Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες απο εσάς γεννάτε το Μάρτιο?


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια.

Εγω ειμαι στην 21η εβδομάδα,θα γεννησω τελος Μαρτη-αρχες Απρίλη πρωτα ο Θεος!

Δεν εχω αγοράσει ακόμα τιποτα γιατι δεν εχω μαθει ακόμα το φυλο.

Τα παιδικα δωμάτια του σπιτιου βεβαια ειναι ηδη βαμμενα(απο τοτε που μπηκαμε στο σπιτι) το ενα σε πορτοκαλι αποχρωσεις και το άλλο σε γαλάζιο,οποτε αναλογα με το φυλο θα χρησιμοποιησω και το αντιστοιχο δωμάτιο.

Τη Τετάρτη 3/12 που θα πάω Αθηνα για το β-επιπέδου και θα σιγουρευτω οτι ολα ειναι καλά και θα μάθω και το φύλο θα κάνω τη πρωτη μου επιδρομη στα Jumbo.Επειδη ζω σε νησι και δεν εχουμε κατι τετοιο εδω θα πάρω οσα μπορω απο κει.

Αλήθεια εσεις που εχετε πάει στα τζαμπο,τι να προτιμησω να αγοράσω απο κει?Μπιμπερο,πιπίλες,σαλιάρες.Ποιοτηκα ειναι ασφαλή?

Θα βρω διακόσμηση για το δωμάτιο?Αυτοκόλλητα κτλ.?

Για λευκα ειδη θα προτιμησω κάποιο αντιστοιχο κατάστημα.Αφηστε που οι γιαγιαδες εχουν ηδη αρχισει το πλέξιμο και το κέντημα.

Για επιπλα εχω κανει μια ερευνα εδω,δεν εχω ομως καταλήξει κάπου.Το μόνο που εχουμε ηδη κλεισει ειναι το καρότσι γιατι αρεσε τοσο πολυ στον αντρα μου που φοβηθηκε μηπως δεν βρουμε άλλο το Μαρτιο!!!!Ελεος!!!

Αυτα...αχ πολλα ειπα σας ζάλισα..!!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κι απο μενα κοριτσακια!!

Ειμαι στην 26 εβδομαδα και σε 3 μερες μπαινω στον 7ο μηνα!!Περιμενω να γεννησω τον τριτο μου γιο μεχρι τις 8 Μαρτιου και πριν απο 2 εβδομαδα ξεκινησα τις αγορες !!Απο τα αλλα μου παιδια ειχα το καροτσι τη συρταριερα τη κουνια και το λικνο σχεδον καινουρια μιας και τα παιδια μου εμαθαν απο 1 ετους να κοιμουνται σε ημιδιπλα κρεβατια και μαλιστα δεν αποχωριζονται το ενα το αλλο οποτε θα παραμεινουν στο δικο τους δωματιο και μετα τη γεννηση του μωρου!!!Στο μεταξυ το δωματιο που ετοιμαζω για παιδικο ηταν γραφειο οποτε ολα τα του γραφειου τα μετεφερα σε μια μερια αναμεσα απο το καθιστικο κα το σαλονι (ευτυχως ο ενιαιος χωρος ειναι πολυ μεγαλος)κι εχουμε τοποθετησει τη κουνια τη συρταριερα και ενα εξτρα ημιδιπλο κρεβατι για οποιον θελει να κοιμηθει με το νινακι!!(τα παιδια λενε πως θα κοιμουνται εκει μεχρι να αποκοιμιεται ο μπεμπης για να μη φοβαται!!χαχαχα).

