Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

ευτυχως δε γραψατε πολλα :D απο χτες προσπαθουσα να μπω ολο το απογευμα κ οταν πηγαινα να γραψω απαντηση με πετουσε εξω.τι νευρα θεε μου.τελος παντων

καλημερα κοριτσαρες

τι ξκανετε ;πως ειστε;μου ζεσταινεστε;

εγω χτες πηγα γιατρο.ολα καλ.τα κοριτσια μου εγιναν η μια 1.900 κ η αλλη 2 κιλα.τελεια ολα ειπε ο γιατρος.κ μου ειπε 2-3 βδομαδες ακομα να βγαλουμε κ ολα οκ :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

μολις μου το πε,τα παιξα.του λεω ρε γιατρε δεν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα να γεννησω.αληθεια ρε κοριτσια την ακουσα ασχημα.μου ρθε πολυ αποτομα.μου ειπε καλυτερα να ετοιμαστω κ ψυχολογικα κ γενικα,γιατι οι κοπελες μου ειναι μεγαλες κ το πολυ -πολυ σε 4 βδομαδες θα γεννησω.

τι να πω;οτι με εχει πιασει πανικος;οτι αγχωθηκα πολυ;οτι γελουσα μετα σα το χαζο απο τη χαρα;δε ξερω!πολυ προβληματιστηκα απο την αντιδραση μου.κ χαρηκα κ πανικοβληθηκα.

χτες το απογευμα κ σημερα το πρωι σιδερωνα.δε τελειωσα ακομα.πηγα ψωνισα κ οτι τελευταιο ειχε απομεινει.δευτερα θα μου φερουν κ τα στρωματα κ τελος.

τη τριτη που θα ξαναπαω θα κανω κ τις κορτιζονες.2 τη τριτη που μας ερχεται κ 2 την επομενη κ τελος.μου πε για τη γεννα κ συμφωνησαμε να κανω ολικη ναρκωση.μαλλον λογω των αντιπηκτικων ενεσεων που κανω

:?:?:?:? τωρα κατι αλλο.το βραδυ σηκωθηκα να παω τουαλετα κ οπως γυρνουσα στο κρεββατι να ξαπλωσω ακουσα μες τον υπνο μου καποιον να λεει θα στα παρω πριν γεννησεις.απο το αγχος μου ολο μ.............ες σκεφτομαι.σημερα ολη μερα το μυαλο μου γυρναει εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

pw pw koritsakia mou vlepw ki eseis eiste agxvmenes....vre koritisa den kserw an eimai egw etsi mono alla doksa to theo ti kai an eimai ston 9 se liges meres...perpataw olo to kentro tis athinas gia 2-3 wres aneta sxetika kanw douleies sto spiti ta panta sxedon...ftou mou ftou mou alla eytyxws den mporw na kathomai..den kserw vevaia an kanei kalo sto paidi alla nomizw oti to perpatima kalo einai.mia fili mou pou einai ston 9 idi den mporei na kanei 100 metra mou leei gt exei vgalei oli tin egkymosini sto spiti kai apo 36 papoutsi foraei 40!!!!!!!

ANNA mou poli agxos exeis e??poswn evdomadwn eisai?

vre koritsia den kserw gia esas alla egw akouw synexeia tin kardia tou mwrou mou xamila na xtypaei kai mou kanei entypwsi...toso entona..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

31 εβδομαδων ειμαι χριστινα μου.εγω πολλα χτυπηματα εχω χαμηλα.η μια εχει γυρισει με το κεφαλι κατω.οποτε δεχομαι κλωτσιες κ ψηλα κ χαμηλα

αγχος δε λες τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα μην αγχωνεσαι.Ολα καλα θα πανε!Στις ποσες εβδομαδες θα γεννησεις;Νωριτερα λογω διδυμων;

Ρε κοριτσια,την καισαρικη σε ποια εβδομαδα την κανουν;Υπαρχει καποιο στανταρ;

Χριστινα το περπατημα κανει πολυ καλο στον τελευταιο μηνα.Εγω παλι δεν μπορω να περπαταω,πονανε τα ποδια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελουςςςςςςςς :evil::evil::evil: μπηκα.....

αννα φανταζομαι το αγχος σου....μπηκες στον περετο των προετοιμασιων...με ρεγουλα ομως...σε δυο βδομαδες σου ειπε...κοιτα μην γεννησεις σε δυο μερες,σιγα σιγα :D:D:D

μαρουλιτα εμεις εδω θα ειμαστε...παρεακι να φαμε οοοοολο το καλοκαιρακι...εγω πιστευω πως θα τον φαω κ τον αυγουστο...αν εχω τα ιδια με την πρωτη εγκυμοσυνη.

χριστινα εγω περιμενω τηλ για τα μαθηματα...συνηθως τα κανουν μετα την 34η αλλα εμας εδω επειδη στο νοσοκομειο δεν εχει κ τον τρελο κοσμο,κανουν γκρουπ κ εχει μεσα κοπελες που ειναι ετοιμογγενες κ κοπελες που ειναι στον 6ο.εγω εδωσα στοιχεια κ περιμενω τηλ.

