Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

Μαράκι τι ήταν αυτό το ξαφνικό! :shock: Περαστικά κοπέλα μου! Έτσι ξαφνικά ξεκίνησαν οι συσπάσεις; Τι βλακία σου έκανε ο γιατρός; Αντε να μην στα θυμίζω καλύτερα! Όσο μπορείς κάνε υπομονή και να προσπαθείς να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις και θα πάνε όλα καλά θα το δεις! Το μωράκι σου είναι παλικάρι και θα τα καταφέρει είμαι σίγουρη. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια και εύχομαι να σταματήσουν σύντομα οι συσπάσεις και να γυρίσεις σπιτάκι σου να συνεχίσεις την εγκυμοσύνη σου φυσιολογικά!

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια τι κάνετε;;

Μαράκι όλα θα πάνε καλά κοριτσάρα μου. Να σκέφτεσαι θετικά και σε λίγο καιρό θα κρατάς ένα υγιέστατο μπεμπάκι στην αγκαλιά σου. Να σαι σίγουρη!!! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και τη σκέψη μου για γρηγορα περαστικά.

Κοριτσια το Σάββατο θα πάω στο εκπτωτικό χωριό, θα σας γράψω εντυπώσεις.Ελπίζω να βρω καλές τιμές.

Σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

Μαρακι, περαστικα κοριτσακι, τι ηταν αυτο το ξαφνικο?!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα, σου στελνω με τη σειρα μου τη θετικη μου ενεργεια, μην ανησυχεις ...το μωρακι κραταει γερα!!! Φιλακια στην κοιλιτσα, με το καλο να γυρισετε σπιτι! :x

Ευχαριστω κοριτσια για τις πληροφοριες περι θυροειδη, θα ενημερωσω τη φιλη μου..

Φλωριανα περιμενουμε εντυπωσεις απο το χωριο στα Σπατα..

φιλια σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααα

Μαρακι μου τι εγινε βρε κοπελα μου???? σου ευχομαι περαστικα κ γρηγορα να γυρησεις σπιτι ...

πολλα φιλακια σε ολες κ να εχετε μια ομορφη μεραααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι και οι δικές μου προσευχές είναι μαζί μ' εσένα και το μωράκι σου. Μην ανησυχείς, είμαι σίγουρη ότι στο νοσοκομείο θα κάνουν τα πάντα ώστε να γενηθεί το μωράκι σου στην ώρα του και υγειές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααα!!!!

Λιακάδα σήμερα στην Αθήνα!!! :):):)

Madi για τον θυρεοειδή έχεις δίκιο, κι εμένα τώρα η ενδοκρινολόγος μου μου έχει αυξήσει το χάπι σκέψου ότι έπαιρνα των 100 και τώρα παίρνω των 150. Μόλις γεννήσω μου είπε ότι θα μειωθεί απλά τώρα λόγω εγκυμοσύνης το χρειάζεται ο οργανισμός μας ;);)

Twiggy δεν υπάρχει πρόβλημα με τον θυρεοειδή αν το παρακολουθείς στενά με τον γιατρό καθ όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης, όπως είπαν και τα κορίτσια ;)

Maria5 θετικές σκέψεις και σου στέλνω κι εγώ με την σειρά μου την θετική μου ενέργεια και όλα θα πάνε καλά!!! Να είσαι σίγουρη γι' αυτό!!! :x:x:x:-*:-*:-*

Φλωριάνα είναι πολύ ωραία, εγώ πήγα το προηγούμενο Σάββατο και πήρα πραγματάκια. Απλά το μειονέκτημα του Σαββάτου είναι ότι έχει πολύ κόσμο και ουρές στα μαγαζιά που έχουν πολύ καλές τιμές :?:?:? Θα ξαναπάω σίγουρα!!!

