Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

Kαλημερα!!!Τι κανετε;Εγω εδω,με τους μαστορους κλασσικα.Ξυπνησα για τουαλετα κατα τις 5 και μετα χαζοκοιμηθηκα,δεν ξερω ποτε με επαιρνε ο υπνος και ποτε ξυπνουσα.Μια χαρα ομως νοιωθω προς το παρον,δεν νυσταζω.Εκραξα και την γειτονισσα χθες βραδυ... :evil: Επεσα νωρις για υπνο και ο σκυλος τους λυσσαξε να γαυγιζει!Ειναι μικρο,6 μηνων και γαυγιζει ολη μερα!Και δεν του λενε τιποτα!Βγηκα και εκανα παρατηρηση,προχθες γαυγιζε στις 2 την νυχτα! :evil: Αν συνεχισει ετσι θα της την πω ασχημα!Και οταν γεννηθει η μπεμπα μου,στο μπαλκονι θα την βγαζω οταν θα κλαιει,να δουνε την γλυκα! :evil:

Βικυ να σου ζησει η μπεμπα!Γερη και καλοτυχη να ειναι!Μαρια σ'ευχαριστουμε για την ενημερωση!

Μαιρη,συμπεθερα καλημερα!

Χρυσα να σας ζησει το μωρακι!

Τονια μου,ατιμες οι ορμονες...Και εγω ετσι ημουν πριν λιγες μερες.Κανε λιγη υπομονη ακομα.Το καταλαβαινω οτι πεινας αλλα ειναι για το καλο του μωρου σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Τι κάνετε φιλενάδες?????????

Εγώ εδώ……. χαλαράάάάά……. κι ο μικρός ζουζουνεύει…… ως συνήθως…….

Δεν πρέπει να κοιμήθηκα και πολύ καλά απόψε…… μιλάμε πολύ κλωτσιά….. και πολύ κράμπα……. η μέση μου επίσης μέχρι κάποια στιγμή μ΄ενοχλούσε πάρα πολύ, αλλά σήμερα ευτυχώς……. όλα καλά….. λίγο η κραμπίτσα επιμένει, αλλά αδιαφορώ……..

Στις 11 έχω ραντεβού για κουρεματάκι…… να πάρει αέρα ο σβέρκος μου….. τρελαίνομαι στη ζέστη με τα μακριά μαλλιά πια…… ας κάνω και μία αλλαγή….. γιατί όχι…… καιρό έχω ν΄ασχοληθώ με την κόμμωσή μου.....

Σήμερα έχουμε κλασικά το S/M μας κι έπειτα ΣΚ, ένα ΣΚ πολύ γεμάτο, αύριο απόγευμα ο Γάμος, είναι στις 7 αλλά θα πρέπει κατά τις 5 να φύγουμε, γιατί είναι πολύ μακριά (και τι φοράνε????) μετά έχουμε το τραπέζι, ευτυχώς θα έχουμε παρέα 2-3 φιλικά μας ζευγάρια, μετά θα πάμε για ύπνο στο 1 από αυτά τα ζευγάρια & την Κυριακή θα μείνουμε εκεί ως και το φαγητό, θα φάμε μαζί τους…….. πάλι θα μας δει πολύ το σπίτι!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Για να σχολιάσω τα δικά σας τώρα…….

Αχ Τόνια μου….. πόσο σε καταλαβαίνω να ΄ξερες!!!!!! Τι να κάνουμε!!!!!!!! Θυσίες για τα μπεμπάκια μας…… για το καλό τους είναι!!!!!!! Υπομονή…… όταν γεννήσουμε, θα φάμε ότι στερηθήκαμε!!!!! Χεχεχε….. αυτό με το πιπί πάντως το αισθάνομαι κι εγώ….. μάλλον σπρώχνει το νινί…. ή δε βολεύεται πια….. υπομονή κορίτσι μου, μπαίνεις στο μήνα σου εξάλλου σιγά-σιγά…..

