Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

γεια σου φουσκωκοιλιτσα ναν!!! με το καλο οι ανακοινωσεις!! και καλα αποτελεσματα... τι εξεταση ειναι αυτη? η ληψη τροφοβλαστη? (ειμαι πρωταρα και ασχετη!!) επισης επι την ευκαιρι ηθελα να σε ρωτησω, στο Λητω θα γεννησεις για δευτερη φορα? Η γιατρος μου μου ειπε οτι συνεργαζεται και με Μητερα και με Λητω και αναρωτιεμαι που ειναι καλυτερα αν και εχω καιρο ακομα... Το Λητω μου φαινεται πιο φιλικο, βεβαια αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ νομιζω περα απο το περιβαλλον ειναι η δυνατοτητα rooming in που δεν ξερω αν παρεχουν στα ιδιωτικα..

αυτα για τωρα, καλο βραδυ σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου twiggy. λοιπόν η λήψη τροφοβλάστη ειναι η ιδια διαδικασια με την αμνιοπαρακέντηση με την διαφόρά ότι η ληψη τροφοβλαστη γινεται στην 12 εβδομάδα και περνουν υγρό απο τον πλάκούντα για ανάλυση χρωμοσωμάτων ενω η αμνιο γινεται γυρω στην 16εβδ. και παίρνουν κατευθειαν αμνιακό υγρό. Η διαφορά ειναι ότι αν τα αποτελεσματα ειναι θετικά για χρωμοσωμιακες ανωμαλιεςστην 12 εβδομαδα κανεις αποξεση ενω στην 16 εβδομαδα κοιλοπονας και γεννας κανονικά κατι προφανως απαισιο.Εγω μετα απο πολύ σκέψη την εκανα την εξεταση λόγω ήλικιας ειμαι 36 ετων γνωρίζοντας απο φιλες μου ότι σε άλλες χωρες Αγγλια Γερμανία δεν την κανουν λογω ήλικιας μονο αν δεν ειναι καλή η αυχενική η οποια λειτουργει παντα με ποσοστά.Παντως αν με ξαναρωτουσες αν θα την εκανα μαλλον όχι γιατι ειναι πολύ επωδυνη θα προτιμουσα να παρω το ρίσκο κάνωντας μονο την αυχενική και το Α τεστ κινδυνευοντας βεβαια να μην βγουν καλες και να πρεπει να κανω αμνιοπαρακεντηση μετα γιατι ετσι και αλλιως τα ποσοστα λογω ήλικιας ειναι διαφορετικά απο μιας κοπελας 30 ετών. Οσο για το μαιευτήριο το πρωτο μου παιδί το γεννησα στο ιασω γιατι η γιατρός μου μονο εκει ξεγεννουσε τωρα ειναι και στα τρια ιδιωτικά ιασω μητερα λητω και προτιμω το λητω γιατι ειναι πιο μικρο ησυχο και δεν γινεται ο χαμος απο κοσμο, ειδα και τα δωματια τρικλινο εννοειται ειναι μια χαρα χωρις τρελες πολυτελειες βεβαια και μπορεις να εχεις το μωρο σου διπλά όλη μερα νυχτα και να στο παιρνουν οταν εσυ θέλεις σε επισκεπτηρια λιγο να ξεκουραστεις κτλ. Επισης ξερω απο φιλή ότι την βοηθησαν πολύ με το θηλασμο πραγμα που δεν μπορω να πω το ιδιο για το ιασω. Οτι άλλο θελεις πες μου φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναν μου σε ευχαριστω πολυ, πολυ χρησιμες πληροφοριες... Ελπιζω να ειναι ολα καλα με τις εξετασεις σου, που ετσι πιστευω κιολας! Για το Λητω κι εγω οσο το ψαχνω νομιζω κλινω προς τα εκει, μου αρεσει. Η γιατρος μου ρωτησε και μου ειπε οτι οντως εφαρμοζουν το rooming in που το θεωρω πολυ καλο, ειδικα για πρωταρα μαμα που ειναι ασχετη απο θηλασμο και γενικοτερα! Επισης εχουν τμημα ψυχοπροφυλαχτικης και γιογκα για εγκυους αν σε ενδιαφερει κι εσενα...

