Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

καλημερα κουκλες!!!

μπραβο στεφη ολα καλα! μην ανησυχεις καθολου, το σπορακι το ειδατε, ειναι εκει και μεγαλωνει!!! με το καλο να ακουσετε και καρδουλα...

φιλια σε ολες τις κοιλιτσες... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσαρες!!!!Στεφη μην αγχωνεσαι με τις τιμες της χωριακης αφου ειδες το μωρακι σας ολα καλα..τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

anthropaki-Τζένη καλώς μας ήρθες και με το καλό το 2ο παιδάκι σου! Κι εγώ το 2ο περιμένω και τρέμω λίγο πώς θα είναι :)

Κωνσταντίνα, να ζήσετε και να υποδεχθείτε το μωράκι σας χωρίς άλλες ναυτίες και εμετούς. Τώρα λογικά τελειώνει όπου να 'ναι!

twiggy, με το καλό η αυχενική σου και να μην έχεις άγχος. Ίδια μέρα είχαν βγει εμένα και τις είχε κάνει κοιλιακά. Ίδια μέρα που θα πας εσύ για εξέταση, παώ κι εγώ για β' επιπέδου. Θα περάσει ο καιρός γρήγορα, θα δεις!

stefie, μην αγχώνεσαι βρε! Όπως σου είπαν και τα κορίτσια, η χοριακή είναι στην αρχή αρχή. Τώρα κοιτάτε υπερήχους. Το ότι είδατε την καρδιά είναι που μετράει. Εμείς 6 εβδομάδων την πρώτη φορά δεν την είχαμε καν δει και μου έλεγαν μ@λ@κίες!

Κορίτσια εγώ το 1ο μου παιδί το ένιωσα στις 18 εβδομάδες περίπου και ο γιατρός επέμενε ότι είναι νωρίς... Τώρα, αν και λένε ότι το νιώθεις πιο νωρίς (επειδή ξέρεις πώς είναι η αίσθηση και επειδή είναι πιο χαλαρά τα "από μέσα"), το ένιωσα 100% πάλι στις 18 εβδομάδες. Αν και είμαι 20 τώρα, δεν το νιώθω κάθε μέρα ή έντονα. Η μικρή ήταν πολύ πιο δραστήρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthropaki καλως ηρθες στην παρεα μας με το καλό το μωρακι σου. Το πρώτο σου παιδακι ποσό χρονων είναι; ειμαι και εγω δευτερομαμα γι αυτό ρωτάω. Κοσταντινα καλως ηρθες πισω και συγχαρητήρια!!!. twiggy me με το καλό η αυχενική σου stefie μην ανχωνεσαι ειναι σημαντικό αυτό. Εγω τις τελευταιες δύο μερες δεν κανω εμετό και εχει υποχωρησει η ζαλάδα, νομιζω απο εδω και περα θα πηγαίνω όλο και καλύτερα. Σας φιλώ καλή σας μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Είμαι μανούλα Φεβρουαρίου 2011 και πέρσυ περνούσα τα ίδια με σας!!Μπήκα να σας ευχηθώ καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες σας και με το καλό τα μωράκια σας!!! :D Αχ μου λείπει η κοιλίτσα μου αλλά χαλάλι,τώρα έχω έναν μπόμπιρα στην αγκαλιά!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε πολυ αννουλα να χαιρεσαι τον μπεμπη σου!!

κυο με το καλο η β΄επιπεδου..

φιλια σε ολα τα κοριτσια, βλεπω σιγα σιγα συνερχεστε και απο τις ναυτιες.. τα καλυτερα ερχονται!!!

καλημερα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπερα και καλη εβδομαδα να εχουμε! el81 γεια σου και απο εμενα και με ενα γερό μωράκι και εσύ. Το σαβκο περασα καλά εκανα και μπανιο στο λουτράκι την κυριακή σε μια πολύ ωραία παραλια λιγο εξω απο το λουτρακι φαγαμε και εξω οποτε ουτε μαγειρεμα ουτε τιποτα. Σημερα το πρωι ειχαμε ραντεβου με την γιατρο και πηραμε και τον μικρό μαζι ο οποιος και ξετρελλάθηκε με τον υπερηχο. Το μωρο εχει φτασει τα 8εκ και ειναι μια χαρά δόξα ο θεος. Αρχιζω να ανακουφιζομαι σιγα σιγα οτι ολα θα πανε καλα. Αυτα τα νεα μου. Αρχιζω και βιταμίνες και βρηκα στο φαρμακειο και μια φυτική κρεμα για την κοιλιά που ειναι νουμ.1 στην Βρετανια και δεν ειναι πολύ ακριβη pregnacare λεγεται για οποια ενδιαφερεται, ειπα να την δοκιμασω. Αυτα τα νεα μου καλό σας απόγευμα!

