Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν4


Recommended Posts

titinaki θα γυρισει βρε μην αγχωνεσαι....και μενα ο ιασωνακος αν θυμαμαι καλα γυρισε στην 32 εβδομαδα...το ξερω ειναι ενα αγχος...υπαρχουν και καποιες τεχνικες που τα γυρνανε...για κοιτα το....

τα μαθηματα που τα κανεις;;;;πληρωνεις;;;;

ανναμαρια και εγω πολλα υγρα...οχι καθε μερα....μην τρελενεσαι...δεν ειναι απαραιτητο αυτο για το προωρο τοκετο....εμενα ο γιατρος μου δεν με αγχωσε ποτε γι αυτο.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας όμορφες έγκυουλες ,

Τι κάνετε? ελπίζω να είστε καλα..

Ηλιάνα μου, πολυ όμορφη η καλαθουνα που διαλέξες!άντε με το καλο να μπει το μωρακι σου μέσα!

Στο ίδιο σάιτ είδα κι εγω κάτι άλλες σε πιο παλ αποχρωσεεις αλλα μπερδεύτηκε γιατί έχει κάποια πορτ μπεμπε που μοιάζουν με καλαθουνα. Αχ..ακόμα δεν έχω καταλάβει ποια η διάφορα ανάμεσα σε πορτ μπεμπε και καλαθουνα..σκέφτομαι να στείλω την μαμά μου που μένει Αθήνα να μου πάρει αυτή που μου αρέσει και να την φέρει τέλος του μήνα ..επιτέλους θα έρθει η μαμά μου να με βοηθήσει λίγο..

Όσο για τα υγρά και τις εκκρισεις που λέτε οι υπόλοιπες, είναι απολύτως φυσιολογικό λένε οι γιατροί. Σκεφτείτε πόσες ορμονικές αλλαγές γίνονται κάθε μερα στον κόλπο στην φάση που είμαστε.εγω παρατηρώ λίγες εκκρισεις όταν κουραζομαι πολυ και κυρίως όταν κάνω δουλιες στο σπίτι..

Και κάτι τελευταίο.. Ξέρετε μέχρι ποτέ επιτρέπετε να οδηγούμε?

Φιλία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Αγγελική, τώρα που το λες, κι εγώ δεν έχω καταλάβει τη διαφορά ανάμεσα σε πορτ μπεμπέ και καλαθούνα! Μήπως η καλαθούνα είναι πιο μακρουλή και το πορτ μπεμπέ πιο μαζεμένο; Χαζομάρα είπα, στάνταρ!

Την οδήγηση, ο γιατρός μου την επιτρέπει μέχρι 16η-17η εβδομάδα, αλλά εγώ συνεχίζω να οδηγώ ακόμα. Όπως ξέρεις κι εσύ, στην Κύπρο δεν υπάρχει άλλη επιλογή.

Γκιρλ, οι κολικοί είναι απελπιστικοί! Κι εμένα με πιάνουν καμιά φορά, ειδικά καλοκαίρι με τις ζέστες...

Γιώτα, ο γιατρός μου δε με άγχωσε, ενώ το έχει να με αγχώνει για όλα. Μόνη μου κάθομαι κι αγχώνομαι. Έκανα τη βλακεία να το ψάξω, κι αγχώθηκα περισσότερο. Δεν είναι να τα ψάχνεις αυτά, καλύτερα να μην ξέρεις τίποτα.

Δώρα, σ' ευχαριστώ, ελπίζω να έχει εξαφανιστεί, αν και δεν το νομίζω...

Μύριαμ, Μίκι, Ηλιάννα, Χριστίνα, Κίσκα (κάποια ξεχνάω σίγουρα), πολλά φιλιά στις γεμιστές κοιλιές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου αντε να ερθει η μαμα σου να σε βοηθησει κ να ξεκουραστεις κ εσυ!!

