Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε??? Κατάφερα και κοιμήθηκα μεχρι τις 9 σήμερα..μετά από αρκετά διαλείμματα για τουαλέτα και ένα επεισοδιο κράμπας, φυσικά!!! :roll:

Εσείς πού είστε?/

Ευγενία μου ώρες σου έμειναν!!! Αντε με το καλό να έρθει το δεύτερο μωράκι σου...φαντάζομαι είσαι στον πυρετο των προετοιμασιών!!Φιλάκια στον Νικόλα σου!

Πιπίτσα μου ενδιφέροντα τα πράγματα στον ανώδυνο...Να μας ενημερώνεις! Θεματα μυωπίας δεν έχω εγώ αλλά υπάρχουν κοπέλες που σίγουρα θα τους ενδιαφέρει!

Κατερίνα μου, ζήλεψα την χθεσινή σου μέρα!!! :D

Συμπεθέρα πες μας τα νέα σου από τον γιατρό???

Μιχαέλα μου ετοιμάζεσαι για εκπομπή μαγειρικής μήπως????Μις Λιγουρά λεγαμε τη συμπεθέρα αλλά μου φαίνεται εσένα θα βγάλουν Μις Σεφ της Χρονιάς!!! :lol::lol::lol::lol:

Οι άλλες μου τι κάνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα!Ξυπνησα και εγω και περιμενω τον μπογιατζη.Ελπιζω να ερθει! :evil:

Πηγαμε χθες να δουμε την μπεμπουλα μας!Ειναι μια χαρα και πολυ ζωηρη!Εχει φτασει στα 1410 γραμμαρια!Η γιατρος μας ειπε πως ειναι πολυ καλο το βαρος της.Τα αμνιακα υγρα πολυ καλα!Μονο που ειχε γυρισει λοξα και δεν μπορεσαμε αυτη την φορα να δουμε καλα την φατσουλα της. :( Μας εκανε ντροπες.

Το μονο που με ανησυχησε ειναι που μου ειπε πως ο λωρος ειναι πολυ μακρυς...Ηταν ολος μπροστα απο την κοιλιτσα της.Μου ειπε να την εχω το νου μου και να παρακολουθω την κινητικοτητα της.Να ειναι παντα οι κινησεις της ως συνηθως.Να ανησυχησω μονο αν δεν την ακουσω για πολλες ωρες ή αν κανει πολυ δυνατες κινησεις και μετα ξαφνικα δεν την ακουω για ωρα.Αυτο λεει σημαινει πως τυλιχτηκε στον λωρο,τις περισσοτερες φορες. :?

Εχω αγχωθει παρα πολυ με αυτο το θεμα,δεν ξερω...Φοβαμαι...

Απο τον αλλο μηνα αρχιζουμε και τα καρδιοτοκογραφηματα.Απο εδω και μπρος θα πηγαινω καθε 20 μερες να με βλεπει.Θα κανουμε συντομα και το ντοπλερ.Και να βαλω ειπε και την κορτιζονη μου.

Μπανιο μου ειπε να μην παω :( μεχρι να δουμε τι θα γινει με τους μυκητες...Γενικα απο εδω και περα μου ειπε να μην κουραζομαι πολυ και να προσεχω. :roll:

Αυτα τα νεα μας!

Ευγενια μου,με το καλο!

Νικολ καλημερα!

Πιπιτσα,θα συμφωνησω με την Ιφιγενεια,αυτο με την μυωπια μονο ο οφθαλμιατρος μπορει να το πει.Και εμενα η γιατρος μου στον οφθαλμιατρο θα με στειλει,μου το ειπε.Αν και δεν εχω πανω απο 2 μυωπια.

Και εκει που θα γεννησω εγω συνοδος επιτρεπεται απο το πρωτο λεπτο και ο συζυγος μπορει να ειναι μεσα στον τοκετο.

Μιχαελα χαρας το κουραγιο σου!Και μονο που διαβασα αυτα που εκανες κουραστηκα! :lol:

Οι υπολοιπες που ειστε;Ξυπνηστε καλε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου μεγάλωσε ΄το κοριτσάκι σου!! Για τον λωρό καταλαβαίνω την αγωνία σου αφού εμένα είναι ηδη τυλιγμένος! Στην αρχή αγχώθηκα πολύ αλλά μετά θα δεις που θα συνεχίζει ακαθεκτη τις τούμπες της και θα χαλαρώσεις! Από όσο έχω ψάξει μεγάλο ποσοστό μωρών τυλίγονται...και όλα πάνε μια χαρά!