geia sou kai apo mena nan!!!!! kalos se vrika kai esena!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!!!! den eixa pc toses meres kai mou eleipse i pareoula sas!!!!! opos kathemera eimai krebbatomeni giati pleon ektos apo sispaseis exw kai ligo kafe.... auksisa tin progesteroni me odigeies giatrou kai ola kala tha pane!!!! mallon apo to polu zori stin toualeta!!! alla den ptooume exw polu thetikotita mesa mou kai kserw oti ola tha pane polu kala!!!!! malista san mwraki kai gw trww tin kremouka mou tin nounou me 5 frouta kai tin apolambanw auti tin stigmi pou sas grafw!!!!!!!!!!

twiggy se euxaristw!!! mallon mou eipe pos tin tetarti tha ksekinisw magnisio o giatros!!!!!

steffy sinxaritiria!!!1 me to kalo na akousete tin kardoula tou!!!! einai o pio telios ixos pou exeis akousei pote!!!!

kuo28 kalos se vrika kai esena!!!! kai ena gero ksi dunato mwraki na kratiseis stin agkalitsa sou ai esu!!!!!!

konstantina na zisete kai panta eutixismenoi na eiste!!!kai me to kalo na kratiseis to mwraki sou stin agkalitsa sou!!!!

nan kalos se vrikamkai esena!!!!!!

anthropaki kalos se vrikam kai esena kai me to kalo na genniseis !!!!!!

oso gia tis anakatosoures egw eixa gia 2 ndomades tin 7 kai 8 kai meta polu spania akoma kai twra analogos ti tha faw!!!!! alla ama me piasei me trelenei....... apo fagitam den mou aresei to kreas alla ti na kanw to trww gia tokalo tou mwrou estw kai ligo!!!!! :ymsick:

me to kalo na kratisoume ta mwrakia mas sti aakgalitsa mas!!!!!

filia se oles sas!!!!@!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μάλλον οι περισσότερες φύγατε για 3ήμερο ε; Καλά να περάσετε όλες είτε είστε εκτός, είτε σπιτάκι παρέα με τα μωράκια σας!

Ελ μπράβο που τα βλέπεις έτσι θετικά και έτσι πρέπει να συνεχίσεις για να βοηθας και το μικρούλι σου! Κάνε λίγο υπομονή και σε λίγο θα είσαι πολύ καλύτερα και θα κάνεις και τις βόλτες σου και όλα σου. Και εγώ τον 2ο και τον 3ο μήνα τους πέρασα ξάπλα με αιμοραγίες κτλ, αλλά μετά την αυχενική άρχισα να βελτιώνομαι κάθε μέρα και περισσότερο. Τώρα που είμαι στον 5ο νομίζω είμαι στην καλύτερη μου φάση! Εύχομαι σύντομα να είσαι καλύτερα και να αρχίσεις τις βολτούλες τώρα που θα δροσίσει και ο καιρός!

Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera ki apo mena eimai kainoyrgia sto forum kai tha ginw ki egw manoyla (ystera apo 2 xronia prospatheiwn!!) me pht 9/2/12.xairomai poy brhka ayto to thema kai proxwrame oles mazi!liga logia gia thn egkymosynh moy mexri stigmhs,koilia 0,kila ta idia akoma (59) pernw kai oytrotzestan..ayta!esas megalwse katholoy h koilitsa sas??egw anypomonw....kai kati poy hthela na rwthsw prin liges meres mas eipe o giatros oti einai 70% koritsaki,eide leei ton kolpo..na to exw sigoyro ti lete?eyxomai kalh egkymosynh se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Ειρηνη και καλως ηρθες στην παρεα μας. σου ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! Πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενη.. κι εμεις 2.5 χρονια προσπαθουσαμε με πολυ ταλαιπωρια, τελικα τα καταφεραμε με εξωσωματικη και ακομα ειμαστε λιγο φοβισμενοι, δεν το πιστευουμε!! Μετα την αυχενικη πιστευω θα χαλαρωσουμε.. Αν θελεις βαλε ενα τικερακι κι εσυ να βλεπουμε την εγκυμοσυνη σου!! Σου ειπε το φυλο τοσο νωρις ε? Για να δουμε, υπομονη μεχρι να το σιγουρεψεις...

