Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορμιά Οκτωβρίου 2009 Νο 26 Πάμε όλες μαζί σε μια παραλία!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 916
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι ρε συ...

αφου δε σκεπαζονται και το πρωι η θερμοκρασια πεφτει στους 26 με κλειστα παραθυρα...

χωριο ειμαστε...

γενικα απο περισυ ειχες θεμα με τις καλτσες.

θυμασαι οταν πρωτοσυναντηθηκαμε στο σπιτι της Αλεκας που το πρωτο που εκανες ηταν να τους βγαλεις τις καλτσες;;;; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

εμεις εδω τα ιδιααααα, δεν αλλαξε τιποτα, για δουλεια ακομη περιμενωωωω

με πηραν απο γρηγορη αλλα δεν γινεται να παω ειναι βαρδιες,και δεν μπορουμε να της συνδιασουμε με τον πετρο....τεσπα το θεμα ειναι οτι δεν εγινε τιποτα...

βαγκ κουκλια ειναι φτου φτου σκορδα...βαγκ ειχες γενεθλια;

η μικρη εισαι ιδια εσυ;

μαρκερ παιδια ειναι, αν δεν κανουν τωρα ζουζουνιες ποτε θα κανουν;

ζζζζ περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Χαρα, στις 17 εκλεισα τα 36!

και ναι, η μικρη, λενε ολοι, με μοιαζει.

αλλα μακαρι να μην ειχε ταπεταχτα αυτια μου.... :(

οσο για τη δουλεια, συνηθως απο Σεπτεμβρη δεν αρχιζουν ολοι να ψαχνουν;; τωρα ολοι κλειστα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλεινω το ματι και την πεφτω γιατι με τον αντρα λιγουρευομαστε κατι παστες που μας εκαναν δωρο απο το freggio που πηραμε παγωτο. οπου παμε με τα μωρα ολο και κατι κερδιζουμε..... :lol:

αυριο 07-15 δουλεια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τα εκατοστησεις βαγκ μου...

σου ευχομαι καθε ευτυχια στην οικογενεια σου...

και παντα υγεια...

λιγο αργοπορημενες οι ευχες συγγνωμη :oops::oops::oops::oops::oops:

καλε μια χαρα ειναι η μικρη σου...κουκλιτσα..εγω δεν προσεξα τα αυτια....

παστες; μιαμ μιαμ...

καλο βραδυ και ονειρα γλυκα σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

υποτίθεται ότι κοιμάμαι.

όλη τη βδομάδα ξυπνούσε στις 10!

σήμερα ξύπνησε ο μικρός στις 6:30 και μου λέει δε θα πας;

πλάκα μου κάνεις ρε φίλε;

όλη τη βδομάδα κοιμόσουν!!!

ναι αλλά, κουράστηκε πολύ χθες και προχθές...

άλλη βλαμένη κι εγώ, είχα τύψεις και δεν μπόρεσα να κοιμηθώ...

ρε Βαγκ...

αν η μαριάννα έχει πεταχτά αυτιά... τι πρέπει να πω εγώ για τον δικό μου;

χαχαχα!!!

τι τραβάς κι εσύ ρε καλυψούλα!!!

πολύ ζωηρή σου βγήκε η μικρή...

εύχομαι να βρείτε γρήγορα δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

kermar@tellas.gr ειναι το μειλ

σωσω εγω δικες σου δεν πήηηηηηρα

καλε βαγκ η νυφη ομορφαινει πολυ καλε

φτου δτου φτου

εμεις σημερα ειχαμε ματσ το πρωι

ξυονησαν παλι με ορεξεις

ο νικος εκανε τις τρελλες του παλι για να φαει και τα πηρα κρανιο μιλαμε

ο στελιος κατουρησε και στον καναπε - με το παμπερς παρακαλω - την εβγαλε εξω :evil:

