Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

Kοριτσια μου εγω σας αφηνω..παω να ψησω τα φιλετακια μας και να φαω!!!!

Καλο μεσημερι να εχετε ολες σας...θα τα πουμε αυριο πρωτα ο θεος!!!!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα φουσκουλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

AX KORITSIA MOU VOITHISTE ME LIGO......MOU EIPE O GIATROS NA KANW TO DOPPLER STHN ALLI GIATRO POU EKANA TOUS YPERHXUS KAI OXI STO REA GIATI LEEI STO REA MOU EGRAPSAN MONO THN HMEROLOGIAKH EVDOMADA KYISHS KAI OXI KAI THN YPERHXOGRAFIKH EVDOMADA KYHSHS STO XARTI (EIMAI MIA EVDOMADA PISW VASH YPERHXOU)

H GIATROS POU PHGAINA HTAN PARA POLY KALH DEN LEW ALLA STO REA EXW THN EKPTWSH 50% KAI DEN XERW TI NA KANW....NA PAW STO REA KAI NA TOUS PW NA MOU GRAPSOUN KAI THN HMEROMHNIA POU ZHTAEI H NA KLEISW STHN ALLI KAI NA PLHRWSW 110 EURO??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ναι μια βδομαδα διαφορα εχουμε απλα μιλουσα με τον γιατρο οτι δεν θα με αφησει να παω 40 εβδομαδες μερχρι 39 ετσι και στο πρωτη μου γεννα βεβαια εκει ηρθε απο μονο του χωρις προκληση προλαβε ο μικρος τωρα να δουμε η μπεμπα ελπιζω να γεννησω πριν τις 39 να μην ταλαιπωρηθω αλλο εχω και τον μικρο και ωρες ωρες τα νευρα μου ειναι δραμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια με το καλο κοριτσάκι μου να έρθει και η μπέμπα....όσο για το μικρό ζήτα βοήθεια απο καμια γιαγια για να είσαι χαλαρή όσο γίνεται.................απο νευρα εγω να δεις που έλεγα θα τεμπελιάσω στην εγκυμοσύνη και κοντευω να γεννήσω κ τρεχω πιο πολύ απο ποτε..................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφαγα το πεπονάκι μου και ψιλοκοιμήθηκα!!!!

Μαρία μου την ίδια μέρα έχουμε γιατρό...Αντε να κανονίσετε κ εσείς την ημερ. της καισαρικής να σου φύγει κι αυτό!

Ιφιγένεια μου ούτε εγώ με βλέπω να φτάνω στις 40 εβδ λογω τραχήλου...οποτε κάπου κοντά θα είμαστε!! Λογικό να έχεις πού και πού νεύρα, αφού έχεις κι άλλο παιδί να σκεφτείς. Εδώ εμείς που δεν έχουμε κι είμαστε μες στην δυσφορία!!!

Καλως τον Γιωργο!! Σε χασαμε!! Είχαμε πολλά γεννητούρια..και της Γιελιζ. Στο λεω που την ξέρεις πιο προσωπικά!

Νικόλ μου από Ιούλη και μετά να είσαι ξάπλα να το απολαύσεις!!! :D

Νίκη αποφάσισες για τα χρώματα??

Χριστίνα μου για το γιατρό τι να σου πω? Δεν ανέφερες στο γιατρό ότι σε συμφέρει στο ΡΕΑ? Και αν η μονη διαφορά είναι το θέμα να γραφτεί η εβδομαδα και είναι κάτι που γίνεται τότε πήγαινε εκεί που σε συμφέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελις μου να σας ζησει η κουκλιτσα σας κ να ναι παντα γερη κ ευτυχισμενη!!!!!!!!!Κ συ να χεια καλη λοχεια γλυκεια μου!!!!!!!! :):):):):)

Χριστινακι εγω στη θεση σου θα πηγαινα στο Ρεα..εφοσον θα με συμφερε..50% ειναι κλη εκπτωση και με αυτα που σου μενουν θα παρεις τα μπιμπερο ;);););)

Ιφιγενεια μου κοντευεις κ συ!!Με το καλο γλυκεια μου!!Οσο για τα νευρα..αστα εγω νευριαζω κ χωρις λογο...

Για τις κραμπες μεχρι στιγμης δεν με εχουν πιασει καθολου..μονο τα γονατα με πονανε..

Νικακι αντε βρε ηρθε ο μπογιατζης!!Βγαλε το αχτι σου κ τρεξτον!!!

Νικολ μου οι δουλειες δεν τελειωνουν δυστυχως...κ μεις με την κοιλια τουρλα δυσκολευομαστε πολυ αλλα κ τι να κανουμε???

Σοφακι φιλακια στις μπουμπουκες σου!!!!!!!!!!!!!

Μαρουλιτα,Μαριαμ,χαζομπαμπα Γιωργο φιλακιαααααα!!!!!!!!!!