κοιτα οσο για την οδηγηση εγω κ στις αλλες δυο εγκυμοσυνες μου οδηγουσα μεχρι που δεν χοραγα,δηλαδη μεχρι τον 6ο 7ο.ε δεν ειμαι κ σκλεναρικοβα κ πρεπει να εχω μπροστα το καθισμα.τωρα κ λογο των προβληματων που ειχα αποφευγω να οδηγαω,πηγαινω με το σοφερακι τον αντρουλη μου!!:-s;-);-)

μπουρεκακι πως εισαι κοπελα μου?τα παιδακια σου?το νινι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγωωωωωωωωω!!!!!Αρχισατε να φτιαχνετε την προικα απο τα μικρουλια σας?Εγω ακομα περιμενω να κανω και β επιπεδου και μετα...και να αρχισω λιγα λιγα να παιρνω!!Καπου ειχα διαβασει μια λιστα που εκανε μια κοπελα με τι χρειαζεται ενα νεογεννητο αλλα δεν ξερω που!! :?

Γιουβετσακι σημερα το μενου ειχα καιρο να το κανω.Μολις εφαγα και εσκασα!6 κιλα παρακαλω μεχρι στιγμης!

Δεν βλεπω να τα γλιτωνω αλλα 5 στανταρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαστε και εμεις,......πηγαμε και στο γιατρο...σημερα ομως ειναι πολυ περιεργη μερα...θα σας πω απο την αρχη...ξεκιναω απο το μαγαζι να παω στο μικροβιολογο να παρω τις εξετασεις και μετα να παω στη γιατρο μου..ξαφνικα και χωρις λογω...πεφτω κατω...μιλαμε στο ισομα και οχι σε τιποτα σκαλια...σπανε κατι λουρια απο το παπουτσι βρισκω εκει ενα μαγαζι τους λεω να μου τα κοψουν να μην ειμαι με λουρια σπασμενα,...ευτυχως επεσα με τον πωπο και δεν χτυπησα...παω στο μικροβιολογο παιρνω τις απαντησεις...ολα μια χαρα αιματοκριτης σταθερα 36 το ζαχαρο επεσα πιο πολυ και εφτασε στο 63 αλλα να ειναι καλα τα παγωτακια δεν πειραζει....και πολλα νερα μου ειπε να πινω...παω να φυγω βγαινω στο δρομο γυρναει το ποδι μου σπαει και το αλλο λουρι και μενω χωρις παπουτσι ευτυχως στην αλλη μερα του δρομου ειχε τσαγκαρι...λεω κολλησε το οπως να ειναι να παω στο γιατρο γιατι ειμαι ξυπολητη...το εκανε ο ανθρωπος πηγα στη γιατρο στις 10παρα και μπηκα...στις 1...χαμος γινεται καθε φορα...ερχεται η καθε βλαμενη που και καλα θελει να ρωτησει κατι και μπαινει και παιρνει τη σειρα...φωναζα φωναζα ημουνα η κακια...βαρεθικα να φωναζω..ελεος δεν σεβονται...καποια στιγμη μπηκα...καναμε υπερηχο...Χριστινα μου δεν μπορω να βαλω φωτο..ειπαμε εχει μπουρι υπερηχο και εβγαλε απλα 3 ασπρομαυρες και μονο το κεφαλι απο πισω..τιποτα δεν μπορεις να δεις..γενικα τιποτα δεν εβλεπα...ολα μια χαρα ειναι 1.200γρ μινιον οπως την λεει..το αμνιο υγρο μια χαρα και ο πλακουντας το ιδιο εχει κατεβει με το κεφαλι κατω...αν και ημουνα σιγουρη οτι ειναι ετσι μιας και τα ποδια τα αισθανομαι στο στιθος..και εγω ειμαι συνολικα +5 κιλα...μονο 1 κιλο πηρα απο τον προηγουμενο μηνα...μου ειπε να εχω μαζι μου παντα κατι να μην λυποθυμησω λογω του ζαχαρου...αυτα ειναι αλλοι να μην τρωνε και εγω να πρεπει να κουβαλαω κιολας...μια χαρα...ηρθα σπιτι τεζααα εφαγα λιγο μιας και ημουνα πτωμα και επεσα για υπνο...Ηλιαννα μια χαρα η καλαθουνα...εγω την ειχα παρει απο ενα μαγαζι που ειναι κοντα στην αστυνομια ενα μεγαλο..καπου στα 80ευρω μαζι με βαση και στρωμα κοκοφοινικα και μου βγηκε σουπερ ακομα αυτη εχω..ειχα παρει και κατι ρουχα για εμενα τοτε που τα χρησιμοποιω και τωρα δεν ξερω πως λεγεται το μαγαζι αλλα ειναι σε μια ανηφορα κοντα στον παιδοτοπο...οι αλλες ολες καλα????φιλακια πολλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι πάλι ,