Καλημέρα Merykalaki μου!!!!!!!!!!! Ακριβώς μαζί είμαστε εμείς οι 2!!!!!!!!! Κι εγώ στις 14 μπαίνω στο μήνα μου!!!!!! Για να δούμε….. ποια θα γεννήσει πρώτη????? Πλάκα κάνω εννοείται…… ας έρθουνε οι μπέμπηδες μας όποτε θέλουνε!!!!! Εγώ έλεγα….. με το που θα μπω στο μήνα μου να κάνουμε τρελίτσες…. να γεννήσω και πριν την ΠΗΤ μου….. γιατί τόσον καιρό δεν…. έχει φαγωθεί ο καλός μου όλο σπόντες μου πετάει…… αλλά βέβαια…. όλα αυτά θα εξαρτηθούν…… για να δούμε…. καρδιοτοκογράφο ξεκίνησες???? Εγώ λογικά θα κάνω αρχές Ιουλίου, θα πάω στη Γιατρό μου πρώτα κι εκείνη θα μου πει….

Μαράκι μου καλή σου ημέρα!!!!!!!!!! Οι κραμπίτσες οι πολλές στην κοιλιά περάσανε, ευτυχώς…. έχω μία ψιλοενοχλησούλα, αλλά νορμάλ….. ΟΚ…. δεν με ενοχλεί….. τα έπαιξα με τη μέση χθες….. τι με έτριψε ο καλός μου λιγάκι απαλά-απαλά, τι πήγαμε στα Γενέθλια και φύγαμε νωρίς-νωρίς….. ευτυχώς με τον ύπνο συνήλθα…. ευτυχώς σήμερα τίποτε!!!! Εσύ πώς είσαι σήμερα κοριτσάκι??? Αισθάνεσαι ακόμη ατονία????

Καλημέρα Χρύσα μου!!!!!! Να σας ζήσει η ανηψιά μικρή μου!!!!! Άντε….. και στα δικά σου….. κοντεύεις κι εσύ!!!!!!!! Πώς νιώθεις????? Και στα δικά μας κοριτσάκια….. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Καλημέρα Νίκη μου!!!!!!!! Πώς είσαι σήμερα καλό μου????? Αχ…. αυτή η απάθεια ορισμένων με τα σκυλιά τους!!!!!!!! Κι εμείς έχουμε 1 σκ@τούλι στη γειτονιά, ακριβώς απέναντι μας, όόόόλη μέρα γαυγίζει, νομίζω είναι….. πώς τα λένε αυτά τα κακομούτσουνα…. Πεκινουά….. ή κάτι τέτοιο….. μια μπάμια!!!!! Το τι φωνές τους έχουνε βάλει….. σε αυτούς που το έχουνε….. φεύγουνε, λείπουνε όλη μέρα & το έρμο το σκυλάκι λυσσάει στο γαύγισμα…. γιατί το πήρανε??? Για να το έχουνε όλη μέρα μόνο του έξω στο μπαλκόνι???? Ή για να ζαλίζει τη γειτονιά???? Και μάλιστα….. κάποια στιγμή…. είδα τον κύριο του να το κλωτσάει…. πολύ κλωτσιά μιλάμε….. επειδή γαύγιζε…. το λυπήθηκε η ψυχή μου το έρμο….. είπαμε….. όχι κι έτσι!!!!!!!

