Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!τι κανετε???εμεις ετοιμαζομαστε να φυγουμε και μπηκα να σας χαιρετησω!δεν ξερω αν θα εχω ιντερνετ εκει που θα ειμαι !καλα να περασετε και να προσεχετε τις κοιλιτσες σας!πολλα φιλακια σε ολες!αν δε καταφερω να μπω πιο πριν θα τα πουμε παλι μετα τον δεκαπενταυγουστο!!!!!φιλια!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλωςήρθες στο παρεάκι μας El!! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιαίστατο μωράκι! Όσες φύγουν διακοπούλες ή πάνε θάλασσα καλά να τα περάσουν, να φορτίσουν μπαταρίες και να προσέχουν τις κοιλίτσες τους! Άντε να περάσει και ο 15αυγουστος να αρχίσουμε να μαζευόμαστε σιγά σιγά να τα λέμε περισσότερο! Φιλιά πολλά σε όλες και καλό σαββατοκύριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia kai sas euxaristw polu gia to kalosorisma kai gia ta kala sas logia!!!!kalos sas vrika kai egw!!!!! nai to proto mou einai!!!!! bebaia o giatros mou exei apagoreusei na kano otidipote logo kati sispaseon pou eixe dei ston teleutaio uperixo .kai etsi eimai mesa oli mera sto spiti apo to krebbati ston kanape ksapla kai outokatheksis!!!!! alla den me peirazei katholou olo auto einai gia kalo skopo!!!!! gia auxeniki tha paw stis 17 tou mina!!! to laptop einai daniko apo tin aderfi mou.... opote den ksero kata poso sixna tha mporw na mpaino na ta laime..... :(

pantws xairomai polu pou tha ta leme oles mazi!!! einai polu simantiko na exeis antropous giro sou pou bionoun tis idies empiries me sena!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ...καλη βδομαδα να εχουμε... τι κανετε ? πως περασατε σαββ/κο??? εμεις σπιτι τιποτα το ιδιαιτερο... αχ περιμενω πως κ πως το τελος του μηνα θα παω γιατρουλη κ μαλλον θα μας πει κ το φυλο... αχ κοριτσια εχω χασει τον υπνο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη βδομαδα κοριτσακια!!!

ελ υπομονη, τι να κανουμε.. ολα για τα σπορακια, να μεγαλωσουν καλα.. κι εσυ εβιτα μην μου αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε..

κι εγω δεν παω πισω χεχε :? ειχαμε συνηθισει να βλεπουμε το σπορακι καθε βδομαδα, τωρα θα κανω υπομονη μεχρι το τελος του μηνα που εχουμε την αυχενικη.. Εχω πολυ αγωνια κατα βαθος, μιας και τα συμπτωματα μου ειναι ελαχιστα (καλο αυτο βεβαια) απλα καμια φορα αναρωτιεμαι αν πανε καλα ολα εκει μεσα!!!

Οπως λεει και η ελ ομως εχουμε εδω η μια την αλλη και ειναι πολυ σημαντικο.. ειδικα τωρα που ολοι ειναι διακοπες κι εμεις λιγακι περιορισμενες...

πολλα φιλια στις κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ipomoni koritsia tha perasoun grigora oi meres kai oles mas tha kanoume tin auxeniki kai tha iremisoume!!!! :P lete na fanei kai to fillo? ax makari!!!!

twiggy kai se mas to idio... mas eblepe kathe bdomada kai tin teleutaia fora mou eipe oti tha ta poume 17 augoustou opou kai tha ginei i auxeniki....

ektote exo trello anxos gia to an ola pane kala..... wres wres thelw na mporousa na eixa diafani koilia oste na blepw to mpempoulini na kounietai kai na kserw oti pane ola kala!!!!

tha iremisw teleiws otan fouskwsei pio polu i koilitsa kai to blepw na kounietai kai na klotsaei :!::!::!: kai oxi mono egw alla pisteuw pws olles mas tha psilo iremisoume!!!!!! ;) pros to paron mono upomoni na kanoume kai panw apo ola thetikotita oti ola einai kala!!!!! AFOU EINAI OLA KALA!!!!!!!

