Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

καλησπερουδιααααααααααα....ειναι καμια εδω?τελικα το πρωι δεν προλαβα καμια....πηγαμε στο γιατρο του νοσοκομειου,καναμε υπερυχο....αλλα εγω δεν μπορουσα να δω την μπεμπα γιατι ο κανονικος τους ειχε χαλασει κ μου εκαναν σε αλλον που δεν ειχε διπλη οθονη να βλεπει κ η μαμα....δεν πειραζει ομω γιατι την δευτερα εχουμε ραντεβου στον εξω γιατρο.η μπεμπα μας μια χαρα...εχει φτασει τα 1506γρ.πολυ καλη για την εβδομαδα της(νικη κ σε αυτο παρεουλα παμε :D:D:D )μιλησα κ με το γιατρο αυτο κ του ζητησα αν μπορει να ειναι κατα την διαρκεια του τοκετου ο ιδιος.μου ειπε οτι γινεται...φυσικα κ με το αναλογο κοστος...400Ε.απο εδ κ περα θα περνω αυτον τηλ κ θα μου λεει ποτε να πηγαινω κ δεν χρειαζεται να κλεινω ραντεβου στο 1535.σε 4 βδομαδες θα με δει κ μετα καθε βδομαδα.οποτε παει κ αυτο...

μετα καναμε κατι αλλες δουλειες,περασαμε κ απο κτεο κ πες πες γυρισαμε στις 2.φαι κ μετα εριξα εναν υπνο....zzzzzzzzzzz...αλλο πραγμα...να δω πως θα κοιμηθω το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια τι κανετε;ειχα 2 μερες να μπω.σημερα καναμε το πρωτο μας μπανιο στη θαλασσα. 8-)

περιμενα οτι ο μπεμπης θα ηταν υπερκινητικος μεσα στη θαλασσα,αλλα τιποτα.μαλλον κοιμοταν εκεινη την ωρα.κριμα!!!ηθελα να δω πως θα αντιδρασει το μωρουλι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou edw eimai pali me tis erwtiseis mou!!!!!!!!!!!!! ;););)

na sas rwthsw epeidh den exw katholou xwro gia allaxiera skeftika na parw aythn thn allaxiera pou thn sterewneis thn kounia tou mwrou kai to allazeis ekei.....thn exei dokimasei kamia apo esas???????pistevw pws mono ayth thn lysh exw....giati den ginete na skivw monimws sto krevati na ton allazw tha mou fygei h mesh!!!!!!!!!!

perimenw tis gnwmes sas!!!!!!!!!!eyxaristw!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας!!!!! χαίρομαι που όλες είστε καλά!!δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τα πάντα αλλά και να σας διαβάσω με πολύ προσοχή γιατί τρέχω....

Κατερινάκι μου σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου και για το ενδιαφέρον και για τα καλά σου λόγια για τον Νικόλα μου!!!Η αλήθεια είναι ότι είναι ένας γλύκας και με έχει τρελάνει!!!(μαμά κουκουβάγια)...

Λοιπόν εμείς μπαίνουμε την Πέμπτη 6.30 το πρωί.. :? θα με πάρουν θα μου κάνουν εξετάσεις, τα σχετικά.. και μετά τις 8 κάποια στιγμή υπολογίζω ότι θα με πάρουν στο χειρουργείο.... (ξύρισμα θα το κάνω μόνη μου όπως και στον Νικόλα μου!).. εννοείται ότι θα μπω με τους φακούς.. δεν θα βλέπω τίποτα διαφορετικά.. όσο για αυτό που λέγατε δεν έχει να κάνει με το πόση μυωπία έχει μια γυναίκα για το αν θα γεννήσει φυσιολογικά ή όχι... είναι θέμα βυθού του ματιού.. και μόνο ο οφθαλμίατρος μπορεί να κρίνει εάν υπάρχει πρόβλημα ή όχι..