παμε βολτα τωρα μπας και ξελαμπικαρουμε

ο νικολας σερι σημερα 7 ξυπνησε

ο στελιος στον καναπε με τον κωστα

να δω ποτε θα κοιμηθει στο κρεββατι του αυτ ο το παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ

βρε μαρκερ να κανει τσια στον καναπε;

εμενα ειχε κανει στον καναπε οταν προσπαθουσα να του βγαλω την πανα τουλαχιστον.... :lol::lol::lol:

νανουκα μου πως εισαι σημερα;

γεωργιαααα σε βλεπω :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και παο μενα..δουλεια..χαρα κοψατε πανα;;αληθεια;;δε μου το ειπες απο τηλ..

καλε οσα παιδια εχουν πεταχτα αυτια στρωνουν με πλαστικη..και μη μου πειτε δε θα τα κανετε γιατι τα παιδιαθα εχουν 1 καρο ψυχολογικα..αποψη μου..απο τη στιγμη που κατι διορθωνεται δεν υπαρχει λογος να μη φτιαχτει..

και μενα χοντρη με ανεβαζαν χοντρη με κατεβαζαν αλλα δε μπορουσε να κανει κατι ο πλαστικος..

τεσπα..

οι χοντρες εχουν καλη ψυχη..

η μαριαννα σου εινα γκαρμπον..τελος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βρε γεωργια δεν κοψαμε την πανα..

προσπαθησα η μανα να την κοψω...αλλα μου κατουρησε ολο το σπιτι,

και παραιτηθηκα....οποτε θελει αυτος...και νιωθει ετοιμος πιστευω θα γινει...δεν τον πιεζω

τα λεει και τα τσια και τα κακα...αλλα δεν τα κανει στο μπανιο.... :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

εχω ενα πονοκεφαλο αλλο πραγμα

μιλαμε ολο τσακωνομαστε αυτες τις μερες

με τα παιδια δλδ

με τον κωστα δοξα το θεο μια χαρα ειμαστε

εμενα τους εχει παισει τρελλα και ξεγυμνώνονται τελειως - μιλαμε οσο και να τους φωναζεις - οση τιμωρια και αν τους βαλεις και το βρακι απανω τους να δεσεις θα βρουν τροπο να το βγαλουν

κατουρανε και χαζουν παντου και μετα μου λενε μαμα γιογιο

αφου τα εχουν κανει δλδ

ενι γουει

καλε ποιος εχει πεταχτα αυτια;

ειπατε κατι και δεν διαβασα;

και εμενα εαν ηταν νταμπο το ελεφαντακι μαλλον θα εκανα πλαστικη

εχουμε ξεφραγκιαστει αυτες τις μερες

περιμενω σε 10 μερες να πληρωθω ευτυχως

βαγκ ρε συ ειναι ευκολο να μπω στη αστυνομια με την προκυρηξη την φετινη;

ειναι δυσκολο;

αυτο που με τσιτωνει ειναι η εκπαιδευση ρε συ

4 μήνες;

ολη την μερα μεσα εισαι;

δωσε καμια πληροφορια γιατι τελειωνει η προθεσμια και τωρα το εμαθα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μια μερα αν δεν μπω σας χανω τελειως...

ευτυχως σημερα τελειωσαν τα μαστορια και εχει εχει μεινει ολη η καθαριοτητα...ελιωσα το πρωι και επεται συνεχεια...αυριο ομως εχει εκδρομουλα ολοημερη σε κοντινο νησακι!!!!

Χιλια συγγνωμη αλλα θυμαμαι λιγα για αν σχολιασω...

Βαγκ τα παιδια κουκλια!!!!

Μαρια ειναι η εποχη του ξεσαλωματος φαινεται..και ο δικος μου αυτη την εβδομαδα αφηνιασε...