Κοσμά μου, μόνο 5κιλακια? μπράβο, εγω ντρέπομαι να πω πόσα! Πρέπει να κάνω σκληρή δίαιτα μετα την γέννα. Ελπίζω με τον θηλασμο να χάσω όπως λένε ,αρκεί να μπορώ να θηλασω βέβαια! Όσο για την τάση που έχεις να τρως σούπα στο πάτωμα, διάβασα ότι κάπου στην 30η Βδομάδα και μετα, είμαστε πιο επιρρεπεισ σε μικροατυχυματα κτλ επειδή χαλαρώνουν οι σύνδεσμοι. Πάντως πρόσεχε γιατί δεν είναι αστείο.όλες μας πρέπει να προσέχουμε.

Θέλω να γίνω μαμά, ποιο είναι το όνομα σου?είναι λίγο μεγάλο το ψευδονυμο σου και δυσκολεύει..

Σοβαρά δεν πρέπει να οδηγούμε μετα τον 6ο ? εγω ακόμα οδηγώ και την άλλη Βδομάδα μπαίνω στον 7ο! Μήπως το διακυνδινευω και δεν το έχω καταλάβει?δεν ρώτησα τον γιατρό μου , τόσα και τόσα ρωτάω κάθε φορα και τα πιο πολλα είναι βλάκωδη λόγω απειριας! Σίγουρα εδω είναι πρόβλημα αν δεν οδηγείς. Δεν μπορείς να διανύσεις αυτές τις αποστάσεις με τα πόδια!

Αααααα , θέλω κι εγω να με βάλετε στην λίστα με τις μελλοντικές μαμάδες! Έχω πητ στισ14/10/11. Βέβαια όταν κάνω υπερηχο κάποιες βγάζει διάφορες ημερομηνίες το μηχάνημα,ο γιατρός λέει ότι στις 14/9 μπαίνω στον μήνα μου και μπορεί να γεννηθεί ο μπεμπουκος μου ανα πάσα στιγμή! Αλλα ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατί το μηχάνημα βγάζει διάφορες ημερομηνίες..

Και κάτι τελευταίο, περιμένω αγοράκι αλλα δεν ξέρω τι χρωμα να πάρω τα καροτσακια, καθίσματα αυτοκινήτου κτλ .αν πάρω μπλε και γαλάζια και το επόμενο είναι κορίτσι τι κάνω?το κόκκινο χρωμα τι λέει?

