Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

Εβιτα θα βαλουμε φωτο αλλα ακομα εχουμε φασαριες,μεσα στη βδομαδα περιμενουμε και τα επιπλακια μας,να γινει δωματιο και θα σας τα βαλω να καμαρωσετε :D Anthropaki κι εμεις της το κοψαμε αυτο το συνηθειο,το μονο που δεν κοβει με τιποτα ειναι αυτο που εχει οταν ερχεται ενας ξενος να γαυγιζει και να πηδαει πανω τους,και καποιοι δεν τη θελουν,αλλα δεν ξερω και πως να της το κοψω :roll: ελπιζω κι εγω να προσαρμοστει,εχουν κανει ολοι ονειρα για το ποιος θα την παρει μετα τη γεννα αλλα τους το ξεκοψα οτι θα μεινει εδω και τελος..Με το καλο και η β'επιπεδου,φυλο δεν μαθαμε ακομα?πες μας οτι εχεις κοριτσακι να χαρουμε,εεεεε????????????ninaki 22€ στα ματου φρανς???και το θεωρουσα ακριβο μαγαζι,θα παω να το επισκεφτω κι αυτο λοιπον..(αλλο που δεν θελουμε :lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κουκλες!!

ναν μου να περασεις ωραια και να χαλαρωσεις! ανθρωπακι περαστικα σου.. ελπιζω να εισαι ηδη καλυτερα! καλα κι εσεις ακομα δεν εχετε δει φυλο? με το καλο η β΄επιπεδου, να ειναι ολα τελεια και βλεπουμε και το κιντερ εκπληξη!! Η Νεφελιτσα πρεπει να ειναι σκετη γλυκα ε? Πωπω χαζογονεις που θα γινουμε .. χιχι :) εβιτα λες να εχω κι εγω ανατροπες? Ετσι εμφανιστηκε στα ξαφνικα το πουλακι ή δεν ειχε καλη θεση το μωρο στους προηγουμενους υπερηχους? :shock: Μωρε ας ειναι γερα και δεν μας νοιαζει τιποτα!!!

Βλεπω πολλες φτιαχνετε δωματια.. τι ωραια! Να γινουν υπεροχα, να υποδεχτουν τα μπεμπακια..

Να σας ρωτησω, οσες βαψατε το δωματιο, ποια μαρκα χρωμα χρησιμοποιησατε? Εχουν ολες οι εταιριες οικολογικα αοσμα χρωματα ή υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες?

φιλια σε ολες, να εχετε μια χαλαρη και ξεκουραστη Κυριακη... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις πηραμε της βιτεξ οικολογικο πλαστικο,εχει ενα τελειο που αν βαψει το παιδι πανω βγαινει μετα με νερο αλλα στο χρωμα που διαλεξαμε δεν υπηρχε..αργοτερα που θα αρχισει να..καλλιτεχνει,θα το αλλαξουμε,χαχα...λεγαμε για υδροχρωμα αλλα το προηγουμενο που ηταν ετσι ξεβαφε στα χερια(δεν πρεπει να ταν και καλα βαμμενο ομως,δεν νομιζω να φταιγε μονο το χρωμα)και το καναμε πλαστικο.Αν εχεις υδροχρωμα και θελεις πλαστικο θελει ασταρι μετα ενα χερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Πολλά ευχάριστα διαβάζω. Μπράβο κοριτσάκια μου. Πάντα τετοια.

Twiggy με το καλό η κουκλάρα. Τελικά έχουμε αρκετα κοριτσάκια εε;; Αντε να έχουμε και καμιά νύφη να παντρέψουμε τα αγόρια μας κι εμεις!!!

Μπουρικ, περαστικούλια... αχ αυτές οι ιώσεις... Υπομονή κοπελάρα μου.

Mariapappa, να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι και με το καλό να έρθει το καμάρι σας για να συμπληρώσει την ευτυχία σας!!

Anthropaki περαστικά και σε σενα... τι κακό είναι αυτο πια;; Όλο άρρωστες θα είμαστε;;;

Secondchance πονακια εε; Κι εγώ είχα εχθές από το μεσημέρι μέχρι την ώρα που ξάπωσα το βράδυ. Δεν ήταν συσπάσεις και μόλις ξάπλωνα μου περνούσε. Αλλά μπορώ να είμαι και συνέχεια ξαπλωμένη με τον ταλιμπαν μου εδω μέσα;;;

ΝΑΝ μου, ψώνησες;; Καλορίζικα! Τι ωραία που είναι τα ψώνια, ξεδίνεις ρε παιδί μου.