alitheia me to thema tis toualetas pos ta pate? I P O F E R OOOOOOOOOOOOO....... den mporw na paw eukola ..... ama mpw mesa ksexnaw na bgw apo ton agwna pou dinw afou o antras mou nomizei oti kati exw pathei kai sunexeia erxetai kai me rwtaei....... kati oi ormones kati i progesteroni kati to sidiro....afiste na pane!!!!!!! dino olokliro agwna i ginaika kathe fora kai ipotithetai oti perno eidikes fitikes ines gia voitheia... diladi ama den tis eperna poso pio polu tha ipefera??????? kai otan tou eipa tou giatrou mou gia gala magnisias i kai ipotheta glikerinis itan katigorimatikos.......

tha ta pome polu sintoma pali!!!

POLLA FILAKIA STIS KOILITSES !!!!!!! %%-%%-%%-%%-%%-(*)(*)(*)[smilie=wav.gif][smilie=wave.gif] :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπερα και καλη εβδομαδα να εχουμε! el81 γεια σου και απο εμενα και με ενα γερό μωράκι και εσύ. Το σαβκο περασα καλά εκανα και μπανιο στο λουτράκι την κυριακή σε μια πολύ ωραία παραλια λιγο εξω απο το λουτρακι φαγαμε και εξω οποτε ουτε μαγειρεμα ουτε τιποτα. Σημερα το πρωι ειχαμε ραντεβου με την γιατρο και πηραμε και τον μικρό μαζι ο οποιος και ξετρελλάθηκε με τον υπερηχο. Το μωρο εχει φτασει τα 8εκ και ειναι μια χαρά δόξα ο θεος. Αρχιζω να ανακουφιζομαι σιγα σιγα οτι ολα θα πανε καλα. Αυτα τα νεα μου. Αρχιζω και βιταμίνες και βρηκα στο φαρμακειο και μια φυτική κρεμα για την κοιλιά που ειναι νουμ.1 στην Βρετανια και δεν ειναι πολύ ακριβη pregnacare λεγεται για οποια ενδιαφερεται, ειπα να την δοκιμασω. Αυτα τα νεα μου καλό σας απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ναν μπραβο ολα καλα, οσο περναει ο καιρος θα ειμαστε ολες πιο ηρεμες οπως λεει και η ελ!

ελ κουραγιο με την.. τουαλετα! εγω προσφατα ξεκινησα σιδηρο και η γιατρος με προειδοποιησε οτι μπορει να εχω δυσκοιλιοτητα.. ευτυχως ακομα ειμαι οκ, ενταξει καποιες φορες ζοριζομαι αλλα δεν το κανω θεμα! Μου ειπε ομως οτι αν υπαρξει θεμα να μου ξεκινησει αμεσως και μαγνησιο ωστε να λυθει το προβλημα (θα μου δωσει αργοτερα απλα προς το παρον παιρνω ακομα ουτροτζεσταν που περιεχουν ). Μηπως να ρωτησεις τον γιατρο σου για το μαγνησιο. αν βοηθαει?

πολλα φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρες και απο μένα!!Όπως σας είπα είμαι στη αναζήτηση γιατρού ακόμα(πρέπει να είμαι η πιο ¨μικρή" απο όλες σας..)Έχω δει 2 ,ο ένας ήταν απόμακρος αλλά πολύ ...hi tech να πω;;σε αντίθεση με τον δεύτερο που ήταν πολύ καλός αλλά μεγάλος-60+ ίσως..-οπότε πιο παραδοσιακός..

Αύριο θα δω και ένα άλλον αλλά ως τώρα δεν μου έχει κάνει κανένας κλικ..