Σοφάκι μου μπράβο σας που είστε ήσυχες κοπέλες!!! δεν είναι μαγεία αυτά τα μικρά πλασματάκια??

Έλλη μου και πάλι να σου ζήσει κοπέλα μου!! συγχαρτήρια για τον τοκετό σου!!όλες να έχουμε έυκολες και καλές γέννες..!!!

Νίκη μου επιτέλους ήρθε ο μπογιατζής ε????άντε να μπαίνετε σε μια σειρά..η μπεμπούλα μεγάλωσε!!!!μην αγχ'ώνεσαι με τον ομφάλιο λώρο.. καλύτερα που είναι μακρύς!!!.

Μαράκι μου ταλαιπωρήθηκες λίγο στο νασοκομείο αλλά όλα οκ!!!άντε πλησιάζεις κι εσύ...

τι άλλο?????

Εύη μου θέλω κι εγώ μπάνιο στη θάλασσα!!!!!ζηλεύω!!!!!κάνε καμιά βουτιά και για μας!! ;)

Μιχαέλα μου μια χαρά η μικρή εε???!! μεγαλώσατε!! το έριξες στον ύπνο και ξεκουράστηκες.. μια χαρά!!

δεν θυμάμαι άλλα... συγχωρέστε με!!θα προσπαθήσω να μπω αύριο... για πρωί δεν το βλέπω.. δεν θα με αφήσει ο ταλιμπάν μου!!!!

Ελπίζω σήμερα να καταφέρω να κοιμηθώ.. πονάω πολύ ρε κορίτσια!!από τη μία ο πόνος από την άλλη η σκέψη ότι θα φύγω και θα αφήσω τον μικρούλη μου.... μάτι δεν κλείνω!! :roll::roll: τουλάχιστον θα ξεκουραστώ στο μαιευτήριο... :lol::lol::lol:

Καλό βράδυ σε όλες!!!φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου.. θα σου πω την δική μου άποψη και εμπειρία..

Είχα αλαξιέρα πάνω στη συρταριέρα του Νικόλα... ενσωματωμένη!!δεν την χρησιμοποίησα ούτε μια φορά.... δεν με βόλεψε!!τον άλλαζα πάνω στο κρεβάτι πάντα... και για να μην κουράζω τη μέση μου.. καθόμουν κι εγώ στο κρεβάτι.. ούτε έσκυβα όυτε τραβιόμουν!! Αυτά... βέβαια βόλεψαν εμένα... εσύ θα αποφασίσεις!!απλά εγώ το θεωρώ περιττό...ελπίζω να βοήθησα... ακου και τα άλλα κοριτσάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

titina μου καλησπερα.επειδη κι εγω δεν εχω χωρο για αλλαξιερα εκανα το εξης.αγορασα απο το mothercare ενα στρωματακι αλλαγματος το οποιο θα τοποθετησω επανω στο πλυντηριο μου στο μπανιο.με εξυπηρετει γιατι ειναι διπλα στο νιπτηρα οποτε μετα το πλυσιμο θα τον ακουμπαω κατευθειαν εκει.πηρα και ομορφα καλαθακια τα οποια θα ακουμπησω διπλα για να βαλω ολα τα προιοντα περιποιησης που θα χρησιμοποιω. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas eyxaritw vasika emeis panw apo to plintirio exoume ntoulapi dystixws alliws sigoura ekei tha ton allaza...giayto lew a parw aythn thn allaxiera einai san ayth pou les apo to mothercare aplws efarmozei kai panw sthn kounia!!!!!!!!!!!giati kai sto epiplo pou exoume sthn krevatokamara einai ligo xamhlo kai pali den tha me volepsei gia na to valw ekei panw........ :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φουσκούλες μου!!!!!!!!!!!

Τι κάνετε καλές μου?????

Εμείς εδώ…… τρανταζόμαστε για τα καλά απόψε!!!!!!!!!!!!

Έχει τρελά κεφάκια ο μικρός μου!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Στο σημερινό μαθηματάκι μας μάθαμε πάλι καλά πραγματάκια…….