Ξέχασα πω σας……. χθες ο καλούλης μου με κατασυγκίνησε!!!!!! Πήγαμε σε μία κοπελιά που ψωνίζω εδώ και χρόνια δωράκια, κι είμαστε έτσι….. μιλάμε σα φίλες τέλος πάντων, της είπα για την εγκυμοσύνη μου (το είχε ψιλιαστεί από το Πάσχα, αλλά καθότι διακριτική, δε με ρώτησε κάτι…. ψιλοφαινόταν η κοιλιά τότε….. ενώ τώρα κάνει μπαμ!!!!) και χάρηκε πάρα πολύ που της είπα για τον μπέμπη μου…. χάϊδευε κιόλας την κοιλιά (έχει ευχαριστηθεί χάδι ο μικρός εκεί μέσα!!!!!) και κάποια στιγμή, εκεί που τα λέγαμε, λέω εγώ “καλά να είμαστε, να πάνε όλα καλά, να είναι ο μπέμπης μου καλά πάνω απ΄όλα”…. και γυρίζει ο άντρας μου & λέει….. “εεε…. όχι ο μπέμπης…. εσύ βέβαια μανούλα….. εσύ να είσαι καλά….. αν κάτι πάει στραβά με τον μπέμπη…. θα μας έρθει κι άλλο μωράκι…… μην το ξαναπείς αυτό”!!!!!!!

Μόνο τα ζουμιά που δε με πήρανε!!!!!!! Ο καλούλης μου…… με αγαπάει πολύ η ψυχή μου….. και τώρα που τα γράφω….. έτοιμη να τα μπήξω είμαι!!!!!!! Φτάνει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Πιπιτσα!

Υπομονη με τις κραμπες...Εμενα η αληθεια δεν με εχουν πιασει καθολου,ευτυχως.Ισως επειδη παιρνω απο την αρχη μαγνησιο,δεν ξερω. :roll:

Το καημενο το σκυλακι...Εγω στη θεση σας θα φωναζα την φιλοζωικη! :evil: Τα αγαπω παρα πολυ αλλα μου την δινει οταν τα παιρνουν και δεν ξερουν να τα εκπαιδευσουν και ενοχλουν τους αλλους και τυρρανανε και τα σκυλια! :evil:

Θα βγω να παρω καμια τυροπιτα για τους μαστορους και επιστρεφω!

Μαιρη τι διαβαζω;Βαφεις σημερα;Γιουπιιιιιιιιιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν πιαααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πρωτομηνιά σήμερις (Καλό Μήνα κούκλες & με το καλό τα γεννητούρια μας!!!!)

Και πρωί-πρωί μου τηλεφώνησε η πεθερά!!!!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Να πάρει!!!!!!!!!!! Και δεν το κλείνει κιόλας!!!!!!!! Ούτε μπορώ να αποφύγω την κλήση της...... απόρρητη...... πού να ξέρω πως είναι εκείνη???????????

Θεόστραβα θα μου πάει ο μήνας!!!!!!!!!! Να μου το θυμηθείτε!!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααα....εμεις σημερις το ριξαμε μαμα κ κορες στον υπνο :D:D:D αφου ολη την νυχτα ξυπνουσα για τουαλετα τι να σου κανει ο ερμος ο υπνος....ηρθε το πρωι ;););) ηπια ομως κ εγω πολλα υγρα χθες...ειχα μια απιστευτη διψα ολο το απογευμα κ μια χαζη γευση στο στομα....μπλιαχ κ ηθελα να πινω

το προγραμμα μας δεν λεει κατι ιδιαιτερο σημερα...τα καθημερινα μας...εχω κ την μικρη σπιτι.

βικη να σου ζησει η κοραααααααααακλα!!!!να την χαιρεσαι κ με το καλο να πατε στο σπιτι!!!!φιλιααααα!!!

καλημερα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια!! Ξέχασα να ευχηθώ προηγουμένως!

Χρύσα μου να χαίρεστε το ανηψάκι σας..Αντε και στα δικά σου τώρα!

Συμπεθέρα άσε τις τυρόπιτες και κάτσε στο σπίτι!!! :lol:

Μιχάελα μου το ρίξατε στον ύπνο ε???Και καλά κάνετε! Τέλειωσε η μικρή από τον παιδικό??

Πιπίτσα μου καλό κουρεματάκι!! Γεματο το Σ/κ σας...κοιτα να το ευχαριστηθείς, χωρίς να κουραστείς φυσικά...Να περάσετε τέλεια!!