Εμεις φαγαμε στην πεθερα μου που την πηγαμε σπιτι ..ειχα μαγειρεψει εγω απο χτες κολοκυθακια γεμιστα κ τωρα με αφησε σπιτι ο αντρας μου κ εφυγε για δουλεια κ γω εδω μοναχουλα!!!

Τελικα τα επιπλα θα μας τα φερουν την επομενη Τεταρτη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο μου την Κυριακη γεννησε..ολα καλά πήγαν!

Κατερινα μου τι κάνεις?? Μοναχούλα κι εσύ ε???

ο μικρούλης μου ειναι πολυ ησυχος σημερα και δεν μου αρέσει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου καλα ειμαι..αν εξαιρεσεις οτι ζεσταινομαι παρα πολυ κ γενικα βαραινει η κοιλιτσα ειμαι μια χαρα!!Αλλα κουραζομαι με το παραμικρο..

Ναι μοναχουλα απο σημερα...τωρα Κυριακη καθεται ο αντρας μου..βλεπω να λαλαω μεχρι τοτε..η μαμα μου ειναι κρυωμενη,η αδερφη μου η μικρη δουλευει,η μεγαλη μετακομισαν προχτες αρκεταααα μακρυαααα..κ γω εδω!!!!!!!!!!!!!!

Ο μικρουλης ειναι τωρα 3 μερες που ειναι ζωηρος..τωρα χαλαρωνει..

Και σενα το ιδιο Μαρακι μου θα χαλαρωνει..γαργαλησε τον λιγο ντον ξυπνησεις...μην αγχωνεσαι..

Την επομενη πεμπτη παρασκευη εχουμε γιατρο... κ εσεις ε??Αντε θα πας εσυ θα ξερω ποσο εχει παει κ οδικος μου μια κ παμε πακετο εμεις!!

Σου πε ο γιατρος ποτε περιπου θα γεννησεις??Εμεις εχουμε πει στις 38 βδομαδες..εκτος αν χρειαστει νωριτερα..πχ αν ειναι μεγαλο το μωρο θα με βαλει νωριτερα..επειδη ειμαι οπως ειπα small size δεν θα το αντεξω για παραπανω..ηδη η κοιλιαμου για το σωμα μου ειναι αρκετα μεγαλη..

ιδωμεν!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου κι εμένα εδώ και 3 μέρες ήταν πολύ ζωηρός...σήμερα τον επηρεασε η ζέστη κι αυτόν μάλλον!! Τον εσπρωξα λίγο, έκανε μια -δυο κινησεις και πάλι τίποτα!! Θα φαω παγωτάκι σε λίγο και θα αρχισει τις τούμπες!!

Οσο για το μονη σου κι εγώ δεν έχω κανένα δικό μου κοντά...Αλλά από τον Φλεβάρη που ξαπλώνω το έχω συνηθίσει πια να είμαι μόνη μου!!

Γιατρό έχουμε την επόμενη Τριτη που θα μπαίνω στο μήνα μου!! Κι εμάς μας είπε εκτός απροοπτου στις 38 εβδ θα μου βγαλει τις ραφές και μετά όποτε έρθει!! Εσύ πας για φυσιολογικό ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καισαρικη παω κ γω..

Δεν μπορω να παω φυσιολογικα εχ κανει εγχειρηση στραβισμου στο ματι..

Εσυ με καισαρικη κ θα σε αφησει παραπανω απο 38?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TELIKA KAI EGW ETSI LEW KATERINAKI NA PAW STO REA!!!!!!!!!

KAI EMENA O MPEMPIS MU EINAI PARA POLY ZWIROULIS...OLH MERA SPRWXNEI O GLYKOULIS MOU!!!!!!!!!!!!!

PWPW KORITSIA TI ZESTH EINAI AYTH?????????KAI EGW EXW LALISEI APO THN ZESTH....LIWNW...EIDIKA OTAN TRWW EINAI TO XEIROTERO MOUSKEVW.... :?:?:?:? AX KAI POU NA ERTHEI KAI O AYGOUSTOS TI EXW NA TRAVIKSW!!!!!!!!!

KORITSIA NA RWTISW MAGNHSIO PERNETE K ESEIS???????

GIATI TO DINEI O GIATROS???GIATI EGW THA TO KSEKINHSW APO SHMERA!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo mena

phgame dialeksame plunthrio kaname k liga pswnakia emeinan kati aporupantika gia to spiti k telos me ta super...aurio prwi prwi tha mou feroun to plunthrio

magnhsio mou edwse emena twra o giatros gia tis krampes alla den einai k toooso fun afou mou eipe na dw an beltiwthei an den tha to kopsoume eidallws tha to kopsoume molis mpw ston mhna mou dhl oute ena oloklhro mhna den tha to parw

sto doppler?????????ti einai auto :?::?::?::?::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καισαρικη παω κ γω..

Δεν μπορω να παω φυσιολογικα εχ κανει εγχειρηση στραβισμου στο ματι..