πολλα φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

nan με το καλό τα αποτελέσματά σου! Πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι; Μετά θα αρχίσετε τις ανακοινώσεις ε;; Σούπερ!

Όσο για μαιευτήρια, για Λητώ μόνο καλά έχω ακούσει... Μητέρα γέννησα εγώ και τη δεύτερη φορά με το καλό δεν πρόκειται να γεννήσω εκεί. Όχι ότι έγινε κάτι τραγικό, απλώς πολύ... corporate φάση, προσωπικά ένιωσα να με "ξεπετάνε", με θηλασμό δεν είχα βοήθεια, οι επισκέπτες έμπαιναν ΟΡΔΕΕΕΕΕΣ στα δωμάτια όποτε να 'ταν κ.λπ. κ.λπ. Αυτά βέβαια εξαρτώνται και από το πού θα πέσεις γιατί πολλές κοπέλες θα σου τα πουν πιο θετικά. Τώρα καλώς εχόντων των πραγμάτων θα γεννήσω στο Ρέα (πήγε και εκεί ο γιατρός μου), για το οποίο ακούγονται γενικά θετικά σχόλια -και στο θέμα του θηλασμού- οι τιμές είναι χαμηλότερες ΚΑΙ αν το δηλώσεις εκ των προτέρων, έχεις επιλογή rooming in ανεξαρτήτως θέσης, σε αντίθεση με το Μητέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια πριν λίγη ωρα πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα ειναι καλά το μώρακι και ειναι αγοράκι. Οποτε ειμαι και επίσημα πια αγορομάνα και μενει να το χωνέψω. Ο πρωτος μου γιος κλείνει τα 6 θα παει φετος Α δημοτικού. το ειπαμε στις οικογενειες μας και καταχαρηκανε αν και ξαφνιαστήκανε τους τα ειπαμε όλα μαζι. Κυο με το καλό το μωρακι σου για το ρεα εχω ακουσει καλά λογια στο internet και εχω δει και τα δωματια στο site τους που ειναι πολύ ωραια. πότε γεννας με το καλό; νομίζω εισαι πριν απο εμενα ετσι δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κοιλιτσες... τι κανετε??? nan μου πολυ χαιρομαι για τις εξετασεις σου ολα καλα με το μπομιρα ε?? μπραβο μπραβο.. να σε ρωτησω ποσο εισαι ακριβως? ποτε εμαθες το φυλο? με υπερηχο κανονικα στο γιατρο??? εγω κλεινω το 4ο τελος του μηνα και πιστευω να μ πει το φυλο ε??? αχ δεν βλεπω την ωρα να το μαθω οτι και αν ειναι αρκει να το μαθω.

Αχ κοριτσια σημερα εκανα το πρωτο μου μπανιο( γιουπιιιιιιιιιιιιι) με το που μπηκα στη θαλασσα κ εφτασε το νερο στη κοιλιτσα μαζεψε σαν να μην ειχα τιποτα :lol::lol: λετε να κρυωσε το μωρο :lol::lol: ??? εχει τυχει σε καμια??? και με το που βγηκα παλι κανονικα η κοιλιτσα μου...

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβιτα εγω σε λιγες μερες μπαινω στον 4ο μηνα εμαθα νωρις το φύλο οχι απο τον υπερηχο αλλα γιατι μου κανανε ληψη υγρου απο τον πλακουντα.Με το καλό και εσυ το μωρακι σου αρα γεννας κάπου τελος Ιανουαρίου ετσι? εγω εχω πητ 10/2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ναν με τα αποταλεσματα!!ολα καλα... και αγορακι ε? χαμος, θα κανουν τρελη παρεα με τον γιο σου!!!

εβιτακι μπραβο , ωραιο το μπανακι ε? μπα δροσιστηκε το μπεμπινο του αρεσε σιγουρα!!!