Εμείς αύριο απόγευμα έχουμε εγκαίνια το μαγαζι του κουμπάρου μας, αλλά δεν ξέρω αν θα πάω κι εγώ...Την Κυριακή το απόγευμα πάλι γάμο αλλά είναι εκτός πόλης και έτσι το πιο πιθανόν να πάει μόνος του ο καλός μου..Θα δείξει...

Από το πρωί σκέφτηκα τι πράγματα έχω να κάνω πριν γεννησω με το καλό και με έπιασε άγχος!! :lol: Κοιταξα τις φώτο του γάμου που πρέπει να παραγγείλω για τους γονείς μας...Να φτιάξω νύχι...όσο μπορώ βεβαια, φρύδι...Να τελειώσω το λεύκωμα που φτιάχνω με τους υπερηχους του μπέμπη μας και κάτι τέτοια μικροπράγματα...

Χθες βράδυ έβλεπα ότι πήγα στην κλινική και έλεγα σε όλους ότι γεννούσα και κανείς δεν μου έδινε σημασία...ήμουν μες στα νεύρα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ κοριτσάρες μου, είναι ο μήνας για τις περισσότερες μου φαίνεται αυτός...

αντε Μαράκι μου λίγες μερούλες μείνανε κ σε εσένα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα συμπεθερα και Νικολ!Καλο μηνα!Ξεχασα να πω!

Πιπιτσα,σου εκανε ποδαρικο η πεθερα; :lol: Γι'αυτο εγω δεν εχω τηλεφωνικα παρε δωσε και εχω το κεφαλι μου ησυχο... :lol:

ψαχνω για μπανακι αλλαξιερα.Ειχα δει ενα στα πρεναταλ αλλα τωρα σκεφτομαι και ενα απο τα αμαζον...Σας τα βαζω να μου πειτε γνωμες:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001 ... ROKL5A1OLE

http://www.prenatal.gr/grecia/pueri_ai_ ... /index.asp

Toυ πρεναταλ ειναι στην σελιδα 4 με το αρκουδακι.Το πρασινο.Τι λετε; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα!!!!νικη κ τα δυο ειναι πολυ ομορφα...το πρωτο ειναι λιγο πιο ογκωδες ή μου φανηκε?αν κ να σου πω το σχεδιο που εχει στην σελ 5 (το πορτοκαλι) ειναι πιο βολικο γιατι η αλλαξιερα στεκεται...οποτε με το που βγαζεις το μωρο το ακουμπας...στα αλλα η αλλαξιερα πεφτει κ πρεπει να κρατας το μωρο με το ενα χερι κ με το αλλο να σηκωσεις την αλλαξιερα.ειδικα στην αρχη που ειναι μικρουλια ζωριζει πολυ...σκεψου το.

μαρακι η μικρη εχει κ τον ιουλιο παιδικο...μονο τον αυγουστο κλεινουν.απλα σημερα ειπαμε να κοιμηθουμε ;););) δεν την στελνω καθε μερα γιατι η αληθεια με κουραζει το πανε ελα δυο φορες...ασε κ τις βενζινες...

τουλαχιστον εχεις να ασχοληθεις με πραγματακια κ θα περασει ο καιρος γρηγορα...

εμεις σημερα θα κατεβουμε το βραδυ στη θαλασσα...εχει ο κουνιαδος μου γεννεθλια κ θα παμε κατω να φαμε κ να πιουμε...βεβαια μπορει λιγο να ξυλιασουμε οποτε πρεπει να ετοιμασω κ ρουχα...

καλημερα νικολ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!Καλο μηνα να εχουμε και με το καλο τα γεννητουρια!!!!!!!!!!!!!

Ειστε ολες καλα????? Εμενα το βραδυ μου ηταν λιγο αστατο...αλλα την παλεψα!!!Σηκωθηκα 5-6 φορες για πιπι αλλα τι να κανουμε υπομονη...