Αυτά που μας έγραψε η Πιπίτσα νομίζω διαφέρουν από γιατρό σε γιατρό και από κλινική σε κλινική. Κι εμένα επιτρέπεται συνοδός εξ αρχής.Εδώ ο γιατρός μου σε εξέταση κολπική και φωνάζει τον άντρα μου να δει τον τραχηλο και εκνευρίζομαι :evil::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα καλημερα!Μακαρι να πανε ολα καλα.Δεν ξερω,με επιασε αγχος γιατι μου ειπε πως ειναι πολυ μακρυς ο λωρος... :roll: Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην τυλιχτει.Επισης μου ειπε και κατι αλλο που με ανησυχησε:Πως καμια φορα δεν φαινεται αν εχει τυλιχτει.Πως γινεται αυτο βρε κοριτσια; :roll: Ειπε πως δεν μπορουμε ποτε να ειμαστε σιγουροι... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααα κοριτσακια!!!!!!!!!!!

Τι κανετε??

Εγω παντως ζεσταινομαι υπερβολικα ρε φιλεναδες..χτες το βραδυ με κλιματιστικο κ ημουν μουσκεμα στον ιδρωτα..τι πραγμα ειναι αυτο...Εχει βαρυνει η κοιλια κ ακομη κ το μπανιο εχει γινει δυσκολο!!Αυριο παω για αποτριχωση ποδια..

Να ρωτησω κατι για οσες πανε για καισαρικη..θα αφησετε να σας ξυρισουν κοιλια η θα κανετε αποτριχωση??Εγω λεω για αποτριχωση γι ανα μην βγουν κ γρηγορα για τις αλλαγες αλλα κ να μην βγουν κ σαν αγκαθια..απο την αλλη σκεφτομαι τον πονο...

Σημερα θα λειπουμε ολη μερα σχεδον..θα παμε την πεθερα μου δυστυχως σπιτι της και απο αυριο παλι μοναχουλα κ με δουλειες...καλα ηταν μια βδομαδα..

Ευγενια μου χθες σε σκεφτομουν κ ελεγα αυριο θα την παρω τηλ..παλι μερες εχει να φανει..τελικα με προλαβες..αχ κοριτσακι αντε αυριο η μεγαλη μερα!!!Με το κο γλυκεια μου ν ακρατησεις την μπουμπου σας αγκαλιτσα!!!Κ πολλα φιλακια στον Νικολα σου ναδωσεις!!!Τι γλυκεια φατσουλα που χει το μαναρακι μου!!!Να σας ζησει!!

Μαρακι μου ναι ηταν πολυ ωραια χτες..ειχαμε πααααρα πολυ καιρο να βγουμε εξω για φαγητο!!!!!αν κ τα παιξα λιγο εως πολυ..Και η θαλασσιτσα ηταν μια χαρα δροσερη,χαλαρωσα αρκετα..τωρα αυριο αν θα παμε..σημερα θα λειπουμε..ευελπιστω να κανω 7-10 μπανακια μεχρι να γεννησω μιας κ μου το επιτρεπει ο γιατρος..

βασικα θα πρεπει να μαγειρευω απο το βραδυ επειδη ο αντρας μου δουλευει παντα μεσημερι..για να προλαβαινουμε...και το μαγειρεμα με ισοπεδωνει..αυτη η σταση που στεκομαστε στο νεροχυτη κ εμποδιζει η κοιλια με ταλαιπωρει καθε φορα..

Σισακι ειπαμε να μαγειρεψεις εσυ κοντεψες να βγαλεις μενου.. :D:D:D:D

Νικακι μου μια χαρα η μικρουλα σας μπραβο!!!!Και ολα θα πανε μια χαρα μην ανησυχεις!!!