Είδαμε μία φυσιολογική γέννα live (έχω δει χιλιάδες στο you.tube και πάντα τα μπήζω!!!!!!!!) όπως και σήμερα βέβαια……. πάλι με πήρανε τα ζουμιά!!!!!!!! Φοβάμαι…….. αλλά ξέρω πως όλα θα πάνε μία χαρούλα!!!!! Κι ανυπομονώ…….

Δε θυμάμαι αν το ανέφερα χθες……. μιλήσαμε για την Επισκληρήδιο, για αναισθησία γενικότερα & μάθαμε πως όσο προοδεύει ο τοκετός κι έρχεται το νινί, λιγοστεύει η δόση της αναισθησίας……. κι αυτό για να μη γεννηθεί το μωράκι κοιμισμένο, αλλά ν΄ακουστεί αμέσως το κλαματάκι του!!!!!! Γι΄αυτό και στην Καισαρική, με το που γίνεται η νάρκωση, μέσα σε ελάχιστα λεπτά, ο Γιατρός έχει βγάλει το παιδί!!!!!!

Επίσης, ενημερωθήκαμε πως μπορούμε οποιαδήποτε καθημερινή μετά τις 12 να ανεβούμε να δούμε τα δωμάτια, να εξοικειωθούμε λιγάκι, να ξέρουμε τι να περιμένουμε….

Συμπληρώσαμε την αίτηση να βρίσκεται ο μπαμπάς στην αίθουσα τοκετού μαζί….

Αύριο & μεθαύριο θα κάνουμε ασκησούλες αναπνοής & μας ζήτησε να έχουμε μαζί μας καλτσάκια!!!!!!

Όσο για τον Οφθαλμίατρο, περάσαμε από το ΙΚΑ μας για να κλείσουμε ραντεβού….. μας είπανε να πάμε Παρασκευή……. να βρούμε για μετά της Παναγίας!!!!!! Μόνο που…… θα έχω γεννήσει!!!!!!! Θα ρωτήσουμε αύριο στο ΕΛΕΝΑΣ εάν υπάρχει Οφθαλμίατρος αλλιώς θα πάμε σε κάποιον ιδιώτη….. άμα μπλέξεις με το σκ@τοΙΚΑ..... την έκατσες!!!!! Κρατήσεις όμως πληρώνουμε κανονικά!!!!!!!!! :twisted::twisted:

Μας ζήτησε επίσης η Μαία να περιορίσουμε όσο μπορούμε το επισκεπτήριο (ναι….. καλάάάά…… σιγά μην μας ακούσουνε!!!!!!!!!) γιατί τα μωράκια στην αρχή είναι πολύ επιρρεπή σε μικρόβια & χρειάζονται την απόλυτη ησυχία…..

Απαγορευτική η θάλασσα & το σεξ για τις πρώτες 40 μέρες!!!! Επιπλέον….. ο θηλασμός δεν αποτελεί αντισύλληψη, όσο θηλάζουμε λογικά δε θα δούμε περίοδο & μπορούμε στους 8-9 μήνες (από φυσιολογική γέννα) να ξεκινήσουμε προσπάθειες για 2ο μωράκι……. για να επανέλθει η μήτρα κι ο οργανισμός γενικότερα στην πρότερή του θέση!!!!!! Γνωστά βέβαια όλα αυτά…….

Αυτάάάά κοκώνες μου!!!!!!!!!

Σας φιλώ όλες!!!!!!!

Ευγενία μου…….. με το καλό πουλάκι μου!!!!!!!!!