Αλήθεια βρε κορίτσια, στο εκπτωτικό χωριό στα Σπάτα έχετε πάει;; Εχω μεγάλη περιέργια να δω τι πράγματα έχει και τι τιμές..

Rose d συμαζεύεις εε;; Αντε καλό κουράγιο!! Εγώ όλο και κάτι ψιλομαζεύω αλλά τα πολλά θα τα κάνω πριν τα Χριστούγεννα (γενική εννοώ) για να τα έχω φρέσκα. Το δωμάτιο της μικρής θα το φτιάξω την άνοιξη, άλλωστε θα την έχω μαζί μου μέχρι 6 μήνων (οδηγίες παιδιάτρου, τα ίδια μου είχε πει και στον γιό μου) Άσε που μπορεί να την βάλω να κοιμάται μαζί με τον μικρό μέχρι να ξεπεταχτεί λίγο. Αρκει να είναι ήσυχη το βράδυ και να μην κλεει κάθε μιάμιση ώρα, όπως έκανε ο γιος μου μέχρι 1 έτους!!!

Καλημέρα μανούλες και καλή Κυριακή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριανα εχω την πεθερα μου εδω και θα τη βαλω να μου κανει τα χοντρα(μπαλκονια,πατζουρια κλπ)και αυτα που σιχαινομαι(σιδερωμα πχ,αν και αυτο το φοβαμαι κιολας γιατι τη μοναδικη φορα που ειχα συσπασεις ηταν απο το σιδερο,εχει πολλη πιεση κι επεφτε κατευθειαν ο ατμος στην κοιλια μου),οποτε μια χαρα..τα υπολοιπα θα τα κανω εγω,αφου μπορω ακομα και δεν εχω θεμα!Εμεις παιδιατρο δεν ρωτησαμε(νωρις ειναι ακομα)αλλα θα την εχουμε κι εμεις διπλα μας μεχρι 6 μηνων και μετα θα παει στο δωματιο της..εχουν αρχισει και "μου λενε τη γνωμη τους"κιολας,την επιβαλλουν βασικα και μου τη δινει,χθες νευριασα και τους την ειπα!Αυτο το "θα κανεις αυτο" δλδ σημαινει οτι μου λενε τη γνωμη τους?Γιατι εγω το παιρνω οτι με θεωρουν χαζη επειδη δεν εχω μεγαλωσει παιδι και μου λενε τι να κανω..χθες μου ελεγε κι ο αντρας μου μηπως ξερουν παραπανω κλπ αλλα και παλι,αυτοι που τα λενε,δεν φημιζονται οτι εχουν τα πιο ευκολα παιδια,εγω γιατι πρεπει να τα μεγαλωσω ετσι και να τα κανω κι εγω ετσι δλδ????Οποτε τους ειπα πως οτι και να λενε το δικο μου θα κανω και αυτα που θελω τα εχω διαβασει απο γυναικες που εχουν ηδση παιδια αλλα οχι που τα καναν πριν 20 χρονια,γυαλιζε και το ματακι λιγο,τους ειπα οτι εχω κι ορμονες και το ληξανε :lol::lol: ειμαι κακια ρε παιδια που θελω να τη μεγαλωσω τη μικρη εγω κι οχι αλλοι(ουτε καν οι παππουδες βασικα)κι ας κανω και λαθη??ποια γεννηθηκε μανα στο κατω κατω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μου κ μεις VITEX πηραμε λενε οτι ειναι καλες φιλικότητα στο περιβάλλον και αβλαβές και ασφαλές για τα μωρακια μας ...