νικη την καισαρικη αν δεν υπαρχει καποιο θεμα με μανα κ μωρο την προγραματιζει ο γιατρος βλεπωντας την πορεια-βαρος κλπ του μωρου.συνηθως αφηνουν να παρεις τις 15μερες του 9ου. κ μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι αυτό που νιώθεις δεν νομίζω να είναι η καρδιά του μωρού αλλά μάλλον το πιάνει λόξυγγας!! Είναι ρυθμικά χτυπηματάκια...Και μην αγχώνεσαι για τον τοκετό..οσο πιο χαλαρά το πάρεις το θεμα τοσο καλύτερα θα είσαι εκείνη τη στιγμη! καλά κάνεις και περπατάς...εγώ με τίποτα!!

Άννα μου τέλεια τα νέα σας..Γιατι αγχώνεσαι καλέ??? θα έχεις τα κοριτσάκια σου αγκαλιά όπου να'ναι!!

Νίκη μου συνηθως οι περισσότεροι γιατροι την καισαρική την κάνουν στην 38η...τώρα δεν ξέρω...Σου είπε τελικά για καισαρική??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου δεν θα σκεφτεσαι χαζομαρες...κανενας δεν μπορει να σου παρει τα κοριτσακια σου!!!!!

Το μονο ποθ πρεπει να σκεφτεσαι ειναι οτι σε λιγες εβδομαδες θα εχεις τις κοπελαρες σου αγκαλιτσα...τελειες ειναι και οι δυο!!!!!!!!!!!!!!!

Εμεις αυτη την στιγμη εχουμε λοξυγγα...αχαχαχαχαχα.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Χριστινακι μου μηπως ειναι λοξυγγας αυτο που ακους????γιατι και εγω ετσι νομιζα αλλα τελικα ηταν λοξυγγας..χιχιχιχιχιιχιιιχιι

Συσσακι μου καλημερα...παλι καλα θα εχουμε η μια την αλλη..κατι ειναι και αυτο!!!ποτε σου εδωσε ΠΗΤ ο γιατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη μετα την38η εβδομαδα,ετσι;Αχ,δεν το πιστευω πως εχω αρχισει να σκεφτομαι αυτο το ενδεχομενο. :roll: Με εχει πιασει μελαγχολια...Θελω να γεννησω φυσιολογικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου πρέπει ψυχολογικά να είμαστε έτοιμες για κάθε ενδεχόμενο. Ακόμα και ο οφθαλμιατρος να σου δωσει το οκ καμια φορά δεν ξέρεις πως έρχονται τα οράγματα. Κι εγώ θέλω πάαααρα πολύ να γεννησω φυσιολογικά αλλά κάπου πίσω στο μυαλό μου εχω και το ενδεχομενο της καισαρικής για να μην με πάρει από κάτω. Και ξέρεις κάτι...εγώ αυτό που λέω είναι ότι περάσαμε τόσα για να φτάσουμε μέχρι εδω...οποτε σημασία πάνω από ολα έχει να ερθει γερό στον κόσμο το μωράκι μας...και τίποτα άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρος μου ειπε πτι μολις κλεισω τη 35 θα γεννησω.αλλα μου ειπε οτι η γεννα στα διδυμα δε προβλεπεται.για αυτο μου ειπε αν καταφερουμε να βγαλουμε 2-3 βδομαδες ακομα θα ειμαστε καλα.χτες το απογευμα ομως ειχα τους πρωτους πονους.με επιασαν το μεσημερι.ισως να ταν κ απο τη κουραση γιατι χτες περιμενα 4 ωρες στο νοσοκ να με δει ο γιατρος γιατι του τυχαν εκτακτες καισαρικες

σημερα ειμαι καλα.

νικη μου μη στενοχωριεσαι.κ εγω θα θελα φυσιολογικα αλλα................κανουμε οτι πρεπει για τα πασχαλακια μας

ανυπομονω να πω την αληθεια :D

ω ναι,λοξυγκας ειναι αυτα τα χτυπηματακια

εμενα κανουν ολη την ωρα σβουρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα γελαω τοση ωρα..σοβαρα το λετε?και πως γινεται να εχει τοση ωρα συνεχομενα?πλακα εχει,,εμενα με εχει πιασει ενασ φοβος δεν ξερω γιατι μηπως τυλιχτει με τον ομφαλιο ...παναγια μου μακρια απο εμας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Χριστινακι μου μη φοβασαι αμα το ακους το μωρο τιποτα κακο δεν συμβαινει...Λοξυγγας ειναι...εμενα ο δικος μου καθε μερα εχει!!!!!!!!!!!Και πολλες φορες συνεχεια!!!!!!!!!

