Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σου Ελισάβετ μου!!!!!!!!!!!!!!!

Κούκλα η μικρούλα σου!!!!!!! Το χαμογελάκι της υπέροχο!!!!!!!!!!!!!!

Φτου-φτου σκόρδα!!!!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!!!!!!!!

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!Να εχετε μια τελεια εβδομαδα ολες....!!!!!!!!!!!!!

Το σ/κ μας ηταν γεματο...εχθες ημουν ολο βολτιτσες...και μετα ηρθαν οι φιλεναδες μου σπιτι παιξαμε και το χαρτακι μας!!!Το απολαυσα...μου αρεσε παρα πολυ!!!!

Ο μπεμπης μου ειναι ζωηρος απο τις 6 το πρωι....αλλα ελεγα οχι δεν θα με ξυπνησεις...και ετσι αντεξα μεχρι τις 8:30....μετα ξυπνησα και τον απολαμβανα!!!!!!!!!!!!

Ειδα στον υπνο μου οτι με επιασαν οι πονοι...και εγω ετρεχα να αγορασω επιθεματα...ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!Ξερω απο το αγχος τα παθαινω ολα....:P

Σημερα θα παμε στην κλινικη...να δουμε τα δωματια και να μου πουνε τιμες να μου δωσουν και την λιστα κλπ...ετσι ωστε να κανω την βαλιτσα αυτη την εβδομαδα!!!!!!

Εσεις τι κανετε κοριτσια μου???????????????/

Ελισαβετ μου τελεια η μπεμπουλα σου....πανεμορφη και πολυ γλυκεια!!!!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG:

Μαρακι μου τελικα δεν πηγες στον γαμο,ε??????

Πιπιτσα μου καλημερα και σε εσενα....βλεπω ολες περασαμε καλα το σ/κ μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...............Δεν σας ειπα....

Το σαββατο βγηκα στην αγορα....Ψωνησα ρουχαλακια..πηρα 2 σαλβαρια και 2 τελεια μπλουζακια!!!!!!!!

Πολυ μου αρεσαν και πολυ χαρηκα!!!!!!!!!!!!!!

ΑΑΑΑ....Και κατι ακομα...την τεταρτη θα δουμε το αντρακι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Maroulita μου!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να δείτε το αντράκι σας την Τετάρτη & μεγεια τα ρουχάκια!!!!!!!!!!

Εμείς έχουμε Γιατρό την άλλη βδομάδα....... αααχχχχ....... ανυπομονώ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά. Τι κάνετε? Κοιμήθηκα αργά χθες και πριν καμιά ώρα σηκώθηκα. Βεβαια σηκώθηκα αμέτρητες φορες..δεν βολευόμουν γιατί ο μικρός κλωτσούσε...αλλά κάτι κάναμε! πού και πού έχω κάτι πονάκια...και με πιάνουν κάτι σαν κράμπες κάτω χαμηλά δεξιά κ αριστερά , στις ωοθήκες νομίζω...Είναι φυσιολογικό ε?

Ελίς μου καταρχήν είναι ΚΟΥΚΛΑ!!!! Να την χαίρεστε κοπέλα μου..Τι όμορφα μωράκια έχουμε στην παρέα μας!!! Για τον θηλασμό μην στεναχωριέσαι...το προσπάθησες όσο μπορούσες. Καλώς μας ήρθες και πάλι στην παρέα μας!

Χρυσταλλένη μου τι κάνεις??¨Λαίμαργος ο μικρός??? Όσο για το ξενύχτι και τους μαύρους κύκλους νομίζω προετοιμαζόμαστε κι εμείς αφού δεν βολευόμαστε πουθενά πια!!

Πιπίτσα μου ενταξει η πίεση τώρα?? Άντε μια βδομάδα έμεινε και μπαίνεις κι εσύ στο μήνα σου...με το καλό!!

Μαρια μου καλημέρα! Καλό γιατρό και με γεια τα ρούχα! Δεν πήγα τελικά στο γάμο...δεν είχα και πολλές αντοχές!

Κατερινάκι καλές εξετάσεις και καλά αποτελέσματα να έχεις!