Ελ μου μπραβο που εισαι θετικη και αισιοδοξη.. λιγο προσοχη και ολα καλα θα πανε.. οπως λεει και η μαντι στο 2ο τριμηνο ολα θα ειναι ευκολοτερα!! φιλια μαντι... καλα να περασετε ολες αυριο, η Παναγια να ειναι μαζι μας να προσεχει τα σπορακια μας!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου ... χρονια πολλα και σε οσες γιορταζουν... καλος ηρθανε και τα νεα μελη της παρεουλας μας να εχουν μια καλη εγκυμοσυνη ... εχω καιρο να σας γραψω και μου λειψατε. δυστηχως ειχα μια κηδεια κ ημουν καποιες μερες χαλκιδα κ δεν ειχα να σας γραψω... κ τωρα εχω κ μαστορεματα στο σπιτι, οποτε προλαβενω θα σας γραφω... ελπιζω να ειστε ολες καλα κ τα σπορακια μας επισης... κοριτσια εγω εχω 3 μερες που νιωθω φτερουγισματα στη κοιλιτσα... και ειναι τοσο ωραιοοοοοοοοοο ....

πολλα φιλακια κ καλη βδομαδα να εχουμεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φρεσκομανούλες κ δευτερομανούλες!!!

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν!!!

Ναν η κορούλα μου είναι 17 μηνών κ μας εχει χαζέψει τελείως!!! Εσένα πόσο είναι? Αγοράκι η κοριτσάκι? Η αλήθεια είναι οτι αυτή η εγκυμοσύνη ειναι πολύ διαφορετική απο την πρώτη (το ζεις κ εσυ). Στην πρώτη αραζα πολύ κ χαλάρωνα, τώρα με την μικρή είναι δύσκολο κάποιες φορές αλλά χαλάλι της. Αλλά θελαμε πολύ να ερθει κ το δευτερο νινι μας ακριβώς την στιγμή που ηρθε στην κοιλίτσα μας. Παρολο που ήταν σχετικά δύσκολονα συλλάβω μιας κ θηλαζα ακόμα την Νεφελιτσα μου κ περιοδος μου ειχε ερθει μονο μια φορά στον 10 μήνα μετά την γένα κ μετά ξανα εξαφανίστηκε, ολα πήγαν κατευχην κ είμαστε πολύ πολύ χαρούμενοι. Τώρα αποθηλάζει κ την θηλάζω μονο 1 φορά καθε 2 ημέρες. Σε καμια 10 ημέρες θα εχει αποθηλάσει τελειως οπως βλέπω. Ακόμα δεν ξέρουμε εαν είναι αγοράκι η κοριτσάκι το καινούργιο μωράκι αλλά το μονο που θέλουμε είναι φυσικά να είναι γερό!!! Δεν εχω καμία προτιμηση.

el81, ολα θα πάνε πολύ καλά θα δεις. Ηρεμία κ ξεκουραση κ σε λίγο ολα θα περάσουν!!! Με το καλό να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας!!!

eirini26 καλώς ήρθε!!! Με το καλό!!! Κιλάκια δεν εχω πάρει κ εγω ακόμα. Αλλάαααα....εχω κάνει μια κοιλία λές κ είμαι στον 5ο :shock: . Στο πρώτο παιδάκι η κοιλίτσαμου φανηκε οτι ήμουν στον 5ο μήνα κ τώρα φαινεται ηδη αρκετά. Στο δευτερο όμως είναι πιο χαλαροι η μυες κ η μήτρα κ γιαυτο φουσκώνουμε πιο γρήγορα.

Η μικρή εχει ριξει ολα τα βιβλία απο την βιβλιοθηκη κατω ..οπότε την κάνω στα γρηγορα ..

καλημέρα σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν!!

