Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπεθερες Οκτωβριου 2009 Νο 25 κ παει λεγοντας.......


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 876
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

μου θυμιζεις οταν ημουν μικρη που το σπιτι μας ηταν κεντρο διερχομενων.....

επιδη ειμασταν οι μονοι απο το σόι της μαμας μου που ειμασταν Θεσσαλινικη και ειμασταν παντα φιλοξενοι, ολοι οι συγγενεις, ακομα και μακρυνοι, οταν ηθελαν για κατι να κατεβουν Θεσσαλονικη σε μας εμεναν! και μη σου πω τι γινοταν σε περιοδους ΔΕΘ και ΑΓΚΡΟΤΙΚΑ!!!!! κανονιζαν ημερομηνιες να μην συμπεσουν!

και τα καλοκαιρια ερχοταν ποτε η θεια μου απο την Κρητη 5 ατομα, ποτε η θεια απο την Ορεστιαδα 5 ατομα! και 4 εμεις =9! χαμος! ουτε καν στρωματσαδα.. 3-4 κουβερτες πανω στα σανιδια και ολα τα παιδια στη σειρα!!!!! ΤΕΛΕΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ!!!!!!

οσο για τα δωρα της ζζζ σε εμπιστευομαι.

η μικρη μεχρι το απογευμα αυτη την τρομαρα και το τρεμουλο ειχε. να δουμε... και απο το κλαμα συνεχεια δεν μπορω να καταλαβω αν οι μυξες ειναι απο αυτο η απο το κρυωμα! ο Σπυρος ακομα γαϊδουροβηχας. τον αρχισε ο dr.αντρας μου αερολιν-φλιξοτάιντ.

λοιπον την πεφτω γιατι εχω εγερτηριο σε 4 ωρες και 16λεπτα.... :o

τι εχει καλε το σταρ;;;; παω να ανοιξω... παλι δε με αφηνετε να κοιμηθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα... Νομος και Ταξη;;

εμενα με αρεσει το csi παρα πολυ.

αλλα θα το δω και αυτο πανω στην κρεβατοκαμαρα να χαλαρωσω να με παρει ο υπνος... αν με αφησετε!

ο αντρας παλι στην υπηρεσια.... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα!

Ηθελα να ξερα που το χει τοσο σκατο! Μα τοσο λαπα τρωει ακομη να σφιξει; χαχα

Πηγαμε που λετε κατα τις 9 στο καινουριο σπιτι του αδελφου του αντρα μου. Στο ξεκουδουνο δεν ειχαμε πει τιποτα ετσι στο φτερο. Φαγαμε σουβλακια πιτες κλπ. Η μαμα μου εβαλε τον μικρο για υπνο. Ερχομαστε κατα τις 11μιση και τι να δουμε; Κλαματα χαμος! Βρε καλε μου βρε χρυσε μου! Τιποτα. Τελικα τον ξαμολαω και παει σαλονι. Εκει αρχισε να παιζει. ΚΑθομασταν ολοι σαλονι και ξαφνικα ανεβαινει σε ενα ηχειο και τον βλεπω κανει τη χαρακτηριστικη κινηση για χεσιμο. Ωχ λεω τα κανει..... ΜΠαααα μου λενε. Οχι οχι λεω κατι κανει. Και τι να δω; Αρχιζουν να τρεχουν ζουμια απο τη πανα στα ποδια του.

Αμαν λεω τι ειναι αυτα; Παιδια η πανα οτι την ειχε βαλει καθαρη και δε κρατησε τιποτα. Μιλαμε νερο και γεμισε παντου λιμνη. Ηχεια, τοιχους, πατωμα! Χαμος! :shock:

Τον γραπωνω και ερχιζει να κλαιει με αναφιλητα! Μπανιο κατευθειαν! Να κλαιει απαρηγορητος. Η μαμα μου καθαρισε, ο α. ηθικη συμπαρασταση (φυσικα)!

Τελικα κοιμηθηκε πριν απο λιγο.

Αυριο γιατρο.

Αμ το αλλο; Υποπτευομαι οτι δεν τον τσιμπανε κουνουπια. Αν σα πω οτι ψυλλιάζομαι κοριούς; Απο που παναγια μου; Εδω μεσα ειμαστε χειρουργειο απο την καθαριοτητα. Να ειναι απο τις αποθηκες κατω του μαγαζιου; Τι στο καλο; Θα τον δει αυριο ο γιατρος. Τη Τεταρτη που μας περασε ειχε 33 τσιμπηματα στα ποδια! Με κριλεν, υπερήχους και κουνουπιερα. Μα 1-2 κουνουπια μπορει να κυκλοφορουν ολα στα ποδια του πανε; Κατι δε παει καλα και εχω φορτωσει πολυ αγρια. Σημερα ημουν στο τσακ μη κανω μπαμ λεμε.