Ευάκη πώς αντέχεις και κρατιέσαι??? :lol: Τρέξε γρήγορα!! :lol::lol:

Γιατρό εμείς έχουμε την επόμενη Τριτη που θα βγάλουμε τις ραφές...Δεν θα πρεπε όμως να πάω και αυτη την εβδομάδα? αφού το σκέφτομαι να τον πάρω και να κλείσω ραντεβού...όχι πως θα έχει πρόβλημα ο άνθρωπος!

Οι άλλες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι μου!!!!!!!!!!!

Πολύ καλά έκανες και δεν πήγες στο Γάμο!!!!!!!!!!

Εγώ που πήγα ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ...... με σακατέψανε οι κράμπες!!!!!!!! Ας καθόμουν στ΄αυγά μου!!!!!! Ουδείς μου φταίει!!!!!!!!

Η πίεση το πρωί ήταν μία χαρούλα....... κάτω από το 10!!!!!!!!! Προφανώς ήμουν πολύ αγχωμένη....... κόντεψε να σπάσει το κεφάλι μου!!!!!!

Κι εγώ μάλλον την άλλη Τρίτη θα πάω στη Γιατρό μου!!!!!!!! Ή το αργότερο την άλλη Πέμπτη, που μπαίνω στο μήνα μου, θα δούμε..... αχ..... θα έχουμε και την περιβόητη κολπική εξέταση?????? Μπλιαχ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!Τι κανετε;Εμεις εδω με τους μαστορους,κλασσικα!Αντε να τελειωνουμε!

Η μπεμπα ειχε λοξυγγα στις 4 το πρωι και με ξυπνησε! :lol: Δεν καταλαβα στην αρχη τι γινοταν,νομιζα μεσα στον υπνο μου οτι κατι επαθε.Τελικα την ετριψα λιγο και της περασε.Σημερα θα παω παλι για καρδιοτοκογραφο αφου χθες ηταν πολυυυ ζωηρη.Να δουμε τι γινεται.Θα κανω 2 φορες αυτη την εβδομαδα!

Ελις,τι κουκλαρα ειναι αυτη;Σκετη γλυκαααααααα!Οσο για τον θηλασμο,μην στεναχωριεσαι,το προσπαθησες οσο μπορουσες.

Κρυσταλλενη ειναι λαιμαργος ο μπεμπακος;Υπομονη με τα ξενυχτια...

Μαρια μεγεια τα ρουχαλακια!

Ευη και Κατερινα,καλα αποτελεσματα!

Συμπεθερα εισαι καλυτερα σημερα με τα ορμονικα;

Πιπιτσα,προσοχη με το αλατι!Πολλες κοπελες ανεβαζουν πιεση τον τελευταιο μηνα,να το παρακολουθεις.

Και εμενα με ειχε πιασει μια κραμπα στην γαμπα για πρωτη φορα προχθες και ακομα ποναω!

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια!Καλημερα σε ολες!

Σημερα μπηκα στον 8ο!!!!!! :o:o:shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου μπορεί να φταίει και το αλάτι...Εμένα πάντως αυτές τις μέρες μου είναι πεσμένη η πίεση.

Σου είπε ότι θα σου κάνει κολπική εξέταση Εμείς δεν κάναμε αφού έτσι κι αλλιώς ο τράχηλος είναι δεμένος..Αλλά την Τρίτη μου φαίνεται θα τα δω όλα!! Την προηγούμενη φορά που είχα αίμα και με καθαριζε εκει κάτω πονούσα τρελλά...να δω τωρα που θα μου βγάζει και ραφές!!! :roll::shock:

Συμπεθέρα είμαι καλύτερα!!! Κρίση ήταν μάλλον και πέρασε...τώρα με έχει πιάσει η αγωνία να γεννησω!!!

Θα περιμένουμε νέα σου από τον καρδιοτοκογραφο!

Θα πρέπει να σκεφτούμε και τίτλο για το νεό μας ποστ...οπου να΄ναι τελειώνει κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα μου προσεχε το πολυ αλατι εχει δικιο η νικη...το εχω ακουσει και εγω πολλες κοπελες ανεβαζουν στο τελος!!!!Και εγω θα κανω κολπικο την τεταρτη....απαισια!!!!!!!!!!!!!Αλλα τι να κανουμε...υπομονη!!!!!!

Νικη μου εγω μπαινω 10 του μηνος στον 8ο...αντε τελειωνουμε και εμεις!!!!!!!!!!!!!Κανε λιγες ασκησουλες στην γαμπα για να τεντωθουν οι τενωντες και εγω ολο ετσι παθαινω!!!!!!!!!!!