Σημερα το απογευμα θα παω για καλοπισμο....νυχι και μαλλι!!!!!!Μη φανταστειτε ενα πεντικιουρ θα κανω και ενα πιστολακι...αλλα κατι ειναι και αυτο!!!!!!!!!!!

Μετα σκεφτομαι να παω για ενα καφεδακι..αν δεν εχω κουραστει!!!!!

Νικη μου ειδα τα μπανακια σου και μου αρεσουν πολυ και τα 2 αλλα επειδη εχω μια αδυναμια στο ασπρο...θα πω το ασπρο!!!!!!

Μιχαελα μου τελος ο παιδικος και τωρα θα ριχνετε κατι υπνους...θα χορτασετε μεχρι να ερθει το νινακι..:)

Μαρακι μου και εσυ εχεις υποχρεωσεις το σ/κ ,ε???Εγω ευτιχως οχι....αυτο το σ/κ θα ξεκουραστω για να μην εχω τα χαζα του προηγουμενου!!!!!!

Σημερα εχει εναν χαζοκαιρο....ΑΜΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mιχαελα το ειδα και εγω αυτο το μπανακι.Αλλα το προβλημα ειναι πως προσαρμοζεται πανω στην μπανιερα και δεν το θελω ετσι.Θα ειναι αρκετα κοντο και δεν μπορω να σκυβω.Επισης θελω να το εχω στο δωματιο οταν δεν την κανω μπανιο,για να εχω εκει την αλλαξιερα.Δεν θα εχω συρταριερα και χριεαζομαι ενα επιπλακι για να εχω πραγματακια. ;) Θα δω ποιο θα παρω,να παω πρωτα στα πρεναταλ να δω αν εχουν εκπτωση γιατι και εκεινο 100 ευρω κανει... :roll:

Ποτε αρχιζουν οι εκπτωσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIAAAAAAAAA KALO MHNA NA EXOUME ME POLLA POLLA GENITOURIAAAAAAAA!!!!

POIO KORITSAKI EXEI SEIRA TWRA????????AXXXXX PERNANE OI MHNES ANTE ERXETE KAI H SEIRA MOU!!!!!!ANYPOMONW OSO TIPOTE ALLO!!!!!!!!

NIKH MOU EIDA TIS MPANIERES SAS KAI EMENA MOU ARESEI PARA POLY H ASPRH!!!!!!!!!EINAI POLY KOMPSH KAI MOU ARESEI EPISHS POLY TO ASPRO XRWMA!!!!!!!!!!OPOIO KAI NA EPILEXEIS EINAI OMORFO!!!!!!!!!THA ARESEI POLY STHN MPEMPOULA SOU!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ μου καλημέρα!

Μιχαέλα μου απολαύστε ύπνο με την μικρή...Να που τελικά πέρασε το δικό σου κι η μικρή συνεχίζει τον παιδικό :lol::lol::lol: Πού το θυμήθηκα αυτό!!! :lol::lol::lol:

Νίκη μου εμένα μου αρέσει σαν εμφάνιση αυτο με το αρκουδάκι...Είχα δει κι από κοντά ΄παρόμοιο. Εμείς στην αρχή θέλαμε να πάρουμε το διπλα που λεει η Μιχαέλα. Αλλα δεν εφαρμοζε τελικά στην μπανιέρα μας.Αλλιώς θα ήταν το πιο βολικό!

Μαρία μου κι εγώ έφαγα καρπούζι το βράδυ και σηκώθηκα πολλές φορές για πιπί και μετά δεν με έπιανε ο ύπνος...σκεφτόμουν διάφορα! τώρα για τις υποχρεώσεις...έχουμε πολλές αλλά δεν ξέρω αν θα πάω εγώ σε κάποια...μαλλον θα αναλαβει ο άντρας μου..

Καλημέρα Χριστίνα!

Έχει πολύ γελιο γιατί όποιον παίρνω τηλ να δω τι κάνει με το απαντάνε με ρωτάνε αν γέννησα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια οι υπολοιπες τι μπανακια πηρατε??????