Μιλαμε το σπιτι μας ολοκαινουριο! Να πω μενουμε σε κανενα παλιο με πατωματα ξυλινα.... :?:?:?:?

Ειδα ομως τις προαλλες στη κουρτινα του δωματιου του ενα μαμουνακι και παιδια ειναι σα κοριος. Τοτε δε το ηξερα αλλα σημερα που εψαχνα για τα κουνουπια τυχαια το ειδα και ετσι στροφαρα. Που να παει το μυαλο μου....

Να δω τι θα μου πει και ο γιατρος.

Και αν ειναι κουνουλια γιατι νδεν το τσιμπανε απο δω και απο κει; Δε ξερω....

Τα γυαλια ητανε ηλιου για να μη με δουνε σωσω. Δεν ηθελα να γινω θεμα και ειδικα σε βαπτιση.

Ισμηνη καλο ταξιδι! :P:P:P:P:P:P

Και γω τη νανουκα σκεφτομουν αυτες τις μερες με τα γεγονοτα στη κυπρο!

Ευχαριστω και για τα περαστικα σας. Η μαμα μου εχει αυτοανοσο χρονια και τωρα τελευταια εχει και διαβητη. Της φωναζω για τη διατροφη της αλλα ειναι λιχουδω! Φοβαμαι γιατι ειναι απροσεκτη!

Οσο για τα ατυχηματα μιας φιλης καταπιε κερμα. 4 μηνες μεγαλυετρο το κοριτσακι απο τα δικα μας.περιμενουνε να το βγαλει στα κακα. Ευτυχως που κατεβηκε στομαχι γιατι ειχε σφηνωσει λαιμο και ειχανε παθει πλακα. Το εχει φαει εδω και 2 βδομαδες και εμεινε διορια αλλη 1μιση βδομαδα. Ειναι στην αναμονη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδατε; Εβαλα τικερακι για γονιμες μερες! χαχαχαχα!

Θελω και 2ο τρομαρα μου!

Αχ! Οσο διαβαζω στο ιντερνετ τοσο φαινεται οτι κατι αλλο τον τσιμπάει.

Τοτε που σας ελεγα για κουνουπια; Ε μετα ειχαμε παυση 10 ημερων και ητανε 5καθαρος. Και ξαφνικα ξυπναω το πρωι και τον βρισκω με 33 τιμπιες; Μα κανουνε τοσες τα κουπια; Πρεπει να πεσει σε σμηνος... Εμεις εχουμε αραια και που απο κανα 2 τσιμπηματακια.

Ενα σωρο εγραψα! Σορυ ειχα καιρο να σας πρηξω! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε μαρακι.....λες να ειναι ψυλλοι;;και μενα μου φαινονται κουλα τα τσιμπηματα..και τοσο επιμονα..κι μετοση προστασια..τι να πω..

εμεις εχουμε ταμπλετα..εμενα με εχουν φαει την μικρη οχι..τι να πω..

καλα εκανες και τα γραψες..ξεκινησατε προσπαθειες;;μπραβο!!!!

με ημερολογια η χαλαρα;;

εμεις πηγαμε για καφε στη μαμα ευα απο το μαμυ..

γενικοτερα βλεπομαστε με τα κοριτσια απο το μαμυ..και περναμε καλα..

φακες για ολουςε και σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε βρε

για να δω θ το παρει;

εμεις σημερα

αχ τι ωραια;

μιλαμε αλλοι ανθρωποι οταν ειμαστε μον οι μας και αρκετα υπακουοι

βλεπω επεστρεψε η αλεκα;

που ησουν καλε συ;

δεν σε εκραζα καλε τζουλ ηταν μυθιστόρημα :lol:

τι ειναι ηζωη τι ο θανατος - τι η φιλια χα χα

πηγαμε ολοι μαζι στο παιδων

τσαμπα

δεν μας αφησαν να τα δουμε

οποτε μετα εφηγα

πηγα τον κωστα στη δουλεια και επεστρεψα μονη μου με τα παιδια στο εξοχικο

μιλαμε φαγανε με ηρεμια το μισο φαγακι τους

αλλα με πολυ υσηχια ουτε πολλα παιχνιδια ουτε τιποτα

δεν κοιμηθηκαν το μεσημερι

αλλα παιξαμε και ειδαμε παιδικο

μετα φαγανε παλι με ηρεμια απο 2 γιαουρτακια και τωρα παιζουν μοναχουλια τους με τις σκουπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα ρε μαρακι

τουλαχιστον το περναει ομαλα ή ειναι γκρινιαρης;

ενα μπορεις να κανεις

εστον καπου για μια-2 μερες και καντε απολυμναση να σου φυγει και η εννοια

πολυ πιθανον να ειναι κατι στο στρωμα ρε συ

αστο μια μερα εξω στον ηλιο

αντε με το καλο και ο δευτερος!!ή η δευτερη και γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλαμε πρεπει να εχω δυσλεξια