rose_d θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου... καμια δεν γενηθηκε μανα κ τα καταφερανε εμεις τι ειμαστε δηλαδη..??? κ μενα μου λενε κατα καιρους διαφορα αλλα εγω θα κανω αυτο που πιστευω οτι ειναι το καλυτερο για το μωρο... παντως απο την αλλη εχεις κ τα τυχερα σου εχεις βοηθεια, εγω δεν εχω κανεναν προς το παρον οι γονεις μ αρκετα μακρια κ η πεθερα μ σε μεγαλη ηλικια οποτε τιποτα απο βοηθεια :( τωρα τα εκανα κ οσο κρατησουν προς το τελος μαλλον θα φερω γυναικα να μ κανει τα χοντρα οπως παραθυρα, πατζουρια , σκαλες κ τετοια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Rose d μου, εγω να δεις τ´ι τραβαω ακόμα και τώρα ειδικ´α απο τα πεθερικά μου!!! Άλλος κ´ανεις δε γέννησε μόνο η Μαριω το ΓΙΑΝΝΗ ! Αλλα προσπαθω να μην έρχομαι σε απευθείας σύγκρουση μαζί τους. καταλαβαίνεις γονείς του άντρα μου είναι... Απλά προσπαθω με τον τροπο μου να τους δείχνω ότι είναι δεκτή η γνώμη τους αλλα την τελική απόφαση την περνούμε εγω κι άντρας μου που στο κάτω κάτω είμαστε και οι γονείς του παιδιού. Μην φανταστείς βέβαια ότι δεν έχουμε έρθει συχνά σε προστριβές αλλα δεν ξ´ερω πως με τον έναν η τον άλλο τροπο τις προσπερασαμε. Τώρα με το δεύτερο φυσικά είναι διαφορετικά, έχω πολυ μεγαλύτερη εμπειρία, έχω μάθει απο αρκετά ¨λαθη¨ που έχω κάνει και ξ´ερω ακριβώς πως να τους αντιμετωπίσω. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη μιλάτε για πεθερές βρεεεεεεεεεεε χαχαχαχα

Εγώ πάντως κορίτσια και τα δυο μου χωρις βοήθεια τα μεγάλωσα... πεθερές μαμάδες μακριά ήταν. Σ'αυτό τουλάχιστον θα έχω την κόρη και το γιο μου που ήδη με προσέχουν πάρα πολύ. Ήδη τη στιγμή που μιλάω το κορίτσι μου σιδερώνει και ο Χρήστος μόλις μου κανε ένα φλαμούρι να πιω.

twiggi κι εμένα τα δωμάτια όλο με βιτεξ τα βάφει ο άντρας μου... είναι πολύ καλό, οικολογικό και πλένεται στο πιτς φυτίλι.Όσο για το φύλο.. μια χαρά θέση είχε το νινί και ήμουν περίπου ίδια εβδομάδα με σένα....αλλά λάθη γίνονται καμιά φορά....περίμενε λίγο για τα ροζ μέχρι β' επιπέδου θα λεγα εγώ.

ανθρωπάκι συννονόματη περαστικούλια σουυυυυυυυυυυ

Φλωριάνα εβίτα ναν μαρια και οι υπόλοιπες φιλάκια πολλά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SecondChance μην ανησυχεις, δεν κανω ακομα ροζ ονειρα και αγορες, θα περιμενω λιγο..μια χαρα σε βρισκω παντως και σενα και τις αλλες... Καλυτερα ειναι να τα κανουμε μονοι μας οι γονεις , οι αλλοι να μην μπλεκονται, να βοηθανε λιγακι αλλα οχι να τους εχουμε πανω απο τα κεφαλια μας! Ροζε μην μασς, καλα κανεις και εκφραζεσαι!!

Ευχαριστω για τις συμβουλες για τα βιτεξ, θα παρω κι εγω τετοια..

Εγω κοριτσια δουλειες κανω, απλα δεν το πολυκουραζω.. Σιδερο ας πουμε κανω καθιστη!! :P Τα πολυ χοντρα οχι, καποια στιγμη θα φωναξω γυναικα αλλα οχι ακομα, ας βαψουμε πρωτα και βλεπουμε..Ευτυχως εχουμε μικρο σπιτι, το βολευω.. Παντως μου τη σπαει που δεν μπορω να κανω ο,τι θελω, να σκαρφαλωνω, να σκυβω κλπ γιατι εξαρτωμαι συνεχεια απο τον καλο μου ο οποιος τρεχει γενικα εξω και εγω τον κυνηγαω!! Αλλα δεν κανω και κατι ασε μην γινει κανενα κακο... θα με κατσαδιασουν κιολας!! :? Ειπαμε πανω απο ολα τα μωρακια τωρα...