επισημα ποτε βλεπουν το φυλο? στην β επιπεδου?

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια και μωρακια!

σημερα φαγαμε ολη τη μερα στο γιατρο!ειμαστε εκει απ τις 04,30 ως τις 8,40! ναι καλα ακουτε!το μωρο δε γυριζε με τιποτα!την ειχε αραξει σε μια θεση και οσο και να το σκουντηξαμε αυτο τιποτα!αν και ηταν αρκετο ζωηρο κουναγε χερια ποδια κλπ δεν επαιρνε τη θεση που ηθελε ο γιατρος....4 φορες μπηκα να εξεταστω...τι βολτα πηγα ...τι για φαγητο.τι σοκολατα...αυτο τιποτα!κατι μπορεσε και μετρησε αλλα μουν ειπε αν θελω για πιο σιγουρα να ξαναπαω αυριο!και οπως καταλαβαινετε εννοειται οτι αυριο θα ξαναπαω!θα φαω και 2 σοκολατες πιο πριν και τι θα κανει θα γυρισει!

α μας ειπε επισης οτι κατα 80% περιμενουμε αγορακι!

πολυ καλος γιατρος και ψειρας!δε κοιταζει να σε ξεπεταξει!

οποτε αυριο ελπιζω να εχω καλα νεα σας πω!

πολλα φιλακια κοριτσακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια καλησπέρα και από εμένα κορίτσια! Πολλά τα νεάκια σας σήμερα.

Ναν όλα καλά με το μωράκι ε; Μπράβο κοπέλα μου! Αγοράκι (!) τι καλά θα κάνουν καλή παρεούλα με τον αδερφό του σε λίγο καιρό! Μια γυναίκα μόνο μέσα στο σπίτι θα σε έχουν στα όπα όπα, βασίλισα!

Εβίτα λογικά την επόμενη φορά που θα πάτε αν έχει καλή στάση θα σας πούνε και φύλο αλλά καλύτερα μη το έχεις και σίγουρο. Κράτα μια πισινή μέχρι το Β-επιπέδου που εκεί κατά 99% είναι σίγουρο. Και εμάς μας είπαν κοριτσάκι αλλα μας είπε θα το επιβεβαιώσετε σίγουρα στο Β-επιπέδου!

Dreams μπορεί να ταλαιπωρηθήκατε λίγο σήμερα αλλά τουλάχιστον ευχαριστηθήκατε να το βλέπετε ε; Αντε ελπίζω αύριο να είναι φρόνιμο παιδάκι και να μην σας παιδαίψει άλλο. Έκανες και το Τέστ Α (αιματολογική);

Εβίτα και Ναν δε βάζετε βρε κορίτσια κανένα τικεράκι να ξέρουμε σε ποιά εβδομάδα είστε να μην σας ρωτάμε συνέχεια;

Πάω για νάνι καληνύχτα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου... nan μου ναι μου εχει πει για τις 4/2 ο γιατρος αντε κοντα ειμαστε θα τα λεμε μεχρι τοτε ...

twiggy μου πως τα περνας κοριτσακι μου εσυ??? και γω περιμενω να μαθω το φυλο πως κ πως...

dreams2011 μου ευχομαι σημερα το μωρακι σας να σας βοηθησει κ να μην ταλαιπωρηθεις ,αντε θα το ξανα δεις τυχερουλαααααα

MaDi μου αχ θα σκασω μεχρι τη β-επιπεδου εχω να κανω αρχες οκτωμβρη ...

οσο για το τικερακι βρε MaDi μου δεν ξερω να βαλω η ασχετη .ας βοηθησει καποιααααα

πολλα φιλακια σε ολες και να εχετε μια ομορφη μεραααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVITA σου αντιγράφω κάτι οδηγίες που είχα δώσει σε άλλη κοπέλα παλαιότερα. Αν κολήσεις κάπου πες μας και θα σε ξεκολήσουμε! :D

Όσο αφορά στο ticker:

Θα πας στη σελίδα http://www.pregnology.com στο MY DUE DATE θα βάλεις την ημ/νια της τελευταίας περιόδου σου και αφού σου βγάλει αναλυτικά τις μέρες εγκυμοσύνης θα πας δεξιά στο GET THE CODE. Κάνε αντιγραφή τον BB Code που θα σου βγάλει, που αρχίζει με [url=http://www.pregnology.com/... και όχι τον HTML Code.