θα τον στειλω παιδικη το απογευμα με τη μανα μου μηπως και εκτονωθει γιατι η θαλασσα δεν του κανει τιποτα.. :lol::lol::lol:

Καλυψω οσο το σκεφτεσαι με τη δουλεια χειροτερα ειναι... :( ειμαι σιγουρη ομως οτι ολα θα πανε καλα...Χαρα και για σενα..ειναι και δυσκολη η εποχη οικονομκα για εταιρειες..

Σωσω αν παχαινες οσο ετρωγες θα πρπει να ησουν τωρα στα 150 κιλα !! :lol::lol: αρα μια χαρα εισαι..

Μαρακι θελουν οντως εκτονωση αλλιως εχουτν εκνευρισμο...οι γονεις σου δνε ειναι ευκολο να ξαναερθουν να σε βοηθησουν τον πρωτο καιρο, τουλαχιστον να βγαζουν βολτα τον Διονυση..οχι τιποτα αλλο αλλα για να μην απευθυνθεις στην κουτσουνα :lol::lol::lol:

Νανα χαιρομαι πολυ που εισαι δυνατη και θετικη...ειναι το πρωτο βημα για καθε επιτυχια...

Μαριαζζζ ειναι καλυτερα ο μικρος????

Φροσω Ισμηνη μας λειψατε!!!!!!!!!αντε να γυρισετε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομμμμμμμ!!!!

τα παιδια αψογα!!!!!!!

μπραβο σου οπως τα καταφερνεις!!!!!!

και εσυ μας ελειψες πολυ!!!!

αντε να ξεπεταχτει ο μικρος μικρος να μπαινεις πιο συχνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχχα! γελασα με το κουτσουνα!

Ασε με το που το εμαθε εχει ξεσαλωσει. Να στον παρω να τον παω εκει? Να στον παρω νατον παω εδω? ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!

Δεν εμπιστευομαι! Τελος!

Οι γονεις θα ερθουνε μεσα σεπτεμβρη. Μαλλον εκει θα ξεκινησουν και οι αναγουλες. Μάλλον... Ποιος ξερει? Η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.

Ετσι και αλλιως ουτε οι γονεις τον παιρνουν μονοι. Παντα ειμαι και εγω. Αλλα σε μια εξοδο οταν εχεις βοηθεια ειναι μεγαλη υποθεση.

Σκεφτομαστε για παιδικο τον χειμωνα. Θα παμε να δουμε. Εστω για λιγες ωριτσες.

Αυτο που με αγχωνει ειναι η καθημερινοτητα. Δηλαδη... Δουλειες, αλλαγματα, αγκαλιες.... κλπ.

Ντομ εσυ τον επαιρνες αγκαλια τον Βασιλακη? Εγω τον παιρνω. Αλλα μονο για καθαρισματα,αλλαγματα τετοια πραγματα.

Βεβαια τυχαινουν και εκτακτα περιστατικα! χαχα Σημερα μαγκωσε το ποδι του στα καγκελα της κουνιας! χαχαχαχα Το πουλακι μου εκλαιγε! Παω και τι να δω? Στο μπουτακι! Παω να το βγαλω τιποτα! Να σκυβω να αγκομαχαω! ΜΠαααα! Ευτυχως μου κοψε και εβαλα ενυδατικη και γλυστρισε αμεσως! Εκει τον ειχα αγκαλια καμια ωρα! χαχαα

Αχ τι θα κανω?

Τεσπα η μόνη ειμαι? Και αλλες μαμαδες τα εχουνε περασει....

Αλλα φοβαμαι λιγο!

Σας ζαλισα.....

Βαγκ τι κουκλακια! Ειναι πανεμορφα! Και το χω ξαναπει! Πανεξυπνες φατσουλες!

Χρυσουλα καλα να τα περασετε αυριο στην εκδρομουλα!!!!!!!!!!

Τι μεηλ στελνετε στη Μαρ?????????? εεεε????????????????