φιλια σε ολες, κουραγιο με τις πεθερες!!! (εγω ειμαι πολυ τυχερη.. ειναι πολυ καλη και μαλιστα συνταξιουχος μαια, ποιος τη χαρη μου!! Το μονο που φοβαμαι ειναι μην αρχισω και την βριζω την ωρα της γεννας :shock: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια αυτό με τις δουλειές ειναι προβληματακι. Ας πούμε τώρα με τα καλοκαιρινα θελω βοηθεια απο τον αντρα του σπιτιού ενω παλιά τα εκανα σχεδόν όλα μόνη μου. Το σίδερο το απεχθάνομαι μόνο τα βασικά. πριν καμιά δεκαριά μερες έκανα παντζούρια τζάμια με το πάσο μου ενω παλιά πλακωνα και τα έκανα στο πιτς φιτίλι. Αγόρασα βεβαια ένα επαγγελματικό μαραφετι που κανεις τα τζάμια και δεν εσκυβα καθόλου. Εμένα παλι ειναι αρκετα μεγάλο το σπίτι και μεχρι να τελειώσεις τις δουλειες ξανά απο την αρχή. Η μανα μου δουλευει και η πεθερά μου που ανέβηκε μια φορά και μου έκανε μερικές δουλειές όταν ήμουν σε μικρότερο μήνα πείτε με περιεργη αλλά αισθανόμουνα άσχημα, την εβλεπα σαν ένα ξένο άνθρωπο να εισβάλλει στο σπιτι μου, τεσπα. Εχει και προβλήματα μικρά μικρά υγείας προσεχει και τα πεθερικά τηςε δεν θέλω να την επιβαρύνω.Γυναίκα δεν θέλω να πάρω γιατί θα πει η πεθερά γιατί δεν θέλετε να σας βοηθησω να μην πληρώνετε κλπ κλπ. Η αλήθεια ειναι ότι δεν θέλω να δινω θάρρος γιατί σαν γιαγια όταν γεννηθηκε ο γιος μου έλεγε την γνώμη της για διάφορα, τυπου μην απλώνεις ρουχα το βράδυ και διαφορα αλλα κουλά οποτε θέλω τώρα να μην ανακατευεται και πολύ πολύ. Την αγαπάω την λατρευω αλλά οχι για πολλά πολλά και με την μάνα μου την ίδια σχέση εχω μην νομιζεται, δεν ταιριάζουμαι και παλιοτερα τσακωνόμασταν αλλά οχι πια τώρα. Παντως και οι δύο με βοηθησανε με το πρώτο μου παιδί να βγω ενα βράδυ ή να φύγω ενα τριήμερο απλά εχω καταλάβει ότι οι σχέσεις θελουν όρια. Αυτά βρε κορίτσια εχω καταλάβει ότι οι ισορροπιες είναι πολύ λεπτες ιδιως οταν ζεις τόσο κοντα με γονεις δεν υπαρχει ασπρο μαύρο όλα εχουν υπερ κατα φτανει να μην φτάνουν οι σχέσεις στα άκρα. Αυτά κλό απόγευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!! Δεν ξέρω τι καιρό κάνει Αθήνα πάντως εδώ βρέχει ασταμάτητα.. και κάνει μπρρρρρρρρρρρρ κρύο. Μέχρι τουλάχιστον το μεσημέρι που πάω στη δουλειά δε το κουνάω ρούπι!!

Ο μικρός άρχισε και γίνεται αρκετά πιο κινιτικός τις τελευταίες μέρες...και κυρίως τον πιάνει το βράδυ όταν πάω να ξαπλώσω... ζεμπεκιές χορεύει εκεί μέσα ο άτιμος!!!

Εσείς πως είστε σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Τι μου κανετε?Καλη βδομαδα να εχουμε...Και εδω Αθηνα βρεχει απο το πρωι και εχει πεσει πολυ η θερμοκρασια!Και εμενα η μπεμπα ειναι αρκετα κινητικη και ολο βολτιτσες κανει και ιδιαιτερα το βραδυ που ξαπλωνω... :lol: Αντε ανυπομονω να αρχισω να ψωνιζω μωρουδιακα!!!Οσον αφορα τις δουλειες εγω εχω αναλαβει τις "ελαφριες",μαγειρεμα,ξεσκονισμα...και ο αντρας μου τις πιο "βαριες",σκουπισμα,σφουγγαρισμα,πλυντηρια...δοξα το θεο με βοηθαει πολυ χωρις καν να του το ζητησω και αυτο ειναι το πιο σημαντικο απο ολα!