Πηγαίνεις μετά στη σελίδα στο mammy και όπως βλέπεις την σελίδα στα δεξιά θα πας στον ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΓΧΟΥ και μετά ΠΡΟΦΙΛ. Στο κενό που έχει θα επικολήσεις το BB Code από το pregnology

Θα προσέξεις ακόμη στο ΠΡΟΦΙΛ να μην είναι τικαρισμένα τα κουτάκια στις πιο κάτω επιλογές:

Απενεργοποίηση BBCode

Απενεργοποίηση εικονιδίων

Μην αναλύστε αυτόματα URLs

Πατάς Υποβολή και είσαι έτοιμη!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

αχ βρε dreams παιδευτηκες... αλλα δεν πειραζει, συμβαινουν αυτα! αρκει ολα να ειναι καλα και θα ξαναδεις και.. τον μπεμπη μαλλον ε?!!! :)

ναι βαλτε τικερακια βοηθουν πολυ, σε λιγο καιρο να κανουμε και λιστα με ΠΗΤ και φυλα μωρων!!!

εγω μια χαρα ειμαι, αν εξαιρεσετε οτι η κοιλια μου παραμενει πρησμενη και να σας πω δεν ημουν προετοιμασμενη για αυτο, ολο εχω αγωνια και την κρυβω γιατι ακομα δεν θελουμε να ανακοινωσουμε τιποτα.. :oops: Τι να πω, ισως επειδη ειμαι γενικα αδυνατη η αλλαγη ειναι πιο εντονη.. Αλλα δεν ηξερα καθολου πως πρηζεται ετσι, ελεγα στον 5ο θα φανει κατι.... μεχρι τοτε!!! χχεχε Αλλα εχθες με καταλαβε και η φαρμακοποιος... :shock:

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

--------------------------------------------------------------------------------

καλησπερα κοριτσακια!

πριν απο λιγο γυρισαμε σπιτι!

πηγαμε γιατρο και μετα σε ενα ωραιο ταβερνακι και φαγαμε!

οπως καταλαβαινετε σημερα το μωρο ηταν αστερι!εκαναν δουλεια οι σοκολατες!

εγιναν ολες οι απαραιτητες μετρησεις και ηταν ολα καλα!βγηκαν και τα αποτελεσματα papp-a αιματολογικων και σε συνδυασμο με τις μετρησεις εχουμε και λεμε: τρισωμια 13 πιθανοτητες= 1:128875

τρισωμια 18 πιθανοτητες=1:26494

τρισωμια 21 πιθανοτητες=1:16654

μου ειπε οτι ειναι πολυ καλα ολα τα αποτελεσματα!

θα τα στειλει και στο γιατρο μου και μετα θα με παρει και εκεινος τηλ.

επισης μου εδωσε και dvd με ολες τις φωτο που εβγαλε ο υπερηχος...γυρω στις 50!φαινεται ο εγκεφαλος του, η καρδια του, τα χερια του, τα ποδια του ,η ουροδοχος κυστη,τα νεφρα,ολα!!!

θα το κρατησω ενθυμιο να το παραδωσω στο γιοκα μου να βλεπει πως ηταν καποτε!

κλεισαμε ραντεβου και για την β επιπεδου στις 3 οκτωμβριου!

αχ παει κι αυτο...αλλο ενα μεγαλο αγχος εφυγε!

οσο για το φυλο ειπαμε κατα 80% ειναι αγοραρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MaDi μου σε ευχαριστω παρα πολυυυυ αλλα επειδη δυσκολευομαι ακομα θα βαλω τον αντρα μου να μ το φτιαξει αυριο το πρωι... ( τι να πω μαλλον το φυσικο ξανθο φταιει :lol::lol: )

dreams2011 μου μπραβο κοριτσακι μου πηγαν μια χαρα οι εξετασεις , φυσικα κ θα τα κρατησεις ειναι ομορφο ενθυμιο και γω εχω κρατησει απο το πρωτο υπερηχο που ηταν μια τελιτσα...