Αθηναίες θέλετε να κανονίσουμε καμία συνάντηση να γνωριστούμε;;; Πείτε :P:P:P

Αλήθεια κορίτσια πόσα κιλά έχετε πάρει;;; Εγώ 4,800 και τρώω ακάθεκτη :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες!!Twiggy κι εγω αυτο ξερω,οτι αν το παρακολουθεις και το ρυθμιζεις δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα!!οποτε μην αγχωνεσαι καθολου!Νινακι την προηγουμενη φορα που ζυγιστηκα ειχα βαλει τα 2 που εχασα στο πρωτο τριμηνο και αλλο ενα,συνολο 3!!Απο ορεξη τελευταια αλλο τιποτα :D βγηκε και η καμπυλη ζαχαρου,καλυτερη δεν θα μπορουσε να ειναι οποτε τρωω χωρις τυψεις!Μαρια στα πα και στο μηνυμα,περαστικα να ειναι και γρηγορα να γυρισεις στο σπιτι σου να απολαυσεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου!!φιλακια στην κοιλιτσα και με ρεγουλα τα χαδακια γιατι χειροτερευουν τις συσπασεις!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ εχω βάλει 7 κιλά :shock::shock: . Που τα βάζω δεν ξέρω, πρέπει να χάλασε η ζυγαριά μου :lol::lol: πάντως η κοιλιά τουρλα :lol::lol: .

Όσο για το εκπτωτικό χωριό, θα σας γράψω εντυπώσεις απο βδομάδα. Ελπίζω να βρω φορεμα γιατί παντρεύεται ο αδερφός μου και πρεπει να ψωνιστώ!!! Κι εγώ και ο άντρας μου και το παιδί μου!!!

Χαμός πολλά έξοδα :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω μολις 3,5 κιλα εχω βαλει συνολικα.. βεβαια ειμαι σε μικροτερη βδομαδα απο εσας γενικα! Νομιζω καλα ειμαι προς το παρον, παντως δεν μπορω να πω οτι εχει αυξηθει η πεινα μου, απλα τρωω πιο συχνα κι απο λιγο!

φιλια σε ολες.. καλα ψωνια φλωριανα!!

οσο για τη συναντηση των Αθηναιων εγω ειμαι μεσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy κι εγω στη βδομαδα σου δεν ειχα παρει καθολου,μια χαρα τα παμε βλεπω ολες..φιτ μανουλες :D εγω ανησυχουσα τοτε γιατι μου χαν πει οτι δεν τρεφεται σωστα το μωρο κι ο γυναικολογος με ενθαρρυνε και ειπε οτι οσοι λενε τετοια θελουν ξυλο,οποτε οσο λιγοτερα τοσο λιγοτερο(οχι οτι αν παιρναμε περισσοτερα θα ταν κακο ομως,εγω ειχα πει οτι θα χαρω την εγκυμοσυνη,ο μεταβολισμος μου ειναι καλος απλα και δεν βαζω).εγω βασικα το μονο που φοβομουν ηταν μην βαλω 20και 30 κιλα και δεν μπορω μετα να τα χασω γιατι με ξερω,διαιτα δεν μπορω να κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki2 τι ωραιααααααααααααααα η ιδεα σου... ελατε κοριτσια οσες τουλαχιστον ειμαστε αθηνα να βρεθουμε πλακα θα εχει.... εγω μεσα αρκει να κανονιστει... αν κ ωραια θα ηταν αν βρησκομασταν ολες αλλα οι περισσοτερες ειστε εκτος :(

ΑΧ κοριτσια κιλα ε??????????? εγω τι να πω???? που ειμαι στον 6 κ εχω παρει συνολο 8μιση ???? κ τα περισσοτερα τα πηρα τωρα π ημουν στη μητερα μου... αρε μανα με τα γλυκα σου !!!!!!! οποτε τωρα που ειμαι σπιτακι μ προσεχω λιγο, ευτηχως που γενικα ευκολα τα χανω οποτε ελπιζω να μην δυσκολευτω πολυ μετα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας, εχω να μπω 11/2 μέρα και εχετε γράψει πολλά.

Μαρία περαστικά να είναι όλα και εγω ειμαι απο καναπέ σε κρεβάτι οπότε καταλαβαίνω έστω και λίγο τι περνας.

Κοριτσια ωραιο αυτό με την συνάντηση αλλα βρε παιδί μου τωρα με αυτό που έπαθα δεν το κόβω να μπορώ να ερθω, κανονιστε εσείς και βλέπουμε.