ΝΑνα μου καλυτερα σε νιωθω! Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σωσω ειχα γραψει το πμ και επεσε ο σερβερ και δε το στειλε! γκρρρρρρρρ και το ειδα μετα! Σου στελνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλα ολοημερη εκδρομουλα; τελεια καλα να περασετε...σε πιο νησακι;

μαρακι εγω πιστευω..οτι ολα πρεπει να γινονται σε φυσιολογικα πλαισια...και αγκαλιτσες και δουλειες και ολα...

και το αλλο, τα παιδακια μας αυτην την ηλικια ειναι ολο χαδια, και αγκαλιτσες,

μην τα χασεις ολα αυτα λογω εγκυμοσυνης, και μετα το μετανιωσεις. :(

εγω θα τα εκανα ολα με μετρο...

ξυπνησε ο αντρουλης μου..και θα παμε βολτουλα..

τα λεμε το βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις έκλεισα το εισιτήριο!!!

σας είπα ότι είχε ανέβει 40 ευρώ... είπα να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα...

ξαναμπήκα τώρα και το βρήκα στα 195.

μια χαρά!!!

το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έχω άδεια και θα την πάρω άνευ απολαβών.

ο προϊστάμενος δε δέχτηκε να φέρω χαρτί από γιατρό ότι είμαι άρρωστη...

όλοι το κάνουν, αλλά δε βαριέσαι... καλύτερα να κάνω τίμια πράγματα!!!

Χαρούλα πού πήγατε βόλτα;

αύριο θα πάμε εκδρομούλα.

οι συνάδελφοι του άνδρα μου, κανονίσανε να πάμε για προσκύνημα στην Παναγιά την Τροοδίτισσα.

είναι στο πιο ορεινό σημείο της Κύπρου.

κι αυτοί νιώθουν κάπως που γλιτώσανε από το κακό που τους έτυχε στη δουλειά... και έχουν την ανάγκη να προσευχηθούν...

η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πολύ καλύτερα...

βέβαια, υπάρχουν οι στιγμές που πέφτω... αλλά, προσπαθώ να συνέρχομαι αμέσως!!!

ευτυχώς, έχω ανθρώπους γύρω μου που μου δίνουν πολύ κουράγιο!!!

συμπεριλαμβάνεστε κι εσείς σ' αυτούς και σας ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas

πηγαμε βολτα στου τριτση - παρκο και ηρθαν και οι δικοι μου

η μανα μου κυνηγαγε και ειχε αγκαλια και εγω επεινα μπυριτσες με τον πατερα μου :lol::lol:

ο κωστας λιγο απο ολα :lol:

ο νικος ειναι πολυ ανησυχος ρε γμτ μου

παρα πολυ

και τωρα στο κρεββατι μας τον κοιμησα

δεν ηθελε να ξεκολλησει με τιποτα απο πανω μου

μαρακι μου - τι να σου πω

εγω επειδη ειμαι πολυ φοβιτσιαρα θα εκανα μαλλον τα πολυ βασικα

φαγητο - κανα σφουγκαρισμαα

τωφρα το θεμα αγκαλια καλυτερα καθιστη

ασε να περασει το 1ο τριμηνο ρε συ

για παιδικο λεω σιγουρα - εγω πραγματικα εμεινα πολυ ευχαριστημενη - μαθανε πολλα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαράκι, στο ξαναλέω...

χαλάρωσε και ρίξε νερό στο κρασί σου...

πόσο ανεύθυνη μπορεί να είναι η πεθερά;

θα έρθει στιγμή που θα χρειαστείς τη βοήθειά της...

εγώ τι να πω που θα τον αφήσω και θα πάω Ελλάδα;

5 μέρες θα κάνω να τον δω...

τα πρωινά θα είναι στη γυναίκα και τα απογεύματα θα τον κρατάει ο μπαμπάς του με τη γιαγιά...

το σκ, ο μπαμπάς θα δουλεύει απόγευμα... οπότε, όλη μέρα, ουσιαστικά, θα είναι με τη γιαγιά...