Φιλακιαααααααααα!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! για την πεθερα μου εγω δεν εχω να πω κατι! μια χαρα ειναι η γυναικα! ενω μενει απο πανω μας δεν μας ενοχλει...! εχει βεβαια και ασχολειται γιατι ο μικρος μου ο κουνιαδος ειναι 10 χρονων :) ! να σας ρωτησω κατι???? οσες δουλευετε ποτε θα σταματησετε? εγω απο αυτην την εβδομαδα θα αρχισω να το κοβω το αθλημα γιατι οπως εχω πει εχω πολυ μεγαλη κοιλια και αρχισα να δυσκολευομαι! θα παω 3 φορες μονο... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι.. εγώ θα συνεχίσω να δουλεύω ως το τέλος... βλέπεις είμαι καθηγήτρια στον ιδιωτικό τομέα.. και αν δεν πάω εγω δύσκολα τα πράγματα.. δεν υπάρχει κανείς να με αναπληρώσει..μακάρι να μπορουσα να κάτσω αλλά δεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια να σας ρωτησω μιλησα πριν λιγο με το γιατρο μου και μου ειπε,οτι μια χαρα βλεπει τις εξετασεις μου,αιματοκριτης,σακχαρο κτλ,απλα στα ουρα βλεπει σαν να ειχαν λιγο αιματακι,βεβαια εγω επειδη παντα κοιταω δεν εχω δει τιποτα περιεργο στο σκουπισμα,οποτε μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα απλα μπορει να ειναι απο παλια και να βγηκε λιγο...εσεις τι λετε σας εχει συμβει κατι παρομοιο?Γιατι ανγχωθηκα λιγο... :shock: Παντως το μωρακι μου το νιωθω καθημερινα και κανει τις στροφουλες του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πολύ χειμωνιάτικη η μέρα σήμερα και από τη μουντάδα δεν μου έκανε όρεξη να σηκωθώ από το κρεβάτι!!!

Σχετικά με τις πεθερές και τις μαμάδες: εμένα η πεθερά μου είναι κάπως μικρή (48 ετών) οπότε δουλεύει και θα δουλεύει για αρκετά χρόνια ακόμα μάλλον, γι' αυτό δεν περιμένω και πολλά. Η μαμά μου είναι συνταξιούχος νηπιαγωγός οπότε είμαι σίγουρη ότι θα τη χρειαστώ αρκετές φορές.

Όσο για τη δουλειά, θα σταματήσω μόλις μπω στον όγδοο (φυσικά αν όλα πάνε καλά μέχρι τότε και δεν χρειαστεί καμιά αναρρωτική πάλι) μια και είμαι δημόσιος υπάλληλος και τότε μας δίνουν την άδεια κύησης. mariapapa24 αν μπορείς να σταματήσεις πιο νωρίς γιατί να μην το κάνεις? Εγώ βλέπω ότι αρχίζω σιγά σιγά και ζορίζομαι, ευτυχώς οι συνάδελφοί μου, που είναι όλοι άντρες, το κατανοούν και βοηθάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριαπαπα,κι εγω μεχρι τελος θα συνεχισω να δουλευω(24δεκεμβρη μπαινω στο μηνα μου και θα δουλευω μεχρι τις 23δεκεμβρη),αφου κανω ιδιαιτερα αγγλικων και δεν μπορω να τα αφησω,ετσι τα ξαναπηρα τα παιδακια,αν τους ελεγα δεν θα δουλεψω απο τον εβδομο και μετα θα ρθω μετα απο 3 μηνες θα μου λεγαν καλα τα λεμε..και μετα τη γεννα,θα παω με το που θα σαραντισω.Για μαμαδες και πεθερες βασικα,εμενα η μαμα μου ειναι νεα και δουλευει ακομα(45χρονων),μενει και μακρια οποτε παλι δεν περιμενω και πολλα οποτε παει η βοηθεια απο κει,η πεθερα μου μενει στο χωριο(1μισι ωρα δρομος απο δω)και γενικα δεν ερχονται συχνα,δεν τους αφηνω και γω να μπλεκονται πολυ με δουλειες οποτε δεν εχει κατι να κανει και δεν ερχεται,μετα με το μωρο δεν εχω ιδεα τι θα κανουν :roll: τις "συμβουλες" δεν τις ακουω απο πεθερικα αλλα απο αλλους,να τις ακουγα απο κει παει στο καλο,αν και πεταξε κι η πεθερα μου και πεταει διαφορα αλλα αυτα κανω πως δεν τα ακουω :D πχ μου λεει μην το μαθεις αγκαλια,καλα λεω εγω(ειπα απλα στον αντρα μου να προσεχει να μην τα λεει και μετα αυτα γιατι εκει θα κανω απλα αυτο που θελω και δεν θα ακουσω συμβουλες απο αυτες που λεγαν 30 χρονια πριν)και κατι τετοια..η μαμα μου ελεγε κι αυτη αλλα της το ξεκοψα,απλα ακουνε ολοι διαφορα και ερχονται και τα πετανε,πχ μας ειπαν να μην κρατησουμε βλαστοκυτταρα γιατι ειναι επικινδυνο :x η να μην θηλασω πολυ γιατι ποναει :shock::o και αλλα χαριτωμενα :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια. καλη βδομαδα.. πολυ βροχη ε?