Μαρακι μου ερχεται η ωρα σου και εσενα...οποτε αποφασισε εσυ τον τιτλο για το νεο μας ποστ γιατι μαλλον θα εισαι η επομενη!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια πηγα και πηρα κοιλοτακια για το μαιευτηριο...ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!!!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ.......Σαν βαρκες ειναι!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νίκη μου............ υπομονή με τα μαστόρια, να ξεμπερδεύετε.....

Όσο μπορώ προσέχω με το αλάτι, αλλά είμαι σίγουρη πως ανέβηκε η πίεση λόγω άγχους..... ασχέτως αλατιού.....

Μαράκι μου, δε μου έχει πει κάτι η Γιατρός..... για Καρδιοτοκογράφο μου είπε & πως από εδώ και στο εξής θα πηγαίνω κάθε βδομάδα..... απλώς ξέρω πως κάπως έτσι γίνεται.... εφόσον πάω για φυσιολογικό.......

Ελπίζω μόνο να με δει εκείνη...... κι όχι να με στείλει αλλού..... επειδή την επισκέπτομαι στο Μαιευτήριο.......

Κανονικά..... αυτός που σε ξεγεννάει δε σε βλέπει???? Έχω άδικο????? Ελπίζω να μη με στείλει σε άσχετο........ θα τσαντιστώ πάάάάρα πολύ αν γίνει κάτι τέτοιο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααα...

ελλη να χαιρεσαι την κορακλα....ειναι σκετη τρελα...εχει να καψει πολλες καρδιες :D:D:D:D

τελικα δικιο εχει το μαρακι...ολα τα μωρακια μας ειναι κουκλια!!!

νικη εμεις παλι ειχαμε το βραδυ λοξυγγα που ημουν αραγμενη...μεχρι τωρα δεν ειχα παρατηρησει κατι αναλογο αλλα χθες βραδυ εννοιωθα ρυθμικα χτυπηματα δευτερολεπτων κατω χαμηλα,λιγο πιο πανω απο το παπι...λογικα αφου εχει γυρισει κ ειναι εκει το κεφαλι...ηταν λοξυγγας...για κανενα τριλεπτο με πενταλεπτο ηταν...

χθες που πηγα για υπνο μου ηρθε φλασια οτι την δευτερα πρεπει να παραδωσω χαρτια για να πληρωθω απο το ικα...κ πρεπει να κλεισω τηλ στο κεντρο μανας για το χαρτι του γιατρου.τους πηρα τηλ κ μου ειπαν οτι μονο με το βιβλιαρακι μπορω να παω κ να μου δωσουν το χαρτι...ευτυχως γιατι γιατρο εχω τωρα την αλλη βδομαδα κ δεν προλαβαινω να το παρω νωριτερα.νικη εσυ τα μαζεψες τα χαρτια?

μαρουλιτα με γιες τα ρουχακια...εγω πλεον δεν αγοραζω τιποτα πια...με οτι μου κανει πλεον απο εδω κ περα...ευτυχως εχω βολευτει με τα φορεματακια που ειχα απο περυσι(ακομα μου κανουν) κ ετσι θα την βγαλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Maroulita μου, αυτό έλεγα κι εγώ......

Όσο μπορώ, προσέχω το αλάτι......

Όσο για τα εσώρουχα, μου πήρε η γιαγιά μου....... όχι βάρκες..... ταπετσαρίες θα τις έλεγα.........

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εννοείται πως πήρα άλλα...... πιο μαζεμένα........

Δε σκοπεύω να γίνω ρεζίλι στο Γιατρό ή στις Μαίες που θα έρχονται για εξέταση!!!!!

Αλλά πήρα μόνον 6...... θα μου φτάσουνε άραγε?????

Στο ΕΛΕΝΑΣ μας είπανε μένει η μαμά 4 διανυκτερεύσεις, ασχέτως φ.τ. ή καισαρικής!!!!!!!!!!!

Πολλές δεν είναι οι 4 διανυκτερεύσεις?????

Και δεν πιάνονται από τη μέρα που γεννάς....... αλλά από την επόμενη!!!!!!!!

ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα Sisaki!!!!!!!!!!! Όντως..... έχει πολύ φάση όταν τα πιάνει λόξυγκας τα νινάκια μας!!!!!!!! Χεχεχε!!!!!!! Χοροπηδάει όλη η κοιλιά!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εμενα θα μου κανει κολπικο την επομενη φορα,λογω των μυκητων.Αλλα ποτε δεν με ενολησε,δεν με ποναει. :roll:

Πιπιτσα αν εφαγες αρκετα στον γαμο,ισως φταιει αυτο για την πιεση. ;) Τα εξω εχουν παντα πολυ αλατι.

Οσο για την γιατρο σου τι να πω...Γενικα δεν μου αρεσει η νοοτροπια της απο αυτα που μας γραφεις... :roll: Δεν θα την επελεγα ποτε αν ηξερα πως τελικα δεν θα με ξεγεννουσε εκεινη.Τι να πω...

Μαρια και εγω θελω να παρω εσωρουχα για το μαιευτηριο.Αλλα δεν μπορω τα τεραστια βρε κοριτσια...Θα παρω ενα νουμερο μεγαλυτερα να χωραει η σερβιετα λοχειας,αλλα δεν μπορω να τα νοιωθω φαρδια πανω μου.Στα Μαρκς + Σπενσερ εχει φοβερα,απο εκει παιρνω παντα.Βαμβακερα και πολυ καλα ποιοτικως.Τελευταια φορα που πηρα ειχαν και εκπτωση,11 ευρω τα 5 απο 15 που ειχαν κανονικα.Θα παω να παρω ενα νουμερο μεγαλυτερα...Αν και ηδη πηρα πιο μεγαλα απο το νουμερο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου...Τα μαθηματα του ανώδυνου τέλειωσαν ή πας ακόμη?

Μαρία μου δεν μου έρχεται κάτι για νέο τίτλο..πειτε κι εσείς καμιά ιδέα!

Πιπίτσα μου λογικά αυτή θα σε εξετάσει κολπικά. Εμένα πάντως όλα ο γιατρος μου, μου τα κάνει. Δεν εχω πάει αλλού μεχρι στιγμής!

Εμένα μου είπε για φυσιολογικό 3 βραδια και για καισαρικη 5!

Για εσώρουχα εγώ δεν πήρα τεράστια. Γιατι όπως και όταν είχα περίοδο θέλω να τα νιώθω σφιχτά πάνω μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα καλημερα!Δεν εχω κανει τιποτα ακομα και ειναι να καταθεσω στις 11 του μηνα!Για πες παλι,τι χαρτια θελει;Αυτο που συμπληρωνει η γιατρος και ο εργοδοτης το εχω ηδη παρει απο το ΙΚΑ.Τι αλλο ειναι;Πρεπει να παμε την ακριβη ημερομηνια που μπαινουμε στις 56 μερες ή μπορουμε και αργοτερα ή νωριτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa ...xathikame alla twra sas dinw ton logo mou tha epanorthosw

koritsia epitelous teleiwsa..telos to bapsimo telos h genikh..bebaia mas efugan ta xeria ..xtes epatha loumpagko k den mporousa na kounhthw me shkwse o antroulhs mou na me paei sto krebati na ksaplwsw..shmera eimai kalutera .kinoume.. ompempoulhs mou twra kounhthike ligo..kourasthke k autos..toulaxiston omws twra einai etoima..emeinan na taktopoiw ta rouxalakia tou pou mou etoimase h mama mou k oti allo mou etoimazei..

maraki nomizw ta ponakia pou niwtheis einai fusiologika afou plhsiazei o kairos..k emena o giatros mou mou eipe oti tha exw apo edw k pera diafora ponakia alla na mhn anushxw

beboulino ante me to kalo na teleiwneis k esu me ta mastoremata twra

pipitsa k emeis thn epomenh eudomada exoume giatro..pros tp paron tis duo teleutaies fores ana duo eudomades mou ebaze twra den kserw an tha mou to kanei pio suxna

oso gia ta eswrouxa k egw prepei na agorasw giati siga siga prepei na etoimasw k balitsa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω πηρα σφιχτα να ειναι πανω μου αλλα να ειναι φαρδια κατω!!!!!Πηρα και λαστεξ...