Υ.Σ.: Καλά…… το τι αναισθησία υπάρχει……. είναι γνωστό πια…….. δεν πα να με βλέπανε με την κοιλούμπα……. Ούτε 1 δεν προσφέρθηκε να μου δώσει μία θέση…… είτε στις αποβάθρες του ΜΕΤΡΟ είτε μέσα στους συρμούς!!!!!!!!! Χ@στήκανε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κανετε? Εγώ δεν κοιμήθηκα και πολύ καλά...με πονάει όλο το σώμα! Πόδια, χερια, μέση όλα!! Θελω γενικό σερβις για να συνέλθω :lol::lol:

Νίκη μου μην αγχώνεσαι για τον τοκετό...Πάρε την γνώμη του οφθαλμίατρου κι όλα καλά θα πάνε!

Μιχαέλα μου τέλεια τα νέα σας από την μπέμπα! Μεγάλωσε κι εσάς!!Αντε θα την ξαναδείς τη Δευτέρα!

Τόνια μου κι εσύ έκανες μπανάκι?? Τυχερούλα!!

Χριστίνα μου για την αλλαξιέρα που λες μια φίλη την έχει στην κούνια και την βολεύει μια χαρά. Εγώ ή που θα την βάλω στη συρταριερα που είναι και το μπανάκι ή στην κούνια..Δεν έχω αποφασίσει ακόμα!

Ευγενία μου αύριο τετοια ώρα περίπου θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά. Απόλαυσε την κοιλίτσα σου σήμερα...χαλάρωσε κι αύριο θα είστε 4!!!! Με το καλό κοριτσακι μου..ΝΑ πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου...Θα περιμένουμε νέα σου..Στειλε σε κάποια από εμάς το τηλ σου να μάθουμε τα νέα σας...Σε φιλώ!

Πίπίτσα μου θα κάνετε ασκησούλες αναπνοής σήμερα?? Αντε να μπεις να μας πεις πως πρέπει να τις κάνουμε!! Είναι η μεγάλη μου απορία, αν και έχω διαβασει αρκετά πράγματα! Φιλάκια στον μπέμπη!

Αντε ξυπνήστε και οι υπόλοιπες!!

Η Άννα νομίζω δεν μπήκε χθες...πού είσαι κοριτσάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα τιτινα εγω αυτην εχω και την χρησιμοποιω 2 χρονια στον κωνσταντινο μου μια χαρα με βολεψε...και οικονομικη λυση και χωρο δεν πιανει...ελεγα και εγω να παρω την αλλαξιερα απο την ικεα αλλα οπως ειπες λογο χωρου αδυνατον..

μαμα νικολα με το καλο ολα καλα να πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μαρακι μου....μαλλον κοιμουνται ολες...εγω τρεχω, ,,,μια για εξετασεις μια για δουλεις...ευτυχως δεν καθομαι καθολου γτ αλλιως θα ειχα τετραπλασια(και οχι τριπλασια οπως τωρα..χαχαχα)... .εσυ μαρακι καλ εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!Πως ειστε σημερα????Εμεις πολυ καλα...προσπαθουμε και σημερα να την παλεψουμε με την ζεστη!!!!!!!!

Ευγενια μου με το καλο κοριτσι μου να φερεις στον κοσμο το παιδακι σου... :D:D:D

Πιπιτσα μου τελεια τα μαθηματα,ε???και εγω θελω αλλα δεν εχει εδω στην περιοχη μας.. ;)

Χριστινακι μου καλημερα και σε εσενα....τι κανει το κοριτσακι σου???

Μαρακι μου και εγω μια απο τα ιδια...η μεση και το ποδι ειδικα απο τις κραμπες χαλια!!!!Σκεφτομαι αν κανει να κανω καμια φυσιοθεραπεια στην μεση μου...γιατι δεν με βλεπω να την παλευω...εχθες δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι!!!!!!!!!!!!!!!