Περιμένω νέα σας ζουζουνες μου!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου γελασα με το ΚΟΣΜΑ...χαχα το ειχε παθει και η Χριστινα γιατι εγραφε με το κινητο και το λεξικο εβγαζε αυτο...χαχαχ...τι να σου πω στα καλα καθουμενα η τουμπα...τι να πω...εγω απο την αρχη ειχα πολλους εμετους μεχρι και τον 5ο μηνα τρομαξα να ηρεμησω...τωρα δεν μπορω να πω οτι δεν τρωω τρωω οσο θελω απλα ετσι ειναι το σωμα μου ,στο γιο μου ημουνα καπου στα +11 οποτε εκει με υπολογιζω παλι...εγω παντως με τον θηλασμο δεν εχασα..ισια ισα που ειχα προστει κιολας...τωρα για το χρωμα τι να σου πω...εγω μιας και περασα απο αυτη τη φαση μια φορα θα σου πω το εξης.,..τα ειχα παρει ουδετερα...κουνια ,καροτσι,καλαθουνα κλπ...και τελικα τωρα που εχω κοριτσι τα ξαναπενρω σε ροζ...οκ οχι κουνια και καλαθουνα αλλα καροτσι θα δωσω το παλιο στη μαμα μου να το εχει εκει να μην χρειαζεται να κουβαλαω ρουχαλακια μονο ροζ και φουξια...κουβερτουλες,σεντονακια οοολα ροζ και φουξια..θελω να το ευχαριστηθω...το θεμα ειναι οτι ποτε δεν ξερεις ποτε θα ερθει το δευτερο μπορει και να ξανακανεις αγορι αλλα αμα το κανεις μετα απο χρονια και εχουν ηδη χαλασει αυτα που εχεις δεν θα παρεις αλλα???Οποτς σκεψου πριν αποφασισεις..εγω τελικα ειμαι υπερ εκτος απο κουνια και προικα και γενικα καποια πραγματα που ειναι ακριβα και δεν μπορεις να τα παρεις 2η φορα..ανα τα παρεις ουδετερα αλλα καποια που θα ξανααγορασεις μετα μιας και ου αγορες δεν θα ειναι οσες στο πρωτο παιδακι τοτε παρε το χρωμα που σου αρεσει..εκτος και αν σου αρεσει το ΛΑΧΑΝΙΙΙΙΙΙΙ----ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΟ ΛΕΩ.....οποτε παει και στα 2 ....σε βαζω και στη λιστα...βαζουμε την τελευταια ημερομηνια αν και σπανια καποιος γενναει την τελευταια μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiσκα μου, τώρα το είδα κι εγω το Κοσμά!! Στην αρχή δεν κατάλαβα τι έλεγες αλλα μετα υποψιαστικα ότι έκανα βλακεία με το iPad. Ασε, το παθαινω και στο facebook κι όλοι γελάνε με τις ασυναρτησίες που γράφω. Έχει λεξικό και δεν ξέρω πως να το βγάλω, ξέρεις είμαι σαινι στην τεχνολογια!

Έχεις δίκιο για τα χρώματα τελικά. Εννοείτε ότι ρούχα, κουβέρτες, σεντόνια κτλ θα πάρω σιελ και αυτο το γλυκό γαλάζιο μπεμπε..αλλα για καρότσι ακόμα δεν ξέρω. Βρήκα σε ένα σάιτ www.baby.gr μια πολυ καλή προσφορά και το σκέφτομαι. Έχει καροτσάκι, πορτ μπεμπε,κάθισμα αυτοκινήτου, ριλαξ, μάρσιπο και ένα καθισματακι για το τραπέζι 400€ περίπου.έχει και κάτι πολυ γλυκουλια σε ροζουλι ! Μπες και δες το και πες μου την άποψη σου. Όπως κατάλαβες, δεν ξέρω πως τα βάζουμε αυτά τα λινκ για να σε παει κατευθείαν!

Φιλία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα περιμενω να μου ανοιξει την σελιδα ααα να σου πω στο facebook υπαρχει μια προσφορα μεχρι τελος της εβδομαδας απο το μωροσετ με κουνια και προικα μωρου και στρωματακι κοκοφοινικα στα 380ευρω http://www.facebook.com/home.php#!/prof ... 1870549635 μπηκα στην ιστοσελιδα που μου εγραψες αλλα δεν βρισκω την προσφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου τι ηταν αυτο σημερα καλε??????!!!!!!!!!!!!!!!!πω πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ωραια ολα καλα με την μικρουλα σου λοιπον!!!!!!!!!!!!

α καταλαβα το baby dream λες.εκει δουλευε μια ξαδερφη μου.απο κει ειχα παρει το στρωματακι για την προηγουμενη προηγουμενη καλαθουνα κ το καροτσι της κορης μου.το οποιο ηταν ολοκληρη γκουμουτσα κ δεν μπορουσαμε να το κουμανταρουμαι με τιποτα!!!!!!!!!

βαση κ στρωματακι εχω απο την προηγουμενη καλαθουνα!!!!!!