οκ... το πολύ πολύ να τον έχει με λερωμένα ρούχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσον αφορα τις αγκαλιτσες ολο αγκαλιτσα ειμαστε και παιχνιδακια. Αλλα προσπαθω κυριως καθιστη. ΜΠανιο τον κανω εγω τον αλλαζω τον ταιζω. Αρα κανονικα τα κανω ολα! χαχαχαχα

Νανα μου καλο ταξιδι και ευχομαι να επιστρεψεις με ευχαριστα νεα! Σου στελνω πολυ πολυ θετικη ενεργεια!

Τωρα το αλλο θεμα. Της αφηνω τον μικρο για να βγουμε. Θα τον κρατησει αν παμε ταξιδι μαλλον. Και σιγουρα οταν με το καλο γεννησω. Δεν εχω σκοπο να τον αφηνω στη μαμα μου ολη την ωρα γιατι θελω να ειμαι δικαιη. Αλλα θελω να με σεβεται. Εδω παιζει με δικους μου ορους και του αντρα μου. Θελω να μου λεει αληθεια. Και δυστηχως δε εχει καθολου καλη σχεση με αυτη. Ολα αυτα εχουνε τιμημα. Δε μπορει να τα εχει ολα στη ζωη της...........

Περναω καλα μαζι της. Δειχνει οτι με αγαπαει τουλαχιστον. Φαινομαστε μια ευτυχισμενη οικογενεια και μαλλον ειμαστε(εννοω μαζι της). Χαιρεται που ειμαι νυφη της και παντου με εκθειαζει! Αλλα εγω ηθελα να την εχω σα μανα. Ειμαι μονη εδω. Η κτητικοτητα της με εκανε και μενα κτητικη και μαλιστα ακομη περισσοτερο.

Δε θελω να τον αφηνω επειδη δεν εχω αλλη λυση. Θελω να κλεινω τα ματια και να λεω οτι ειναι σε καλα χερια.

Αχ νανα μου.... Δε μπορω να πω αλλα εδω. Υπαρχουν πραγματα και δεδομενα που σας λειπουν και δε συμπληρωνει το παζλ.

Δεν εχει να κανει ομως με τη σχεση μου μαζι της. Εμεις ειμαστε καλα. Παρολο που της τη λεω. Εχει να κανει με αλλα..........

Τελικα παιδικο δε θα παει φετος. Ο α λεει ειναι πολυ μικρος και δε μιλαει ακομη. Ε του λεω για να μιλησει! χαχαχα

Θα εχουμε γυναικα ομως καθε εβδομαδα.

Ετσι και αλλιως και στον Διονυσακη ξεπατωνομουν!

Α δε σας ειπα μου πηρε ο καλος μου δωρακι για γιορτη και εγκυμοσυνη. Για το λαιμο. Του ειπα να μη ξεδευτει. Αλλα επεμενε....... :D

Με ρωτησε αν θα παμε και τις διακοπουλες που κανονιζαμε. Λεω ομως να μη παμε. Θα ειναι κουραση οπως και να χει, αλλα και εξοδα.

Λεω να του προτεινω να παμε χριστουγεννα. Λογικα δε θα χω ναυτιες τοτε. ΘΑ δουμε κιολας. Μεεεεχριιι τοτε! Αλλα ελεγα να παμε μονοι μας! ;)

Δε ξερω θα το σκεφτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τεσπα..

οι χοντρες εχουν καλη ψυχη..

quote]

ΕΤΣΙ ! ΕΤΣΙ ! ΠΕΣ ΤΑ !!!

:ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σωσωκα εγραφες τις προαλλες οτι εφτιαχνες κουλουρια Θεσ/κης.

Ψαχνω σαν τρελη καμια συνταγη να φτιαχνω, που τρελαινομαι γιαυτα.

Αλλα μια συνταγη που ειχε ο μαγειρας της Μενεγακη, ηταν μανικι, ζυμωνε 4-5 φορες λες και ηταν τσουρεκι!