Οι υπολοιπες τι μου κανετε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεερααα...σημερα εμεινα σπιτι να κανω κανα μαζεμα πλυντηριο μαγειρεμα...κλασικααα...και να ειμαι ετοιμη γιατι νομιζω θα εχει καλη θαλασσα σημερα και θα παμε για μπανακι...μιλαμε εχτεςςς τι ζεστηηη..πεθανα...ειχα κλεισει ολα τα φωτα και ειχα βαλει ανεμιστηρα και καθομουνα ξαπλωμενη..Αρχισαν οι ζεστες και εξαφανιζομαστε σιγα σιγα ...εγω εχω θεμα το απογευμα που κραταω τον υπολογιστη ζεσταινομαιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maroulita καλημερα....εχεις προβλημα με κραμπες?δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αλλα εγω απο την αρχη παιρνω το trofocard που ειναι μαγνησιο και δεν ειχα ουτε μια φορα..

το κοριτσακι μου καλα ειναι...ησυχο γενικα μακαρι να ειναι ετσι και οταν γεννηθει...βασικα οσο πλησιαζει ο καιρος φοβαμαι πααααααρααααααα πολυ τη γεννα ..δεν ξερω πως θα ειναι...παναγια μου...

λεω οταν μπω στον 9 δηλαδη στις 3 ιουλιου να ετοιμασω και βαλιτσα γτ ποτε δεν ξερεις για ποτε εχει βγαλει εισητηριο η μικρη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααααα!Τι κανετε;Πωπω πολλη ζεστη βρε κορριτσια!

Ευγενια μου με το καλο να κρατησεις την μπεμπα σου αγκαλια!

Μιχαελα,μια χαρα η μπεμπουλα σου! :D

Συμπεθερα,υπομονη με τους πονους,λιγο εμεινε!

Τονια,Ιφιγενεια,Πιπιτσα καλημερα!

Τιτινακι,παρε αλλαξιερα που μπαινει πανω στο κρεβατακι.Ειναι η καλυτερη λυση!

Χριστινα που χαθηκες;Τι κανει το μωρακι σου;

Μαρια υπομονη με τις κραμπες!Ρωτα τον γιατρο σου αν κανει να κανεις φυσικοθεραπειες να ανακουφιστεις.

Ευη,μην βαζεις πανω σου το λαπτοπ,δεν κανει!Εγω εχω ενα τραπεζακια απο αυτα που τρωμε πρωινο και το βαζω παντα εκει. ;)

Περιμενω να με παρει τηλ. ο οφθαλμιατρος να δουμε τι θα μου πει.Δεν εχω εξοικειωθει καθολου με την ιδεα της καισαρικης και δεν θελω να το σκεφτομαι σαν ενδεχομενο... :roll: Για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου και εγω περνω trofocard απο την αρχη....2 πρωι και 2 βραδυ...αλλα δεν σταματανε..οχι καθε μερα αλλα οταν με πιανει ειδικα στην γαμπα πεθαινω!!!!!!!!!!!!

Εχεις αρχισει και αγχωνεσαι ε???Καλα ολες μας πιστευω...ειδικα εμεις οι πρωταρες που δεν ξερουμε πως ειναι!!!!!!Ολα καλα θα πανε μωρε...αν σκεφτομαστε ετσι και θα πανε ολα καλα και θα ειμαστε και θετικες!!!

Ναι καλα ειναι να ετοιμαστεις....γιατι πραγματικα δεν ξερεις ποτε θα ερθει το φασολακι σου!!!!!

Ρε κοριτσια θελω να αλλαξω το τικερακι μου να το βαλω οπως ακριβως ειναι οι μερες του γιατρου αλλα δεν θυμαμαι πως...θυμαται καμια?????

Καλημερα Νικη μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααα κ απο μενα..........

ευγενια μου με το καλο αυριο να υποδεχτεις την κορουλα σου...θα περιμενουμε τα νεα σου!!!

πιπιτσα τα μαθηματα πρεπει να ειναι πολυ καλα....ανυπομονω κ εγω ποτε θα με παρει τηλ η μαια για να ξεκινησουμε...εμας μας ειπε να εχουμε παντα στα μαθηματα μια μεγαλη πετσετα (μαλλον για να καθομαστε κατω) κ καλτσακια.