εβιτακι.. φτερουγισματα?? :x τι ωραια!!!!! αντε ανυπομονω κι εγω...

ανθρωπακι θηλαζες τοσο καιρο? μπραβο εισαι καλη!!! που λες, το θεμα κοιλια μαλλον παιζει απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη απο ο,τι εχω καταλαβει και απο τις αλλες.. εγω που ακομα δεν εχω ανακοινωσει τιποτα εχω θεμα γιατι ειμαι καπως πρησμενη ηδη και αγχωνομαι!ειμαι και αδυνατη και λιγο να το σκεφτει κανεις θα με καταλαβει!! :? αλλα λιγο εμεινε μετα την αυχενικη θα χαλαρωσω και δεν θα με νοιαζει.. θα αποκτησω και πραγματικη κοιλια, οχι πρηξιμο!! ;)

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρες πολλές σε όλα τα κορίτσια!Τι κάνετε??Ελπίζω να ξεκουραστήκατε κ να μεγαλώνει η κοιλίτσα!!Εγώ άρχισα τις ανακατωσούρες(όχι που θα τις γλίτωνα..)τις ελέγχω ακόμα όμως..!Είχα κ ένα θέμα με το μαγνήσιο-δν καταπίνω χάπια!-αλλά το παλεύω κ αυτό..!Κατα τ άλλα όλα βαίνουν καλώς -αν εξαιρέσω το γεγονός οτι πεινάω σαν λύκος απο τότε που ο γιατρός μου είπε οτι σχεδόν όλες οι τροφές είναι απαγορευμένες...!Αλήθεια βρε παιδιά...εσείς τι τρώτε?? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου!!!καλη εγκυμοσυνη στις καινουργιες της παρεας. :):)ειρηνη μου περιμενε λιγο για το φυλο του μωρου για να εισαι πιο σιγουρη..εγω κοιλιτσα εχω αρκετη παντως δεν ξερω γιατι..el υπομονη και θα ερθουν καλυτερες μερες. :) evita μου και εγω το ακουσα το μωρακι μου ειναι φανταστικη εμπειρια [smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif] πριν λιγες μερες μαλιστα ενιωσα κατω χαμηλα κατι που μαλλον ηταν το κεφαλακι του γιατι ηταν αρκετα στρογγυλο και με πιεζε εντονα..τρελαθηκα!!!!antropaki μπραβο σου που θηλαζες τοσο πολυ μακαρι και εγω να μπορω και θα το κανω..stefie εγω τρωω τα παντα εκτος απο κρεας που μου φερνει αηδια και ο γιατρος μου ειπε να τρωω απο ολα και με μετρο...εσυ γιατι???μαγνησιο δεν μου εχει δωσει ακομα δεν ξερω γιατι..την αλλη εβδομαδα θα παμε στον γιατρο μετα απο ενα μηνα και μηπως μου δωσει τοτε.twiggy εσυ πως πας??μαλλον την γλυτωσες απο τους εμμετους.μπραβο πολυ χαιρομαι!!φιλακια σε ολες σας!!! @};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

*konstantina μου έδωσε μόνο μαγνησιο-trofocard-κ φολικο οξύ..εικάζω πως αργότερα θα μου δώσει κ άλλα!κ μου είπε ΌΧΙ υδατάνθρακες..γλυκά..αλμυρά..μπανάνες σταφύλια αβοκάντο :( δλδ μένει το κρέας που δν το προτιμώ γενικότερα κ ξενέρωτα φρούτα!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stefie, κουράγιο με της ναυτίες, είναι πραγματικά δύσκολη περίπτωση αλλά να σκέφτεσαι συνέχεια ότι θα περάσουν. Εγώ τώρα έχω σχεδόν ηρεμήσει, αν κ ακόμα δεν θέλω να βλέπω κρέας, ψάρι, γιαούρτι κτλ. Έτσι ήμουν κ στην Νεφελίτσα μου.

Αλήθεια γιατί δεν σε αφήνει να τρώς τα πάντα ο γιατρός σου?