Φιλακια σε ολες!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου εμένα μου είπε πως αν πατήσει το κουμπί του ντοπλερ θα φανεί ακριβώς που βρίσκεται ο λωρός. Κι όντως όταν το πάτησε αρχισαν να φαίνεται το κόκκινο και μπλε φωτάκι γύρω από το λαιμό του.. Πιο πολύ επικίνδυνο νομίζω είναι να είναι κοντός ο λωρός...γιατί αν τυλιχτεί θα πιέζει περισσότερο το μωρό. Μην το σκέφτεσαι....

Κατερινάκι αυτό που λες με τον νεροχύτη συμβαίνει και σε μένα!!! :lol::lol::lol: Τωρα για την αποτρίχωση νομίζω δεν κάνει να κάνεις στην κοιλιά, γιατί από το τραβηγμα μπορείς να προκαλέσεις συσπάσεις. Βασικά οι περισσότεροι γιατροι δεν το επιτρέπουν...τώρα δεν ξέρω...οπως νομίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki στην κοιλια θα την κανω 3-4 μερες πριν να γεννησω οχι νωριτερα..παω με ραντεβου ουτως η αλλως..δε δημιουργει συσπασεις εχουν κανει κοπελες που ξερω..αλλα ποναει μωρε..απο την αλλη μετα με το ξυραφι θα βγουν σαν αγκαθια..κ γω απο την εγκυμοσυνη εχω αρκετες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa

na maste k emeis..perimenw na erthei o antras mou apo thn douleia na pame na doume gia plunthrio giati den mas eftanan ooooolllaaaaaaaaaaaaaaa ta alla xalase k to plunthrio...eleoooosssssssssssss as mas ksematiasei kapoios

aaaaaaaaaa :shock::shock::shock: gia thn apotrixwsh sthn koilia den iksera oti mporei na prokalesei suspaseis....ekana 2 fores mexri twra mia sto 1o trimhno k mia sto 2o alla h alhtheia einai pera apo ton pono tou keriou den eniwsa tpt...

maraki o mikros sou ksetulixtike???den eisai agxwmenh me to zhthma????????emena polu me agxwnei mhn tuxon k me tulixtei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας αφησα για λιγο γιατι ηρθε ο μπογιατζηηηηηηης!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif] Ξεκινησε με την ταρατσα σημερα αλλα του ειπα πως θα παρω τα χρωματα να μου τελειωσει το παιδικο!

Μαρακι,ισως να εννοουσε πως με τον απλο υπερηχο δεν φαινεται ο λωρος αν εχει τυλιχτει.Δεν ξερω!Ισως να μην καταλαβα και καλα...:roll: Παντως με καθησυχασες τωρα γιατι αν φαινεται με το ντοπλερ σιγουρα θα το δουμε. :D Εχεις δικιο,ο κοντος λωρος ειναι πιο επικινδυνος.Αχχχ,σ'ευαχαριστω βρε συμπεθερα μου!Με ξεαγχωσες λιγο τωρα... :roll::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!!!!!!!!!!! κάνετε? Μου λέιψατε ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ πολύ!

Εν συντομία θα σας πω τα νέα μας. Με τον τοκετό πήγαν όλα καλά, η μικρή βγήκε 2880 γρ και 51εκ. Ηταν σχετικά γρήγορος και "εύκολος", δεν ταλαιπωρήθηκε καμία από τις δυο μας. Λίγο με "έριξε" η επισκληρίδιος, μετά τον τοκετό είχα ΠΟΛΥ ρήγος και εξάντληση, μου είπαν βέβαια ότι είναι στα πλαίσα του αναμενόμενου, καθώς και το γεγονός ότι με πονούσε η μέση μου στο σημείο εισόδου της επισκλ. Κατά τ΄ άλλα σούπερ. Βγήκα στο 48ωρο και είμαι σπίτι από την Πέμπτη. Ηρθε και η μάία τις επόμενες μέρες στο σπίτι, ίσως το πιο σημαντικό πράγμα σε όλη την διαδικασία!!! Σε βοηθάει στην πράξη και σου δίνει οδηγίες /συμβουλές για την δική σου περίπτωση. Εγώ την ξανακάλεσα και μετά την ολοκλήρωση του πακέτου και μάλλον θα την ξανακαλέσω.