αγγελικη μου οσο για τα χρωματα που λες εγω πχ στην κορη μου (την πρωτη φορα), τα ειχα παρει σχεδον ολα ροζ.δηλαδη καροτσι, κουνια, καρεκλακι φαγητου.καλα για τα ρουχα δεν το συζητω οπως λεει κ η ευη, τα ειχα παρει ολα ροζ κ φουξια κ στον γιο μου ολα μπλε κ γαλαζια!!!!!!!!!ουδετερο ουτε ενα!!!!!!

καλα μετα στο δευτερο πηρα αλλο καροτσι πορτοκαλι κ την κουνια την βαψαμε ζαχαρη με μπλε!!!!!

αυτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κισκα μου, θα το δεις καπου στο πλαι τησ σελιδας. εχει κατι μικρα παραθυρακια και γραφει πακετο προσφορασ ebaby smart και για την ακριβεια τα σετ ειναι trio enjoy fun chicco και ειναι σε διαφορα χρωματα..οπωσ εισαι στην αρχικη σελιδα, μολισ φορτωσει θα το δεισ καπου δεξια.. ειναι ενα σετ σε γκρι αλλα αν το επιλεξεισ εχει κι αλλα μεσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαννα μου, εσυ εισαι τυχερουλα. ειναι μικρη η διαφορα ηλικιας που εχουν τα αγγελουδια σου. αχχ κι εγω τρια παιδακια θελω... παντως συνειδητοποιω αυτες τις μερες που ψαχνω για ρουχαλακια του μωρου μου οτι υπαρχει πιο μεγαλη ποικιλια σε σχεδια και χρωματα για κοριτσακια..για τους μικρους μας πριγκιπες ειναι λιγες οι επιλογες.. βεβαια αυτο ειναι καλο γιατι δεν μπαινεις στη διαδικασια να σκεφτεις τι να παρω τι να αφησω.. τα παιρνεις ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΤΑ ΕΙΠΑ ΜΕ ΤΙΝ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΦΑΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΝΑΝΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΗΡΘΑΝ Η ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ Κ ΗΠΙΑΜΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ Κ ΠΑΓΩΤΑΚΙ.ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΣΙΔΕΡΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ Κ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΠΑΝΙΟ ΘΑ ΕΧΩ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΛΙ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΟΔΗΓΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΛΑΛΙ ΚΑΦΕ Κ ΕΝΑ ΚΟΚΙΝΟ Κ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ Κ Η ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΞΥΛΟΥ ΜΕ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ Κ Η ΠΡΟΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΜΟΝΟ Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΠΟ ΤΙΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ Κ ΜΠΛΕ Κ ΓΑΛΑΖΙΑ Κ ΚΙΤΡΙΝΑ ΚΟΚΙΝΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΩΣ.

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟΜΙΚΡΟΒΙΟ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ.

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Η ΚΟΙΛΛΙΤΣΑ?

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΜΑΤΙΑΨΕ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΕΣΙΜΑΤΑ ΤΙΝΑΠΩ.......ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΜΙΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεεεεεεεππππππππππππππππ που ειστε καλε ολεςςςςςςςςςςςςς???????????????????????????????αποψε που ειπα να μπω υστερα απο αρκετο καιρο με αφησατε μονη μου?????????κλαψψψψψ!!!!!!!!!!!!!

για ελατε σουσουραδιτσες μου θελω παρειτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μονη με κοβω να τη βγαζω.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κ επειδη ζεστενομαι πολυ κ δεν μπορω να καθομαι στη γκουμουτσα τον υπολογιστη στην καρεκλα, σε λιγο θα παω να την πεσω στο κρεβατακι με το κλιματιστικο κ ισως μπω απ'το κινητο.