Πήγα και στο Λητώ και δεν ενθουσιάστηκα με το κτίριο..βέβαια δεν είδα τα δωματια κτλ κτλ

Τι να πω...έχω γίνει πολύ περίεργη και ιδιότροπη!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stefie καλώς ηρθες στην παρέα μας. με το καλό! βρες πρωτα ενα γιατρό που να ταιριαζει σε εσενα και για το μαιευτηριο μην ανχωνεσαι. παντως οντως το λητω ειναι παλιο σε συγκριση με το ιασω ας πουμε αλλα μου φανηκε πιο ησυχο και οικογενειακο. καλή εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τι κάνουν μανούλες και μωράκια; Χάθηκα λίγο, αλλά έχει πέσει πολλή δουλειά... :?

Καλώς μας ήρθατε stefie και el81!

Για δυσκοιλιότητα εδώ βοήθησαν τα ξηρά δαμάσκηνα και, μια φορά που είδα τα ΠΟΛΥ σκούρα, πήρα Duphalac. Τώρα έχει βελτιωθεί η κατάσταση από μόνη της, οπότε ίσως γίνει και με εσένα το ίδιο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

el81 είναι πολύ πιθανό να δείτε φύλο! Ειδικά αν είναι αγοράκι και στην κατάλληλη θέση, φαίνεται. Με το καλό!

nan τώρα είδα για τα καλά αποτελέσματα! Μπράβο! Καλύτερα από ανακατωσούρες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυο28 οι ανακατωσουρες καλά κρατουν σημερα ειμαι απο το πρωι με γαλα και δημητριακα και 11/2 τοστ. Δεν μπορω καθολου αλλα κανω υπομονη. Καλο βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα! Αρχικά να συστηθώ, είμαι η Τζένη, μόλις έγινα 31 ετών κ περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου τον Φεβρουάριο! Έχω μια κορούλα 18 μηνών που μας έχει ξετρελάνει!

Και εγω μέχρι τώρα ειχα λιώσει στην ναυτία.. τρεληηηηη ναυτία, αλλα σιγά σιγά συνέρχομαι (δοξα τον θεο) :roll: . (Οσες εχετε ακόμα πολύ ναυτία.. υπομονή συννηθως μεχρι την 12η-13η- αντε 14η φεύγει).

Κάναμε κ την αυχενική σήμερα κ βγήκε μια χαρά κ τώρα είμαι πιο ήρεμη. Αν και είναι η δεύτερη φορά που ζω αυτόν τον υπέρηχο, ένιωσα πάλι απίστευτη αγωνία και συγκίνηση.

Εύχομαι σε όλες μας με το καλό! Να έχουμε μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη κ με το καλό να κρατήσουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου καλημερα!!!!!!!!!!!ηρθα και εγω παλι στην παρεα σας!θελω αρχικα να σας ευχαριστησω για τις ευχες σας και μετα να καλοσορισω τις καινουργιες της παρεας και να τους ευχηθω και εγω μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.μου λειψατε πολυ!!!!ο γαμος ηταν υπεροχος τελικα και παρολο το αγχος που ειχα μεχρι την προηγουμενη μερα την ιδια μερα το ευχαριστηθηκα χωρις να σκεφτομαι τιποτα. :-p:-p[smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] το μωρακι μου παντως με αφησε να το χαρω και δεν ενιωσα ναυτιες εκεινη την μερα,μετα βεβαια συνεχιστηκαν με μικροτερο ρυθμο και τωρα ειμαι αρκετα καλα μπορω να πω.ενας εμετος καθε 2-3 μερες ετσι για να μην ξεχνιωμαστε αλλα σχεδον καθολου ναυτιες.το μωρακι μου το αισθανομαι πια αρκετα καλα αν και πολλοι μου λενε οτι ειναι νωρις..φιλια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstantina καλώς ήρθες πίσω! Να ζήσετε, να είστε πάντα γεροί και ευτυχισμένοι και με το καλό να έρθει το μωράκι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας! Έδειξε χαρακτήρα το μικρό στο γάμο ε; Από τώρα φαίνεται τι καλό παιδάκι θα γίνει! ;) Και εγώ εκεί γύρω στη δική σου εβδομάδα άρχισα να το νιώθω το μικρό μου και εμένα μου λέγαν όλοι ότι είναι νωρίς αλλά εγώ το ένιωθα. Νομίζω παίζει ρόλο πόσο δραστήριο είναι το έντερο της κάθε εγκύου. Εγώ καταλάβαινα ότι οι ενοχλήσεις από το έντερο ήταν διαφορετικές από αυτή την αίσθηση. Τώρα την νιώθω πλέον ξεκάθαρα αλλά ακόμα δεν είναι εξωτερικά ορατές οι κινήσεις της και ο άντρας μου έχει σκάσει που δεν μπορεί να την νιώσει. :D