μα καλα τι γραφω ωρες ωρες

για πες ρε χρυσουλα

λεω να παω και εγω σε ομοιοπθητητικο

μετα την εγκυμουνη εχω αρχισει και βγαζω σπυρακια

εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα που λεμε και τιποτα

και τα κουνιαδια μου πανε για διαφορες αρρωστιες και ειναι πολυ ευχαριστημενοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e αυτο δεν το πιστευω

τοσες ωρες -επεσε η συνδεση και δεν εχει γραψει ουτε η σωσω

καλα σημερα νιωθω θεα

μιλαμε τα κοιμησασ σε χρονο ντε τε και τα 2 μοναχη

ρεκορ 20 λεπτα με φαι 360γρ ο καθενας και υπνο στα κρεββατια τους

ευχαριστω ευχαριστω

μην με θαυμαζετε -μπορειτε κι εσεις

ΨΩΝΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

edv eimai καλε...

λογοδιαρροια η μαρκερ..καλε ακκομα μετρας το φαγητο των παιδιων;;;

δε παλευεσαι μιλαμε..

εμεις πηγαμε παλι βολτα..

και μετα στη γειτονια..ειχε γκρινια σημερα το κομματι..

δε ξερω..

τεσπα..

τζαμπα πηγατε γαμωτο;;

κριμα..σπυρακια που;;

να κανεις ομοιοπαθητικη..λεω εεγω..

ωραια φωτο στο αβαταρ..

αλλα δεν εχεις αλλη;;; :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=protest.gif][smilie=protest.gif][smilie=protest.gif] Καλα μιλαμε η Γκόμενα (ΜΑΡΚΕΡ)στην φωτο ειναι τελείως πιτσιρικα !!!!!!! πολυ 8ρασος ε ???? :lol:

δηλ της ριχνω σχεδον μια 10ετια ???? ε όχιιιιι

9α φαω τα πλουσιοπαροχα στηθη μου [smilie=downtown.gif] :lol:

ΖΖΖΖ ετοιμασου αυριο 8α ρ8ω τα απογευμα για καφε εκει στο γκαζον , μπορει να πεσω κ να πνιγω δεν ξερω ... :lol::lol::lol: 8α σε παρω τηλ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζηλευτε λισσαρες

γιατι καλε να βαλω αλλη;

μπορει να μην ειμαι η σιντυ κροφορντ αλλα τι να κανουμε;

σιγα μωρ γρια εσυ τζουλ

τραβατα τα βυζια σου να δω που θα φτασουν :lol:

ρε συ σωσω στη μαπα τα βγαζω και εγω δεν ειχα ουτε ενα σπυρι στην εφηβεια - τωρα τα εβγαλα ρε γμτ μου

καλα τα πειραζω κιολας και χινονται κωλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο εμας...!!!!

το πρωι δουλεια , το μεσημερι ομως κοιμηθηκα ενα γεματο 2ωρο και ξεκουραστηκα..δυο μερες ακομα και μετα διακοπες...

το απογευμα πηγαμε μπανιο και μετα καφε...μας πηρε 9.30 απο τις 6 και μολις ηρθαμε επεσε ξερουλης...

Μαρια φανταστικη φωτο στο αβαταρ...οχι ρε που εισαι δυσλεξικη.. :lol::lol::lol:

πιανετε κατι συζητησεις για κιλα και ηλικιες.. :?:?:?:? αμαν τι σας πιανει????

Σωσω ωραιο το παρεακι σου απο μαμυ..

Μαρακι αγχωθηκα με οσα διαβασα...οσο και να προσεχει καποιος υπαρχει παντα κινδυνος...

διαβασα και αλλα αλλά δεν θυμαμαι πολλα... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω λυσσαξατε καλε,ατελειωτες σελιδες μιλαμε!!!

ε βεβαια απο τοσες δημοσιευσεις το μαρακι κ η μαρκερ!!

γλωσσουδες!!!!! :lol::lol:

μαρακι περαστικα στο αγορι μας...

φρικαρα με αυτο που εγινε στη βαφτιση.

δεν ειναι να εμπιστευεσαι κανεναν ρε γμτ.

ειδικα τους αντρες-δεν λειτουργει το μυαλο τους σε καποιες φασεις.

μαρκερ μηπως τελικα να αναλαβεις μονη σου τα παιδια

κ να μην αφησεις να μπλεκονται αλλοι στα ποδια σας???

οντως στη φωτο μοιαζεις παιδουλα!!!!

αλεκαρα που εισαι ρε ψυχη?δε σε πετυχα..

τζουλια τι λεει παλι ο στομας σου!!!!!

αλεκα 1 κρατα γερα!!μην φας γλυκο!!!!

χρυσουλα φιλια!

σωσω θελω μεταφραστη καθε φορα!

δεν θυμαμαι αλλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...