Εγω κορίτσια ειμαι στα +5 με τα τελευταια 21/2 σε ένα μηνα, πετάχτηκε και κοιλιτσα. Δεν θέλει ανχος παιδιά θα κάνουμε εμένα η γιατρός μου λεει μεχρι 15 κιλά το πολύ αλλά τα 12 είναι τα ιδανικά.

Εγω καλά είμαι αν και εχω αισθανθει συσπασεις το τελευταίο 12ωρο αν και ειμαι συνεχεια σε ενα καναπέ. Στον γιο μου δεν ήξερα καν τι ειναι η συσπαση μητρας τωρα το έμαθα και αυτό. Ευτυχως αιμα δεν ξαναείδα προσεχω πολύ. Θα κλεισω ραντεβου για τον μηνιαιο έλεγχο και εκει θα ρωτήσω κάποια πράγματα τι θεωρείται φυσιολογικό και τι όχι μήπως πρέπει να πάρω φάρμακα δεν ξέρω μπορει να πάρω και τηλ θα δουμε. Σας ευχομαι καλό απογευμα και στις τυχερες καλά ψώνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπερα σας!

Τι κανετε?Μαρια περαστικα και γρηγορα σου ευχομαι!!!Πως εγινε βρε παιδι μου,ετσι ξαφνικα?Νan ευχομαι και σε σενα γρηγορα να φυγουν αυτες οι συσπασεις και να επανελθεις στα φυσιολογικα σου!!!Αυτες οι συσπασεις βρε κοριτσια τι ακριβως ειναι?Συνοδευονται απο πονο η' μονο πετρωμα νιωθεις?Εγω απο χθες εχω ηπια πονακια χαμηλα,εσεις εχετε ακομα? :? Οποτε το λεω στο γιατρο μου,μου λεει οτι ειναι φυσιολογικα... Εγω απο κιλακια ειχα χασει 2,5 απο τους εμετους στο πρωτο 3μηνο και τωρα εχω παρει 3,δηλαδη ειμαι στα κιλα που ειχα σχεδον και πριν! :P Η μπεμπουλα εχει αρχισει σημερα να με κλωτσαει και λιγο πανω απο τον ομφαλο,μεγαλωσε... :lol:

Φιλακια σε ολες!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑααααα!!!!ωραια πραγματα ακουω.....ψωνια, συναντησεις...κλπ.......αντε να κανονισουμε και συναντηση οι μανουλες της Θεσσαλονικης...αν βγω βεβαια απο εδω μεσα..... :?:?:?

κοριτσια τα ακριβη αιτια των συσπασεων μπορει να ειναι πολλα αλλα και απλα να ηταν οργανικο το θεμα...η αληθεια ειναι οτι ειχα παρει θαρρος τον τελευταιο καιρο και εκανα δουλειες δεν κοιμομουν καλα και εσκυβα ατσουμπαλα.....επισης αγχωθηκα πολυ με καποια οικογενειακα θεματα και ηρθε και εδεσε το γλυκο.....

Τελοσπαντων...κανω υπομονη και βλεπουμε....

Οσο για κιλα....εδω μεσα μαλλον εχασα κανα δυο κιλα.....αλλα βλεπω την κοιλια μου να μεγαλωνει καθε μερα!!!!! ;)

Σας φιλω ολες και ευχαριστω για την υποστηριξη!!!!!!

:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες!!

Μέσα κι εγώ αν κανονίσουμε συνάντηση και για Θεσσαλονίκη.

Από κιλά έχω πάρει +5..γενικά όλες μια χαρά μας βλέπω.

Μαράκι μου περαστικά κουκλίτσα.

Εγώ γενικά καλά... τα κλωτσίδια έχουν γίνει συνεχή και το χαίρομαι..τα παιδιά μονίμως έρχονται να ακούσουν τον αδερφούλη τους...αφήστε που η μεγάλη άρχισε να του τραγουδάει hip hop ...για να μαθαίνει λέει χαχααχα

φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια, τι κάνετε;; Εγω χάλια :(:( . Στη δουλειά μου απολύθηκαν 5 άτομα και έπεται συνέχεια. Βέβαια εμένα δεν μπορούν να με απολύσουν αλλά δεν ξέρω αν τελικά θα κλείσει, οπότε δεν θα έχω τίποτα μετά. Τουλάχιστον να προλάβω να πάρω το εξαμηνο!!! Σκεφτομαι και τους συναδέλφους που φεύγουν και που θα βρουν δουλειά μετα;; Όλα χάλια πια...