Αnthropaki καλώς ήρθες και εσύ στο παρεάκι μας! Να σου ζήσει η Νεφελίτσα σου και με το καλό να έρθει και το 2ο ανθρωπάκι σας! :P Είδατε και φύλο στην αυχενική;

Σε όλες τις κοιλίτσες στέλνω πολλά :-*:-* :-* :-* !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!

κωνσταντινα μου να ζησετε! να ειστε παντοτε αγαπημενοι και τυχεροι.... ειδες το μωρακι σε αφησε να απολαυσεις τη μερα, χαιροταν κι αυτο απο εκει μεσα για τους γονεις του! ;)

ανθρωπακι καλως ηρθες στην παρεα, σου ευχομαι μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

εγω τελικα παραμενω απο τις λιγες τυχερες χωρις ναυτιες!! υπομονη κοριτσια, που θα παει θα περασουν... Βεβαια η δικια μου περιπτωση ελαχιστων συμπτωματων που και που με κανει να αναρωτιεμαι "καλα υπαρχει πραγματι μωρο εκει μεσα??" :? χεχε

εκλεισα ραντεβου για αυχενικη 1 Σεπτεμβριου.. εχω μελλον ακομα! Ευχομαι να ειναι ολα καλα τιποτε αλλο, μερρι τοτε υπομονη... Αληθεια, η εξεταση γινεται διακολπικα ή απο την κοιλιά? Και τα αποτελεσματα των εξετασεων αιματων που πανε πακετο (παππ-Α) αργουν πολυ να βγουν?

σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τwiggy εμένα στην αυχενική ξεκίνησε να μου την κάνει από την κοιλιά αλλά επειδή το μικρό κοιμόταν και δε μπορούσαμε να το ξυπνήσουμε, την έκανε ενδοκολπικά και μόλις ξύπνησε άρχισε να τεντώνεται και να χασμουριέται! Έλιωσα μιλάμε! Συνήθως από τις μετρήσεις που θα σου κάνει εκείνη τη στιγμή θα σου πει αν είναι ΟΚ. Τώρα για τα αποτελέσματα του τεστ Α νομίζω εξαρτάται που μένεις. Αν είσαι Αθήνα Θεσσαλονίκη μπορεί να βγούν και την επόμενη μέρα, αν είσαι από επαρχία πολύ περισσότερο. Εγώ να φανταστείς τα πήρα 15 μέρες μετά :shock: αλλά ευτυχώς οι μετρήσεις ήταν πολύ καλές και η γιατρός μου μου είπε ότι δεν θα πρέπει να φοβάμαι για τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madi μου ευχαριστω για τις ευχες και εσυ με ενα γερο μωρακι..και εγω οπως λες καταλαβαινω την διαφορα του εντερου με το μωρο..ειναι αλλη αισθηση!!twiggy ευχαριστω πολλυ και ευχομαι να πανε ολα καλα με την αυχενικη!!εμενα στην αρχη πηγε να μου την κανει απο την κοιλια αλλα οπως μου ειπε η μητρα μου ηταν προς τα πισω και μου την εκανε ενδοκολπικα..οι εξετασεις απο το τεστ Α βγηκαν την επομενη μερα.απολαυσε το ειναι φανταστικη εμπειρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για το καλώς όρισμα μέλλουσες μανούλες!!!

