Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενα αλλιώτικο ραντεβού


Recommended Posts

Διάβασα ένα άρθρο μιας αμερικάνας life coach που τη λένε Lori Randun, η οποία προτείνει στους γονείς να "βγαίνουν ραντεβού" με κάθε παιδί τους, για να βελτιώσουν την επικοινωνία και να χτίσουν όμορφες αναμνήσεις. Μου φάνηκε πολύ ωραία ιδέα, δείτε λεπτομέρειες για το τι εννοεί εδώ:

http://wp.me/pS7gV-Uq

Εμένα η ιδέα μ΄άρεσε πολύ και θα την εφαρμόσω. Ο άντρας μου τη βρήκε "αμερικανιά". Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ακριβώς είναι που λέμε 'περνάω προσωπικό χρόνο με το παιδί μου'

Φυσικά και πιάνει πάντα μιας και νιώθει πως είναι το επίκεντρο του ενδιαφέροντός μας.

Το κάνουμε πολύ συχνά και δεν το βρίσκω 'αμερικανιά'. Αντιθέτως, ριζώνει δεσμούς και συναισθήματα.

Μπράβο για τα πολύ ενδιαφέροντα άρθρα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάποτε 1 καθηγητής στο πανεπιστήμιο μας είχε πει πως μια φορά τη βδομάδα κάνουν συνάντηση με όλη την οικογένεια και συζητάνε διάφορα θέματα. τότε γελούσαμε με δάκρυα για την μούρλα τους, τώρα όμως καταλαβαίνω πόσο δίκιο είχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μια ακομα φορα σε ευχαριστουμε για τα κειμενα που μας παραθετεις και διαβαζουμε!!!!!!!

ειναι πολυ ομορφη ιδεα κι εγω προσωπικα δεν το θεωρω αμερικανια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...