Εγω επειδη θα εχω συρταριερα αλλαξιερα...σκεφτομαι να παρω κατι τετοιο http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1665

Τι λετε????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς τελικά πήραμε συρταριέρα αλλαξιέρα που το πάνω συρτάρι βγαίνει κι έχει μπανάκι...Αργότερα αφαιρεις το μπανάκι και σου μένει μόνο η συρταριέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια;μολις βγηκα απο το νοσοκομειο.εμεινα μεσα 2 μερες προληπτικα με γιουτοπαρ.ολα πολυ καλα.σε 3-4 βδομαδες γενναμε καλως εχοντων των πραγματων.φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου καλωσορισες!!!!!!!!!!!Πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα!!!!!!!!!Ξεκουρασου τωρα...λιγες μερες σου εμειναν!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε ερχεται η σειρα σου....με το καλο κοριτσι μου να ερθουν οι μπεμπουλες σου στον κοσμο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EGW KORITSIA PHRA APO TO JUMBO KATI TETOIO GIA TO MPANAKI STHN ARXH

http://www.letoshop.gr/default.asp?itmS ... 303&pid=40

ANNA MU XAIROMAI POU PHGAN OLA KALA......YPOMONH LIGO SOU EMEINE KAI THA EXEIS STHN AGGALITSA SOU TIS KOUKLES SOU!!!!!!!!!!!!!!!ME TO KALO KALH MOU :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα ναι κ μπηκα τη τεταρτη το πρωι για εξετασεις κ με κρατησαν μεσα προληπτικα.μολις γυρισα σπιτι.κουραστηκα πολυ αλλα ειδα κ πολλα νεογεννητα νινακια.μια σκετη τρελλα.ναι τωρα μονο ξαπλα ειπε ο γιατρος.ειναι υπερκινητικες οι πασχαλιτσες μου κ μου δημιουργουν συσπασεις.αλλα ολα οκ τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου τουλάχιστον είσαι στον 8ο...Ο γιατρός μου έλεγε ότι είναι πολύ σημαντικό να περάσεις τις 32 εβδ. Οποτε μην αγχωνεσαι κι όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννουλα περαστικα κοπελα μου!Σε ειχα στο μυαλο μου που ειδα οτι δεν εμπαινες.Ξεκουρασου,λιγο εμεινε!

Μαρουλιτα μια χαρα ειναι το μπανακι αν εχεις ηδη αλλαξιερα.

Χριστινα δεν ξερω κατα ποσο βολευει αυτη η βαση για νεογεννητα. :roll:

Τα νευρα μου...Ξυπνησε ο αντρας μου και ειδε το χρωμα του σπιτιου απ'εξω και δεν του αρεσε...Χθες που αρχισαν να βαφουν ηταν δουλεια και δεν το ειχε δει.Τωρα δεν το αλλαζουμε ομως,το εχουν βαψει σχεδον ολο!Σ'εμενα και την μαμα μου μας αρεσε...Τι να πω; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου και εγω ετσι πιστευω...οτι θα με βολεψει αρκετα!!!!!!!!!

Τι εγινε με το χρωμα????Γιατι δεν αρεσε στον αντρα σου??? Δεν πειραζει εσυ μην αγχωνεσαι αμα σου αρεσε εσενα με τον τροπο σου θα τον κανεις να του αρεσει και σε αυτον!!!!!!!!!!Ενταξει γυναικες ειμαστε κατι ξερουμε παραπανω!!!!!!!!!!!!!!

Δεν μιλησαμε για φαγακι ακομα....:P

Τι τρωμε σημερα λοιπον??????????Εμενα εκανε η μανουλα μου παπουτσακια...θα φαω ενα μικρο με σαλατα ντοματουλα απο τον κηπο!!!!!!!!!!!!Ο αντρας μου κανει διατροφη και ετσι θα φαει το ψητο του το κοτοπουλακι με ρυζακι...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...