αν δεν με παρει ο υπνος!!!!!!!!! ;);););):D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Εγώ ήμουν μόνη μου μέχρι πριν λίγο κι έβλεπα μια ταινία με την Μις Μαρπλ και σκιάχτηκα λίγο! Μετά ήρθε ο άντρας μου, που είχε πάει σε ένα τουρνουά σκάκι και ήρθε δεύτερος! Είναι επειδή του είπα ότι το μωρό κι εγώ είμαστε μαζί του, και μετά έλεγε ότι όταν γεννηθεί θα το παίρνει μαζί του στους αγώνες! Εν τω μεταξύ, όλο το απόγευμα ήταν ήσυχο, και μόλις ήρθε ο μπαμπάς του, άρχισε να χτυπιέται!

Κίσκα, κι εμένα χτες το πρωί μου έτυχε κάτι περίεργο. Δεν το λες ατύχημα, αλλά ήταν περίεργο. Πάω να φτιάξω καφέ, ανάβω ένα σπίρτο, μου φεύγει απ' το χέρι, κάνει κύκλο και προσγειώνεται κάτω απ' το τραπέζι. Ανάβω δεύτερο, πάω ν' ανάψω το γκαζάκι, το είχα σφίξει πολύ την προηγούμενη μέρα και δεν μπορούσα να το ανοίξω με το αριστερό. Σβήνω το σπίρτο, χαλαρώνω το γκαζάκι, ανάβω τρίτο σπίρτο, ανοίγω το γκαζάκι, έβγαινε το γκάζι, βάζω το σπίρτο για να το ανάψω και σβήνει (το σπίρτο, όχι το γκαζάκι). Τελικά το πέτυχα με το τέταρτο σπίρτο... Ευτυχώς που δεν είμαι προληπτική, αλλιώς θα το θεωρούσα κακό οιωνό ή κάτι τέτοιο!

Αγγελική, Άννα-Μαρία με λένε. Εδώ είναι αδύνατο να επιβιώσεις χωρίς αμάξι, οπότε, όσο μπορώ θα οδηγώ, όχι όμως, και εκτός πόλης. Όσο για τα χρώματα, δηλαδή αν πάρεις μπλε-γαλάζιο καρότσι, μετά γιατί να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αν κάνεις κορίτσι; Εγώ τώρα και κορίτσι να κάνω, πάλι δε θα πάρω ροζ, γιατί δε μου αρέσει. Επίσης, μπορείς να πάρεις κάτι σε "αγορίστικο" χρώμα και να κοιτάξεις να αλλάζονται τα καλύμματα, έτσι ώστε στο επόμενο, αν είναι κορίτσι, να αλλάξεις μόνο τα καλύματα.

Μύριαμ, Ηλιάννα, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!

Kiska περιπέτειες εχθές ε;Προσοχή, προσοχή!!

Μια χαρούλα το κοριτσάκι σου, τι καλά!!!

Εγώ οδηγώ ακόμα αλλά μονο σε κοντινές αποστάσεις,

βλέπω τώρα όμως ότι σιγά σιγά δεν πολυβολεύομαι,

οπότε υποθέτω ότι σε κανένα μήνα θα πρέπει να με

πηγαινοφέρνουν!!

Άννα Μαρία μου είχες και εσύ την περιπετειά σου εχθές;

Έχω έχω πάθει μια άλλη πλάκα.Έχω αρχίσει να ξεχνάω

που έχω βάλει τα πράγματά μου και νομίζω συνέχεια ότι

τα έχω χάσει.

Κοριτσάκια μου θέλω να ρωτήσω μαζί με την καμπύλη ζαχάρου

την 26η εβδομάδα κάνουμε και κάποια άλλη εξέταση;

Όσο για τα χρώματα της κούνιας και του δωματίου εγώ που έχω

κοριτσάκι θα πάρω άσπρη κουνίτσα με λίγο λαχανί και ροζ.

Ο τοίχος του δωματίου είναι γαλάζιος και θα μου ζωγραφίσει μια

φίλη μου μια νεραϊδούλα!Λέω να μην το γεμίσω ροζ!!

Δεν λέω βέβαια μεγάλες κουβέντες γιατί όσο πλησιάζει η ώρα

έχω αρχίσει και το αγαπώ το ροζ!!

Το πορτοκαλί και το λαχανί επίσης με ευχαριστούν πάρα πολύ!!

Μάλλον έχω μπερδευτεί..........