Αλλα μου φαινονται μεγαλα γιατι ειναι πανω απο την κοιλια και κατω ειναι μεγαλα για την σερβιετα,εγω ξερετε τι εκανα?Πρωτα πηρα τις σερβιετες και μετα τα εσωρουχα για να δω ποσο μεγαλες ειναι και ετσι να αγορασω!!!!!!

Και εμενα τοσο με ειπε ο γιατρος 3 για φυσιολογικο και 5 για καισαρικη!!!Αντε να δουμε τι θα δουμε!!!!

Αχ ρε κοριτσια να σας πω και κατι αλλο που με ταλαιπωρει????ΤΟ ΣΕΕΕΕΕΕΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞ!!!!!!!!!!!!Κι ομως εχω ακομα ορεξη....αλλα ο αντρας μου δεν μπορει...βλεπει την κοιλια και φοβαται!!!!!!!!!!Οποτε καταλαβατε.....μετα απο κανα 3μηνο ξανα χαρα!!!!!!!!!!!Εσας θελει ο αντρας σας??????????

Καλημερα μαιρη μου!!!!!Αντε τελος οι δουλειτσες σου τωρα κοιτα να ξεκουραστεις!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι δεν τελειωσα με τα μαθηματα...μονο ενα δυωρο εχω κανει...κανουμε καθε βδομαδα απο ενα κ αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι πεντε διωρα...τωρα εχω την τεταρτη το πρωι...

νικη κ εγω την δευτερα θα τα παω...αφου εχεις παρει το χαρτι για την πητ...θελει το λογαριασμο τραπεζα(με δικο σου κυριο ονομα) κ λογαριασμο για την διευθυνση,ολα σε φωτοτυπια.τα ενσημα εμενα μου ειπαν οτι θα τα δουν στο συστημα...φανταζομαι να μην ξεχασα κατι αλλο.θα πρεπει να πας στις 56μερες ή κ αργοτερα...απλα νομιζω εχεις χασιμο τις μερες που θα πας αργοτερα γιατι πληρωνεσαι απο την μερα που τα καταβαλεις...νωριτερα δεν μπορεις...ή στις 56 ακριβως ή πιο μετα.

οσο για τα εσωρουχα που λετε εγω πηρα οτι επερνα πριν...πιανουν κατω απο την κοιλια απλα τα ειναι λιγο μεγαλυτερο νουμερο...για να χωρεσει κ ο πωπως ;););) κ θα τα φοραω κ μετα...καλυτερα παρτε να εχετε μαζι σας αρκετα γιατι για πρωτη φορα δεν ξερετε ποσο αιμα θα εχετε κ κατα ποσο θα λερωνεστε.καλυτερα να εχετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαίρη μου..Αντε επιτέλους τελειώνεις κι εσύ από τις δουλειές να ηρεμήσεις λίγο!

Μαρία μου σεξ????? Τι είπαμε ότι είναι αυτό?? Τι να πούμε εμείς καλέ??? Που έχουμε από τον Δεκεμβρη??? Αλλά για το καλό του μπέμπη τα κόψαμε όλα!!! Υπομονη και έχει και χειρότερα!!!

Μιχαέλα μου έχεις ακόμα για τα μαθηματα τότε...Εγω έβαλα γυρω στα 6 εσώρουχα αλλά θα έχω και στο σπίτι άλλα σε ένα σημείο οποτε αν χρειαστούν να τα βρει εύκολα ο άντρας μου και να μου τα φέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και σε σένα Merykalaki!!!!!!!!

Καλή ξεκούραση τώρα....... κοντεύουμε......

Μαράκι μου, έτσι λέω κι εγώ..... αν γίνει αλλιώς θα της την πω........ δεν κάνω πλάκα!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Αχ..... πρέπει να έχει λοξυγκάκι ο μικρούλης μου....... τί ωραία που με τραντάζει.....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νίκη μου είπαμε, εξ αρχής μου είπε πως παίζει αν θα με ξεγεννήσει ή όχι.............

Δική μου επιλογή που συνέχισα σε όλη την εγκυμοσύνη μαζί της........

Αχ Maroulita μου........ εμένα ο δικός μου έχει λαλήσει ο έρμος...... από τη στέρηση......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και χθες πάλι όλο σπόντες ήτανε...... αφού δε μπορώ ρε γμτ...... τί να κάνω???? Με το ζόρι???? Αφού φοβάμαι & δε νιώθω καθόλου επιθυμία, γιατί δε με καταλαβαίνει???? Αν και στενοχωριέμαι πολύ που τον βλέπω να μου πετάει όλο σπόντες...... κατά βάθος πικραίνομαι.....