Εσυ με καισαρικη κ θα σε αφησει παραπανω απο 38?

Κατερινακι,πες μου σε παρακαλω λεπτομερειες!Εχω κανει ακριβως την ιδια επεμβαση!Ο οφθαλμιατρος δεν σε αφηνει να γεννησεις φυσιολογικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry κοριτσια που εφυγα απότομα...ηρθε η νυφη μου με τα ανηψακια μου να με δουν..Θηριακια κ τα τρια!!! :D:D Μου εφερε η νυφη μου μια κουβερτούλα που της ειχαν φέρει αλλα δεν την χρησιμοποιησε γιατι είναι γαλάζια, κι εχει 3 κοριτσάκια!! Πολύ όμορφη για το χειμώνα!!

Χριστινα στο ντοπλερ βλεπουν την κατασταση του πλακούντα, αν θρεφει το μωρό σωστα...κατι τετοιο.

Μαίρη μου με γεια το πλυντηριο!

Κατερινα μου κάπου κοντα θα γεννησουμε εμείς!

Νίκη μου εκανες κι εσύ εγχειρηση αλλά σε πάει για φυσιολογικό??? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σας φιλεναδεςς Ελις μου αχ τι καλα...μονο 48 ωρες εμεινες...τι καλαααα..βαριεμαι που καθομαστε 4 μερες...και τωρα εχω και το Χριστοφορινο μου και θα μου λειπει και θα τον σκεφτομαι και θα ηθελα να βγω πιο νωρις...Ευγενια μου αντε λιγο σου εμεινε...Πηνελοπη ωραια ολα αυτα που μας εγραψες...σιγουρα ομως καθε γιατρος η νοσοκομειο καποια πραγματα τα εχει αλλιως..και γω εχω μυωπια οχι πολυ αλλα εχω..αλλα μια χαρα γεννησα και μου ειχαν βαλει βεντουζα στο τελος οχι για την μυωπια αλλα για να βγει πιο ευκολα για κανα 3 μερες ειχε το κεφαλι πιο μακρουλο και κοκκινο αλλα εφτιαξε γρηγορα...παιδια τι ζεστηηη εχω πεθανει εχω ενα βαρος την κοιλια μου....πηγα θαλασσιτσα σημερα...μπουζιιιι μπρρρρρρρ...μολις μπηκα βγηκα...εμ ποτε να ζεσταθει??τοσες μερες κυμα και συννεφια ελεος...θελω πεπονιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

]

Νίκη μου εκανες κι εσύ εγχειρηση αλλά σε πάει για φυσιολογικό??? :?

Mαρακι δεν ειναι απολυτο επειδη εχω κανει εγχειριση πως πρεπει να κανω καισαρικη.Της το ειχα αναφερει στην αρχη και μου ειχε πει να μιλησω καποια στιγμη με τον οφθαλμιατρο μου και να παω να με δει.Εκεινη απο μονη της δεν μπορει να εκφερει γνωμη,ειναι θεμα οφθαλμιατρου...Απο τοτε δεν το ξανασυζητησαμε,απλα με ρωτησε καποια στιγμη ποση μυωπια εχω,αλλα δεν εχω πολλη,μολις εναν βαθμο και 2,5 αστιγματισμο.Ξερω ομως και κοπελες που γεννησαν φυσιολογικα με μεγαλη μυωπια...Ετσι και αλλιως θα με στειλει σε οφθαλμιατρο,ωρλ και ορθοπεδικο πριν γεννησω για να βγαλουμε το τελικο πορισμα.Αλλα προς το παρον μιλαμε για φ.τ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nικακι μου χο δεν μου το πε τωρα ο οφθαλμιατρος..μου το χε ει πριν να μεινω εγκυος..γενικα μετα απο επεμβαση στραβισμου μιλμε παντα οχι μυωπιας δεν κανουν φτ..κ γνωστη μου που ξερω το ιδιο..τωρα εχω κλεισει ραντεβου 29/9 στον οφθαλμιατρο να με ξαναδει κ θτο ξανασυζητησω..

εσυ εχεις παει οφθαλμιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινα μου οχι,δεν εχω παει ακομα,αλλα και να παω θα ειναι αλλος απο αυτον που με χειρουργησε γιατι το χειρουργειο το εκανα στην Αθηνα.Αλλα θα παρω και την γνωμη εκεινου που με χειρουργησε απο το τηλ.Γιατι ομως δεν κανουν φ.τ;Σου εχει εξηγησει;Αφου ο στραβισμος δεν εχει να κανει με τον αμφιλφιστροειδη αλλα με τους μυες του ματιου... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την εγχειρηση ποτε την εκανες;Γιατι εγω την εκαν πριν 5 χρονια!Την τελευταια δλδ γιατι εχω κανει συνολικα τρεις,την 1η ομως οταν ημουν 3ων ετων και την 2η πριν 10 χρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...