Ναν μου ετσι ειναι , οι σχεσεις θελουν ισορροπιες , συμφωνω απολυτα...Και φυσικα κανενας δεν γεννιεται γονιος, ολοι καπως θα μαθουμε, θα κανουμε και λαθη...

Εγω με τη δουλεια ειμαι σχετικα χαλαρη, ειμαι ελευθερη επαγγελματιας και κανονιζω το προγραμμα μου.. δεν εχει και δουλεια τελευταια, τι να κανουμε... Στη φαση που ειμαι μαλλον καλο ειναι! Οσες μπορειτε να παρετε νωρις αδεια οκ, αλλα κι οσες δεν μπορειτε μην ανησυχειτε! Πολλες εγκυες δουλευουν μεχρι τελευταια στιγμη χωρις προβλημα..

Εχω αρχισει να αισθανομαι κι εγω το μωρο αλλα πολυ αμυδρα οταν ξαπλωνω κυριως.. Καμια φορα δεν ειμαι και σιγουρη μετα αλλα σε λιγο καιρο φανταζομαι δεν θα εχω αμφιβολιες!!

Ελινουλινι μαλλον δεν ειναι κατι αυτο στα ουρα.. Κι εμενα βρεθηκε λευκωμα την τελευταια φορα, η γιατρος μου ειπε οτι γενικα δεν ειναι καλο γιατι δειχνει ταση για προεκλαμψια κλπ :o ομως θεωρει οτι ειναι τυχαιο. Δεν εχω λεει το προφιλ για τετοια περιπτωση, ειναι και πολυ νωρις, ισως ειναι απο το πολυ κρεας που ετρωγα 1 μηνα τωρα για να ανεβει ο αιματοκριτης!! :? Μου ειπε ομως να ξανακανω εξεταση την αλλλη βδομαδα να ειμαστε σιγουρες.. Ελπιζω να μην ειναι κατι!

πολλα φιλια σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Βροχή σήμερα, ε;;; Θα ήθελα να ήμουν σπίτι αλλά είμαι στη δουλειά... :(:(:(

Κι εγώ μόλις μπω στον 8ο θα σταματήσω, θα ήθελα να δουλέψω μέχρι τέλους όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη για να καθίσω μετά με το νινί αλλά δεν γίνεται... Δεν πειράζει όμως γιατί μάλλον θα εξαργυρώσω το 2ωρο καθημερινό σε μήνες οπότε θα κάτσω αρκετά ;););)