Η μικρή είναι κούκλα!!!!! Συνεργάσιμη και σχετικά ήσυχη.

Το αστείο είναι ότι ενώ έχω πολύ μικρό στήθος, έχω πάρα πολύ γάλα και έφτασα στα όρια της μαστίτιδας. Είναι πάρα πολύ επώδυνο, ούτε στον εχθρό μου. Εχω πει το νερό νεράκι και δεν καταναλώνω καθόλου υγρά για να μην παράγω κι άλλο γάλα. Ο άντρας μου λέει ότι με 10 σαν και μένα η νουνου θα βγαλεί γραμμή παραγωγής :lol::lol::lol: .

Δεν διάβασα τα νέα σας αλλά θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία.

Θα ψάξω και το πινακάκι να δω ποιες αλλες γεννήσατε.

Σας φιλώ και θα είμαι συχνότερα μέσα απο ΄δω και πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισαβετ!Να σου ζησει!!!Τι κανεις κοπελα μου;Ολα καλα πηγαν,μπραβο!

Τι καλα που εχεις τοσο γαλα!Ευχομαι να συνεχισετε ετσι και να τα πατε τελεια με τον θηλασμο!Καλη συνεχεια!Πολλα φιλια στην κουκλιτσα σου! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου για την αποτρίχωση έτσι έιχα ακούσει από άλλες κοπέλες...τώρα δεν ξέρω και σίγουρα, οποτε μην σας αγχώνω άδικα!

Για την περιτύληξη πριν μια βδομάδα που πήγαμε ήταν ακόμη τυλιγμένος. Οπως ξαναεγραψα ο γιατρός μου είπε οτι είναι σαν να έχεις το κασκόλ στο λαιμο...στον τοκετό που θα σπρωχνετε το μωρό είναι που έχει σημασία. Και ενώ στην αρχή είχα αγχωθεί πάρα πολύ μετά που το έψαξα, ανακάλυψα ότι τα περισσότερα μωράκια τυλίγονται.

Εσύ γιατί αγχώνεσαι άδικα??? Αφού μια χαρά είναι το μωράκι σου!

Συμπεθέρα μου χαίρομαι που βοήθησα! Ψαξτο και εσύ στο ιντερνετ να διαβάσεις να δεις...Εμένα αυτό με καθυσήχασε! Αλλά κι ο μικρός που όλο κάνει βόλτες!! :D

Ελισάβετ μου γλυκιά!!! Τι κάνετε?? Να σας ζήσει γλυκιά μυο και πάλι! Πάντα γερό και καλότυχο!! Εχεις μεγάλη παραγωγή ε??? Δεν χρησιμοποιείς θήλαστρο τουλάχιστον να έχεις απόθεμα??? Χαίρομαι που είστε κι οι δυο καλά! Η μεγάλη σου πώς το πήρε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na sou zhsei to koritsaki sou ellis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maraki mallon ormoniko einai to agxos :lol::lol::lol: prepei na xw me kati na agxwnomai allwste :shock::shock::lol::lol::lol:

emena pantws o giatros to eide me ton uperhxo k sugkekrimena ektos apo to oti ekane kapoies metrhseis na dei an oksugononete to mwro swsta koitakse gurw apo ton auxena gia na dei an einai tuligmenos..autaaaaaaa

sas afhnw filenaditses mou paw gia plunthrio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ!!!

Προς το παρόν αποφεύγω το θήλαστρο όπως ο διάλος το λιβάνι, γιατί πονάω ακόμη. Εχω τραυματισμούς στις θηλές και μου έδειξε η μαία πως μπορώ να το αποσυμφωρίχω λίγο με κομπρέσες και μασάζ, μόνο στα πολύ δύσκολα βάζω το θήλαστρο.

Η μεγάλη μου... καλά! Την άφησαν και μπήκε στην αίθουσα τοκετού, αφού την "αποστείρωσαν" πρώτα :lol::lol::lol: , βέβαια κατά τον τοκετο έπρεπε να βγει, έμεινε μόνο ο άντρας μου, αλλά ήταν απ΄έξω. Τώρα είναι στην κατασκήνωση, και να σας πω την αλήθεια, παρ΄ολο το φόρτο και την κούραση μου ΛΕΙΠΕΙ πάαααρα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα βρισκεις τρόπους και ηρεμείς λίγο πάλι καλά Ελις μου..Φανταζομαι σου κατεβηκε κατευθείαν το γαλα??