Ολα τα λευκα ειδη και κουβερτακια τα ειχα απο το Ηρα και πηρα εσωρουχα ,φορμακια μπουφανακια ζακετακια,σαλιαρες,πανακια,παπουτσακια,μπιμπερο,αποστειρωτη,πιπιλες,ρουχα για το μαιευτηριο,πανες αγκαλιας,πετσετες,ρηλαξ ,αλλαξιερα,θηκες τοιχου τα πηρα ολα απο το jumbo,ενω κουρτινα ,παπλωμα παπλωματοθηκη,κουνουπιερα ,καλυματα,φωτιστικο,χαλια απο το ικεα και συμπληρωσα με παντα και διακοσμητικα απο μαγαζι στη γειτονια μου!Ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι ταιριαζουν μεταξυ τους πολυ ομορφα τα υφασματα και θα κανουν πολυ γλυκο συνδυασμο με βαση το πρασινο και το τυρκουαζ!Τα εχω πλυνει και σιδερωσει ολα και περιμενω τα Χριστουγεννα για να κρεμασω κουρτινες . Ελπιζω να μη σας ζαλισα αλλα ειμαι πολυ χαρουμενη που ασχοληθηκα με ολα αυτα.....

Ευχομαι σε ολες μας να εχουμε μια καλη γεννα και να χαρουμε τα νινακια μας την Ανοιξη που θα ειναι ολα ανθισμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα κοριτσακια!!

Ειμαι στην 26 εβδομαδα και σε 3 μερες μπαινω στον 7ο μηνα!!Περιμενω να γεννησω τον τριτο μου γιο μεχρι τις 8 Μαρτιου και πριν απο 2 εβδομαδα ξεκινησα τις αγορες !!Απο τα αλλα μου παιδια ειχα το καροτσι τη συρταριερα τη κουνια και το λικνο σχεδον καινουρια μιας και τα παιδια μου εμαθαν απο 1 ετους να κοιμουνται σε ημιδιπλα κρεβατια και μαλιστα δεν αποχωριζονται το ενα το αλλο οποτε θα παραμεινουν στο δικο τους δωματιο και μετα τη γεννηση του μωρου!!!Στο μεταξυ το δωματιο που ετοιμαζω για παιδικο ηταν γραφειο οποτε ολα τα του γραφειου τα μετεφερα σε μια μερια αναμεσα απο το καθιστικο κα το σαλονι (ευτυχως ο ενιαιος χωρος ειναι πολυ μεγαλος)κι εχουμε τοποθετησει τη κουνια τη συρταριερα και ενα εξτρα ημιδιπλο κρεβατι για οποιον θελει να κοιμηθει με το νινακι!!(τα παιδια λενε πως θα κοιμουνται εκει μεχρι να αποκοιμιεται ο μπεμπης για να μη φοβαται!!χαχαχα).

Ολα τα λευκα ειδη και κουβερτακια τα ειχα απο το Ηρα και πηρα εσωρουχα ,φορμακια μπουφανακια ζακετακια,σαλιαρες,πανακια,παπουτσακια,μπιμπερο,αποστειρωτη,πιπιλες,ρουχα για το μαιευτηριο,πανες αγκαλιας,πετσετες,ρηλαξ ,αλλαξιερα,θηκες τοιχου τα πηρα ολα απο το jumbo,ενω κουρτινα ,παπλωμα παπλωματοθηκη,κουνουπιερα ,καλυματα,φωτιστικο,χαλια απο το ικεα και συμπληρωσα με παντα και διακοσμητικα απο μαγαζι στη γειτονια μου!Ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι ταιριαζουν μεταξυ τους πολυ ομορφα τα υφασματα και θα κανουν πολυ γλυκο συνδυασμο με βαση το πρασινο και το τυρκουαζ!Τα εχω πλυνει και σιδερωσει ολα και περιμενω τα Χριστουγεννα για να κρεμασω κουρτινες . Ελπιζω να μη σας ζαλισα αλλα ειμαι πολυ χαρουμενη που ασχοληθηκα με ολα αυτα.....

Ευχομαι σε ολες μας να εχουμε μια καλη γεννα και να χαρουμε τα νινακια μας την Ανοιξη που θα ειναι ολα ανθισμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...