Δουλειές στο σπίτι κάνω γιατί δεν μπορώ και να κάθομαι... Αλλά όχι βαριά πράγματα και σιγά-σιγά... Τώρα στο θέμα της βοήθειας έχω να πω ότι το μωρό τώρα τα πρωινά μου το κρατάει η μαμά μου αλλά με δικούς μου κανόνες... Ευτυχώς καταλαβαίνει, δεν επεμβαίνει και κάνει αυτό που θα της πω και σε θέματα διατροφής που θεωρώ βασικό αλλά και σε θέματα συμπεριφοράς-αγωγής. Η πεθερά μου μένει μακριά κι έτσι δεν την βλέπουμε συχνά. Αν έπρεπε να μου το κρατήσει θα είχα ένα θεματάκι και αυτό γιατί θα έπρεπε να της θέσω κανόνες και δεν ξέρω πως θα το έβλεπαν... Και τώρα βέβαια τα καλοκαίρια που πηγαίνουμε κάτι θα πει όχι σαν παρατήρηση απλά τι έκανε εκείνη αλλά την αποστομώνω κι έτσι τα πράγματα μπαίνουν στη θέση τους... Είμαστε όλοι ευχαριστημένοι λοιπόν 8-)8-)

Rose-d την φόρμα εξόδου την πήρα από τα matou france στο macarthur το εκπτωτικό γι' αυτό και ήταν καλή η τιμή. Έχει απ'όλες τις μάρκες εκεί και σε καλές τιμές, εγώ θα ξαναπάω σίγουρα, είχε και πολλά βελουτέ φορμάκια που λόγω χειμώνα θα χρειαστούμε ;);)

Φιλάκια και καλημέρα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ Μ ΚΑΝΕΤΕ??? ΠΑΓΩΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΒΡΕΧΕΙ ΕΔΩ ΑΘΗΝΑ... ΕΧΕΤΕ ΤΠΤΑ ΝΑ ΦΟΡΕΣΕΤΕ??? ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΖΑΚΕΤΕΣ Τ ΑΝΤΡΑ Μ ΕΙΜΑΙ :lol::lol::lol:

ΤζένΑΚΗ ΜΟΥ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Η ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΗ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ Σ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΝΕΝΑΝ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΘΩΣ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗ ΣΧΟΛΗ Μ Κ ΕΙΠΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ....

Elinoulini ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΑΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ Μ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΝΕΡΟ ...

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΒΑΦΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ...

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evita και εγω αυτο πιστευω γιατι δε πινω πολυ νερο τωρα που κρυωσε ο καιρος...και ο γιατρος μου δεν εδειξε να ανυσηχει,εξαλλου τις εξετασεις τις ειχα κανει πριν 2 βδομαδες και αν ηταν κατι θα ειχε φανει μεχρι τωρα πιστευω! :shock: Οσο για δουλεια ουτε εγω εχω ξεκινησει γιατι το καλοκαιρι πηρα το πτυχιο οποτε θα αφιερωθω ολοκληρωτικα στο μωρο μου... :D Για τις πεθερες το αφηνω ασχολιαστο,εχουμε να μιλησουμε σχεδον 4 χρονια και να σας πω την αληθεια νιωθω μια χαρουλα εχουμε γλυτωσει απο πολλα και ειμαστε πιο ηρεμοι!Οι γονεις μου μενουν απο κατω και θα εχω στην αρχη σιγουρα βοηθεια απο τη μαμα μου αλλα και εκεινη δουλευει οποτε...βλεπουμε στην πορεια!Και εγω θα παω μια μερα απο αυτες στα σπατα να κοιταξω και εκει γιατι εχει καλα ρουχα σε πολυ καλες τιμες! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι μου κάνετε? Ειμαι καλούτσικα. Εχθές το βράδυ πριν πάω για υπνο είδα μια κιλιδίτσα αίμα στο εσωρουχο μονο αυτή τίποτα άλλο και σημερα που πηρα την γιατρό μου λογω του χαμηλου πλακούντα συν αυτό μου είπε ξεκούραση τα απολύτως απαραίτητα για να μην εχω αποκολλησεις και χειρότερα. Για πόσο δεν ξερω θα δειξει απο τους υπέρηχους που θα κάνω. Αυτά βρε κορίτσια δεν εχω και πολύ καλή διαθεση ειναι πολλά τα πρακτικά που ειναι να γινονται, ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες θα βοηθησουν και οι δικοι μας μακάρι να μην ειναι για πολυ καιρό γιατι θα σαλτάρω.Αυτά καλό απόγευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις εγκυούλες! Τι κάνουμε! Χειμώνιασε απότομα σήμερα ε; Σε εμάς εδώ δεν βρέχει τόσο πολύ αλλα έχει ένα τρελό αέρα που δεν έχει αφήσει όρθιο τίποτα στο μπαλκόνι. Σήμερα και εγώ προβληματίστηκα με το θέμα των ρούχων και είδικά με το μπουφάν-παλτό. Δοκίμασα ότι είχα και δεν είχα και δεν κλέινει τίποτα στην κοιλιά. Και 2 κομμάτια που τα θεωρούσα φαρδιά και έλεγα για αρχή θα με βολέψουν, ούτε αυτά μου κάνουν! :shock: Πρέπει να βγω αγορά να δω αν θα βρώ κάτι γιατί έχω 2 μήνες μπροστά μου και προβλέπω να προλαβαίνω τα καλά κρύα. Τελικά είναι καλύτερα το τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης να το περνάς καλοκαίρι που δεν χρειάζεσαι μπουφαν κτλ και τα ρούχα είναι πιο αεράτα.