Κορίτσια με το θηλασμό αρχικά παιδεύτηκα πάρα πολύ, οι μαίες μου έλεγαν ότι αποκλείεται να θηλάσω κ άλλες βλακείες κ γενικά πήγαιναν όλα στραβά. Αλλά τελικά μετά από πολλές δυσκολίες όλα πήγαν καλά. Να έχετε στο νου σαν αν θέλετε να θηλάσετε ότι ο θηλασμός αν κ ότι πιο φυσικό δεν είναι πάντα εύκολος, αλλά εαν θέλετε πολύ να θηλάσετε κ έχετε σωστή πληροφόρηση κ καλές συνθήκες όλα θα γίνουν όπως επιθυμητέ. Οι πρώτη 1-2 μήνες είναι πιο δύσκολοι μετά αποδεικνύεται πολύ μεγάλη ευκολία εκτός των άλλων. Αυτά για αυτό το θέμα.

konstantina, το άκουσες τέλεια!!!! Και εγώ περιμένω πως κ πως να περάσει ο καιρός να το ακούσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

*!κ μου είπε ΌΧΙ υδατάνθρακες..γλυκά..αλμυρά..μπανάνες σταφύλια αβοκάντο :( δλδ μένει το κρέας που δν το προτιμώ γενικότερα κ ξενέρωτα φρούτα!! :roll:

Καλε γιατί :? ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...

twiggy μου αντε λιγο εμεινε μεχρι την αυχανικα ολα καλα θα πανε... θα το δεις κ θα τρελαθεις... εγω εχω αρκετη κοιλιτσα παντως . κ γω αδυνατη ημουν και φανηκε αμεσως ... διαφερει απο σωμα σε σωμα ... καλα εγω θα γινω σαν μπόμπος :lol::lol::lol: ε δεν με λες κ πρωτο μπο΄ι΄ ερε γλεντιαααααααα :lol:

anthropaki καλος μας ηρθες στη παρεουλα μας με το καλο κ το δευτερο μωρακι σου αντε κοντα κοντα θα ειναι τα μικρουλια σου τι ωραιααααα

stefie μου υπομονη κοριτσακι μου μεχρι το 3 και μετα θα εισαι μια χαρουλα... δοκιμασε καμια φριγανιτσα εμενα με ειχε βοηθησει πολυ... τωρα οσο για το ασβεστιο εγω το σταματησα ειχα ξεκινησει με χαπια κ παρολο π απο μονη μ δεν ειχα αιμετους με το που το επινα εκανα αμεσως... μετα δοκιμασα τα αναβραζον που ειναι σαν χυμος ( κ καλα) αλλα τα ιδια πηρα το γιατρο μ κ μ ειπε να τα σταμαητησω και να πινω πολυ γαλα κ γιαουρτακια καθε μερα ... παντως εγω τρωω κανονικα , μονο τη μπριζολα δεν θελω καθολου ουτε να τη δω

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stefie εμενα μου εδωσε για αρχη φολικο οξυ,ασβεστιο και σιδηρο αλλα μαγνησιο οχι ακομα και απο φαγητα οπως σου ειπα..τελικα αλλος τα λεει ετσι και αλλος αλλιως τι να πιστεψουμε και εμεις???φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Εirini26 καλωσήρθες στο παρεάκι μας που όλο και μεγαλώνει και πολύ το χαίρομαι! Και εμείς προσπαθούσαμε πάνω από 1,5 χρόνο και είναι μεγάλη η δικαίωση όταν έρχεται το θαυματάκι! Όσο για το φύλο τι να σου πω ... συνήθως πέφτουν μέσα αλλά είναι και κάποιες φορές που ενώ τους λένε κάτι, στο Β-επιπέδου τους βγάζουν άλλο αποτέλεσμα. Και εμάς στην 17η εβδομάδα μας είπε κορίτσάκι αλλά δε το έχω και σίγουρο και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι και κανένα αντράκι! :D Ότι και να είναι μωρέ γερά να είναι και θα τα λατρεύουμε περισσότερο από ότιδήποτε άλλο. Απλά είναι η περιέργια που μας τρώει που και που.

Εγώ την Τρίτη που μας έρχεται κάνω τη β-επιπέδου και ήδη έχω αρχίσει να αγωνιώ και να αγχώνομαι λίγο. Ελπίζω να είναι καλά το μικρούλι μου. Τις τελευταίες μέρες ήρθαν και οι ανηψιές μου που είναι 20 μηνών και είμασταν όλη μέρα παιχνίδια και αγκαλιές και με κούρασαν αρκετά. Είναι βέβαια γλυκιά αυτή η κούραση αλλά ελπίζω να μην ταλαιπώρησα και το μικρούλι μου. Ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή η εβδομάδα και την επόμενη να σας έχω μόνο ευχάριστα!