Ετσι μπελαλιδικα ειναι;

Αν η δικη σου ειναι πιο ευκολη, γραψε μου τη σε παρακαλω.

Χρυσούλα τι μαστορευετε;δε θυμαμαι...

Μαρκερακο τι φωτο και ημ/νιες γεννησης ζητας;δεν ξερω...των παιδιων ή δικες μας;

Βαγκ τελειες οι φωτο! Ααααχ και τα φουστανακια!Μαχαιριά στην καρδιά! :lol:

Παρηγγηλα μονο κρεβατι απο τη Νεοσετ δε σας το πα.

Για να μπει στην κουνια ο μικρος.Κι επειδη θα αργησει λογω Αυγουστου που κλεινουν τα

εργοστασια, θα ερθει 6 Σεπτεμβρη.Μεχρι τοτε κοιμαμαι με τον μπεμπη στην κρεβατοκαμαρα.

Ο αντρας στο μελλοντικο του Βασιλη.

Του παρηγγηλα και προστατευτικο καγκελακι.Ξερετε αυτα ειναι σχετικα κοντα, δεν ειναι ψηλα οπως νομιζα.

Ισα για να ''βρισκουν'' οπως ελεγε η πωλητρια, και να καταλαβαινουν ακρη για να μετακινουνται.

Ας ελπισουμε να μην πεσει πολλες φορες. :?

Λατρεια χαιρομαι που εισαι καλα.Φιλια στο Στεφανακο!

Μαρακι εγω τα εκανα ολα σαν να μην ημουν εγκυος.Δε σας ελεγα που τον επλενα στα κακα και τα τσισα σαν νεογεννητο;

Τον στηριζα στο αριστερο μου χερι και τον επλενα με το δεξι; Ειχα κουλαθει απο το αριστερο...

Χοντρομαλακια τωρα που το σκεφτομαι.

Μετα τη γεννα/και εκτοτε/ που δεν επρεπε να σηκωνω βαρη για 2 μηνες κατα τα λεγομενα του γιατρου και της μαιας,τον βαζω στη μπανιερα αλλα δυσκολευομαι να ανοιγω τον κωλο να τον πλενω καλα μετα απο κακα.

Και του ριχνω κατω ενα πλαστικο παπακι και του λεω να το πιασει-οποτε πρεπει να σκυψει :lol::lol::lol:

Κατα τα αλλα δεν μπορεις να αποφυγεις καποια σηκωματα, οπως βαλε βγαλε απο κουνια κι ο,τι προκυψει οπως χτυπημα που ειπες.

Στην εγκυμοσυνη το παιζα ηρωας, αλλα κανεις δε μου πε μπραβο και θεωρω οτι εκανα παρατολμες μαλακιες.

Στη λοχεια ομως επειδη εκλασα μεντες, μη μου προκυψουν προβληματα μετα απο χρονια, οπως πτωση οργανων και κλπ, οσο μπορουσα και περναγε απο το χερι μου, το τηρουσα.

Ειδικα τωρα που ειναι αρχη, σε συμβουλευω να προσεχεις οσο μπορεις.Οταν καλοδεσει συνεχισε χαλαρα.

Νανουκα μου καλο ταξιδι!

Για αρχιστε σιγα σιγα να απογαλακτιζεστε ολες,

εγω τα ειδα ολα 3 βδομαδες που ειχα να τον δω.

Και ο αντρας μου!Κι αφου λαλισαμε, πήγαμε και τον βρηκαμε!

Την κρυαδα την εφαγα στη γεννα.Βεβαια αλλο 4 μερες αλλο 3 βδομαδες.

Αλλα χρειαζεται κοριτσια, και για κεινα, για να μπορειτε να αφηνετε τα παιδια σας σε καποιον αν χρειαστει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello ladies.