Κάτι άλλο βρε κορίτσια!!!!!!!!!!! Θυμήθηκα να σας ρωτήσω........

Με ρώτησε τις προάλλες ο καλός μου τί δώρο να μου πάρει για τη γέννα...... του είπα "εσώρουχα".............

Και μου λέει...... "έλααααα......... μιλάω σοβαρά"!!!!!!!!!! "Κάτι πολύ καλό", μου λέει............

Για παράδειγμα, "το καλύτερο δώρο που σου έχω πάρει μέχρι τώρα είναι το λαπτοπάκι σου, κάτι άλλο???????"

Τί να του έλεγα μωρέ????????????

Έχει κολλήσει το μυαλό μου!!!!!!!!!!! Χρυσαφικά και τέτοια δε φοράω........... αλλά???????

Και κάτι ακόμη..........

Λέγαμε..... αν με το καλό με ξεγεννήσει η Γιατρός μου, να της δίναμε κανένα 1000άκι...... εννοείται πως δεν πρόκειται να την ρωτήσουμε..... αυτά μπορούμε.... αυτά δίνουμε.......

Εάν όμως...... δεν προλάβω αυτήν & με ξεγεννήσει ο συνεργάτης της...... και σ΄εκείνον 1000 να δώσω????? Δεν είναι αδικία???? Δεν είναι πολλά???? Τί λέτε κι εσείς???? Με τον άντρα μου δεν το έχουμε συζητήσει καθόλου...... δεν ξέρω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα δλδ αν παω 2 μερες αργοτερα δεν θα πληρωθω καθολου για αυτες τις μερες;Θελει και βεβαιωση εργοδοτη οτι σταματαμε απο την δουλεια,ειναι στο ιδιο εντυπο με του γιατρου.Τους πηρα τωρα τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ παλι κοπελες.τωρΑ ΓΥΡΙΣΑ.ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟΥς ΔΙΚΟΥς ΜΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥς Κ ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑΜΕ.τι κανετε;

μαρακι φυσιολογικα τα πονακια.εμενα με ποναει το δερμα απο τη κοιλια.απο το πολυ τραβηγμα φιανεται.ε!εσυ τωρα ουσιαστικα απο μερα σε μερα περιμενεις.τα ραμματα ακουσα μια κοπελα προχτες στο νοσοκ οτι δε πονανε πολυ.

πιπιτσα προσεχε με το αλατι τωρα στα τελευταια.μετρα τακτικα

οι υπολοιπες νικη,μιχαελλα,κισκα,κ ολες οι υπολοιπες πως μου ειστε;

ελις κουκλακι το μωρακι σου.φτου φτου σκορδα

ειναι να αλλαξουμε παλι θεμα ε;

για ριξτε καμια ιδεα

τι θα λεγατε για΄΄συνεχιστε να γεννατε;''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον σας βαζω την κοιλιτσα μου.....και μετα θα σας βαλω και μια τελεια φωτο που εχω απο τον μεγαλο τον υπερυχο με τα προσοντα μας..χιχιχιχιχιχιχιχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

post-14754-13873937351823_thumb.jpg

post-14754-13873937353293_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου, δεν εχει στανταρ χρηματα που παίρνει η γιατρος σου?? Αν δεν σε γεννησει αυτη πολλά μου φαινονται για τον άλλο...δεν ξερω...Εμεις πληρωνουμε όλα μαζι και γιατρο και κλινική.

Τώρα για το δωρο, εγώ δεν θέλω κάτι...ή αν μου πάρει ας είναι κάτι συμβολικό...

Άννα μου επεστρεψες??? Για τις ραφες τώρα, εγώ από περισσότερες κοπέλες άκουσα ότι πονάει λίγο αλλά είναι συντομη διαδικασία...εχει και τοσο καιρό να ανοιχτεί το από κάτω!!!! :lol::lol:

Για το τιτλο του ποστ τώρα...να βάλουμε "και τα γεννητούρια συνεχιζονται¨???? τι λέτε??

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο!

Μαρία μου μια χαρά η κοιλίτσα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...