Stefie εμένα μου είχε πει στην αρχή υδατάνθρακες, γλυκά κτλ να τα αποφεύγω κυρίως το βράδυ για να μην μου πέφτουν βαριά. Αυτά που να προσπαθείς κυρίως να αποφεύγεις σε όλη τη διάρκεια της ημέρας είναι τα γλυκά, το πολύ αλάτι, καφέ, αναψυκτικά κτλ. Τα υπόλοιπα νομίζω μπορείς να τα τρως αλλά με μέτρο. Αφού άρχισαν και οι αναγούλες τότε το στομάχι σου θα σε καθοδηγεί τι να φας και τι όχι. Υπομονή και σε λίγο καιρό θα είσαι πολύ καλύτερα.

Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες τις μελλουσες μαμαδες και χρονια πολλα. Πιστευω να περασατε ολες ομορφα το τριημερο., εγω μια χαρά. Καλωσορισατε στην παρέα ολες οι μαμαδες αυξανομαστε σιγα σιγα. antropaki εμενα ο γιος μου ειναι 6 ετων θα παει Α δημοτικου απο φετος οποτε θα ξαναθυμηθω καροτσια, πανες και όλα τα συναφή αλλα ειλικρινα δεν βαριεμαι καθόλου το θελω παρα πολύ να το ξαναζησω όλο αυτο εξαλλου δεν υπαρχει περιπτωση για τρίτο νομιζω ότι για εμας προσωπικά δυο παιδακια θα ειναι μια χαρα. Χαιρομαι που τα καταφερες στον θηλασμο γιατι εγω θήλασα 6 μηνες αλλα με πολύ κόπο, αν ήμουν πιο ενημερωμενη νομιζω θα τα ειχα παει καλύτερα. Στο μελλον θα χρειαστω τις συμβουλές σου. καλό απογευμα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γλυκιες εγκυουλες!! βλεπω περασαμε ωραια και γυρισαμε ορεξατες... στεφη κουραγιο με τις ναυτιες.. τωρα τι μιλαω κι εγω, την εχω βγαλει καθαρη φτου φτου φτου! Βεβαια αυτη η ελλειψη συμπτωματων ξερετε φερνει και μια ανησυχια , δεν εχω μπει ακομα στο πετσι του ρολου, συχνα αναρωτιεμαι αν υπαρχει ακομα κατι εκει μεσα!! :? (παρανοια εγκυου να ενα συμπτωμα!!) Αυχενικη εχω για 1-9 και ανυπομονω, αυτο το διμηνο μου φαηκε αιωνας, πιστευω μετα θα χαλαρωσω θα αρχισω να το απολαμβανω... Εγω λογω εξωσωματικης παιρνω ακομα φελισιν, σαλοσπιρ, προγεστερονες κλπ και εχω αρχισει σιδηρο. Αλλα απο τον 4ο τα σταματαω και συνεχιζω μονο βιταμινες και ασβεστιο και μαγνησιο και ολα.. Απο φαγητα, δεν εχω αλλαξει πολλα πραγματα, μονο αυτα που απαγορευονται και προσεχω οταν τρωω εξω (ενταξει το κρεας μου μυριζει δεν τρελαινομαι αλλα τρωω με το ζορι)

Μαντι με το καλο η β' επιπεδου, ολα καλα θα πανε.. καταλαβαινω την αγωνια αλλα απο αυτη δεν θα ξεφυγουμε ποτε ετσι δεν ειναι?!! ;) μανες θα γινουμε!!

ανθρωπακι καλα τα λες με το θηλασμο, μακαρι ολες μας εδω να εχουμε καλη εκπαιδευση και να θηλασουμε οσο περισσοτερο μπορουμε και ευκολα! ειναι πολυ σημαντικο και νομιζω τελευταια εχουν ξαναρχισει προσπαθειες στα μαιευτηρια προς αυτη την κατευθυνση γιατι προηγουμενως την ειχαν δει ολα ξενοδοχεια...

φιλια σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...