Κοριτσια και εγω θελω πολυ να γεννησω φυσιολογικα...αλλα πρεπει να σκεφτομαστε και το ενδεχομενο της καισαρικης..γιατι το παν ειναι να ειναι καλα τα μωρακια μας!!!!Αρα Νικη μου μη σε αγχωνει το θεμα...οτι ειναι να γινει θα γινει και να δεις που θα ειναι για καλο!!!!!!!!!!

Τι τρωμε κυριες μου σημερα????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις εχουμε παστιτσιο απο χτες.κ ευτυχως γιατι εχει πεσει πολυ σιδερο.τωρα φωναξα τη μαμα μου να ανεβει να σιδερωσει γιατι σα να κουραστηκα ολιγο.το βραδυ θα φτιαξω ελληνικη πιτσα.οποτε μπορει κ να μη φαω το μεσημερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλιτα μου εχει δωσει μεχρι 5/9 αλλα στα νοσοκομεια σε αφηνουν κ λιγες μερες να παρεις επιπλεον αν περασεις την ημρομηνια σου(στα κοριτσια μεχρι 10).ειναι κ στο γιατρο.ευχομαι να μην προλαβει να μπει ο σεπτεμβρης...ειδωμεν.

χριστινα αυτο με το λωρο ολες το φοβομαστε....αλλα κ να το σκεφτομαστε ολη την ωρα δεν κανει καλο.

οσο για την καισαρικη το εχω παρει πολυ χαλαρα ισως γιατι ηδη εχω περασει εναν φ.τ. κ εχω ζησει την εμπειρια...ειπαμε οτι ειναι καλο για το μωρο κ την μανα.

εγω τωρα εβαλα να κανω λιγη στραπατσαδα κ πατατουλε,εγω κ κανα δυο γεμιστα απο χθες..ο αντρας μου ειναι ψαρεμα θα ερθει αργα κ θα φαμε παρεα με τον αδερφο μου...θα περασουμε κ σημερα.

το απογευμα εχουμε την γιορτη στον παιδικο κ μας ειπαν να φτιαξουμε κατι για τον μπουφε...με βλεπω για κανενα κορμο :D:D:D ευκολα κ γρηγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω εκανα κριθαρακι με κοτοπουλακι....με μπολικη σαλατουλα και ειμαστε οκ!!!!!!!!!!!!!!!

Η αυριο η μεθαυριο θα παμε να παραγγειλουμε κρεβατακι,καλαθουνα,συρταριερα και καροτσακι!!!!!!!!!!!!!

ΤΙ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συσσι μου εμενα μεχρι 7/9....αλλα και εγω ελπιζω να μη μπω στον σεπτεμβριο...τα αγορια δλδ βγαινουν πιο νωρις?????ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εχω γεννεθλια 25 αυγουστο συσσι μου λες να ερθει τοτε το αγορι μου????????????Εχω που εχω ηδη ερωτα μαζι του....πωπωπωπωπωπω.....θα τρελαθω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι χριστινακι και εγω αυτο εβλεπα τωρα...και μια γνωστη μου εμεινε εγκυος σε τετραδυμα φυσιολογικοτατα....αλλα δυστιχως δεν κρατιθηκαν ολα...μονο το ενα!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Μιχαέλα μην χάσεις εσυ...κατευθείαν να κάνεις κορμό!!!! :lol::lol:

Χριστινάκι όντως εχει γέλιο αλλα λενε ότι ο λοξυγγας στα εμβρυα ειναι δείγμα καλής λειτουργίας των πνευμόνων...οποτε απόλαυσε το!!

Στο μετξύ έχει πολύ γέλιο...ο δικός μου έχει τυλιχτει με τον λωρό...όλες οι υπόλοιπες έχετε αγχωθεί!!! :lol::lol::lol:

Από φαγητο κάτι ελαφρυ και δροσερό...Μάλλον σαλάτα! Το βραδυ θα κάνω σνιτσελ στον καλό μου...Τωρα το μεσημερι δεν αντεχω ούτε το φαγητο!

Εκανα ένα ντουζακι τώρα να συνέλθω λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pw pw fantazesai na exeis tetradyma?panagia mou...dyskolo alla kai ti xara etsi????bravo tous omws pou ta kratisan...koritsia thelw na gennisw na dw to paidaki mou kai meta na ksekinisw diatrofi.....exw kai ena thelw me ypothyroeidismo opote tha dyskoleftw ligo alla ok ti na kanoume?????????o giatros m eipe oti meta tin egkymosini mporei na emfanistei mporei kai oxi..exoume istoriko omws stin oikogeneia ...tha doume...

koritsaki poies einai apo athina?exte kanonisei pote kamia synantisi?

marakiexei tylixtei?kai de fovasai?na rwtisw kati asxeto gia oses exete kanei dobbler?sas eipe o giatros oti exete na kanete kai allon yperixo meta?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

13 κουταλιες αλευρι για ολες τις χρησεις,1 μαγια ξερη,1.5 με 2 ποτηρια νερο,οσο παρει,1 κουτ γλυκου αλατι κ 1 ζαχαρη και 2 κουταλιες λαδι.τα ζυμωνεις κ το αφηνεις να φουσκωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...