Τελος πάντων, θα παω βολτίτσα το απογευμα μπας και ξεσκάσω λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι περαστικά βρε κορίτσι μου. Θετικές σκέψεις κ ολα θα πανε καλά με το μωράκι σου. Να είσαι σίγουρη.

Φλωριαννα η καταστάσεις γινοντε πολυ δύσκολες εχεις δίκιο. Ελπίζω να μην κλείσει η εταιρία, προσπάθησε να εισαι οσο ψυχραιμη μπορείς.

Κοριτσάκια ξεκούραση για τις συσπασούλες κ μην ξεχνάτε το μαγνήσιο.

Απο κιλάκια κ εγω είμαι στα +5.

Εχω νεα...μάλλον (90%) η Νεφελίτσα μας θα αποκτήσει αδερφούλη!!!

Περιμένουμε την Β επίπέδου για σίγουρα. Εχτές το νινάκι μας κλωτσούσε το υπέρηχο κ κουνούσε τα χεράκια του σαν να μας χαιρετάει κ ειχε πολυ πλάκα. Ναν μπορεις να το προσθέσεις στην λιστούλα μας κ αν αλλαξει κατι το διορθώνουμε.

φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

χαθηκα αλλα ακομα δεν την παλευω...με ταλαιπωρει πολυ το συναχι μου...μου προκαλεσε και συσπασεις...χαλια μαυρα...και σαν να μην εφτανε αυτο εχω και τα 2 ταλιμπανακια αρρωστα...τουλαχιστον ειναι πολυ καλυτερα απο χθες...

και απο χθες αισθανομαι τσουξιμοκατω στο πιπι..αλλα οχι οταν κανω τσισα μου....σορυ για την περιγραφη...πρεπει να παρω τηλ τη γιατρο μου...η μικρη εχει τετοια θεση που με ενοχλει παρα πολυ...αχ!!!!!χαλια μαυρα λεμε...

μαρακι ευχομαι να τελειωσει γρηγορα αυτο που περνας και να πανε ολα καλα...

ναν ελπιζω να εισαι καλα τωρα...

τζενουλα αγορακι τι τελεια..ενα και ενα...μπραβο πολυ χαρηκα...

εγω κοριτσια ειμαι 28 χρονων...ουτε μεγαλη ουτε μικρη..οσο για τα κιλα εχω παρει αισιως 10 και να δω που θα φτασω...

ποτε λετε για την συναντηση;;;;αν πατε αυτη τη βδομαδα θα μπορω μονο πεμπτη...

φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

μαρακι ακουγεσαι καλυτερα, μπραβο, ευχομαι συντομα να γυρισεις σπιτακι! και μην στεναχωριεσαι.. πρεπει να ειμαστε στον κοσμο μας τωρα, τι να κανουμε, να περνανε ολα και να μην μενουν... οομμμμμμμ!!

Ναν μου κι εσυ κουραγιο, να ειναι περαστικο και να νιωσεις συντομα καλα παλι με ηθικο ακμαιο!!

Μπουρικ ηρωιδα κρατα γερα!! Οσο μπορεις χαλαρα.. καλε ποσο μικρη εισαι και θα κανεις το 3ο!!! :)

Νινακι ειναι αγορακι!!! τι ωραια.. πωπω μας φαγανε οι μπομπιρες!! αντε με το καλο η β' επιπεδου να το σιγουρεψετε!!

Φλωριανα δυστυχως ολο τετοια συμβαινουν πια, τοσοι γνωστοι χανουν τις δουλειες τους.. Ελπιζω τουλαχιστον να μην κλεισει η εταιρια σας, να μην εχεις κι αλλες ανασφαλειες...

πολλα φιλια σε ολες, εγω θα κανονισω ραντεβου με εναν αιματολογο, μετα απο προτροπη της γυναικολογου μου, μηπως με συμβουλεψει 2-3 πραγματα για τον χαμηλο αιματοκριτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Bourique περαστικά σας!!! Και υπομονή, αντέχεις όμως μπράβο, εγώ δεν ξέρω τι θα έκανα αν είχα 2 μικρά και ήμουν και έγκυος... :?:?:?