Λογικό να σου λείπει η κορούλα σου...να΄σαι σιγουρη ότι και εκείνης θα της λείπετε πάρα πολύ!!

Μαίρη μου χαλαρωσε κι απόλαυσέ το!! Καλά ψώνια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες .........

πως πάνε οι ζέστες? εγω με όλα τα τρεχάματα ούτε ενα μπανακι δεν εχω κάνει........ουτε με βλέπω να μπαίνω γιατι οι θάλασσες είναι ?????....αλλα μέχρι τα μπουτακια .....ευχαρίστως...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!Τι μου κανετε???????Εμεις μια χαρουλα...εχθες το μεσημερακι κοιμηθηκαμε αρκετες ωριτσες και ετσι το βραδυ δυσκολευτικα λιγο να κοιμηθω!!!!Με επιασε παλι και μια καλη κραμπα και ειδα τον χριστο φανταρο!!!!!!!!

Νικη μου μεγαλωσε η μπεμπουλα σου...και μην αγχωνεσαι για τον ομφαλιο λωρο!!!!!

Μαρακι μου ολα οκ εχθες με το νοσοκομειο?????Κ

οριτσια εμενα με εξεταζει τον ομφαλιο λωρο χρωματιζοντας καποια σημεια με μπλε και κοκκινο και βλεπει τον ομφαλιο...και απο οσο ξερω να τυλιγματα ειναι τα πρωτα που βλεπει ο γιατρος...οποτε νικη μου μην ανησυχεις!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια εχει αρχισει και με πιεζει πολυ ο μικρος κατω χαμηλα...θελω πιπι μου συνεχεια!!!!!!!!!!!!!!!

Κατα τα αλλα οι υπολοιπες ολα καλα????????????

Ελισαβετ μου να σου ζισει η μπεμπουλα σου...να ειναι γερη και δυνατη!!!!!!!!Καλη λοχεια σου ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ μου υπομονή κι όπου να'ναι τελειώνεις κι εσύ με τα τρεχαματα, να ηρεμησεις λίγο!!

Μαρία μου για το νοσοκομείο χθες, 2 λεπτά με κράτησαν!! Είδαν το χαρτί του γιατρού με είδαν και έτσι φουσκωτή και με άφησαν να φύγω! Απλά περίμενα γύρω στη μια ωρα να με φωνάξουν και είχα σκάσει από τη ζεστη να περιμένω!!! :lol:

Κι εσύ κράμπα ε??? Εμένα με έπιασε την Κυριακή και σήμερα...Και το θέμα είναι ότι τα ποδια μου τα ποναω γενικά και νιώθω ένα μουδιασμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!!

Ελισαβετ μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Να σας ζησει η πριγκιπισσα σας γλυκεια μου,γερη κ καλοτυχη να ειναι κ καλη λοχεια σε σενα!!Εχεις πολυ γαλα ε?Τι καλα!!Μακαρι να συνεχισεις ετσι κ να πανε ολα τελεια!

Νικολ μου πως εισαι κοριτσακι μου?Φιλια στην κοιλιτσα ;)

Μαρακι νοσοκομειο???Γιατι???Ειπαμε...χανω επεισοδια..........

Νικη μου μεγαλωσατε!!!!Οσο για τον ομφαλιο λωρρο συμφωνω με τα κοριτσια,μην αγχωνεσαι ;)

Μαιρη μου παιρνεις μαγνησιο?Βοηθαει πολυ στις κραμπες..

Εμεις ειμαστε καλα,αλλοτε με τα πονακια μας κ αλλοτε ησυχες πολυ πολυ!!Μακαρι να συνεχισουμε ετσι...

Φιλια πολλα σε οσες ξεχναω :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου και εγω μια απο τα ιδια...κραμπα και την κυριακη και στο χερι και στην γαμπα...και εχθες μονο στην γαμπα!!!Το θεμα ειναι ομως οτι στα σημεια που παθαινω μετα ποναω...ειδικα στην γαμπα ποναω απο προχθες...χαλια!!!Ασε που τρομαζω...και αυτο εχει ως συνεπεια να τρομαζω και τον μπεμπη και μετα εχουμε παρτυ...!!!!!!!!!!!!!