αντε κ γιος τι ωραιααααααααααααααααααααααααααααααα

πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ....ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ (ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΒΕΒΑΙΑ....). ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΠΕΣΑ ΣΈΝΑΝ ΑΛΗΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ....ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΑΙΣΙΟΣ....ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΑ, ΕΙΤΕ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΑΥΤΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟΣ...ΜΕ ΧΡΕΩΝΕ 100 ΕΥΡΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΣΤΕΛΝΕ ΣΕ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩΝ ΑΔΡΑ....ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΝΩ ΖΗΤΗΣΑ 6ΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ Μ'ΕΒΑΛΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΣΕ 2ΚΛΙΝΟ ΑΥΤΟΣ ΖΗΤΗΣΕ ΑΜΟΙΒΗ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΕΧΩ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΓΙΑ 3000 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ....!!!! ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΟΜΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΙΧΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ Σ'ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΛΕΩ ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΤ. ΠΑ.....ΟΥΛΟΣ.....ΜΑΚΡIA!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!ήρθα κ εγώ στην παρέα σας-αν και το έμαθα μόλις πριν 4 μέρες και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!Δεν έχω κάνει καμία εξέταση ακόμα -πέρα απο την χοριακή την Δευτέρα που ήταν 16,661-και σήμερα έχω το πρώτο ραντεβού με γιατρό!Έχω λιγάκι άγχος γτ είναι η πρώτη μου φορά γενικότερα στο "άθλημα"!Αποφάσισα να δω 3 γιατρούς και να αποφασίσω τελικά ποιός θα μου κάνει κλικ!!Αλήθεια ο γιατρός σήμερα τι θα μου κάνει??

Να έχετε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη και να γεμίσετε τον κόσμο χαρούμενα και ευτιχισμένα μωράκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!

ANGY λυπάμαι πολύ κορίτσι μου που ταλαιπωρήθηκες τόσο πολύ και έπεσες σε τόσο χάλια γιατρό! Ευχαριστούμε που μας ενημερώνεις για να μην τύχει σε καμιά μας! Ελπίζω στο δεύτερο παιδάκι σου να έχεις δίπλα σου ένα σωστό γιατρό, επαγγελματία και πάνω από όλα άνθρωπο. Να χαίρεσαι ο μωράκι σου και να είναι πάντα γερό και ευτυχισμένο!

Stefie καλωσήρθες στην παρέα μας! Αφού δεν έχεις κάποιο γιατρό από παλιά καλά κάνεις και τους κάνεις ένα test drive γιατί όπως είπε και η ANGY είναι πολύ σημαντικό να πέσεις σε καλό γιατρό. Μη φοβάσαι καθόλου για την πρώτη επίσκεψη είναι μια απλή εξέταση στην οποία θα σου κάνει ένα ενδοκολπικό υπέρηχο και θα δει πρώτα από όλα αν το σποράκι είναι ενδομήτριο και ίσως δείτε και μια μικρή κουκίδα που θα είναι ο σάκος. Για καρδούλα δεν νομίζω να ακούσετε από τώρα αλλά σε καμιά 10αριά μέρες θα σου πάρει τα αυτιά! :D Θα σε ενημερώσει και ο γιατρός για το τι πράγματα πρέπει να προσέχεις, τι να τρως κτλ. Γενικά ότι απορίες έχεις μη διστάσεις να τον ρωτήσεις. Κάποιες γυναίκες επειδή ντρέπονται δεν θέλουν τους άντρες τους μέσα στο εξεταστήριο αλλά εγώ θα σε συμβούλευα να τον πάρεις οπωσήποτε και εκείνον μέσα και να ζήσετε μαζί αυτές τις πρώτες μαγικές στιγμές. Άλλωστε δεν θα δει και κάτι που δεν έχει δει! :lol:

Dreams όλα ΟΚ με την αυχενική έ; Αγοράκι τι καλά! Θα σας βάλουμε στη λίστα με τους υποψήφιους γαμπρούς :P εφόσον βέβαια και εμείς παραμείνουμε κορίτσάκια και δεν πετάξουμε κανένα τσουτσουνάκι μέχρι το Β-Επιπέδου! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!!!

dreams μπραβο κοριτσακι ολα καλα!!! ετσι να συνεχισετε..