Μαράκι είσαι καλύτερα;;; :):):)

Φλωριάννα πήγαινε να ξεσκάσεις και να ψωνίσεις και μην σκέφτεσαι αρνητικά πράγματα, όλοι πάνω κάτω έχουν ανασφάλεια στη δουλειά, δυστυχώς... :roll::roll::roll:

Anthropaki αγοράκι;;; Τέλεια!!! :P:P:P

Λοιπόν θέλετε να κανονίσουμε κάτι για την πέμπτη το απόγευμα που θα μπορεί και η bourique;;; ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthropaki αγορακι κι εσυ ε???Πανω που πηραμε λιγο τα πανω μας με την twiggy :roll: Καντε κατι κι οι Θεσσαλονικιες ρε παιδια..να κανονισουμε συναντηση στο γενεσις να δουμε το μαρακι να παρει τα πανω της?? :D Φλωριαννα,απο ανασφαλειες στη δουλεια αλλο τιποτα ολοι πλεον,αλλα εμεις εχουμε τα μωρακια μας και πρεπει να μαστε αισιοδοξες,ε???Κι εγω φετος για να κρατησω τα ιδιαιτερα που ειχα επρεπε αναγκαστικα να συνεχισω μεχρι το τελος(μεχρι τα Χριστουγεννα θα δουλευω)και μετα που θα σαραντισω θα ξεκινησω κανονικοτατα παλι,ετσι γιναμε,τι να κανουμε???Να σηκωθουμε να φυγουμε ετσι απλα δεν γινεται,ειδικα με τα μωρακια μας!Οποτε κραταμε γερα κι ελπιζουμε το καλυτερο για ολο τον κοσμο και για τα παιδακια μας!Ηρθαν τα επιπλακια μας σημερα,οποια κοπελα με ρωτησε για το ερμης,ειμαι ενθουσιασμενη,ειναι τελεια!!Μας τα στησαν τα παιδια,τα βαλαν κι εκει που ηθελα,μας φεραν και τις εξτρα τραβερσες,το κεφαλαρι και τις βιδες κι ολα μια χαρα!!!Και στους χρονους τελειοι,αλλα αυτο νομιζω ειναι του μαγαζιου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαστε και εμείς! Τι κάνουν οι κοιλίτσες μας;

Μαρία υπομονή λίγο ακόμη κοπέλα μου και σύντομα θα είσαι σπιτάκι σου! Όταν με το καλό πάρεις το μωράκι σου στην αγκαλιά θα ξεχάσεις κάθε προηγούμενη ταλαιπωρία!

Βourique και Ναν περαστικά βρε κορίτσια! Εύχομαι σύντομα να είστε καλύτερα και οι 2!

Φλωριάννα τα πράγματα άρχισαν να αγριεύουν δυστυχώς! :( Και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα έβλεπα τις μειώσεις που θα μας κάνουν και τι θα μας περισσεύουν μετά το δάνειο και με έπιασε πανικός. Άρχισα μετα να νιώθω και κάτι μικροσυσπάσεις και εκεί ήταν που είπα ΟΚ ξεκόλα, να έχουμε την υγεία μας και στραβά κουτσά θα τα καταφέρουμε! Στη φάση που είμαστε πρέπει να σκεφτόμαστε αισιόδοξα θέλουμε δε θέλουμε.

Στα κιλά είμαι +6! Αν καταφέρω να βγάλω τον 7ο με αυτά τα κιλά θα είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Ανθρωπάκι ... παλικαράκι; Τι καλά! Σε δικιολογούμε γιατί έχεις ήδη μια ζουζούνα οπότε τώρα με την αγορίνα σου το πέτυχες το ζευγαράκι! ;)

Rose σας τον φέρανε τον Ερμή; :D Ωραίος ε; Αύριο αν προλάβουμε θα πάμε να το παραγγείλουμε και εμείς!