Αργησα αλλα μπηκα.τι να προτοσχολιασω!Θα ξεκινησω με την εγκυμονουσα της παρεας!Τι λες βρε θηριο τα καταφερες τελικα ε????ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ!!!!Με το καλο Μαρακι μου σου ευχομαι να πανε ολα τελεια και να κρατησεις ενα υγιεστατο μωρακι στην αγγαλια σου!Πολυ χαρηκα αληθεια!

Νανα μου στεναχωρεθηκα με την μανουλα σου ευχοιμαι να βγει νικητρια απο αυτην την δοκιμασια..Θα χαρει πολυ που θα πας αυτο ειναι το μονο σιγουρο....Τωρα να σας πω οτι περασα και εγω μια εβδομαδα τρελης αγωνια ςμε την δικια μου...Εβγαλε στο στηθος ενα πραμα να! με τρελο πονο !Εφαγε ολη την εβδομαδα στους γιατρους τρελαθηκαμε οικογενειακωσ για το χειροτερο ξερετε...

Αρχικα της δινει ο γιατρος αντιβιωση να περασει λεει πρωτα η φλεγμονη να ξεπρηστει για να κανει μετα εξετασεις.Αφου τελειωνει η αντιβιωση κανει μαστογραφια και υπερηχο και ευτυχως ειναι μονο μια κυστη και τιποτα αλλο και θα της αφαιρεσουν το υγρο απλα για να μην ποναει!Τα ειδε ολα φοβηθηκε τοσο πολυ εκοψε τσιγαρα καταχρησεις χεστηκε πανω της λεμε!Κοριτσια κοντεψα να τρελαθω απο την αγωνια μου!Ευτυχως η παναγια εβαλε το χερι της μερες που ηταν και ολα πηγαν καλα.Νανα μου να ξερες ποσο σε νιωθω...

Χρονια πολλα στα Μαρακια μας ανα και καθηστερημενα,χρονια πολλα στην Βαγκ για τα γενεθλια της.Να ειστε παντα ολες καλα ευτυχισμενες με τις οικογενειες σας και πανω απ'ολα ΥΓΕΙΑ

Χρυσουλα κοιτα να χαλαρωσεις μεχρι τις 22 .Νομιζω τοτε δεν ξεκινας δουλεια?

Ντομ γλυκια μου ντομ ειναι μια γλυκα το μπεμπε μας!Συγκινηθηκα!Ο Βασιλακης πια κοντα του φαινεται ολοκληρο παιδακι!

Σωσω πως παει η Μαρθουλα ?

Καλυψουλα η Αγγελικη συνεχιζει τον ανταρτικο πολεμο ετσι?????Ζωη να 'χουν τα καμαρια μας!

Χαρα μου δεν διαβασα και πολυ αισιοδοξα τα μυνηματα σου...Τι συμβαινει κοριτσι μου τοσο χαλια?

Επανερχομαι σε λιγο να σας πω και τα δικα μας κατορθωματα :mrgreen:

Καλε μου λειψατε σας το'πα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα μου καλα θα κανετε να πατε την εκδρομουλα

ποτε ερχεσαι τελικα ελλαδα;

μωρ μαρακι λογοδιαρροια σε επιασε :lol:

σε παει η εγκυμοσυνη κοπελια :lol:

δεν ξερω κοριτσια

εγω νανα μου οχι με κακο μην παρεξηγηθεις οκ

πιστευω οτι μπορουμε ολα να κανουμε μονες μας

δεν εχω χρειαστει την βοηθεια της πεθερας μου καθολου

και χαιρομαι πολυ που τα εχω μεγαλωσει μονη μου

εννοω αυτο το καθημερινο

δλδ να την εω σπιτι να κανει δουλειες και τετοια και να της αφηνω τα παδια

προτειμω να ταλαιπωρουμε απο το να υποχρεωνομαι

αλλο να τα κρατησουν ενα απογευμα να κανεις καποιες δουλειες ή να πας μια βολτα και αλλο αυτο το καθημερινο

και να την πατε την χριστουγεννιατικη εκδρομουλα καλα θα κανετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...