στεφη καλως ηρθες σου ευχομια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη, ο πρωτος υπερηχος ειναι πολυ συγκινητικος!!! και οταν ακους την καρδουλα... :) μην ανησυχεις για τιποτα!

αντζι τι να πω, δυστυχως πολλες φορες πεφτουμε σε λαθος ανθρωπους! κι εγω ειχα ταλαιπωρηθει πολυ με γιατρους γιατι ειχαμε θεμα υπογονιμοτητας και μας ειχαν μπερδεψει, ασε ταλαιπωρηθηκαμε πολυ! Ευτυχως βρεθηκε στο δρομο μας η γιατρος που εχω τωρα και μας εσωσε!! Θελει προσοχη το θεμα πραγματι.. Ευχομαι στο δευτερο παιδακι ολα να πανε κατ' ευχην!!

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καήσπέρα σε όλες τις κοπέλες.dreams ευχαριστα τα νεα ετσι? ολα καλά μπραβο για τον μπέμπη. Στεφ με το καλό και εσυ το σποράκι σου πιστευω να πανε ολα καλα. Κοριτσια επιτελους μετα απο προσπαθειες εμαθα να βαζω τικερακια. Ευχαριστω για τις οδηγιες madi. κατα τα αλλα ολα καλα αν και δεν αντεχω αλλο βρε κοριτσια ανακατευομαι!! ιδιως απο το απογευμα και μετα δεν αντεχω. Μετραω τις μερες που απομενουν να μπω στον 4ο για να αρχισω να ηρεμω. Καλο απογευμα σε ολες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ναν πολυ καλο το τικερακι!! αχ μωρε κουραγιο με τις ανακατωσουρες... ευχομαι συντομα να σταματησουν!! :ympray:

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κοριτσακια μου τι κανετε???

ANGY_90 μου γεια σου... δυστηχως σημερα υπαρχουν πολλοι απατεωνες που κοιτανε μονο να φανε λεφτα.. ελπιζω στο δευτερο παιδακι σου να πανε ολα καλα κ σε ευχαριστουμε καλο ειναι να αναφέρονται ονοματα για να μην την πατησει κ αλλη κοπελα ετσι...

stefie μου καλος ηρθες στη παρεουλα μας ευχομαι μια καλη εγκυμοσυνη να εχεις και ολα θα πανε μια χαρουλα.. μην ανησυχεις για τη πρωτη εξεταση δεν ειναι τιποτα ( εμενα ειχε ερθει κ ο αντρας μου απο την πρωτη επισκεψη μεσα) ειναι πολυ ομορφο να το βλεπεις με τον συντροφο σου... και να μην χαθεις περιμενουμε νεα σου...

nan κοριτσακι μου υπομονη λιγο ακομα κ θα περασουν σκεψου πως το μωρακι σου ειναι ζωηρουλι στη κοιλιτσα... :lol:

πολλα φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!!!! kai gw manoula tou febrouariou 2012!!!!(22/2/12)!!!!

mia uperoxi egkimosini na exoume oles mas na perasei grigora o kairos kai me to kalo na kratame ta mpempoulinia mas stis agkalitses mas!!!!!! anoipomono oso tipota allo!!!!!!

filia se oles!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΣΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ...

el81 καλος ηρθες στη παρεουλα μας που ολο κα μεγαλωνει... να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη κοριτσακι μου ... το πρωτο σου???

ευχομαι ενα ομορφο κ ξεκουραστο σαββατοκυριακο.

πολλα φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...