καλό ο γιατρός..Θα περιμένουμε νέα σας!

Για την δικιά μου την ταλαιπωρία δεν με νοιαζει, αντεχω αλλά όσο τον έβλεπα χθες να σπαραζει στο κλαμα ήθελα να κλαίω κι εγώ μαζί του. Είχα απελπιστεί...Εννοειται πως κι ο αντρας μου τρελλαθηκε κι όλο μονολογούσε "ποιος σε ματιαξε γιε μου" :lol::lol::lol::lol:

Τιτινάκι μου εσένα σε ξέχασα προηγουμένως! Μπήκες στο μήνα σου κοριτσι μου?? Αντε με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Εγω περιμενω μια φιλη μου για καφε.

Ευη τελεια τα πραγματακια Hello Kitty,θα προσπαθησω να παω να παρω!

Μαιρη καλο γιατρο!

Συμπεθερα τι κανετε;Πως ειναι σημερα ο γαμπρος μου;Περαστικα του και πολλα φιλακια!

Πραγματικα δεν ξερω τι φοβαται η γιατρος και μου λεει οτι ισως παμε για καισαρικη...Με βαλατε σε υποψιες τωρα,λετε να θελει να ξεμπερδευουμε γρηγορα; :roll: Θα το ξανασυζητησω μαζι της,δεν θελω να κανω καισαρικη αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος...Μαλλον δεν θελει να με ταλαιπωρησει περιμενοντας να κατεβει το μωρο εκεινη την ωρα...Τι να πω...Το σιγουρο ειναι πως δεν θελει να παιρνει μεγαλα ρισκα,αυτο εχω καταλαβει. :roll: Αλλα δεν μου το απεκλεισε να παμε φυσιολογικα,απλα μου ειπε πως ειναι δυσκολο να εμπεδωθει η μικρη,με τις παρουσες συνθηκες.Παντως οτι εχει προβλεψει,εχει βγει...Οπως πχ.το οτι μαλλον θα μπλεχτει στον λωρο,οπως και μπλεχτηκε τελικα... :? Παντως ο πλακουντας παρουσιαζει γηρανση.Ισχυει οτι δεν πρεπει να μεινει μεσα το μωρο αμα γερασει ο πλακουντας;Ξερετε κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε συμπεθέρα!! Εϊναι πολύ καλύτερα σήμερα αν και εχει απιστευτη ζέστη και πάλι!

Νομίζω πως αν θέλει η γιατρος σου μπορεί να το παλέψει για φυσιολογικό. Αφού το κεφάλι της μπέμπας είναι προς τα κάτω. Πάντως είναι νωρίς ακόμα, εχει χρόνο για να κατεβει κι άλλο.

Για τον πλακούντα δεν ξέρω να σου πω, απλά ξέρω πως αν γεράσει ο πλακούντας δεν θρεφεται σωστά το μωρό οποτε λογικά καλύτερα να γεννηθει.

Για τον ομφάλιο, όταν μπήκα στο μαιευτηριο είπα στη μαία ξέρεις ανησυχώ γιατι εχει περιτυλιξη το μωρό και μου λεει καλά τα περισσότερα μωρά πλέον έχουν περιτυληξη! Αφου παρακολουθούμε τους παλμούς μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναλογα σε ποιο βαθμο ειναι στο 3 ειναι πληρης γηρανση πλακουντα και πρεπει να γεννησεις...ειτε με τον εναν τροπο ειτε με τον αλλο εγω θυμαμαι οταν μπηκα στο μηνα μου ηταν ακομα στο 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai etsi akribws einai opws leei k i filos ifigen to metrane me klimakes alla an einai polu ghrasmenos prepei na gennhthei giati den trefete swsta to mwro..pantws nikh mhn agxwnese apo to tickeraki sou pou leei oti eisia sthn 35h eudomada blepw pws exei xrono h mikrh na gurisei outws h allws h giatros k na apofasisei na sto parei tha sto parei apo thn 37h eudomada k meta opote exei xrono na gurisei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε κουκλίτσες μου?????

Μου είσαστε όόόόλες καλά????

Εγώ είμαι πολύύύύ καλάάάά....... κι ο μπεμπούκος μου το ίδιο!!!!!!!!!

Κλωτσάει πάάάάρα πολύ σήμερα!!!!!!

Κοριτσάκια μου..... κλαίω από χαρά.... μεγάλη χαρά.......

Το ονειράκι μου...... το Πτυχιάκι μου........

Το πήρα!!!!!!!!!!

Πήρα το PROFICIENCY!!!!!!!!!!

[smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif]

Δεν το πιστεύω!!!!!!!!!

Μου έφερε γούρι το πελαργάκι μου!!!!!!!!!!

Εάν ξανασχοληθώ με ξένες γλώσσες.... θα ξαναδώσω γκαστρωμένη!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ήταν η μοναδική φορά στη ζωή μου που δεν είχα καθόλου άγχος!!!!!!!!!!