Για τις πεθερές που λέτε ... δεν έχω και εγώ τις καλύτερες εντυπώσεις. Είμαι και εγώ τις φιλοσοφίας μακρια και αγαπημένες. Νομίζω ότι αν χρειαστώ βοήθεια από εκείνη στο θέμα του παιδιού θα έχω μεγάλο πρόβλημα. Ίσως φταίει που την έχει κακομάθει η συνυφάδα μου που της έχει φορτώσει το παιδί από την πρώτη μέρα που γεννήθηκε και σε ότι αφορά το παιδί αυτή έχει τον πρώτο λόγο. Διαφωνώ κάθετα σε πολλά πράγματα με το πως μεγαλώνουν τον ανηψιό μας και δεν θέλω σε καμία περίπτωση να κάνει τα ίδια και στο δικό μας παιδί. Ο μικρός ξεκίνησε να τρώει γλυκά και φαγητά με πολύ αλάτι από 6 μηνών! Μέχρι και γαριδάκια του δίνανε. Να μη μιλήσω για την διαπαιδαγώγησή του. Θα πρέπει να μπουν κάποια όρια από την αρχή γιατί αλλιώς δε μας βλέπω καλά.

Όσο για την δουλειά εγώ έχω να πάω από την 7η εβδομάδα και δεν πρόκειται να πάω πλέον. Μέχρι τον 4ο δεν μπορούσα με τίποτα να πάω λόγω αιμοραγιων κτλ. Εκεί στον 5ο έλεγα να επιστρέψω αλλά έπαθα μια μόλυνση στο μάτι, κάτι δηλητηριάσεις κτλ και δεν πήγα. Και μετά ξεκίνησαν και οι συσπάσεις και ψιλοφοβήθηκα. Τώρα σε 2 εβδομάδες θα πάρω και την άδεια κύησης την κανονική οπότε δεν θα ξαναπάω σίγουρα. Είμαι στο δημόσιο και εγώ και έχω αυτή την "πολυτέλια", αλλά δε το έκανα από τεμπελιά. Απλά είμαι σε ασφαλιστικό ταμείο, όπου το κτήριο είναι σε άθλια κατάσταση χωρίς aircondition, με μικροσκοπικά γραφεία που είμαστε ο ένας πάνω στον άλλο και με συνεχή επαφή με τον κόσμο, με πολλές φωνές καυγάδες κτλ και δεν είναι ότι καλύτερο για το μωρό. Ζοριστήκαμε πολύ για να έρθει αυτό το μωρό και δεν ήθελα να το ρισκάρω με τίποτα.

Ας αλλάξω θέμα και να σας δείξω τον υπνόσακο που πήρα για το καρεκλάκι αυτοκινήτου. Με αυτό λέμε να βγάλουμε την μικρή από το νοσοκομείο.

http://www.mybabycenter.eu/index.php?target=products&product_id=29809

detailed_image_1687.jpg

Ναν εύχομαι περαστικά να είναι και σε λίγες μερούλες να είσαι μια χαρούλα! Ξεκουρασου τώρα και πρόσεχε!

Φιλιά σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nan μου μην αγχώνεσαι, δεν είναι τίποτα, απλά θα ξεκουραστείς για λίγο ;););) Και οι δουλειές θα γίνουν σιγά-σιγά. Τώρα προτεραιότητα έχεις εσύ και το μωρό :-*:-*:-*:-* Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...