τιτινα θα συμφωνησω με την ιφηγενεια....κανε αυτο που σε βολευει....η αληθεια κ εγω μια χαρα βολευτηκα στο κρεβατι καθιστη...τωρα σκεφτομουν κατι για μπανιερα-αλλαξιερα στο δωματιο κ αυτο γιατι το μπανιο ειναι μικρο κ θα εχω κ εναν επιπλεον βοηθο στα ποδια μου(την κορη μου :D )οποτε δεν θα πολυ χωραμε....βλεπωντας κ κανοντας.

χριστινιω που εισαι βρε κοριτσι κ χαθηκες?πωπωπωπω εφτασες κ εσυ στο μηνα σου!!!μια μια ξεμπερδευεται....

καλημερα μαρακι....βρε κοριτσια η αννα δεν μπηκε χθες,που χαθηκε?ή εγω δεν την πετυχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ιφιγένεια!!

Χριστινα μου καλά είμαστε κι εμείς...καιρός είναι να ετοιμάζεσαι κι εσύ!!

Μαρία μου καλημέρα και σε σένα...Κι εκεί έχετε ζέστη? Εμείς χθες είχαμε 38!! Να δούμε σήμερα! Από πόνους πάντως σήμερα είμαι πολύ χάλια...δυο βηματα κάνω και με πεθαίνουν τα πόδια μου!!

Νίκη μου καλημέρα..ο μάστορας συνεχίζει? Περιμένουμε νέα σας από τον οφθαλμίατρο.Οτι και να σου πει να θυμάσαι ότι σημασία έχει να είσαι καλά εσύ και το μωράκι σου!

Εύη μου θα πας θάλασσα σήμερα? Ρίξε μια βουτιά και για μας!!!

ΚΑλημέρα Μιχαέλα μου..εσύ θα έχεις σούπερ βοηθό!!! :D Το παρατήρησα κι εγώ ότι δεν μπήκε η Άννα!

Από άγχος τώρα...Χθες να σας πω την αληθεια συνειδητοποιησα ότι ναι όπου να΄ναι γεννάω και θα έχω το μωρό μου αγκαλιά!! Ακόμα δεν το πιστεύω όμως...μόνο όταν το παρω αγκαλιά θα το πιστέψω..Αλλά πραγματικά εχω αρχίσει να λέω ότι δεν αντέχω θέλω να γεννησω και μετά νιώθω τύψεις που το λέω!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι μου....η μεση μου ποναει παρα πολυ και δεν ξερω πως θα την παλεψω γιατι μου ειπε μια φιλη οτι δεν κανει να κανω φυσιοθεραπειες...τωρα θα ρωτισω και τον γιατρο και θα δουμε!!!!!!Απο την ζεστη μας βγαινει και λεμε δεν αντεχουμε αλλο...αν ειμασταν μεσα στον χειμωνα δεν θα ειχαμε θεμα..!!!Τι να πω και εγω που θα φαω και ολο τον ιουλιο και μπορει και ολο τον αυγουστο...πωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλα ειπαμε....υπομονη για τα κουκλακια μας!!!!!!!!!!!!!!!

Απο ζεστη πολυ....ασε που ολοι μου λενε οτι δεν κανει τοσο ζεστη εγω νομιζω οτι θα σκασω!!!!!!!!!!!!

μπορει να μου πει καμια αυτο που ρωτισα για το τικερακι???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Αννα μας..πάνω που σε μελετουσαμε!

Μαρία μου εμένα ο γιατρος μου ειχε δωσει το τηλ μιας κοπέλας που κανει μασαζ ειδικο για εγκυες αλλα δεν πηγα γιατι φοβομουν μην κάνω τιποτα κακό!

Για το τικεράκι θα σε μπερδεψω..νομιζω πας και κάνει νεο τικερακι και μετά βαζεις τον κωδικό του στην υπογραφη στη θεση του κωδικου που εχεις τώρα! Ελπιζω να βοηθησα καπως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...