Θα μπω κι αργότερα φιλενάδες...... τώρα δε μπορώ..... θέλω να χοροπηδάω!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η γηρανση ειναι στο 2...Παντως γενικα δεν ειναι απο τους γιατρους που σε βαζουν για καισαρικη χωρις λογο.Μου ειπε θα το παλεψουμε για φ.τ αλλα αν δουμε πως οι συνθηκες δεν ειναι καλες,θα παμε για κ.τ..Απλα με προετοιμαζει και για αυτο το ενδεχομενο.Μου εδωσε περιθωριο μεχρι 20 Αυγουστου,λογω του πλακουντα.Παραπανω δεν παει μου ειπε...

Πιπιτσα πολλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!Μπραβο!!! :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Νίκη μου!!!!!!!!!!!!!!!

Εμείς δεν έχουμε δει ακόμη γήρανση..... ίσως δούμε αύριο...... με την κολπική εξέταση φαίνεται???? Ή μόνο με υπέροχο????? Ξέρεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον υπερηχο φαινεται.Και να δεις γηρανση τωρα εδω που εχεις φτασει δεν εχεις φοβο.Αντεχει ο πλακουντας,δεν ειναι αναγκη να βγει αμεσως το μωρο.Εμεις εχει 2 εβδομαδες που την ειδαμε και ακομα ειναι στο ιδιο επιπεδο.Ποσο εισαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Μαιρούλα μου!!!!!!!! Ναι το χρυσούλι μου........ γουρλής δε λες τίποτε!!!!!!

Νίκη μου, υπέροχο έχω κάνει 2 βδομάδες πριν, δεν είπαμε τότε κάτι για γήρανση.......

Τώρα διανύω την 39η εβδομάδα......... ααααχχχχ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όπως είπε και η @anna_30 μπορεί εκεί που τα τεστακια δειχνουν άχνα μια μέρα ξαφνικός να δειξει θετικο🙏
    • Γι αυτο ειμαστε εδω κοριτσι μου!! η μια στηριγμα της αλλης!!! 🤗❤️ κι εγω μονο εδω στο φορουμ νιωθω οτι καποιος μπορει να νιωσει οπως νιωθω.. οσο και να με αγαπανε οι φιλες μου και οι ανθρωποι μου, αν δε το βιωσεις, δεν ξερεις πως ειναι...
    • Τελειααααα❤️❤️❤️ αρχικά ας μην προτρέχουμε γτ το θαυματακι μπορεί να ήρθε ❤️ αν δεν… τοτε πατε στα επόμενα πλάνα💪 από ότι κατάλαβα στον μεθεπόμενο κύκλο αν χρειαστεί που το απεύχομαι θα πατε με ενεσουλες γοναδοτροπινων και χάπια όπως έκανα και εγώ στη δεύτερη σπερματεγχυνση🙏❤️🙏 εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσάκι μου❤️ 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα κ μίλησα σήμερα μ το γιατρό γιατί αν μ έρθει περίοδος τελικά τη περιμένω Κυριακή τ Πάσχα άρα θ έπρεπε ν προμηθευτώ χάπια και ν μάθω διαδικασία από πριν!  μ είπε πως κανονικά κάνουμε εξετάσεις 1 2η μέρα τ κύκλου ορμονικές και μετά ξεκινάμε τα χάπια 2η με 7η μέρα και μετά κάνουμε παρακολούθηση , κατι ενεσακια λέει γ ν πολλαπλασιαστούνε και μετά τη τελική ένεση γ ν σκάσουν!  αλλα επειδή πέφτει μέσα στο Πάσχα η περίοδος αν έρθει εμένα , γ αυτόν τον κύκλο θ πάρω μόνο τα χάπια τα serpafar πρωί βράδυ , και μετά θ ξεκινήσουμε παρακολούθηση !  αν είναι ένα μ λέει δν θ κάνουμε την ένεση την τελική! Αν είναι περισσότερα τότε θ κάνουμε και την ένεση , θα το δούμε εκείνες τις μέρες! Κ στον κύκλο τ ιουνιου μ είπε ν προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση!  Αυτα!!!! Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ δν έχω κανένα συμπτωμα , αλλά νιώθω πως έχω νεύρα και σαν μια σύγχυση εσωτερική , σν ν μην έχω υπομονή ένα πράγμα !    @Girly μουυυυυυ αγαπημένη μουυυυ φωτεινό μ πλασμα περιμένουμε νέα από το γιατρό! Αιντε σχολνα έχουμε πανηγυρια μπροστά μας , πρέπει ν είμαστε με κοιλιά είπαμε 😂😂🤰🤰🤰
    • Τι κάνετε κορίτσια μου?? @Demy93 τι έκανες τελικά με το δόντι? Όλα καλά ?  Εμείς πήγαμε γιατρο.. όλα πολύ καλά .. έφτασε το ένα κιλό η μπέμπα μας 🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...