Μαγνησιο περνω και εγω trofokard 2 το πρωι και 2 το βραδυ!!!!!!!!!!!!Δηλαδη ποσα πρεπει να περνω την μερα...?????ΔΕΚΑΑΑΑΑΑΑΑ??????????ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τον λωρο που λετε φυσικα ειναι καλυτερα μακρυς παρακοντος.αν ειναι κοντος δεν βγαιενι φυσιολογικα το μωρο γιατι δεν φτανειμεχρι εξω..το εμαθα γιατι οταν γεννουσα τον κωνσταντινο μου εσπρωχνα 2 ωρες και ανευ λογου και αιτιας με 10 διαστολη αφαντο το μωρο και μου λεει η μαια ισως ειναι κοντος ο λωρος και γι αυτο δεν βγαινει...αλλα τελικα βγηκε και δεν εφταιγε αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου στο νοσοκομείο πήγα για να μου εκγρίνουν την άδεια που πήρα επιπλέον από την δουλειά!!

Είναι ήσυχες οι κουκλίτσες σου??? Μπραβο τους που δεν ταλαιπωρούν την μαμά...Να δώσεις πολλά φιλάκια στα μπουτάκια και στα μαγουλάκια τους!!!

Μαρία μου εγώ κράμπες μόνο στα πόδια...Τα χέρια μου μόνο μουδιάζουν όταν κοιμάμαι. Για τα πόδια που λες πάντως κι εγω το ίδιο παθαίνω...συνεχίζω να πονάω και μετά!!! Μαγνήσιο παίρνω κι εγώ κι αλήθεια μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα..Από την προηγούμενη βδομάδα άρχισα να το παθαίνω κι όχι συχνά. Νομίζω είναι λογικό...

Ιφιγένεια μου μπηκες στον μήνα σου κι εσύ ε?? Μια βδομάδα διαφορά έχουμε...Είσαι στην αναμονή από εδώ και πέρα...αντε με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισάβετ να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!!! Πάντα γερο, τυχερό και χαρούμενο να είναι!! Πως εισαι εσυ;

Μαρουλίτα σκέψου πως τωρα μπορεί να τρελλαίνει την κύστη σου ο γιοκας σου, αλλα αν εχει ήδη εμπεδωθεί θα γεννήσεις πιο εύκολα!!!

Σοφίτσα πως τα πανε οι μικρές σου; Τρώνε καλά; Πόσες ώρες κοιμούνται;

Μαράκι μπορεί μέχρι την γέννα να ξετυλιχτεί μόνος του!! Απλά θέλει προσοχή στην γεννα, όλα θα πανε μια χαρά!

Νικόλ το μπανιο στην θάλασσα μπορεί να σε κουράσει αλλα βοηθάει στις κράμπες. Ασε που εχω την αίσθηση πως τους αρεσει να νιωθουν το νερο στην κοιλιτσα μας!!!!!

Ελις φυσικο είναι, σιγουρα και αυτης της λείπετε ολοι σας πολύ!!! Στις θηλές σου βάλε μητρικο γαλα, μετα από λιγο ελαιόλαδο και αφησε τες στον αέρα οσο περισσότερο μπορείς!! Με μέτρο όμως γιατι αν ο μαστός δεν συγκρατείτε μπορει να πάθεις καμμια μαστίτιδα!! Πως τα πάτε; Ψηλή βγηκε η κορακλα σου!!! Η Μαρινα ηταν 51 ποντους αλλα 3400!!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα.. πολυ σπρωξιμο αυτο το παιδι.. σημερα θα παμε σε εναν γιατρο εδω Χαλκιδα να κανουμε υπερυχο να μετρησουμε την τομή μου, ωστε να μην τρεχουμε παλι Αθηνα. και στις 28 που εχουμε το ραντεβου με τον γιατρο μας θα κανονισουμε την καισαρικη μου!!!!!! Για την μεταθεση δεν ξερουμε ακομα τιποτα, ειμαστε με κουτες!!!!!!!!!!!!Εσεις τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...