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε???????πως ειστε?????????

αχ τι ζεστη κ αυτη παλι σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σημερα ειμαι κομματια , δεν ξερω δεν μπορω να παρω τα ποδια μου κ νιωθω φοβερη εξαντληση!!!!

μπηκαμε στην 24η εβδομαδα!!!!!!!!!!!!αλλες 14 εβδομαδες (λογω καισαρικης θα γεννησω την 38η), κ θα εχω τον μικρουλη μου αγκαλιτσα πρωτα ο Θεος!!!!!!!αρχισα να αγχωνομαι ουουουουφφφφφφφφφφφφφ!!!!!!!!

κοιταω να απολαμβανω την καθε στιγμη της εγκυμοσυνης μου γιατι ισως δεν μου δωθει η ευκαιρια να το ξαναζησω αυτο!!!!!!καλα σιγουρα ποτε δεν ξερεις.......... πως ερχονατι τα πραγματα...........ετσι ελεγα κ οταν ημουν εγκυος στον αγγελο ομως διαψευστηκα!!!!!

με επιασε παλι η μελαγχολια μου!!!!!!!!!!!!!

αννα μαρια λες να κουβαλαει ο αντρας σου μαζι κ το μωρο για γουρι?????!!!!!!!!!πλακα θα εχει!!!!!!!!

τεντυ μου πως εισαι γλυκια μου???????η μπουμπουκα σου????????????

οσο για αυτο που ρωτησες αχ πραγματικα δεν θυμαμαι καθολου (δεν φημηζομαι για την μνημη μου :roll::roll: ).δεν νομιζω να κανουμε καποια αλλη εξεταση, εκτος αν κανουμε κ καμια γενικη ουρων.

ας μας πει καποια κοπελα που το εκανε τωρα προσφατα.!!!!!!!

βρε υπναρουδες ξυπνηστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααα κουκλες, τι κανετε?Για βροχη το παει σημερα, αντα να δουμε.Ελπιζω αυτοι που πηγαν διακοπες να μην τους το χαλασει.Το βραδυ ειχε δροσουλα και κοιμηθηκα σαν πουλακι!!

Τι καλο θα φατε σημερα?Θα κανω τηγανητα, κολοκυθακια,μελιτζανες,πιπεριες!!!!Με τζατζικακι οτι πρεπει!

Φιλιααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι, Αναστασάκο καλημέρα!!!

Αναστασάκο το τζατζικάκι δεν σε πειράζει;

Είσαι τυχερούλα, εγώ με το σκόρδο παθαίνω ζημιά!

Ηλιαννάκι με αυτή τη ζέστη και εγώ ώρες και ώρες

αισθάνομαι κατακουρασμένη.Όσο για αυτό που λες

για την εγκυμοσύνη και εγώ κοιτάω να το απολαμβάνω

και καμιά φορά σκέφτομαι πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα Teddy μου καθεται μια χαρα και με δροσιζει κι ολας!!!Ενταξει μια σκορδιλα μενει μετα αλλα τι να κανουμε!! :P

Αναστασάκο είσαι τυχερή,

εγώ ακόμα μακαρόνια, πατάτες κοτόπουλο και μπριζόλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααααααααα κοριτσια δεν σας ειπα ηρθε χθες η καλαθουνα μας κ εστειλα τον αντρα μου να την παρει!!!!!!!!!!!!!!!!!!αχ τωρα το μονο που λειπει ειναι ο μικρουλης μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τεντυ μου κ εγω μακαρονια με ρολο κοτοπουλο εχω σημερα.ελεγα να φτιαξω μελιτζανες κ να τις βαλω στο φουρνο κοκκινιστες ομως δεν εχω κουραγιο!!!!!!!!!!!

αναστασια οντως δεν ειναι λιγο βαρυ το τζατζικι???δεν εχω φαει ποτε μου δεν ξερω!!!!!!

μυριαμακι μου δουλιτσες σημερα ε?????περιμενεις παρειτσα το βραδακι!!!!!!!!!!!

φιλακια στον μπεμπακο!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...