MaDi , oxi ακόμα δεν ξέρουμε το φύλο. Θα είναι κιντερ έκπληξη :D !!!

Τwiggy me το καλό η αυχενική. Συνήθως γίνετε με κοιλιακό υπέρηχο. Τα αποτελέσματα του pap-a εξαρτάται πότε θα τα πάρεις (όπως σου είπαν κ τα κορίτσια).

Η αυχενική πάντως είναι ένας υπέροχος υπέρηχος που θα δεις το μωράκι σου οχι πια σαν φασολάκι αλλά κανονικό μικρούλικο ανθρωπάκι!!! Θα συγκινηθείς πολύ, θα δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!Χτες πήγαμε στον γιατρό και είδαμε τον σάκο και μια κουκίδα να πάλλεται(!)αλλά δεν μας έβαλε να ακούσουμε την καρδιά γτ μας είπε οτι ίσως βλάψει το έμβρυο-οι υπέρηχοι που χρησιμοποιούν για τον ήχο μάλλον.Μου έδωσε και κάποιες βιταμίνες,φολικό οξύ κ μαγνήσιο.Αλλά σήμερα πήρα αποτελέσματα απο χοριακή που σύμφωνα με τις δικές μου -το τονίζω-εκτιμήσεις είναι χαμηλή...(είναι 91.708 ενω πριν απο 10 μέρες ηταν 16.610)και έχω κ χαμηλή προγεστερόνη-32..

Εχω ανησυχήσει λιγάκι..Θα πάρω τον γιατρό σε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Stefie μην αγχώνεσαι με την χοριακή. Αφού είδατε σάκο και είδατε και την καρδούλα είστε πολύ καλά ειδικά για την εβδομάδα που είσαι. Εμείς καρδούλα είδαμε σχεδόν μια εβδομάδα αργότερα. Η χοριακή συνήθως τους γιατρούς τους ενδιαφέρει στην αρχή που ακόμα δεν φαίνεται το σποράκι. Σε εσάς αφού πλέον είναι ορατό θα το παρακολουθεί ο γιατρός από τον υπέρηχο. Και στην τελική αυτό που είναι πιο σημαντικό είναι να αυξάνεται η χοριακή και όχι απαραίτητα να διπλασιάζεται. Όσο για την προγεστερόνη θα αυξηθεί τώρα με τα χάπια που σου έδωσε. Σίγουρα σου έδωσε και utrogestan έτσι δεν είναι; Το utrogestan είναι προγεστερόνη που ενισχύει την μήτρα. Το πολύ πολύ να σου κάνει και καμιά ενεσούλα για περισσότερη προγεστερόνη. Εγώ μέχρι να κλείσω τον 3ο έτρωγα κάθε εβδομάδα από μία ενεσούλα αλλά μετά τον 4ο ήμουν περδίκι! Εσύ αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να προσέχεις πολύ αυτό τον πρώτο καιρό, να μην κάνεις δουλειές και να ξαπλώνεις όσο περισσότερο μπορείς. Και πάνω από όλα να σκέφτεσαι θετικά και να λες στον εαυτό σου ότι όλα θα πάνε καλά!

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MaDi σε ευχαριστώ πολύ γ την απάντηση..Τον πήρα τηλ κ μου είπε όλα καλά και η χοριακή και η προγεστερόνη!Και οτι το 32 ειναι καλή τιμή -μάλλον η μικροβιολόγος είχε λάθος πίνακες,μου είπε.Οχι δν μου έδωσε χάπια προγεστερόνης αλλά μου είπε να κάνω εξέταση οιστραδιολης ε2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μην σου έδωσε προφανώς δε θα τα έχεις ανάγκη. Ακόμα καλύτερα. Είδες όλα είναι ΟΚ μην στεναχωρίεσαι και απόλαυσε αυτές τις στιγμές! Την επόμενη φορά που θα την ακούσετε κιόλας την καρδούλα θα είναι ακόμη πιο μαγική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...