Ζηλεύω που θα κάνετε συναντήσεις και εγώ δε μπορώ να έρθω σε καμία! :( Θα πιείτε και ένα καφεδάκι και για μένα ΟΚ;

Εμείς σήμερα βάψαμε το δωμάτιο! Λαχανί με ροζ! Έγινε πολύ γλυκό! Αύριο αν βάλουμε και τα αυτοκόλλητα και θα σας βάλω φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. είμαι καλύτερα σήμερα και εκλεισα ραντεβου αύριο με τη γιατρό. Πιστευω να μου ανεβάσει λιγάκι το ηθικό. Ανθρώπακι ωραία τα νέα θα τα εχεις ενα και ενα. Bourique περαστικά και σε εσενα ειναι αληθεια οτι αυτός ο καιρός ειναι ενας και ενας για ιώσεις.

Βρε κοριτσια διαβασα κατι και με ανησύχησε. Αυξηθηκαν πολύ τα νοσηλεια στα κρατικά νοσοκομεία. Διαβασα κατι τιμές για Γ θέση λεει 1200 ευρώ. Μόνο το ικα θα καλύπτει την καισαρική επειδη την θεωρει εγχείρηση να κοτφαίνεσαι δηλ. Μου γεννηθηκαν 2 απορίες. Πρωτον οτι η δωρεαν δημόσια περιθαλψη ειναι πλεον αστειο και δευτερον οτι οι γυναικες ιδιως σε Αθήνα θεσ/κη θα στραφουν στα ιδιωτικά τα οποια πολύ φοβάμαι οτι θα αυξησουν τα νοσήλεια, αναμένω εξελιξεις γιατι ψηφιστηκε το νομοσχέδιο μεσα στο καλοκαιρι για να μην πάρει χαμπαρι κανεις τίποτα. Αν ειναι δυνατόν να δινεις 1200 στα εξακλινα και οκτάκλινα των κρατικων με το χαλια φαγητό και το ανεπερκεστατο νοσηλευτικό προσωπικό. Δεν το συζητάω για δικλινο μονοκλινο ανεβαινει πολύ το κόστος ανα ημέρα, χωρια τα μαυρα που ζητάνε οι γιατροί στο δημοσιο νοσοκομειο. τι να πω! με ανησυχει πολύ αν θα ανεβάσουν το κόστος και τα ιδιωτικά, δεν ειναι εποχες για σπαταλες, ειχα υπολογισει τα νοσηλεια γύρω στα 1800-2000 αν κανω καισαρική τωρα πολύ ανησυχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες βρε ναν? δεν το ακουσα.. καλα ειναι δυνατον σε τετοιους καιρους να ακριβαινουν τα νοσηλεια? Πωπω ελπιζω να μην γινει αυτο που λες και αυξηθουν και τα ιδιωτικα γιατι την κατσαμε!!...Με το καλο να πας στη γιατρο, ρωτα την κιολας μηπως ξερει τιποτα...

Μαντι τι ωραια, αντε να ερθει το κρεβατακι... :)

Νινακι εγω μπορω για την επομενη Πεμπτη.. Να σκεφτουμε και καποιο ωραιο μερος.. μη καπνιστων, ευρυχωρο, να χωρεσουν ολες οι κοιλιτσες!!! ;)

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...

που λετε για συναντηση;;;;πια περιοχη βολευει;;;

εμενα κοιμηθηκαν τα ζουζουνια και χαλαρωνω λιγο...καποιος μας εχει ματιασει....το μεσημερι που ετρωγα καταλαβα οτι μου εφυγε το σφραγισμα και ετρεχα το απογευμα να το φτιαξω....να δω τι αλλο θα κατσει...

αυριο ερχεται ο αντρουλης μου για να μας δει..μου ελειψε...αντε να περασει ο καιρος να παω στο σπιτακι μου...δε λεω καλα περναω και εδω αλλα δεν ειναι το ιδιο...τουλαχιστον δεν κανω δουλειες εδω...λιγα πραγματα....εχω πολυ βοηθεια απο την μανουλα μου....να ναι καλα...χιλια κομματια εχει γινει και αυτη...δουλεια...σπιτι...

εχω αρχισει να αγχωνομαι οτι δεν θα γυρισει η μπεμπα...εχει πολυ περιεργη θεση..και δεν την βλεπω να ξεβολευεται...και στην ουσια εχει 2 βδομαδες αντε 3 για να γυρισει....ειδωμεν...δεν θελω ρε γαμωτο να κανω καισαρικη...τεσπα...

φιλια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...